Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) TigerCat válasza Syl (#76000) üzenetére


TigerCat
nagyúr

:(((

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#76002) Syl válasza TigerCat (#76001) üzenetére


Syl
nagyúr

Miért nézel rám ilyen morcosan?

Inkább az Apple oldja meg, hogy a login ablak ne álljon át más nyelvre. Vagy mint minden rendes Linux disztribúcióban, legyen a beállítások között egy tétel ami csak a login ablakra vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#76003) TigerCat válasza Syl (#76002) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Írd meg nekik. Egyébként nekem most visszaállt magyarra a login. Valami csoda folytán...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#76004) Smiley válasza Syl (#76000) üzenetére


Smiley
őstag

Az oprendszer nyelve igenis legyen angol, mert ha problema van konnyu ra megoldast talalni. Arrol nem is beszelve, hogy igy ragad az emberre egy keves idegenyelv is. Az elso gepem az USA-bol jott es akkor tertem at az ANSI-ra, aztan rajottem, hogy evekkel kesobb az uzemeltetes soran mennyire hasznos, ugyanis sokkal tobbet hasznalom a `,./;'[]\=- karaktereket mint a magyar ekezeteket, es ezekhez nem kell 3 gombot egyszerre lenyomni. Aztan ha egyszer hozzaszoksz az ANSI-hoz, hirtelen jon a megvilagosodas, hogy mennyire logikusan vannak elhelyezve a kulonbozo app-okban a shortcut-ok. Ha megnezed az irasom, igaz nem hasznalok ekezeteket, de tagoltan es jol erthetoen probalok irni.

Csak egy egyszeru pelda, nekem a 0 helyen a ` van.
Command + Tab = masik app-ra ugras.
Command + ` = app-on belul a masik ablakra ugras.

Ezt egy kezzel tudom csinalni, utana se kell nezni, mert magatol rajon az ember, amikor eloszor felreuti. A magyar kiosztason a ` pontosan keyboard masik oldalan van es az option+ű tudod elohozni, amihez mar nem eleg egy kez. Amig nem szoktal hozza en elhiszem, hogy ez nem hianyzik.

Szoktam használni ezt a beépített cuccot, csak elég lassú és sajnos ő és az ű karakterek nincsenek benne a listában(ezért mindig copy-paste kell), ráadasul benne van, de csak akkor jön fel opcióként ha magyar kiosztásra állítom. Amikor nálam volt a TB macbook, ott tetszett, hogy van beépített ajánlás mint a mobilokon.

ANSI:

HUN:

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#76005) MNBT


MNBT
tag

Sziasztok,

El Capitan-ról Mojave-re átállva azt tapasztalom hogy eddig El Capitan alatt külső HDD-re Paragon NTFS segítségével tudtam írni és olvasni fájlokat. Mojave alatt hiába telepítettem a Paragon NTFS-t, csak olvasást engedélyez a rendszer.
Nem értem hogy ez most miért nem működik?
Láttam módszereket hogy le kell formázni a külső HDD-t és akkor működni fog. Elég körülményes lenne 1TB adatot lementeni, megformázni a HDD-t, majd visszamásolni hogy használni tudjam.
Valami más fix nincs erre a problémára?

[ Szerkesztve ]

(#76006) mokus1


mokus1
addikt

Macbook Pro 2015-be milyen SSD kell? Nem találok róla pontos infót.
Pci-e x4 m.2 SSD (pm981) Kompatibilis vele? Köszönöm

(#76007) Head88 válasza mokus1 (#76006) üzenetére


Head88
addikt

Az apple gépekben egyedi lábkiosztású ssd van.
Vagy gyárit veszel, vagy OWC esetleg még a Transcend JetDrive játszik.
Illetve ebayről lehet venni átalakítót azzal az m.2 ssd-k is jók lesznek.

(#76005) MNBT
Melyik verziót használod a paragon ntfs-ből. Nálam Mojave-n a 15.4.59 van fent és tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#76008) MNBT válasza Head88 (#76007) üzenetére


MNBT
tag

Dettó ugyan azt a verziót tettem fel, és csak olvasást engedélyezi.
El Capitanról költöztettem át Time Machine-al a rendszer partríciót, és több sebből vérzik a dolog mert sok app nem megy, hiába frissítem.
Valószínűsítem egy clean reinstall megold mindent

(#76009) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Hali!
Erre akkor nem tud senki megoldást?

