Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) Handball94


Handball94
aktív tag

Macbook Air ölben használatához használtok valamilyen tartót, tokot, ilyesmit?
Ebben a hőségben eléggé melegszik, és néha rákényszerülök hogy ölben használjam..

(#32952) TigerCat válasza Handball94 (#32951) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én csak a tokot szoktam alátenni ha ölben használom. Bár inkább azért, mert puhább, mint a gép alja...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32953) r4z válasza Handball94 (#32951) üzenetére


r4z
nagyúr

SMCfancontrol. Kicsit feltekered a ventit, és már nem is melegszik. Nekem a minimum fix 2000 RPM, ha melegszik akkor 3000 RPM-re tekerem fel.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32954) Aaron14 válasza Tibi86 (#32945) üzenetére


Aaron14
őstag

Itt egy tizessel olcsóbb. Én tőlük vettem a gépem, és szerintem korrektek. Januárban vásároltam egy alap rMBP-t kb. ugyan ennyiért és mivel kissé bevilágításos volt a kijelzője, így az egész gépet kicserélték egy vadi újra. Persze kellett hozzá némi győzködés, de ezt máshol nem hiszem, hogy megtennék, főleg nem az iStyle-nál.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#32955) Tibi86 válasza Aaron14 (#32954) üzenetére


Tibi86
aktív tag

& (#32947) bmakszim Köszi a javaslatokat és a hasznos háttérinfókat is. :R

(#32956) Piazza válasza Papa-Het (#29101) üzenetére


Piazza
tag

Sziasztok,

Az írásom előzményére valakinek ötlete?

Látom felmerült már másnál is, sajnos én is ilyen problémával küzdök... Nekem mondjuk a párosítás megy, de nem érek el vele semmit, mert utána nem tudok küldeni semmit semmire. Miért lehet ez? :W

Köszi.

(#32957) pana0017 válasza Piazza (#32956) üzenetére


pana0017
senior tag

Ha megvan a párosítás mit ír ki?

(#32958) Handball94 válasza r4z (#32953) üzenetére


Handball94
aktív tag

Köszönöm, letöltöttem, beőttem 2000rpm-re.

Szerk.: Hány fok lehet az "ideális"? Most 50 körül van.

[ Szerkesztve ]

(#32959) pana0017 válasza Handball94 (#32958) üzenetére


pana0017
senior tag

Az rendben van.

(#32960) megema


megema
őstag

Marha jó lett El Capitan alatt a több kijelző kezelése. Kijelző váltáskor át-, illetve visszahelyezi és méretezi (!) az ablakokat, ahol és amilyen méretben az adott kijelzőn voltak, vagy ahogy kiférnek. :C

(#32961) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Egy jó tanács. Ha valaki neki akar állni Mighty Mouse görgőt takarítani, és nem megy a szokásos vattás/fülpiszkáló pálcát alkoholos módszerrel, ne szedje szét. Meg fogja pucolni ugyan, de összerakni ugyanúgy egyszerűen nem lehet. Az enyém legalábbis most ha felemelem az asztalról, magától széthullik, illetve az oldalsó gombok nem rakhatók a helyükre. Sehogyse.
+bónusznak egy nagyon mélyen lehorzsolt mutatóujj (az oldalsó gombok visszarakási kísérleteinek áldozata).
Szóval apple egér elkoszolódik -» kidob -» újat vesz. Sajnos.

(#32962) Blaise válasza lugosi (#32961) üzenetére


Blaise
veterán

(#32963) dabgergo


dabgergo
őstag

Az El Capitan kinek lesz majd ingyenes? Most egy hete vettem egy rMBP-t, majd ingyen frissíthetek?

(#32964) Blaise válasza dabgergo (#32963) üzenetére


Blaise
veterán

Igen.

(#32965) Ragnar95 válasza dabgergo (#32963) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mindenkinek ingyenes lesz, csak a gépednek kell megfelelnie a Kapitány hardveres követelményeinek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32966) dabgergo


dabgergo
őstag

Szuper, nagyon köszönöm és már várom!:)

Pontos dátumot lehet már tudni vagy csak annyit h "this fall"?

