Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) Head88 válasza #68216320 (#68993) üzenetére


Head88
addikt

Így értettem a kérdésedet. :)
Igen, megfelelően fürge lesz az Air 10.13.6-on.

(#68996) galaktikus

ifixit-ről érdemes rendelni akksit.
A random újraindulásaid okozója a döglődő ram forrasztás. Gyakori hiba az air-eknél.

(#68999) galaktikus
Eredeti akksit nem fogsz találni nem hivatalos forrásból. Minden ilyen vagy hamisítvány vagy valami megbuherált bontott akksi. (értem ez alatt, hogy kicserélték egy döglött gyári akku celláit, így erdeti burkolatban utángyártott minőséget kapsz)

[ Szerkesztve ]

(#69002) Head88 válasza galaktikus (#68999) üzenetére


Head88
addikt

Ezt érdemes megvenned:
[link]

(#69003) TBMC válasza vasi89 (#68998) üzenetére


TBMC
addikt

sajnos igen... :(
bár abban bízok, hogy ha kivezetik végre/végül az airt, szépen lentebb hozzák kategória árazásban az alap 12"os macbookot. hisz kvázi az fogja váltani az airt, 99%

markbellus.hu 

(#69004) galaktikus válasza Head88 (#69001) üzenetére


galaktikus
aktív tag

uhh basszus.. ez a ram forrasztás nagyon rosszul hangzik.. :( javítható?

(#69002) Head88: nagyon köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#69005) Head88 válasza galaktikus (#69004) üzenetére


Head88
addikt

Javítható, reflow-val(ideiglenes az eredménye) de az igazi megoldás leszedni a ram chipeket az alaplapról, reballozni és visszarakni. Na ezt sztem az országban kevesen vállalják el. (szervizek nem nagyon foglalkoznak ilyennel)

Ne lepődj meg ha az egyik crash után a gép újraindulás helyett csipogni fog. (3beep 5sec szünet és ismét előről az egész)

[ Szerkesztve ]

(#69006) tuzpenge válasza Head88 (#69005) üzenetére


tuzpenge
őstag

És Te vállalsz ilyet vagy nincs hozzá megfelelő eszközöd (nem tudom mi kell hozzá, hogyan is megy ez)?

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#69007) Create. válasza TBMC (#69003) üzenetére


Create.
addikt

Akkor jó lesz majd a 2017 is nekem. A sima macbookkal az a baj, hogy sokkal drágább meg az az egy usb-c elég kevés.

(#69008) Head88 válasza tuzpenge (#69006) üzenetére


Head88
addikt

Egyszer megpróbáltam (bga station híjján egy forrólevegős forrasztóval) egy ilyen munkát de sajnos nem sikerült. Valószínű az egyik ram chip is hibás volt. Szóval reball munkákat inkább nem vállalok el. (szeretem tényleg megjavítva visszaadni a gépeket a tulajdonosuknak :) )

A reballhoz kell pár dolog.
pl: megfelelő stencil, jó ha van chip satu, megfelelő minőségű golyók, a legjobb minőségű ragadós flux, tűhegyű műszerész csipesz,egyéb kellékek, forrólevegős forrasztó, vagy ha nagyon el van eresztve valaki akkor egy minőségi BGA station (pre-heaterrel)

[ Szerkesztve ]

(#69009) Amarton válasza Head88 (#69008) üzenetére


Amarton
tag

Meg a forrasztó állomáson az adott alaplapra kikisérletezett hőprofil.
Mi is egyszer próbálkoztunk és leszedésnél fel is szakadt a land. Az alaplap több hőt vitt el, mint gondoltuk.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#69010) zoli62


zoli62
addikt

Sziasztok! Helykimélés céljából szeretném törölni a nyelvi fájlokat az angol kivételével. Ez biztonságosan megtehető?

(#69011) Head88 válasza Amarton (#69009) üzenetére


Head88
addikt

A hőprofilt én már a szakértelem részéhez sorolom. De igen. Ha túl magas a hőmérséklet azért nem jó, ha túl alacsony akkor meg azért. Elég lutri munka. Ezért inkább a reflow, de az meg nem tartós. (többek közt a gyári ónmentes forraszóanyag miatt)

[ Szerkesztve ]

(#69012) tuzpenge


tuzpenge
őstag

A lemezkezelőben "kiüríthetőnek" feltüntetett 8 GB az mi lehet és hogy lehet kiüríteni és ezáltal felszabadítani a tárhelyet?
Köszönöm!

