Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87001) r4z válasza vadászcsiga (#86998) üzenetére


r4z
nagyúr

Az eger/tapipad kenyelmes, a billentyukombo meg gyors. Kinek mi.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87002) vadászcsiga válasza nord_ (#86999) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Azt is ő találta ki :D

r4z
Na ja. A többféle lehetőség mindenképpen pozitív.

(#87003) Syl válasza vadászcsiga (#86998) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem. Az eredeti Mac-en még kurzor billentyűk sem voltak

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87004) TBMC válasza akisbandi (#86990) üzenetére


TBMC
addikt

Szia!

Igen, ezzel tisztában vagyok, de nem ez volt a kérdés. :D
MX Mastert használok, nem Magic Mouse-t. Illetve ha még az anywhere 2S-nél is jobbat szeretnél, akkor MX Master 3.

Visszatérve, senki nincs, aki az alábbi egerek vamalemyikét használná? :(

- razer basilisk ultimate
- logitech g502 lightspeed
- logitech g903 lightspeed
- logitech g pro

markbellus.hu 

(#87005) SharpSA válasza lmno (#87000) üzenetére


SharpSA
veterán

Elég sokszor használom egérrel a MacBook-ot, de még touchpad-del is gyorsabb egy ikonra nyomni, mint fogás váltással két billentyűre.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#87006) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, van egy 2013 évvégi A1502 es macbook pro-m, amibe szeretnék SSD-t cserélni. Ezeket néztem ki, ezzel az adapterrel és az ssd-vel müködne szerintetek? max mekkorat kezelhet le szerintetek?

(#87007) jegesib válasza Sakab (#87006) üzenetére


jegesib
aktív tag

Vegyél bele inkább bele valót, a fölösleges szívások elkerülése végett. Keress vissza a fórumban mik is ezek.

(#87008) duracell89 válasza Sakab (#87006) üzenetére


duracell89
senior tag

Semmi értelme a konverterzésnek. A “sima” sata SSDhez képest egy ilyen gépben esélyed sincs érezni különbséget az M2val, valamint a konverterezesen bődületes köztes veszteségek vannak.

(#87009) Sakab válasza duracell89 (#87008) üzenetére


Sakab
senior tag

OWC, Transcend ezekből egy 1TB 100+e. Ez amit linkeltem 30-40 körül kijönne. Van esetleg valakinek saját tapasztalata? A 3-4x es árat kicsit soknak tartom, tudom h a gyari megoldasok jobbak lennének, de ha stabilan hozza azt a 400-500MB/s et nekem már megfelelő lenne.

(#87010) bLaCkDoGoNe válasza Sakab (#87009) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én nem bíznék a 700 forintos kínai szarban.
Kicsit off példa: van egy régi iMac-em, az ODD helyére rendeltem aliról egy optibayt, abba raktam egy SSD-t. A sebessége nem feltétlenül rossz, de ha az SSD-ről bootolok macOS-t, akkor 1-2 nap után a gép képtelen felébredni sleepből, csak egy szürke képernyő fogad. HDD-ről nincs ilyen gond.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#87011) Sakab válasza bLaCkDoGoNe (#87010) üzenetére


Sakab
senior tag

Tudom, én se nagyon bízom ezekben a kinai vacakokban. Valami normális gyartó nem gyárt esetleg megbízható adaptert?

(#87012) jegesib válasza Sakab (#87009) üzenetére


jegesib
aktív tag

nem a sebesség a legnagyobb szopás ezekkel, hanem amikor megdöglik az átalakító ilyen olyan okokból aztán küzdesz az adataidért mint malac a jégen. Azért mondtam h olvass vissza mert nem egyszer fordult elő itt. De ha már eldöntött tény, akkor nincs mit tenni....

(#87013) vadászcsiga válasza Syl (#87003) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Spielberggel együtt tervezték? :D

(#87014) Syl válasza vadászcsiga (#87013) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem, valószínűleg R.P. McMurphy-vel ([link])

Jobs akkor azt mondta, nem kellenek kurzor gombok, ott az egér... Ez a rosszul tartod 1984-es verziója :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87015) consono válasza Sakab (#87006) üzenetére


consono
nagyúr

Az adapter nem pont azt mutatja, hogy nem SATA kompatibilis?

