Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119001) bylow válasza SharpSA (#119000) üzenetére


bylow
aktív tag

Köszönöm, kipróbáltam, de sajnos nem oldotta meg a problémát.
Újra is indítottam, a gépem, de akkor is ugyan azt a rossz minőséget hozza mint eddig.

ByLow #

(#119002) SharpSA válasza bylow (#119001) üzenetére


SharpSA
veterán

Nyomtatás előtt a felugró előnézeti ablak melletti beállításokban beállítottad a minőséget, fotópapírt, stb?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#119003) ferke72


ferke72
aktív tag

Sziasztok!
macbook air két portos USB c csatlakozóra milyen hub-ot ajánlotok?
köszi!

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#119004) stickermajom válasza Eszleny (#118968) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi!

Lesz mivel játszanom a következő napokban. :DDD

(#119005) Rolly


Rolly
veterán

Windowsról állok át éppen macbookra :) ... milyen jó alkalmazást tudtok mondani amivel a billentyűzet eltéréseket (problémákat pl <>) tudom korrigálni? :)

(#119006) norbertoth


norbertoth
senior tag

Sziasztok!

Az M1-es Air-em akksija már csak 84%-os. Mnennyiben befolyásolja ez a teljesítményt már ilyen alacsony akksi szinten? Lejjebb veszi az órajelet? Szeretem ezt a MAC-em, nem akarnám eladni azért hogy újat vegyek, viszont azt jól látom hogy 80k az akksicsere? :O

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#119007) Årpi válasza Rolly (#119005) üzenetére


Årpi
őstag

Ukelele segítségével teljesen egyedi kiosztást is tudsz készíteni bizonyos kereteken belül. De vannak már kész megoldások is az interneten, melyek nagyon hasonlítanak a Windows-os kiosztásokra.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#119008) edari válasza Rolly (#119005) üzenetére


edari
őstag

Karabiner
Le tudsz szedni windows kiosztást is.

(#119009) b-cyc válasza D1Rect (#118866) üzenetére


b-cyc
csendes tag

Aliexpress-ről rendelnék komplett billentyűzetet, ha nincs komplett Hu kiosztású, akkor bármilyen eu-s mellé Hu-s sapkákat. A top Case-t pedig fizikálisan át kell alakítani, vagyis a jobb oldali enter gombnál a választást el kell távolítani.. Persze kérdés, hogy találsz e erre profi embert, illetve, hogy megfelel e az igényeidnek az ilyesfajta átalakítás. Az szinte biztos, hogy hivatalos szervíz szintjén top case és komplett billentyűzet cseréje 30.e- nép drágábban jön ki, bár bontott alkatrész esetében nem biztos.

(#119010) moleculez válasza Rolly (#119005) üzenetére


moleculez
veterán

Így nem igazán állsz át :N

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#119011) moleculez


moleculez
veterán

Kép felskálázó progit tudtok ajánlani? Vagy melyik képszerkesztő tud ilyet jó minőségben? Az sem baj ha fizetős. (Az online retteneteket ismerem, nem véletlen kérdezem)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#119012) tothl válasza norbertoth (#119006) üzenetére


tothl
addikt

Jobb volt szerintem amig nem voltak ezek. Most mindenki azon aggodik a tok jo laptopja es teloja mellett, hogy hu milyen az akksi szazalek. Probald meg visszaidezni magadban, hogy esett-e durvan az akku teljesitmeny. Ha nem, akkor sz.rni ra mit mond.

(#119013) kivlov válasza moleculez (#119011) üzenetére


kivlov
aktív tag

Luminar Neo pl. ai támogatással tud ilyet

(#119014) zenit73 válasza féldekás (#118999) üzenetére


zenit73
aktív tag

Köszi az alapos tesztelgetést! Várom az eredményeket.
Azt nem írtam, de nálam is a 4 oldalból 1 volt a legmelegebb ez volt 68, a másik 3 58-60 fok körül volt. Ezeket akkor mértem amikor már több mint egy órája pumpálta 16 pro M1-et, és ha jól emlékszem 6%-ról indult a töltés, vagyis sokáig kivette a töltőből a max teljesítményt. Szoba 22,5-23 fok között volt.

