Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) Sapphi válasza Aaron14 (#32435) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Most volt egy gép rendszer halál. Játék közbe összezuhant a rendszer ebből tehát azért látszik, hogy még beta és vannak benne hibák. De várom a javításokat. :)

Nekem így is jobban tetszik a rendszer. :D

(#32452) Ombi5


Ombi5
őstag

Ha eddig nem raktam fel Yosemitet, akkor mar kivarjam inkabb a kapitanyt?!

(#32453) bupemko válasza Ombi5 (#32452) üzenetére


bupemko
senior tag

Szerintem igen. Bár páran írtak pozitív változásokat a 10.10.4-gyel kapcsolatban. Nekem nem jött be egyik 10.10.x verzió sem, ezért is vagyok most Windows 10-en.

Vonaton MÁV-START wifi azonnal ment (bár lehet, hogy csak szerencsém volt a vagonnal). Eddig tetszik a natív Windows 10, El Capitan-ig szerintem kihúzom vele.

(#32454) tDr1v3r válasza Ombi5 (#32452) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Igen, vard ki, megeri.

Amugy a Public Beta-ban masnal is jelentkezik az hogy a Spotlight mindig eltolodik kozeprol es a Finder sidebar-ja is minden egyes megnyitaskor atmeretezi magat a legkisebbre? Ezek meg irritaloak csak, de...

Van egy keprenderelesi problemam is, a Photos meg az Aperture az editalt kepeket sokszor szetesettnek, feketenek, VRAM-hibahoz hasonlokent mutatja. Editalasi modban nem latszik, szoval csak preview render bug de... erdekes. Valami meg nem tokeletes a rendermotoron, bar tagadhatatlanul smoothabb lett a rendszer.

De ezert beta hogy az ilyenekre ratalaljunk es reportoljuk. Mint ahogy meg is tettem es mindenki masnak ajanlok is.

(#32453) bupemko: Nem is lesz rossz a Windows 10, de reszemrol eleg... erdekes meg. Nagyon kene neki meg par honap fejlesztes hogy finomitsanak mindenen. Talan majd osszel a Redstone megoldja azokat amiket en kifogasolok / hianyolok.

De valoszinuleg be fog figyelni egy joarasitott Surface Pro vagy egy budget produktiv tablet reszemrol, sot, ha ki is forrja magat akkor lehet elsodleges rendszernek is megy az elsodleges gepemen. Csak tenyleg nem keves hianyossaga es furcsasaga van... de nagyon jo az irany.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#32455) Ombi5


Ombi5
őstag

Aztan lehet ,hogy megjelenik ez is tele szemet hibaval,es varhatok jovo evig?! :-)

(#32456) tDr1v3r válasza Ombi5 (#32455) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Van ra esely, a Snow Leopard anno megutaltatta velem az OS X-et de par honap alatt megcsinaltak a problemaim okozoit.

Most van publikus beta is, iden szerintem rengetegen jelentkeztunk es nagyon sok bugot fogunk jelenteni. Ennyivel mar elorebb van a rendszer.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#32457) Ombi5 válasza tDr1v3r (#32456) üzenetére


Ombi5
őstag

Az a par honap nem oszt nem szoroz,kivarom most mar,par nap utan kiderulnek hiabai.... :C

(#32458) madle


madle
őstag

Kicsit off, kicsit nem,

szeretnék venni egy vezeték nélküli egeret az Air mellé. Semmiképp sem Magic Mouse-t, valami Logitech féleség érdekelne 5-6k körül. Tudtok valami jót, ami minőségi kialakítású és használható is egyben teljesen általános dolgokra? Semmi professzinális..

(#32459) func93


func93
senior tag

Attól forrósodhat a gép, ha az akku átlépte az 1000 ciklus töltést?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#32460) TigerCat válasza madle (#32458) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem egy Anywhere Mouse MX™ egerem van, ami nagyon jó, a Logitech saját szoftverével egész jól személyre lehet szabni, de külső kijelzővel eddig bármilyen vezeték nélküli egeret teszteltem, valamennyi komolyan laggolt. Ezért vettem egy Razer Imperatort, ami madzagos és minden gondom megszűnt.

Wireless Mouse M705 - olvass utána, erősen ajánlott típus, én nem teszteltem
Wireless Mouse M280 - meglepően kényelmes, de csak Windows alatt próbáltam
Bluetooth Mouse M557 - nálam az előző típus rendesen szaggatott, nem ajánlom
Wireless Mouse M560 - Windows alatt vállalható, OS X-en egyáltalán nem megy
Wireless Mouse M325 - teszteltem jó, de semmit nem tud és csak kis kézbe való
Anywhere Mouse MX - ebből kettő is van, ahogy írtam, brutálisan jó egér
Wireless Mouse M185 - kritikán aluli hulladék, kuka
Performance Mouse MX - elég jó, de hatalmas, csak asztali géphez való
MX Master - dettó, nagy dög, de szuper cucc, bár igazán Windows-on frankó

Amúgy a keynote-on figyeltem a grafikus srácokat, amikor a bemutatót tartották. Vezetékes egeret használtak közben. Ez azért jelent valamit...

