Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) Handball94 válasza lugosi (#32300) üzenetére


Handball94
aktív tag

Nálam a wifi jobb

(#32302) megema válasza lugosi (#32300) üzenetére


megema
őstag

A WiFi nálam is jobbnak tűnik (altatásból ébresztéskor azonnal megjön a sebesség, nem úgy, mint korábban pl. az első béták alatt). Cserében van szövegkijelölési bug pl. a mentési ablakban.

[ Szerkesztve ]

(#32303) lugosi válasza megema (#32302) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szuper. Új osx, új bugok.

(#32304) negyedes válasza lugosi (#32300) üzenetére


negyedes
addikt

eddig semmi, mondjuk nekem a yose megy rendesen az elso perctol kezdve.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32305) Piazza


Piazza
tag

Sziasztok, ,

Lenne e gy kérdésem amire nem találtam már választ.
OS X Yosemite két/három felhasználóval, hogy tudok mappát megosztottá tenni közöttük?
A foto alkalmazásba behúzott képeket, vagyis az ezen belüli albumokat láthatóvá tudom tenni másik felhasználó számára is?

Köszi.

(#32306) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Azt látom, hogy a világ legfejlettebb operációs rendszere azóta se tudta visszahozni azt a hihetetlenül advanced funkciót, amit talán a lionban (vagy a yosemitében?) csesztek el, hogy a külső usb vinyókat altatja-ébreszti, a külső firewire vinyóval viszont nem tud mit kezdeni. Érdekes, SL alatt még nem volt gond, lement sleepbe a FW vinyó is, és ébredt amikor a gép ébredt, az elcseszés óta kikapcsoláskor kézzel kell kikapcsolni, és bekapcsolás előtt kézzel bekapcsolni, mert különben vérnyog az oprendszer, hogy a lemez nem megfelelően lett leválasztva. Tök béna.
Ilyenkor mindig az az érzésem támad, hogy ha egy ilyen egyszerű dolgot nem képesek megcsinálni, akkor mi van a bonyolultabbakkal...
Amúgy nem helyi hiba, a neten sok helyen kutakodtam utána annak idején, de mára feladtam. Visszaléptem a "kőkorszaki" megoldáshoz, és kézzel kapcsolom ki-be.

(#32307) madle


madle
őstag

Srácok,

hogy lehet kikerülni ezt a Mac-es Office-t? A Preview van fent, de katasztrófa, működött pár napig, most meg kiírja hogy Check for Updates or Remind me later, de egyikre sem lehet kattintani, hanem szépen crashel és viszlát.
Nem tudom használni és rohadt fontos lenne a szakdogám írásához, erre totál összeszarja magát... hihetetlen, hogy nem működik normálisan semmi...

Bootcamppel tegyek fel egy Win-t és sima Office csomag a megoldás?

(#32308) madle


madle
őstag

Sracok, sikeresen elkezdtem telepiteni a windowst, de mikor mar a particiot is letrehoztam neki es ki kellett volna valasztani hogy melyikre telepuljon akkor nem engedte a bootcampesre, mert az nem Ntfs... Gondoltam a bootcamp ezt mgcsinalta mar, na mindegy formazzam a bootcampes particiot a windows telepitovel es az sem jo. Nem tudtam tovabb lepni. Most kileptem es semmire nem reagal a gep. Meg a Mac Hd-rol sem bootol be hanem azt irja ki, no bootable device....

Csak azert szorult osssze a gyomrom mert minden szakdogas doksim epp a mac HD-n van.....

