Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121001) kapicsabi válasza lmno (#120991) üzenetére


kapicsabi
tag

Igen, ez jogos. Hosszú távú használat a cél, de azért nézem az ár/érték arányt is. :)

(#121002) M@trixfan válasza Stauffenberg (#120997) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ez a HDR pokla. Tönkretette az egységes implementációt. Itt tone mapping kell és mindegyik program máshogy oldja meg. Mac platformra ha jól tudom nincs madVR és a dedikált hardveres üzleti modell miatt megrekedt a HTPC vonal is, nem is nagyon várható Mac verzió. Én HDR tartalmakhoz a platformon utánanézés alapján a Jriver Media Center JRVR tone mapping algoritmusát javaslom. Az az egyetlen komoly implementáció.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#121003) CharlieDrop válasza kapicsabi (#121000) üzenetére


CharlieDrop
veterán

bakker, most vettem az m2-t 550-ért, na sebaj, nem néztem körül elég jól, marad az m2 :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#121004) Stauffenberg válasza M@trixfan (#121002) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sima SDR videókról van szó részemről. Ha már a színtér metaadatok korrekt kezelése sem megy, akkor a tone mappingtől sem várok sokat, de egyelőre nekem a QuickTime-nál okosabb, de legalább az SDR videókat normálisan megjelenítő lejátszó kéne.

[ Szerkesztve ]

(#121005) madgie válasza Stauffenberg (#121004) üzenetére


madgie
titán

Mondjuk a Fuji videóinak az SDR-nél is elbaltázott metadatája van, ki, meg miért gondolta, hogy valami kőkorszaki, asszem Rec 601 is belekerüljön a 4K nyersekbe?

(#121006) markknight válasza Stauffenberg (#120997) üzenetére


markknight
veterán

Akkor inkább IINA-ra váltok :D

(#121007) kleinguru válasza markknight (#121006) üzenetére


kleinguru
addikt

Az Infuse nem működik itt is korrektül :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#121008) Pano válasza kapicsabi (#120989) üzenetére


Pano
addikt

Őszintén szólva nem értem a Pro felé kacsintgatásodat, amikor magad írtad, hogy csak internet meg word-re használod a gépet.
Persze, nem szólok bele, mindenki úgy szórja a pénzét ahogy akarja, csak ha tényleg marad ez a felhasználási köröd nem nyersz vele annyit, mint amennyivel többe kerül.

M3 16/512 és újabb 6-8 évre újra jó vagy. Esetleg még vegyél egy apple care-t mellé.

[ Szerkesztve ]

(#121009) M@trixfan válasza Stauffenberg (#121004) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ez részemről akkor Freud-i HDR utálat elszólás poszt volt, bocs! :D Ment a HDR diskurzus és belevettelek. A tippem Mac házimozihoz amúgy tartom a JRVR-rel! ;)

A programokat már előttem ajánlották, én is ezeket ismerem. Esetleg a videó jelszint limited/full beállítás kavarhat be. Mondjuk az nem teljesen világos, hogy milyen metaadat probléma lehet sima SDR videónál. HDR esetében a különböző tone mapping és színtér konverziók mást hoznak ki butább-bonyolultabb algoritmusokon, illetve eltérő GPU shadereken.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#121010) nbwpv9 válasza kapicsabi (#120989) üzenetére


nbwpv9
csendes tag

Szerintem ha megveszed a legolcsóbbat a listáról (Air M3 8/512 - 530e) akkor a különbözetbol amit a legdragabbhoz képest megsporoltal megveszed 4-5 év múlva az akkori tudású Airt. (Persze beforgatva a most megvett gépet ha eladod akkor)

Felhasználásodat kiszolgálja az M3 air most is és így nem kell 8 évig tartani ha úgy érzed kiöregedett már.

