Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) SharpSA válasza 30z.Samu (#65000) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm. Már csak egy jó képernyő kellene ebben a gépbe... Na de talán nyáron lesz új retinás Air... vagy valami... A remény hal meg utoljára.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65002) 30z.Samu válasza SharpSA (#65001) üzenetére


30z.Samu
félisten

Aztán jön a sz@rok rája. ;]

Sic Parvis Magna

(#65003) SharpSA válasza 30z.Samu (#65002) üzenetére


SharpSA
veterán

Mer' öreg rája szarik rája... :D

Most nézem, hogy a 128-ason 15,7 GB szabad hely van... :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65004) 30z.Samu válasza SharpSA (#65003) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az új Air kap majd egy terrás SSD-t, i9-es procit és 1080Ti dedikált VGA-t. Szerintem a mostaninál éppen csak erősebb lenne. :D

Sic Parvis Magna

(#65005) Tigerclaw válasza SharpSA (#64998) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azt honnan lehet tudni, hogy melyik M2-es meghajtó kompatibilis az Air-el? Anno arról volt szó, hogy direkt inkompatibilis a bekötése hardveresen, hogy csak az Apple-től lehessen venni bővítést. Aztán az OWC-nél jelentek meg alternatívák, szintén nem túl olcsón. Vagy attól is függ, hogy melyik évjáratú az Air?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65006) Syl válasza Tigerclaw (#65005) üzenetére


Syl
nagyúr

Thunderbolt csatolós külső egységről beszélt a kolléga: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65007) galaxys80


galaxys80
veterán

Hogyan tudom a OneDrive mappát a kedvencekhez adni a Finderben?

Közben meglett. :)
(#65008) Black Dragon

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#65008) Black Dragon válasza galaxys80 (#65007) üzenetére


Black Dragon
addikt

Csak húzd ki oda.

Nincs mit.:)

[ Szerkesztve ]

(#65009) 30z.Samu válasza Black Dragon (#65008) üzenetére


30z.Samu
félisten

Be lehet rakni a OneDrive-ot Finder-be? :Y :DDD

Sic Parvis Magna

(#65010) r3dsnake válasza 30z.Samu (#65009) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Miért ne lehetne? Csak egy sima mappa.

(#65011) 30z.Samu válasza r3dsnake (#65010) üzenetére


30z.Samu
félisten

Őszintén? Nem gondoltam volna, hogy a konkurens cég felhőszolgáltatását így be lehet "integrálni". :B :D Simán meg lehet úgy nyitni, mint W10 alatt az Intézőben?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#65012) mandin


mandin
senior tag

Lehet a OneDrive-ot úgy használni, hogy ne kelljen letölteni a 128 GB-os gépre 1 terát? :) Nem találtam rá megoldást, hogy online módba működjön. Esetleg 3rd party appal?

(#65013) marsu. válasza 30z.Samu (#65011) üzenetére


marsu.
senior tag

Kapaszkodj meg! Még a dropbox-ot is lehet. ;]

[ Szerkesztve ]

(#65014) Black Dragon válasza 30z.Samu (#65011) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ez nem számít integrálásnak, bármilyen mappát behúzhatsz a kedvencekhez.:) Egyébként a Google Drive jobban meg van (szerintem) csinálnva, ott még az ikon is különböző a kedvencek alatt, ha online vagy offline vagy éppen a programmal.

(#65015) 30z.Samu válasza marsu. (#65013) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azt valahogy sejtettem, mert az iOS is feldobja alapból azt hiszem. :D Viszont a OneDrive-ot használom évek óta, szóval ez most nekem kellemes csalódás. Este rá is nézek, köszi. :R :)

Sic Parvis Magna

(#65016) SharpSA válasza 30z.Samu (#65004) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem bőven elég a 480GB SSD, a jelenlegi processzor és az integrált vga is. Egyedül a képernyő felbontása sz.r (ezzel a korábbi volt Windows-os lapotopjaimhoz képest visszamentem az időben kb. 4-5 évet...). Ja és kellenek a normál csatlakozók is, ami az Air-en vannak jelenleg.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65017) SharpSA válasza Tigerclaw (#65005) üzenetére


