Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105001) SharpSA válasza arn (#104999) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem tudom neked mennyire kellene csúsznia az egérnek. Mint jégen a korcsolyának? :D
Nekem ezzel az egérpaddal teljesen jó, annyira csúszik, amennyire pont jó.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#105002) tl-x válasza SharpSA (#105001) üzenetére


tl-x
őstag

+1 a magic egérnek. Nálam is teljesen jó, bár én úgy használom, hogy az egérpadot mozgatom alatta :DD :DD :DD

(#105003) bacsis válasza bacsis (#104964) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Srácok! Erre akkor valakinek tipp? vagy esetleg más fórumon érdeklődjek?

(#105004) Smiley válasza bacsis (#105003) üzenetére


Smiley
őstag

Van bankkartya hozzaadva az apple id-hoz?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#105005) arn válasza SharpSA (#105001) üzenetére


arn
félisten

Mint altalaban egy normalis egernek :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#105006) NemMo


NemMo
őstag

Safari szinkronnak mac és iphone között oda-vissza kéne működnie? Nálam ha telefonon meg van nyitva egy oldal és lezárom a képernyőt, akkor mac-en a safari ikonon megjelenik egy kis telefon jel, de fordítva ez nem működik. Mit kéne csinálnom vagy ez csak egyirányú?

(#105007) mrgreen


mrgreen
csendes tag

Sziasztok, van esetleg valakinek tapasztalata flexgate javítással budapest és környékén? Van egy Mid-2017, 13"-os (A1708) macbook prom aminek elkezdett csíkozódni a kijelzője, dolgozni még lehet rajta csak zavaró viszont nem ér már annyit a gép amennyit kérnek a szalagkábelért de egy teljes, bontott kijelző ára is már a tűréshatáron túl van.
Vannak videók, hogy azért lehet javítani megfelelő eszközzel és egy ebayes 5e ft-os pót kábellel. Isamurai, Appsolute mondta hogy teljes panel csere, iCentre pedig hogy két hét mire megmondják hogy alkalmas a visszahívásra vagy sem a gép (papíron nem mert az a 2016osokra vonatkozik nem a 2017-re).

(#105008) kinghabi válasza r4z (#104959) üzenetére


kinghabi
csendes tag

M1-es verziót néztem csak, ezt nem írtam :) Hála ég 16 gb-os 2020-as Air nincs sehol se, iStyle-on lehet 8-12 hétre rendelni...

Néztem videókat, PS-en felvette a játékot és lementette, külső SSD-re pedig simán felmásolta PS-ről a videó fájlt és azzal tudott dolgozni már Mac-en

PS5: kinghabi89

(#105009) bacsis válasza Smiley (#105004) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem lett hozzáadva

(#105010) Smiley válasza bacsis (#105009) üzenetére


Smiley
őstag

Adjatok hozza egyet meg toltsetek ki rendesen az egeszet es menni fog. Az uj apple id-nal nem kapcsolja be az apple az imessage-et azonnal. Viszont ha ezeket kitoltod akkor le fogja aktivalni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#105011) NemMo


NemMo
őstag

Megőrülök a Facebook képernyőidő generálástól. Már csináltam egy minden beállítás törlését is. Lehetséges, hogy a messenger app-nak van köze hozzá? Másra nem tudok gondolni már, mert 0-ról megcsinált profil és egy idő után megjelenik a facebook a képernyőidőben, pedig meg sem nyitottam a fb weboldalt. Fura, merrt viszi magával a safarit is. Most uninstalláltam a messengert kíváncsi vagyok. Ha más nem fogom és kikapcsolom a képernyőidő funkciót. Nincs valami tippetek?

(#105012) sityupityu


sityupityu
veterán

Az M1 air és kijelzője képes a HDR videók megjelenítésére (youtube)? :F

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105013) sityupityu válasza sityupityu (#105012) üzenetére


sityupityu
veterán

Közben most utánanéztem és olvasom, hogy idén kapott egy támogatást. Ezzel eddig sehol sem találkoztam.
Én úgy vettem észre, hogy a youtube-on készültem nézni az egyik kedvenc csatornám legújabb videóját (eddig nem rakott fel HDR videót ez a csatorna) amikor arra lettem figyelmes, hogy tök világosnak tűnik a kijelzőnek azon része ahol a videó ment (nem teljes képernyőn néztem). Pedig maga a kijelző csak negyed fényerőn megy a félhomályos szobában. Akkor nézem a youtube videónak a felbontását, hogy HDR. És nem csak beképzelem, HDR videókon a fehér sokkal világosabb mint egy sima fehér háttérkép. Ha megállítom a videót egy fehér résznél, és a böngészőn megnyitok egy másik lapot majd vissza arra ahol a videó van lehet is látni, hogy kb fél másodperc alatt rak rá plusz fényerőt a megállított videó fehér részeire. :F
Azt írják, hogy a 2018 utáni gépek kaptak egy támogatást. De hogy tudja ez a kijelző?
Itt a fórumon ti tudtatok róla?

