Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Segítséget szeretnék tőletek kérni. Gondolkodom Apple laptop vásárlásán, de csak most csöppennék bele. Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy mire érdemes figyelni a választásnál. A régebbi modellek mennyire használhatóak? Igazából elsősorban netezni, filmezgetni kellene. Írnám a játékot is, de gondolom ahhoz újabb vas kell. :) Köszönöm előre is válaszotok! :R

Sic Parvis Magna

(#32152) func93 válasza 30z.Samu (#32151) üzenetére


func93
senior tag

Szia!

Barátnőmnek pl: Macbook Pro 13" C2D, 4GB, 128SSD-vel tökéletes netezésre és filmezésre.
Nyilván ha csak erre kell ez is jó választás, ő csak dicséri.
Nekem már i5+128ssd van.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#32153) 30z.Samu válasza func93 (#32152) üzenetére


30z.Samu
félisten

És ha ne adj Isten játékra adnám a fejem? Mert egyre több játék jelenik meg Mac-re is. Az Apple esetében is ennyire kell nézni a hardvert, mint a PC-nél.

Sic Parvis Magna

(#32154) Ragnar95 válasza 30z.Samu (#32153) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Természetesen játéknál ugyanannyira számít a hardver, mint win esetén, sőt, amíg nincs Metal API, még jobban. Az azért túlzás, h egyre több játék érkezik OSX-re, még mindig nagyon kevés van és ami van, azoknak is a nagy része inkább casual játék, nem egy GTA. Játékra nem szabad Macet venni, mert komoly játékra a legtöbb hardveresen is kevés és úgyis win kell a futtatáshoz. Pár évvel ezelőtti játékokhoz elég a legtöbb mai Mac hardvere is, de mai csúcsjátékokhoz kevés.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32155) 30z.Samu válasza Ragnar95 (#32154) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszönöm szépen! :) Akkor az első szempont a netezés a filmnézés lesz. :) Játékra pedig marad a PC, vagy beújítok valami konzolra. :)

Sic Parvis Magna

(#32156) TBMC


TBMC
addikt

bocsi az offert, de kerdesem lenne feletek, realis e az ar?
az egyik gepunk harmadlagos kb. foloslegesse valt-eddig is az volt- de ez latszik is az allapotan, nomeg a ciklusszamon :DDD

(2014.11.02.-án vásárolt!)
2014 MID RMBPRO 13"
2,6ghz, 8gb, 256SSD

karcmentes, makulátlan, de tényleg, mint a vadi új, 15ciklussal, dobozában, gyári fóliásan stb.. tényleg mint amit most bontasz ki, fóliás töltővel stb...

389.999

(igény szerint továbbszámlázva+gyári számla)

:R

markbellus.hu 

(#32157) Handball94


Handball94
aktív tag

Használ valaki Kapitány Bétát?
Yosemite wifi problémáját megoldották már benne?

Kicsit már kezd idegesítő lenni, ha hazajövök vidékre UPC-s wifirouterrel dobálja a netet, más nettel pedig jó. Tudom, jobb lenne valószínűleg 5GHz, de az a többi eszköz miatt nem megoldható, illetve jelenleg másik router bekötése sem lehetséges.

(#32158) Laurh


Laurh
aktív tag

Sziasztok,

Kérdéssel fordulnék, hozzátok avégett, hogy mitől lehet az, hogy minden gépelinduláskor felugrál kb 7-8 kulcskarikás ablak és minden egyes alkalommal be kell írnom a jelszót. Ez mitől lehet illetve, hogy kell kiiktatni?

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#32159) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Az Apple Mini gépekről mi a véleményetek? Szerintetek ezek jó kis gépek? Nézegettem az 1,4GHz-set. Az a mindennapi használatra szerintetek mennyire alkalmas?

Sic Parvis Magna

(#32160) vasi89


vasi89
addikt

Scommandert használ valaki? Hogy tudom beállítani, hogy ne kérje folyton a fájlrendszerhez való hozzáférést? MArhára idegesít hogy ha váltok a meghajtók között folyamatosan kéri....

(#32161) kalimist válasza Handball94 (#32157) üzenetére


kalimist
aktív tag

Az már talán a 10.10.4 Beta 4 óta jobb mert a discoveryd-t kukázták és jött vissza az mdnsresponder. Kapitányban is már ez van.

