Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) W1 válasza TheMarci (#11996) üzenetére


W1
senior tag

Valami ilyesmi lehet, jó lenne. Igazából azért, mert nem leeséstől, hanem kopástól, karctól kéne védenie, de az ilyen műanyagos gumis szilikonos valamiktól feláll a szőr a hátamon..

(#12002) Tibee86


Tibee86
veterán

Sziasztok!
Mennyire használható még manapság egy Macbook White(pl)/ Black(pl)?
Elgondolkoztam, hogy lehet iPad helyett inkább kipróbálnék egy Macbook-ot. Nem volt még soha, de nagyon szívesen kipróbálnám az OSX-et, és ezek már elég olcsók. Leginkább netezésre/filmezésre/zenehallgatás/torrent amire használnám, semmi komolyra. Játékokból már kinőttem,nem nagyon játszogatok, de ha mégis, arra ott lenni az asztali gép.
Vagy ezek már annyira régiek, hogy nem nagyon érdemes ilyenekben gondolkozni?
Mert ahogy nézegettem, 150 környékén már elég jó win-es gépeket lehet kapni újonnan is.

(#12003) Blaise válasza Tibee86 (#12002) üzenetére


Blaise
veterán

iPhone OFF-ban válaszoltam

(#12004) Tibee86 válasza Blaise (#12003) üzenetére


Tibee86
veterán

Köszi, csak közben rábukkantam erre a topikra is. :B

(#12005) xedos válasza Tibee86 (#12002) üzenetére


xedos
addikt

Mindenre, legfeljebb lassabb mint a maiak - ennyi.

(#12006) Luminary válasza xedos (#12005) üzenetére


Luminary
csendes tag

Üdv! Olvastam, hogy a Mac gépeken nincsen bios csak efi. Hogyan tudnék egy MacBook-ra csak Windowst telepíteni? Lehetséges ez? És ha igen, legális?

(#12007) bLaCkDoGoNe válasza Luminary (#12006) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Legális (ha a Windows-od legális), a Mac OS X része a Bootcamp nevű alkalmazás, aminek segítségével telepíthetsz Windows-t is Mac-re.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12008) Luminary válasza bLaCkDoGoNe (#12007) üzenetére


Luminary
csendes tag

Okés, köszönöm! De úgy tudom ezzel csak Mac Os X mellé telepíthető, ezek szerint rosszul?

(#12009) TommyNagz válasza Luminary (#12008) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Beteszed a Windows telepítőt, bekapcsolod a gépet, alt-ot nyomva tartod, megelenik a boot menü. A többit tudod. De miért tennél ilyet egy MacBookkal????? :Y :Y :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#12010) Luminary válasza TommyNagz (#12009) üzenetére


Luminary
csendes tag

Köszönöm! Azért, mert a Mac tetszik, de az Os X nem! Igazából az agyamra megy...

#12011 Úgy látszik furcsa ember vagyok, mert számomra a W7 egyszerűen tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#12011) TommyNagz válasza Luminary (#12010) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Áh, akkor inkább add el, ne fájdítsd a szívünket :) Másoknál pont fordítva szokott lenni. Tetszik a PC, mert jó, mert olcsó, csak a Windows nem.

encapsulation dot1q

(#12012) Luminary válasza TommyNagz (#12011) üzenetére


Luminary
csendes tag

Az Os X-el úgy érzem magam, mint aki egy kék-fehér világban fuldokol, a W7-el meg úgy, hogy körbevesz az élet... Így tudnám meghatározni.

(#12013) Xero válasza Luminary (#12012) üzenetére


Xero
nagyúr

Érdekes.

Megoldható, de értelme nem sok van. Inkább add el és Thinkpad vagy EliteBook.

(#12014) TommyNagz válasza Luminary (#12012) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Nálam ez is pont fordítva van. Lehet, hogy csak nem ismerted ki elég jól az OS-t, nem? Melyik verziót használtad?

encapsulation dot1q

(#12015) Luminary válasza TommyNagz (#12014) üzenetére


Luminary
csendes tag

A Leopard-ot. Az biztos, hogy nem ismertem ki, és nem is fogom, mert semmi nem fut rajt szinte amit szeretek vagy megszoktam. Operát használok, az van rá, de a flash player miatt omlik állandóan. Menekülök...

(#12016) TommyNagz válasza Luminary (#12015) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Ja, így mindjárt más. Egy 5 éves operációs rendszertől ne is várj sokat. Nem mérvadó. Szerintem megváltozna a véleményed, ha egy újabb verziót is kipróbálnál. Nem érdemes a hárommal ezelőtti OS verzió alapján megítélni egy platformot. Milyen MacBookod van? Melyik modell?

encapsulation dot1q

(#12017) Luminary válasza TommyNagz (#12016) üzenetére


Luminary
csendes tag

5,2-es White - Early 2009-es, egyébként nem az enyém, eladásra van nálam, csak gondoltam teszek vele egy próbát. Arra is gondoltam, hogy megtartom...

