Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32651) lugosi válasza madle (#32649) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ne sajnáld, sokkal rosszabb, illogikusabb és bosszantóbb app a Fotók, mint amilyen az iPhoto volt. Nekem valahogy nem rögzült kellőképp, hogy nem kötelező váltani, visszasírom az iPhoto-t.

(#32652) TigerCat válasza lugosi (#32651) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Érdekes, nekem jobban bejön. Ráadásul hamarosan külső fejlesztők is készíthetnek hozzá effekteket és alkalmazásokat, szóval idővel egyre jobb lesz. Gondolom...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32653) drzozo


drzozo
senior tag

Adott egy 32GB-os pendrive, ami MS-DOS (FAT) formátumban van leformázva. Azért ezzel, mert a lehetséges többi formátum közül, az otthoni tv usb-n keresztül külön fájlban található feliratokkal együtt csak ezt ismeri fel. Gyakorlatilag feliratos sorozatokat (max. 2GB/rész) az asszonnyal így nézünk.

Tegnap megpróbáltam a Mac-ről felmásolni a pendrive-ra egy 6,7GB-os mkv-t, de nem engedte: "xy elem nem másolható, mert túl nagy a kötet formátumához képest". Pedig korábban engedett nagyobb méretű filmeket is felmásolni, bár lehet akkor más formátumban volt formázva.

Valakinek valamilyen ötlet arra, hogy rá lehessen a fájt varázsolni?

[ Szerkesztve ]

(#32654) KMan válasza drzozo (#32653) üzenetére


KMan
őstag

En ugy emlekszem ez mac fuggetlen tema mert a FAT nem enged bizonyos meretnel nagyobb fajlokat masolni. Ha exFAT-ra formazod azt hiszem meg fogja oldani ezt a problemat.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#32655) whited válasza drzozo (#32653) üzenetére


whited
addikt

Ha jól emlékszem akkor 4 gb-nál nagyobb fájlt nem fogsz tudni felmásolni rá.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32656) r4z válasza drzozo (#32653) üzenetére


r4z
nagyúr

Ahogy előttem is írták, 4GB-nál nagyobb fájlt nem tudsz FAT32-re rakni. Próbáld ki az ExFAT-ot, ott nincs ilyen limit, bár azt meg nem biztos, hogy kezelni fogja a TV. Ha nem megy, akkor valószínűleg az NTFS lesz a nyerő.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32657) lugosi válasza TigerCat (#32652) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha nem lehet külső merevlemezen tárolni a könyvtárat, akkor elgondolkozok rajta, hogy hogy tudnám egyáltalán használni egy mostani, nem hdd-s hanem ssd-s macbookon. 160 giga jelenleg a fotók könyvtáram. Ehhez legalább egy 256-os kellene, de azzal is szűkös lennék. Most azért vegyek egy 512-es gépet, hogy a gyakorlatilag inaktív holt terhet jelentő képeimet tároljam az igen drága ssd helyen...?

(#32658) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

hogyan indítom el a bootcampet? Hiába nyomkodom a commandot,már nem emlékszem,gyorsan ha valaki tudná

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#32659) pana0017 válasza FIREBLADE78 (#32658) üzenetére


pana0017
senior tag

Option (Alt)

(#32660) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok Uraim!
Adott egy mid 2012 es macbook air, külső DVD íróval kapott egy windóz 7 telepítőt, a bootcamp vsizont azt mondja az installálásnál hogy nem sikerült particionálni. 3x próbálltam meg csak ma, nem tudom hogy mi lehet a problem.
A DVD író egy ratyi samsung, de elvileg eddig gyönyörűen ment.
A segítséget köszönöm!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32661) TigerCat válasza lugosi (#32657) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jogos. De ha nem veszel újat, miből építik fel az ufó központot? :-)
Egyébként a Fotók alkalmazás inkább hobbifotósoknak, iPhone-nal fényképezőknek van kitalálva. Mivel én is azt használom, tökéletesen bevált. 20 gigára bővítettem az online tárhelyem is, bőven elég.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32662) CharlieDrop válasza TigerCat (#32661) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem abból, amit US-en kívül eladnak, adózni kellene a hazavitt pénzek után, az meg smafu...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32663) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Internet explorert rálehet valahogy tenni osx-re? Nem akarok szórakozni bootcampel. Kamera csekkoláshoz kell

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#32664) pana0017 válasza FIREBLADE78 (#32663) üzenetére


pana0017
senior tag

Sajnos nem, én Parallelst használok miatta..

