Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33701) xTc válasza Peetey91 (#33700) üzenetére


xTc
aktív tag

Nem igazán merem bevállalni, tapasztalatlan vagyok a külföldi rendelésekkel kapcsolatban. Gondolom kapok egy csomagot, amiben van egy serial és majd azt aktiválom az apple store accountom-on?

(#33702) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Appstoreban a fiókom menüjében átírom a nevemet céges névre akkor arra kapom a számlát? Céges kártyával vásárolnék és azért lenne fontos.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#33703) Peetey91 válasza xTc (#33701) üzenetére


Peetey91
senior tag

Többen is rendeltek innen már külföldről Apple Care-t, várd meg, hogy megírják a tapasztalatukat azért. :)

(#33704) xTc válasza Peetey91 (#33703) üzenetére


xTc
aktív tag

Mindenképp várok, 70k - 40k nem mindegy :-)

(#33705) szijartg válasza xTc (#33701) üzenetére


szijartg
senior tag

Rendeltem, nem is egyet!
De, én nem postáztattam haza, tök felesleges! Lefényképezte az eladó, majd felhívtam a 80-as Apple vonalat és aktiválták is! Mivel netről idehaza nem lehet!

mod. ebay és persze jól értékelt embertől kell venni!

[ Szerkesztve ]

(#33706) dabgergo válasza Peetey91 (#33698) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, kipróbálom!

(#33707) whited válasza xTc (#33699) üzenetére


whited
addikt

vagy ha közel van egy külföld nagyobb EU ország, ugorj ki és vedd meg úgy

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33708) xTc válasza szijartg (#33705) üzenetére


xTc
aktív tag

Szia!

Igazából az aktiválás menete érdekelne még, hogyan megy a dolog? Mindenképp telefonon lehet csak?

Előre is köszi.

(#33709) kenny123


kenny123
addikt

Az applecare nincs régióhoz kötve? Pl magyarban vásárolt gépre ugyanúgy érvényes az amerikai ebayrol rendelt pl?

yo

(#33710) MajaG válasza xTc (#33704) üzenetére


MajaG
senior tag

Tavaly Aug 1-jén aktiváltam, szerintem azon a héten írtam a tapasztalatot is. :)

(#33711) szijartg válasza xTc (#33708) üzenetére


szijartg
senior tag

Egyszerű telefonon, csak felhívod őket mondod hogy mit szeretnél és meg is csinálják. Nagyon kedvesek!
De, lehet netről is, de ott fake címet kell megadni! Persze ha van kinti címed akkor meg tudod csinálni neten is! De én nem kockáztattam, ID-m magyar címre van regelve, így inkább telefonon csináltam!

kenny123 nincs régióhoz kötve, magyar iPad-ra vettem legutóbb angliából! Simán megcsinálták!

[ Szerkesztve ]

(#33712) madle válasza Ragnar95 (#33692) üzenetére


madle
őstag

pont annyi a különbség ami engem érint, a Flac-ot nem játsza le az iTunes. Ezért kellett a konverter, hogy legalább Apple formátumúra tudjam kreálni. :)

(#33713) Ragnar95 válasza madle (#33712) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Hangzásban értettem, hiszen erről volt szó :)) Mivel 2 különböző formátumról van szó, így nem csoda,h nem minden lejátszó támogatja mindkettőt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33714) xTc válasza szijartg (#33711) üzenetére


xTc
aktív tag

Köszi a segítséget. :R

(#33715) szijartg válasza xTc (#33714) üzenetére


szijartg
senior tag

Nincs mit! Ha, kellene segítség írj nyugodtan!

(#33716) madle válasza Ragnar95 (#33713) üzenetére


madle
őstag

Ja, bocsi már én is bekavarodtam pont miben is volt kontrázva a kettő. A lényeg, konvertálás Apple formátumra és mehet az írás!

(#33717) CharlieDrop válasza FIREBLADE78 (#33702) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem kapsz céges számlát

azaz arra a névre fogod kapni, de rossz számlát.

ugyanis eu-n belül közösségi értékesítés alapján két cég egymás közt nettó módon számlázhat csak

Mivel nem vagyunk benne a Volume Purchase Programban, csak magánszemélyre szóló bruttó elszámolású számlát állítanak ki.

2 hónapom ment rá

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33718) kenny123 válasza szijartg (#33711) üzenetére


kenny123
addikt

Király. Esetleg ha valakinek Van megbizható eladója, linkelné? Rmbp-re lehet kellene venni.

yo

(#33719) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok!

