Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) runner 125 válasza TBMC (#60000) üzenetére


runner 125
nagyúr

Apropó, az Almárium-tól miért vonhatták meg a garanciális ügyintézés jogát?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#60002) Head88 válasza TBMC (#60000) üzenetére


Head88
addikt

:W

(#60003) TBMC válasza runner 125 (#60001) üzenetére


TBMC
addikt

Nem is tudtam, hogy megvontak : O
Hat gondolom valamit ugyeskedtek, nemtudom.

A pegjobban az egesz sztoriban az idegesit, hogy elmondtam ott is picit mar felemeltem a hangom mert mocskosul elegem van, hogy tobb mint 1 mfts geprol van szo, nam faszbukozasra van, hanem munkaeszkoz, es osszeadadtam vele, hogy ugye ez a gep 4x volt itt szervizben, 4het kieses, 4het munka kieses...
(Mas teszta, hogy mellette eltudom vegezni az imacen... nade ha nemlenne? Ha mar eladtam vna..)

Es akkor ismet vihetem majd vissza ha megint szar a bill. Es imadkozzak higy kicsereljek, ne csak uljenek rajta egy hetet? Egyszeruen vicc :W

(Sry a helyesirasi hibakert, telorol potyogtem)

markbellus.hu 

(#60004) TBMC válasza TBMC (#60003) üzenetére


TBMC
addikt

reménykedtem, hogy vmi apple service problem lesz, de nagyon nem úgy néz ki... :W

(szűz install volt, nem is TMből.. komolyan besz@rás. van vmi ötletetek? bármi?)

markbellus.hu 

(#60005) Syl válasza TBMC (#60003) üzenetére


Syl
nagyúr

Backi! Ha nekem ingyen adtak volna ilyen problémás gépe(ke)t, már rég visszaadtam volna, hogy "plug&play"! Te meg egy vagyont fizettél érte... :(

szerk.
Itt iMessage megy rendesen.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60006) TommyNagz válasza TBMC (#60004) üzenetére


TommyNagz
senior tag

B^szki ne mar, iMessage meg hackintoshon is mukodik normalisan :/ amugy nezd meg hogy van-e szeriaszama a gepnek. Szerintem nincs. Amikor a balfasz szervizes kicsereli a lapot, a cserelapnak blank szeriaszama van. Van egy kis utility, be kell irni vele. (blank board serializer, hivatalos szervizes util) Ha ez a lepes kimarad akkor nincs mfg date es iMessage sem. En mar jartam igy, lapcsere utan. Nekem “SystemSerialNumb” volt a szeriaszam helyen :)

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#60007) moya#no1 válasza TBMC (#60003) üzenetére


moya#no1
aktív tag

így hordja az ember szervízbe a dolgait..... :(((

Just Ride KTM

(#60008) TigerCat válasza TBMC (#60004) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem köze van az alaplap cseréhez. Esetleg (bár új eszközön bejelentkeznél ez igazán nem számít) másikból rendesen kiléptél szerviz előtt? Visszavinném a helyedben...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#60009) Pacee90


Pacee90
tag

Sziasztok !
Az off topicért elnézést kérek előre is , tudom hogy ez nem egy fejhallgató topic,de szándékosan nem írok oda,mert előre tudom mi lenne a válasz ...
Azt szeretném kérdezni tőletek ,hogy használ valaki Beats fejhallgatót ? Erősen gondolkozom az új Studio 3.0 vásárlásán, mi a véleményetek róla ?
Köszi !

(#60010) TBMC


TBMC
addikt

Koszi mindenkinek! Uton vagyok most az irodaba, de amint hazerek megnezem a serialt. Es ismet
Tolok egy clean installt. Annyira de annyira remelem hogy nem kell hetfon ismet a szervizbe kezdenem mert kedd du indulok kulfoldre melo ugyben es kell a kicseszett gepem.

markbellus.hu 

(#60011) Syl válasza TBMC (#60010) üzenetére


Syl
nagyúr

Legrosszabb esetben viszed magaddal az iMac-et ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60012) ArrayOfLilly válasza TBMC (#60010) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Tartalék-laptop. (Sose vagyok nyugodt, amikor csak egy van itthon. Egy használt Air mondjuk jót tenne az idegeidnek, valami, amin legalább prezentálni lehet, meg esetleg javításokat eszközölni és nem megy rá inged-gatyád, én ezen a ponton beruháznék valami olcsóbbra.)