[ Szerkesztve ]

(#32967) Ragnar95 válasza dabgergo (#32966) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Csak annyit,h this fall.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32968) SAMG3


SAMG3
tag

Sziasztok!

Tavaly vásároltam egy 13"-es retna MBP-t. Lassan betölti az egy évet de még van rá garancia. Néha úgy érzem melegszik ha töltőn van és csak böngészek vele. Ez normális? Vagy baja lehet a töltőnek? Gondolom a gari lejárta előtt ne nagyon portalanítgassam mert elbukom.

Milyen gyakorisággal érdemes portalanítani és pasztázni szerintetek?

(#32969) TigerCat válasza SAMG3 (#32968) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Amikor ilyen döglesztő meleg van - mint az elmúlt néhány napban - az én gépem is melegszik, bár még nem a vészes kategória. 60-65 fok normál használat mellett. Azt gondolom, teljesen normális, hiszen a környezet sem éppen hűvös... Most éppen 50 körül mozog, klimatizált helyiségben böngészővel, levelezővel és fájlkezelővel.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32970) dabgergo válasza TigerCat (#32969) üzenetére


dabgergo
őstag

Milyen progit használsz a hőmérséklet kijelzésére? Vagy ezt alapból is tudja?

(#32971) TigerCat válasza dabgergo (#32970) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Temperature Gauge

Nekem ez bevált...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32972) Ragnar95 válasza TigerCat (#32971) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iStat Menus is jelzi a hőmérsékleteket is, ha amúgy is használja az ember, akkor nem kell mellé másik app erre. Persze ha nem kell az iStat Menus többi képessége, akkor célravezetőbb az általad linkelt app.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32973) SAMG3


SAMG3
tag

Es ezt az apple caret mennyire erdemes komolyan venni? Nekem azt mondta egy muki aki sok fele fajta lapost szervizel ha vigyaznak ra es a hutes karban van tartva sokaig jok szoktak lenni. Mi a velemenyetek? Elso macbookom. Remelhetoleg nem az utolso. :D de ha befudok vele elmegy a kedvem az tuti. Igazabol csak azert vettem mert elegem volt a windowsbol, viszont tobbet vartam volna draga almaektol. Ugyan ugy meg megakad pitianer dolgoktol pedig nincs agyonhajtva. :/

(#32974) TigerCat válasza Ragnar95 (#32972) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A menüsor kijelzést kilőttem, mert annyira nem érdekel, hogy állandóan nézegessem. Dátum, időjárás, ennyi. Alkalmanként ellenőrzésre viszont tökéletes. Esetleg az értesítési központba betehetnék, ott talán meghagynám...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32975) Ragnar95 válasza TigerCat (#32974) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én csak a lenyíló menüt kapcsoltam be alapból, mert állandóra valóban fölösleges, így viszont egyszerre látok mindent, ha kíváncsi lennék épp rájuk.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32976) lugosi válasza Blaise (#32962) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sajnos ez csak ideig-óráig működik mint tisztítás. Ha a golyó körüli görgőkre szösz rakódik, azok megszorulnak, és lehet akármilyen tiszta a görgő, szét kell szedni. Az első 8 évben a külső tisztítás nekem is elég volt. (Ja, pár éve már nem használtam ezt az egeret.)

[ Szerkesztve ]

(#32977) Blaise válasza SAMG3 (#32973) üzenetére


Blaise
veterán

Bármikor lehet baja, nekem a táp ment tönkre, szó nélkül cserélték.

(#32978) DanielK válasza SAMG3 (#32973) üzenetére


DanielK
addikt

Én a mac minihez vettem, ami hasonló koncepció.
Miért? Mert ha az alaplap tönkre megy egy év után, akkor az ~140e Ft.

(#32979) Blaise válasza DanielK (#32978) üzenetére


Blaise
veterán

Téged is leeht látni? :D

(#32980) dabgergo válasza TigerCat (#32971) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!
És akkor még egy alap kérdés: dátumot, időjárást hogyan rakod ki föntre?

