Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) vasi89


vasi89
addikt

Hello!

mi az isten az aiportd process? mert ha nem nyúlok a géphet is fel-fel ugrik 20-30%ra ettől a folyamattól és asszem eddig nem csinálta. Rákerestem és elvileg a wifihez van köze de a wifi ki van kapcsolva...

(#45002) Csabee. válasza vasi89 (#45001) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az a wifi daemon úgy gondolom.

Üdv: Csabee.

(#45003) vasi89 válasza Csabee. (#45002) üzenetére


vasi89
addikt

jah most kicsit utánaolvastam és a frissítés előhozta pár embernél ezt a problémát. de arra nem találtam egyértelmű magyarázatot hogy tudom kilőni...

(#45004) kiiso


kiiso
tag

(#45005) Raz3r


Raz3r
tag

Segítség!
Szeretném leadni a megrendelésemet az Applehu-n. Kitöltök minden információt, kártyát stb... - rendeltem már korábban. Mikor a végén a fizetésre kattintok, tölt egy picit az oldal, majd nem történik semmi. Minden infó helyes nincs hibamező. Minden korrekt de még sem történik semmi. Próbáltam safariból, chromeból ugyanaz...

WTF? (kb már vagy 10x próbáltam nem történik semmi...) :O

(#45006) bLaCkDoGoNe válasza kiiso (#45004) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Úristen!
Sony Ericsson szervizként volt velük tapasztalatom, minősíthetetlen tróger banda.

Ez a weblap is, szent Isten...

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#45007) TBMC


TBMC
addikt

Ha valakit érint/érdekel a stylebolt.hu-n kedvezményesek az új 2016os RMBPROK! CTOban is!

:K

markbellus.hu 

(#45008) kiiso válasza TBMC (#45007) üzenetére


kiiso
tag

Bármelyik APR-ben nagyobb diákkedvezmény igénybe vehető... iStyle-ban számla is kérhető. :U

(#45009) LaptopSystem válasza kiiso (#45008) üzenetére

Hol most a legolcsóbb az új Mac?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#45010) TBMC válasza kiiso (#45008) üzenetére


TBMC
addikt

De nem diakkedvezmenyrol beszelek. :U

Mas: istyleban kerheto szamla cegnevre? Ugy hogy diakkent rendeles? :o applehu-n nem? :DD

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#45011) Black Dragon válasza TBMC (#45010) üzenetére


Black Dragon
addikt

Igen, az iStyle tud úgy céges számlát adni, hogy közben diákkedvezményt is ad, az apple.hu nem tud.(sajnos)

[ Szerkesztve ]

(#45012) TBMC válasza Black Dragon (#45011) üzenetére


TBMC
addikt

Wao :o

Es ilyenkor a szamlan szerepel barmi hogy diakkedvezmeny vagy a diak neve vagy barmi akarmi ami utal erre?

markbellus.hu 

(#45013) Black Dragon válasza TBMC (#45012) üzenetére


Black Dragon
addikt

A kedvezmény szerepel rajta, ha jól emlékszem, de a cég neve lesz a számlán, és a tied(ha ugye te veszed meg).

Biztosan működik a dolog, nyáron így vettem egy gépet tőlük.:) És csak ők csinálják így, a többi APR nem.

[ Szerkesztve ]

(#45014) LaptopSystem

mennyi most a diák kedvezmény? :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#45015) Black Dragon válasza LaptopSystem (#45014) üzenetére


Black Dragon
addikt

(#45016) LaptopSystem válasza Black Dragon (#45015) üzenetére

világos köszi :)

nem semmi a felára a 8GB memoriának 72.000 forint :Y az azért nem gyengén rablás,windowsos gépeknél 10.000 ből megvan

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#45017) TBMC válasza Black Dragon (#45013) üzenetére


TBMC
addikt

Nagyon koszi! Irtam is nekik egy emailt :) :K
A bolt@istylehu ra

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#45018) buvartacsko válasza LaptopSystem (#45016) üzenetére


buvartacsko
addikt

mindig ennyi volt ez, csak ilyen drága gépek mellett nagyon fájó ez... 550 ezer forint és afelett már nagyon alapnak kellene lennie a 16GB-nak...

(#45019) vasi89 válasza LaptopSystem (#45016) üzenetére


vasi89
addikt

itt is meg van 10 ezerből a maradék 62e a kínai gyári munkásnak megy aki átforrasztja a modult :DDD egyébként 2 éve a 2014es alap pro-t vettem 340-ért. Most az alap gép több mint 500ezer. A technika kb ugyan annyira fejlődik. az előállítási költség sem hiszem h annyival több lenne. Most beraktak egy fényesebb kijelzőt meg 2x akkora tapi pad-ot és majd 200e ft-al drágább? Nemár, ez nevetséges... úgy látszik tényleg egy "sznob" brandet akar kiépíteni az apple. Mert anno amikor még volt white széria akkor azért elérhetőbb volt a kisebb pénzű embereknek is. Nehogy ezen megsértődjön bárki is, nekem is macbookom van de azért az hogy az i7 is egy xl előfizetésben is 140ezer az azért na... ekkora infláció nem volt tudtommal az utóbbi 2 évben..

