Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32601) drzozo


drzozo
senior tag

Napok óta gondolkoztam azon, hogy veszek egy Nifty minidrive-ot, mert a 128GB alap tárhelyen nem igazán férek a Mac-en. Úgy voltam vele, hogy plusz 128GB tárhely már bőven elég lesz, 11 ezer jó magyar forintot pedig megér egy kvázi beépíthető micro sd kártya. Igazából még csodálkoztam is, hogy mitől ilyen olcsó.

Tegnap úgy döntöttem, hogy megveszem a Westend-es iSytle-ban. Aztán ott szembesültem vele, természetesen miután az eladó srác már kiállította az ÁFÁ-s számlát, én odaadtam a pénzt, ő visszaadott belőle, eltettem a táskámba, hogy egyébként egy 4GB-os sd kártyát tartalmaz csak... :D Ráadásul a honlapon is leírják, hogy "A csomag tartalmaz egy 4 GB-os Micro SD kártyát is."... De valamiért mégis elkerülte a figyelmemet, úgy tűnik, hogy csak a 128GB-ot láttam meg a hirdetésben.

Végülis jó fej volt az eladó srác, mert még azelőtt jeleztem neki - sűrű bocsánatkérés közepette -, hogy esetleg lehetne-e stornózni a számlát és törölni a vásárlást, mert így mégsem vinném el. Természetesen lehetett. :)

[ Szerkesztve ]

(#32602) FIREBLADE78 válasza drzozo (#32601) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Tehát az valami adapter amibe lehet rakni az sd-t? Illetve kapsz egy ócska 4 GB-os kártyát

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#32603) r4z válasza drzozo (#32601) üzenetére


r4z
nagyúr

A Transcend és a Sandisk gyárt ilyen "rövid" SD kártyákat, amik nem lógnak ki a MacBookból.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32604) Ragnar95 válasza FIREBLADE78 (#32602) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

microSD adapter kvázi valóban, mint olyan pedig már elég drága csak azért, mert dizájnos és nem lóg ki...
A 4GB-os ajándék kártya meg egy rossz vicc.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32605) bupemko válasza Ragnar95 (#32604) üzenetére


bupemko
senior tag

Ráadásul ebay-en kapni klónokat fillérekért, amibe meg teszel sinceritytrading-es microSD-t - nekem ez bevált :)

(#32606) pana0017 válasza bupemko (#32605) üzenetére


pana0017
senior tag

Egy linket tudsz dobni kérlek?

(#32607) Blaise válasza drzozo (#32601) üzenetére


Blaise
veterán

(#32608) Kommy válasza Blaise (#32607) üzenetére


Kommy
veterán

ez durva hónap elején a felébe került

(#32609) biker válasza bupemko (#32605) üzenetére


biker
nagyúr

Az milyen sebességet tud?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32610) drzozo válasza FIREBLADE78 (#32602) üzenetére


drzozo
senior tag

Pontosan!

Hát nekem 31 ezret nem ér meg a 128 GB-os sd kártya, előbb vennék már akkor egy külső hdd-t. Azonban nyilván sd kártyával kényelmesebb lett volna. Illetve talán nem kellene wowoznom, és lenne szabad 40 GB helyem... :U

(#32611) bupemko válasza biker (#32609) üzenetére


bupemko
senior tag

Attól függ, hogy milyen microSD-t teszel bele.

(#32612) kukucskad


kukucskad
tag

Sziasztok!

Következőre keresek megoldást: Szeretném, ha egy bizonyos akkumulátor töltöttség esetén jelezzen a gépem, hogy itt lenne az ideje töltőre dugni. Én általában figyelem, hogy ne merüljön túlzottan, de a párom már kevésbé nézi az ikont a jobb felső sarokban :Y Találtam néhány progit, kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata ezekkel kapcsolatban és ha igen melyiket ajánljátok.