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#60013) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Az Apple meghosszabbította a "tükröződés csökkentő réteg kopásából" eredő kijelző cseréjét (aka staingate) a vásárlástól számított 4 évre.
A 12-inches Macbook és a 2016-17-es Macbookok is jogosultak a cserére, illetve szériaszámonként legfeljebb kétszer cserélhetnek kijelzőt egy belsős dokumentum szerint - írja a Macrumors.
A dolog továbbra sincs nagy dobra verve (nem szerepel az Apple oldalán), hanem csendben cserélik. Autorizált szervizek is jogosultak a csere végrehajtására.

(#60014) Head88 válasza Eszleny (#60013) üzenetére


Head88
addikt

Ezt jó tudni. Sokaknak hasznos lesz. Viszont ez a max 2szer lehet cserélni dolog elég vicces. Apple gyártási hiba és még nekik áll feljebb. :C

(#60015) wm2 válasza Head88 (#60014) üzenetére


wm2
őstag

Várható volt. Prémium termékhez, prémium hozzáállás! 🤣

Ozora <3

(#60016) TBMC válasza Syl (#60011) üzenetére


TBMC
addikt

köszi :D

skacok!

erről lenne szó? :O :W

Sorozatszám (rendszer): Not Available

akkor gondolom a battery manufacture date is ezért nem található... coconut battery által.

mi a fenét tudok tenni? megint mehetek vissza hétfőn ebbe a sz@rba? :W

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#60017) wm2 válasza TBMC (#60016) üzenetére


wm2
őstag

Vidd Bécsbe.

Ozora <3

(#60018) bmakszim válasza Pacee90 (#60009) üzenetére


bmakszim
senior tag

Talán okkal lenne az a válasz, ami... Egyébként a Studio szériát pont az elfogadható fejhallgatók között említik ott is.
Szerintem iStyle, iCentre üzletekben van kitéve belőle. Menj el, hallgass meg egyet!
Aztán menj el egy Fejhallgató plazaba, vagy MediaMarktba és hallgass meg mondjuk egy Bose QC35-öt is! ;)

(#60019) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok!

Adott egy MacBook Pro 2015 OS X El Captain-nel. A hiba az, hogy sokszor bekapcsolás után nem érzékeli a touchpadot és a billentyűzetet. Van, hogy idővel (kb fél óra után) helyreáll, de van, hogy csak az újraindítás segít. Ez mitől lehet? Hardveres vagy szoftveres hiba? Akku jó.
(Nem az enyém a gép, így csak ennyi infót sikerült kinyernem, hátha hallottatok már hasonló jelenségről.)
Köszi előre is!

meg

(#60020) peugeotmate válasza peugeotmate (#60019) üzenetére


peugeotmate
őstag

(MacBookPro retina 2015 13")

meg

(#60021) TBMC válasza TBMC (#60016) üzenetére


TBMC
addikt

írtam egy emailt az icentrenek, magába foglalva az esetleges kártérítéseket, hétfőn személyesen megyünk be a főnökömmel.

nem tudjátok véletlen, lehetőségem van valami csoda folytán úton-módon elállni a temréktől?
hisz már kb 4x volt gariztatva, és még mindig hibás a termék...

tudtommal volt vmi jogszabály régebben, hogy x szer gariban cserélt, ha továbbra is hibás, akkor el lehet állni a terméktől, és kötelesek visszaadni a vételárat. :F :U

markbellus.hu 

(#60022) TigerCat válasza TBMC (#60021) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha cégre vetted, akkor nem. Csak magánszemélyekre vonatkozik. Én is jártam már így... Amúgy jó tudni, hogy egyelőre nincs értelmes terméke az Apple-nek, amelyre pénzt mernék áldozni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#60023) xors válasza xors (#59995) üzenetére


xors
senior tag

Odáig jutottam a kikapcsolgatásos hibával, hogy az apple diagnosztika szerint az akkumulátorral van valami hiba... PPT004 hibakód: "Az akkumulátor javításra szorul. Az akkumulátor nem működik megfelelően, bár valószínűleg nem tapasztal rendellenességet a működésében, illetve nem merül le hamarabb. Az ellenőrzése előtt tovább használhatja az akkumulátort anélkül, hogy kárt okozna a számítógépében."
Ez már csak azért is furcsa, mert futás közben tényleg semmi akku problémám nem volt, mindösszesen 235 ciklus van benne... És a kikapcsolás sem függ attól, hogy töltőről vagy akksiról megy a gép. :O

(#60024) wm2 válasza TigerCat (#60022) üzenetére


wm2
őstag

iPhone SE, az egyetlen, amit nem bánok

Ozora <3

(#60025) CharlieDrop válasza TigerCat (#60022) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nekem egy évem van még az early 2015-ösből, hogy 3 éves legyen, még lövésem sincs mire cserélődik le, jó az ökoszisztéma, de....