ˣ

(#69013) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!

2013 év végi vagy 2014 early esetleg mid 13colos mac proban gondolkodok. 8GB rammal és a saját 250es samsung evo850ssd-mmel. Az lenne a kérdésem,hogy egyrészt melyik évjárat irányába menjek inkább el, illetve ezekkel a paraméterekkel jól és rugalmasan használható gépet kapok e a következő kb 4évre?

A felhasználás jórészt oktatás/szoftverfejlesztés c c++ ban illetve labview. Szerver menedzselés. Némi zenélés. Külső hangkártyával.

Szerk.:Számomra a retina nem létkérdés, gondolom a teljesítményből az sokat elvenne. Illetve melyik cpu val keressek?

[ Szerkesztve ]

(#69014) Head88 válasza brickm (#69013) üzenetére


Head88
addikt

2014-ből nincs early csak mid.
2013-tól már csak retina MBP-k vannak. Ezekbe már nem tudsz sata ssd-t rakni.
Csak spéci apple lábkiosztású pci-e ssd-t.

A gyárin kívül ezeket: OWC Aurora Pro X vagy Transcend Jetdrive 820 (jetdrive 825 is megfelel)

[ Szerkesztve ]

(#69015) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!

Ismét belépek a klubba (a hónapban már a 2. konfiggal :DDD) egy gyönyörű 2016 os TB os 13" es 512 es géppel. Miért? pokoli jó árban volt, nem tudtam otthagyni, 13" es pro-m meg még sose volt. Egészen mostanáig! Annyira cuki eza gép hogy csak na! Valahogy jobban bejön designra mint a 12" es macbook, (ment is vissza a dobozába!) Viszont annyira nem tiszteletet parancsoló mint a 15" es nagytesó. :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#69016) TBMC válasza hszilard666 (#69015) üzenetére


TBMC
addikt

használd egészséggel! :K
gratula hozzá!

markbellus.hu 

(#69017) hszilard666 válasza TBMC (#69016) üzenetére


hszilard666
veterán

Köszönöm! :R

Nagyon a szívemhez nőtt, nehéz lesz túladni rajta. :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#69018) brickm válasza Head88 (#69014) üzenetére


brickm
őstag

Köszi,. ettől féltem, hogy retina is meg egyedi ssd is....de bíztam benne hátha mégse.
És szerinted érdemesebb lenne venni egy 2012 év végi pro-t az SSD miatt, vagy az teljesítményben már gyengébb és nem annyira időt álló?

Vagy vegyek inkább 2013 2014ből 15Colost a retina miatt? (és egyben 240es gyári ssd-vel.)

(Ilyen feltételek mellett ~200nál többet nem nagyon szánnék a használt projektre, ahogy néztem 13Colosban ez teljesen reális,...15ösöben esetleg kicsit többet... vagy vegyek inkább kicsit többért (250ért) 2014mid 13colost 256os ssd-vel? vagy annyival nem erősebb, hogy megérje a 2012eshez képest az ~50többletet?)

[ Szerkesztve ]

(#69019) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

“Jó áron” lenne lehetőségem beruházni egy 2017-es MBP-ra. TB nélküli, 13”-os verziórol van szó. Még nem volt Apple notebookom, 2015-ös Proban gondolkodtam eddig, de eléggé ki van ürülve a használtpiac, így megemeltem a képzeletbeli limitemet. Azt látom, hogy papíron lassabb a TB verzióknál és csak egy venti van benne, de valamivel nagyobb az akksi ideje. Kicsit fura, hogy idén csak a TB modllek kaptak frissítést, de azért csak nem írják le végleg. Gondoltam, hogy megvárom az őszi bejelentést, de MBA szerintem kevés lesz nekem, már ha egyáltalán lesz új “belépő szint”.