(#121011) Raymond válasza kapicsabi (#120989) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem ha ilyen hosszu idore tervezel akkor erre az idore kell vetiteni a koltsegeket. Egy 8GB azert lehet szukos lesz a vege fele, de egy 16/512-es szerintem pont jo lesz ugy hogy most inkabb overkill, de 5+ ev mulva mar talan nem igazan. A Pro-nak szerintem itt nincs ertelme.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#121012) Sidorovich válasza kapicsabi (#120989) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Én a legdrágábbat (nem az ára miatt) kivenném a listáról. Ha alap felhasználásban gondolkozol, nem fogsz játszani, renderelni, stb., felesleges az M3 Pro többmagos vagy grafikus ereje. 1 szálon pedig a sima M3 kb. ugyanolyan erős, mint akár az M3 Max, böngészésnél meg Word/Excel felhasználásnál inkább ez számít.

Ha belefér neked az akár 900e elköltése, akkor én egy egyénileg konfigurált Pro M3 (sima) 16/512 gépet hoznék el, vagy ugyanilyen Air-t. A több tárhelyből és memóriából a gyakorlatban több hasznod lesz még alap felhasználásnál is szerintem, mint a full ki nem használt M3 Pro sokmagos és grafikus erejéből.

A 16/512 pedig szerintem az arany középút, nekem ugyanilyen M2 Mac Minim van, és akár memóriából, akár tárhelyből kevesebbet vettem volna, már bánnám. Persze én az alkalmi szoftverfejlesztéssel már feszegetem a határait, tervezek 24/1TB M3 Air vagy 14 Pro (M3) gépre váltást, de fejlesztés nélkül is láttam már sárgában a memóriát még így 16GB mellett is. Elég volt hozzá csak komolyabb multitasking, sok aktív Safari tab, és hogy feleségem is be volt lépve a gépre az ő profiljában)

[ Szerkesztve ]

(#121013) markknight válasza kleinguru (#121007) üzenetére


markknight
veterán

Ezt nem teljesen értem, de az Infuse-t én elengedtem, őrület ára van (vagy rablánc), számomra nem hasznos funkciókkal.

(#121014) csabiks válasza Sidorovich (#121012) üzenetére


csabiks
senior tag

az m3 pro grafikai teljesítménye azért nem elhanyagolható, ha később játszani is szeretne.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#121015) -Skylake- válasza csabiks (#121014) üzenetére


-Skylake-
addikt

az m3 es m3 pro kozti kulonbseg penzben konkretan azonos egy xbox x-el vagy egy ps5 slimmel. szo szerint ugyan annyiba kerul. akinel a jatek szempont az vagy vesz egy konzolt, vagy naggggggggyon csalodni fog. szoval ha a jatek szempont akkor koltse a 2 proci kozti 200k-t egy konzolra es lesz egy jo mac-e es fog tudni jatszani ha szeretne.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#121016) Sidorovich válasza csabiks (#121014) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Persze, hogy nem elhanyagolható, pont ezt állítottam én is, hogy kizárólag az egyszálas CPU teljesítményben azonosak kb. a különböző szintek (sima/Pro/Max), grafikában és többmagos teljesítményben jelentős a különbség.
De abból indultam ki, hogy az igényeknél az alap felhasználás szerepelt, játék vagy többmagos teljesítményt igénylő dolgok (pl. render) nem.
Sajnos egyet kell értenem Skylakel, a Mac szinte alkalmatlan játékra a támogatás hiánya miatt (kár érte, pedig kiváló gaming platform lehetne ez a vas, ahogy pl. a natív Residen Evil demonstrálja), ha meg az árakat nézzük, egyszerűen nem is éri meg. Tényleg annyiba kerül egy PS5, mint a MacBooknál 2 memória vagy SSD upgrade vásárlásnál. Én emiatt nem fogom elhagyni a PC/Windows vonalat a Mac mellett, mert a Steam könyvtáram 90%-a el se indul Macen, a maradék 10% pedig szintén nem olyan, érezni a tesztelés/támogatás hiányát a Mac verzióknál.

[ Szerkesztve ]

(#121017) markknight válasza Sidorovich (#121016) üzenetére


markknight
veterán

Mondjuk, azt nem is írta a kérdező, hogy akar-e játszani, de felesleges még macen ezt erőltetni.

