Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33951) Ragnar95 válasza r3dsnake (#33950) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Elég ritka a Maces kiosztású bill és nem hiszem, h olcsóbban találnál.
Használtan lehet kifogni 12-15k körül eredetiket, én ezt a megoldást választanám a helyedben.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33952) Nnobi


Nnobi
tag

Sziasztok, egy kérdésem lenne , ha a macről feltöltőm az icloud fotókönytárba a képeket és albumokat hozok létra azt miért nem szinkronizálja le a teloval ill az ipad-el ?
Mind a két készüléken is be van kapcsolva a icloud fotókönyvtár.

Köszi előre is...

üdv: Norbi

(#33953) TigerCat válasza r3dsnake (#33950) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt nézted?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33954) lugosi válasza TigerCat (#33953) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De jó hogy linkelted, ez teljesen jó. Mióta vadászok egy bluetooth-os billentyűzetet...

Itthon valamelyik elektronikai áruházban nem láttad véletlenül?

(#33955) Ear001 válasza r3dsnake (#33950) üzenetére


Ear001
addikt

Tessék, egy Rapoo iPad-hoz. Nekem egy 2700-as van a multimédia játszó Minihez, és bár nem teljesen MAc-es a kiosztása, de felismeri a gép, és minden billentyűt, a magyar ékezeteseket is jól kezel. Ez viszont nagyon pici, a 6700-as kényelmesebb lehet, ha sokat kell gépelni rajta.

(#33956) CharlieDrop válasza Ear001 (#33955) üzenetére


CharlieDrop
veterán

olyat nem tudsz esetleg ami tok is egyben?

Zagg slimbookot láttam eddig, az jól néz ki :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#33957) kukucskad


kukucskad
tag

Sziasztok!

Szeretném a tárhelyem a jövőben egy NAS-el bővíteni, hogy amire nincsen nap mint nap szükségem tárolhassam rajta és bármikor hálózaton keresztül elérhessem. Kérdésem, hogy Mac-hez mit ajánlotok? Ha jó láttam akkor a legtöbb már tud kezelni mindenféle OP rendszert. Alap dolgokra használnám...Time Machine + fotók, videók tárolása...semmi extra.

Köszi

Dávid

(#33958) TigerCat válasza kukucskad (#33957) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nálam egy kétlemezes Synology dolgozik. Semmi gondom vele, megy, mint a szél...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33959) kukucskad válasza TigerCat (#33958) üzenetére


kukucskad
tag

Milyen típus? Abszolút tapogatózok a témában... :)) Mi a vélemény a WD Mycloud-ról?

(#33960) tomtom9


tomtom9
tag

Mostanában minden 10. letöltésnél ez van. Nem indul el a letöltés. Mintha megfagyna. Ha újra letöltöm akkor már leszedi.

(#33961) Ear001 válasza TigerCat (#33958) üzenetére


Ear001
addikt

+1 a Synologynak. Nekem korábban egy 209-es volt, most egy 213, és hibátlanok.

(#33962) TheMarci


TheMarci
addikt

Nekem valami alap D-Link van, az is teszi a dolgát, ha csak alap dolgokra kell, hogy fileokat tárolj rajta, akkor kb mindegy milyet veszel, egy routerhez között HDD is megfelelhet a célnak, ha van USB port a routereden.

Do You Dream?

(#33963) TigerCat válasza kukucskad (#33959) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egész pontosan DS213j. Hibátlan...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33964) r4z válasza kukucskad (#33957) üzenetére


r4z
nagyúr

Synology itt is (még ha HP mikroszerveren fut is...).

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33965) kukucskad válasza TigerCat (#33963) üzenetére


kukucskad
tag

Igen gondoltam, hogy az lehet, mert nagyon dícsérik :) 2 HDD-vel azért elég borsós már az ára.. én most a WD My cloudot nézegettem. Valakinek tapasztalata?