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#76010) Head88 válasza MNBT (#76008) üzenetére


Head88
addikt

Ekkora verziólépést felfrissítéssel nem szoktam javasolni. Clean install fog neked segíteni.

(#76011) brickm válasza Syl (#76002) üzenetére


brickm
őstag

Igazából én szeretem ezt a funkciót, mert így ha valaki meg is lesné, hova nyulkálok amikor beírom, nem tudja épp milyen nyelven, hacsak nem nézi meg azt is direkt.

Amúgy emlékeim szerint a windows10 is átvált elsődleges nyelvre system start után, tehát loginnál az is az angolt veszi előre, ahogy a mac, ha az van elől a listán.

(#76012) brickm válasza Head88 (#76007) üzenetére


brickm
őstag

Van átalakító slot Samsung evo 970-hez, ami PCIe-es.

(#76013) Head88 válasza brickm (#76012) üzenetére


Head88
addikt

Írtam ezt is 3. opcióként. (mármint az átalakítózást)

[ Szerkesztve ]

(#76014) Oldman2 válasza Smiley (#76004) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi a tippeket, megragadván az alkalmat egy aprócska problémámat felvetem, hátha...

Ha lerakok egy ablakot a Dock-ra (az ablak bal felső sarkában lévő sárga ikonnal) és utána a Command + Tab -bal lépkedek az aktív ablakok között, akkor amikor az előbbi app van soron, nem jelenik meg az ablaka.

Miért?

Hogyan tudom ilyenkor nem egérrel kattintva megjeleníteni az ilyen appokat?

(#76015) MNBT válasza Head88 (#76010) üzenetére


MNBT
tag

Köszönöm, bízom benne hogy az megold minden hibát. Igaz nem örülök neki mert produceri és videóvágási munkák miatt fél nap tuti rámegy a reinstallra, de ha jól fog működni akkor hosszútávon nyilván megéri :))

(#76016) Smiley válasza Oldman2 (#76014) üzenetére


Smiley
őstag

Ez is pofon egyszeru :)
Command + Tab elnavigalsz ahhoz az apphoz amelyiket szeretned (itt jegyzem meg hogy ha veletlenul tulmentel akkor tovabbra is lenyomva tartod a Command-ot es ilyenkor a ` visszafele lepked. a magyarban ehhez nyomnod kell meg a Shift-et is ha egy kezzel akarod csinalni) nyomva tartod a Command-ot majd az 1-es gombra elojon az osszes ablak eloszor lefele nyil, es utana mar a nyilakkal tudsz navigalni majd Return aktivalja a kivalasztott ablakot. Itt is ervenyes az, ha tul kicsi, akkor space-re kinagyitja... viszont ha ezt valasztod akkor vissza kell kicsinyiteni es csak utana tudod aktivalni. Remelem ertheto volt :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#76017) Oldman2 válasza Smiley (#76016) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, megy kafául!

(#76018) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

SZiasztok,

Valaki mondja már meg, hogy mi a véreresért szivat a Safari azzal, hogy ha Hardverapró és Prohardver között lépkedek, akkor állandóan kiléptet a másik helyen, hiába teszem be a pipákat. :W :W :((( :(((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#76019) #95561216 válasza V.Stryker (#76018) üzenetére


#95561216
törölt tag

Alapból nem engedi a cross-domain cookiekat, amiket ez a funkció használ. Google meg facebook tracking ellen véd egy keveset. Valahol ki lehet kapcsolni, de csak globálisan.

