Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96001) r4z válasza Major Lion (#95999) üzenetére


r4z
nagyúr

Kettovel feletted.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#96002) Major Lion válasza blakey (#96000) üzenetére


Major Lion
senior tag

Azért mert kevesebb gomblenyomásból érek el spec karaktereket vagy más miatt előnyös?

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#96003) Major Lion válasza r4z (#96001) üzenetére


Major Lion
senior tag

Vagy alattad :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#96004) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy az akkumulátor beállításoknál miért lehet minden inaktív? :F
Semmit nem tudok állítani, és nem jövök rá miért.

(#96005) bmakszim válasza Major Lion (#96002) üzenetére


bmakszim
senior tag

Igen. Nekem tuti begörcsölnének az ujjaim ha folyamatosan két módosító billentyűt kéne használnom. Magyar kiosztáson még a ;-hoz is kell egy. Míg angolon a leggyakoribbakhoz nem is kell semmi, saját gombjuk van.
Ha magyarul akarok írni, akkor meg átváltok magyarra.

(#96006) Major Lion válasza bmakszim (#96005) üzenetére


Major Lion
senior tag

Hát most elgondolkodtam ezen.. következő géppel talán váltok angolra, lássuk mit jelentenek be a jövő héten :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#96007) TheMarci válasza Major Lion (#96006) üzenetére


TheMarci
addikt

Az a szerencse, hogy nem kell gepet valtani hozza, eleg a kiosztast a billentyuzetbeallitasok kozt. :)

Do You Dream?

(#96008) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Van valami billentyű kombináció ami tisztításnál kikapcsolja a billt de nem találom. Vagy csak álmodtam?

(#96009) Head88 válasza vadászcsiga (#96008) üzenetére


Head88
addikt

Én ilynről nem tudok. Valami app volt régebben ami ilyesmit csinált.

(#96010) vadászcsiga válasza Head88 (#96009) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Aha, az is eszembe jutott, át is futottam az összefoglalót. Viszont az a link nem él, ez a helyes. Javítani kellenne.
Keyboard Clean Tool

[ Szerkesztve ]

(#96011) i400 válasza vadászcsiga (#96010) üzenetére


i400
senior tag

Tök jó h erre is van egy app! Én mondjuk kikapcsolt gépnél szoktam takarítani mindig :U tudom tudom boomer vagyok :DDD

(#96012) vadászcsiga válasza i400 (#96011) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem vagy boomer, az az ésszerű, csak én mindig akkor látom meg hogy maszatos a bill, amikor felnyitom a kijelzőt, de addigra már túl vagyok a bekapcsoló gomb megnyomásán.

(#96013) bmakszim válasza i400 (#96011) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nem te vagy a boomer, hanem a géped! :P
Az legújabbakon már az se segít. Az én Air-em bármely gomb megnyomására bekapcsol.

#96006 Major Lion
Csak kiosztásra gondoltam. Ha ez a munkád, a fő karakterek helyét egyébként is megjegyzed.

[ Szerkesztve ]

(#96014) TigerCat válasza vadászcsiga (#96010) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Javítva, köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#96015) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Eladtam az asztali gépem és helyette egy kis netezős laptopot szeretnék. Windowsból elegem van. Gépekkel se akarok már nagyon foglalkozni. Macbookot néztem ki erre a célra.

Viszont nem tudom, hogy 8 vagy 16Gb-os és sima vagy pro.

Amire még használnám az a cloud gaming. Próbálta valaki macen? Van egy 27-és monitorom, arra kötném rá játéknál.

Eddig még csak windowsos gépeket használtam.

(#96016) Boss81 válasza Mate (#96015) üzenetére


Boss81
senior tag

Szia!

A cloud gaming-ben nem tudok véleményt alkotni mert nem játszom. Nem tudom pontosan melyik típust nézted ki, ha kinézted.
Én most vettem pár napja egy Pro változatot, M1-es procival, 8Gb ram-al, de eddig nem sikerült megfektetni, pedig nyúztam rendesen. Nagyon jó a memóriakezelése, nem olyan mint a régebbi modelleknek.
Egy 34 colos ultrawide monitorra van kötve, és tökéletesen megy minden, persze effektív én munkára használom.

(#96017) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Kb 10 évig foglalkoztam (már nem) laptopok értékesítésével (volt, hogy havi 1000db felett adtunk el). Többségét le is teszteltem vagy kipróbáltam, mivel egy laptopos magazint is vezettem (már nem). Ennek fényében jelentem ki, hogy az új M1-es Macbook Air a valaha volt legjobb laptop. Csak szerettem volna veletek megosztani és segíteni annak aki még nem tudott dönteni :)

(#96018) Mate válasza Boss81 (#96016) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm!