(#33966) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Na legények, erre varrjatok gombot!

OS X reboot bug

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33967) Sapphi válasza kukucskad (#33965) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Nekem van illetve már csak volt egy.

Adatok tárolására teljesen jó és teszi is a dolgát. Én egy kicsit többet akartam kihozni belőle, de arra már alkalmatlannak bizonyult az én kezembe... Kétszer szedtem szét és tettem újra a rendszerét majd a 3. után úgy döntöttem, hogy ennyi volt inkább veszek egy Synology-t.

De amennyiben csak adatot szeretnél tárolni arra tökéletesen megfelel. Torrentezésre én már nem ajánlom, de lehet vele!

(#33968) vasi89


vasi89
addikt

Hali!

icloud backup letöltésre mit tudok használni? PRóbáltam már 2 programot is de demo módban nem igazán érek velük semmit :(

(#33969) Ragnar95 válasza tomtom9 (#33960) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Előfordul ez nálam is, bár jóval ritkábban, mint minden 10. alkalommal. A letöltőcsík beragadása viszont kb minden 5. alkalommal előfordul.
Amúgy nálam az általad említett hibát is megoldja a beragadással együtt a killall Dock parancs Terminalban.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33970) kenny123 válasza Ear001 (#33955) üzenetére


kenny123
addikt

6700-as volt most nemrég kb 2 hónapig, nem ajánlom. Akksi nem bir sokat, meg úgy eleve fos. Gépelésnél a kezed belóg a trackpadba, arrébtolja a kurzort stb. Úgy törtem ripityára mint a huzat. :D
Most vettem egy Logitech k400 plust, semmi gáz nincs vele. Nem hetente fog merülni, meg normális is.

Más: Synology +1. Ds115j van, most tervezek majd legalább merevlemezt upgradelni benne. Kb elég mindenre. Transmission fut rajt nagyon, meg adattárolás. Késöbb majd médiaszerver, ha elbirja.

yo

(#33971) TigerCat válasza TigerCat (#33966) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Segítsetek srácok!

Egyszerűen nem tudom megoldani. Bármit csinálok, semmi nem segít. Jogjavítás megvolt, lemez tökéletes, a rendszer nem ír hibát, mégis minden háttérkép csere után elszáll az egész, angolra vált és alapértelmezett háttérrel indul. Akkor is, ha az alapértelmezettet állítom be, amire amúgy visszaáll. Ez szépen látszik a videón.

Bármilyen ötletnek nagyon örülnék...
Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33972) bupemko válasza TigerCat (#33953) üzenetére


bupemko
senior tag

Érdekes, hogy OSX 10.10 a minimum követelmény - kíváncsi vagyok 10.9-cel miért nem kompatibilis Logitech szerint, lusták voltak tesztelni?

(#33973) kukucskad válasza Sapphi (#33967) üzenetére


kukucskad
tag

Rendben köszönöm az infót. Lehet hogy torrentezésre is használnám, de egyelőre nem tudom még h mi az a transmission :) ha jól olvasom az mindenképpen kell hozzá. Alapvetően inkább adattárolásra használnám. Meg ami még fontos lenne, hogy van egy DLNA képes Panasonic tv-m media lejátszóval. Kábeles kapcsolat nélkül le tudom játszani a tartalmakat a Nas-ről?

(#33974) rjg válasza TigerCat (#33971) üzenetére


rjg
őstag

Mennyi szabad helyed van? 10% körül illik szabadon hagyni, az alatt random hibák jöhetnek elő.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#33975) pana0017


pana0017
senior tag

El Capitan GM-en nem működik az Airdrop iOS9-cel. Másnak jó esetleg?

