Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32501) TigerCat válasza Ragnar95 (#32500) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem vakon gépelek. Szerencsére...
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32502) Ragnar95 válasza TigerCat (#32501) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Márpedig ha nem vakon gépelsz az vagy a gépelési sebességed lassítja vagy pontatlanabbá tesz, hisz nem látod a kijelzőn, ha félreütöttél valamit :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32503) TigerCat válasza Ragnar95 (#32502) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hááát, ha vakon gépelnék, akkor a képernyőt sem látnám, nemhogy a begépelt szöveget...
:DD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32504) KMan válasza Ragnar95 (#32500) üzenetére


KMan
őstag

Brit.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#32505) tDr1v3r válasza KMan (#32504) üzenetére


tDr1v3r
veterán

*ISO

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#32506) gboszi válasza Ragnar95 (#32500) üzenetére


gboszi
senior tag

Nekm nem lehet. Első unibody mbp13-am van. Azon hosszu a shift vagy mi a fene. de mondom nem is nagyon érdekel. Valahogy ez a hosszu i nem mozgat annyira...

"If you're good at something, never do it for free!"

(#32507) lugosi válasza Ragnar95 (#32500) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De az a plusz egy billentyűd nem lesz meg ettől.

(#32508) Ragnar95 válasza lugosi (#32507) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezt most az EU billre írtam, mivel lehet úgy is kérni CTO-ként az USA-ban is a gépeket.
USA billnék természetesen az í hiányára nincs megoldás, hiszen fizikailag 1 billentyűvel kevesebb van.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32509) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Ahogy elnézem a Kapitány érkezésével lesz pár app, amit többé nem tudok használni. Vagyis egyelőre úgy tűnik... Bartender, LiteIcon, Fluid, ClipMenu, stb. Jellemzően mindenütt azt írják, hogy magasabb védelmi fokozatba kapcsolt az Apple és ez az oka, hogy bizonyos alkalmazások nem működnek.

Oké, van ami nélkül tudok élni, de a vágólap menedzser baromi kényelmes dolog, szóval erről nem szívesen mondanék le, illetve a dock ikonok lecserélése is körülményes LiteIcon nélkül. Sőt, ha jól olvastam, a Finder ikon konkrétan manuálisan sem cserélhető. A gyári ikonok (szerintem) 50-60%-ban a elég gázul festenek.

Itt a lista. Jó lenne, ha az alsó blokk felvándorolna a végleges megjelenéséig...

Aki már használja, mit tapasztalt ezen dolgokból?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32510) lugosi válasza TigerCat (#32509) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Not Working
Megnéztem a listát, nekem ezzel lesz bajom a nem működik listában:
"Anything that requires Java 6"

(#32511) Ragnar95 válasza TigerCat (#32509) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Elvben fel lehet oldani a system fájlok blokkolását terminalból, így szerintem erre is lesz megoldás.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32512) gboszi


gboszi
senior tag

Jól éreztem én, hogy tisztításra érett :)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#32513) pana0017 válasza gboszi (#32512) üzenetére


pana0017
senior tag

Mennyi idő kellett neki ehhez?

(#32514) buvartacsko


buvartacsko
addikt

OMG, hol használjátok ezeket a gépeket? :D Nekem 3-4 éves gépeim nem néznek ki így.

(#32515) gboszi válasza pana0017 (#32513) üzenetére


gboszi
senior tag

2009 mid...most 2015 mid van :D
Különben pasztazas miatt szedtem szét, s a paszta meglepoen jo volt. Pc-n volt olyan hogy mar por alapotu volt, itt inkabb csak elhasznalodott.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#32516) TigerCat válasza Ragnar95 (#32511) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kérdés, hogy az mennyire biztonságos és ér-e annyit az egész?
Pl. a Bartender is így fog menni, de ebben az esetben nem 100%, hogy kell. Viszont 50 ikont meg nem szívesen nézegetek a felső menüsorban... Ehh.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32517) Ragnar95 válasza TigerCat (#32516) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ugyanannyira biztonságos, mint eddig volt, hiszen csak az eddig nem létező, El Capitanban bemutatott védelmet tiltod le, ami letiltja a hozzáférést az admin számára a rendszerfájlokhoz.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32518) TigerCat válasza Ragnar95 (#32517) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Akko' jóvan akkor...
:DDD

Most már csak abban bízom, hogy elkészülnek velük a megjelenésig. Gondolom az App Store-ban található alkalmazásokkal ilyen téren nem lesz gond.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32519) Ragnar95 válasza TigerCat (#32518) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azokkal nem, hiszen azok a sandboxing miatt eddig sem fértek hozzá a rendszerfájlokhoz.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32520) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok, iMessagehez lenne kérdésem. Ha én mobilnetről, illetve más helyről wifin keresztül használtam iPhoneon, de közben itthon a gép használva volt, attól az üzenetek nem jelennek meg a gépen csak ha közös wifire kerülnek?

