Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) viserion válasza spyduck (#13000) üzenetére


viserion
tag

alapertelmezettkent 3 ujjad jobbra huzod.

(#13002) spyduck válasza viserion (#13001) üzenetére


spyduck
nagyúr

Most telepítettem fel. Hidd el nem csinálja :)

(#13003) spyduck


spyduck
nagyúr

Hogy eddig miért nem vettem Air-t, óóóóó? Sokkal jobb gép. A kijelzője nem olyan szép mint a Pro-nak, de ezt leszámítva mindenben jobb. Kevésbé melegszik, sőt ez nem is melegszik és halkabb is.

(#13004) Jorus válasza spyduck (#13000) üzenetére


Jorus
nagyúr

Rendszerbeállítások -> Mission Control -> Dashboard megjelenítése területként

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13005) brumi1024 válasza spyduck (#13002) üzenetére


brumi1024
veterán

Melyik lett végül? Ivy?

(#13006) Jorus válasza vhunor (#12998) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem tapasztaltam ilyen jelenséget egyik MBA-mnál sem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13007) spyduck válasza Jorus (#13004) üzenetére


spyduck
nagyúr

Be van állítva csak én kezdésként rámentem az "alapértékek visszaállítására" és átvarriált mindent, az eredetit meg nem tudom hol kell visszaállítani. Sztem a bill parancsoknál kell vmit beállítani. Ötlet?

brumi1024: Igen az Ivy. Azért mert ez az olcsó kifút, másrészről az új nem jobb véleményem szerint, valamint megejelnés előtt pár nappal amúgy se szabad venni semmit a szériahibák miatt.

[ Szerkesztve ]

(#13008) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok. Egy ismerosom talalta ezt a honlapot, ahol lehet tul jo aron 17colos macbook pro-t kapni. Ismeritek esetleg? www.mobileweb2shop.cc.cc ha esetleg megprobalna, mire ersemes rakerdezni szeria szamon kivul? Koszi

(#13009) Jorus válasza spyduck (#13007) üzenetére


Jorus
nagyúr

Akkor a Trackpad beállításait nézd át. Nálam 3 ujjas áthelyezés van és 4 ujjas váltás full screen alkalmazások között, így jutok DB-ra is.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13010) vasi89 válasza bLaCkDoGoNe (#12996) üzenetére


vasi89
addikt

Ez nem is lenne gond mert, ha kapok róla papírt akkor verhetem azt asztalt az isamurainál, mert náluk garanciás gépérét fizettem. Tény h ők meg rám fognák de bizonyítsák be... leszedtem az alját(amit nem kell tudniuk de ezek után mind1 is) de én mint "hozzánemértő" mért is babrálnám. Szóval hosszú folyamat lesz ez ha az almárium elzavar.

(#13011) spyduck válasza Jorus (#13009) üzenetére


spyduck
nagyúr

wááááá, 4 ujjra vlt állítva, köszi :DDD

(#13012) iOce válasza vasi89 (#12982) üzenetére


iOce
tag

Nálam most 46 fokos a CPU, itunes+chrome. Szerintem az Air eleve jobban melegszik, mint egy Pro, de mondjátok meg, ha nem így van.

Xiaomi Redmi Note 5 Blue, Apple Macbook Pro 13" 2.9GHz, Dell U2713HM

(#13013) spyduck válasza iOce (#13012) üzenetére


spyduck
nagyúr

Attol fugg. Alap hasznalat eseten a Pro jobban melegszik, terhelve viszont mar az Air.

(#13014) atirag


atirag
őstag

Mitől hízik a Lion annyira,hogy már 1 filmet sem tudok rátenni mert a 64gb megtelt és kiírta,hogy a meghajtó megtelt?
Az tény,hogy kb 10gb kép van rajta,de ettől még nem kellene ennyire megtelnie.
És nem is találom mit lehetne törölnöm. Szidják a windows-t is,hogy terebéjesedik,de ez azért durva:(

(#13015) Xero válasza atirag (#13014) üzenetére


Xero
nagyúr

Hibernate file.

(#13016) atirag válasza Xero (#13015) üzenetére


atirag
őstag

És azt,hogy tudom egyszeüen törölni?

