Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Kephamos válasza Kephamos (#31992) üzenetére


Kephamos
addikt

Nos?

(#32002) pana0017 válasza Kephamos (#32001) üzenetére


pana0017
senior tag

Ha nem fontos az üzemidő mindenképp az ismerősöd gépét ajánlom. Hordozhatóságban is jobb kicsit az Air, de ne amiatt a 20 dkg miatt dönts szerintem.

(#32003) Alex91 válasza pana0017 (#32000) üzenetére


Alex91
félisten

A menteni kivant ssd/hdd kapacitasanal nagyobbat. Aztan, hogy mennyivel, az attol fugg, hogy mennyivel szeretnel visszamenni az idoben...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32004) Ganz-[HUN] válasza mrkorooo (#31997) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Windowsal csökken az MBP üzemideje?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#32005) TBMC válasza Ganz-[HUN] (#32004) üzenetére


TBMC
addikt

igy igaz :K
parallels, vmware avagy bootcampel futtatott win jocskan csokkenti az uzemidot

markbellus.hu 

(#32006) Ragnar95 válasza Kephamos (#31992) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

MBP-val jobban jársz szerintem, mivel erősebb is és bővíthető, de ha a jobb kijelző és a hosszabb üzemidő fontosabb számodra, akkor az Air lesz a nyerő.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32007) Kephamos válasza Ragnar95 (#32006) üzenetére


Kephamos
addikt

Bővíthető a MBP? Úgy tudtam, hogy ezek az újabbak már nem. Illetve az Airben jobb a kijelző?

(#32008) Ragnar95 válasza Kephamos (#32007) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Csak simán MBP-t írtál, az évjáratra nem is figyeltem, hogy ez már retinás gép :B
Ebben az esetben valóban nem bővíthető és a kijelzője is jobb. Így már mindenképp a rMBP az ajánlott vétel, nem az Air.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32009) pana0017


pana0017
senior tag

Egy valami nem tiszta, ezért kavarodtam meg én is. Retina kijelzős a gépe vagy még a régebbi Pro-ról van szó?

Szerk.: a 2014 évjárat vagy vásárlás időpontja?

[ Szerkesztve ]

(#32010) Kephamos válasza pana0017 (#32009) üzenetére


Kephamos
addikt

2014 mid MBP. Retinás, Iris 5100, 8Gb RAM, i5. Viszont ahogy néztem az új Airben valamivel izmosabb a VGA.

(#32011) pana0017 válasza Kephamos (#32010) üzenetére


pana0017
senior tag

Én akkor is ezt ajánlanám, kivéve ha az üzemidő nagyon fontos. VGA-ban nagyon apró különbség van, nem is tudom észrevehető-e, viszont a 8 GB RAM és a retina óriásit dob rajta.

(#32012) Ragnar95 válasza pana0017 (#32011) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Teljesen egyetértek, semmi pénzért nem áldoznám be a retina kijelzőt egy hajszálnyival erősebb IGP-ért, miközben ahova a rMBP IGP-je kevés, oda gyakorlatilag az összes IGP kevés, ergo teljesen mindegy, hogy az Airben eggyel újabb generációs van...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32013) Kephamos


Kephamos
addikt

Meggyőztetek. :) 300-ért jó vételnek számít? Nézegettem a használt piacot és elég vegyes a felhozatal. Most 360-ért lehet újonnan kapni a szóban forgó rMBP-t.

(#32014) pana0017 válasza Kephamos (#32013) üzenetére


pana0017
senior tag

300-ért lehet én is megvettem volna ha találok :D tehát igen, szerintem nagyon.

(#32015) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Tudtok olyan videó szerkesztő,vágó programot ami netán ingyenes is? :F

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#32016) Ragnar95 válasza FIREBLADE78 (#32015) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iMovie

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32017) FIREBLADE78 válasza Ragnar95 (#32016) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ez tud tömöríteni is,vagyis kicsit nagy a videó

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#32018) mrkorooo válasza Kephamos (#32010) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

Ezeket hol lehet még kapni újonnan?

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#32019) Kephamos válasza mrkorooo (#32018) üzenetére


Kephamos
addikt

Valamelyik APR-nél láttam.

(#32020) KMan válasza Ragnar95 (#32012) üzenetére


KMan
őstag

Vitatkozom! :DDD Az Air sokkal praktikusabb, hordozhatobb gep. Ha valasztani kell a retina kijelzo vs. 10-12 oras uzemido kozott (amit az uj Air-ek mar tudnak) akkor en a mobilitasra szavazok. Nekem a mostani gepen is 13"as Air es a kovetkezo is biztosan az lesz, retina nelkuli.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#32021) Ragnar95 válasza KMan (#32020) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egyéni preferencia kérdése, én semmi pénzért nem áldoznám fel a kijelző adta előnyt + 2-3 óra használatért. Az a +2-3 óra annyit nem számít, a -0.5kg kb semmit nem számít, viszont a kijelzőt folyamatosan nézed, így ott számít, hogy a lehető legjobb legyen.
Mondjuk nálam nincs is más lehetőség, 15"-on csak rMBP van :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32022) Alex91


Alex91
félisten

Macbook 367k edigital MOST!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32023) lugosi válasza Ragnar95 (#32021) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mert te nem használod akkuról. De lehetne octa-hd is a kijelző, ha lemerült az akksi. Ha valaki használja akkuról, annak sokkal többet jelent +2-3 óra akkuidő, mint a felbontás.