(#119015) moleculez válasza kivlov (#119013) üzenetére


moleculez
veterán

Megnézem, köszi!
:R

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#119016) bylow válasza SharpSA (#119002) üzenetére


bylow
aktív tag

Persze

ByLow #

(#119017) tothl válasza Rolly (#119005) üzenetére


tothl
addikt

Szerintem simán csak tanuld meg az újat nem nagy kunszt.

(#119018) Rolly válasza tothl (#119017) üzenetére


Rolly
veterán

programozáshoz azért van egy két idióta helyen pl a *÷<> (option+shift kombókkal) illetve amit még szoknom kell a @| jelek ... mivel ezek is máshol vannak mint windowson és relatív sokat használom...

ezen kívül még agyhalál számomra egyelőre a delete gomb :) shif+backspace gombója... insertet még nem találtam meg :D de szokom... csak nem minden logikus :)

Más kérdés skype-pal mit tudok kezdeni, hogy ne fagyjon le napi kétszer? :)

(#119019) CharlieDrop válasza Rolly (#119018) üzenetére


CharlieDrop
veterán

simán meg lehet tanulni.
Pl. én windowsos billentyűzetet használok MacOS-hez, de a kiosztást nem változtattam meg, direkt.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#119020) bmakszim válasza Rolly (#119018) üzenetére


bmakszim
senior tag

Áldom az eget, hogy angol kiosztáson tanultam meg programozni. Legyen Windows, vagy Mac, ugyanott érsz el mindent, ráadásul mindenféle ujjtörő mozdulatok nélkül.

A delete az fn+backspace. Ha egykezes delete-re van szükséged, akkor ctrl+d is működik. Insert itt.

(#119021) tothl


tothl
addikt

Nekem egy éve van macem, még mindig cetlikről lesem le a ritka kombinációkat.. :D
De nem zavar, ami kell azt gyorsan megtanulom mindig.

(#119022) SharpSA válasza bylow (#119016) üzenetére


SharpSA
veterán

Érdekes, nálam az L805 kiváló minőségben nyomtat, ha úgy állítom be. Remélem amit nyomtatsz is kiváló minőségű, nem pedig valamilyen web-ről származó kis felbontású anyag.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#119023) SharpSA válasza CharlieDrop (#117703) üzenetére


SharpSA
veterán

Van már hozzá app MacOS-re is. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#119024) Rolly


Rolly
veterán

skypera valakinek ötlete, hogy miért hal ki állandóan?

(#119025) Aszpirin válasza Rolly (#119018) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Programozáshoz nem a laptopbillentyűzet az ideális, mint ahogy egy laptop képernyője sem.
Komoly munkához - szerintem - kell legalább két monitor, egér, rendes billentyűzet, illetve egy dokkoló, amikre ezeket rádugod (ha vezetékesek), hogy ne egyesével kelljen rádugosgatni a laptopra.
El sem tudom képzelni, hogy egy laptop billentyűzetén és monitorán "nyomorogjak", főleg ha mondjuk frontendet ill. UI-t kell debuggolni.
Márpedig ha van egy "rendes" méretű dillentyűzeted, akkor elsz rendes Del gombod is - igaz ez a nu merikus billentyűpaddal ellátott MAgic Keyboard-változatokra is, de akár egy fullgagyi 3ezer forintos windows billentyűzettel is lehet használni a dokkolt Macbook-ot, és azon is működni fog a Del billentyű :)

(#119026) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

iPhone 14 Pro telefonhívásai továbbítva vannak a MacBook Air M1 2020-ra. Az Air pedig egy BlitzWolf BW-AS2 Bluetooth hangszórón keresztül szól olykor-olykor (zene, film).
Viszont, ha telefonhívást kapok, az üvölt a Bluetooth hangszórón is mindig.

Hol lehet beállítani, már ha belehet, hogy ugyan a hívást továbbítsa az Air-re, de NE a Bluetooth hangszóra is? Még az is jobb lenne, ha csak MacBook szólalna meg max vagy maga az iPhone.

