Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) MajaG válasza muzsikpeti (#6998) üzenetére


MajaG
senior tag

Nekem early 2011 macbook pro-m van. Simán megy a hang 1 minidisplay port to hdmi átalakítóval.

(#7002) e30st válasza muzsikpeti (#6998) üzenetére


e30st
tag

Ez egy nagyon érdekes téma.
Az Apple nem gyárt házon belül HDMI átalakítót, mert nem akarta licenszelni a technológiát, tehát csak 3. fél külsős eszközei érhetők el. Ilyen pl a Moshi, meg rengeteg kínai gyártó. Emiatt lépnek fel különböző modelleknél különböző rendellenességek. Amennyire én tudom, ezek szoftveres gondok, ráadásul adott típuson belül nem is minden gépre jellemzőek. Egyébként meg elméletileg a Moshi HDMI átalakítója mindennel kompatibilis, bár könnyel lehet hogy ez csak marketing bullshit. Én egy 1500Ft-os, eBayes eszközt használok, mid2010 gépen, tökéletesen működik.

(#7003) atirag


atirag
őstag

Milyen lett a lion új frissítése? Nekem egy core 2 duo-os air-em van. 2011-es. És snow leo van rajta. Azért nem raktam fel a lion.t mert sokan mondták,hogy lassú volt.
Változott ez?

(#7004) Xero válasza atirag (#7003) üzenetére


Xero
nagyúr

Dehogy lassú.

(#7005) muzsikpeti válasza e30st (#7002) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Köszi szépen, akkor beszerzek egy ilyet amit emlitettél.

(#7006) zsolidodd válasza atirag (#7003) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Olvass vissza, sokat beszéltünk róla. Nekem hasonló MBP-m van, és nagyon tetszik a Lion.

Más: Ismer valaki olyan programot, ami letilt minden adatforgalmat azokon a programokon kívül, amiknek én megengedem? Múltkor lezabálta a mobilnetemet valami, pedig mindenből kiléptem, ami ilyet tenne...

(#7007) hoodoo86 válasza zsolidodd (#7006) üzenetére


hoodoo86
tag

(#7008) zsolidodd válasza hoodoo86 (#7007) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Köszönöm szépen! :R Kipróbálom.

(#7009) Eszleny válasza zsolidodd (#7006) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Esetleg ezt is kipróbálhatod: Tcpblock.

(#7010) __H4X0R__


__H4X0R__
senior tag

.

www.kristofnagy.com

(#7011) Gonzo. válasza __H4X0R__ (#7010) üzenetére


Gonzo.
tag

Ez igen! Gyors és tömör! :DD

Mi lesz a következő? A kenyér???

(#7012) __H4X0R__ válasza Gonzo. (#7011) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Xero-val beszéltem egy másik topicban, és megmutatta nekem ezt. :)

Alapvetően a kérdésemre választ is, adott, de e topikot szeretném "figyelni", mert vannak itt olyan dolgok, amikből lehet tanulni.

De, akár itt is feltehetem a kérdést: Macbook Pro 15" vásárlás előtt állok!
A 2012 es modellekre várok, de gondolom annak a 15" ös családjában is 2 fajta opciójú Macbook Pro lesz, némi árkülönbséggel. Azzal kapcsolatban nincsen tapasztalatom, hogy megéri e rákölteni azt az X összeget, csak azért hogy egyes alkatrészek egy fokkal jobbak legyenek.
Xero egy másik topicban azt ajánlotta, hogy inkább az "olcsóbb" 15" ös MAcbook Pro-t vegyem, és a fennmaradó összeget költsem inkább SSD,re és nagyobb felbontású képernyöre.
Megjegyezném, hogy a laptopot, Final Cut Pro, Ps, Illustrator, és egyéb grafikai alkalmazások használatára, filmnézés, webezésre használnám.
Hozzátenném, hogy otthon egy Dell U2312HM 23" monitorral használnám, szóval otthon tényleg nagyban látok mindent:)

Ti mit gondoltok ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

www.kristofnagy.com

(#7013) Alex91 válasza __H4X0R__ (#7012) üzenetére


Alex91
félisten

Hatha az uj mar SSD-vel jon ki :). Plane, hogy most ilyen a HDD piac...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7014) __H4X0R__ válasza Alex91 (#7013) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Hát igen, reménykedem benne, bár nem tudom, de mindenféle képpen 2012-eset szeretnék...

www.kristofnagy.com

(#7015) Xero válasza __H4X0R__ (#7012) üzenetére


Xero
nagyúr

Nagyobb felbontású és anti glare! Ez fontos.