"In God we trust. All others must bring data"

(#87016) r4z válasza Sakab (#87006) üzenetére


r4z
nagyúr

A geped nem tamogat SATA-t, csak PCIe AHCI-t es talan NVMe-t. De szerintem is felejtos a dolog, finnyas a macOS az SSD-kre, a gagyi adapterekre meg foleg.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87017) kchris78


kchris78
veterán

Aksi csere eseten a Top Case csere mit jelent? Billentyuzet gombjai benne vannak azt erzekelem azok tuti ujak.. A felette levo kijelzo is? Most kaptam vissza a gepet, felfujodott az aksi mert sokaig volt bedugva terhelten porgott a gep volt hogy napokig, az aksi nem szerette... Almarium pro-ban jol megcsinaltak. Most terheletlenul 45 fokos a CPU. 60 netto volt az ar. 2016 rMBP. Ezek utan azt hiszem nem mostanaban fogom ujra cserelni a gepet...

[ Szerkesztve ]

(#87018) TBMC válasza kchris78 (#87017) üzenetére


TBMC
addikt

benne van a touch bar is, igen.

markbellus.hu 

(#87019) nord_ válasza kchris78 (#87017) üzenetére


nord_
veterán

Nekem az iStyle cserélte, még a gyári fólia is rajta volt a TB-n.

(#87020) kchris78 válasza nord_ (#87019) üzenetére


kchris78
veterán

itt is, meg az USBC portokon is :). mondjuk eloszor beparaztam hogy nem indul el, kellett egy par perc mire magahoz tert (mondjuk itthon csak 30W toltom van ehhez a nagy gephez).

(#87021) blscrn


blscrn
tag

Sziasztok!

Még kb. 1,5 hónappal ezelőtt rendeltem egy egyedi (+RAM) 2020-as MacBook Pro-t az iStyle-tól, akkor 4-6 hetes szállítási határidőt ígértek. A gép azóta sem érkezett meg, a rendelést előre ki kellett fizetnem. Mivel ez az első ilyen rendelésem, nem tudom, hogy ez a késés mennyire normális. Van valakinek tapasztalata erről? Köszönöm előre is.

(#87022) Dhampir válasza blscrn (#87021) üzenetére


Dhampir
félisten

Ilyen konfigurációt nem közvetlenül az Apple-től érdemes rendelni?

(#87023) blscrn válasza Dhampir (#87022) üzenetére


blscrn
tag

Sajnos az nem volt opció. (bankkártyás fizetés miatt, fontos volt az átutalás)

(#87024) jegesib válasza blscrn (#87021) üzenetére


jegesib
aktív tag

nekem 1 hónap alatt megjött a cto konfig. Igaz apple rendelés volt

(#87025) blscrn válasza jegesib (#87024) üzenetére


blscrn
tag

Köszi az infót, ahogy néztem, ott rendelési időponttól függően kb. 4-5 hetes szállítási időt ír, ezek szerint be is tartják.

[ Szerkesztve ]

(#87026) pászka


pászka
aktív tag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok mac területen eddig windost használtam, viszont pár napja vettem egy használt macbook pro-t. Tanulmányoztam már sokmindent de van néhány kérdés amit még nem sikerült megoldanom ezért kérném segítségeteket.

Nos az első hogy amikor az ablakokat megnyitom képernyő nagyságra akkor fullra beteríti a képernyőt és csak a felső becsúszó menüsor működik. Ez nem is lenne nagy baj de a böngészőben (opera) több fület használok és így eltűnnek a fülek és nem tudok köztük navigálni. Mindig kisebb méretet kell választanom hogy használni tudjam. Eredetileg nem így működött csak pár napja csinálja a gép, pont egy hete van nálam. Lehet hogy valamit elállítottam csak nem tudok rájönni hogy mit. :F

A másik dolog hogy a mail-ban ha küldenek levelet akkor a pdf csatolmányok megnyílva jelennek meg, nekem elég lenne ha azt látnám hogy van 4 csatolt pdf max egy kisméretű előnézeti képpel amit egyben kijelölve le tudok menteni a gépemre.

A gép: macos Catalina (MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2013 vége)

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#87027) TigerCat válasza pászka (#87026) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez így működik. A teljes képernyő helyett próbáld a maximális méretet használni. ALT lenyomása mellett kattints a zöld gombra. Egyébként a füleknek látszódnia kellene, az is lehet, hogy csak elállítottál valamit. Nem ismerem azt a böngészőt.

A Mail a mellékleteket tartalomként kezeli, ráadásul a PDF kezelés rendszer szinten integrálva van, így látod a tényleges előnézetét kicsiben. Több oldalasakét nem, de ami egyoldalas, azt igen. Speciel a mentésre beállítottam egy gyorsbillentyű kombinációt a Rendszerbeállítások - Billentyűzet menüben, így egyszerűbb a több csatolmány mentése. "Mellékletek mentése..."

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87028) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Hello!