(#33976) Sapphi válasza kukucskad (#33973) üzenetére


Sapphi
aktív tag

A Transmission egy linuxos torrent kliens (Mint például a uTorrent) csak kis memoriaigényű nem használja feleslegesen a teljesítményt. Ha szeretnéd torrentezésra használni, akkor nem tudom neked ajánlani a WD MyCloud-ot, igazából filmek lejátszásával nem volt gond WiFi-n keresztül, de sok helyen olvastam, hogy panaszkodnak rá, hogy meg megakad a film.

Neked kell eldönteni, hogy megfelelő-e számodra, de lehet vársz egy kicsit és még hozzá tudszt tenni egy kis pénzt és olyan NAS-od lesz, amin webservert meg mindent amit csak szeretnél futtathatsz.

(#33977) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

egyik ismerősöm 13" rmbpro ra adná a fejét. érdemes most venni 2015 early 13" rmbprot? vagy inkább várni kellene a late-ekre? október körülig?

van valamiféle informáicó mivel fog többet tudni,miben lesz más a late 2015 rmbpro 13"?
az alapverziót tekintve (128gb, 8gb)

köszi előre is!

markbellus.hu 

(#33978) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
Sorozat feliratok letöltésére használtok valami programot? Idáig a Subtitles-t használtam, működött jól, lejárt a trial. Csak be kellett húzni a filmet és automatikusa leszedte hozzá a megadott forrásból a feliratot.
Erre ingyenes programot ismer valaki? Ha nem, akkor megveszem a fent említettet, de ha van alternatíva szívesen fogadom. :)

(#33979) TigerCat válasza rjg (#33974) üzenetére


TigerCat
nagyúr

40GB szabad a 250-ből. Nem hinném, hogy ez kevés lenne. Amúgy akkor is csinálta, amikor még szinte semmi nem volt a gépen... Szerintem indításkor nem találja a fájlt. Rossz az útvonal, vagy valami ilyesmi. Ha tallózok egy másik mappát, majd visszaállítom, akkor jellemzően megjavul, de néha ez sem segít. Most színt állítottam be, majd vissza a kedvenc sziklás hátterem, így tudtam megoldani.

bupemko:
Előfordulhat... Ha minden jól megy, holnapra megcsinálom a tesztet. Ergonómia, beállítások, használat, stb.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33980) whited


whited
addikt

Üdv ismét :D
Végre döntés született gép vásárlást illetően, bár már kezd nekem is az agyamra menni a folyamatos variálás :D

Amit szeretnék:
-lehetőleg garanciás használt / új
-15"
-Végül is megemlégszem az iris pro-val szerelt modellel

Hol érdemes nézelődni, ha újat akkor hol, istyle?

Hátizsáknak pedig őt néztem ki: [link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33981) Peetey91 válasza whited (#33980) üzenetére


Peetey91
senior tag

Nézelődni ott, vásárolni pedig Stylebolt (vagy hardverapron megbízható eladó).

(#33982) HarryPotter


HarryPotter
őstag

tudtok ajánlani valamilyen iphone optimalizáló programot osx alá? Arról lenne szó, hogy az iphone-omról le szeretném venni a képeimet, mert a gépen megvannak (és asszem az icloudban is), de nem szeretném egyesével az 1800 képet leszedegetni a telefonról, tehát kellene valami osx-es app. ami ezt valahogy egyszerűbbé teszi. nem baj, ha fizetős, csak jó legyen.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#33983) Kommy válasza HarryPotter (#33982) üzenetére


Kommy
veterán

Ehhez nem kell semmilyen program lehetésge ezt alapból megcsinálni.
Indítsd el az Image Capture programot, elvileg máris látod a telefonodat, és jelöld ki majd a törlés gombbal tudod törölni.

Például így

(#33984) whited válasza Peetey91 (#33981) üzenetére


whited
addikt

nem igazán találtam itt, max 1-2 eladót, de őket nem igazán ismerem :(

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33985) HarryPotter válasza Kommy (#33983) üzenetére


HarryPotter
őstag

köszönöm!

