Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) Mister_X válasza Endless (#49000) üzenetére


Mister_X
nagyúr

2014-est kis nagy szerencsével igen, early 2015-ösök mozognak 250 körül (felett), pláne a MM akció miatt.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#49002) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Ismeri itt bárki ezt az appot? Tapasztalat esetleg? Elég jó értékelése van és csak 0,99 euró.

Nem tűnik rossznak [link] , de előbb jobb itt a közösséget megkérdezni. :)

Semmit sem írok alá!

(#49003) TigerCat válasza bmwk1200s (#49002) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ennyiért megéri, de szerintem jobb a BetterTouchTool, vagy BetterSnapTool. Ott ezen funkciókon túl szabadon definiált területekre is rendezheted az ablakokat, akár több monitorral is. Nekem 100%-ban bevált.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49004) bmwk1200s válasza TigerCat (#49003) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Köszönöm! :R

Látom, te is éjjeli bagoly vagy :DDD

Semmit sem írok alá!

(#49005) Goldboy9002 válasza Mister_X (#49001) üzenetére


Goldboy9002
csendes újonc

240e Macbook air pont van fent egy másfél hónapos.8gb rammal.ezt hívnám szerencsének.😃

[ Szerkesztve ]

(#49006) TigerCat válasza bmwk1200s (#49004) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Olyasmi...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49007) szarka996 válasza bmwk1200s (#48981) üzenetére


szarka996
tag

Igen, jó lett köszönöm. :R

Azt be lehet valahol kapcsolni, ha megnyitott ablaknál rányomok a dock-ban az ikonra, akkor leteszi kicsibe? Rányomok megnyitja, mégegyszer rányomok nem történik semmi. Lehet, hogy rossz Win-es beidegződés, de én már nagyon megszoktam.

Szerk.: Még egy dolog. A '@' billentyűparancsa, és az 'ablak bezárása' elég könnyen összecserélhető. Erre van valami megoldás, hogy valamit, valamire cserélek? Válaszokat előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#49008) dorika87


dorika87
őstag

Tudom, hogy volt róla szó korábban, de most nincs időm megkeresni.
Tud abban valaki segíteni, hogy hol lelem meg azt, hogy milyen billentyűparancsok alkalmazhatók OS X-en.
Egy-két alap dolgot tudok, de szeretnék több minden megtanulni. Köszi

(#49009) br4adam válasza dorika87 (#49008) üzenetére


br4adam
aktív tag

(#49010) dorika87 válasza br4adam (#49009) üzenetére


dorika87
őstag

köszönöm

(#49011) TBMC válasza TigerCat (#49003) üzenetére


TBMC
addikt

+1 a bettertouchtoolnak, na meg TigerCat kollega ajánlásának, azóta tényleg nem lehet az app nélkül létezni :D
megvettem a bettersnaptoolt, és így ugye megkaphatja az ember a bettertouchtoolt is. Azóta sokkal könnyebb az élet. Nem csak az ablakok, de a keystrokeok miatt is. :K

markbellus.hu 

(#49012) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Egy webdesignernek ár/érték arányban melyik gép a megfelelőbb? 2015-ös vagy 2016-os alap 15"-es rMBP? A kettő között 200.000 Ft a különbség.

A mostani gépe egy alap Air 4GB RAM-mal. Ezt szeretné lecserélni. Illustratort, Photoshopot és egyéb, webfejlesztéshez szükséges programokat használ. A projektfájljai olyan 1-2 GB között mozognak maximum.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#49013) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy, az iphoneom ha fotozokvalamit az a mac gépemen megjelenik a képeknél.
Viszont ha videot veszek fel a telon, az hol lehet beállítani hogy feltegye a macre ugyanugy mint a képeket?

(#49014) TBMC válasza Aaron14 (#49012) üzenetére


TBMC
addikt

a jelenleg kapható "alap" 15"ös modell csak igpvel rendelkezik.
míg a 2016os "alap" 15"ös modell pedig dedikált kártyával, ami azlrt sokat számít. pláne az említett éprogramoknál. :R

szerk: és a 16os azért egyéb hardverekben is jócskán erősebb.

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#49015) access_denied válasza TBMC (#49014) üzenetére


access_denied
senior tag

Az IGP és a dedikált videókártya között milyen különbség tapasztalható pl. Photoshop esetében? Hasonló a dilemmám, mint Aaronnak.