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105014) r4z válasza sityupityu (#105013) üzenetére


r4z
nagyúr

Az Airnek egyeten hattervilagitasi zonaja van csak, ugyhogy biztosan szoftveres varazslast latsz.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#105015) arn


arn
félisten

Meg eleve vmi 350 nites kijelzo, hdrhez ennel sokkal tobb kellene

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#105016) sityupityu válasza r4z (#105014) üzenetére


sityupityu
veterán

Tudom, ezért is kérdeztem hogy hogyan lehetséges. De működik. Pont ezért nem is értem, hogy ha csak kis kockában van kirakva a videólejátszás, akkor csak az a rész világos és ott élénkek a színek, a képernyő többi része olyan mint amire eredetileg be van állítva a háttérvilágítás. Csak azon csodálkozom, hogy itt senki sem említette még. Szerintem magamból kiindulva a legtöbben talán nem is tudnak róla. Mindenesetre megoldástól függetlenül nagyot dob a vizuális élményen az biztos.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105017) sityupityu válasza arn (#105015) üzenetére


sityupityu
veterán

Az inkább 400.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105018) bacsis válasza Smiley (#105010) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Oksa köszi, rápróbálunk

(#105019) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

MacOS-nél lehet downgrade-elni? A BigSur nekem ilyent sohasem csinált.
Kicsit ódzkodom attól is mert pl a file megosztás más alapokra lett helyezve a monterey esetében és félek, hogy összeomlana a onedrivee ha visszamennék és nekem az a legfontosabb. De ezek az összeomlásai rohadt idegesítőek...

[Youtube]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#105020) arn válasza sityupityu (#105016) üzenetére


arn
félisten

Ez kb hasonlo, mint a ket kis hangszoro surround, van, de minek. A hdrhez ennel tobb fenyero kell - ott vannak a miniledes kijelzok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#105021) huan


huan
őstag

Sziasztok
Winamp van mac-re?

(#105022) tl-x válasza huan (#105021) üzenetére


tl-x
őstag

VOX elég hasonló és nagyon jó szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#105023) arn válasza huan (#105021) üzenetére


arn
félisten

Komolyan hasznalod meg? :DDD Nekem win98on volt fenn talan utoljara.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#105024) r4z válasza huan (#105021) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha egy egyszeru lejatszot keresel egy lejatszasi listaval, az IINA-t is be lehet fogni ilyenre.

A Vox emlekeim szerint nagyon rament az elofizeteses modellre, nem volt mar jo hasznalni egy bizonyos verzio felett.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#105025) TigerCat válasza huan (#105021) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hasonló: https://apps.apple.com/hu/app/ionica/id1470230251?l=hu&mt=12

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#105026) huan válasza arn (#105023) üzenetére


huan
őstag

Igen, nekem bejön :)

(#105027) sityupityu válasza arn (#105020) üzenetére


sityupityu
veterán

Persze tudom, nem tudja azt mint pl a tévém, de valamennyit mégis dob rajta. És amennyire látom, itt a fórumon szerintem nem is tudott róla senki sem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105028) Lallerboy85 válasza arn (#105005) üzenetére


Lallerboy85
tag

Ha azt akarod, hogy csússzon, vegyél minőségi logit :P Sokkal jobb, mint a magic, tapasztalat...

(#105029) arn válasza Lallerboy85 (#105028) üzenetére


arn
félisten

Mar vagy 10 eve gamer egereket hasznalok, kb fenyevekre van a kurzorkovetes attol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#105030) Lallerboy85 válasza arn (#105029) üzenetére


Lallerboy85
tag

Én egy mx anywhere 3 mac verziot hajtok, 8 hónapja sokasztalos pokerhez.Nekem tökéletesen teljesít, gyors, pontos. Egy qck egèrpaddal párosítva.

[ Szerkesztve ]

(#105031) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy iMac 27" 2009 GPU flashelés/csere kapcsán jó helyen járok?
:R

Köszönöm.

Üdv

(#105032) szakmaster


szakmaster
tag

Sziasztok!