(#32309) Ragnar95 válasza lugosi (#32306) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kőkorszaki csatolóhoz kőkorszaki megoldás dukál ;]
Amúgy jó kérdés, miért nem működik, ha anno nem volt jó, mondanám, h túl keveseket érint ahhoz, h eljusson az Apple-höz a bug híre, de többek között a wifi gond is jó ideje fennáll és az elég sokakat érint...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32310) lugosi válasza Ragnar95 (#32309) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem én, csak az a baj, hogy a "kőkorszakban" (SL) tudott működni. Érdekes, hogy időközben romlott el.
Tényleg sokakat érint, elég sok support fórumot olvastam erről.
Nézd alapvetően szerintem a gyártónál egy elég egyszerű folyamatábra alapján dönthetik ezt el. Megveszik-e a bug kijavítása nélkül is továbbra is a termékeinket? Igen? Probléma goto devnull. Nem? El tudjuk intézni egy ilyennel, hogy rosszul fogod? Igen? Probléma goto devnull. Nem? No itt nem tudom mi jön, de szerintem senki ;]

(#32311) Ragnar95 válasza lugosi (#32310) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A végén jön remélhetőleg az El Captain :DDD
Aztán ha az sem segít, akkor már én sem tudom, mi jöhet...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32312) r4z válasza madle (#32307) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha szakdogához kell, akkor az Educatio oldalán regisztrálj Office 365-ért, az stabil, és van is Macre.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32313) vasi89 válasza madle (#32308) üzenetére


vasi89
addikt

Nálam is volt ilyen amikor a bootcamp rendberakta a gépet, de szerencsére mentést tudtam csinálni a hdd-ről.

Indításnál tartsd nyomva az ALT-ot. Elvileg felugrik a menü amiből választhatsz és ha ott választod ki az osx-et akkor be kell tudnia bootolni.

(#32314) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

A "Refurbished phones" illetve egyéb felújított Apple cuccokkal kapcsolatban tud valaki mondani valamit? Illetve úgy kérdezem, kinek volt szerencséje ilyen motyóhoz? Az USA-ban ugye elég felkapott lsd Mac Pro, hogy aránylag jó áron lehet őket megkapni. Én jelenleg az UK-ban vagyok, és az egyik szupermarketnél kapható 6 hónap garival felújított iPhone 5s 16gb. Nyilván eBay-en olcsóbban lehetnek hozzájutni, de ott nincs ugye gari. Vélemény skacok? Csupán tájékozódni szeretnék a felújított motyókkal kapcsolatban. :R

(#32315) Ragnar95 válasza Papa-Het (#32314) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Magyarországon iPhone esetén például minden hibánál refurb modellt kap cserénél az ember és azokkal sem szokott gond lenni, illetve én magam is refurb rMBP-t vettem és tökéletesen szuperál azóta is.
Ugyanúgy a gyárból jön ki átnézve, fóliásan, az elhasználódó alkatrészeket cserélik, annyi, hogy nem rendes dobozban jön, hanem egy sima fehér dobozban.
Ugyanúgy 1 év gari van rá, mint az új termékekre is, megérik az árukat a refurb modellek mindenképp.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32316) Papa-Het válasza Ragnar95 (#32315) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Szóval maga a gyár adja az 1 évet rá? Tök jó, akkor nem értem miért ad a cég 6 hónapot :) Egyébként a 16gb mire elég? Most 8gb van, iPhone 4. Jelenleg elég, de ugye csak a 7.1.2 van rajta (ha jól rémlik a pontos verziószám), de a 8 illetve majd a 9 ugye több tárhelyet csippant le. iCloud-ba nyilván fel lehet töltikézni a képeket, videókat. Illetve alkalmazásokból is tudom, mire van szükségem, és mit használok a mindennapokban. Szóval?

(#32317) madle válasza vasi89 (#32313) üzenetére


madle
őstag

Köszi végül így lett és a Bootcamp-el még próbálkoztam egyszer! Elindult ismét a telepítő, de most a partíciókig sem jutottam, mert egér sem volt, trackpad sem, és billentyű sem. Szóval hagytam a fenébe az egészet, letöltöttem a Parallels próbaverzióját és feltettem egy Win-es Office-t, ezzel megvagyok két hétig. Utána ha még véletlen nem leszek kész akkor kipróbálom azt a 365-ös reget amit ajánlottatok!

Nem értem miért nem stabil eza Bootcampes megoldás, vagy csak nálam volt valami gebasz.
Köszi nektek!

