Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) Ragnar95 válasza DanielK (#33398) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Főleg, hogy bizonyos területeken a normális Terminal hiánya elég nagy hátrány winen.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33402) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Fotók alkalmazás kérdés:
Ha egy képet szeretnék feltölteni a netre, akkor a böngészőből tallózva felajánlja a Fotók alkalmazást is. Ez baromi kényelmes, ugyanakkor a legrégebbi van felül és nem sikerült rájönnöm, hogy fordíthatnám meg a sorrendet. Ráadásul fixen, hogy mindig a legfrissebb legyen felül. Nézetváltás után sem tartja meg, ezt próbáltam és néhány képet így sem jó helyen jelenít meg. Ötlet?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33403) lugosi válasza DanielK (#33385) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Mert 1000x jobb és stabilabb a rendszer, mint a winfos."

Azért szakmai topikban szmájli nélkül ne viccelődjünk! :D

Ragnar95:
"meg win7-ben simán láttam ennyi bugot"
Látom az ewokok is felcsapnak humoristának.

[ Szerkesztve ]

(#33404) dabgergo


dabgergo
őstag

Bocsánat jövök megint a kezdő kérdéseimmel:

- Az új Office for Mac-ben h lehet beállítani h legyen magyar helyesírásellenőrzés?
- Felhasználói képemet hogyan tudom sima mappában lévő képre lecserélni? Csak a saját fotostream-et meg ilyesmiket látok de semmi tallózást...

[ Szerkesztve ]

(#33405) TigerCat válasza dabgergo (#33404) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem alapból működik, de nem javítja, csak aláhúzza (Word).
Ezt feltelepítetted már?
Az Office-os avatárod csak webes felületen tudod módosítani, a fiókbeállításoknál.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33406) dabgergo válasza TigerCat (#33405) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi a gyors választ!
Nem, még ezt sem telepítettem. De nekem amúgy angol a Word, és össze vissza aláhúz mindent, pedig az írás nyelve magyarra van állítva.

A képet azt a macbook-os bejelentkező képre értettem, bocs, nem az Office-osra.

(#33407) Mohhoj1986


Mohhoj1986
tag

Nem bírom tovább szétszedem a macbookom. Büdös égett szag jön ki a ventiknél. Tuti h tiszta és mx2-vel kezelt a proci is. Mit nézzek meg, mi leht ami ilyen szagot áraszt magából? A típus amugy macbbok white 2009 mid

[ Szerkesztve ]

(#33408) Ear001 válasza dabgergo (#33406) üzenetére


Ear001
addikt

Attól, hogy magyarra állítottad, még nem biztos, hogy a magyar nyelvű szótárat használja, pláne ha nincs is telepítve.

(#33409) tDr1v3r válasza lugosi (#33403) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem ciki az amit leművelnek itt egyesek...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33410) dabgergo válasza Ear001 (#33408) üzenetére


dabgergo
őstag

Értem, de Wordben h lehet beállítani a magyar ellenőrzést?

(#33411) Ragnar95 válasza tDr1v3r (#33409) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez mondjuk akár a másik oldalra is igaz lehet ugyanúgy :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33412) #33846528 válasza Ragnar95 (#33411) üzenetére


#33846528
törölt tag

Csak ő nem szólalt meg. A ló túloldala.