Nemrég beújítottam egy magyar kiosztású Dell billentyűzetet, amin fel vannak cserélődve MacOS alatt a 0 és í betűk. Előtte egy Logitech billentyűzet volt, azzal jól működött, de mióta a Dell a Macbook Air M1-hez volt kötve a Logitech is felcseréli a két karaktert. :W Az a fura, hogy a Macbook billentyűzete meg jó, szintén magyar kiosztás.
Próbáltam már újrakonfigurálni és fel is ismeri, hogy ISO, Europe meg miegymás de mégis US-ként beragad a konfig. Ezt onnan látom, hogy ha a beállításokban megnézem, akkor US kiosztást mutat, de ha nyomok egy gombot a laptopon átvált egyből az európaira. :D
Van erre valami gyógyír? Ukulele-be hiába fordítom meg a két billentyűt, mivel akkor meg a macbook saját billentyűi romlanak el.

(#105033) r4z válasza Atlantisz48 (#105031) üzenetére


r4z
nagyúr

En vegigcsinaltam mar egy Quadro upgrade-et iMac 2011-ben. Jo moka, ha szeretsz szivni :D Mire vagy kivancsi?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#105034) Eszleny válasza szakmaster (#105032) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Elvileg a Keyboard fül alatt kellene legyen egy Change keyboard type gomb, amivel újra fel tudod ismertetni a billentyűzet típusát. Ha nincs, akkor ez a leírás alapján el kell távolítani a jelenlegi kiosztást (sudo rm /Library/Preferences/com.apple.keyboardtype.plist), majd újra indítani a gépet. Ezután elő kellene jöjjön a Keyboard Setup Assistant vagy a Keyboard fül alatt láthatóvá kellene váljon a Change keyboard type gomb.

(#105035) section9 válasza arn (#105020) üzenetére


section9
őstag

Ket fuled van, nem? Minek neked tobb hangszoro?! :DDD
Amugy viccet felreteve teljesen jol modellezheto, hogy hogyan kellene szolnia a surround hangnak ket driveres fejhallgatobol. :)

(#105036) arn válasza section9 (#105035) üzenetére


arn
félisten

En ezzel tisztaban vagyok, de az egyreszt fulesen valosul meg normalisan ket membrannal, masreszt nem ket ekkora hangszorobol a macben. Epp olyan mokusvakitas egy normalis hangrendszerhez kepest, mint a 13 col 350-400 nit hdr egy tvhez kepest.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#105037) artdeco


artdeco
csendes újonc

Sziasztok!

Van egy MacBook Air M1-em, és már az őrületbe kerget ez a késleltetős CapsLock billentyű. Létezik erre normális megoldás? Próbáltam a Kisegítő lehetőségeknél a Lassú billentyűk engedélyezését, de így meg pl. szöveget törölni nem tudok normál tempóban, csak ha gyorsan nyomkodom a törlés gombot.
Próbáltam a Módosító billentyűk beállításánál a CapsLock ki/bekapcsolását, de ez is hol működik, hol nem (akkor nem, amikor kellene).

Van erre a problémára olyan megoldás, hogy mikor megnyomom a CapsLock billentyűt, reagáljon is ugyanúgy, mint mikor másik billentyűt nyomok meg, és ennek ne szenvedje kárát más billentyűfunkció? :))

Vagy ez a kivitelezés csak engem zavar, és én nem tudom rendesen használni ezt a billentyűt? :F

Köszi előre is!

(#105038) Atlantisz48 válasza r4z (#105033) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Szia,
egy kis segítséget szeretnék kérni. A birtokomba került egy iMac:



Sajnos ezt is utolérte a GPU hiba. Csíkoz a képernyő, csak csökkentett módban sikerült az OSX et betölteni. A sütős/újragolyózás megoldás helyett gondoltam teszek bele egy másik MXM-es kártyát. Vettem is egy AMD 216-0810001 Firepro HD6770 1GB DDR5 MXM-3.0 A
GPU-t beszereltem (valamiért azt hittem ez ilyen plug and play lesz :W utólag már bánom).
Sajnos bekapcsolást követően boot hang volt viszont a képernyő fekete volt.
Igaz amikor ezt megpróbáltam akkor egy üres SSD volt benne, utána mindent vissza építettem, és a HD 4850 es kártyával feltettem egy OSX et. Jelenleg most itt tartok.
Láttam hogy a Macrumors oldalon van egy leírás a flashelés kapcsán, viszont ahogy látom ez egy akkora téma hogy azt sem tudom hol kezdjem. Most már abba se vagyok biztos hogy ezzel a kártyával amit vettem (Firepro HD6770 1GB DDR5 MXM-3.0 A) lehet-e majd valahogy használni.