"Alapvetően a kérdésemre választ is, adott, de e topikot szeretném "figyelni", mert vannak itt olyan dolgok, amikből lehet tanulni."

Erre való ez a gomb:

[ Szerkesztve ]

(#7016) __H4X0R__ válasza Xero (#7015) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Közben rájöttem:D

www.kristofnagy.com

(#7017) muzsikpeti


muzsikpeti
aktív tag

A macbook air-emre bootcamp -el feltettem a win7-et tök jól müködik is, kivéve az egér jobb billentyűt, de ha külső egeret használok azzal meg hibátlan!
Másik, mikor újra inditom a gépet akkor mindig a windowst inditja, persze az alt-ot nyomva tartva tudom inditani az OS -is, de jobb lenne ha alapból az OS indulna!
Ezekre valami megoldást tudtok?
Köszi

(#7018) Xero válasza muzsikpeti (#7017) üzenetére


Xero
nagyúr

Feltelepítetted a BootCamp drivereket?
OS X-en (itt a system preferencesben) vagy Windowson is (itt a boot camp menüben) van startup disk beállítási lehetőség. Amit ott kiválasztasz, az lesz az alap.

(#7019) Szerintem... válasza muzsikpeti (#7017) üzenetére


Szerintem...
aktív tag

Sztem is a BootCamp driverek nincsenek feltelepitve.

ㅏㄹㅂㅣ - https://www.instagram.com/smogtm/

(#7020) Zull válasza Xero (#7018) üzenetére


Zull
senior tag

Van még egy kényelmes verzió is, ha gyakran váltasz a két OS között, mégpedig a "refit". Fogod, feltelepíted, és bootkor automatikusan kilistázza a bootolható partíciókat, olyan mintha nyomva tartottad volna az alt-ot. (Tud még mást is, de most ne menjünk bele). Van egy default boot partíció, ha eltelik asszem 20 másodperc és nem nyúlsz a géphez, akkor autómatikusan azt fogja bootolni, amúgy pedig tudsz simán váltogatni a bootolható lemezek között.

Én kifejezetten szeretem, tipikusan nagyon ritkán indítom csak újra a gépem, és akkor is főleg azért mert át akarok bootolni bootcampre, viszont sokszor fogtam már a fejem hogy "basszus, nyomni kellett volna az alt-ot".

(#7021) Xero válasza Zull (#7020) üzenetére


Xero
nagyúr

Nyilván ott a rEFI-t is, de mi a bánatnak variáljon, ha semmi más funkciót nem használ ki? Ugyan olyan egyszerű a startup disk-et megadni.

(#7022) muzsikpeti válasza Xero (#7018) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

A bootcamp driverek telepitve vannak, de az egér jobb bill nem megy! Köszi azt megtaláltam, hogy inditásnál azOS induljon! Az egeret tovább keresem, mert érdekes usb-és egérről megy.

(#7023) Phantomhive válasza muzsikpeti (#7022) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

ezt találtam a google első találatai között; bár gondolom már te is rég olvastad. de azért biztonság képpen belinkelem: http://forums.macrumors.com/archive/index.php/t-644181.html

[ Szerkesztve ]

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#7024) Zull válasza Xero (#7021) üzenetére


Zull
senior tag

Senki nem mondta hogy nem egyszerű megadni a startup disket, viszont ennek módját ti már felvázoltátok, úgy gondoltam mondok más alternatívát is. Nem mondtam hogy muszáj ezt használnia. Azt meg nem tudom honnan veszed hogy nem használja ki, lehet nem is tudott róla hogy van ilyen lehetősége (és ezáltal igénye is).