(#32981) teguran


teguran
tag

Sziasztok!

(Bocsi elore is az ekezethiany miatt)

Egy uj Macbook 12´ vasarlasa elott allok es a kovetkezo a kerdesem:
melyik processzorral erdemes megvasarloni? 1.1, 1.2, vagy az 1.3-as Core-ral?
"Atlagos" felhasznalo irodai es tanulasi celokra 90%, + alkalmi hobbi szintu photoshop es videovagas 10%.
Attol tartok, hogy ha tobb ideig megterhelem a gepet (pl. videovagas) a legerosebb processzor tul hamar tulmelegszik es a hutes hianya miatt lekorlatozza a gep a teljesitmenyt, igy feleslegesse valik a felara a gyorsabb procnak.

Ha van valakinek tapasztalata az uj masinaval, nagyon orulnek par informacionak! :R

Koszi es udv

(#32982) TheMarci válasza teguran (#32981) üzenetére


TheMarci
addikt

Teljesítményre kb a 2011-es Air-ek teljesítményét hozza, szóval kb mindegy, mert nem nagyon alkalmas videóvágásra, azaz vágni lehet, csak a render tart sok ideig.

Do You Dream?

(#32983) Blaise válasza teguran (#32981) üzenetére


Blaise
veterán

Én tuti, hogy nem vennék 12-es Macbook gépet, az olyan kislányos Starbucksba járó facebookozós gép szerintem.

Ha mindenképp vékony kell, akkor jobban járnál egy Air-el, de inkább egy retinás 13 Pro-val, hogyha videókat is akarsz vágni..

(#32984) TigerCat válasza dabgergo (#32980) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Időjárás: Degrees, vagy Degerees Pro
Sallangok eltüntetése: Bartender

Dátum és idő: Rendszerbeállítások, Dátum és idő, Óra fül - Pipa ami kell

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32985) #33846528 válasza teguran (#32981) üzenetére


#33846528
törölt tag

Nézz inkább egy jó Pro-t. Ezek a passzív gépek tényleg csak a word, netezés, film vonalon használhatók, ahogy az ismerősei körömben látom.

(#32986) Ragnar95 válasza teguran (#32981) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tök fölösleges felárat fizetni az erősebb procikért, mivel gyakorlatilag alig van különbség az 1.1-es és az 1.3-as között, ahova előbbi kevés, oda utóbbi is az lesz.
Ha néha kell erőforrásigényes feladatokra is a gép, ahogy írtad, akkor jobban jársz egy 13-as rMBP-val, ahogy a többiek is írták.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32987) TigerCat válasza Ragnar95 (#32986) üzenetére


TigerCat
nagyúr

2-3 év múlva érdemes lesz passzív gépet venni, de egyelőre nem igazán. Vagyis én nem merném megvenni, mivel néha még a Pro is kevés... Amúgy nagyon vérszegény a választék. Idén terveztem a cserét, de ahogy nézem semmi nem lesz belőle...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32988) Blaise válasza TigerCat (#32987) üzenetére


Blaise
veterán

Teljesítményben az lesz majd a nagy ugrás, ha jönnek a Xeon procik notebookokba.
[link]

(#32989) teguran


teguran
tag

köszönöm a gyors valaszokat!

de meg egyszer es probaljatok meg az en szememmel nezni: a gep adott, mindenhogy ezt veszem meg. ha havi 1x szerkesztek egy kepet, nem kell pro. ha az air nem tetszik, nem kell az air. es a felhasznalasi celok kozott igen van starbucks es face is.

a kerdesem csupan hogy a 3 kozul melyik proci eri meg. mert ha azon a havi 1 alkalomkor jo lenne a plusz 0,5 Ghz, akkor nekem megeri megvenni. viszont ha tulmelegszik 5 perc utan, akkor kar volt es lehetne a gyengebbik proci. ezert irtam nektek, akik technikai szemszogbol jobban tudjak, vagy eppen van valakinek ilyen es tud tapasztalatot mondani.