(#32318) Ragnar95 válasza Papa-Het (#32316) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, 1 év hivatalos Apple gari van rájuk.
iOS8 minimálisan foglal csak több helyet, pár száz megával, iOS9 meg kevesebbet foglal a 8-nál, szóval ha neked elég volt a 8GB, a 16 bőven elég lesz. ~12GB szabad hely van iOS8-al a 16-os készülékeken, ebből tudsz számolni.
Nekem a 16 is kínszenvedés, 64 a legkényelmesebb számomra, de hát ízlések és pofonok :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32319) Ear001 válasza madle (#32307) üzenetére


Ear001
addikt

Nálad van a hiba, nálam megjelenése óta hibátlanul működik és frissül. Töröld le, és rakd fel újra, hátha nem romlik el nálad.

[ Szerkesztve ]

(#32320) Papa-Het válasza Ragnar95 (#32318) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Nyilván 64 lenne a legjobb, de mivel csak 16-os van most náluk :D így ha a falat kaparom sem lesz 64 :D szvsz, nekem bejön a 6 is, de abból már tényleg a 64 az izgi. illetve nem tudom te/ti hogy vagy/vagytok vele, de ahogy olvastam és néztem a videóteszteket, olyan sokkal nem gyorsult a 6/6s az 5s-hez képest. nekem eddig csak megnyomkodni volt szerencsém a 6-ost, a 4-hez képest természetesen ég és föld... :D

ui. gari. mikortól számol az 1 év? mikor én megvettem, vagy akkortól, amikor a cég átveszi az Apple-től, továbbértékesítés céljából? Vagy ez hülyeség?

[ Szerkesztve ]

(#32321) madle válasza Ear001 (#32319) üzenetére


madle
őstag

Már 3x játszotta el velem ugyan ezt, azóta egyik alkalom előtt volt egy teljes újratelepítés is. Mások is jelezték, hogy Updatenél valamiért összeomlik az egész :(((

Most amit ajánlottak, regisztráltam a 365-re, ha ugyan annyira használható mint a Win-es Office, akkor teljesen jó, szakdoga íráshoz úgy sem kell minden funkció.

(#32322) lugosi válasza Ragnar95 (#32315) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hol lehet kapni refurb lapost? Magánszemélytől, vagy üzletben is?

(#32323) TheMarci válasza lugosi (#32322) üzenetére


TheMarci
addikt

Kulfoldon csak sajna.

Do You Dream?

(#32324) CharlieDrop válasza TheMarci (#32323) üzenetére


CharlieDrop
veterán

tényleg az újnak, vagy használtnak számít?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32325) bull84ghia válasza bull84ghia (#32296) üzenetére


bull84ghia
őstag

Közben sikerült megoldást találni. Lett egy korrekt kis 8gb pendrive-om.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#32326) Ragnar95 válasza Papa-Het (#32320) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Aktiválástól.
lugosi: csak olyan országokban, ahol van Apple Store.
CharlieDrop: természetesen újnak, így ingyen jár az iWork pl, ha erre irányult a kérdés

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32327) CharlieDrop válasza Ragnar95 (#32326) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32328) o_tom


o_tom
aktív tag

Sziasztok

Macbook White 4.1-en behalt a rendszerem...
Szeretném újra telepíteni, mert nem tölti már be az OS X-et. A telepítőCDm nincs meg hozzá, kaptam kölcsön egy MacPendrive-ot, amin 10.6 van. Azt fel lehet rá tenni?
Egyáltalán hogyan kell OS X-et telepíteni, még nem csináltam.

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#32329) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Vajon nem gondolkoztak el az epölnél azon, hogy miért nem használják a pages-t és társait vállalati környezetben, nagyobb számban? Elmondanám nekik miért. Ennyire elcseszett filekompatibilitást még nem láttam szövegszerkesztőben a konkurenciánál (word).
Adott egy 2010-ben készült pages file-om. Egy ismerősömnek csináltam benne egy jópofa önéletrajzot. Most le kellett porolni, és újra elkészíteni. Dupla kattra bejön a pages, majd közli, hogy a file nem nyitható meg, mert túl régi (!). Vétéeff??? Megnyitás a pages '09 programban. Még szerencse, hogy nem töröltem a gépről, bár csodálkoztam, hogy mi a fenének van fent 2 pages.
Most ha belegondolok, töröltem volna, esélyem nem lenne megnyitni a file-t. Még read only-ban se!