Xbox GT: nozsolt

(#69020) Zjunior válasza nofi (#69019) üzenetére


Zjunior
veterán

várj. :K

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#69021) Head88 válasza brickm (#69018) üzenetére


Head88
addikt

13"-os gépből 2013 late előtti gépet nem javaslok. 2013 late-ben már Intel iris 5100 van ami megfelelő teljesítményű a retina kijelző meghajtására. (retina 2012mid és 2013 earlyben HD graphics 4000 van. Ez gyenge a retinához)

2012 mid: (nem retina, aminek bővíthető a ramja és a hdd/ssd is cserélhető) se 13" se 15"-ban nem vennék már.
Nem nevezném időtállónak.(4évre biztos nem)

(#69022) nofi válasza Zjunior (#69020) üzenetére


nofi
őstag

Gondolod, hogy MBP fronton lesz még bármi szeptemberben?

Xbox GT: nozsolt

(#69023) Head88 válasza nofi (#69022) üzenetére


Head88
addikt

Biztos nem lesz. De véleményem szerint touchbar nélküli MBP sem lesz már.

(#69024) TBMC válasza nofi (#69022) üzenetére


TBMC
addikt

kötve hiszem.
leghamarabb sztem jövő év eleje.. de inkább late gépeket saccolok macbook prokból jövőre.

markbellus.hu 

(#69025) tboldi válasza nofi (#69022) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én sem hinném. Szerintem vedd meg, ha tetszik. :)

(#69026) Gomba válasza nofi (#69019) üzenetére


Gomba
senior tag

- CPU úgy kb 10% különbség kb, cserébe a TB-s jobban fogyaszt (15W vs 28W) és kisebb is a TB-sben az akksi 54Wh vs 49.2 Wh)
Megyjegyzés: nekem 8-9-10 körüli órákat bír a TB-s 2017-es i5 MBP.

- GPU ugyanaz csak más a neve ( OC-zva van 50MHz-vel az nTB-hez képest)
- A 2 vs 4 port jelentős különbség (Bár a 2 plusz nem full-speed a TB modellen)
- 3 vs 2 mikrofon (TB javára)
- illetve touch bar és touch id nyilvánvalóan különbség

Ép hardverben ép szoftver

(#69027) nofi válasza Gomba (#69026) üzenetére


nofi
őstag

Köszi az összefoglalót! :R Nyilván ha nem abból indulnék ki, hogy 2015-set szerettem volna eredetileg akkor elgondolkodnék a TB feláron, de az ujjlenyomaton kívül mint kezdő OSX user nem hiszem, hogy sokat dobna a mindennapi használaton, mert lesz jó pár hónap mire egyáltalán megszokom a rendszert.

Head88
Én nem érzem ezt annyira hiánynak. Airt vagy Macbookot inkább “neccesebb” most venni mert ezek valószínű kifutnak az ősszel. Bár nem lepne meg ha utóbbiból születne az új Air család. Értem, hogy a TB nélküli MBP mint olyan nem lesz, de emiatt nem fog beesni az ára vagy ilyesmi, mégiscsak az Appleről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#69028) Head88 válasza nofi (#69027) üzenetére


Head88
addikt

"Kicsit fura, hogy idén csak a TB modllek kaptak frissítést, de azért csak nem írják le végleg."

Erre reagáltam, hogy fölösleges touchbar nélküli pro-t várni. Szerintem sem probléma ha elhagyják a touchbar nélküli gépeket. Az utóbbi 2 évben is csak azért volt, hogy legyen egy átmenet és választási lehetőség amíg megszokják a vásárlók az újdonságot. 2 év pont elég volt erre.

Véleményem szerint új Air-t sem kell várni. Megmarad a 12" MB és ez lesz a belépő szint.

[ Szerkesztve ]

(#69029) Smiley válasza Head88 (#69028) üzenetére


Smiley
őstag

Erre varok mar evek ota... :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#69030) kacsaesokos


kacsaesokos
tag

Hali!
Macbook pro 2011 Late. Bekapcsolás után full fekete a kijelző nem jelenik meg semmi.
Bekapcsoló hang után a ventilátorok felpörögnek, "látszólag minden ok"
HA várok kb 5-10 percet, akkor felugrik a jelszó visszaállító ablak, szóval a kijelző épnek tűnik, tudok is új jelszót beállítani, de amikor újraindítom, megint full fekete a kijelző.
Valami tipp, hogy mit tudok ezzel kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#69031) Head88 válasza kacsaesokos (#69030) üzenetére


Head88
addikt

Csinálj NVRAM és SMC resetet.