1. Low battery saver
2. Slim Battery monitor
3. Battman for mac

Persze ha ezeken kívül van jó ötlet szívesen fogadom. A legjobb lenne, ha egy adott százaléknál sleep módba tenné a gépet és csak a töltő csatlakoztatása után tudnám folytatni a munkát vagy óriási piros betükkel hívná fel a figyelmet a közelgő problémára :))

Köszi :)

(#32613) megema


megema
őstag

El Capitan public beta 2 eddigi tapasztalatok:
- Finder javítva, már nem találkozom fekete képernyővel hálózati megosztásnál
- Finder oldalsáv szélesség továbbra sem kerül mentésre
- sokkal jobban pörgeti a ventilátort (SMC és PRAM reset után is)

(#32614) tDr1v3r válasza megema (#32613) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nálam már a Spotlight se mászik el a helyéről, de ugyanúgy rossz a framebuffer.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#32615) megema válasza tDr1v3r (#32614) üzenetére


megema
őstag

Igen, ez is feltűnt. Bár valamit kitalálhatnának, hogy vissza lehessen rakni az eredeti helyre a Spotlight "ablakot", ne kézzel kelljen húzogatni. Mondjuk egy billentyűkombinációval.

Úgy tűnik, hogy a különböző felbontáshoz idomuláson is javítottak (még az előző verzióban). Ha csinálok egy monitor » retina kijelző » monitor váltást, akkor az ablakokat át-, majd visszaméretezi.

[ Szerkesztve ]

(#32616) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Megadta magát a Razer egerem és ismét szenvedés van. Eddig rádugaszoltam vagy 5-félét, de sajnos egyik sem az igazi. Az új MX Anywhere 2-t próbálta már valaki Mac-en? Most épp sem időm, sem energiám nincs emiatt Budapestre rohangálni...
Köszi!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32617) tDr1v3r válasza megema (#32615) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Dunno, én imádom hogy középen van, régen az Alfredet is ezért raktam fel. De megértem, apu a sarokban szerette (és szereti is, az iMacen maradt az SL).

TigerCat: Én csak rosszat hallottam róla a szoftvere miatt, Mac-en álltólag elég nagy szívás. Mi a baj a Razerrel?

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#32618) TigerCat válasza megema (#32615) üzenetére


TigerCat
nagyúr

BetterSnapTool

Beállítottam a CMD+ALT+↓ kombinációt középre igazításhoz. Gyors, kényelmes. Amúgy remélem az ablakok és oldalsáv méretezése rendben lesz, mert valami kiakasztó, ha összevissza van minden. Gyűlölöm a rendetlenséget.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32619) megema válasza tDr1v3r (#32617) üzenetére


megema
őstag

Én is középen szeretem, de ha egyszer valami miatt elhúzom valahova (amit hasznos lehetőségnek tartok), akkor utána valahogy vissza kéne tudni rakni az eredeti helyre. Ne kelljen már "keresni" hogy épp hol hagytam, és esetleg egérrel visszahúzogatni...

(#32618) TigerCat: Köszi, működik! Bár a végleges El Capitan-ra már nem akarom felrakni a BetterSnapTool-t. Nem igazán használom, ha meg mégis, akkor elég lesz a gyári fele-fele képernyő. Viszont a BetterTouchTool lehet marad. Mindkettő fent van, mivel utóbbiban az ablakrendezést nem lehet(ett) elég jól testreszabni.

[ Szerkesztve ]

(#32620) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Van olyan, aki használja iPhone-ra az Index alkalmazást? Nekem pár napja a következő hiba lép fel: betölt az app, majd egy cikkre rábökve tölt, és crash... újra elindít, ugyanez a probléma követi.

(#32621) TigerCat válasza Papa-Het (#32620) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem rossz topik, egyébként már nem. Pár napja tökéletesen ment, semmi gondom nem volt vele. Lezúztam mindent, amit nem használok rendszeresen. Maradt 2 oldal az 5 és félből... Kellett a hely a zenéknek.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32622) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Teljesen normális adatok, mégis az egész gép frankón meleg a kezem alatt. Kikapcsolt klímával, most épp 30 °C van az irodában. Ennyire számítana? Vagy mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32623) KMan válasza TigerCat (#32616) üzenetére


KMan
őstag

Nekem volt MX Anywhere 1-em, de eladtam es vettem belole egy Magic Mouse-t. A magic mouse-t jobban szeretem :K

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#32624) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!