(#32024) negyedes válasza mrkorooo (#31999) üzenetére


negyedes
addikt

akkor lehet jobban jarnal egy win workstationel.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32025) buvartacsko válasza Alex91 (#32022) üzenetére


buvartacsko
addikt

Te miről beszélsz?

(#32026) pana0017 válasza buvartacsko (#32025) üzenetére


pana0017
senior tag

Este volt 6% kedvezmény mindenre de úgy 376 volt a legkisebb Retina.

(#32027) Grougon válasza KMan (#32020) üzenetére


Grougon
tag

Amikor először leültem hosszabb idő után egy fullhd monitorhoz retina után, akkor azt hittem elromlott a monitor olyan rossznak láttam a képet :D

(#32028) Alex91 válasza buvartacsko (#32025) üzenetére


Alex91
félisten

Macbook 12"-os volt jo 100k-val olcsobb a hivatalos arnal.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32029) rjg válasza Alex91 (#32028) üzenetére


rjg
őstag

A Synology topik után itt is szerencsét próbálok, hátha nem mindenki olvassa innen azt is:

Tudnátok segíteni a Transmission Remote Gui OSX alatti beállításában? Szeretném beállítani az elérési utakat, hogy ne kelljen mindig kézzel átírni, de hiába kerestem, olvastam át a Google-ban talált javaslatokat, egyik sem oldotta meg.
Szerk: ez az egy dolog, amiben nekem a Download Station többet tudott, ott ez out of box működött.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#32030) Ragnar95 válasza lugosi (#32023) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az utóbbi időben pont elég sokat használtam akkuról :))
A 7+ órás üzemidő bőven elég számomra, ígyis kihúz 1 teljes napot az esetek 90%-ában, amikor meg már nem bírná, bedugom tölteni.
Erre írtam, hogy egyéni preferencia kérdése, én inkább keresek áramforrást bármi áron, mint hogy kifolyjon a szemem a gagyi felbontástól.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32031) tDr1v3r válasza Alex91 (#32028) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem adták volna oda annyiért.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#32032) Alex91 válasza tDr1v3r (#32031) üzenetére


Alex91
félisten

Mar miert nem? Bar azt hiszem raktaron nem volt nekik.

Egyebkent volt par mas Apple termek is jol bearazva.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32033) vasi89


vasi89
addikt

Sracok az mitől van, hogy ha Dcommanderben vagy Forkliftben másolok pl pendrivera vagy HDD-re egy filmet akkor átmásolja szépen viszont nem tudom utána lejátszani pendriveról. Gépen simán nem indul el, a TV pedig azt írja ki h nem támogatott formátum de ez hülyeség mert mkv-t nézek rajta mindig illetve ha másik programmal másolom ugyan azt a filet akkor tökéletes. pl mucommanderrel vagy simán ráhúzom finderben. Csak filmeknél van ez és ott is csak 720p filmeknél, sima bd-ripnél nincs gond. Valami újabb Yosemite bug? Egy ideje már megvan ez a gondom forkliftnél de nem törődtem vele mert nem eredeti program viszont a Dcommander az igen, appstoreból vettem.

(#32034) bupemko


bupemko
senior tag

Engem DCommander-nél az érdekelne, hogy hogyan lehet megoldani, hogy lássa a bedugott pendrive-ot? Nekem csak az OSX volume-ot mutatja (AppStore-os verzió).

(#32035) lugosi válasza Alex91 (#32032) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Most pl ahogy elnézem az 1.6-os 13"-os Air ugyanannyi mint az 1.4-es. (319, ami nem rossz.)

(#32036) tDr1v3r válasza Alex91 (#32032) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Se a "jo arban" levo Lumia 520-at, se az Eneloop akkukat nem kaptuk meg. Mar ha az ar eliras volt (sanszos).

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#32037) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Mással is előfordult már, hogy nem tudta szinkronizálni az iPhone-ját a Mac-kel? Az iTunes 10 ből 7 alkalommal képtelen összeszinkronizálni az eszközöket, akárcsak most... hiába próbálnám újra, azt írja ki hogy: "Az iPhone nem szinkronizálható mert a szinkronizálási munkafolyamat meghiúsult." - ötlet? :R

(#32038) TigerCat válasza Papa-Het (#32037) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Wi-Fi szinkronizálásnál nálam is megesett. Mindkettőt indítsd újra, akkor megjavul. Elvileg...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32039) Papa-Het válasza TigerCat (#32038) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Kábeles... de most érdekes mód működik. Újraindítottam párszor, akkor is azt az üzenetet dobta fel, utána kb 3.-ik alkalomra sikerült.