Nyilván ez egy vállalati környezetben elképzelhetetlen, hogy egy 5 éves doc-ot nem lehet megnyitni a mai szövegszerkesztővel. Csak nézek, hogy az apple miket megenged magának szoftver téren. És akkor mi még arról ábrándozunk, hogy majd bugokat javítanak, mi? Hihetetlen milyen gagyin tudnak néha dolgokat megoldani!

(#32330) Ragnar95 válasza lugosi (#32329) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, mivel ahol szövegszerkesztőre szükség van, ott OSX-et sem használnak nagy számban vállalati környezetben :))
Én azt nem értem, miért volt jó,h a Mavericks-el egyszerre érkező Pages frissítésben a dizájnváltoztatás mellett kb kiherélték a Pagest tudásilag...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32331) TigerCat válasza lugosi (#32329) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Pont az Office miatt szívok én is. Az új Office for Mac Preview sem 100%-os a Windows-os verzióval, ami miatt még a végén újra Win-t kell használnom. 20 másik gépen fut 2007, 2010 és 365-ös Office, amiket nyilván nem cserélhetünk le. Egy valag pénzbe kerülne... Állandóan másik géphez kell ülnöm ellenőrizni, újra formázni a kész anyagokat. Fontos doksik és táblázatok. Jó részük külföldről érkezik, szóval esélytelen megkérni mindenkit akire tartozik, hogy így, vagy úgy formázza, vagy ne formázza. A makrókról nem is beszélve...

Én még mindig szeretem az OS X-et, nem szívesen váltanék vissza, de az tény, hogy céges környezetben jóval egyszerűbb az élet Windows-on. Nem beszélve arról, mennyivel olcsóbb a hardver és az 1 éves jótállásról... Ha a költségvetésünk nem lenne bekorlátozva, talán mindenki iMac, vagy Mac Pro előtt ülne, mert az sokkal szebb. Sajnos nem így van...
:))

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32332) sazo


sazo
tag

Sziasztok!

A múlt hónapban 2 Macbook Air (egy 13-as és egy 11-es) is a családba került. Kérem a hozzáértők segítségét, hogy milyen táskát, tokot javasoltok (amibe a töltő is belefér), ami ár-érték arányban a legjobb.

Segítségeteket köszönöm.

Üdv

SándorZ

(#32333) dabgergo


dabgergo
őstag

Sziasztok!
Nagyon gondolkodom a 256GB vs 512GB között (15"-os rMBP).
Tudtok abban segíteni h pl a 256GB-ból mennyi marad szabadon a fennlévő OS X-el, illetve ha eselteg még a Windows 10 is fenn van akkor mennyi felhasználható terület van?

Még egy kérdés Office-al kapcsolatban:
olvastam h még mindig vannak komoly kompatibilitási problémák. Vállalati környezetben még mindig nincs semmi normális megoldás, tehát kockázatos Mac-en dolgozni? Van esetleg kilátás változásra?

[ Szerkesztve ]

(#32334) lugosi válasza dabgergo (#32333) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem osx-en a legjobb megoldás - és ez sajnos csak relatíve jó megoldás - a webes office felület használata.
Nem igazán hiszek benne, hogy épp most fog majd megjavulni az office, ennyi év után.

(#32335) dabgergo válasza lugosi (#32334) üzenetére


dabgergo
őstag

Huu ennek nagyon nem örülök...:(
Az az új Office ami nemrég kijött nem hozott változást? Mintha valahol nagyon dicsérték volna.

Esetleg az megoldás lehet h fenn van a Windows is és munkahelyen azt használom? Teljesítményben mennyire van optimalizálva a Windows a rMBP-hoz?