Szerintetek érdemes megvenni a 2015-ös 15"-os MBP-t, vagy inkább várjak a Broadwell / Skylake-es gépre?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#32625) TigerCat válasza KMan (#32623) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na, az egyáltalán nem jött be. Az egy dolog, hogy cseppet sem ergonomikus, de rettenetesen roszog ahogy az asztalon húzom és ráadásul még laggol is. Szóval azt biztos nem veszek még egyet...
Ettől függetlenül köszi a hozzászólást! :-)

Egész nap tapipadozom, megint kezd fájni a kezem... Ehh! Ha ezen múlik a Mac-es jövőm, az elég elkeserítő...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32626) megema


megema
őstag

Tudtok olyasmi játékokat Mac-re, mint az Imperium Galactica (2)? Nem feltétlenül űrben játszódóra gondolok, csak ilyen hasonló fejlesztgetősre. Imádtam anno, iPad-re is megvettem, de iOS 8 alatt használhatatlan. Felraktam a MacBook-ra is virtuális XP-re, de így 4-5 órát megy csak akkuról a gép.

(#32627) KMan válasza TigerCat (#32625) üzenetére


KMan
őstag

Laggolast meg nem tapasztaltam :F esetleg egy ilyen?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#32628) TigerCat válasza KMan (#32627) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ki kellene próbálni. Windows-on nem kérdés, na de Mac-en?! Majd nekiesek a bemutató videóknak... Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32629) salesman válasza Ragnar95 (#32550) üzenetére


salesman
őstag

Szia, szerinted melyik böngésző melegít legkevésbé, Te mit használasz?

Türűűűdrááá!

(#32630) TigerCat válasza salesman (#32629) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én Safarit használok, semmi gondom vele (leszámítva a kánikulát, mert akkor semmi nem segít). Munkatársam Chrome-ot használta elsődleges böngészőnek, de szerdán szólt, hogy rendesen fűt és baromira merül. Azóta váltott, Safarival kevésbé melegszik és jobban bírja.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32631) KMan válasza TigerCat (#32630) üzenetére


KMan
őstag

Hja, Chrome megeszi a Mac-ek akksijat, kerulendo...

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#32632) salesman válasza TigerCat (#32630) üzenetére


salesman
őstag

Köszi, KMan kolléga mit használ?

Türűűűdrááá!

(#32633) Ragnar95 válasza salesman (#32629) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Safari egyértelműen. Chrome zabálja az erőforrásokat és emlékeim szerint FF is, bár azt magyon rég nem használtam.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32634) KMan válasza salesman (#32632) üzenetére


KMan
őstag

Safari es idonkent OmniWeb.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#32635) salesman válasza KMan (#32634) üzenetére


salesman
őstag

Köszi Ragnar és KMan!
Chrome leszedve, Safari megy, gép hűvösebb, ezt az Omniweb-t megsasolom.

Türűűűdrááá!

(#32636) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, van valakinek tapasztalata C2D 2.16 al kapcsolatban, hogy hogy fut rajta az El Capitan?Mert ahogy külföldi forumokon olvastam dicsérik, és sebesség növekedést is irnak még a régi gépeken is. Ill tudnátok linkelni valami oldalt hol van fent a beta verzio? Beregisztráltam a fejlesztői oldalra, de ott az istennek se tudom leszedni.

(#32637) Kommy válasza Sakab (#32636) üzenetére


Kommy
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

(#32638) kukucskad


kukucskad
tag

Ebben tud valaki segíteni, sajnos még nem jött válasz... :))

Sziasztok!
Következőre keresek megoldást: Szeretném, ha egy bizonyos akkumulátor töltöttség esetén jelezzen a gépem, hogy itt lenne az ideje töltőre dugni. Én általában figyelem, hogy ne merüljön túlzottan, de a párom már kevésbé nézi az ikont a jobb felső sarokban :Y Találtam néhány progit, kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata ezekkel kapcsolatban és ha igen melyiket ajánljátok.
1. Low battery saver
2. Slim Battery monitor
3. Battman for mac
Persze ha ezeken kívül van jó ötlet szívesen fogadom. A legjobb lenne, ha egy adott százaléknál sleep módba tenné a gépet és csak a töltő csatlakoztatása után tudnám folytatni a munkát vagy óriási piros betükkel hívná fel a figyelmet a közelgő problémára :))
Köszi :)