[ Szerkesztve ]

(#45020) access_denied


access_denied
senior tag

Sziasztok!

Új Macbook Air 8GB 128 SSD vásárlása előtt állok és pár dologban szeretném a tanácsotokat kérni. Az összefoglalót és pár oldalra visszamenőleg a Thunderbolt mizériát.

- elegendő-e egy átlagos felhasználáshoz a 128GB SSD?
- ha nem, akkor kb. milyen összegre kell számítani 256-ra bővítésnél és ez garanciavesztéssel jár-e?
- bár vigyázok a műszaki cuccaimra, de pl. ez vagy ez2 hasznos védelem-e, vagy van beváltabb típus?
- van-e javasolt egér, az egy gombbal el lehet-e boldogulni, vagy nem kell ragaszkodni a Apple egereihez?
- illetve van-e bármilyen ellenérv az Air ellen? Melegedés, teljesítmény, bármi, ami miatt a Pro lenne ajánlottabb?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#45021) Smiley válasza access_denied (#45020) üzenetére


Smiley
őstag

- Az ssd forrasztva van, nem tudod cserelni. Maga az alaprendszer 11-12gb-nel nem nyom tobbet.
- En 6 eve hasznalom mindenfele tok es egyeb vacak nelkul, kb ugy nez ki most a bill minimalis kopasat nem szamolva mint ha uj lenne.
- Barmilyen egeret rakotheszt.
- Mire szeretned hasznalni? Ha facebook, email, filmek, zene, minimalis video/kep szerkesztes, akkor boven eleg.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#45022) buvartacsko válasza Smiley (#45021) üzenetére


buvartacsko
addikt

- Az ssd nincs forrasztva, és lehet cserélni.
- Nekem 2 éve van Air, odafigyelek rá minimálisat, de ennyi, nincs rajta semmi nekem se. Szóval szintúgy nem gondolom, hogy lenne bármi értelme bármilyen toknak. :)

[ Szerkesztve ]

(#45023) Smiley válasza buvartacsko (#45022) üzenetére


Smiley
őstag

Sorry, azt hittem a ram mellett mar ezt is forrasztjak. :R

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#45024) access_denied válasza Smiley (#45021) üzenetére


access_denied
senior tag

és #45022 buvartacsko

Mindkettőtöknek köszönöm a választ, akkor a tokkal felhagyok, maximum ha nehéz terepre mennék.

Internet, szokásos napi dolgok, képszerkesztés. Ez utóbbit inkább UHD TV-n intézem, ezért jó lenne, ha lenne valamilyen működő adapter amelyik a 4K-t is elbírja.

Az SSD cseréjét videón láttam, de akkor gondolom ilyenbe nem folytatok bele. Alkalmazásoknak akkor elég a 128, adatnak pedig egy 64GB-os Sandisk USB-t gondoltam, de lehet erre sem lesz szükség.

NAS csatlakozás fontos, ahogy olvastam van valami okosság már megint, hogy a jelszót minden gépújraindításkor be kell írni? Kicsit komolytalannak tűnik, de lehet félreolvastam.

(#45025) Phoenix100


Phoenix100
csendes tag

Egy- két buta kérdés:( új macos felhasználó vagyok):
- nekem vezeték nélkül sikerült szinkronizalnom az i7 emet az új proval, nem is ez a lényeg hanem ugye icloudbol leszedte az össze képemet..ez eddig ok , de hogy tudom a képeket átmásolni a külső merevlemezre eredeti méretben ? Hogy utána le tudjam törölni az icloudbol így a telomrol is ? Sehogy se sikerül..
- azon már túl vagyok h a magyar billentyű kiosztáson nem ott van a kukac ahol a billentyűzet jelöli , de a z y is cserélve van! Ez ellen lehet tenni ? Vagy ezt is tegyem be a portok mellé a kompromisszum mappába? :)
Köszönöm előre is

(#45026) GhettoChild válasza Raz3r (#45005) üzenetére


GhettoChild
tag

Szerintem a böngésző-vel van gond. Próbáld meg Chrome-al

(#45027) CharlieDrop válasza TBMC (#45007) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Laza, a mostani CTO rMBP-m 2,9-es proci 16GB RAM és 512SSD a mostani kiépítéssel 789 ezer lenne és én anno 660-ért vettem, azigen, még egy darabig marad a mostanim :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#45028) lmno válasza Phoenix100 (#45025) üzenetére


lmno
őstag

1. ki kell exportálni a Photos app-ból, utána meg le lehet törölni iCloud-ból őket
2. akkor elég valószínű, hogy nem magyarra van állítva a bill. kiosztás -> nézd meg a Settings/Keyboard v. Input v. nemtom hogy hívják