(#13017) rjg válasza atirag (#13014) üzenetére


rjg
őstag

Illetve lehet, hogy a Time Machine is menteget az SSD-re.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#13018) brumi1024 válasza atirag (#13016) üzenetére


brumi1024
veterán

A hibernálást kikapcsolod ezzel a paranccsal, a terminalból: sudo pmset -a hibernatemode 0 .
Majd ez alapján megtiltod az OS-nek, hogy létrehozza az image-et.

[ Szerkesztve ]

(#13019) Xero válasza atirag (#13016) üzenetére


Xero
nagyúr

terminal:

cd /var/vm

sudo rm sleepimage

(#13020) atirag válasza brumi1024 (#13018) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm. Mikor beírom akkor nem kellene valami visszajelzést kapnom,hogy megtörtént a törlés vagy kikapcsolta esetleg?

Xero:

Ha beírom és nem ír semmit csak leugrik a kurzor és írhatok újra akkor történt valami?

[ Szerkesztve ]

(#13021) atirag válasza atirag (#13020) üzenetére


atirag
őstag

Egyébként az "egyéb" 37gb :F

(#13022) Xero válasza atirag (#13020) üzenetére


Xero
nagyúr

Nyomsz utána egy ls-t és meglátod, hogy törölte-e. Egyébként nincsen feedback.

(#13023) DanielK válasza atirag (#13021) üzenetére


DanielK
addikt

cachet mikor töröltél utoljára?
sudo periodic daily weekly monthly

(#13024) vasi89 válasza spyduck (#13013) üzenetére


vasi89
addikt

De egy 2009es pro-nál jobban melegszik terhelés alatt az 2011es i5ös air? Ez normális?

(#13025) brumi1024 válasza vasi89 (#13024) üzenetére


brumi1024
veterán

Simán elképzelhető. Elég kis és vékony ház, terhelés alatt magas órajelen járó proci. Milyen Pro volt a 2009-es? 13 vagy 15"?

(#13026) whitezo88 válasza vasi89 (#13024) üzenetére


whitezo88
nagyúr

azért egy pronak jobb a hűtése is.

ipad3-4 is jól tud melegedni pedig jóóóval gyengébb. csak abba venti sincs.

(#13027) Blaise válasza whitezo88 (#13026) üzenetére


Blaise
veterán

iPad szinte csak akkor melegszik, ha teljes fényerőn használod.

(#13028) Gicz válasza atirag (#13020) üzenetére


Gicz
addikt

töltsd le a grand perspective progit! igy mutatja a meghajtódon mi mennyit foglal:

jobbklikkel oda is visz mappailag tudsz törölni :)

(#13029) Gicz válasza vasi89 (#13024) üzenetére


Gicz
addikt

mindkét proci 35W-os tdp-s de simán melegedhet jobban egyik mint a másik. meg nem árt ha leszeded a gyári gagyi hűtőpsztát, és teszel a helyére mondjuk mx-2est. aztán ottvan még a fan speed progi amivel beállíthatod hogy hány foknál kezdjen el felmenni a ventifordulata. alapon 2000 a fordulata de még 3500 nál is alig van hangja.

mx-2 paszta és fanspeed progi, no more meleg mac :)

(#13030) Gicz válasza Blaise (#13027) üzenetére


Gicz
addikt

igen, és ez főleg a retinásokra igaz. azokban a képernyő világítása full fényerőn 7W-ot igényel. mint egy kicsi energiatakékos izzó. azt a hét wattot pedig valahol el kell disszipálni. jelen esetben a jó hővezető alu hátlapon. a proci azokban is csak 1-2 w lehet böngészésnél. játéknál 4-5.

(#13031) atirag válasza Gicz (#13028) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm. Megnéztem és a meghajtó fele mobilsync backup :F

(#13032) Gicz válasza atirag (#13031) üzenetére


Gicz
addikt

az iphone vagy ipaded backupja. válasz ki itunes ban mikor rá van dugva az eszköz hogy back it up to iCloud. és onnantól az icloudba megy a backup.

mondjuk a képeket nem érdemes backupolni mert az ugyis lementi az ember egy külső meghajtóra pl ahol sok hely van, és bitonságban is vannak. ha kikapcsolod majd a képek backupját icloudban akkor csak pár 100 mega lesez a backupod, a gépedről meg letörölheted azokat a fájlokat.