Mindenesetre tök lényegtelen, a probléma végtére is megoldódott. End of story.

(#7025) muzsikpeti válasza Phantomhive (#7023) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Sikerült az egér!!!! :)
Vezérlőpult/ bootcamp/ érintőpanel és itt csak be kellet pipálni !
Szuper srácok, köszi minden segitséget!

(#7026) whitezo88


whitezo88
nagyúr

iphoto-n hogy állítsam be, hogy mutassa a fénykép helyét? Helyek alatt azt írja társítani kell valamit, de nem látom mit. Valamint a képeknék info alatt "helyek keresése letiltva" van jobb alul.

(#7027) Phantomhive válasza whitezo88 (#7026) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

mármint geográfiailag a helyét, hogy hol lett fotózva a kép vagy fizikailag a winchesteren?

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#7028) whitezo88 válasza Phantomhive (#7027) üzenetére


whitezo88
nagyúr

hogy hol lett fotózva :)

(#7029) __H4X0R__


__H4X0R__
senior tag

Sziasztok!

Magic Trackpad vs. Magic Mouse?

Azon kívül, hogy ez teljesen személyes, volt már, akinek mind a 2 volt? Tapasztalat, vélemény?

[ Szerkesztve ]

www.kristofnagy.com

(#7030) TheMarci válasza __H4X0R__ (#7029) üzenetére


TheMarci
addikt

Magic mouset nem tudtam megszokni, bármennyire is szerettem volna. Nehéz volt, igaz, hogy nagyon szépen néz ki, viszont annál kényelmetlenebb, meg a csúszása sem volt az igazi, most van egy Logi egerem, amit szeretek, kényelmes, viszont nem olyan szép. Trackpad jópofa dolog, csak elég korlátozott, amire tudod használni, programozáshoz, PS, PR, meg társaihoz egér kell nekem.

Do You Dream?

(#7031) __H4X0R__ válasza TheMarci (#7030) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Igen, erre voltam kíváncsi, ugyanis nekem is hasonló a tevékenységi köröm (programozás, PS, Illustrator, blablabla)

Az, hogy korlátozott a Trackpad, azt kicsit bővebben kifejtenéd?

www.kristofnagy.com

(#7032) Xero válasza __H4X0R__ (#7031) üzenetére


Xero
nagyúr

Programozáshoz pont mindegy,
PS-hez és Illu-hoz pedig wacom tábla dukál.

Egyébként meglátásom szerint a Trackpadnek több értelme van. Volt Magic Mouseom. Eladtam. Közeljövőben Magic Trackpadet fogok vásárolni. Viszont ezt is csak a multi touch gestureok miatt. Játékra és felületes munkára ott a jó öreg MS Intelli exp. 3.0, komoly DTP-re meg ott a wacom.

(#7033) __H4X0R__ válasza Xero (#7032) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Igen, a Wacom táblákat néztem, hát, tényleg nem rossz cuccok, igen, többen is írták h nem szerették meg a Magic Mouse-t, akkor ebböl Trackpad lesz, és később talán Wacom.

www.kristofnagy.com

(#7034) Misi1979 válasza __H4X0R__ (#7033) üzenetére


Misi1979
őstag

Nekem spec nincs bajom a MM-al, szeretem és használom is.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#7035) zsolidodd válasza Misi1979 (#7034) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Szintén.

(#7036) Jorus válasza whitezo88 (#7026) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mivel fotózol, és a képek hogy kerülnek a Mac-re? Fényképező rögzíti a koordinátákat, vagy ha az iPhone-nal fotózol, engedélyezve van a hely rögzítése? Én iCloud-on keresztül szinkronizálom az iPhone-nal készült képeket a Mac-kel, és szépen jelzi kezdetek óta a koordinátákat, nem kellett semmit sem állítgatni, társítani.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7037) tDr1v3r válasza __H4X0R__ (#7029) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mindkettő van itthon... számomra a Magic Mouse borzalmas fogású (ellenben bnőmnek nagyon bejön a lapossága), a Trackpad viszont nagyon bejön nekem, a nagy felületén nagyon kényelmes navigálni, meg gesture-ket használni.