(#12018) TommyNagz válasza Luminary (#12017) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Szerintem tegyél még egy próbát. A Mountain Lion (10.8) a legfrissebb OS X verzió. Tedd fel azt, adj még egy esélyt a dolognak. Garantáltan nem fogsz csalódni, van különbség a 10.5 és 10.8 között, sokat fejlődött az OS.

encapsulation dot1q

(#12019) Luminary válasza TommyNagz (#12018) üzenetére


Luminary
csendes tag

Honnan tudom letölteni? Az egyébként abszolút legál? Teljesen járatlan vagyok Apple ügyben... :B

(#12020) bongeszo válasza TommyNagz (#12018) üzenetére


bongeszo
aktív tag

sajna abból a modellből hiányzik a nagy (multi)touchpad amivel könnyebb megszeretni a Macbook-ot...

(#12021) Luminary válasza bongeszo (#12020) üzenetére


Luminary
csendes tag

A MacBook -ot már macszerettem, az Os X-el utálkozunk. :D

(#12022) bongeszo válasza Luminary (#12021) üzenetére


bongeszo
aktív tag

A kettő majdnem ugyan az! :) Ne tegyél rá win-t, kb mindenre van alternatíva, ha csak nem valami spéci saját programod van...
jah és tedd fel a Mountain Lion-t!

(#12023) Xero válasza Luminary (#12019) üzenetére


Xero
nagyúr

Valahonnan keríts 10.6 telepítőt. Frissítsd 10.6.8-ra. Akkor megjelenik az App Store és onnan meg tudod venni a 10.8-at.

(#12024) Luminary válasza Xero (#12023) üzenetére


Luminary
csendes tag

Köszönöm!
Közben feltettem a W7-et, tényleg nem optimális Mac-hez. Azóta süvít, melegszik, az akkuidő pedig szinte a harmadára csökkent. Nincs jobb gombom (egyenlőre), viszont a Sentinel-el megnéztem és meglepetésemre a gép mindössze pár napot futott.

(#12025) Xero válasza Luminary (#12024) üzenetére


Xero
nagyúr

Boot Camp driverek fent vannak? Az mondjuk nem árt.
Az üzemidő nyilván kevesebb, teljesen más az energia gazdálkodás.

(#12026) Luminary válasza Xero (#12025) üzenetére


Luminary
csendes tag

Nincsenek. Köszi, így talán meglesz.

(#12027) Luminary


Luminary
csendes tag

Lenne még egy kérdésem és köszönöm mindenkinek a segítséget, sokat segítettetek. A kérdés az, hogy mennyit ér ma egy Mac-ből kiszerelt 100/100-as 25 napot használt, Sata-s, 120GB-os (Fujitsu MHZ2120BH FFS G1), HDD? Keret nélkül persze.

(#12028) Xero válasza Luminary (#12027) üzenetére


Xero
nagyúr

5-6e Ft max.

(#12029) Luminary válasza Xero (#12028) üzenetére


Luminary
csendes tag

Köszönöm! :)

(#12030) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek van érezhető különbség kemény tokok között?
Értem úgy, hogy megéri-e pl. a SPECK a felárat (feleslegesen nem rendelnék gagyit 15-20dollárért, ha gázos). Illetve SPECK-ből a SmartShell vagy a SeeThru a jobb? :U

(#12031) Luminary


Luminary
csendes tag

Közben kicseréltem a HDD-m és beszereltem helyette egy SSD-t. A problémám most az, hogy bár a gép frankón működik és tényleg pörög, de csak a Windows-tól. Amikor elindítom 46 mp-n keresztül csak az a bizonyos szürke képernyő látszik. Amint a Win-hez ér felpörögnek az események és 30 mp alatt teljesen betöltődik a rendszer. Lehet vagy kell valamit beállítanom? :F

(#12032) xedos válasza Luminary (#12031) üzenetére


xedos
addikt

Azt hiszem kell egy PRAM reset-...

(#12033) Luminary válasza xedos (#12032) üzenetére


Luminary
csendes tag

Sajnos ez nem segített rajta.

(#12034) TommyNagz válasza Luminary (#12033) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Keresi a startup disket. Boot Camp control panelen tudod beallitani, hogy mirol iduljon, es megszunik a problema. (Os x alatt system pref. - startup disk)

encapsulation dot1q

(#12035) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Hali,
MagSafe-t kéne találnom nővérem gépéhez (MacBook White), de nem szívesen adna ki rá 26 ezer forintot. Tudtok esetleg olyan helyet, ahol eredeti/jó minőségű utángyártottat lehet kapni? Ebayt néztem, nem igazán találtam meggyőző példányokat eddig.
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

meg

(#12036) TheMarci válasza peugeotmate (#12035) üzenetére


TheMarci
addikt

Beszmac-en, vagy akár itt is, kicsit használtan lehet kapni mår 15 körul is.

Do You Dream?

(#12037) Xero válasza TheMarci (#12036) üzenetére


Xero
nagyúr

Joe-nak is volt anno valami kedvezménye, ha a hibásat visszaadtad (bár ez lehet, hogy csak nálam játszott). Talán egy 10-essel kaptam olcsóbban mikor egy síelés alkalmával kinyírtuk a töltőt.