(#32665) FIREBLADE78 válasza pana0017 (#32664) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Viszont,akkor felesleges a bootcamp,csak helyet foglalja. Nagyon rossz,hogy semmliyen gesztus,funkció nem megy windóz alatt,okádék :O

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#32666) bupemko válasza FIREBLADE78 (#32665) üzenetére


bupemko
senior tag

Almás fejlesztőknek köszönd, hogy nem voltak képesek normális driver-t írni. Amúgy vannak rá megoldások, hogy működésre bírd a touchpad-et Windows alatt is, de tény, hogy OS X alatt just works.

(#32667) r4z válasza FIREBLADE78 (#32663) üzenetére


r4z
nagyúr

Próbáld ki a PlayOnMacet, ingyenes (wine alapú), nem kell hozzá egy teljes telepítés, és IE8 még van hozzá.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32668) FIREBLADE78 válasza r4z (#32667) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ezt honnan kell letölteni? Osx-re rakom fel? :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#32669) r4z válasza FIREBLADE78 (#32668) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen, OSX-re megy fel natívan. Itt az oldaluk, a wiki részen minden infót megtalálsz hozzá.

Én a Trackmania miatt raktam fel, az futott szépen vele.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32670) pana0017 válasza FIREBLADE78 (#32668) üzenetére


pana0017
senior tag

(#32671) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

köszi nektek,reméljük jó lesz

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#32672) hszilard666 válasza hszilard666 (#32660) üzenetére


hszilard666
veterán

Sikerült megoldani, repair disk-ket kelled futtatni a lemezkezelőből, utána megcsinálta.
Köszönöm a segítséget! :P

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32673) whited


whited
addikt

Sziasztok
az iStyle a hazai APR-ek közül a szinte legjobb, igaz?
[link]
ilyen kifutó akció minden félévben-évben előfordul?
ennyiért ez a gép, tekintve, hogy évente túlságosan sokat nem gyorsul a HW jó vétel ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32674) Ragnar95 válasza whited (#32673) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem igazán van különbség köztük, ugyanazt nyújtja bolt tekintetében az összes APR, max szervizben van különbség, de az meg tök mindegy vásárlás szempontjából, hiszen bárhol veszed, viheted mindegyikhez javíttatni a gépet.
Az új modellből az alap 15"-os ennyi, tehát megéri, mert az új modell csak a gyorsabb SSD-vel és Force Touch-al tud többet, míg az általad kinézettben 2x akkora az SSD, jobb a proci (bár ez annyit nem számít), illetve dGPU van benne, ami hogyha videót vágsz, akkor nagyon sokat számít.
Mindig az új modellek megjelenése után akciózzák le a korábbiakat, így attól függ a gyakorisága,h mikor jönnek új modellek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32675) whited válasza Ragnar95 (#32674) üzenetére


whited
addikt

de évente csak 1x jön új modell nem? mert nekem igazából még 1-1.5 hónap a vásárlás, és ha úgy van, nem szívesen maradnék le erről ha valóban "tuti" vétel.
Videóvágással szeretnék későbbiekben foglalkozni, az meg, hogy nem 9 óra az akkuidő amennyit javul az aktuális következő gen csak 8 nem túlzottan zavar

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32676) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Éljen!
A Smooth Mouse és a BetterTouchTool kombóval sikerült ismét egy használható egeret befogni. Mondjuk azért az hihetetlen, hogy a Razer és a Logitech gyári alkalmazása is elmarad ezen fenti kettőstől...