Az Indavideo nálatok is szaggat Safari alatt? Nem vészesen, kb olyan, mintha kevesebb képkockát préselne ki magából a készülék. Viszont Chrome alatt tökéletesen futnak az "indás" videók. Viszont kb 5-10 perc után hallhatóan el kezdenek dolgozni a ventik, ez normális? Akkor is csinálja ezt, mikor nincs megnyitva semmi a háttérben. Illetve én nem telepítettem bővítményeket (pl. Silverlight) a Safari alá, mondván hogy olvastam olyanokat, hogy azok idővel visszavehetnek a gyorsaságából. Ez igaz?
Köszi előre is a segítséget! A gép egy rMBP 2014 Mid, 13".

meg

(#33720) tomtom9


tomtom9
tag

Ha 80% alá esci az aksi akkor kicserélik ha garis még a készülék? Ezt mivel tudom pontosan lemérni? Tehát ha pl. itthon megnézem a Battery Health-tel ami 76% mutat de ha brviszrm ott egy másik program 81%-ot mutat? Hogyan érdemes kímélni az aksit? folyamatos töltőn használni ameddig lehetséges vagy akksiról?

(#33721) lugosi válasza tomtom9 (#33720) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én csak így érzésre írom, de szerintem nem cserélik ki emiatt. Ez nem meghibásodás szerintem, hanem elhasználódás. Kivéve, ha zárlatos, vagy ilyesmi.

(#33722) Ragnar95 válasza lugosi (#33721) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Van egy határérték, ami alá ha esik a kapacitás gariidőn belül, akkor cserélik az akksit. Asszem ez az érték 80%, de be kell vinni és ott tudják megállapítani csak,h valóban cserére jogosult-e a gép.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33723) Peetey91 válasza lugosi (#33721) üzenetére


Peetey91
senior tag

Ha jól tudom kibővítették az Apple Care-t és ha 80 % alatt van az akksi akkor kicserélik.

(#33724) lugosi válasza Ragnar95 (#33722) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na ez jó. Ez egy értelmes dolog akkor.
Mekkora %-ban csökken szerintetek gariidőn belül 80% alá? Ahhoz nagyon sokat kell meríteni-tölteni, szóval akksiról használni, nem?

(#33725) Ragnar95 válasza lugosi (#33724) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Itt olvashatsz az akksikról. A hivatalos állásfoglalás szerint 1000 ciklus alatt kéne 80%-ra csökkennie az akksinak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33726) hszilard666


hszilard666
veterán

Kellemes estét az Uraknak!
Az lenne a kérdésem hogy várható hogy a rMBP-k is kapnak usb C-t? Csak mert ugye az reversable, és akkor lehetne powerbankról üzemeltetni a masinát, ami elég bitang lenne.
Hackintosh-sal kapcsolatbna hol tudok kérdezni? :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#33727) Ragnar95 válasza hszilard666 (#33726) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Előbb-utóbb várható, de remélhetőleg ha kapnak is, többet kapnak, illetve mellettük megmarad legalább a HDMI port.
Ez a hackintosh topik.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33728) hszilard666 válasza Ragnar95 (#33727) üzenetére


hszilard666
veterán

Akkor most kivárok :D
Köszi! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#33729) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Létezik ingyenes program amivel tudom az akksi állapotot csekkolni?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#33730) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Kicsit tele lett a tököm a Top Sites idióta nézeteivel, így meghegesztettem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33731) dabgergo


dabgergo
őstag

120. apró kérdésem:

CMD+X-el miért nem tudok simán átrakni képeket egyik mappából a másikba gépen belül?

(#33732) Ragnar95 válasza dabgergo (#33731) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mert Finderben nem megy a Cmd+X.
Cmd+c, cmd+alt+v az áthelyezés.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33733) dabgergo válasza Ragnar95 (#33732) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, ezekre magamtól sosem jönnék rá de tényleg... windows után nem túl logikus...

(#33734) Ragnar95 válasza dabgergo (#33733) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Van pár dolog, ami valóban logikátlannak tűnhet elsőre és meg kell szokni, de ha megszokta az ember, rááll a keze+agya és nem gondolkozik rajta,h logikus-e.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33735) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Régebben írtam, hogy az 5.2-es mid 2009-es Macbookomnál akkumulátor problémák akadnak, hogy közel 90%-nál lekapcsol, majd tápról fel, nem sokkal utána hogy "bebikáztam", megy akksiról, ismét kakukk.

Most, hogy napközben nem használom, - úgy döntöttem inkább altatom, mint ki, be.... - hanem alvó módban van, érdekes mód nem kapcsol le, pedig merül rendesen. Délelőtt 10-kor csuktam le, tápkábel kihúz, majd most kb 5 perce nyitottam fel és akkumulátorról üzemelünk. Szóval, közel 90-95%-ról indultam altatáskor, napközben merült 70%-ra. Jelenleg 65%-nál járok. A Safari (2 lap), illetve a VOX zenelejátszó alkalmazás fut a háttérben. Jó, a fényerősség picivel a fele alatt van. Kíváncsi vagyok meddig bírja.