(#49016) whited válasza access_denied (#49015) üzenetére


whited
addikt

hátha segít [link] :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#49017) szarka996 válasza access_denied (#49015) üzenetére


szarka996
tag

Csak a Photoshop a fontos? Mert annak leginkább csak procira, és RAM-ra van szüksége.

(#49018) lmno válasza TBMC (#49014) üzenetére


lmno
őstag

"a jelenleg kapható "alap" 15"ös modell csak igpvel rendelkezik.
míg a 2016os "alap" 15"ös modell pedig dedikált kártyával, ami azlrt sokat számít. pláne az említett éprogramoknál."

Ja, de 150 ezerrel többe is kerül :) 880k-ért kapsz egy gépet 256 gigás SSD-vel... kösz Apple.
A 2016 MBPro ár/érték arányban katasztrófa. Nagyobb probléma (annak aki most venne), hogy a 2015-öset meg már alig lehet kapni.

(#49019) TigerCat válasza apple87 (#49013) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Elvileg annak is meg kell jelennie a Fotók alkalmazásban, a képeid között.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49020) lmno válasza TigerCat (#49019) üzenetére


lmno
őstag

Szerintem a videót csak kábellel lehet átvinni...

(#49021) megema válasza lmno (#49020) üzenetére


megema
őstag

Nem, csak be kell kapcsolni az iCloud fotókönyvtárat. A Fotóstream valóban nem visz át videót.

(#49022) TigerCat válasza lmno (#49020) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha mindkét eszköz WiFi-n van, emlékeim szerint a videó is letöltődik.
Kipróbálnám, de mobilnetről írok, amit pár nappal zárás előtt nem szívesen fogyasztok le...

megema:
Baszki, az fel sem merült, hogy nincs bekapcsolva. Köszi!
:W

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49023) access_denied válasza whited (#49016) üzenetére


access_denied
senior tag

Köszi a linket, de itt performanciáról esik szó.

Mondjuk ez az 57% video editing performance nekem magas.

"...and video editing with Final Cut Pro X"

A videó szerkesztés tudtommal nem GPU függő.

... és #49017 Stig96

Photoshophoz, egyéb képszerkesztéshez jellemzően nincs szükség performanciára, ezért is kérdeztem, hogy munkához miért is jobb egy dedikált GPU. Játék az más, de az nekem nem szempont.

Ha rosszul gondolom, akkor javítsatok ki pls.

szerk.: vagy az újabb videó szerkesztő programok a rendereléshez már GPU-t használnának???

[ Szerkesztve ]

(#49024) bmwk1200s válasza access_denied (#49023) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Vannak olyan technologiak, amik reven a videoszerkesztesben nagy segitseg lehet a GPU. Beszall a renderelesbe. Ha erdekel a tema erdemes utanaolvasni.

Semmit sem írok alá!

(#49025) r4z válasza access_denied (#49023) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem csak az ujabbak, mar jo ideje...

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#49026) M@trixfan válasza TBMC (#49011) üzenetére


M@trixfan
addikt

Van valami frankó Touchbar feature a BTT-ben ami érdekes tud lenni már első látásra is, illetve azonnal feltűnt? Szerintem sok potenciált rejt a BTT ilyen téren is a jövőre nézve.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#49027) szarka996 válasza szarka996 (#49007) üzenetére


szarka996
tag

Erre tudna esetleg valaki valamit?

(#49028) lmno válasza szarka996 (#49007) üzenetére


lmno
őstag

Dock-ra minimalizálás: Command+M
Command+Q-t és a kukacot meg megszokod majd :)

(#49029) TBMC válasza M@trixfan (#49026) üzenetére


TBMC
addikt

testreszabhatod teljesen.
én amit használok a touchbaron a BTTáltal az az alkalmazásváltás.
- ez azért praktikus számomra mert bal kézzel tudok váltani anélkül, hogy odanéznék. - a mellettem jobbra lévő külső monitoron pedig rajzolok. (a dock a macbook kijelzőn van)

de pl amit imádok, ha épp útközben vagyok a forward/backward a BTT által a trackpaden. jobb alsó sarok forward, bal alsó back... nekem iszonyatosan megkönnyíti a lépegetéseimet, ha épp nincs kedvem billentyűzni.

access_denied: PS GPU usage de googleban elég sok infó van ezzel kapcsban.

videó vágásnál, renderelésnél pedig elég sokat számít, pl fcpxben is ha csakbehúzol egy adott anyagot ami nagyobb a kelleténél semmit nem vársz egyből lerendeli szemben pl az igpvel ami azért jócskán megizzad alatta. (kisarkítva nyilván)

lmno: a 2015 15" igp verziót azért lehet még jócskán kapni. Illetve akár az apple oldaláról is CTOként, nyilván DGPU-t nem lehet hozzá választani.