(#69032) kacsaesokos válasza Head88 (#69031) üzenetére


kacsaesokos
tag

SMC reset után, nagyon lassan magára talált, beírtam a jelszót, újra indult és most meg kiírja, hogy telepítés végéig 17 perc van hátra.
Gondolom valamit telepített mikor leállt legutóbb, ami beragadt? és amiatt adta meg magát

(#69033) Gomba válasza nofi (#69027) üzenetére


Gomba
senior tag

Én pl a touch id-t alig használom mivel a watch feloldja majdnem mindig ott van a kezemen és az kényelmesebb. 😊
A touchbar néha hasznos tud lenni, legalábbis nekem az. Persze ez alkalmazás és megszokás kérdése.

Én sem bíznék már benne hogy nTB pro jönni fog. Illetve a későbbi eladasnal jobb lesz a TB szvsz

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#69034) nofi válasza Head88 (#69028) üzenetére


nofi
őstag

Oh félreértettelek, persze én sem várok frissítést és ha lesz is jelenleg mindegy mert használtra van keret

Gomba
Most ősszel kiderül, hogy a TB csak valami kísérlet, vagy belekerül másba is (pl. magic keyboard). Tiszta sor, hogy MBP-kon marad de aki kétlaki életet él az így jem tud hozzászokni teljesen. Félre ne érts, ha tehetném TB modellt néznék, de még a 2016-os verziók is 400k felett vannak használtan.

Xbox GT: nozsolt

(#69035) Somansky


Somansky
aktív tag

Mi a bánattól lehet, hogy a procit nem igen hajtja meg a rendszer. Intel Power Gadget-el nézegetem és van, hogy 0,8 Ghz-en pörög csak. Lightromban alig használja és lassu is emiatt A böngészőben most beírva ezt a szöveget megy fel 2 Ghz-re nagy nehezen.
Cinebench-et is próbáltam. Meglepő eredményeke produkált. Monitorra kötve 8-9 Fps OpenGL alatt, Cpu tesztben pedig 100-300 között mozgott az érték. Ha kihuzatom a monitort és csak a laptopot használom felment jobban az érték, de nem állandóan. Ja és egész nap zúg a ventije. Retina + monitoron pedig katasztrofális, főleg ha csak akkuról megy... A hövök 60 körül van, szóval nem meleg, nincs oka visszavenni a sebességet sem.
Nem volt ilyen fos a rendszer vagy a masina régebben...

Mi lehet a baj?

Ugy látom, ha feltolom a fel le nyitom akkor kicsit begyorsul, majd megint belassul rendesen, Sőt annyira belassul, hogy 0,8 Ghz en maradt. Ha váltogatom a felbontást is.

[ Szerkesztve ]

www.somansky.com

(#69036) r4z válasza Somansky (#69035) üzenetére


r4z
nagyúr

SMC resetet probaltal?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#69037) Somansky válasza r4z (#69036) üzenetére


Somansky
aktív tag

Igen, az probáltam legelőször, bocs, hogy nem írta bele :)

www.somansky.com

(#69038) malisonX válasza Gomba (#69026) üzenetére


malisonX
aktív tag

Az kimaradt, hogy a Touchbar nélküli verzióban még a hangcucc is más, emiatt nagyobb annak az akksija. [link] Már akinek szempont. Nekem az volt. Szerintem baromi jól szól, a méretéhez képest. :)

[ Szerkesztve ]

(#69039) feldeci


feldeci
tag

Sziasztok!

Megrendeltem én is egy idei, 15" Macbook 'Thermal Throttling' Pro-t, nem CTO hanem a nagyobbik verzió: i7 2,6GHz és Radeon 560X. Jövő csütörtökön érkezik (Belgiumba rendeltem, hun keyboarddal, aki látott már francia AZERTY-t azt vsz. azóta is rémálmok gyötrik. Inkább várok.)