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#60026) r4z válasza TigerCat (#60022) üzenetére


r4z
nagyúr

Valahogy nalam is megallt a must have vonat a 2015-os modelleveknel.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#60027) r3dsnake válasza r4z (#60026) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

2015*ös 13"-as rMBP-t max ugyanennek 15"-ös változatára cserélném.

(#60028) TBMC válasza TigerCat (#60022) üzenetére


TBMC
addikt

magánszemély esetében van?
akkor magánszemély.

ha igen esetleg jogszabály tudsz linkelni? vagy bármit amire tudok támaszkodni? :B

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#60029) bmwk1200s válasza TBMC (#60016) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nem hiszem el, hogy mindig így jársz! Költözz ide! :) Várj! Csak akkor, ha nem hozod magaddal ezt az elátkozott aurát! :DDD :D

Amúgy igen, erről van szó! Addig nem fognak menni ezek a szolgáltatások! Elég amatőr hiba; tényleg nincs Magyarországon normális Apple szervíz? :F :(((

Valami nekem is rémlik, hogy x hiba után visszakérheted a pénzt is... de sajna nincs meg pontosan! :O

Semmit sem írok alá!

(#60030) bLaCkDoGoNe válasza runner 125 (#60001) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez az infó honnan, ill. pontosan mit jelent?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#60031) TBMC válasza bmwk1200s (#60029) üzenetére


TBMC
addikt

komolyan belefáradtam... :O :W
bárcsak vhogy eltudnék állni, és visszakapnám a pénzem.

elegem van a szervizes cirkuszolásokból, a sok kiesett munkaórából, az utazgatásokból, a szervizben elöltött időből, mindenből.

remélem vmi jogi fórumon vagy hol tudnak adni érdembeni választ, amivel be tudok fáradni a forgalmazóhoz, és kérvényezni az "elállást" vagy nem tudom, hogy nevezik ilyenkor ezt.

markbellus.hu 

(#60032) runner 125 válasza bLaCkDoGoNe (#60030) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az egyik legnagyobb hazai IT cégnél dolgozom, oda szoktuk küldeni a nálunk vásárolt Apple készlülékeket garanciális ügyintézésre és nemrégiben a legutolsó modellnél visszajeleztek, h ne küldjük, mert már garanciális szerviz.. :F
Más, tőlünk független partnerünk is ugyanezt tapaszatalta rá másnap.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#60033) Head88 válasza peugeotmate (#60019) üzenetére


Head88
addikt

Haldoklik a gép touchpad szalagkábele. Csere után rendben lesz. (a touchpad és a keyboard közös kábelen csatlakozik az alaplaphoz.)

(#60034) bLaCkDoGoNe válasza runner 125 (#60032) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszi, vajon ez az AASP státusz elvesztését is jelenti? Mert ennek nincs nyoma jelenleg a weboldalukon.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#60035) TigerCat válasza TBMC (#60028) üzenetére


TigerCat
nagyúr

ÁSZF tartalmazza általában, nálunk is így van. Hogy az ügyvédünk honnan szedte, nem tudom sajnos, de csak magánszemélyekre vonatkozik minden.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#60036) moya#no1 válasza Head88 (#59996) üzenetére


moya#no1
aktív tag

azt már nem dobja fel, hogy lejárt, viszont hogy új verzió van azt igen :DDD

Illetve más kérdés. Én megvettem a Microsoft office 365 teljes csomagot. Azt meg tudom osztani vagy valamilyen módon engedályeztetni hogy a másik felhasználónak is legyen Office 365 ??
köszi

Just Ride KTM

(#60037) Head88 válasza moya#no1 (#60036) üzenetére


Head88
addikt

Telepítsd fel újra a paragon próbaverziót és a program megnyitásakor lesz egy olyan opció, hogy paragon törlése. Csinál egy rendes uninstallt.