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#49030) access_denied válasza bmwk1200s (#49024) üzenetére


access_denied
senior tag

#49024 bmwk1200s
#49025 r4z
#49029 TBMC

Köszönöm, kissé le vagyok maradva. Tehát videószerkesztésnél előny, de képszerkesztésnél nincs lényegi különbség a GPU és az IGP között.

(meg is találtam a Sony Vegas GPU acceleration témakört) :R

[ Szerkesztve ]

(#49031) TigerCat válasza szarka996 (#49027) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Eleinte én is rányomtam a kilépésre a kukac helyett, de végül megszoktam, bár egy apró trükknek köszönhetően:

CMD+Q - Baloldali CMD gomb + Q (egykezes billentyűkombináció)
ALT+Q - Jobboldali ALT + Q (kétkezes billentyűkombináció)

Bár kicsit bonyolult, ez igaz, azonban mióta erre szoktam rá, nem nyomok mellé...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49032) wm2 válasza whited (#49016) üzenetére


wm2
őstag

Azért az Iris 540/550-nek nagyon nem kell szégyenkezni. Főleg egy korábbi Iris Pro-val összehasonlítva. Maximálisan meg vagyok vele elégedve.

Ozora <3

(#49033) bmwk1200s válasza wm2 (#49032) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Olvasom, hogy a 10.2.4 beta kódjaiban találtak kaby lakere utaló jeleket. Melyik a jobb integrált GPU megoldása az intelnek? Az Iris Graphics vagy a HD Graphics széria?

Semmit sem írok alá!

(#49034) Black Dragon válasza bmwk1200s (#49033) üzenetére


Black Dragon
addikt

Iris az erősebb.

(#49035) bmwk1200s válasza Black Dragon (#49034) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Köszönöm!

Bár akkor ez érdekes: [link]

A 15" MBP-ba az iGP gyengébb, mint a 13"-asban? Értem én, hogy ott lesz egy dedikált is... na de akkor is!

Ráadásul az Intel Iris Plus 650 úgy látszik már nem csak radiátornak jó.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#49036) mazsidrazsé


mazsidrazsé
csendes tag

Sziasztok.

Terminál ablakba, hogy írom be a jelszót?
Megjelenik a kulcs, de nem fogad el karaktereket, ha nyomok egy ENTER-t akkor csak sorry, try again.

Előre is köszönöm.

Sosem vitatkozom idiótákkal! Lesüllyedek az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal !

(#49037) TommyNagz válasza mazsidrazsé (#49036) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Legyen jelszavad. Ures jelszo nem jo sudonal. Amugy meg nincs vizualis visszajelzes nincsenek csillagocskak. ez teljesen normalis. Welcome to bash.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#49038) mazsidrazsé válasza TommyNagz (#49037) üzenetére


mazsidrazsé
csendes tag

Hogyan tudok, ide jelszót beállítani.

(egy programot akarok telepíteni, és ahhoz kell terminál parancs.)

Közben meg is lett. (nem volt eddig beállítva ide jelszó)

[link]

köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Sosem vitatkozom idiótákkal! Lesüllyedek az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal !

(#49039) TigerCat válasza mazsidrazsé (#49038) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A belépési jelszót pötyögd be és Enter. A beírásról nem lesz visszajelzés, de ha jól írod, elfogadja majd...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49040) r4z válasza mazsidrazsé (#49038) üzenetére


r4z
nagyúr

Biztonsagi feature itt is es Linuxon is, hogy nem mutat csillagokat, de a bevitelt erzekeli. Ird be a jelszavad, el fogja fogadni.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#49041) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Mail-ben azt meg lehet oldani, hogy ne jelölje olvasottnak az üzenetet, ha rákattintok és megjelenik az olvasóablakban, hanem csak ha olvasottnak jelölöm? Az outlooknak van ilyen funkciója, és nagyon szeretem, használom is, mert a bejövő e-maileket elolvasom ugyan, viszont amíg nem oldottam meg amik benne vannak, addig az olvasatlan státuszuk emlékeztetőül is szolgál.