(#45029) TBMC válasza CharlieDrop (#45027) üzenetére


TBMC
addikt

660ért ÁFA-san vetted? mert akkor az iszonyat jó ár volt érte :K

markbellus.hu 

(#45030) CharlieDrop válasza TBMC (#45029) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Igen, ÁFÁ-san MédiaMarktban

659999 Ft volt pontosan :)
ebből 140314,75FT az ÁFA :)

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#45031) TBMC válasza CharlieDrop (#45030) üzenetére


TBMC
addikt

akkor az elég must buy akció volt :K grat hozzá ;)

markbellus.hu 

(#45032) CharlieDrop válasza TBMC (#45031) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi, de lehet nem emeltem ki eléggé: nem a mostani Touchbar-os gép. Még az előtte évő és azt néztem meg, ha most vennék egy ugyanilyen kiépítésűt, mennyivel lenne drágább

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#45033) TBMC válasza CharlieDrop (#45032) üzenetére


TBMC
addikt

igen, igen tudom. Elsőre is felfogtam :D Arra értettem, hogy úgy is elég jó vétel volt. :K

markbellus.hu 

(#45034) Raz3r


Raz3r
tag

Olvastam az összefoglalót: Mit tegyek, mielőtt eladom a gépem?
Mentsd le az adataidat, jelentkezz ki iCloud-ból, iMessage-ből és a Face Time-ból és indítsd újra a gépet. CMD+R billentyűk lenyomásával lépj a Recovery menübe és töröld a Macintosh HD-t, majd ugyanitt indítsd el az online telepítőt. Apple magyar nyelvű tipp: [link] Saját tapasztalatok: [link]

Viszont, ezt meg tudom csinálni az eladás pillanatában? Mert addig nem szívesen törölném és raknám újra, ha netán még is visszatáncolna a vevő. Van erre valami bevált megoldásotok?

(#45035) Black Dragon válasza Raz3r (#45034) üzenetére


Black Dragon
addikt

Abból adódóan, hogy online telepítőt fogsz elindítani, stabil és gyors netkapcsolatra lesz szüskéges, szóval ha házon kívül leszel, akkor nem ajánlanám, de amúgy sem, a törlés ha nem is, de az újratelepítés legalább 1 órát vesz igénybe.

(#45036) TBMC


TBMC
addikt

9to5mac teszt-vélemény - a 2016 alap rmbpro ról.

markbellus.hu 

(#45037) TBMC


TBMC
addikt

Volt szó vmely nap a Retina MacBook Pro kijelző kopásról, s valaki írta, hogy okt. 31.-ig volt ingyenes visszahívás a kijelző cserére.
Sikerült utána járnom a dolgoknak, hivatalos infók szerint:

"A visszahívási program a gép 3 éves koráig él .

Üdvözlettel
iCentre APR György Attila |
+36 20 922 2523 | attila.gyorgy@icentre.hu | service@icentre.hu
iCentre Apple Premium Reseller & Service Provider
1036 Budapest, Bécsi út 77-79. | +36 1 439 3333
"

Remélem akit/ket érint, eljut hozzá az infó :K
Akár esetleg az összefoglalóba be lehetne dobni TigerCat?

:R

markbellus.hu 

(#45038) Ragnar95 válasza kiiso (#45004) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Érdekes, a hivatalos Apple honlapon nem szerepelnek :F :U

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#45039) TigerCat válasza TBMC (#45037) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Betettem, reméljük másnak is segít...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#45040) TBMC válasza TigerCat (#45039) üzenetére


TBMC
addikt

:R

markbellus.hu 

(#45041) Imy


Imy
veterán

Ha letöltök egy x.app kiterjesztésű programot, akkor azt hogyan tudom elérni, hogy fel legyen instalálva, azaz a programoknál lehesen látni? Ez a program: [link]

(#45042) Ragnar95 válasza Imy (#45041) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Másold be az Applications mappába Finderben :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#45043) TBMC


TBMC
addikt

srácok!

a minap beszéltem a styleboltal, miszerint tutira megérkezik ismerősöm gépe dec 22.-ig, beszéltem az Applehuval is miszerint 22.-ig tuti megérkezik az én gépem is...

VISZONT

beszéltem az iStyleval a kedvezmények miatt, kiderült elvileg CTO modellre nincs diákkedvezmény, (továbbá a számlán oktatási kedvezményként tüntetik fel) illetve a lényeg, hogy "....Legutolsó információink szerint az idei évben már biztosan nem fognak megérkezni a Touch Bar-os modellek.