Visszaolvastam valamennyit, de nem nagyon látok tapasztalatokat ill. a neten sincs olyan túl sok info.. szóval két kérdés:

- Mit bír az 560X? Persze kevés esélyt látok rá, hogy pont valaki tolja, de engem a bootcamp + elite: dangerous érdekel elsődlegesen, de mást sem zárok ki.
- eGPU tapasztalatok? Szintén bootcamp, azt olvastam az integrált + a radeon + egy eGPU már okozhat gondokat.

Félreértés ne essék, nem gamer pc-nek vettem viszont ez az egyetlen gépem, sokat utazom, idáig egy Late 2013 retina mbp-t nyúztam (azon nem is játszottam, viszont amíg otthon éltem volt gamer pc-m), viszont egyrészt tönkrement másrészt kevés volt. Sokat vívódtam, hogy 13" vagy 15", illetve tudom, hogy az 1,059,900 Ft (itt 3299€) feléből atom gamer pc-t rakok össze. Ha nem utaznék ennyit akkor kutyám is és gamer pc-m is lenne, de most ez van.

Szóval tapasztalatok érdekelnének, mire elég az az 560X és érdemes-e eGPU-ban gondolkodni.

Köszi!

(#69040) wm2 válasza feldeci (#69039) üzenetére


wm2
őstag

https://www.notebookcheck.net/Apple-MacBook-Pro-15-2018-2-6-GHz-560X-Laptop-Review.317358.0.html

Mondjuk én biztos nem vennék úgy laptopot, hogy majd csak jó lesz. Ebben a melegben próbáld minél hűvösebben tartani. eGPU-t nem eröltetném. A 75W TDP 560X a GTX1050 és 1050Ti közt van. A Ti bőven jobb.

Ozora <3

(#69041) feldeci válasza wm2 (#69040) üzenetére


feldeci
tag

Köszi, ez egy tök jó review, bár amikor készült még se patch se bootcamp driverek nem voltak.

"Mondjuk én biztos nem vennék úgy laptopot, hogy majd csak jó lesz."

Mivel 10+ éve Mac-en dolgozom így a Windows kizárva, az nekem gaming platform, a számítógépem viszont a munkaeszközöm, amiből élek. Így "jó, de mi mást vegyek?" alapon túl sok választásom nem volt, viszont akkor már inkább veszek olyat amin van esélyem játszani is. Amúgy az egpu.io szerint nem reménytelen ezen a fronton sem a helyzet, kíváncsi lennék próbálta-e már valaki.

[ Szerkesztve ]

(#69042) wm2 válasza feldeci (#69041) üzenetére


wm2
őstag

A patch nem sokat segít a fizika törvényein. Én jól elvagyok a hacklival. Az Apple házi szoftvereit nem használom, az AppStore egy vicc, szóval nekem járható út. Az eGPU már az előző modellnél is izzasztotta a vasat ha normális kártyát dugtál rá.

"a számítógépem viszont a munkaeszközöm"

Értem. Prezentációkhoz, képszerkesztéshez és kódoláshoz tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#69043) feldeci válasza wm2 (#69042) üzenetére


feldeci
tag

Pont kódolok és nagyon sokszor dolgozom Linux, BSD, *NIX-ekkel is, ha van valami devops feladat. Nem tudok Unix alapú OS nélkül létezni és ebben az Apple verhetetlen, egy Windows GUI és egy Unix tökéletes elegye. Ezt egy Ubuntu sem tudja.

Viszont néha szeretek játszani, értem én, hogy nem elég a hűtés benne de nem tudok mást venni - pont ezért vagyok kíváncsi real life tapasztalatokra, de akkor jövő hétvégén majd felteszek egy beszámolót én ha addig senki :)

"Én jól elvagyok a hacklival."

Én is jól elvoltam, desktopon tökéletes, pláne mióta a nyamvadt chameleon helyett van clover. Viszont laptopon nem jó, de az élethelyzetemből/munkámból/az évi 30-40 repülőutamból fakadóan jelenleg csak a notebook jöhet szóba.

(#69044) wm2 válasza feldeci (#69043) üzenetére


wm2
őstag

Az a baj az eGPU-val, hogy 1. azért ezt is cipelni kell a laptop mellett és nem mindegyik az a hú de kompakt 2. egy jobb eGPU nagyon megnyomja az árat a nem biztos, hogy megéri kategóriába, de te tudod

Én biztos szívesen olvasom majd a beszámolót. Azért gondold meg megéri?