(#32336) tDr1v3r válasza dabgergo (#32335) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Teljesítmény tök ugyanaz, sőt, animációkban a Windows sokkal simább, az akkuidő viszont rosszabb alatta. Már ha natívan futtatod.

Parallels-el virtualizálva viszont könnyebb a két rendszert együtt használni, az Office-t is tudod úgy futtatni mintha natívan futna (van külön ikonja, külön ablakba jelenik meg, fájltallózás etc szinten integrálódik).

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#32337) dabgergo válasza tDr1v3r (#32336) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, lehet h ez lesz akkor a megoldás.
+Windows-al el lehet vajon férni 256GB-on kényelmesen vagy az 512 lenne ideális?

(#32338) Grougon válasza dabgergo (#32337) üzenetére


Grougon
tag

Én el vagyok kényelmesen 256-on. 50gb Windows többi osx. Cuccoknak ott a nas, gépen csak azt tárolom ami kell. Van vagy 100 GB szabad helyem.

(#32339) R a y


R a y
senior tag

Sziasztok!

Régen írtam, mert mostanában inkább csak olvasgattam. Szóval olyanoktól kérnék tanácsot/választ? akik 2014 es airt használnak és frissítettek 10.10.3-ra vagy .4-re. Szóval 10.10.2vel meg .1-el is mikor a gép teljesen fel volt töltődve akkor azt írta ki hogy hátralévő idő 12-13 óra.. Mióta frissítettem, volt olyan hogy kiirta 5-6 óra- 9 óra, mikor milyen kedve van. Az a kérdésem, hogy nektek mik a tapasztalataitok evvel kapcsolatban. hogy hogyan alakul az üzemidőtök!

Köszönöm! :R

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#32340) dabgergo válasza Grougon (#32338) üzenetére


dabgergo
őstag

Grougon: köszi, ez nagyon megnyugtató!
Valójában nekem kb 100GB szabad hely kéne fotóknak (fotózás miatt vennék rMBP-t), amúgy nem sok minden mást tárolnék rajta csak az alapprogramokat.

Az eredeti OS X mennyi helyet foglal el a 256-ból?

(#32341) TigerCat válasza dabgergo (#32340) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kb. 10 giga kell neki, de ezen túl nyilván vannak alkalmazások, saját holmik, stb. Nálam 25-30 GB a rendszer és a telepített programok.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32342) Ragnar95 válasza R a y (#32339) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem 15" rMBP-nál nem romlott az üzemidő egyáltalán 10.10.4 alatt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32343) csabi94 válasza R a y (#32339) üzenetére


csabi94
őstag

Nem az a lényeg, hogy amikor lehúzod a töltőről mit ír ki. Majd szépen utánaszámol, és kijön az a 10-12 óra, használattól függően. Szerintem inkább alábecsül amikor lehúzod.

(#32344) pana0017 válasza csabi94 (#32343) üzenetére


pana0017
senior tag

Tényleg így van szerintem is.

(#32345) dabgergo válasza TigerCat (#32341) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!
És azt hiszem pont te írtad h munkahelyi környezetben gond az office, a paralells neked nem lenne jó megoldás?

(#32346) pana0017


pana0017
senior tag

A 128-as Air-en van 50gb szabad helyem, de az új partíció méretét 28gb környékére maximalizálja. Hogyan orvosolható?

(#32347) pana0017 válasza pana0017 (#32346) üzenetére


pana0017
senior tag

Megoldova

(#32348) pana0017


pana0017
senior tag

Hirtelen kikapcsolt a gép, viszont azóta nem akar betölteni csak a felhasználókig. Itt beütöm a jelszavam és elmegy kb. 15%-ig majd kikapcsol. Mit csináljak vele?

(#32349) TigerCat válasza pana0017 (#32348) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Csak nem háttérképet cseréltél te is?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32350) pana0017 válasza TigerCat (#32349) üzenetére


pana0017
senior tag

Nem, csak létrehoztam egy partíciót. Zárolta az SSD-t, most rakom újra..

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.