(#32162) Ragnar95 válasza 30z.Samu (#32159) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ár/érték arányban nagyon jó kis gépek, egyedüli baja a legújabbaknak, h nem bővíthető a RAM bennük. Netezésre, filmezésre elég, azt tudja kb, mint egy MacBook Air.
Viszont ha használt is játszik, akkor egy régebbi (i5-ös, de nem 2014-es) még bővíthetővel kehet jobban járnál.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32163) Handball94 válasza kalimist (#32161) üzenetére


Handball94
aktív tag

Beta 4 van fenn, és sajnos nálam ezzel a upc-s nettel ez sem vált be, mindenesetre várom a Kapitányt és remélem az megoldja.

(#32164) lugosi válasza Ragnar95 (#32162) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Ár/érték arányban nagyon jó kis gépek"

Csak márkán belül. Egy tetszőleges desktop géphez képest már nem annyira.
Szerintem nagyon akarni kell azt, hogy mac, hogy valaki minit vegyen.

(#32165) 30z.Samu válasza Ragnar95 (#32162) üzenetére


30z.Samu
félisten

Oké, köszi! :) Szerintem egy ilyesmire fogok beruházni. De nem mostanában... :)

Sic Parvis Magna

(#32166) Alex91 válasza Ragnar95 (#32162) üzenetére


Alex91
félisten

A legolcsobb Mac, de ar/ertek aranyban sajna a legrosszabb...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32167) WiZARD


WiZARD
addikt

Asszony vett egy új macbookot (12").
Létezik arra módszer, hogy a szifonjával összehozza az itunes-t, vagy a 6800 forintos usb átalakító nélkül nem kompatibilis egymással a 2 db legújabb/aktuális apple eszköz?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#32168) pana0017 válasza WiZARD (#32167) üzenetére


pana0017
senior tag

Itunesban lehet beállítani a wifin keresztüli szinkonizálást, de ehhez egyszer össze kellene kötni. Így esetleg elég lehet, ha tudtok szerezni egy 15 percre.

(#32169) WiZARD válasza pana0017 (#32168) üzenetére


WiZARD
addikt

Jah, ha más nincs akkor marad ez, tök gáz.

Még abban bízok, hogy éjjel ha sikerül régi mbp-ról átmigrálni mindent, akkor az itunes is megvilágosodik :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#32170) vasi89 válasza WiZARD (#32167) üzenetére


vasi89
addikt

Véletlenül se megbántani akarlak de ez nem volt titok, hogy csak 1 port van az új gépen :)

(#32171) buvartacsko válasza WiZARD (#32169) üzenetére


buvartacsko
addikt

Mi a gáz a wifi syncel? Így syncelem egy ideje csak, ha meg lesz Apple Music, már ez sem kell.

(#32172) WiZARD válasza vasi89 (#32170) üzenetére


WiZARD
addikt

Az nem, csak az volt meglepő, hogy a super userfriendly cuccon a wifi sync nem megy usb kábel nélkül...

(főleg asszonynak, nekem szerencsére semmi almás cuccom nincs, isten ments)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#32173) TigerCat válasza WiZARD (#32169) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem fog menni, mert engedélyezni kell, azt pedig csak akkor tudod, ha fizikálisan is csatlakoztatod. Jobb, ha szerzel egy átalakítót, vagy mindent felhőbe pakolsz... A Wi-Fi sync is lehal néha, de szerencsére mindkét eszköz újraindítása megoldja.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32174) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Üdv!

A photos alkalmazásba beleimportáltam a fényképezőmről a képeket. Azonban az ide beletöltött képeket hogy tudom másik mappába tovább húzni? Mert ha a photos mappából másolom ki akkor csak kis képeket másol ki, a teljes méretűeket nem.. Ugyan így vagyok a videókkal, azokat csak képként vinné tovább, pedig a videó is ott van..

Finderben nem találtam rá.

(#32175) vasi89 válasza WiZARD (#32172) üzenetére


vasi89
addikt

Bocsi akkor félreértettem :R De ezt is meg lehet érteni, hogy a biztonság mindenek előtt, viszont aláírom h kellemetlen.

(#32176) TigerCat válasza Megane2000 (#32174) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A Fájl menü Exportálás funkcióval menni fog.
Vagy a kész, már szerkesztett képet, vagy a nem módosított, eredetit.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32177) Megane2000 válasza TigerCat (#32176) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Köszi kipróbálom!