(#32521) Ragnar95 válasza pana0017 (#32520) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Természetesen rögtön megjelennek, nem kell hozzá közös wifi, hiszen az Apple szerverein keresztül megy az iMessage, nem helyi hálón.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32522) pana0017 válasza Ragnar95 (#32521) üzenetére


pana0017
senior tag

Pedig bíztam benne :(

(#32523) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

A Photos app-ban van lehetőségem 2 fotót összemontírozni? :)

(#32524) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Elnézést, hogy ide írom, de itt nagyobb a forgalom. És nem találtam olyan topikot, ami ezzel foglalkozna. kifejezetten. Remélem nem gond.
Van nekem egy Ipad Air -em. Ez az első IOS-es, Apple-s kütyüm.
Nagyon szuper, hihetetlen, hogy milyen gyors, az android után ez a rendszer.
Rá szeretnék másolni egy MKV vagy AVI fájlt. De az iTunes nem engedi.
Zenéből is csak az MP3-at engedte, és a FLAC-ot nem.
Van erre valami megoldás? Vagy tudnátok esetleg küldeni egy olyan linket, ahonnan utána olvashatok, ennek az iTunes kezelésének?
Előre is köszönöm.

Üdv:
Zoli

[ Szerkesztve ]

(#32525) madle válasza Atlantisz48 (#32524) üzenetére


madle
őstag

Azt hiszem az iTunes nem kezeli a Flac-ot.

(#32526) #93794560 válasza Atlantisz48 (#32524) üzenetére


#93794560
törölt tag

Két megoldás is van. Az egyik, hogy felhő tárhelyen keresztül töltöd át. Pl. Google drive, Dropbox, Onedrive.
A másik pedig az, hogy feltelepíted az iPad-re a Share-it alkalmazást. Ez elérhető Apple cuccokra, Androidra, és Windows-os PC- re is. Fel kell telepíteni a PC-re is. A tableten elindítod, ės vėtelre állítod, a program ekkor csak vár. A küldő gépen is indítod, kiválasztod a küldést. Ekkor betallózhatod a szükséges fájlokat, majd a tovább gombra kattintva megjelenik a hálózatra kapcsolt, vételre várakozó eszköz. Rákattintasz, és már küldi is a fájlokat. A Share-it rendelkezik saját médialejátszóval is, ki kell próbálni, viszi-e ezeket. Egyébként a VLC Player is tud felhőre kapcsolódni, és onnan a saját tárolójába letölteni fájlokat, melyek aztán megnyithatók vele.
Egyébként van iPad topik is.

[ Szerkesztve ]

(#32527) r4z válasza Atlantisz48 (#32524) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha tárolni és lejátszani is akarod az iPaden, akkor bizony konvertálni kell. Videóhoz Handbrake, zenéhez XLD.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32528) #93794560 válasza r4z (#32527) üzenetére


#93794560
törölt tag

A VLC iPad-re is elérhető. Abból kiindulva, hogy a PC-s változat rengetegféle formátumot lejátszik, könnyen lehet, hogy konvertálás nélkül is megbirkózik vele. Lehet, hogy kipróbálom.

(#32529) bmakszim válasza r4z (#32527) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ez így nem igaz, a VLC for iOS pl. ingyenes és játssza mindegyik említett formátumot. Más kérdés, hogy helytakarékossági okokból én inkább konvertálnék, a zenéket biztosan.

(#32530) r4z válasza #93794560 (#32528) üzenetére


r4z
nagyúr

A VLC-ről teljesen megfeledkeztem, my bad :B

Amióta MPlayerX-et használok Macen, azóta valahogy nem áll rá az agyam a VLC-re :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32531) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Köszönöm a segítséget :R

(#32532) megema válasza r4z (#32530) üzenetére


megema
őstag

Nagyon jó lenne az MPlayerX, de nem mindenevő és a frissített felület sem tökéletes. A VLC mindenevő, csak nem igazán optimalizált (a felülete sem). Bár tud hardveres gyorsítást (csak be kell kapcsolni), de nem olyan jó, mint az MPlayerX-é. Kéne már egy normális lejátszó OS X-re...

iOS-en az nPlayer vált be legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#32533) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Az nPlayer támogatja az AC3 at? És tud hálózati meghajtóról lejátszani filmet?

(#32534) megema válasza Atlantisz48 (#32533) üzenetére


megema
őstag

Igen, mindkettőt tudja. Én SMB-re használom elsősorban, de DLNA-t és sok minden mást is tud. Full HD-t is viszi, legalábbis MKV-ből.

(#32535) Atlantisz48 válasza megema (#32534) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Az nagyon jó, most látom, hogy fizetős :(

(#32536) Papa-Het válasza Papa-Het (#32523) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Ha Photos-zal nem lehet montírozni (vagy csak én nem tudok) akkor melyik app képes rá? :) :R

(#32537) dabgergo


dabgergo
őstag

Valakinek van tapasztalata az új office-al kompatibilitási szempontból? Tényleg megoldódtak a problémák vagy azért nem ennyire szép a helyzet?

(#32538) TigerCat válasza dabgergo (#32537) üzenetére


TigerCat
nagyúr

dabgergo:

1 hete használom élesben. Semmi gondom nem volt vele, pedig az Excel nálam kritikus, mivel valamennyi munkatársam és a partnereink is ebben dolgoznak. Végre nem kell kompatibilitási problémák miatt stresszelnem...