(#13033) Kommy válasza atirag (#13031) üzenetére


Kommy
veterán

Töröld ki ami már nem kell, iTunes / Preferences / Devices alatt látod a backupokat, onnan tudod is törölni őket

(#13034) atirag


atirag
őstag

4db mentésem volt iphone-októl és kettőt megtertottam mert szükség lehet rá ha valami gáz van velük. Ipad mentést még nem csináltam .
Viszont így lement az egyéb 28gb-ra. Gondolom nem az a 2db back up lesz olyan sok:)
De így már legalább van üres tárhelyem:)
Majd egyszer csinálok egy clean installt és akkor újra lesz helyem:)

(#13035) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!
Olyan jellegű kérdésem lenne hozzátok, hogy szeretnék otthonra egy ilyen "all-in-one" szerűséget csinálni az asztalomra - kábelek egy helyen, hogy csak rá kelljen őket dugdosni a gépre - hogyha már normális dokkolót nem lehet kapni a MacBook-hoz (MBP13 2012mid).
A kérdésem az lenne, hogy az adapterén kívül (ami hozzá járt) szeretnék egyet otthon fixre beépíteni ebbe a rendszerembe; milyen töltők passzolnának hozzá? 60W L fejű, T fejű? eBayen nézegettem őket, és ilyen 4e Ft körül lehet már kapni. Ennél többet nem is nagyon szeretnék rákölteni. Mennyire jók ezek az utángyártott töltők?

[ Szerkesztve ]

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#13036) TheMarci válasza csusza` (#13035) üzenetére


TheMarci
addikt

Kizárt, hogy a mb-omat rá merjem dugni egy 4k-s töltöre. A legalja asus/acer.. _utángyártott_ töltő is 10k körül kezdődik, szerintem több kárt csinálsz vele, mint hasznot.

Do You Dream?

(#13037) csusza` válasza TheMarci (#13036) üzenetére


csusza`
senior tag

Ezek szerint ez elég gagyi?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#13038) vasi89 válasza Gicz (#13029) üzenetére


vasi89
addikt

Köszönöm mindenkinek! 13as pro volt a C2D 2,26os.
A pasztával az a baj hogy elméletileg én nem szedhetem még szét a gari miatt viszont más már szétszedte előttem úgyhogy most visszaküldtem még az almáriumba megint, kíváncsi vagyok mit mondanak de ha továbbra sem foglalkoznak velem akkor megcsinálom itthon. Remélem tényleg csak ennyi a gond nem pedig valami komolyabb.

Más: Win-re felraktam a paragon hfs+ progit h tudjam használni a vinyómat addig is, viszont olyan mintha semmit nem telepítettem volna. A windows ugyanúgy nem tudja használni a hdd-met, erre vkinek van ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#13039) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok,
Olyan problémám lenne, hogy MacBook 2010-es gépem van és az a baja hogy az akksi borítás kezd lejönni az alumínium hátlapról. Próbáltam vissza maszírozni a hátlapra de nem sikerült mert inkább csak nyúlik mint a takony. Eléggé okádék ahogy kinéz. :F Valószínű a melegtől adta meg magát, majdnem 3 év után. Hol lehetne beszerezni egy vadi új vagy használt akksi borítást? Ebayen nem találtam sajnos.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#13040) TheMarci válasza csusza` (#13037) üzenetére


TheMarci
addikt

Én nem venném meg. Több ismerősömnek olvadt, vagy füstölt el az utángyártott iphone töltője. Neked kell dönteni, nekem többet ér a lakásom, gépem, mint hogy ezen spóroljak, mindazonáltal megeshet, hogy simán fog működni az utángyártott töltő is, és nem lesz vele semmi baj, ki mennyire szereti a rizikót. :)

Do You Dream?