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#33986) TBMC


TBMC
addikt

Sracok! Amennyiben innen ph rol vasarolnank ismerosomnek rmbprot, ujat, bontatlant. Lehet barmifele hatulutoje a dolognak? Adasvetelibe miket erdemes akar belefoglalni?
Elore is koszi!

(Bocs a hulye kerdesert, de en szemely szerint mac et eddig csak hivatalos viszonteladoknal vasaroltam)

markbellus.hu 

(#33987) Peetey91 válasza whited (#33984) üzenetére


Peetey91
senior tag

Én kettőt tudok akik biztosan megbízhatók, a sok pozitív értékelést nézzed. De ha ők nem, akkor a Styleboltot nézd meg, ha van diákod még -10% is lejön az árból, én innen vettem a gépemet.

(#33988) hege01


hege01
tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget kérnék, mert egyszerűen nem boldogulok a problémával. Végig néztem az összes tutoriált a témában, de nem segített.
Az /Applications/Install mappában van egy mavericks.dmg file-om amíből szeretnék egy usb telepítőt készíteni.
Lényegében egy SSD-re szeretnék mavericks os-t telepíteni (2009-es MB). Bármilyen egyszerű megoldás érdekel.

Köszönöm

(#33989) r3dsnake válasza TigerCat (#33953) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Elég furán néz ki meg drága is. De köszi azért.

Ear001: Ennek se jó a kiosztása.

(#33990) kenny123 válasza TBMC (#33986) üzenetére


kenny123
addikt

sssan-t tudom ajánlani, roppant megbizható, korrekt tag, jó árakkal is.

Más: Beüzemeltem asztaliként az rmbp-t, logitech k400 plus billentyüzettel. Van 1-2 funkciógomb amit nem észlel (zene előre-hátra, hangerő, ilyesmi).
Létezik valami program amivel müködésre lehetne birni őket, bebindelni?
Valahogy nincs kedvem 40k-t kivágni trackpadra, billentyüzetre, magicwandre. :DDD
Köszi!

yo

(#33991) TigerCat válasza kenny123 (#33990) üzenetére


TigerCat
nagyúr

BetterTouchTool
Összefoglalóban megtalálod a linket

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33992) kenny123 válasza TigerCat (#33991) üzenetére


kenny123
addikt

Köszi, le is töltöttem megnéztem. Még ez se ismeri fel a gombokat. :DDD

yo

(#33993) TigerCat válasza kenny123 (#33992) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hát, pedig új hozzáadásánál ha lenyomod elvileg mennie kellene...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33994) kenny123 válasza TigerCat (#33993) üzenetére


kenny123
addikt

Tudom, pontosan ott nézem. :D De semmi ,mintha nem nyomnék semmit.

yo

(#33995) TigerCat válasza kenny123 (#33994) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Logitech Options

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33997) kenny123 válasza TigerCat (#33995) üzenetére


kenny123
addikt

Köszi, picit megörültem hogy végre jó lesz. De hulladék ez a program. :(
Bontom az eredeti kapcsolatot, telepitem, párositom a billzetet ahogy irja, örülünk is mert sikerül, erre a program főoldalán; Nincs csatlakoztatott eszköz. :DDD :DDD

Szerk: Természetesen az app régebbi verzióit is kipróbáltam, semmi.

[ Szerkesztve ]

yo

(#33998) kenny123 válasza kenny123 (#33997) üzenetére


kenny123
addikt

Bocs a dupláért. Most már valahogy a í és a 0 gomb is felcserélődött a billentyűzeten (külső). :DDD Ezt hol tudnám helyrevágni?

yo

(#33999) TigerCat válasza kenny123 (#33998) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jó kérdés...
Billentyűzet beállításai és nyelv. Magyar kellene neked...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34000) HarryPotter


HarryPotter
őstag

lehetséges akkucsere 11' macbook airben (2011-es)? Ha igen, tudtok valakit, aki ilyenben utazik?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.