(#33413) KMan válasza tDr1v3r (#33409) üzenetére


KMan
őstag

Elozo melohelyemen en voltam az uccso alkalmazott akinek windows xp-rol windows 7 re frissitette a gepet az IT. Utana belattam hogy melora a legjobb win 7 es egy thinkpad laptop. Azota is ezt hasznalom es nagyon meg vagyok vele elegedve, user-kent meg a peacy-t is megszoktam. Orulok hogy enterprise szinte n odaig nem jutottunk el soha hogy win 8 ra atalljunk, pedig azota munkahelyet valtottam. Ha jelenleg mac-em lenne az irodaban is nem tudnam elvegezni a munkamat olyan hatekonysaggal mint win 7 alatt.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#33414) TigerCat válasza dabgergo (#33406) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Beállításoknál a Felhasználók és csoportoknál a saját képedre kattintva tudod szerkeszteni. Hozzáadhatod az iCloud címjegyzékben szereplő saját kontaktodat is, vagy egyéb képet is rádobhatsz.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33415) Ragnar95 válasza #33846528 (#33412) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Elégszer megszólalt itt már a ló túloldala is, ha aktívan követed a topikot, tanúja lehettél ennek többször is. Mondjuk egy MacBook topiknál részben érthető is, ha csak a ló egyik oldala szólal meg, de a topik egészét nézve nem ez a helyzet.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33416) tDr1v3r válasza Ragnar95 (#33415) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Bocsánat hogy mindig elrontom a kis winfosozós circlejerkingeteket. :(

Tényleg van egy morális szakadék a magyar és a külföldi fórumok közt...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33417) #33846528 válasza Ragnar95 (#33415) üzenetére


#33846528
törölt tag

Értem én, csak a 2 oldal vallásosságát fel nem foghatom.

Én win 7-ről jövök, most clean install Yosemite-t használok, és azt kell mondanom, hogy hétköznapi userként mindkettő jól működik. Nálam mindkettő stabilan fut, és szerintem így van ezzel az emberek 95%-a. Nyilván a maradék hardcore user oda és vissza ismeri a rendszereket, ők tényleg tudhatják, hogy mi is kell nekik, de teljesen felesleges általánosítani. Én a mai napi keresem 4 k-ig, hogy mi a Macbook Pro alternatívája (szükség esetén 9-10 óra akkuidő, minőségi kidolgozás és tartósság, nagyszerű képernyő), de nem halmoztak el az ötletekkel. Amit mondtak is, ugyanúgy voltak hibái, úgyhogy nem gondolom, hogy valamelyik platformnál, illetve gyártónál már ott lenne a bölcsek köve, és minden más szar.

(#33418) lugosi válasza Ragnar95 (#33415) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Már rég itt hagytam volna a platformot, de van pár megoldása ami annyira bejön...

Azt azért hozzá kell tennem, hogy nem vagyok benne biztos, hogy egy C2D 4 giga ramos géppel, ssd nélkül, hdd-vel PC téren nem biztos, hogy használható sebességem lenne. Ez meg megy a mai napig, igaz átlagos itthoni/irodai feladatokra. Ez egy xp, maximum vista környéki pc lenne (2008), ki tudja hanyadik windows frissítéssel - nem biztos, hogy úgy használnám, mint ezt a gépet, a Leopard óta a 6. OSX-szel, ami sose volt újratelepítve, mindig upgrade.

Szóval fújok az osx-re, de azért ugyanakkor elismerem, hogy ezt a működést nem biztos, hogy hozná egy PC. Szomorúan be kell látnom annak a lehetőségét, hogy a problémáim egy (jó?) része az őskövület hardverből adódó.

Valószínű, megvárom míg a Telekom elkezdi forgalmazni üzletiben az új force touch-os Macbookokat, és veszek egyet. A nyüves fényképeim tárolására kell kitalálnom valamit, majd kitalálom hogy mi a leggyorsabb, leghasználhatóbb külső adattároló. Ha van erre ötletetek, azt szívesen meghallgatom. Nem kell, hogy mobil legyen az adattár. De 2 tera jó lenne, ha meglenne.

Amúgy kár hogy a 17"-os gépeiknek nincs folytatása.

[ Szerkesztve ]

(#33419) #33846528 válasza tDr1v3r (#33416) üzenetére


#33846528
törölt tag

látom, te vagy a topic házi trollja, aki egymaga képes circlejerkingre.