(#32178) 30z.Samu válasza dolfy (#100) üzenetére


30z.Samu
félisten

Sok helyen van ingyenes Wifi, vagy ha ott ez nem jellemző, akkor vannak olcsón mobil netek.

Sic Parvis Magna

(#32179) TigerCat válasza 30z.Samu (#32178) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Épp tegnap néztem orosz időutazós filmeket... Meglepően jók voltak.
Eredeti hozzászólás: 2007-01-18 16:57:58
Amúgy bízzunk benne, hogy azóta megoldódott dolfy fórumtárs problémája és talált hotszpotot...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32180) 30z.Samu válasza TigerCat (#32179) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem vagyok biztos benne, hogy értem hogy jött ide az időutazás. :)

Sic Parvis Magna

(#32181) marsu. válasza 30z.Samu (#32180) üzenetére


marsu.
senior tag

Úgy, hogy egy 2007-es kérdésre válaszoltál, ami már tuti, hogy nem aktuális.

(#32182) 30z.Samu válasza marsu. (#32181) üzenetére


30z.Samu
félisten

És bakker tényleg! :Y Nem tudom hogy hoztam össze. :C

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#32183) csabi94 válasza marsu. (#32181) üzenetére


csabi94
őstag

Azóta már lehet, hogy a mesterképzéssel is végzett... :D :C

(#32184) tomtom9


tomtom9
tag

MBP 2010-ben kicseréltem a hdd-t ssd-re. A kérdés: Hogyan tudom telepíteni az ssd-re az osx-t? Mert a boot menü nem jön elő vele és 2 perc után egy "villogó mappa benne egy kérdőjel" jelenik meg. hogyan tovább?

(#32185) negyedes válasza tomtom9 (#32184) üzenetére


negyedes
addikt

kell keress valakit akinek macje van es nala letoltod a yose-t es a DiskMaker X-el felirod egy 8gb stickre.

vagy kiszeded a ssd-t vissza a hdd, megcsinalod a fentebb irt lepeseket es vissza az ssd majd bootnal az "C"-et nyomod a gongnal es bejon a bootmenu.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32186) tomtom9 válasza negyedes (#32185) üzenetére


tomtom9
tag

Van usb amin rajta van csak a boot menü nem jön elő ha az ssd-t rakom be. Nem option/alt billentyűvel jön elő?

(#32187) adorjant válasza tomtom9 (#32184) üzenetére


adorjant
senior tag

(#32188) negyedes válasza tomtom9 (#32186) üzenetére


negyedes
addikt

probald meg a C billentyut. :)

apple.com "C - Start up from a bootable CD, DVD, or USB thumb drive (such as OS X install media)."

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32189) tomtom9 válasza negyedes (#32188) üzenetére


tomtom9
tag

köszönöm. Kipróbálom. Még annyi hogy üres ssd-vel ha indítok nincsen "gong" hang. Az nem probléma?

(#32190) negyedes válasza tomtom9 (#32189) üzenetére


negyedes
addikt

ahogy megnyomtad a power gombot nyomhatod a c billentyut egybol. han em megy akkor probald a alt-al valo inditast

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32191) Megane2000


Megane2000
aktív tag

iPHone 6-ot bontatlanul 190 alatt áfásan valahol lehet szerintetek kapni? Vett valaki mostanság?

(#32192) Ragnar95 válasza Megane2000 (#32191) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Rossz topik :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32193) Megane2000 válasza Ragnar95 (#32192) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Most néztem épp én is. Sorry

(#32194) papp_no1


papp_no1
senior tag

Nem tudom volt e , én felraktam :)

(#32195) pana0017


pana0017
senior tag

Apple Music lesz OSX-re? (vagy van? :U )

(#32196) Ragnar95 válasza pana0017 (#32195) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Van, a 10.10.4-es iTunes elvben már tudja.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32197) pana0017 válasza Ragnar95 (#32196) üzenetére


pana0017
senior tag

Frissítettem, de nem találom.

(#32198) Alex91 válasza pana0017 (#32197) üzenetére


Alex91
félisten

Majd kesobb jon az iTunes frissites!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32199) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Ez de gáz... Ráadásul csak kilépésre kényszerítésre reagál.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32200) Ragnar95 válasza TigerCat (#32199) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nálam teljesen jó.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.