SharpSA
veterán

A OWC és a Transcend Jetdrive megoldásai jók, de meg kell nézni, hogy milyen évjáratú a MacBook és aszerint kell rendelni.
Vagy van az átalakítós megoldás, de csak a PCI-e AHCI SSD-vel, tehát NVME-s nem jó.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65018) 30z.Samu válasza SharpSA (#65016) üzenetére


30z.Samu
félisten

A 2013-as Air hardvere jelenleg nekem is elég, perdül-fordul a rendszer. Amire én használom, arra tökéletes lesz egy, de lehet két évig is. Aztán majd szépen lassan elkezdek gyűjteni egy combosabb gépre. :)

Sic Parvis Magna

(#65019) Rubyra1n


Rubyra1n
tag

Szisztok! Olyan gondom van, iphone 7 plus mivel tud 5Ghz wifit így rákapcsolódtam, illetve beállították a telekomos szerelők, hogy jöjjön legalabb a 400mb net. Jön is szépen de valamiért leakad a net és nem akar tölteni. Szerinted mit kéne állítsak a sagemcom modem setup-ban hogy ne akadjon le a net ész szépen tolja a min. 400 mb-ás netet?! Ma pl: a telefon is es a mac is ujra kérte a wifi jelszavát amire eddig autómatikusan felcsatlakozott. Szerintetek mi lehet a két gond?

(#65020) r4z válasza SharpSA (#64994) üzenetére


r4z
nagyúr

A kabel mindket vege Displayport? Azzal mennie kene 144Hz-en mokolas nelkul.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#65021) galaxys80


galaxys80
veterán

Most az Utorrent-el akadtam el.
Letöltöttem a torrent fájl, de hiába adom hozzá az uTorrenthez nem jelenik meg a letöltési listában.
Illetve ide kellene a nyelvi fájlt betennem. /Applications/uTorrent.app/Contents/MacOS/
Ezt hol is találom? :)

Csak, mert a finder/ saját gépem/ alkalmazások mappám az üres

(#65022) r3dsnake válasza 30z.Samu (#65011) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Miért ne? Office csomag is van Mac-re. Nem igazán konkurensek (szerintem), főleg az Office eleinte csak Mac-re volt elérhető tudtommal.

(#65023) #92063744


#92063744
törölt tag

Sziasztok!

Két érdekes problémám lenne az aláírásomban is szereplő Air-rel:

- Ha HDMI-vel FullHD TV-re kötöm, olyan, mintha nem találná el a felbontást. Minden él recés, pixeles, nem tudom, hogy mondják ezt szakszerűen. :B

- A Safari random elmentett több oldalhoz egy majdnem 30 karakteres felhasználónév / jelszó párost, teljesen véletlenszerű kis-és nagybetűkből, számokból. Megpróbáltam Jelszókezelőben törölni, eltűnt, de ugyanúgy automatikusan kitölti a bejelentkezési adatokat, majd visszatér az elmentett jelszavak közé is. iOS-en is megpróbáltam törölni, Jelszókezelőben és a kitöltött mezőre bökve is kértem, felejtse el. Esze ágában sincs, mindig visszarakja. A Facebook adataim is szerettem volna törölni, meg is tettem, nincs a Jelszókezelőben, ha rákeresek sem (még az m.facebookhoz is külön mentette, azt is töröltem!), de amint betölt a facebook.com, már tölti is ki a nevemet és a jelszavamat. Ami -szerinte- a facebook.com-hoz van mentve. De én töröltem! Nincs is a Jelszókezelőben. Eszem megáll. :W

[ Szerkesztve ]

(#65024) 30z.Samu válasza r3dsnake (#65022) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az Office-t tudtam, viszont arról azt olvastam itt korábban, hogy Mac alatt nem annyira jó, mint Windows alatt. :) Bár amire én használom az Office-t, arra a Apple féle is tökéletes. :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#65025) r3dsnake válasza 30z.Samu (#65024) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Csak az Excel bugos, a többi jó.

(#65026) Ragnar95 válasza galaxys80 (#65021) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha üres az Alkalmazások mappa, akkor nem megfelelően telepíted az alkalmazásokat (vagyis pontosabb nem telepíted őket).

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#65027) galaxys80 válasza Ragnar95 (#65026) üzenetére


galaxys80
veterán

Ezt most nem értem. Akkor, hogyan indulnal el mégis az alkalmazások?
A finder-ben baloldalt található alkalmazások mappában láthatóak a telepített programok. Ahogy a Launchpad-ban is.