(#32040) megema


megema
őstag

Másnak is van olyan gondja, hogy ha a gépe külső monitorra kötve automatikusan elalszik, akkor ébresztéskor a bal felső sarokba kerül és összemegy az összes ablak? Olyan, mintha a gép saját kijelzőjéhez igazodna a méretük és elrendezésük. Ha kézzel altatom, akkor nem csinálja. :F

Régóta jelen van a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#32041) TigerCat válasza megema (#32040) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nincs ilyen gondom, mert ki van kapcsolva a funkció, szóval csak akkor alszik, ha rányomok az ALT+CMD+EJECT kombóra a külső billentyűzeten.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32042) megema válasza TigerCat (#32041) üzenetére


megema
őstag

Eszembe jutott ez a "megoldás", csak nem vagyok oda az elkendőzött dolgokért. Nem is volt ilyen gondod? :D

Egy dolgot majd még kipróbálok. Lehet az a gond, hogy nem kapcsoltam ki a monitort, hanem csak aludt, amikor a gépet ébresztettem.

(#32043) TigerCat válasza megema (#32042) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha ki van lőve a monitor, akkor igen, utána kicsit összekuszálja, de nem vészes. BetterSnapTool a barátom, így minden a helyére kerül egy pillanat alatt...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32044) megema válasza TigerCat (#32043) üzenetére


megema
őstag

Bepipáltam az első opciót, de ugyanaz a látvány fogadott. Valószínűleg nem konkrétan az alvás a probléma, hanem a képernyő lekapcsolása és a monitor elalvása. Szerintem a csúszkát kéne "Soha"-ra tolni, hogy ne csinálja.

(#32045) TigerCat válasza megema (#32044) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem lenne szabad ezt csinálnia. Ha indításkor (vagy alvásból visszatéréskor) megy a külső monitor, akkor nem kellene összekuszálnia. Ha közben lehúzod, vagy ha nem volt csatlakoztatva és úgy altattad el, majd külső kijelzővel ébreszted, akkor persze minden máshol lesz, de amúgy rendben kellene lennie az ablakok pozíciójának.

A monitort soha nem kapcsolom ki, még akkor sem, ha lehúzom.
Így magától kikapcsol ha lehúzom, vagy altatom az egész gépet és visszakapcsol, ha újra csatlakoztatom, vagy felébresztem.

Ja, amúgy Thunderbolt kábelen megy. Bár ez gondolom nem számít különösebben...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32046) megema válasza TigerCat (#32045) üzenetére


megema
őstag

Persze, ez nyilvánvaló.

Amúgy kétféleképpen használom. Vagy elaltatom billentyűkombinációval és kikapcsolom a monitort, vagy felugrok a gép elől (majd bekapcsol a képernyőkímélő, illetve később elalszik a gép) és bekapcsolva hagyom a monitort (ami elalszik). Előbbi esetben nincs gond, mert először bekapcsolom a monitort, majd amikor már képet ad, ébresztem a gépet. Utóbbi esetben viszont a gépet keltem fel, és ettől tér magához a monitor. Ilyenkor viszont összehúzza az ablakokat.

(#32047) TigerCat válasza megema (#32046) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Érdekes. Ha a gép éleszti a monitort, nálam akkor is jó, pedig kell neki 1-2 mp, mire feléled.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32048) csabi94 válasza megema (#32044) üzenetére


csabi94
őstag

Nekem is csinálja, mert a monitor ébredéskor kicsit hülyíti a gépet. Egy pillanatra látni is ha fel van hajtva, hogy úgy érzékeli először, hogy külső monitor van, aztán egy pillanatra mintha nem lenne rákötve semmi, aztán utána kezd el rendesen működni. És ez az egy pillanat zavarja be, mert emiatt átméretezi az összes ablakot. Ha ugyanaz lenne a 2 eszköz felbontása, nem lenne gond, de nálam pl. a gép 1440x900, a külső monitor pedig 1920x1200-as.

(#32049) megema válasza csabi94 (#32048) üzenetére


megema
őstag

Most kipróbáltam. Ha magától alszik el a gép (és a monitor), majd a monitort a gép ébresztése előtt ki-bekapcsolom (hogy kijöjjön alvó állapotból), akkor sincs gond. Ha a gép ébreszti a monitort, csak akkor csinálja.

(#32050) TigerCat válasza megema (#32049) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gondolom mert már küldené rá a jelet, de a kijelző még nem aktív.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.