(#49042) wm2 válasza bmwk1200s (#49033) üzenetére


wm2
őstag

Tényleg jól sikerültek ezek az IGP-k. Eleinte nézegettem, hogy milyen jó lenne egy olyan megoldás, mint az ASUS-nál az nVidia 940M. De ezek az IGP-k már ott vannak és az nVidia gyorsan fel is tupírozta az alsó-középkategóriát GDDR5-el. Persze több a shader meg minden, de ezekbe a 13" kár belekiabálni a jobb GPU-t, mert akkor sem adnának érte fél millát. Akkor is lenne vmi amibe belekötnének. :)

A Kaby Lake fogyasztásban és HEVC encode/decode-ban jobb. Ettől még 2magos "U" széria, ahol megint csak az lesz, hogy "deqrvadrágaebbőlrazorblade...megasusrog...meg" blablabla

Ozora <3

(#49043) bmakszim válasza bmwk1200s (#49035) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ja, fura, de igaz. A 15" gépek iGP-je gyengébb. Már a jelenlegi szériánál is. Feleannyi számolóegységük van és nem rendelkeznek eDRAM-mal.

(#49044) TigerCat válasza lugosi (#49041) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Sajnos nem... Már vagy 2 éve megszűnt a kiegészítő támogatottsága, ami tudta az időzítést, a TinkerTool-ból is kivették és szerintem már a terminálos parancs sem játszik.

⇧+⌘+U és megint olvasatlan lesz.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49045) bmwk1200s válasza bmakszim (#49043) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Igen, végül is minek is erősebb, nem igaz? Csak az piszkálja a csőröm, hogy ha legalább olyan erős lenne, mint ami a következő 13"-asban lesz, akkor a dedikált GPU-nak csak később, vagy egyáltalán nem kellene bekapcsolnia... és lehet ezzel el is érkeztünk a miérthez.

vm2: A következő 13"as modell már érdekelni fog ezzel az iGPvel, főleg ha kapna egy masszív árcsökkentést.

(#49041) lugosi: Esetleg a Thunderbird levelezővel? Annak van saját kiegészítő boltja, lehet hogyha alapból nem is tudja, de egy kiegészítővel igen.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#49046) wm2 válasza bmakszim (#49043) üzenetére


wm2
őstag

Az 580-at milyen CPU-kba rakták?

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-960M-vs-Intel-Iris-Pro-580-Mobile-Skylake/m27242vsm132950

Elfogadnám egy 15" gépben TBar helyett funkció keyel. Asszem nem lennék egyedül.

Ozora <3

(#49047) TigerCat válasza wm2 (#49046) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja. Az eye candy taccsbár helyett simán bármit, ami teljesítmény.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49048) wm2 válasza TigerCat (#49047) üzenetére


wm2
őstag

Ha az új, nem tácsbáros 13" gépet a 2,4ghz i7-el kéred, akkor árban uo. vagy, mint az i5 tácsbár. A 2,4ghz i7 15W TDP, a 2,9ghz i5 28W. De ugye az okosok kisebb akksit tettek a tácsbárosba, miközben a 15W TDP i7 simán hozza az i5 teljesítményét. A HD540 és HD550 között nincs nagy difi. Lehelletnyi. A 2133mhz ramoknál ue. a helyzet. A belépő funkció keyes gép egyáltalán nem rossz. Egyetlen qrva nagy baja, hogy drága.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#49049) TigerCat válasza wm2 (#49048) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja. Az elég nagy baj... A frissített verziókra leszek kíváncsi. Akkor talán majd lecserélem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49050) wm2 válasza TigerCat (#49049) üzenetére


wm2
őstag

A Dell amikor frissített Skylake-ről Kaby-re, csökkentett árat. De közben rosszabb minőségű alkatrészeket és gyengébb fhd kijelzőt tett a gépekbe.

Az Apple ha beinnovál, akkor rátesz még egy százast és kivesz pl. olyat, mint az optikai hangkimenet. :)

Senki ne is álmodjon arról, hogy itt lesz árcsökkenés, amikor ezek az agyon szidott rMBP-k is sikeres negyedévet hoztak a cégnek. De talán ezek a mostaniak picit olcsóbbak lehetnek.

Ozora <3

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.