Van egyáltalán erre opciós beállítás :F Már áttúrtam mindent.

(#119027) féldekás válasza zenit73 (#119014) üzenetére


féldekás
aktív tag

Megnéztem a GAN5-öt is.
55 fok volt a maximum érték 45 perc után, utána már az egyik eszköz töltése lelassult, mert 80% fölé ment.
Itt kicsit alacsonyabb volt a környezeti hőmérséklet, de 2 fok az nem hiszem, hogy sokat számítana.
Kicsit soknak tűnik azért a 68 fok, de lehet ezzel is ez lenne, ha sokáig töltene 65W-on.

(#119028) zenit73 válasza féldekás (#119027) üzenetére


zenit73
aktív tag

Szerintem melegedett volna még 45 perc után valamennyit ha kapja a terhelést.
2 fokkal hűvösebb szoba is sokat számít, tapasztalatom szerint.
Így nézve hasonló a két eszköz. Köszi!

(#119029) tothbe válasza Rolly (#119024) üzenetére


tothbe
addikt

A Skype nem állandóan hal ki, csak egyszer és lassan. Kb a COVID és a Home Office kezdete óta már sehol sem kezelik elsődleges rendszernek és csak hagyják lassan meghalni. Mondjuk nem kár érte, mert amúgy sem volt soha egy jó rendszer és van helyette ezer más, amik jobbak.

By(e) Tothbe

(#119030) Rolly válasza tothbe (#119029) üzenetére


Rolly
veterán

Tisztában vagyok vele, de ahova dolgozom ott ez az elsődleges kapcsolattartás eszköze... szóval megoldás kellene... Windowson sose volt gondom.... csak megoldható macen is :)

(#119031) i400 válasza tothbe (#119029) üzenetére


i400
senior tag

Meg sem szabadott volna születnie annak a f0shalom szoftvernek. Teams detto.

#119030Rolly de h on is legyek, én emiatt böngészőből használom rögzített lapként.

(#119032) féldekás válasza zenit73 (#119028) üzenetére


féldekás
aktív tag

Szívesen!

(#119033) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!
Sonoma már stabil, ajánlott munkagépre telepíteni?
Vagy még mindig vannak gyermekbetegségei?

- jó ideje nem lestem rá. Viszont most az ünnepek alatt lenne időm az update-re.

Előre is köszi!
:R

markbellus.hu 

(#119034) tothbe válasza TBMC (#119033) üzenetére


tothbe
addikt

Nekem az megy már munkagépen is. Eddig minden rendben vele. Sőt, most ment fel a 14.2.1 és az is okés.

By(e) Tothbe

(#119035) tothbe válasza Rolly (#119030) üzenetére


tothbe
addikt

ha nagyon muszáj, akkor a webes verzióval jársz a legjobban, mert az legalább stabil.

By(e) Tothbe

(#119036) Aszpirin


Aszpirin
senior tag

Valaki használ közületek ilyen töltőt? [link]
Ha igen, vélemény? (Nagyon melegszik?)
Max. terhelése nálam iPhone 14Pro, M2Pro Macbook Pro, iPad Pro 11" (2018), AW Ultra2 és Airpods Pro iegyszerre való (éjszakai) töltése lenne... Esetleg tudtok javasolni hasonlót?

[ Szerkesztve ]

(#119037) bollokcs80 válasza Aszpirin (#119036) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Baseusnak vannak hasonlók, az egy megbízható és olcsóbb.

B.Cs.