Amikor beletekerek egy videóba, akkor a Macbook Pro-m bal oldali hangszórója egy pattogó hangot ad ki. Kipróbáltam fejhallgatóval is, és ekkor a fejhallgatóban hallottam a pattogó hangot.

Tegnap még semmi baja nem volt, ma reggel kezdte.

Valaki találkozott már ilyen jelenséggel? Gondolom valami szoftveres bug lehet.
Olyat is tapasztaltam, hogy ha egy bizonyos tabra lépek Safariban, akkor pattog, de ha bármi másra akkor nem.
:N

(#87029) muszurkefal válasza muszurkefal (#87028) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Most vettem észre, hogy a bal felső csavar mintha nem rögzítené olyan szorosan a gép alját, mint a többi 3. Minimális erőkifejtésre, ha megnyomom a gép bal oldalát alulról, recseg össze-vissza.

(#87030) brickm válasza muszurkefal (#87028) üzenetére


brickm
őstag

Néha bebugol a jutub safariban, van hogy a kép kezd el zizegni, vagy villanni 15-20mp-enként. Én rendszerint ha már nagyon elfajul a dolog nyomok a gépre egy restartot, de amúgy a safari full bezárás meg szokta oldani. (60-90naponta indítom kb ujra a gépet....)

(#87031) muszurkefal válasza brickm (#87030) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Nem oldotta meg egyáltalán. És nem csak Safari, hanem zene streaming app is csinálja. Szerviz lesz szerintem, ezt a gépház recsegést mindenképpen meg akarom nézetni.

(#87032) pászka válasza TigerCat (#87027) üzenetére


pászka
aktív tag

Köszönöm a válaszod, hát ezt elég nagy baromságnak tartom. Ha teljes képernyőben szeretnék használni egy programot akkor az ne vágja le a program tetejét jelen esetben az Opera füleit mert így használhatatlan a program.

Mondjuk a mailt sem értem.... mármint a működési beállítását, miért nem lehet a beállításokban megadni hogy csak bélyegképet adjon be a PDF-ről vagy csak lássam hogy van 4 csatolmány. Ha legközelebb 10 vagy több PDF-et kapok akkor mindegyiket menthetem le egyesével vagy állítsak be rá külön billentyű kombinációt. :W :Y

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#87033) pászka válasza TigerCat (#87027) üzenetére


pászka
aktív tag

Most látom hogy azt írod kicsiben látod a PDF-et. Nekem fullba kinyitja.....

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#87034) TigerCat válasza pászka (#87032) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az adott alkalmazás dönti el, hogy mi jelenik meg teljes képernyőn. Ez nem a rendszer hibája. Ahogy írtam, nézd meg, nem rejtetted-e el a füleket fulscreen-ben.

Csak az egyoldalas PDF-eket mutatja teljes valójában, a többoldalasakat ikonnézetben jeleníti meg. Egyébként jobb klikk, ikonnézet. Sajnos nem jegyzi meg, minden alkalommal külön kattintanod kell. Létezik rá terminálos megoldás, de hogy a legfrissebb rendszereken is működik-e, azt sajnos nem tudom.

Egyszerre is tudod menteni. Menüben ott a parancs: Mellékletek mentése... Erre állítottam gyorsbillentyűt, így egyszerűbb. Mármint nekem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87035) pászka válasza TigerCat (#87034) üzenetére


pászka
aktív tag

Köszönöm válaszod. Winről jövök ott ha kirakom az operát teljes képernyőre látok mindent fülekkel együtt. F11-re lesz fulscreen úgy hogy eltűnnek a fülek is. Megnézem azt a beállítást amit mondtál.
Mail: Igen nekem 1 oldalasak a PDF-ek. Megnézem ezt a mentés beállítást is.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#87036) TigerCat válasza pászka (#87035) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt is próbáld meg, alapértelmezetten ez a normál teljes képernyő: CTRL + CMD + F

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87037) jegesib válasza pászka (#87035) üzenetére


jegesib
aktív tag

nem kell egyesével mentened. A mail fejlécére viszed a kurzorod és felugrik egy gyorsmenü: válasz, továbbküldés stb. Ennek a menünek az utolsó ikonja mutatja h mennyi csatolmány van a mailben, van ott egy elgördülő menü, összes mentése almenüvel...

(#87038) #30786816 válasza consono (#86848) üzenetére


#30786816
törölt tag

"valahol az i5u körüli teljesítmény a reális a NATÍV alkalmazásoktól, az emuláltaktól meg ennél is gyengebb (i5y/m3, MacBook környéke). De persze le lehet majd faragni még 1mm-t meg 20 dekát..."

i5u gep egy kiloval? Hol kell alairni?