(#32639) KMan válasza kukucskad (#32638) üzenetére


KMan
őstag

Valoszinuleg azert nem jott valasz, mert nincs tapasztalak ezekben a progikban.
Amugy nekem a Battman a legszimpatikusabb, igaz az ara 1 euro.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#32640) whited


whited
addikt

Sziasztok
Már egy ideje tervezgetem a MBP vásárlást, ahogy korábban is utaltam rá, viszont lenne egy újabb kérdésem is.
Megveszem a 0perces új gépet, és kap Apple Care-t is, akkor ugye 3 évig nem lesz gondom, viszont ha utána ne adja az ég, de elromlik valami benne, akkor milyen összegekre lehet számítani?
Mert ugye szerelés, bővíthetőség szempontjából ha jól tudom nem kaptak igazán jó pontokat a 15"-os gépek..

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32641) Ragnar95 válasza whited (#32640) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

APR-ekben elég borsos, de árlista sajna egyiknél sem érhető el.
Itt van az i-doki árlistája, ez egy ismert, nem hivatalos szerviz, nem a legolcsóbbak közé tartozik, de itt láthatsz viszonyítási alapként árakat.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32642) whited válasza Ragnar95 (#32641) üzenetére


whited
addikt

a maximális jótállás amit elérhetek almánál az a 3 év, igaz? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32643) Ragnar95 válasza whited (#32642) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Így van.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32644) whited válasza Ragnar95 (#32643) üzenetére


whited
addikt

tudom, és látom, mennyi idős almákat árulnak, csak eléggé pesszimista vagyok, azért is kérdezősködöm, mert hát ha kiadok egy gépre ennyi pénzt, akkor azt szeretném legalább 4-5 évig nyúzni, nem kidobni, ha egy mód van rá :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32645) Ragnar95 válasza whited (#32644) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Elég megbízható gépek ezek, ritkák a meghibásodások, ráadásul az Apple Care-nél nagyobb biztonságban sehogy sem tudhatod a géped, úgyhogy fölösleges aggódni ezen.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32646) whited válasza Ragnar95 (#32645) üzenetére


whited
addikt

Itt nincs az ami sonyeknal volt a ps3 idejében biztosan, hogy 5 évig jelképes áron kicserélik amit ki kell ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32647) Ragnar95 válasza whited (#32646) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nincs semmi ilyen. Ha javítani kell gari időn túl, az nem olcsó mulatság, ha hivatalos szervizben akarod intézni a dolgot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32648) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Photos appban komolyan nem lehet a libraryt külső tárhelyre kirakni?
Kezd kicsit sok lenni a képem, gondoltam itt az ideje,h átköltözzek Photosba iPhotoból és az új libraryt rakjam ki külső vinyóra. Erre megnyitom a Photos appot, megkérdezni, akarom-e importálni az iPhoto Libraryt, rányomok,h Create New és amikor betallóznám neki a külső vinyót (NTFS partíció, ha ez esetleg számít, Tuxera van fent) kiírja,h "An unexpected error occured. Please restart the application." és kilép az appból...
Van, aki így használná a Photost és kifagy neki? iMovie-t használtam előző gépen így, ott minden gond nélkül ment a dolog...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32649) madle válasza Ragnar95 (#32648) üzenetére


madle
őstag

Nálam ugyaz ez. NTFS külső vinyó és csak iPhotoból lehet kitenni a libraryt. Photos app nekem sem engedi, ezért sem váltottam át rá, pedig jobban tetszik.

(#32650) Ragnar95 válasza madle (#32649) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezek szerint nem egyedi hiba, még mindig bugos a Photos :((( Pedig elméletben kéne kezelnie a külső tárolón lévő library-ket is...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.