És most a fekete leves.
Háttérkép cserét követően, újraindítás és a jelszó beírása után 10-ből 7-szer maágától azonnal újraindul, mielőtt még a rendszer betöltődne. Mert szerencsétlen nem bír betöltődni... Gondolom nem találja a beállított hátteret, ami a Képek/Háttérképek mappában van. Emiatt default Yosemite háttérrel boot-ol újra és angolra vált a bejelentkezési felület. Tegnap kíváncsiságból tényleg 10x lefuttattam. Más is tapasztalta?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32677) Ragnar95 válasza whited (#32675) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Általában igen, évente 1x jön új modell, így most jó ideig nem várható frissítés. Ez az akció addig fog élni, amíg ki nem fogy a raktárkészlet.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32678) whited válasza Ragnar95 (#32677) üzenetére


whited
addikt

Tudom, naivitás ilyet kérdezni, de ez mennyi idő lehet ?
esetleg külföldön, pl ausztria elképzelhető, hogy tovább tarthat a készlet?

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32679) Ragnar95 válasza whited (#32678) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Fogalmam sincs és valószínűleg a bolt sem tudja, hiszen attól függ, épp mekkora a kereslet és mekkora a raktárkészlet és ebből ők is csak az egyik tényezőt tudják biztosra...
Elképzelhető, de egyáltalán nem biztos. Ausztriában a kinézett gépből a refurb kerül majdnem annyiba, mint az iStyle-nál most az új, bár refurb legalább szinte mindig kapható, bár ott is változik a készlet.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32680) whited válasza Ragnar95 (#32679) üzenetére


whited
addikt

de a refurb csak annyiban más, hogy nem 0 perces, de a jótállás, stb ugyanúgy él rá, nem ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32681) Ragnar95 válasza whited (#32680) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Így van, ugyanúgy él rá az 1 év jótállás aktiválástól számítva és Apple Care-t is vehetsz hozzá.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32682) whited


whited
addikt

Jó reggelt!
Elkezdtem kutatgatni a refurb gépeket, és rátaláltam erre:
MacBook Pro 15" Retina Mid-2014
Verzió: MacBookPro11,3 (Mid 2014)
CPU: 2,5 GHz Intel Core i7 négymagos (4870HQ) ("Haswell") (64-bit)
RAM: 16 GB DDR3 1600 MHz memória
Kijelző: 15"; 2880 x 1800 képpont felbontású Retina kijelző
Tárhely: 512 GB PCI Express x2 Apple SSD [5 GT/s névleges sebesség]
Videókártya: Intel Iris Pro 5200 + NVIDIA GeForce GT 750M 2 GB dedikált videó memóriával
Garancia: 2016. április 12-ig, bővíthető AppleCare-rel
Akkumulátor: 9 óra üzemidő egy feltöltéssel [25 ciklus alatt]
Egyéb: teljes gyári felszerelséggel kitűnő állapotban

Ára: 550.394 forint+áfa (bruttó 699.000 Ft)
Most ez csak szerintem olcsó, vagy valóban az? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32683) hszilard666 válasza whited (#32682) üzenetére


hszilard666
veterán

Ez nagyon jó deal szerintem! Valaki felhomálypsítana arról hogy a refubished darabok miben különböznek a többitől? Javítva vannak? Vagy van valami bibi velük? :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32684) buvartacsko válasza hszilard666 (#32683) üzenetére


buvartacsko
addikt

1 sec google után:

A Refurbished termékek köre az egyes gyártók által felújított modelleket foglalja magában, amelyek vagy gyári hibás példányok voltak, vagy nagyobb részt sérült csomagolású termékek, amelyeket a gyártó a minőség ellenőrzést követően újracsomagolt, és kereskedelmi forgalomba bocsátott. Sokszor tényleg csupán arról van szó, hogy eredetileg sérült csomagolásúak voltak a termékek, nem hibásak.