Air M1 és pro M1 közt nézelődők. Lehet akkor maradok 8Gb-nál.
Milyen rejtett költségek vannak? Értem ezalatt a dockolokat, hogy rátudjak dugni külső monitort, biztosítást, fóliát stb. Sima USB-s billentyűzetet és egeret kezelnek a Mac-ek?

Illetve MM-ben megnéztem a gépet és lassúnak illetve nagyon fényes felületűnek tűnt a gép. Valóságban ez mennyire zavaró? Napos környezetben például.

[ Szerkesztve ]

(#96019) spyduck válasza Mate (#96018) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nekem 12 GB volt a felhasználási igényem Windows alatt, így a 16GB-os verziót választottam. Nem sikerült megakaszatani. A korábbi 8GB-os 2017 Late Air gépem viszont vért izzadt. Dokkolóból ezt vettem: [link] Ma hozza a futár, így még messzemenő következtetéseket nem sikerült levonnom :)

Tökéletes megoldás sosem volt és szerintem nem is lesz, kompromisszumokat kell kötni. Kérdés téged melyik kompromisszum zavar a legjobban? Az én felhasználási igényemhez nem létezik jobb az biztos: [link]

[ Szerkesztve ]

(#96020) Boss81 válasza Mate (#96018) üzenetére


Boss81
senior tag

Ha jól emlékszem 5 ezer forint volt egy display átalakító, és vettem 8 ezer forintért egy usb átalakítót. Biztosítást nem kötöttem rá, illetve semmi védelmet nem raktam rá mert 99%-ba az íróasztalon használom.
Személy szerint gyári billentyűzetet, és egeret használok :)
Már mint magic keyboard, és magic mouse.

[ Szerkesztve ]

(#96021) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! MBA 2017-en megy a Sims 3? Semmilyen videót nem találok erről, csak korábbi típusokról. Csak a 64 bites változat jó rá.

(#96022) TigerCat válasza Mate (#96018) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Valamilyen hub kelleni fog, hogy hagyományos USB-t, több eszközt, stb. csatlakoztatni tudj. Keress rá, van ezer féle, de érdemesebb olyat venni, ami azért ismert márka. Olvass vissza, írtunk ezekről a kütyükrőu is eleget... Egér és billentyűzet megy, de készülj, hogy kicsit másként, mint Windows alatt. Összefoglalóban van info és appok erre-arra. A gép nem lassú, sőt. Bitang gyors. A kijelző nappali fény mellett is jól látható, én a Pro-t hétvégente a kertben, a diófa alatt használom és tökéletesen látható minden.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#96023) lugosi válasza Mate (#96015) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia!
Én Google stadiával játszottam év elején pár hónapig a 2017-es airemen, teljesen rendben volt, annyi hogy bekapcsolt játék közben a ventillátor a gépben de gond nem volt. Ez a 8 giga ramos változat.

(#96024) pinnacle válasza pinnacle (#96021) üzenetére


pinnacle
nagyúr

64 bitnél minimális feltétel a Intel Iris Plus Graphics 640. Akkor Intel HD 6000-en nem fog menni, mert az régebbi verzió?

(#96025) Mate


Mate
nagyúr

Köszönöm az infokat :R

Hétvégén lehet meg is rendelem a masinát :)

(#96026) fogtunder válasza Mate (#96018) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem egy CM CK550 van hubon keresztül rákötve, működik rendesen persze, külső monitorra végül egy thunderbolt-DP kábel volt az, ami bevált, a hiperszuper Baseus Dock kimenete nem volt jó, bár itt még egy HDMI kábel cserével meg fogok próbálkozni. egeret én bluetoothon keresztül kötöttem rá, az MX Masteren van 3 csatorna, inkább azon váltogatok a gépek között.
ha a hátad mögül süt a nap, nem fogod látni a kijelzőt, egyébként nem tükröződik vészesen. nekem az alap 8GB verzió van, nem lassú egyáltalán, előtte egy Ryzen 5 gépem volt 32GB RAM-al (nem használtam csak olcsó volt összekuponozni Alzán :D ) és nem érzem visszalépésnek egyáltalán.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#96027) r4z válasza pinnacle (#96024) üzenetére


r4z
nagyúr

Sims 4-hez boven eleg volt egy HD4000. Ha Catalina miatt kell a Metal verzio, akkor valoszinuleg tenyleg kell az ujabb vas.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#96028) pinnacle válasza r4z (#96027) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor valószínüleg azért nem találok leírást, mert nem megy rajta. Sims 4-nél nincs jelezve Intel VGA, csak PC-nél, de akkor ezek szerint arra viszont jó az MBA 2017?