(#121018) M1995


M1995
aktív tag

A youtuberek rá vannak ragadva a Lara Croft tesztekre, de a jó megoldás szerintem is az, hogy Mac és konzol. Ha még idén jön a PlayStation Pro, akkor a sima 5 kicsit még olcsóbb is lehet.
M3 Pro chip gép felesleges túlzás nem profi használatra.
Air és Pro közti fontolgatás érthető, ha van rá keret, mert a kijelző és hangszórók adnak annyi pluszt.

(#121019) moleculez


moleculez
veterán

Most nézem, hogy MBA M3 13”

Az alap 8magos gpu nem választható 16GB RAM-mal.
A RAM upgraddel jön a 10 magos gpu alapból. De nem jelent extra koltseget ugyanugy “csupán” +200£

De a 10gpu változat kérhető 8GB RAM-al :F

A másik, hogy 16GB RAM után 24 a kovetkező opció, ugyanúgy +200£ mint 8 és 16 között, de nem 2x ugrás :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#121020) kleinguru válasza markknight (#121013) üzenetére


kleinguru
addikt

Oké, drága (relatív). Ellenben megoldja a HDR lejátszással kapcsolatos fentebb tárgyalt nehézségeket nem :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#121021) M@trixfan válasza -Skylake- (#121015) üzenetére


M@trixfan
addikt

Mondjuk ez olyan, hogy engem informatikai oldalról marhára érdekel a Crossover, a PCEM, a GPTK és a natív játék is. Hogy ez a kísérletezés megéri-e az tényleg egyéni preferencia. Régi Apple motorosként sajnos még mindig nem látom játék szempontból a platformot relevánsnak.

Én erre azt mondom, hogy még esetleg egy PC-re is érdemes elkülöníteni ha fontos a játék. Persze, összességében a költség nagyobb lesz, de a lehetőségek extrém bővülnek. Ellenben a konzolnál sem lehet a két MacBook árának különbözetével számolni. Egy 5 éves időtáv alatt a jóval drágább játékok, a kötelező előfizetés, Steam Sale-ekhez képest jóval gyengébb akciók, a nem annyira csökkenő játék árak összeadódnak. Számomra ott van még a korlátolt irányítás, a kevés fps, fix opciók, mod támogatás hiánya. Ehhez nem kell 14900K + 4090 kombó, sokkal szerényebben megugorható a konzol szint.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#121022) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Egy kis beszámoló a 8/512-es M2 Airről, ha valaki gondolkodik, és nem tudja mire számítson.
Kb. első 25 óra tapasztalatai:
- mivel 0-n volt az akku ezért csak 4-kor kapcsoltam be tegnap, feltöltés után
- ennyi idő alatt 51%-on van az akku, kb. 3-3,5 óra képernyő uptime-mal, ellenben mivel költöztem a Miniről és normál HDD-n, az kicsit többet másolt, mint a screen uptime, egy Kingston TB3-as dokkolón keresztül USB A parton (ha ez számít, akkor azért tekeredett lefele az akku). Kb. 21.15 körül fejeztem be a nyomkodást, estére nem kapcsoltam ki a gépet.
- tárhely, ahogy írtam eddig az 512-es tárhelyből 100 körül volt szabadon, pedig se az appok, se a munkához az állományaim nem indokolták a nagy hely fogyasztást, ezért külön hozogattam át mindent, így most 391 GB szabad helyem van, ami nem jött át, az nincs több 10 gigánál, szóval most elférek.
- RAM: még nem 100%-ig laktam be úgy ahogy eddig, de a Safariban 11 lap van nyitva Chrome-ban 56 és FF-ben 3, így mind a 8 giga meg van kajálva 7,15GB/835MB arányba felosztva és még 1,36 felhasznált csereterület van), szóval nagyon jól kufárkodik ezzel a kevéssel. Azért egy memóriaigényesebb használatnál lehet jobban belassulna.