:R

(#32990) Blaise válasza teguran (#32989) üzenetére


Blaise
veterán

"es a felhasznalasi celok kozott igen van starbucks es face is."

A nap aranyköpése megvan :DD

Vegyél egy Macbookot, arany színben, tökéletes lesz! :C

(#32991) Ragnar95 válasza teguran (#32989) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mint azt írtam, felesleges plusz pénzt fizetni az erősebb prociért. Nem melegszik túl, de cserébe gyakorlatilag nem is érződik a különbség használatnál, így felesleges.
Képszerkesztéshez amúgy is RAM kell és a videóvágásnál az IGP úgyis változatlan marad, így ott is teljesen mindegy,h a proci 10%-kal gyorsabb-e.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32992) TigerCat válasza Blaise (#32988) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na, erre kíváncsi leszek...
Mindenesetre a 4 mag úgy hiányzik, mint egy falat kenyér. Rengeteg weboldal szaggat, akadozik, azaz még a böngészés is igényli a teljesítményt. (Pl. Facebook, Tumblr, vagy akár az iPon) Persze, erre legtöbb esetben az a válasz, hogy sz..rul vannak megírva, de ez nem biztos. Egyszerűen rengeteg dolog töltődik be, melyek megjelenítéséhez kell a kakaó. Sajnos a fizikális 4 mag csak a nagyobb gépben érhető el, ami viszont nekem már kissé nagy. Szóval ezért várok, hátha a következő generációban újítanak valamit.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32993) Peetey91 válasza Blaise (#32990) üzenetére


Peetey91
senior tag

Valószínűleg megvan az egyetlen érv a Macbook mellett. :D

Amúgy a proci tényleg nem éri meg a felárat. Ettől függetlenül én is egy 13-as Pro-t ajánlok.

(#32994) pana0017 válasza teguran (#32989) üzenetére


pana0017
senior tag

Mi a gond az Air-rel? Az hardveresen is egész erős már.

(#32995) Blaise válasza TigerCat (#32992) üzenetére


Blaise
veterán

Tudom, hogy nem engedsz a 13" méretből...

Nekem Late 2013 retinás 15" Pro van, az erősebb konfig, utólag visszagondolva bölcs döntés volt, hogy nem értem be az integrált kártyával, jól jön azért az Nvidia GT750M, meg az erősebb i7 proci, ami ugye 4+4 magos. Sok sz*pástól kímélnéd meg magad egy ilyen konfiggal, nekem a többek által beírt lagolás és görgetési lagok se szoktak jelentkezni soha.

[ Szerkesztve ]

(#32996) Ragnar95 válasza Blaise (#32995) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem szintén late 2013 15" rMBP van,csak az IGP-s alapmodell, de nekem se szoktak ilyen gondjaim lenni soha. Egyedül a 16GB RAM jönne jól Yosemite alá néha, de Maverickshez a 8GB is bőven elég volt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32997) r4z válasza teguran (#32989) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha mindenképpen a pénzed ellensége akarsz lenni, akkor csináld rendesen, és vedd a legerősebbet. Ha pedig nem akarod feleslegesen szórni a pénzt, vegyél Airt.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32998) teguran válasza pana0017 (#32994) üzenetére


teguran
tag

nincs gond az airral, csupan a retina es a kisebb fekete kava jobban tetszik. ennyi.

(#32999) teguran válasza Blaise (#32990) üzenetére


teguran
tag

ne haragudj, de itt valamelyik kollega hozta fel, a felhasznalasi cel szemleltetese erdekeben irtam, hogy igen, egy ujsagiroi es kultur eletben dolgozo szamara bizony elofordulhat egy napkozbeni kavezas, ooo es egy starbucksban. jah, es megnezem kozben a facem, de ciki :DDD ....

[ Szerkesztve ]

(#33000) SAMG3 válasza DanielK (#32978) üzenetére


SAMG3
tag

Csak kb 80 rugo az alma care es hat sokallom. Egyaltalan az hany ev pluszba?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.