(#13041) TheMarci válasza Mr.Grincs (#13039) üzenetére


TheMarci
addikt

Az egész alja, vagy ebben a gépben még külön van az akksi? Pro, vagy sima MB? Ebbe a replacement programba nem esik bele a gép?

http://www.apple.com/support/macbook-bottomcase/

Do You Dream?

(#13042) csusza` válasza TheMarci (#13040) üzenetére


csusza`
senior tag

Ja, nyilván az eredetit építeném be akkor otthonra, ez meg lenne a hordozós töltő.
Hát, meglátjuk.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#13043) Mr.Grincs válasza TheMarci (#13041) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Sima macbook, 13,3 unibody, fehér. Sajnos garancia nincs rá már. Múlt év novemberében lejárt.
Ebben külön van az akksi, vagyis az egész hátlap kompletten takarja le az akksit meg a ramot meg a többi cuccot, 8 csavar fogja.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#13044) TheMarci válasza Mr.Grincs (#13043) üzenetére


TheMarci
addikt

Épp az a lényege, hogy gari nélkül is cserél(heti) az apple, ha a feltételeknek megfelel a gép. Hívj fel egy apr-t, ők megmondják a tutit.

Do You Dream?

(#13045) csusza`


csusza`
senior tag

Szerintetek érdemes FusionDrive-ot csinálni MacBook Pro-n?

Eddig a rendszereim úgy voltak, hogy SSD-n rendszer + minden egyéb letöltés, fényképek, doksik egy másik HDD-n keretben ODD helyén. Mivel Windows így is úgy is kellene melyik lenne értelmesebb?

SSD-re OSX + Win és az egyebek mehetnének ömlesztve egy közös Drive-ra?

Ezen felül lenne még olyan kérdésem, hogy van-e valahol valami leírás, hogy milyen opciókat érdemes kikapcsolgatni az OSX alatt az SSD élettartamának növelése végett?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#13046) TommyNagz válasza csusza` (#13045) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Szerintem az SSD élettartama miatt ne aggódj. Rendszeresen backupold az OS-t CCC-vel, és nem lesz gond. Ha bedöglik, cserélik, ennyi.
A HDD+SSD kombóra pedig azt ajánlom, hogy az OS-ed maradjon az SSD-n, de a /Users-ből a home mappádat másold rá a HDD-re, és állítsd át az OS-t, hogy arra hivatkozzon. Ezt az User account-ok beállításainál tudod megtenni, ha jobbklikkelsz a nevedre, megjelenik egy "Advanced options" lehetőség.
Eredmény: gyors OS, hely miatt meg nem kell aggódni, és minden szépen el van rendezve, nem kell SSD-ről HDD-re taszigálni, stb. :) Kényelemből 10/10. Fusion drive-val meg csak a baj van, inkább hagyd.

encapsulation dot1q

(#13047) brumi1024 válasza csusza` (#13045) üzenetére


brumi1024
veterán

SSD beállítások pedig itt: [link]

(#13048) csusza` válasza TommyNagz (#13046) üzenetére


csusza`
senior tag

Zsír, nagyon köszönöm.

@brumi1024 szintén! :R

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#13049) Xero válasza csusza` (#13045) üzenetére


Xero
nagyúr

Én így szeretem használni:

SSD: Rendszer, programok, user folderből a Library
HDD: Minden más

Mivel az alapvető megoldás a user Libraryt is HDD-re pakolná ki, így ez lassú és kevésbé hatékony megoldás, tehát én aliasokkal oldom meg a problémát.

Fusion-t még nem próbáltam, de nem hiszem, hogy összeségében hatékonyabb lenne.

(#13046) Tommy Da B1G: Ezzel a library is oda kerül a user folderéből, ami nagyon lelassítja a programokat.

[ Szerkesztve ]

(#13050) csusza`


csusza`
senior tag

Jaj, még egy kérdés:

A HDD-t a keretbe tegyem, az SSD meg menjen a notiba, vagy fordítva? A mozgásérzékelő miatt kérdezem; gondolom az ODD helyén nem nézi a mozgást.

Aztán: ha a user mappámat a HDD-re másolom, akkor nem fogja egyfolytában a HDD-t járatni? Energiagazdaságosság miatt?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.