(#33420) Ragnar95 válasza lugosi (#33418) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Na igen, ilyen hardverrel kínszenvedés lenne PC-t használni, OSX-el meg használható még a gép. Én 2 éve váltottam egy az általad leírt hardverű iMacre, csak abban SSD is volt és bár nyilván az SSD is közrejátszott benne, de mindennapi feladatokra gyorsabb volt, mint az i5-ös PC dGPU-val HDD-vel.
Ez az, amit nem tudnál eljátszani windows-zal, hogy 6 éve újratelepítés nélkül, 6 főverzió frissítést végigcsinálj... Nekem 1 évnél tovább sose bírta egyik win verzió sem.
Stabilitásban sajna a Yosemite óta nincs előnye az OSX-nek, de funkcionalitásban még mindig annyival többet tud, ha az ember belecsöppen az Apple ökoszisztémába.
Ár/érték arányban mindenképp az USB3-as 3.5"-os külső HDD a nyerő adattárolásra, én is ezzel élek, ha viszont a sebesség a fő, akkor USB3 házban SSD vagy ha tényleg minden MB számít, akkor TB házban SSD.
Jaja, a 17"-os gépeik megszüntetését én is sajnálom, bár használtan még ki lehet fogni 1-2 jó darabot, de nem maiak már azok sajna.
alek41: hát nem tudom, nem hiszem,h egy hétköznapi usernek ne tűnnének fel azok a hibák, amiket nálam a Yosemite előhoz, bár az is igaz,h sok ezek közül amiatt van, hogy tényleg nagyon sok appot hagyok egyszerre megnyitva, de ettől még az tény,h Mavericks alatt ugyanilyen használattal nem voltak gondok és vannak hibák, amelyektől hemzsegnek a fórumok (Safari memory leak, ami a fő gond, a letöltőcsík beragadása már csak hab a tortán), így ezek nyilván nem egyediek.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33421) Ragnar95 válasza tDr1v3r (#33416) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Már nem azért, de most épp te vagy az egyetlen, aki winfosoz, senki más száját nem hagyta el ez a szó :U Az objektív kritika és a sz@rozás között elég nagy a különbség, bár úgy látszik, ez eddig nem tűnt fel neked.
Amúgy általában a ThinkPad fogadatlan prókátora vagy itt, az a szerep áll legjobban neked, kár a winfost (csak hogy a szófordulatoddal éljek, mielőtt kifejtenéd,h én jöttem ezzel most) ide keverned.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33422) lugosi válasza Ragnar95 (#33420) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen ez is imac ami nekem van. Annak idején mikor vettem, ár-értékben nagyon jó volt (250 bruttó), kellett egy monitor, billentyűzet, egér, ha prémium gépet építettem volna akkori színvonalon (monitorral), ugyanennyibe jött volna ki.

Nálam mondjuk a windowsok nagyon sokáig bírják a telepítést, tehát szinte sose kell újrarakni. A jelenlegi windowsom 4 éves. Igaz főverzió váltása nem volt.

Ha ez az imac olyan könnyen szerelhető lenne, mint egy pc, már rég egy 512-es ssd lenne benne és a fejem se fájna. A laptopomba is ilyet raktam az mondjuk 1 csavar volt, egy külső takarólemez. Ez az a szint szerelésben, amit meg merek csinálni :D

(#33423) Ragnar95 válasza lugosi (#33422) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Na igen, az iMac szerelése semmiképp nem otthoni feladat, hacsak nincs tapadókorongos fogód a kijelző levételéhez :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33424) reflxx válasza Ragnar95 (#33382) üzenetére


reflxx
aktív tag

Szia,

Megoldódott a nem aktiválható / nem menthető office problémád?

Én még mindig ezzel kűzködök és elég idegesítő. Valakinek nincs tipp-je a megoldásra? :(

Köszi.

(#33425) tDr1v3r válasza Ragnar95 (#33421) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Amúgy ne zavarjon hogy nincs ThinkPad-em, és nem is tervezek azt venni. :)

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33426) #33846528 válasza lugosi (#33422) üzenetére


#33846528
törölt tag

nálam a win 7 5 év alatt érett meg az újratelepítésre, most már fájdalmasan lassú.

a safari hiba nem jött elő, igaz csak 20 tabbal dolgoztam, meg mail, spotify, és pár pdf.