(#76020) TigerCat válasza Frontiner (#76009) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem. Legtöbb oldalon jól működik, de akad több mezős, vagy capcha kódos oldal, ahol elvérzik. Valóban lehetne opciós...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#76021) marsu.


marsu.
senior tag

Sziasztok!
Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy .asf file-t mivel tudnék megnyitni mac-en? Sulis videók vannak így megosztva, ezzel az infóval: A videófelvételek modemes, széles sávú és LAN változatban tölthetők le. Ezek megtekintéséhez Windows Media 9-es, Mplayer vagy velük kompatibilis programok használatát javasoljuk.
Mplayer-t próbáltam, de sehogy sem sikerült. Esetleg más, amivel érdemes lehet próbálkoznom?

(#76022) Head88 válasza marsu. (#76021) üzenetére


Head88
addikt

Tudomásom szerint az ASF formátumot a VLC ismeri. Tégy egy próbát.

(#76023) Syl válasza Smiley (#76004) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem az oprendszer nyelvéről volt szó, hanem a bevitel nyelvéről. Az OS felőlem lehet angol, nem gond. Az alkalmazások amikkel dolgozom úgyis angolok. És mivel én bő 25 éve magyar PC kiosztást használok, 19 éve pedig magyar kiadványokat tördelek (újságok, magazinok, katalógusok, könyvek), elhiheted, hogy nekem nem preferencia és főleg nem logikus a ' [] \ stb karakter elhelyezkedése. Évente egyszer ha használom ezeket, ellenben naponta több százszor találkozom őűú stb. betűkkel.
Vagyis számomra egyáltalán nem "normális" az angol beviteli nyelv, az angol billentyűkiosztás.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#76024) marsu. válasza Head88 (#76022) üzenetére


marsu.
senior tag

VLC elkezd strandlabdázni, közben pörgeti +200%-on a processzort, de végül nem történik semmi és csak activity monitorból tudom kilőni. IINA és QuickTime egyből kiírja, hogy nem tudja lejátszani.

(#76025) Head88


Head88
addikt

Akkor nem nagyon van ötletem.

(#76026) brickm válasza marsu. (#76024) üzenetére


brickm
őstag

Miért nem konvertálod át valami értelmes formátumba? erről szerintem még nem hallottam, pedig annó éjjelente dvd-t shrinkeltem meg feliratokat égettem, tehát nem nagyon kell bemutatni a formátumokat.

https://www.onlineconverter.com/asf

(#76027) Head88 válasza marsu. (#76024) üzenetére


Head88
addikt

(#76028) marsu.


marsu.
senior tag

Köszi mindkettőtöknek, akkor marad a konvertálás.
Szegény mekkes hallgatóra senki sem gondol :(

(#76029) brickm válasza marsu. (#76028) üzenetére


brickm
őstag

Ezzel a retardált fileformátummal nem tudom egyáltalán kire/mire gondoltak 😁

(#76030) vasi89 válasza Head88 (#76007) üzenetére


vasi89
addikt

Ez mondjuk érdekelne, hogyha átalakítóval rakok bele sima m2 ssd-t akkor az ssd sebességét mennyire befolyásolja?

(#76031) Smiley válasza vasi89 (#76030) üzenetére


Smiley
őstag

Az NVMe az szabvány, nem lehet különbség közte. Itt csak azért használnak más lábkiosztást mert így rá vagy kényszerítve, hogy egyből a nagyobb és drágább gépet vegyed tőlük. Abban nincs nagy biznisz, hogy $100 megkapod a boltban a 500Gb-s Samsung-ot és otthon kicseréled.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#76032) vasi89 válasza Smiley (#76031) üzenetére


vasi89
addikt

Az persze világos, hogy szabvány de az átalakítózás nem mindig úgy működik ahogy kéne. Habár ahogy nézem ezekben tényleg semmi nincs csak egy nyák amin át van variálva a lábkiosztás.

(#76034) iSonic válasza TBMC (#76033) üzenetére


iSonic
addikt

majd erre is jön valamikor egy hotfix..

(#76035) Head88 válasza brickm (#76029) üzenetére


Head88
addikt

Windows felhasználókra. Microsoft egyik saját formátuma mediaplayerhez.

(#76032) vasi89
Így van. Nincs számottevő sebességbeli különbség.