Találkozott már valaki ilyesfajta akksi - ha nem is problémával - érdekességgel? Most merítem addig, amíg csak tudom, lehet feléledünk? :) Jó taktika?

Kreál érdekes dolgokat a gépem mióta megvan. :) De azt azért nem gondoltam volna, hogy 95% körülről alvásban lemerül 20%-ot. Egyébként is öreg akksiról beszélünk... mert nem 2009-es mint a gép, hanem 2006-os :) sokat nem várok már tőle nyilván.

Mivel akkumulátor cellák vannak bennek, előfordulhat hogy (pontosan nem tudom hány cellás, szerintem 6) 90-nél, amikor lehalt például az a cella nem működik jól, de ha a százalék lejjebb esik 80-ra (ezáltal a töltöttség is), akkor átugrik másik cellára ami megfelelően működik? Nagy hülyeség ez? Jelenleg 59-nél járok. Olyasmire tippelek ezáltal, mint amikor a HDD-nél hibás az egyik szektor, és az istennek sem tudja beolvasni.

(#33736) Papa-Het válasza FIREBLADE78 (#33729) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

coconutBattery? vagy ennél alaposabb kell?

(#33737) Papa-Het válasza Papa-Het (#33735) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

17%-nál lőtte le magát és jött a fekete képernyő. :)

[ Szerkesztve ]

(#33738) TigerCat válasza Papa-Het (#33737) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Próbáld meg, amit fentebb írtam:
Teljesen lemeríted, hagyod 1-2 órát lemerülve, majd felteszed töltőre, de nem kapcsolod be. Maradjon a tápegységre csatlakoztatva mondjuk egy egész éjszakára, de minimum 5-6 órára. Másnap kapcsold be, hagyd töltőn, indítsd újra egyszer. Ezt követően SMC és PRAM reset is mehet, szintén egy-egy újraindítás után. Ha ez nem segít, akkor semmi.

Akku ellenőrzéshez a Battery Monitort használom, teljesen jó, az összefoglalóban linkelve is van, más hasznos programmal egyetemben.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33739) Blamy


Blamy
tag

Sziasztok!
Hogyan kell pendrive-ról file-t törölni? Amikor behúznám a kukába, akkor azt írja, nem törölhető... nem tudom melyik a rosszabb, az hogy nem tudom, hogyan próbáljam másképp, vagy az, hogy ez tényleg ilyen bonyolult?
Köszi előre is!

(#33740) Ragnar95 válasza Blamy (#33739) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Véletlenül nem az a baj, h NTFS a pendrive? Erre az összefoglalóban találsz megoldást. Ha nem NTFS, akkor valószínűleg vagy védett a fájl vagy a jogosultságaiddal van baj.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33741) Blamy válasza Ragnar95 (#33740) üzenetére


Blamy
tag

Közben rájöttem, az volt a baj, igen :) csak hajnalok hajnalán nem gondolkoztam. Köszi :)

(#33742) Papa-Het válasza TigerCat (#33738) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Rendben, bár az SMC és PRAM reset nem tudom mi. :) Minden más világos. :R

(#33743) TigerCat válasza Papa-Het (#33742) üzenetére


TigerCat
nagyúr

SMC reset
PRAM reset

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33744) FIREBLADE78 válasza Papa-Het (#33736) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ez jó lesz :R

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#33745) Attila!


Attila!
tag

Szerintetek ilyen speck kemény tokot mennyire érdemes rátenni a gépre?
Eddig volt rajta, de hallok ilyeneket, hogy csak árt mint használ, mert bemegy alá csak a por...
Itthon használom a gépet.

(#33746) TigerCat válasza Attila! (#33745) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem teljesen felesleges. Ha leejted, majdnem mindegy, de ha vigyázol rá és nem zúzod dzsuvában, nem karcolod össze, akkor nem lesz baja. Az enyém munkagép, jellemzően irodában használom, szóval építkezésekre nem járok vele, de egész nap megy, gépelek rajta, hozom-viszem, szóva normál módon. 2 napja megkérdezték, hogy új-e a gépem. Azt hiszem ez mindent elmond... Ja, tavaly februárban vettem.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33747) FIREBLADE78 válasza Attila! (#33745) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nekem van egy felesleges. Tevesen rendeltem. Sima pro-ra való

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#33748) TigerCat válasza Attila! (#33745) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A Cinkes srác nem kímélte a gépét, szóval gondolom ennyire nem zúzod...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33749) ribarszki


ribarszki
őstag

Sziasztok!

Este jön az új OsX az El Captain? Mavericksről nem frissítettem Yosemitére, de valami azt súgja, hogy az El Captainra viszont érdemes lesz. rMBP 13" 2014 lenne az alany

[ Szerkesztve ]

(#33750) csabi94 válasza ribarszki (#33749) üzenetére


csabi94
őstag

Szia Ákos!

Szerintem az még nem jön. :N

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.