(#119038) Aszpirin válasza bollokcs80 (#119037) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Köszi szépen, rákeresek! :R

(#119039) ricogsm válasza Aszpirin (#118978) üzenetére


ricogsm
őstag

mi az a frissítés?
Mióta megvettem nem is frissítettem az macOS-t.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#119040) Aszpirin válasza ricogsm (#119039) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Biztonsági szempontból nem egy nyerő stratégia az... :) Én pmm ma frissítettem Ventira 13.6.3-ra

[ Szerkesztve ]

(#119041) Aszpirin válasza bollokcs80 (#119037) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Baseusnál sajnos nincs 5 portos, a 140W-os csak 3 portos, 4 portosban pedig lehet kapni 65W-ost, az tényleg olcsóbb, illetve egy GaN3-100W-ost, na az drágább... De köszi a tippet, Baseus-ban én is bízok jó tpasztalatom van velük, szóval elgondolkodom rajta (a 4portos 100W-oson).
(korábban autós Qi-töltőm volt Baseus, teljesen korrekt, megvan még, csak nem használom a jelenlegi autómban. De egyszer vettem egy 2.5GBASE-T Ethernet-TB3 adaptert, na az annyira bejött, hogy mégegyet vettem, most is azon megy az itthon elérhető legnagyobb sebességű internet mindkét mac-emre...)

(#119042) Rolly válasza tothbe (#119035) üzenetére


Rolly
veterán

Köszi ki fogom próbálni.

(#119043) Imy válasza Aszpirin (#119041) üzenetére


Imy
veterán

Én ilyen 65W-ot vettem, mindenre elég eddig nekem.
[link]
Amit írtál azokat is feltölti, főleg egy éjszaka alatt. A telefon és az ipad nem vesz fel túl nagy teljesítmént töltéskor, mivel nem gyorsan tölthetőek.

(#119044) bollokcs80 válasza Aszpirin (#119041) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nem emlékeztem a számokra, de örülök ha bejött. :R

B.Cs.

(#119045) huan


huan
őstag

Sziaztok,
Keresek homályosító, pixelező, cenzúrázó alkalmazást ami nagyon egyszerű, nincs túlbonyolítva. Nem baj, ha ingyenes.

(#119046) M1995 válasza huan (#119045) üzenetére


M1995
aktív tag

ingyen: beépített Photos (Edit, Retouch)
trial, olcsóbb: Shottr
drágább: CleanShot X

(#119047) i400 válasza M1995 (#119046) üzenetére


i400
senior tag

"Shottr can be used for free for as long as you want. All advertised features are available to free users; the only caveat is that the app will ask you to consider buying it every once in a while. Shottr generally provides a better overall experience in the activated version, and I plan to add more features and raise its price in the future."

(#119048) bylow válasza SharpSA (#119022) üzenetére


bylow
aktív tag

Epson L6190 amit használok, és igen jó minőségű képeket szeretnék nyomtatni, már ha annak lehet nevezni egy iPhone 14PRO val lőtt képeket.
Ha telefonról indítom, de az

Epson Printe nevű app ban a fotók közül választva
Akkor szép minőség jön ki.

Ez vagy hasonló app nincs, vagyis még nem tálatam az Epson tol Mac -re.
Szóval marad hogy fotók nál command+p kombinációval elő hozom a nyomtatás.
Több féle papír típus állítást is próbáltam, de mindig egy silány minőség jön ki.

🤷‍♂️

ByLow #

(#119049) SharpSA válasza bylow (#119048) üzenetére


SharpSA
veterán

A Fotókban remélhetőleg a teljes méretű, letöltött képet és nem az előnézeti képet nyomtatod ki. Utóbbi eset jutott eszembe. De mondjuk próbáld ki azt, hogy a Fotókban jelöld ki a képet, majd a Fálj menüben az Exportálás alatt mentsd el az eredeti változatot, Azt nyisd meg, így a Megtekintőben nyílik meg, ahol sokkal több állítási lehetőség van (lejjebb találod a Nyomtatóbeállításokat, ott a Nyomtatási beállítások alatt állítsd be mondjuk a Photo Paper Glossy-t, alatta meg a Legjobb minőséget) és nyomtasd ki a legjobb minőséggel. Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz az eredmény. A Fotókban egyébként nálam nem lehet állítani csak a méretet és a papírt.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#119050) bylow válasza SharpSA (#119049) üzenetére


bylow
aktív tag

Na ha holnap lesz még annyi időm, akkor teszek egy próbát.
De már azon gondolkodom, fel veszem videóra mit csinálok, milyen lehetőségek vannak, és fel tolom Youtube ra hogy nézzétek meg hol romtom el....

ByLow #

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.