[ Szerkesztve ]

(#96030) Head88 válasza #20749568 (#96029) üzenetére


Head88
addikt

A 12" gépek nagy arányban döglenek a processzoraik miatt. Ezen kívül még a betáp áramkörrel is gondok vannak. Ha elfogadsz egy tanácsot akkor inkább kerüld őket.

(#96032) Head88


Head88
addikt

Elenyésző méret és súlybeli különbségek vannak az M1 air és a 12" MB közt.
M1 air: 0.41 cm-1.61 cm, 30.41 cm, 21.24 cm 1.29 Kg
12": 0.35 cm-1.31 cm, 28.05 cm, 19.65 cm 0.92 Kg

(#96034) Head88 válasza #20749568 (#96033) üzenetére


Head88
addikt

12"-t kivezették a palettáról. Nem várnék a közeljövőben ilyen méretben macbookot.

(#96035) Syl válasza #20749568 (#96033) üzenetére


Syl
nagyúr

Veszel 13-as M1 Air-t és dekopírfűrésszel megigazítod ;] :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#96036) Head88 válasza Syl (#96035) üzenetére


Head88
addikt

:DD :DD :DD

(#96037) SharpSA válasza Syl (#96035) üzenetére


SharpSA
veterán

Végülis van kb 1 cm-es fekete keret, amit el lehet úgy tüntetni... :DDD

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#96038) btudos válasza #20749568 (#96033) üzenetére


btudos
veterán

Észérvekkel nem lehet mit kezdeni. ;]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#96040) fogtunder válasza Syl (#96035) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én inkább köszörülném, de dekopír nagyon szaggatja az alut.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#96041) Smiley válasza fogtunder (#96040) üzenetére


Smiley
őstag

Maximális sebességre kell kapcsolni ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#96042) Head88 válasza Smiley (#96041) üzenetére


Head88
addikt

:D

(#96043) fogtunder válasza Smiley (#96041) üzenetére


fogtunder
nagyúr

elég sok fűrészen nincs lehetőség állítani a sebességet...

tboldi: azzal meg sokáig tart. nem kell b*ziskodni, felx, vagy köszörű :D

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#96044) tboldi válasza fogtunder (#96043) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor Dremel. :D

(#96045) bmakszim válasza spyduck (#96017) üzenetére


bmakszim
senior tag

Egyetértek. Nemrég kaptam új céges laptopot, egy HP-t.
2x vastagabb, 2x nehezebb, lassabb, zajos, rosszabb a kijelzője (alacsonyabb felbontás, fényerő, színtér) és feleannyit se bírja az aksija. Bruttó 1 millió 67 ezer Forint... No comment.

[ Szerkesztve ]

(#96046) consono válasza bmakszim (#96045) üzenetére


consono
nagyúr

Pedig a HP business notijai nagy tételben elég olcsók. Az én céges 14"-esem (i5,8gb,256gb,1080p Matt) kb. 2/3-a, vagy még annyi sem mint az alap M1 Air... Igaz egy év után kellett egy billentyűzet csere, mert kiesett a balra gomb, meg már lötyög a zsanér...

"In God we trust. All others must bring data"

(#96047) bmakszim válasza consono (#96046) üzenetére


bmakszim
senior tag

A fenti ár nyilván magánszemély számára értendő. Én is tisztában vagyok vele, hogy a cégnek nem ennyibe került, de akkor is brutális a kontraszt.

(#96048) r4z válasza consono (#96046) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha EliteBookrol van szo, nem csoda, hogy olcso. Amit en hasznalok, az ugy nyeklik ossze-vissza, mintha tejfolosdobozbol lenne, es 3 evesen mar a halaltusajat vivja. A hutes megbolondult, toltore dugva nem lehet kikapcsolni mert ujraindul, sleepbe nem megy el, trackpoint neha onallo eletre kel, sokaknal az akku felpuposodott 1-2 ev alatt. A szerviz meg az akkuhibat leszamitva megvonja a vallat, hogy naluk nem produkalja.

Ennyi baja 5 ev alatt az osszes hasznaltan vett MacBookomnak nem volt egyuttveve, mint ennek az egy gepnek 2 ev alatt. Pedig jart nalam 2008-as evjarattol kezdve kb minden.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#96049) TheMarci


TheMarci
addikt

Az ujdonsagok:

Do You Dream?

(#96050) SharpSA válasza TheMarci (#96049) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez így vajmi keveset mond...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.