Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117001) Aszpirin válasza kchris78 (#116992) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Nem különbözik a véleményünk sokban :D az F30-as 316i másfél literes motorja teljesen használható dolog, csak "nem BMW-s" abban az értelemben, hogy ha meglátsz egy BMW-t, akkor minden körülmények között nagy adag erőt és gyorsulást képzelsz mellé, ráadásul az F30-as (ami szerintem az eddigi legjobban sikerült 3-as dizájn, nekem két F31-esem is volt, igaz, jóval erősebb motorral) ezt valahogy sugározza is magából, vagyis "máást ígér", mint amit az a másfél literes háromhengeres motor nyújt. Ennek ellenére a hétköznapokban teljesen jól használható (azért nem egy ennél jóval gyengébb autóval is furikáznak a népek :D ), ami azt illeti, nem kicsit jobb, mint az utcán futkosó autók hlegalább háromnegyede....

Na ugyanígy van ez az alap 8/256-os Air-rel is. Hétköznapi használatra - kb két év vele való napi (nem-professszionális) együttélés alapján mondom - töükéletesen elég. Amatőr szinten videóvágáshoz, fotószerkesztéshez és GarageBand-hez is. Ezt annyiszor kifejtettem már, hogy már unom leírni, és talán többször nem is megyek bele ilyen vitákba...
Nem mindenre elég, of course, de igenis jóval többre, mint egy 8GB-os windowsos gép, miközben sokkal komolyabb performancia-érzetet nyújt.
Nem fehér-fekete a dolog, de a 8 GB és a villámgyors swap a játéktól eltekintve nagyon kevés nem-profeszionális felhasználásra nem elég (hirtelen nem jut eszembe egy sem, de biztosan van), és professzionálisak között is akad olyan, amihez elég (ez már a munka jellegétől és mikéntjétől függ).

(A szakmai részébe, a memóriahasználatba és a swappelés mikéntjébe szerintem kár itt belemennünk, de azért megjegyzem, hogy 30+ éve foglalkozom hivatásszerűen szoftverfejlesztéssel, és talán az átlag feljhasználónál egy hajszálnyival több rálátásom van ezekre a területekre, főleg hogy winfoson pl. winapi-szintű memóriakezeléshez is volt már szerencsém - miközben ma már a menedzselt programnyelvek a memóriakezelést teljesen elrejtik (hála a jó égnek!), de még a nem-menedzselteknél sem tudod már feltétlenül /tudhatod, de nem kötelező/, hogy mondjuk egy, a heap-en való dinamikus memóriafoglalás mögött milyen oprendszerszintű műveletek történnek, és ezekkel a lefoglalt területekkel mit tesz az oprendszer, ha ún idle processzekhez/threadekhez tartoznak... itt azért van különbség a Windows és a macOS között.
Mégegy: Az átalad említett garbage collector szinte teljesen irreleváns a témában, legalábbis nagyon kis ráhatása van, az is áttételesen... /gondold végig/)

Just my two pence.

(#117002) KillHates válasza huan (#116999) üzenetére


KillHates
nagyúr

A CPU illetve a memória vonalon lehet gond.
Első körben csinálnék egy mentést és egy teljes gyalulást, és szűz telepítést, hogy a szoftveres problémát ki lehessen zárni. Ha fenn áll továbbra is a probléma akkor egy (kölcsön) SSD csere után megpróbálni megint a fenti szűz telepítést. Ha még ez sem hoz javulást, akkor az alaplap lesz a rossz, vagy a forrasztott memória vagy a forrasztott processzor. Ezek sajnos nem javítható problémák.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#117003) huan válasza KillHates (#117002) üzenetére


huan
őstag

Egy teljesen újratelepített rendszernél kezdte a telepítést követően nemsokkal és azóta is olykor előfordul.(3x volt az elmúlt 3 napban)
Túlmelegedés, pasztázás is lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#117004) Aszpirin válasza huan (#116999) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Nem sokat segít, de megjegyzem, hogy az első sor tartalmazza a lényeget, az összes többi csak szoftverkörnyezeti információkat hordoz.
Sajnos az első sor sem sokat segít, csak annyit mond, hogy a memóriatartalom-tömörítéssel foglalkozó kernel-rész akar kicímezni valami, a hibaüzenetben meg nem határozott határokból (out of range). Ez szerintem igen valószerűtlen, ha minden rendben működik hardveresen, ezért ha folymatosan csinálja, akor egyet kell értenem az előttem szólóval, hogy valószínűleg hardverhiba, és igen, memória, SSD (NAND-chip), cpu (túlmelegedés is igen, lehetséges), alaplap... ebben a valószínűségi sorrendben.
Én erre próbálnék ráguglizni és alaposabban átböngészni a találatokat, hátha valami infó mégis összejön:
vm_compressor_pager_put out of range