(#87039) jegesib válasza #30786816 (#87038) üzenetére


jegesib
aktív tag

Azt is írta h szerinte a 3. generációtól lesz ez jó. Mondjuk ha nincs az intelhez kötve a frissítés gyakorisága, ez a 3 generáció meglehet akár másfél év alatt is :D

(#87040) jegesib válasza pászka (#87035) üzenetére


jegesib
aktív tag

nem tudom h ez catalina vagy opera sajátosság (már nem emlékszem rá h mi volt catalinán, operát meg nem használok), illetve ez bug vagy feature, de utolsó nem béta macosen, simán lehet ugrálni a tabok között full screenben.

(#87041) pászka válasza TigerCat (#87034) üzenetére


pászka
aktív tag

"Az adott alkalmazás dönti el, hogy mi jelenik meg teljes képernyőn. Ez nem a rendszer hibája. Ahogy írtam, nézd meg, nem rejtetted-e el a füleket fulscreen-ben."

Hahh köszi!!!!! De elrejtettem :) Én nyomtam el véletlen csak nem tudtam hogy van ilyen! :) Köszönöm a segítséged! :C :R Megnyomtam a nyíl fel + command + F gombot egyszerre mikor gyakoroltam a full képernyős billentyű kombinációt.

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#87042) bmakszim válasza #30786816 (#87038) üzenetére


bmakszim
senior tag

Szerencsére nem kell consono gondolataira hagyatkoznunk, mert vannak már benchmark eredményei a devkit-nek, amit a 2018-as iPad Pro processzora hajt. Az, hogy az Intel alapú benchmark-ban (tehát emulált környezetben) a vele egykorú Mac mini teljesítményét tudja, több mint bíztató.

(#87043) TigerCat válasza pászka (#87041) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Lényeg, hogy megvannak a fülek!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87044) pászka válasza TigerCat (#87043) üzenetére


pászka
aktív tag

Ez a billentyű kombó már biztos megragadt.. :D

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#87045) SharpSA válasza pászka (#87035) üzenetére


SharpSA
veterán

Itt a teljes képernyő gombra egy új asztalra rakja az ablakot (és a touchpad-del ilyenkor 3 ujjal tudsz jobbra -balra váltani az asztalok között), viszont ha duplán nyomsz valahol az ablak tetejére, akkor - beállítástól függően - az ablakot kinyújtja a képernyő széléig..

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#87046) duracell89 válasza pászka (#87044) üzenetére


duracell89
senior tag

A legjobban nekem a Divvy nevű kiegészítő vált be. Úgy van beállítva nekem h a win10 Start+Fel logikajaval mukodjon. Vannak ingyenes alternatívák is, pl Rectangle stb

(#87047) #30786816 válasza jegesib (#87039) üzenetére


#30786816
törölt tag

Nem hiszem, hogy gond lenne akar elso generacioval is. Inkabb macos a kerdes, hogy annak mennyi ido kell a stabil valtashoz. De az nem a hardveren mulik.

(#87048) duracell89 válasza #30786816 (#87047) üzenetére


duracell89
senior tag

Én sem gondolom, hogy hardveresen barmi gond lenne, Apple-ék mostanában OS-t tákolni nem tudnak. :)
Olyan szempontból különösen ígéretesnek tűnik az uj AS SoC széria, hogy már most is jó számokat hoz, ám ehhez a 2018as iPad SoC-hez képest sokkal combosabbra faraghatják magok számában és teljesítményében is mivel egy MBP házban nagyobb TDP megengedhető és nem mellesleg aktív hűtéssel bátrabbak lehetnek minden terén.
Nagyon sok fog múlni még a Rosetta2 teljesítményen és hogy mennyi partnert vesznek rá az AS SoCra fejlesztesre és hogy azok mennyire optimalizalnak jól.

[ Szerkesztve ]

(#87049) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok!

Adott egy 2015 Macbook air, amin sokáig a sima sierra osx futott hibátlanul. Kb 1-2 hónapja feltelepítettem a High sierrát, [ez alapján] és azóta random újraindul a rendszer.
Pl: lecsukott kijelző után csak simán felnyitom a fedelet, akkor látom hogy nem oldja fel órával magát. Vagy ha csak simán zenét hallgatok rajta, egyszer csak újraindul :F Úgy vettem észre hogy ,max 20-25 percig jó, utána újraindul.
Létezik valami megoldás erre??
Köszi :)

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#87050) Head88 válasza szmayer1 (#87049) üzenetére


Head88
addikt

Megoldás, ne egy olyan oprendszert használj aminek már nincs támogatása. Pucold le az a vacak HS-t és told fel mojave vagy catalna-t.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.