(#65028) galaxys80 válasza galaxys80 (#65027) üzenetére


galaxys80
veterán

Közben rájöttem. Csomag tartalmának megjelenítése. :)
Bemásoltam, de továbbra is csak angol nyelv van benne.
De ennél nagyobb gond, hogy hiába adom be a letöltött torrent fájlt mégsem jelenik meg a letöltési sorban. Magyarán nem indul a letöltés. :(

(#65029) r3dsnake válasza galaxys80 (#65028) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Miért kell ennyire magyar nyelv egy torrentklienshez?

[ Szerkesztve ]

(#65030) galaxys80 válasza r3dsnake (#65029) üzenetére


galaxys80
veterán

Közben megoldódott. Feltettem a legújabbat és indul a letöltés és van magyar nyelv is.
Egyébként a szokásos beállításaim kellett a magyar nyelv.

(#65031) mandin


mandin
senior tag

Az ugye nem normális, hogy este 97%-on húzom le töltőről a gépet, és másnap délutánra 0%-ra merül? Akksiról ha megy akkor ki van kapcsolva a power nap, találkozott már valaki hasonlóval?

(#65032) SidCorky válasza toth_janika (#64996) üzenetére


SidCorky
senior tag

+1 az MX Master 2S-re, 1-2 hónapja használom macos-en, macen windowson, és windowsos céges gépen is napi 10-12 órát, eddig tökéletes mindkét rendszeren, bluetoothon csatlakoztatva.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#65033) SharpSA válasza r4z (#65020) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem, HDMI.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65034) galaxys80


galaxys80
veterán

Néhány kérdés felmerült még bennem:)
Asztali gépként is üzemel MacBook. Mennyire teszek rosszat, ha mondjuk éjjelenként ha megy a torrent akkor töltők hagyom?
Chrome-nál ha teljes képernyős modba vagyok akkor nem tudom a Dockra letenni?
Illetve az normális, hogyha a monitorra kötve megnyitom mondjuk az excel-t akkor azt a MacBook kijelzőjén nyitja meg? Nem lehet ezt valahogy beállítani? Vagy inkább használjam a képernyő tükrözést?

(#65035) r4z válasza SharpSA (#65033) üzenetére


r4z
nagyúr

Szerezz Displayport kabelt (az Airben miniDP van, a monitorodon te tudod), es menni fog 144Hz-en.

(#65034) galaxys80:
1. Nem gond, ha toltorol hasznalod, csak hasznald akkurol is rendszeresen.
2. Ez Safarinal is igy van
3. A kijelzobeallitasoknal az elrendezes beallitasanal az egyik kepernyon levo feher csikot huzd at a masikra, igy az lesz az alapertelmezett.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#65036) Tigerclaw válasza Syl (#65006) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én úgy értettem, hogy a belső meghajtó cserélte és a régit rakta be egy külső USB-s vagy TB-s házba.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65037) Syl válasza Tigerclaw (#65036) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tudom. A kolléga fogalmazása nekem nem túl egyértelmű. Ezért az általa bírt típusra kerestem rá és az egy Thunderboltos külső kütyü.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65038) Tigerclaw válasza galaxys80 (#65034) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha megy a torrent, szerintem mindenképp hagyd töltőn, sőt ha főleg asztali gépként használod, legtöbbször maradjon is rajta. Én mikor külső monitorral használtam, akkor lecsuktam a feledét, így kb. 1 monitoros módban használtam. Ehhez úgy emlékszem mindenképp kell táp és persze külön billentyűzet és egér/touchpad/rajzpad. Anno sokat terveztem, hogy kellene egy külső nagy touchpad, de olyan ami mac és win kompatibilis is. Talán Wacomból találtam S-es méretű touch és rajzpadot, de végül nem vettem meg. Egeret a mac touchpad után nem akartam használni. Azzal elveszlik a gyorsasága, kényelmessége az egésznek. Persze ha csak mac, akkor ott van az Apple bilentyűzete, touchpadja.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65039) Head88 válasza Syl (#65037) üzenetére


Head88
addikt

Egy thunderboltos kütyü, amihez csomagolnak 2 csavarhúzót is, illetve a papírjaiban is szerepel a felcserélhetőség. Szóval a kolléga valószínű úgy értette, hogy a transcend 480GB cuccot beszerelte és a gyári 128GB ssd-t meg bedobta a thunderboltos caddy-be.