Szerinted mit próbáljak? Bármi tanács ötlet?

Köszönöm.

Üdv,

Zoli

(#105039) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Sziasztok! Előre is bocs, de biztosan sokszor kitárgyalt kérdésekkel kapcsolatban fordulnék hozzátok.
Laptop vásárlás előtt állok és természetesen szóba került az Air M1 is, viszont még soha nem használtam macbook-ot. (iphone-om volt 3évig korábban, ha ez számít :D )

A felhasználási módom: nagyrészt böngészés, filmezés, - kisebbrészt programozás, videószerkesztés

A kérdéseim:
- mennyire sok-vagy épp kevés egy 8/256 air ehhez a felhasználáshoz?
- mennyire kell tartani az akku, vagy épp az ssd degradálódásától? Hasonló, mint egy win notebook-nál esetleg kevésbé?
- a HA-t böngészve rengeteg eladó példányt látok. Van ennek szerintetek valami oka?
- A Legfontosabb kérdésem: Tapasztalt valaki szemfájdalmat/átlagosnál nagyobb szemfáradtságot használat közben?
(Két hónap alatt két Zenbook-ot adtam el, mert a szemem nem bírta a kijelzőt. Az egyik OLED, a másik IPS volt. A PWM-t nem bírja a szemem és valami mást sem, de nem tudom pontosan még mit. Pl linuxot sem tudok használni valamiért, olyan gépen sem, amin a windows-t gond nélkül.)

(#105040) arn válasza DIEGO15 (#105039) üzenetére


arn
félisten

16gsat vegyel, egy dockerhez vmel, semmi a 8g. A 16g is majdnem fullon van.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#105041) sityupityu válasza arn (#105040) üzenetére


sityupityu
veterán

"A felhasználási módom: nagyrészt böngészés, filmezés, - kisebbrészt programozás, videószerkesztés"

Ehhez a felhasználáshoz miért ne lenne jó egy 8/256-os? Tegyük fel, hogy heti szinten meg fog vágni egy videót, ezért minek fizessen plusz felárat? Persze tudom, lesz rá válasz....

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105042) arn válasza sityupityu (#105041) üzenetére


arn
félisten

Hasznaltal te valaha vmet vagy docket, ilyesmit? Eleve az m1 miatt meg sokminden emulalva megy.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#105043) sityupityu válasza arn (#105042) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem, még nem,

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#105044) consono válasza sityupityu (#105043) üzenetére


consono
nagyúr

Mondjuk igényként sem volt ott a VM meg a Docker ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#105045) arn válasza consono (#105044) üzenetére


arn
félisten

A programozas igen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#105046) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Köszönöm a válaszokat. Hobbi drónozó vagyok, ezért a videóvágás, de csak alkalmanként. Eddig Premiere Pro-ban csináltam, de nem bánom ha váltanom kell.
A programozást illetően, pedig BI fejlesztéssel foglalkozom. Erre ugyan van céges Win laptopom, de magán gépnek is olyat szeretnék, amit be tudok fogni alkalmanként. Nagyrészt remote szerveren futnak a dolgok, így nem igényel nagy teljesítményt egy-egy kliens, ha bele szeretnék valamibe nyúlni. Ahogy nézem egyedül a Power BI lehet probléma, mert az nincs MacOS-re.

Egyébként sokkal jobb a ram management, mint Win esetén?
A kijelzővel kapcsolatban van valaki rossz tapasztalata? Nem szeretném, ha ez is lukra futás lenne.
(A céges gépem egy Thinkpad E14, amivel semmi bajom, de pl az ugyancsak Lenovo Yoga 7 kijelzőjét már nem bírja a szemem, mint ahogyan a Zenbook kijelzőjét sem - ahogyan írtam )

(#105047) Alexios válasza arn (#105045) üzenetére


Alexios
veterán

Azért az igen széles skálát le tud fedni, egyáltalán nem biztos hogy kell hozzá docker vagy bármilyen virtualizáció

(#105048) moleculez válasza Alexios (#105047) üzenetére


moleculez
veterán

Sőt, nagyon sokáig nem kell. Ha kellene, akkor azzal kezdi.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#105049) consono válasza DIEGO15 (#105046) üzenetére


consono
nagyúr

PowerBI nincs, és én Intel procin sem tudtam Wine-nal működésre bírni, ha erre kellene, akkor nem a Mac a te géped.

"In God we trust. All others must bring data"

(#105050) generic


generic
senior tag

Macbook air M1-et mennyire ajanlott most venni? Erdemes varni az ujra?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.