Eddig elégedett vagyok, ha szeretnétek, akkor később is írok tapasztalatot, milyen mikor igazán használom (bár így is 90%-os amit írtam, néha van kép szerkesztés (Pixelmator Pro) videó vágás (iMovie) és tömörítés (HandBreak), akkor jobban izzadhat a kis masina)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#121023) Lien válasza Lien (#120726) üzenetére


Lien
tag

Kb. 1 órája értem haza, végül egy használt 2020 M1 Macbook Airt mellett döntöttem és vásároltam, még van rá kis garancia illetve 2 év jótállás, szerintem 3-4 évig ki fog szolgálni, Köszönöm annak aki segített a privátban a kérdéseimre. :R
Most viszont többetekhez fordulnék aki tudna adni egy kis guidet, hogy van-e valahol a neten összerakva ilyen kis segéd a macbookra első felhasználóknak, (mint régen az iPhone dobozokban a manual) mert még azt sem találom hol van a saját gép ahol a tárhelyet látom, azt már kapiskálom, hogy van 2-3 ujjas fájlkezelési funkció de így macintoshnál kicsit másabb.

(#121024) CharlieDrop válasza Lien (#121023) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem mondtad melyik rendszer van rajta, de tessék itt a Sonoma leírása

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#121025) Lien válasza CharlieDrop (#121024) üzenetére


Lien
tag

Igen, ez az operációs rendszer van! Köszönöm szépen, jó kis esti mese lesz ma-holnap.

(#121026) CharlieDrop válasza Lien (#121025) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nekem kb. egy év volt mire megszoktam :) Igaz nem olvastam el a kézikönyvet :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#121027) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,
M1 Air, Sonoma 14.4.1

Elég gyakran futok bele oldalaknál reCaptcha-ba, és írja, hogy gyanús és nagy mennyiségű forgalmat észleltek a hálózatról, ahonnan jövök.
Van valami tool, amivel jól tudnám monitorozni, hogy honnan, hová és milyen adatot küldök/fogadok? Activity Monitor alap infókat ad, de nem érzem teljesnek.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#121028) Raymond válasza gzbotii (#121027) üzenetére


Raymond
félisten

" írja, hogy gyanús és nagy mennyiségű forgalmat észleltek a hálózatról, ahonnan jövök."

Itt szerintem nem a te otthoni halozatodra gondol konkretan hanem a szolgaltatodra.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#121029) Stauffenberg válasza Lien (#121023) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem neked sokkal hasznosabbak lennének azok a videók, amikkel tele a Youtube, amik infókkal látnak el Windows felől érkezve. Eleinte egy csomó mindent WIndows logikával akarsz majd megoldani, de fontosabbak a különbségek, mint a hasonlóságok. :)

(#121030) Pano válasza Lien (#121023) üzenetére


Pano
addikt

(#121031) footy válasza gzbotii (#121027) üzenetére


footy
addikt

Netstat ami van grafikusan is.
Ha csomag szinten akarod nezni a forgalmat akkor Wireshark. (bar ehhez nem art egy kicsit konyitani hogy tudd mit keresel)
Ha a tuzfalad/routered engedelyezi, akkor ott is erdemes lenne ranezni hogy mi van a halozaton es azok a kliensek mennyi forgalmat generalnak es hova.

[ Szerkesztve ]

(#121032) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#121022) üzenetére


CharlieDrop
veterán

És hozzátennék még 1 tesztet, ez a Asus Zenbook UX3402Z típusszámú motivál, egy apró, 4K HDR Dolby Atmos teszt.
Tömören az Asusról annyit, hogy OLED kijelző, ami 2K-s 90Hz-en frissít és Harmann/Kardon Dolby Atmos minősítésű hangszóró van benne.
Kép: itt egyértelműen az Air vitte a prímet, meg is értem miért nem szarozik az alma az OLED-del, alapból sokkal jobb és szebb a képe.
Hang: itt már elvérzett az Air, egyszerűen tök jól tudja emulálni az Asus a térhangot (nyilván két hangszóró az is), vagy baromira nem találtam meg a macOS-ben, hogy lehet DA-t erőltetni (elvileg ugye tudja, de simán lehet két hangszóróhoz nincs bekapcsolva).