Egyébként én is picit zavarosnak éreztem a kolléga fogalmazását.

[ Szerkesztve ]

(#65040) ArrayOfLilly válasza TBMC (#64999) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Igen, ha az is be van kapcsolva, és a barátnődéről látni, akkor még olyan van, hogy a helymeghatározás beállításánál azt is be lehet állítani, hogy az adott készülék mely személyekkel osztja meg a helyet, esetleg az?

http://www.arrayoflilly.com

(#65041) randras


randras
veterán

A HyperDock-nak az ablak előnézeten kívül van még ilyen ablak elrendező funkciója is, mint a Magnet. Ezek között van egy mód, ami az ablakot kb. a teljes képernyő 60%-ára méretezi, és középre teszi.

Ismer valaki olyan programot csak ablak rendezgetésére, ami tudja ezt? :U

(#65042) tboldi válasza randras (#65041) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én most a Magnetet lecseréltem erre, ebben be lehet állítani saját méretet, majd középre helyezni.

(#65043) SharpSA válasza Syl (#65037) üzenetére


SharpSA
veterán

Így van, egy külső kütyü, amibe a 820 van szerelve (csak SSD így külön is kapható kicsivel olcsóbban). Ahogy a YouTube-os videóban is látható, ugyanúgy ki lehet cserélni a benne lévő SSD-t a gépben lévővel. Így a gépben nagyobb tárhely van és a régi kisebb tárhely is használható külső meghajtóként.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#65044) randras válasza tboldi (#65042) üzenetére


randras
veterán

Megnéztem, köszi. Jó lenne, ha... tudná dock felé középre húzásra a custom méretet, középre igazítva. :W

Hát igen, így hogy már megszoktam, nehéz lenne beérni majdnem ugyanezzel. Ha nincs másnak ötlet, maradok a HyperDock-nál, csak max. kikapcsolom az összes dock-ra vonatkozó funkciót. :DDD

(#65045) galaxys80 válasza r4z (#65035) üzenetére


galaxys80
veterán

(#65038) Tigerclaw

Köszönöm.

Fájlmegosztás aminél megakadtam picit. SMB-n osztanám meg a mappákat a Mede8er médialejátszómmal.
Látja is gond nélkül, de felhasználónevet és jelszót kér. Ide mit kellene beírnom? Mert semmit nem fogad el.
Win alatt ezt ki tudtam kapcsolni.

(#65046) Tigerclaw válasza galaxys80 (#65045) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az SMB kezeléssel elrontottak valamit sajna és szokás szerint már hónapok/évek? óta nem javítják. Sajna az Apple hírhedt arról, hogy magasról tesznek a felhasználók által jelzett hibákra. Azok kb. nem léteznek számára.

Nálam a NAS-on a két megosztásból csak az egyiket látja. A nyitottat látom, a jelszóval védettet meg nem. Feldobja a felhasználó-jelszó ablakot, de nem fogadja el a jelszót.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65047) galaxys80 válasza Tigerclaw (#65046) üzenetére


galaxys80
veterán

Ugyanez a gond nálam is. Nem tudom valahogy nyitottá tenni? Nekem nem lenne fontos a jelszóval védett.

(#65048) Tigerclaw válasza galaxys80 (#65047) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én is azt fogom csinálni, hogy átmásolok mindent a nyitott helyre... vagy előtte megpróbálom megnyitni, levenni a jelszót. Nálam egy WD Mybook Live-ról van szó. Valahol már olvastam a hibáról, meg volt valami workaround is talán külön SMB kezelő progival, de lehet hogy azóta van más megoldás is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#65049) galaxys80 válasza Tigerclaw (#65048) üzenetére


galaxys80
veterán

Most, akkor mondjuk a letöltések mappát nem tudom nyitottá tenni? Tehát az oda letöltött filmeket sehogy nem érem a média lejátszóval?

[ Szerkesztve ]

(#65050) Syl válasza Tigerclaw (#65046) üzenetére


Syl
nagyúr

Igazából foglalkoznak ők a hibákkal, de csak iOS hibákkal :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.