[ Szerkesztve ]

(#117005) KillHates válasza huan (#117003) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha nem volt 2017 óta szétszedve és takarítva-pasztázva akkor biztos tele van már szösszel és a paszta is gitt keménységű, ami okozhat ilyen anomáliákat, de nem vennék mérget rá... Ha nincs gyakorlata a gazdájának az újrapasztázásban akkor vigye el egy olyan szervizbe ahol szerelnek Mac-eket és tisztában vannak azzal, hogy mi a pentalobe és torx között a különbség 😅😅

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#117006) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Mi a különbség ha kijelzőt lehajtom vagy lerakom rendesen sleep modba?

Előbbi esetén ugyanúgy merül a gép :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#117007) r3dsnake válasza szabonagyur (#117006) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Semmi.

(#117008) szabonagyur válasza r3dsnake (#117007) üzenetére


szabonagyur
félisten

De akkor mitől van, hogy ha lehajtom lemerül 80%-ra kb, utóbbi esetében meg semmit.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#117009) huan válasza Aszpirin (#117004) üzenetére


huan
őstag

Köszönöm, (#117005) KillHates -neked is.
Van valami support, ahova elküldhetem a riportot elemzésre?

(#117010) waccamár


waccamár
senior tag

Az Amphetamine feldobta most frissítéskor, hogy telepítsek egy scriptet ahhoz, hogy továbbra is működjön a clamshell mód (ha jól emlékszem ez volt az oka). A script telepítés 2 kattintás volt, de ha bármikor rákattintok a menubar-on az ikonra a ki-bekapcsoláshoz, akkor jelszót kér. Utóbbit nem lehet kiiktatni? A Beállításokban nem találtam erre vonatkozó infót. Köszi előre is!

(#117011) Lalee válasza ekowob (#116996) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szintén Air 15. iPhone-ról küldtem képet AirDroppal és pár másodperc múlva megjelent a gépen. Elindítottam az ApleMusicot a telefonon, kiválasztottam a hangszórónak az Airt és a hang a gépen szólt.

(#117012) Aszpirin válasza ekowob (#116996) üzenetére


Aszpirin
senior tag

nem biztos, hogy ez a gond, de nézd meg ezt a beállítást, hogy rendben van-e:

(#117013) BitRider


BitRider
aktív tag

Ismét bővítenék egy gépet: van egy 2010-es MacBook Pro, ami eladásra lesz szánva, gondoltam, egy 5 ezer forintos SSD-t megérdemel (és ehhez még nem kell adapter sem, halleluja). Viszont nincs még kéznél a gép és érdekelne, hogy milyen memóriamodulok mennek bele? Alapból 2x2 GB van benne, ha jól tudom.

Ennyit találtam: 204-Pin DDR3 SO-DIMM
Ez alapján meg egy rakás, kifejezetten Mac-es drága szart, amit nyilván nem érdemes megvenni, főleg eladás előtt.

Ez ilyen Mac specialitás eszerint, vagy bármi belemegy? Olyat is olvastam, hogy egy eredeti modult bent kell hagyni és akkor mehet bármilyen kompatibilis. Megint össze vagyok ezzel kavarodva.

[ Szerkesztve ]

(#117014) stickermajom


stickermajom
addikt

Ventura alatt kapcsolta már ki valaki a local snapshotokat?

"Time Machine saves one snapshot of your startup disk approximately every hour, and keeps it for 24 hours."

Erre az ég világon semmi szükség az én esetemben, bőven elég lenne a napi egy hálózaton keresztül.

(#117015) tothbe válasza stickermajom (#117014) üzenetére


tothbe
addikt

De mi a kérdésed akkor? Nálam a cégesen eleve le van tiltva és tökéletesen megy a gép.

By(e) Tothbe

(#117016) stickermajom válasza tothbe (#117015) üzenetére


stickermajom
addikt

A kérdés, hogy a local snapshotokat kapcsolta-e már ki valaki. Nem a Time Machine-t.

(#117017) KillHates válasza BitRider (#117013) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szinte minden nem low voltage DDR3-as modult elfogad a régi MBP. Samsung, Hynix, Transcend, Apacer...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#117018) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Ha 2013 late MBP-ban szeretnék akksit cserélni, akkor mi most az ajánlott beszerzési forrás? :)
Attila

(#117019) tothbe válasza stickermajom (#117016) üzenetére


tothbe
addikt

ok, értem. Akkor arra nem tudok neked példát, mert nálam az egész Time machine ki van kapcsolva.