(#32685) Ragnar95 válasza whited (#32682) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez valóban nagyon olcsó, ha nem titok, hol találtad, a megbízhatóság miatt kérdezem csak?
iszilard: javított gépekről van szó, de az elhasználódó alkatrészeket (akku, esetleg borítás) cserélik és a gyárban történik a javítás és onnan ugyanúgy jön ki a gép, mintha új lenne, csak a belső alkatrészeit nem cserélik, amik nem romlottak el. Ugyanúgy 1 év gari él rá és Apple Care is vásárolható. Az egyetlen látható különbség,h egy sima fehér dobozban érkezik csak, nem olyanban, mint az új.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32686) whited válasza Ragnar95 (#32685) üzenetére


whited
addikt

Ha jol emlékszem, vagy ijoe vagy isamurai :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32687) Ragnar95 válasza whited (#32686) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor valóban nem lehet nagy gond a géppel, ennyiért nagyon jó vétel :K

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32688) whited válasza Ragnar95 (#32687) üzenetére


whited
addikt

akkor most mar nem aggódom hogy mikor vennem kell szept körül, találok-e jó áron :D

Mas: Os X-re van virtuális win, es mennyire stabilan fut ha van?
Főként Office miatt kérdem mert láttam hoy van de nekem ami van eredeti az Windowsra való

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32689) Ragnar95 válasza whited (#32688) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Van bőven megoldás (Parallels, VMWare, VirtualBox), stabilnak mindegyik elég stabil. Parallels tudja a legtöbbet, VirtualBox a legbutább, cserébe ingyenes.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32690) hszilard666 válasza Ragnar95 (#32685) üzenetére


hszilard666
veterán

Értem! :K De akkor nem lenne egyszerűbb azt mondani hogy vadi új? Nem tökönszúrás ez a gyártónak? :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32691) Ragnar95 válasza hszilard666 (#32690) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem lenne, hiszen nem vadiúj a gép, a belső alkatrészek, amik nem romlottak el, nem újak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32692) #33846528 válasza hszilard666 (#32690) üzenetére


#33846528
törölt tag

Nyilván nem lehet újnak nevezni, hiszen sok elemben x óra üzemido van már. Olyat is láttam, ahol bemutató darabot hirdettek így.

(#32693) hszilard666


hszilard666
veterán

Értem, köszi srácok! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32694) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám a bootcamppel ezúttal a saját masinámon. Felraktam a win 7 et, meg a cuccot amit leszed magának a gép, leszedtem egy catalystot, felrakom és nem látja a dedikált videókártyát. Egy EVGA precision X szet leszedtem, de az is csak az integráltat veszi észre. Lehet hogy meghalt a dedikált GPU-m? :O VAgy csak nem raktam fel valamit?
A választ előre is köszönöm!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32695) r4z válasza hszilard666 (#32694) üzenetére


r4z
nagyúr

Nvidia kártyánál sokat érsz a Catalysttal :DDD

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32696) hszilard666 válasza r4z (#32695) üzenetére


hszilard666
veterán

6770M van a notiban! :P 3 drivert szedtem le de egyikkel sem megy :W

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32697) hszilard666


hszilard666
veterán

A 13.4 es driverrel (nagyon régi) működik, de a külső monitort csak 640x480 ban kezeli, át sem tudom állítani a windows ban. Melyik a driver amivel megy rendesen?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32698) r4z válasza hszilard666 (#32696) üzenetére


r4z
nagyúr

Hopsz, azt hittem, az már NV-s :B My bad :R

A 13.9-es verziót próbáltad? A váltás mondjuk nem tudom, hogyan működik, az mindig necces szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32699) hszilard666 válasza r4z (#32698) üzenetére


hszilard666
veterán

Na azt még nem :D Volt a legújabb meg a 13.2 es ami tudja a saját kijelzőjét kezelni de külsőt nem :W Ezért hagytam el az AMD-t PC fronton, de úgy nézni hogy nagyon szeretnek kínozni :O

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32700) hszilard666 válasza r4z (#32698) üzenetére


hszilard666
veterán

Felpattintottam, úgy néz ki hogy megy! :D Mindjárt indítok egy crysis 3 at aztán meglássuk! :D

Működik! :C Köszönöm Uram! :R

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.