(#12038) peugeotmate válasza Xero (#12037) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ki az a Joe? :B

TheMarci
Most fogok szétnézni beszmac-en is, köszi a tippet.

(Esetleg valakinek van itt garanciális MacBook White készüléke?)

[ Szerkesztve ]

meg

(#12039) xedos válasza peugeotmate (#12038) üzenetére


xedos
addikt

[link]
még írja a 10% kedvezményt

(#12040) Xero válasza peugeotmate (#12038) üzenetére


Xero
nagyúr

Birincsik Józsi - iJoe.hu a volt macbolt.hu

(#12041) tDr1v3r válasza peugeotmate (#12038) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ő.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12042) Luminary válasza TommyNagz (#12034) üzenetére


Luminary
csendes tag

Közben megszűnt minden problémám, mert az ssd elkelt. Így visszateszem rá az Os X-et. Köszi minden segítséget még egyszer is. üdv!

(#12043) bongeszo


bongeszo
aktív tag

Ti milyen routert hasznaltok? Nekem netmegosztásra, time machine-re, illetve központi filemegosztásra kellene(mac és win között) usb-s háttértárrat kötnék rá. Néztem az airport extrem-et, elméletileg ezeket tudja. Esetleg valami olcsóbb vagy jobb megoldás?

(#12044) rjg válasza bongeszo (#12043) üzenetére


rjg
őstag

Nekem két TP-Link-em van, egy WR842ND és egy WR940N - két és három antennásak a két szint és a vasbeton födém miatt, mindkettő n-es wifivel. Az 5 év garancia miatt vettem őket, de már mindkettőt cserélték egyszer és megint vissza kellene őket vinnem. Amíg nem álltak meg, addig is átlag két naponta ki- be kellett kapcsolnom, hogy az otthoni gépek ( 5 notebook és három okostelefon) fel tudjanak menni az internetre. Mindig a legfrissebb gyári firmware-rel mentek, open wrt-vel nem küzdöttem. Karácsony előtt megint meghalt az egyik, akkor vettem egy Linksys E2500 és RE1000 kombót (router és repeater) ami egyszerűen csak működik, bár havonta egyszer ezt is újra kell indítani. Ezzel elsőre működött a Synology "DynDNS" szolgáltatása, a TP-Link-ekkel ez sem sikerült. Árban viszont ez is az Airport Express szintjén van - bár erősítővel együtt, de ezen 2 év garancia van az Apple-lel szemben.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#12045) Ear001 válasza bongeszo (#12043) üzenetére


Ear001
addikt

TimeCapsule vagy 2 generációval ezelőtti 500 gigás vinyóval. Igazi Apple termék. Bekapcsolod és megy. Újraindítás akkor volt, ha firmware frissült, meg amikor a netes szolgáltató küzdött a hálózattal meg az itt lévő modemmel. Remekül elvan Windowsos gépekkel, Androidos telefonnal meg Synology Nassal is.

(#12046) 0pityesz0 válasza bongeszo (#12043) üzenetére


0pityesz0
tag

Szia!

Én Time Capsule-t használok 2TB változatot és nagyon meg vagyok vele elégedve. Igaz h nem az olcsóbb kategóriába tartozik, viszont pikk-pakk megy, illetve megbízhatónak tartom.
Udv :D

Egyre gyorsabban lassulok...

(#12047) bongeszo


bongeszo
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! A timecapsule árát egy kicsit sokallom, persze ez relatív. Az aitport extreme viszont úgy nézem ugyanazt tudja csak beépìtett vinyó nélkül, viszont ugyanúgy kezeli az usb-s tárakat mintha beépített hdd lenne. Szóval valószínüleg az lesz...
Az ilyen tp-link és társait biztos kihagyom... Illetve a dlinkkel kapcsolatban van régről jó tapasztalatom, milyenek azok most?

(#12048) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

Sziasztok!

Egy elég érdekes dologra lettem figyelmes. Használat közben teljesen halk az air-em, böngészés filmnézés bármi (maximum egy kis hűtés zaj nagy felbontásúaknál). Viszont ha megnyitom a "tálcáról" a downloads mappát, akkor nagyon halkan, de hallani egy ilyen sistergés, sípolás, sercegés féle hangot. Kicsit elhalkul amíg görgetek viszont csak akkor szűnik meg ha bezárom az ablakot. Ha pl a documents ablakot nyitom meg akkor nem jön elő, viszont ha ott oldalt rámegyek a downloadsra akkor ismét hallani. Tényleg elég halk, nem zavaró, általában csak este hallom, de kíváncsi vagyok mi lehet ez.

[ Szerkesztve ]

(#12049) Ilidzser


Ilidzser
tag

Ha egy program nem nyitható meg, mert nem azonosítható fejlesztőtől származik, akkor mi a teendő?
Konkrétan a Vox-szal próbálkoztam letöltés után....

(#12050) TheMarci válasza Ilidzser (#12049) üzenetére


TheMarci
addikt

sys. pref - security and privacy, és ott allow applications downloaded.. Szerintem ott kell beállítani.

Do You Dream?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.