By(e) Tothbe

(#117020) stickermajom válasza tothbe (#117019) üzenetére


stickermajom
addikt

Régen tmutillal szelektíven ki lehetett kapcsolni, de Venturával ez megszűnt. Kár érte. Fut a szerveren egy "timecapsule", elég lett volna oda mentenie néha.

(#117021) KillHates válasza KrAt (#117018) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gyárit már nem kapni, illetve csak aranyáron, de szerintem nem is éri már meg azt venni.
Bármilyen utángyártottat vehetsz, érdemes a kapacitást és a garancia időt szem előtt tartani a költség arányában.
Elég cumi kicserélni mert be van ragasztva a topcase-be, ha nincsen benne gyakorlatod akkor bízd inkább szakemberre, mert ha a régi akkut kilyukasztod, abból lehet nagy baj!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#117022) BitRider válasza KillHates (#117017) üzenetére


BitRider
aktív tag

:R

(#117023) herdsman12 válasza KrAt (#117018) üzenetére


herdsman12
őstag

Head88 barátunk év elején még csak a fixshop-ot ajánlotta, újabban már intercell is jó minőségű akksikat (CS) árul szerinte.

(#117024) ekowob válasza Aszpirin (#117012) üzenetére


ekowob
újonc

Ez szerintem rendben:

(#117025) nozs23


nozs23
addikt

Sziasztok!
A staingate-el, most mi a helyzet? Mert itt a fórumban rákeresve össze-vissza írtok mindenféle infót: van unofficial visszahívás / esztétikai hiba - leszarják / nagyon egyedi, hogy épp mit kezdenek vele
Adott egy alig 1 éves M1 Air, és elég rendesen belekezdett a kopásba a kijelző, mindezt úgy, hogy kb. heti 2x volt babusgatva használva.

(#117026) bmakszim válasza nozs23 (#117025) üzenetére


bmakszim
senior tag

Beviszed/beküldöd egy hivatalos szervizbe és megmondják. 1 éves, arra még van jótállásod is.

(#117027) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

Külső képen hogy tudok HDR videókat nézni?
A hardvereim: Macbook pro 14 M1, LG34WK95-U monitor, a mellékelt thundebolt kábellel. A mac kijelzője gyönyörűen hozza a Youtube HDR videókat, viszont a külső monitoron semmi. Nem várnám a beépített kijelző minőségét, de ugye HDR képes monitorról beszélünk. Win 11 alatt működik a monitoron a HDR megjelenítés.
A külső monitor beállítása így néz ki:

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#117028) bylow


bylow
aktív tag

Sziasztok!

Most álltam át Win.-ről Mac rendszerre, és olyan problémával szembesültem, hogy amit eddig használtam Külső HDD-t at most olvasni tudom, de még tán másolni egyik mappából a másikba már nem lehet.
Új mappát meg pl. egyáltalán nem tudok csinálni!

Finder-ben nyitottam meg. Meg lehet másutt is nyitni esetleg?
Vagy ti milyen megoldást használtok erre?

Gondolom az lehet a probléma hogy Windows-on lett megformázva a HDD, és azt nem tudja olyan szinten kezelni!?

Köszönöm előre is ha valaki tud segíteni :R

ByLow #

(#117029) rjg válasza bylow (#117028) üzenetére


rjg
őstag

Az összefoglalót olvasd el: "Tudom írni-olvasni az NTFS fájlerendszerű külső meghajtómat?"

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#117030) bollokcs80 válasza rjg (#117029) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én épp most vettem ehhez progit, Paragon v. Tuxera oldalán nézz körül.

B.Cs.

(#117031) bylow válasza rjg (#117029) üzenetére


bylow
aktív tag

Köszi :R

ByLow #

(#117032) rjg válasza bylow (#117031) üzenetére


rjg
őstag

Nincs mit! Egyébként nálam a Tuxera van fent évek óta, bár nagyon ritkán van rá szükségem.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#117033) blakey válasza bollokcs80 (#117030) üzenetére


blakey
titán

Végül melyiket vetted meg?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#117034) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Sziasztok,

hozzá jutottam egy 2015-ős macbook airhez. Hazavitel előtt minden problémamentesen működött rajta, viszont akitől vettem törölt róla partíciót (ha jól láttam) amin a személyes dolgai voltak.