[ Szerkesztve ]

(#60038) TigerCat válasza moya#no1 (#60036) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen. Ha előfizetős verzió. Az online fiókban tudsz 4 családtagot hozzáadni, nekünk is így van több gépre telepítve.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#60039) moya#no1 válasza Head88 (#60037) üzenetére


moya#no1
aktív tag

rendben megpróbálom köszi.
:R

TigerCat
köszi :R

[ Szerkesztve ]

Just Ride KTM

(#60040) hszilard666 válasza bLaCkDoGoNe (#60034) üzenetére


hszilard666
veterán

Igen. Én úgy tudom hogy már nem hivatalosak. Avagy ha hozzányúlnak egy garis készülékhez, az azonnal elveszti angaranciát és a szavatosságot adott esetben.

A szerviz témához:
Én úgy tudom hogy bármilyen hivatalos szervizről van szó, az apple által hivatalosan képzett szerviztechnikusok dolgoznak, szóval a minőség mindenhol garantált.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#60041) Syl válasza hszilard666 (#60040) üzenetére


Syl
nagyúr

>az apple által hivatalosan képzett szerviztechnikusok dolgoznak, szóval a minőség mindenhol garantált.

Haha ;] Az év kommentje! :C
Lehet hogy ez a világon bárhol érvényes, de mi ugye agyarisztánban élünk...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60042) wm2 válasza Syl (#60041) üzenetére


wm2
őstag

Jah. Mikor a tulaj huszonakárhányéves keresztfia (azzal a sok évnyi tapasztalattal a háta mögött) megkérdezi miben segíthet. Aztán lenéznek ha nem a legújabb (értsd 20 éves lelakott) BMW-vel állítasz be G-Star farmerben menő (értsd fos) Beats fülessel a nyakadban a legújabb X-el a kezedben, mert nevetségesnek tartanak, hogy te mit is akarsz? Bővíteni? Javítani? Nincs pénzed újra? Akkor vegyél Dell-t és húzz innen.

Közben megnéztem mi megy a csodás iMagazinon. 90% iPhone/iOS és 1-1 valamilyen ultralényegtelen Mac/macOS hír.

Mi ebből a tanulság szerinted? :)"

Ozora <3

(#60043) Head88 válasza Syl (#60041) üzenetére


Head88
addikt

+1 :C

(#60044) hszilard666 válasza wm2 (#60042) üzenetére


hszilard666
veterán

No offense Sir, de ennél nagyobb butaságot nem is tudtál volna írni. El tudom képzelni hogy van rossz tapasztalatod, de szerintem nem szabad általánosítani.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#60045) wm2 válasza hszilard666 (#60044) üzenetére


wm2
őstag

Ó igen. A jó kis "hát ez alaplapcsere" sztorikat kihagytam. Avagy hogyan húzzuk le a fogalmatlan vevőt. Mentségükre szóljon, hogy Win_PC vonalon sincs ez másképp: a Balkánon. Ide, erre a fórumra is csupa jó tapasztalatokkal jönnek.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#60046) TBMC


TBMC
addikt

Még egy kérdés.
alaplapcsere óta ott a loginscreenen egy egyéb felhasználók account.
system prefben nincs semmi, a vendég is le van tilva.

hogy a fenébe tudom ezt innen eltűnteni? :F

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#60047) biker válasza TBMC (#60046) üzenetére


biker
nagyúr

Hát erről az jut eszembe, mikor haver, aki apple notikkal kereskedik mióta megfertőztem, vett ausztriában, használt noti nagykerben 10db 15" zsírúj mecbook prot, és 4db fóliából kibontva már user volt rajtuk, és le is lockoltak amint netre értek, egy céges flottás apple program keretéből valók voltak.
4x ütötte ki a számla alapján az apple szerviz, mondván igazolni tudják, hogy nem lopott, és az applenél is látszott, nem az, mindig visszament a zár, gyári szám elírás volt. végül mind visszament, mert gyári szám csere után működtek csak, akkor meg már nem új :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#60048) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Van valami tool hozzá, hogy megnézzem mi pörgeti a külső HDD-t? Random bekapcsol, aztán úgy is marad 1-2 óráig.

(#60049) TBMC válasza biker (#60047) üzenetére


TBMC
addikt

hát ez baromi jól hangzik :O :W

markbellus.hu 

(#60050) V.Stryker válasza TBMC (#60049) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Komolyan mondom, hogy ennyi szívás nincs is, mint amit te végigszívsz ezekkel a notikkal. Murphy ehhez képest kutyaf.sza. Itt az ideje venni egy jó Dell notit, rá windows 7 és boldog leszel hosszú honapokig. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.