(#33427) Ragnar95 válasza reflxx (#33424) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem sajna, írtam a supportnak, épp várom a választ részükről...
tDr1v3r: ne aggódj, nem zavar :) Amúgy attól még,h nincs neked, ugyanúgy foggal-körömmel véded az objektív, tényekkel alátámasztott kritika ellen is...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33428) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok,

Lenne mégegy kérdésem:
Ha iPhone naptárba írok, azt látom MacBook-on, de fordítva nem.
Mit kellene hozzá beállítani, hogy lássam iPhone-on is? :(

Köszi

(#33429) Ragnar95 válasza reflxx (#33428) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gépen a Calendar appban nyomj rá a Calendars gombra, majd nézd meg a bal oldalra nyíló menüben,h a színkód alapján a MacBookon létrehozott eseményt melyik naptárhoz adta hozzá a gép, mert lehet,h nem az iCloud naptárhoz és ez a baj.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33430) tDr1v3r válasza Ragnar95 (#33427) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az nem objektív ha te szart fogsz ki és az alapján úton-útfélen köpködöd ezért. Most én is csináljam azt amit te azért mert az iPhone-om akkuidője rossz?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33431) Ragnar95 válasza tDr1v3r (#33430) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

5+ év alatt 4 hibás modell, mindegyik különböző hibákkal, tuti én vagyok szerencsétlen, véletlenül sem lehet,h mégsem annyira tökéletesek ezen gépek, mint ahogy itt páran próbáljátok beállítani :U
Persze, lehet,h nagy átlagban elmennek a sivatagban is évekig, csak épp ti úgy állítjátok be, mintha mindegyik tökéletesen működne. És a céges rendszergazda is csak szerencsétlen, azért mondta,h sok a hibás ThinkPad a cégnél...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33432) lugosi válasza tDr1v3r (#33425) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem van az irodában, és oda nem is vennék mást (ott muszáj a windows, ugyanakkor semmi bajom sincs azzal sem, sőt kifejezetten jónak tartom).
Itthonra is akartam egy W szériásat desktop replacementnek a mac helyett, de annyi mindenben már a mac-ra és osx-re támaszkodok itthon, hogy semmi kedvem már a visszaváltáshoz. Mindig előtör belőlem, de a megszokás, a lustaság és a berögződött reflexek feladása mindig visszatart.
Az a bajom az apple-vel OS szinten, hogy vannak zseniális megoldásaik, amiket fájna kidobni, ugyanakkor vannak olyan hülyeségeik, amiktől a falra mászok, és legszívesebben megtaposnám a gépet. Jelenleg úgy érzem, hogy a mac-hez és az OSX-hez jelenleg csak végletesen tudok hozzáállni, vagy nagyon jónak tartom, vagy nagyon nem :D

(#33433) privacy99


privacy99
senior tag

Sziasztok!

Bár Decemberről volt szó, lehetőséget kaptam, hogy már most kapjak egy macbookot, gyakorlatilag "bármilyet", korrekt áron.

Ma azért személyesen is átnézem őket, de kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre abban, hogy a Retina MacBook vagy a Retina Pro a jobb választás (az Air egyelőre nem játszik, de aztán ki tudja mi lesz estére).

A lényegesebb különbségek, amiket én eddig összeszedtem:

Retina Pro: Teljesítmény, értéktartás/kiforrott technika, több eszköz egyszerre csatlakoztatása

Retina MB: Stílus (passzol az i6-hoz, nagyon tetszik stb.), hordozhatóság, dupla annyi tárhely (256GB)

Ami egyezik: 8GB RAM, Retina kijelző, kb. 10 óra üzemidő

Kis Photoshop, programozás, netezés, zene lenne rajta, tehát nem egy 3D tervezés a cél.

Nem igazán tudok dönteni.. A két gép forintra pontosan ugyan annyiba kerülne.

A tanácsokat megköszönöm!

(#33434) Blaise válasza privacy99 (#33433) üzenetére


Blaise
veterán

Bár nem volt az opciók között, de 15" retina Pro rendes VGA-val.

(#33435) privacy99 válasza Blaise (#33434) üzenetére


privacy99
senior tag

De ha otthon van egy bika gépem 24" IPS monitorral, és a hordozhatóság az egyik fő szempont?