Na már most én viszont sehogysem bírok rátelepíteni/újra rendszert - MacOS Sierra volt rajta. Ugyanis mikor a rendszert újra szeretném telepíteni akkor az alábbi hibát dobja: “hiba történt az alkalmazás indításakor”.

Nem volt még macbookom, szüleimnek intéztem. Hogyan tudok erre rendszert varázsolni?

Köszi

(#117035) herdsman12 válasza jófejsrác (#117034) üzenetére


herdsman12
őstag

Szinte biztos, hogy nem én leszek a segítség...
Pontosan mivel próbálkozol?
Ezeket olvastad? [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#117036) bollokcs80 válasza blakey (#117033) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Többetek ajánlására a Tuxerát. :R A célnak egyelőre úgy tűnik megfelel és jó kétezerrel olcsóbb, mint a Paragon. :)

B.Cs.

(#117037) jófejsrác válasza herdsman12 (#117035) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Közben sikerült megcsinálni, újraformáztam a lemezt még 1x és végül a Monterey rendszer rákerült.

Köszi azért :)

(#117038) Imy válasza nozs23 (#117025) üzenetére


Imy
veterán

Ez elkeserítő, én a 2015-ös MPR-t 2018-ban éppen azért adtam el, mert egyszer kellett kijelzőt cserélni ez miatt. Remélem a mostani M1-es MP-n nem jön elő. Ha mégis, akkor végleg vissza megyek windowsra.

(#117039) stickermajom válasza kchris78 (#116994) üzenetére


stickermajom
addikt

Megint 88%-ig tolta, csinálok egy kalibrációt..

(#117040) kchris78 válasza stickermajom (#117039) üzenetére


kchris78
veterán

egy olyan tippem van hogy ez nem a hivatalos %hoz viszonyit hanem a tenyleges toltottseghez amit a coconut battery is mutat.

(#117041) kivlov válasza bylow (#117028) üzenetére


kivlov
aktív tag

Formázd le a külső HDD-t exFat-ra az amúgy is jobb hordozható eszközök számára és akkor mindkét rendszeren tudod használni

(#117042) stickermajom válasza kchris78 (#117040) üzenetére


stickermajom
addikt

Igazad lehet. Az a tippem, hogy alvás közben random tényleges töltöttség alapján tölti 80%-ra, ez egy Pro funkció lenne. Akkor nincs itt semmi látnivaló, nem foglalkozom vele.

(#117043) r3dsnake válasza Imy (#117038) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Amúgy szépen le lehet szedni róla az antiglare réteget, és alig lesz fényesebb, tükröződőbb utána.

(#117044) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Macbook Air M2 vásárlásán agyalok, mit tudunk ennek a gépnek a megbízhatóságáról?
Az első 3 évben szokott ezekkel probléma lenni? Vagy vehetem 1 év gar opcióval olcsóbban is nyugodtan?
:R

(#117045) SharpSA válasza Hoffer (#117044) üzenetére


SharpSA
veterán

Szia!

Megveszed, használod és majd kiderül milyen lesz. Szerintem általános problémák, hibák nincsenek, talán a felhasználás módja, azaz a készülékkel való bánásmód számít a legtöbbet. Amúgy meg bármi lehetséges egy gyártósoron készült termék esetén, de az esély nagyon kevés a meghibásodásra.
Na ez a nesze semmi fogd meg jól válasz a kérdésre. :D
Én a 3 éves garanciát választanám, hacsak nem nagyon jelentős különbség van az 1 éves garanciával vásárolt készülék és a 3 évessel vásárolt készülék ára között.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#117046) lmno válasza Hoffer (#117044) üzenetére


lmno
őstag

1 éve van a piacon az M2…
250e Ft felett meg 3 év garit kapsz rá (jobb helyeken).

(#117047) lmno válasza kivlov (#117041) üzenetére


lmno
őstag

Kivéve ha mondjuk tv-re akarja kötni, ami nem kezeli az exFatot (pl. LG). Ezesetben az NTFS a legjobb választás.

(#117048) Imy válasza r3dsnake (#117043) üzenetére


Imy
veterán

Ezt nem tudtam. És az alatta lévő réteg nem sérül?
De ha az Apple nem tudja normálisan megcsinálni, nem is értem miért erőlteti.

(#117049) nozs23 válasza Imy (#117048) üzenetére


nozs23
addikt

Engedd el, okadekul fog kinezni.

(#117050) Aszpirin válasza lmno (#117047) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Jaja, nálam is pont emiatt van a Tuxera. Olcsóbb volt mint másik lejátszót / tévét venni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.