[ Szerkesztve ]

(#76036) TBMC


TBMC
addikt

skacok! egy kérdés....
egyre többet foglalkoztat a dolog, hogy tudják e hackerek aktiválni a macbook kameráját anélkül, hogy a led indikátor jelezne/világítana?
- minden munkatársam leragasztja a kameráját a macbookon is.. van értelme? vagy minden esetben világít az indikátor?

:R

markbellus.hu 

(#76037) Head88 válasza TBMC (#76036) üzenetére


Head88
addikt

Nem kell minden esetben világítania az indikátornak. Szoftver vezérlésú a kis led is. Ha belepiszkálnak úgy, hogy ne aktiválódjon a led akkor nem fog világítani. Egyébként nekem is le van ragasztva. :)
Ilyen takarót vettem: [link]

(#76038) TBMC válasza Head88 (#76037) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm! ezt jó tudni, már rendelem is :K :R

markbellus.hu 

(#76039) Mr.C válasza TBMC (#76036) üzenetére


Mr.C
őstag

Szerintem megoldható, de akkor nagyon célirányos támadásról van szó. Egyszerűbb, ha beáll este az ablak elé fotózni.

sudo rm -rf /*

(#76040) vasi89 válasza Head88 (#76037) üzenetére


vasi89
addikt

ez ötletes, én csak szimplán fekete szigszalaggal ragasztottam le.. :D

Viszont ez a kép több sebből vérzik :DDD

(#76041) Smiley válasza Head88 (#76037) üzenetére


Smiley
őstag

Ki kell dobni a kext-et, es csak akkor betolteni amikor kell. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#76042) Head88 válasza Smiley (#76041) üzenetére


Head88
addikt

A legegyszerűbb megoldás. :DDD

(#76043) Dhampir


Dhampir
félisten

Nincs tökéletes védelem

[ Szerkesztve ]

(#76044) leroyclub


leroyclub
senior tag

Görgetésre használtok valami módosítót? Windows után kicsit furcsa, sokszor belekattint mikor 2 újjal görgetek. Néha még jobb egér gombnak érzékeli, illetve a sebesség is olyan mintha nem állandó lenne...

Látom változott a HSZ írás. És olyan fura az egész oldal betűtípusa...

(#76045) TigerCat válasza leroyclub (#76044) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Trackpad-hez nem, csak egérhez. Személyre szabhatod a rendszerbeállításokban...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#76046) brickm válasza Head88 (#76037) üzenetére


brickm
őstag

A LED-et a webkamera vezérlő MCU-ja indítja be, tehát nem elég hozzáférni a rendszerhez és abba belenyúlni. Az azért elég komplikált manőver. Leginkább olyan eszköznél tudom elképzelni, ahol hozzáfértek fizikálisan és ki tudták cserélni a modult(vagy azon a FW-t)

[link]
De nem én találtam ki.

[ Szerkesztve ]

(#76047) brickm válasza leroyclub (#76044) üzenetére


brickm
őstag

Egérhez MOS.

(#76048) Head88 válasza brickm (#76046) üzenetére


Head88
addikt

Azt nem mondtam, hogy egyszerű. Csak azt, hogy lehetséges.
Pl a kicsi kínai gyártó kiskaput hagy a firmware-ben?

A link amúgy nem skerült.

[ Szerkesztve ]

(#76049) brickm válasza Head88 (#76048) üzenetére


brickm
őstag

[link]

Régebben ez volt a hivatásom. A nem teljesen együgyű usereket nem lehet webkamerán bámulni.
Egyébként nincs szükség a webkamerára. A legtöbb ember a kelleténél JÓVAL több kényes adatot tárol -titkosítatlanul- a háttértárain. Minden jelszavát elmenti a böngészőben, amiből elég könnyű kinyerni MINDENT. Régebben nagyobb kihívás volt ebben a szakmában is

[ Szerkesztve ]

(#76050) Head88 válasza brickm (#76049) üzenetére


Head88
addikt

Ezzel nem montál újat.

Visszakanyarodva a kamerára. A múltkori facetime bug-nál ha jól emlékszem a kamera képét is lehetett nézni úgy, hogy a hívott fél fel sem vette a hívást. Arra lennék kíváncsi, hogy ilyenkor is bekapcsolt-e az indikátor led.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.