Az Excel kicsit lassan nyílik meg, de azért nem vészes. Gondolom jóval összetettebb és nagyobb, mint egy átlag Mac-es app.

Meglehetősen kiszámíthatatlan a görgetés egérrel. Nem egyenletes, néha kihagy, Trackpad-del viszont nincs gond.

Külső kijelzőn elmosódottak a betűk- Retinán oké, de 34 colon 3440x1440-ben már nem. Érdekes, ha pl. halványszürke hátteret adok egy cellának, akkor ez a probléma megszűnik...

Az Excel állandóan elfelejti az ablakméretet és a pozíciót, rendszeresen a bal felső sarokban nyit új doksit.

Amitől lassabbnak hat az egész: cella fókusz animáció. Windows alatt könnyű kilőni, de Mac-en nem lehet. Még a support sem tudott tanácsot adni... Állítólag hamarosan javítják, türelmet kérnek.

Word ügyben nagyon nem tudok nyilatkozni. Hibákat nem tapasztaltam.

Papa-Het:

Nem tudsz, de hamarosan érkeznek a külső effektek. Szerintem csak idő kérdése.
Erősen ajánlott a Pixelmator. Nem drága, de őrülten sokat tud. Én speciel imádom, a kedvenc alkalmazásom. Ezen kívül a Pixlr és a Fotor is telepítve van, ha effektezni támad kedvem...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32539) Papa-Het válasza TigerCat (#32538) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Köszönöm! Igzából csak 2 fényképből szeretnék egyet kreálni, de fainul megoldva. :)

(#32540) TigerCat válasza Papa-Het (#32539) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha esetleg iPhone-nal lőtted: Mextures, GoldfrApp, Enlight, stb.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32541) dabgergo válasza TigerCat (#32538) üzenetére


dabgergo
őstag

TigerCat: nagyon köszönöm a részletes beszámolót, ez azért nagyrészt megnyugtatott!

(#32542) TigerCat válasza dabgergo (#32541) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szívesen!
Az árát mindenképpen megéri és végre tényleg jó lett. Ami hiba van egyáltalán nem vészes, bátran lehet használni a mindennapokban.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32543) dabgergo válasza TigerCat (#32542) üzenetére


dabgergo
őstag

Huu végre, ez nagyon jó!:)

(#32544) TigerCat válasza dabgergo (#32543) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem mondod?! Örülök, mint majom a farkának. Jó a LibreOffice és az iWork is elmegy, de a cégnél csak szenvedtem velük. Most egy gonddal kevesebb...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32545) dabgergo válasza TigerCat (#32544) üzenetére


dabgergo
őstag

Igen, nekem is a munkakörnyezet miatt fontos főleg.

(#32546) Ragnar95 válasza megema (#32532) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

MPlayerX mit nem eszik meg :F
Eddig még nem találkoztam olyan formátummal, ami kifogott volna rajta.
NagyZL: flac-hoz Capriccio-t használj iOS-en vagy konvertáld át a zenéket Apple Losslessbe és akkor az iTunes is kezelni fogja őket. Amúgy van iPad topik is, ott még könnyebben tudsz kapsz segítséget, bár úgy tűnik, itt is van elég iPad tulaj :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32547) megema válasza Ragnar95 (#32546) üzenetére


megema
őstag

Eddig úgy tűnt, hogy csak egy M2TS-nél van gond, de most kiderült, hogy nem. Több formátumnál is előfordul, hogy nem tudok beletekerni a videóba. Ha elindítom még egyszer, akkor viszont már igen. Van olyan is, hogy fájl megnyitásra csak felvillan az ablak és eltűnik, majd külön elő kell hozni és elindítani, hogy tényleg el is induljon a videó.

[ Szerkesztve ]

(#32548) Ragnar95 válasza megema (#32547) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

M2TS-t én csak be szoktam húzni iMovie-ba, de akkor legközelebb megnézem, mit kezd vele az MPlayerX.
Tekerési problémám sem volt sosem, pedig jópár formátumot szoktam nézni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32549) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok Uraim!
Lenne egy kis problémám:
A gépem pokolian melegszik, pedig csak egy chrome fut, a proci 90 fok körül megy, és activity monitor szerint 80% os tétlensége van. Ugyan a gépen egy 1080P-s külső monitor is fut, de nem hiszem hogy a procit ez annyira melegítené, a ventik meg ordítanaik 6K fordulaton, ami kezd egy picit zavaróvá válni.
A segítséget köszönöm!

p.s.: A gép megvan emelve egy picit hogy járjon alatta a levegő, de az sem segített. :(((

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32550) Ragnar95 válasza hszilard666 (#32549) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Chrome elég rendesen tud fogyasztani, főleg, ha flash tartalom is fut.
Mondjuk ettől még nem feltétlen normális az ilyen szintű melegedés, főleg, ha a procihasználat elvben minimális. SMC resetet megejtenék a helyedben.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.