Ozora <3

(#69045) feldeci válasza wm2 (#69044) üzenetére


feldeci
tag

1) Az eGPU-t nem cipelném mikor utazom. Viszont Belgiumban élek most 1-2 évet, legközelebb ki tudja hol leszek 1-2-3 évet, ez egy komplett asztali PC-vel óriási szívás, de egy Macbook és egy eGPU azért nem olyan durva.

"egy jobb eGPU nagyon megnyomja az árat a nem biztos, hogy megéri kategóriába, de te tudod"

2) attól függ honnan nézzük, egy enclosure-t meg kell venni persze de abban már úgy cseréled a kártyákat mint egy gaming pc-ben.

"Én biztos szívesen olvasom majd a beszámolót. Azért gondold meg megéri?"

Nem tudom, azért kérdeztem itt mik a tapasztalatok, de akkor majd beszámolok a sajátomról. Remélem, hogy megéri, ez tényleg nagyon sok pénz egy számítógépért. Viszont 10+ éve Apple cuccokat használok, sokmindentől agybajt kapok, de előtte a Dell/HP/IBM és különösen a Gigabyte/ASUS/MSI/etc. vonalon sokkal több mindentől kaptam agybajt.

[ Szerkesztve ]

(#69046) bmakszim válasza feldeci (#69043) üzenetére


bmakszim
senior tag

Játék tesztek. Ezek mind a MacBook-kal készültek.

A hűtésével semmi gond, kvázi ugyanazt a teljesítményt hozza, mint pl a Dell XPS 15. Persze lehetne benne jobb, de az a minimális CPU teljesítmény veszteség a 3-4 centis gamer laptopokkal szemben teljesen elfogadható komprumisszum a vékonyság és kis súly kedvéért.
A fizikát szajkózókkal ne foglalkozz. A +2 mag ellenére ez a processzor semmivel sem melegszik jobban, mint a '17, vagy '16-os Macbook Pro-ban lévő. Valóban volt egy firmware hiba, ez a patch előtti és utáni benchmarkok alapján teljesen világosan látszik.

Nem vetném el teljesen az eGPU ötletetét sem. Bár bootcamp alatt még hivatalosan nem támogatott, működik. MacOS alatt szvsz pedig számodra nem sok értelme lenne.
Razer Core X with RX Vega 64 vs Blackmagic eGPU

[ Szerkesztve ]

(#69047) wm2 válasza feldeci (#69045) üzenetére


wm2
őstag

Hát a márkafüggőségnek megvan az ára, innen nézve meg mindenkinek megéri. Van aki a sok szívás ellenére már lassan egy jobb autó árát ráköltötte. Ha megéri neked csináld.

Ozora <3

(#69048) TBMC válasza bmakszim (#69046) üzenetére


TBMC
addikt

iszonyú jók lettek az i9es 2018asok. esküszöm.
ha valaki ennek megvásárlását tervezi, ne habozzon.

az első macbookom 2 éve amin annyira szeretek dolgozni, mint 'annó a 2015ösön. :K

markbellus.hu 

(#69049) feldeci válasza bmakszim (#69046) üzenetére


feldeci
tag

:R köszönöm! ennél sokkal rosszabra számítottam, jövőhéten megjön és megírom a tapasztalataimat miután nyúztam egy-két napot.

Mac OS amivel dolgozom, bár a late 2013 rmbp-n már az atom és vscode is kezdett lassú lenni (jó, cross-platform mindkettő), de még simán használható volt.

Windows és Bootcamp amire nagyon kíváncsi vagyok, de csak gaming szempontból és ez biztató :)

wm2

Ez nem márka-, hanem operációs rendszer, de leginkább UNIX függőség.

(#69050) kchris78 válasza wm2 (#69047) üzenetére


kchris78
veterán

es keresett vele 10 masik auto arat! Aki _dolgozik_ es penzt keres vele annal hagyjuk mar hogy mennyit kolt ra.. mindenki sajat maga latja a sajat koltsegveteset! Foleg hogy nem evente csereli a leiras szerint hanem perpill egy 5 eves gepet cserel. Ettol fuggetlenul dragak persze az almas cuccok ezzel nem lehet nem egyeterteni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.