(#33436) vasi89 válasza privacy99 (#33435) üzenetére


vasi89
addikt

Az alap 13as retina is bőven elég a mindennapokra. Játékokon kívül nekem az elmúlt 1 évben mindenre elég volt :) A sima macbook-ot már ha a 12esre gondolsz akkor szerintem felejtsd el, inkább az air.

[ Szerkesztve ]

(#33437) Peetey91 válasza privacy99 (#33433) üzenetére


Peetey91
senior tag

Retina Macbook Pro.

(#33438) r4z válasza privacy99 (#33433) üzenetére


r4z
nagyúr

13" Retina Pro, de szerintem fontold meg az Airt is, ha már a 12"-es MacBook szóba jött.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33439) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Mi a teendő akkor ha boot-nál a az alma logó helyett csak az jön be hogy no bootable device.
Hiába nyomom előtte a command+r vagy a Cmd+option+r gombokat. Mindig a fekete képernyő fogad.
mbp 2008-ról van szó

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#33440) bull84ghia válasza bull84ghia (#33439) üzenetére


bull84ghia
őstag

Közben sikerült megoldani. Viszont a tulaj szeretne rá win 7-et is. Próbáltam boot camp segítségével de csak az optikai meghajtót erőlteti az meg nem jó benne. Erre megoldás van?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#33441) privacy99 válasza r4z (#33438) üzenetére


privacy99
senior tag

Ilyen árak mellett már nem mondanék le a lényegesen jobb kijelzőről, és a 8GB RAM-ról, mert nem kell sokat hozzátenni (70 ezer Ft a különbség).

Köszönöm a véleményeket, egy hajszállal most a Pro felé húzok (félek a MacBook értékvesztésétől, és teljesítményétől), de azért még egy iCentre-be benézek.

(#33442) TigerCat válasza privacy99 (#33441) üzenetére


TigerCat
nagyúr

MacBook Pro 13'
Kizárólag.
Majd ha akadozni, szaggatni kezd a másik, akkor bánod meg, hogy nem a Pro mellett döntöttél. Inkább legyen kicsit nehezebb, de hasítson. Nem beszélve arról, hogy 2-3 év múlva is simán eladod. Első generációs a MacBook, engem ez is visszatartana.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33443) KMan válasza reflxx (#33424) üzenetére


KMan
őstag

Nekem is ugyanez a gondom. Minden office inditasnal hibauzenet... Pedig jogtiszta az office 365 licenszem... Hat igen, winfos :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#33444) Blaise válasza KMan (#33443) üzenetére


Blaise
veterán

Általában akkor szokott ilyen probléma előjönni, hogyha korábban volt a gépen más licenc konstrukciós, esetleg nem jogtiszta Office.

(#33445) KMan válasza Blaise (#33444) üzenetére


KMan
őstag

Jogtiszta office for mac 2008 van mellette. :F

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#33446) dabgergo


dabgergo
őstag

Az SSD miatt kérdezem h a gépnek az rossz ha esétre nem kikapcsolom csak mindig altatom?

(#33447) DanielK válasza dabgergo (#33446) üzenetére


DanielK
addikt

Semmi baja nem lesz. Arra ügyelj, hogy töltőn legyen. Egyszer elfelejtettük, hogy alvásban ragadt és 2 nap alatt full lemerült alvásban. :D

(#33448) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Megcsináltam a boot camp szerint a pendrive telepítés win 64bit-el. Újraindul a mac de nem indul el a telepítés. Olyan mint ha nem láttná a pendrive-ot amin a win van. Valaki rakott már fel 2008 early mac-re?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#33449) dabgergo válasza DanielK (#33447) üzenetére


dabgergo
őstag

ok, köszi:)

(#33450) MajaG


MajaG
senior tag

Eddig nem tűnt fel, de a Macbook Pro Retinám touchpadának alsó része nem érzékel, a teteje igen.

Megnézné valaki, hogy ez hiba-e?

2013 Late Macbook Pro Retina 13"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.