Mást nem tettem össze, kis érdekesség volt csak :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#121033) Lien válasza Pano (#121030) üzenetére


Lien
tag

Köszönöm szépen a gyorstalpalót! Még sok dolog azért nem tiszta de örülök, hogy az akksi már jobban bírja, mint a 3 hónappal ezelőtt laptopom akksija.

(#121034) Trolee válasza peugeotmate (#120100) üzenetére


Trolee
aktív tag

Sziasztok.
Tudnátok segíteni?
Szeretném eladni a 2017-es Macbook Air-em, ezért szerettem volna visszaállítani gyárira.
Command+R, meghajtó törlés majd újratelepítés.
Órákig tölt, majd kiáll hibára: "hiba történt a telepítés előkészítésekor. Próbálja meg újrafuttatni az alkalmazást"
Egyszerűen nem jutok előrébb...
Csatolok pár képet.
Köszönöm mindenkinek.

(#121035) herdsman12 válasza Trolee (#121034) üzenetére


herdsman12
őstag

Sierra-nál újabb rendszer kell már arra a gépre, már, ha MacBook Air, 13 hüvelykes, 2017 az alany.
Alt + Cmd + R kombinációval próbáld meg, majd hiba esetén a Lemezkezelő Elsősegély funkció segíthet.
Itt találsz pár linket, ami segíthet: [link]

(#121036) Trolee válasza herdsman12 (#121035) üzenetére


Trolee
aktív tag

Igen pont az a gép.
Nem ajánlott fel újabb verziót, és ott az elsősegély sem segített.
Holnap megpróbálom amit írtál, köszönöm. :R

(#121037) Chuzzlee803


Chuzzlee803
aktív tag

Sziasztok!
Előre is elnézést kérek, egy félórányi keresőzésen vagyok túl, és nem jutottam előbbre.
Macbook Air 2020 M1-hez keresnék dokkolót. Adott egy HDMI-vel csatlakozó 2560x1080@75 monitor, egy USB headset és egy Cat6 kábelen jövő gigabites net. A gépen levő 2 csatlakozóból az egyik mindenképp megmaradna "töltősnek".
A kérdésem az lenne, hogy ki tudja-e használni a sávszélességet így, dokkolón keresztül (meg általában maga a macbook), vagy célszerűbb lenne wifin maradni? Az előbb mértem, 300 le, 250 fel.
Jelenleg már van egy ethernet port nélküli dokkoló, és nincs vele gond, ezért kérdezem, hogyha hardveri megkötés van, akkor természetesen nem vennék csak ezért újat.
Tudom, hogy az átlagember nem fog kihasználni 1000mbps-t a nap minden percében, de ha már van, akkor nyugodtabb lennék, ha kábelen jönne. :B

(#121038) qnadam válasza Chuzzlee803 (#121037) üzenetére


qnadam
veterán

usb3-on el tudod érni a gigabitet, erre egy usb hálókártya a legegyszerűbb megoldás.
ha nagyok az igények, akkor persze vehetsz thunderbolt dokkolót, amiben rendes pcie hálókártya van, de ha nem folyamatosan hatalmas adatmennyiségeket mozgatsz, valószínűleg nem lenne érezhető különbség.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#121039) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok,
A segítségetek szeretném kérni egy Mac - iPhone közötti feature használatával kapcsolatosan.

Ha a Mac-en megnyitok egy képet, a "Megtekintő" appal, majd jobb klikkel ugyanezen képről szeretnék egy szkennelt dokumentumot készíteni, ami ugye használja az iPhone kameráját, ilyenkor feltűnt, hogy mintha félig "hiányos" rendszer folyamatként jelezné ki a telefon a Vezérlőközpontban - az Adatvédelemnél:

Ha viszont a Mac-en a FaceTime-appon belül választom ki forrásként az iPhone kameráját, akkor másik folyamatként jelenik meg:


Ez másnál is két különböző process, ha a képen belüli Dokumentum szkennelést, vagy a FaceTime folytonossági kamerát használja?