Én személy szerint a Magic Trackpadot választanám a helyedben, később meg vennék mellé egy jobb egeret. (SteelSeries Kinzu-t mondjuk.)

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#7038) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

13.3 MacBook-hoz van egy eladó Tucano Second skinem, itt lehet hamarabb gazdára talál. Air-hez kicsit nagyocska, így már nem használom egy ideje.
Bocs az OFF-ért.
Katt

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#7039) bLaCkDoGoNe válasza __H4X0R__ (#7029) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Mindkettő.
Miután rászoksz a trackpad multitouch gesture-jeire (de gyönyörű kifejezés ez így), jól jön, ha az egér háta is érintésérzékeny, és néhány gesture-t ott is tudsz használni.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#7040) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Adott egy 2011-es MBP 15 ", hogyan tudnák két külső monitort csatlakoztatni rá?

Jelenleg egy 22"-es Samsung LCD DVI és egy 23"-os LCD USB (van vga portja is)porton keresztül van rákötve. Ezzel viszont az a probléma, hogy ha az elsősorban natívan használt Windows a Parallels segítségével virtuálisan szeretném használni, akkor bsod-val elszáll a displaylink driver miatt, valamint a Coherence mode sem működik a két monitor driver miatt.

Eddig ezt az alternatívát találtam, de ez nem nevezhető túl olcsónak, valamint a driverek miatt továbbra is problémák léphetnek fel.

matrox DualHead2Go Digital Edition

Válaszaitokat ötleteiteket előre is köszönöm.

(#7041) __H4X0R__ válasza bLaCkDoGoNe (#7039) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Köszönöm a válaszokat! :R

www.kristofnagy.com

(#7042) reload.


reload.
csendes tag

hali.

final cut pro mennyire igényel dedikált videókártyát? 13'as mbp vásárlását tervezem, minimális rendszerkövetelménynek a benne lévő integrált van megadva. a procival nincs gond, viszont érdekelne, hogy a gpu ereje mennyire számít renderelés, szerkesztés közben. ad valami korlátot a külön videókártya hiánya? leginkább erre, képszerkesztésre és mindennapi dolgokra lenne használva. (sorozat, zene stb.)
valakinek valami tapasztalat?
esetleg a 2012 early sorozatról van már valami infó? megjelenési idő, valami lényegesebb változás?

[ Szerkesztve ]

(#7043) Phantomhive válasza reload. (#7042) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

ha jól vagyok értesülve és vannak értesülve a hírportálok, akkor legkésőbb 3 hónap múlva várható egy termékfrissítés (akkorra fog elkészülni az intel valami új családdal) és az várható a következő mac gépekbe.
én a helyedben még ülnék a pénzen. nem sokkal várható termékfrissítés előtt nincs sok értelme beruházni szerintem.
maga a videókártya kérdés fogósabb. ahhoz sajnos nem tudok hozzászólni.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#7044) mariomahmoud válasza atirag (#7003) üzenetére


mariomahmoud
tag

Lionról sok mindent el lehet mondani, de azt hogy lassú azt nem.

Üdv. Mario

(#7045) M.Eriksen válasza mariomahmoud (#7044) üzenetére


M.Eriksen
tag

Ez igaz. Eddig nem tűnt fel annyira,de a youtube videók csak nálam akadoznak elég nagy százalékban lion alatt? A vassal nincs gond,2011 early 15-ös pro.

(#7046) Solar_Wind válasza M.Eriksen (#7045) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Nálam nincs akadás.

(#7047) Jorus válasza Solar_Wind (#7046) üzenetére


Jorus
nagyúr

+1

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7048) M.Eriksen


M.Eriksen
tag

Érdekes. Olvastam,hogy másnak is volt ilyesmi problémája már,de megoldást még nem láttam. Nem mindig jelentkezik,de eléggé zavaró.

(#7049) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Valaki vett már iPhone 4S-hez fehér hátlapot illetve előlapot? Gondoltam kicserélem, de nemtudom hol nézzek, ahol jóminőségű is van

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#7050) Solar_Wind válasza Barett 50cal (#7049) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.