Best regards:
Kekezovics-Huszák Emese
iSTYLE Webbolt
"

Na most, ilyenkor akkor vajon mi a fene van? vajon megfog érkezik, vagy csak hintába tesznek?! Véleményetek szerint? - vagy esetleg ha van bármiféle infótok szívesen hallgatom

Előre is köszi!

markbellus.hu 

(#45044) Black Dragon válasza TBMC (#45043) üzenetére


Black Dragon
addikt

Szerintem a dec 22 is elég meredek, ha addig nem jön meg, utána már biztos nem fog ebben az évben. Igazából nem tudsz nagyon mit tenni, de még jósolni sem, ha megrendeled akkor van 50% esélyed arra, hogy meg fog jönni a gép, ha nem, akkor a kövi év elején. Nagy különbség nem lesz, illetve nincs mozgástered, annyit tudsz tenni, hogy megrendeled, és bízol a szerencsédben.

A Stylebolt szerintem azért mondta "biztosra" a dec 22-t, mert ők alternatív forrásból szerezhetik be, lehet van emberük aki elmegy x országba és körbenéz, vagy beszerez ahogy van valahol, vagy valami ilyesmi, az applehu azt hiszem hollandiából vagy németországból hozza ide a cuccokat, az istyle nem tudom kitől kapja közvetlenül a cuccokat(melyik országból).

(#45045) TBMC válasza Black Dragon (#45044) üzenetére


TBMC
addikt

Köszönöm válaszod!
Amit tudok: dec10-dec22ig írták a kézbesítést az Applenél.
Meg van rendelve már pár napja.

Csak a baj az, hogy nekem idénre kell a gép, pláne a számla...
Ez viszont így óriási, hogy vagy igen-vagy nem. Senki nem garantál semmit gondolom, miért is tenné?! :U :F

:(

markbellus.hu 

(#45046) Black Dragon válasza TBMC (#45045) üzenetére


Black Dragon
addikt

Az applehun rendeltem már pár cuccot, ami 3-4 hetes szállítási időre volt belőve, és tényleg annyi idő alatt meg is érkezett, szóval szerintem hihetsz nekik, meg fog érkezni annyi idő alatt, ha több időt venne igénybe, akkor inkább annyit is írnának az elérhetőséghez.
Továbbá az is lehet, hogy végül előbb kapod meg, sosem lehet tudni, szállítmány függő az egész, ha fel tudják venni az iramot a gyárban, akkor simán megkaphatod idén.

Azt nem tudom milyen reklamálási alapod van, ha az applehunt rendeled meg a gépet, de szerintem biztosan nagyobb, mint egy istyle ban. Egyrészt az istyle hiába mondja azt, hogy 4 hét, de ugye ezt se mondták, úgy is a rendelés sorrendjében fogják kiszolgálni az embereket, és ha te nem vagy köztük, akkor bukta, és ők max egy elnézést kérő levelet fognak küldeni.
Applehunál szerintem nagyobb esélyekkel indulsz, de ha biztosra akarsz menni, akkor hívd fel az ügyfélszolgálatukat, még akár meg is rendelheted telefonon a gépet, és az ügyintéző majd elmondja neked, hogy milyen jogokat gyakorolhatsz, ha nem jönne meg a gép. Bár utólag mit sem érsz vele, ha nem kapod meg idén...

(#45047) Imy válasza Ragnar95 (#45042) üzenetére


Imy
veterán

Köszi, egyszerűbb mint a windows install, és gyorsabb. :)

(#45048) szijartg válasza TBMC (#45045) üzenetére


szijartg
senior tag

Applehu-tól simán meg fogod kapni még idén!

(#45049) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!
Megérkezett a macbook 2015 öm

Lenne pár kérdésem, mivel windowos voltam és sose volt macem, ez nagy váltás volt.

Torrent filekat milyen programmal töltitek le?
Melyik jó zenelejátszó van ,itunesen kívűl?
A filmeket milyen progival játszátok le, pl az mkv, bd iso filokat?

Első lépésben ennyi ugyis lesz meg mit kérdezzek :)

(#45050) TigerCat válasza apple87 (#45049) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Összefoglalóban belinkeltem mindet, de részemről:
uTorrent, VOX, VLC

Kérdés:

Nincs meg valakinek a Subtitle Converter app a Mac App Store-ból?

Sajnos jelenleg nem érhető el és nagyon kellene...

Még régebben megvásároltam, csak a Sierra óta nem telepítettem. Miért nem lehet leszedni a vásárlásokról?! Nem is értem miért szívatják ezekkel a hülye régiókkal a népet...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.