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#121040) Lien


Lien
tag

Erdemes a macbook airhez gyorstoltot venni? Tegnap 16%-rol 100%-ra feltoltve kicsit lassu volt latni azt a 3 teljes orat, kozben rendszerfrissites. Tonkrevaghatja a gyorstolto a laptopot? Tavaly volt egy ajanlas arra, hogy van egy multi usb ketyere amivel az usb-ct szetoszthatom hdmi-re es mas kabel portokra, ott van olyan amit erdemes megvenni? Bar inkabb olben-agyban hasznalom ezt a gepet, mint asztalon, ahhoz megtartottam a 7 eves laptopot mindenre is.

(#121041) Raymond válasza Lien (#121040) üzenetére


Raymond
félisten

3 ora? Mivel toldot hogy olyan sokaig tartott? Vagy menet kozben toltotted? mert akkor persze tovabb tart valamivel. Egy 65W toltovel viszont eleg gyorsan megy a dolog. En egy 65W Anker es egy regi (2016) 87W MBP toltovel is toltom az M1 Air-t.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#121042) Parson válasza Lien (#121040) üzenetére


Parson
addikt

Nagyon erösen privát véleményem csak, de én csak a saját töltöjét használom a macbook-nak (M1 Air). Magasról teszek rá, mennyi ideig tölti (töltés befejeztével persze a töltöt kihúzom), hiszen közben is tudom használni a gépet, külsö monitorral is, és még csak egy USB-C portot se veszítettem közben, mert egyazon USB-C-re van kötve a töltés / monitor / USB-A eszközöm (pl SD kártya olvasó). Szerintem fölösleges ezt jobban túlgondolni. HA viszont kell az extrem gyors töltés mert pl úton van az ember és csak rövid idöre tud megállni, az más szitu.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#121043) Lien válasza Raymond (#121041) üzenetére


Lien
tag

Menet kozben sorozatot neztem. En egy 20W-os toltofejet kaptam csak gondolom van az a teljesitmeny ami felett nem szabad tolteni kulonben elrontja az akksit. Akkor a 65W az jo lehet es meg nem nyirja ki?

(#121044) Raymond válasza Lien (#121043) üzenetére


Raymond
félisten

"az a teljesitmeny ami felett nem szabad tolteni kulonben elrontja az akksit."

Nem, a toltes nem igy mukodik. A toltoelektronika anyit enged csak hogy ne legyen problema eleve.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#121045) Norbi887 válasza Norbi887 (#121039) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Mac - iPhone userek közül valaki megtudja ezt a folyamatot nézni? :N

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#121046) CharlieDrop válasza Parson (#121042) üzenetére


CharlieDrop
veterán

M2-höz 35w-os a töltőm. Az első töltést azzal csináltam, a másodikat a monitorról, most nem emlékszem, de azt hiszem az 75W-ot tud. 40%-ról egész gyorsan feltolta 100-ra. Most azon agyalok, hogy dugjam ra a “dokkolót” és használjam HDMI-ről és a saját fejről töltsem? Vagy tojjam le, és használjam monitorról?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#121047) qnadam válasza CharlieDrop (#121046) üzenetére


qnadam
veterán

tegyél fel egy aldentét, hogy ne 100%-on tartsa az akksit, dugd rá a monitorra, és világbéke.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#121048) blakey válasza Norbi887 (#121045) üzenetére


blakey
titán

Nagyon ráérsz, ha ilyenek foglalkoztatnak. Az egyik a dokumentumot szkennelő ikonként jelenik meg, a másik meg kameraként. Nem látom, hogy bármilyen probléma lenne. Két folyamatról írsz, és két eszközről, egyik szkennelés, a másik kamera használata, hiába ugyanaz a kamera, más-más folyamatot jelölsz ki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#121049) CharlieDrop válasza qnadam (#121047) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Áh. Köszi. Elég a free?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#121050) qnadam válasza CharlieDrop (#121049) üzenetére


qnadam
veterán

csak erre szerintem igen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.