Szép és jó a Magic Trackpad, meg a Magic Mouse, de komoly munkára mindkettő alkalmatlan, vagy nem hatékony. Én ezt tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32461) buvartacsko válasza TigerCat (#32460) üzenetére


buvartacsko
addikt

igazából most ugrott be, hogy anno ThinkPadhez volt ThinkPad bluetooth egerem, és az is laggolt, és amikor töltöttem Wi-Fi-n akkor általában durvábban csinálta... szóval lehet, hogy nem feltétlenül teljesen az Apple hibája ez. Én már egy jó ideje csak vezetéseket veszek inkább, mindig csak a gondom volt a vezeték nélkülivel. Ez valami olyan dolog lehet, mint az hogy a hangot is inkább kábelen viszed el A-ból B-be. :)

(#32462) madle válasza TigerCat (#32460) üzenetére


madle
őstag

Köszi a részletes ajánlást! Utánajárok az említetteknek. :R

(#32463) TigerCat válasza buvartacsko (#32461) üzenetére


TigerCat
nagyúr

buvartacsko:
A BT egerek ilyenek, de a wireless egereknek nem szabadna ezt produkálniuk. Az Intel írt róla valamikor, hogy nem egyedi eset a külső kijelző és laggoló egér probléma OS X alatt, de sajnos megoldást nem találtam. Vezetékes egérrel nincs gond. Ha nem csatlakoztatom a külső monitort, a probléma sem jelentkezik, szóval Madle fórumtársunk bátran válogathat az Air mellé...

madle:
Szívesen!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32464) randras válasza buvartacsko (#32461) üzenetére


randras
veterán

Az MX Master Windows alatt gyakorlatilag hibátlan, OSX alatt használhatatlan.

(#32465) TigerCat válasza randras (#32464) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egyáltalán létezik kimondottan OS X-re tervezett egér az Apple termékein kívül?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32466) randras válasza TigerCat (#32465) üzenetére


randras
veterán

Szerintem ezek azok. Szabványkövető módon legyártanak egy terméket, és pont az Apple szoftverén nem megy (mint a monitorom :(((), szerintem ez nem fog változni, legalábbis nem a kínálaton/gyártókon múlik, hanem az Apple-ön.

(#32467) CharlieDrop válasza TigerCat (#32465) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem az M557 bejött OSX alatt, igaz külső monitorom nem volt

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32468) csab2


csab2
veterán

Sziasztok!
A múltkor valahol beállítottam, hogy a trackpad-en elég csak koppintani, nem kell lenyomni, és most nem találom, hogy hol lehet ezt visszaállítani. Az egész Rendszerbeállításokat átnéztem már vagy 3x, de nem találom. :O
Nagyon megköszönném ha valaki leírná, hogy hol a fenében van!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#32469) madle válasza csab2 (#32468) üzenetére


madle
őstag

Rendszerbeállítások - Trackpad - és a kattintás menübe lépj be ott tudod ezt állítani szerintem

(#32470) buvartacsko válasza csab2 (#32468) üzenetére


buvartacsko
addikt

(#32471) csab2 válasza buvartacsko (#32470) üzenetére


csab2
veterán

Mindkettőtöknek nagyon köszönöm!
Ég a pofám, hogy nem vettem észre, pedig természetesen ezt a menüt vagy 3x átnéztem.
:R

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#32472) buvartacsko válasza csab2 (#32471) üzenetére


buvartacsko
addikt

nem hiszem hogy égnie kellene, azt hiszem mindenkivel előfordult már, (és szerintem ez alapvetően jellemző az emberre) hogy nem vette észre ami a szeme előtt van :)

(#32473) whited válasza whited (#32418) üzenetére


whited
addikt

:F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32474) Eszleny válasza func93 (#32459) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Nem tudom, hogy forrósodhat-e attól, de volt egy 1000 ciklussal kapcsolatos hiba: [link]

Nézted a szenzorok hőmérsékeletét? Ha magasak a hőfokok akkor a ventilátornak kellene mennie nagyobb fordulat számon. Mindig pörög a ventilátor?

Én a következő okokat tudom elképzelni: érzékelő megbolondult/elromlott (próbáld ki az SMC resetet), nem jól pasztáztad, a hővezetőcsövekből elment a hővezetőgáz.

(#32475) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok!
Valaki nem tudja, hogy a 220 Volt bolt mennyire számít hivatalos értékesítőnek itthon? Azért kérdem, hogy a második évben vajon foglalkozik-e itthon valamelyik APR a MacBookommal a szavatosság keretein belül? (Még csak féléves a gép, de akkor úgy tervezek az Apple Care-rel. Vásárlást igazoló számla természetesen megvan.)

meg

(#32476) madle válasza peugeotmate (#32475) üzenetére


madle
őstag

Szerintem mindegy, hol veszed a gépet, mert világgarancia van rá, ha megkötöd rá az Apple Care-t akkor is bármelyik APR köteles foglalkozni vele. Mármint én így gondolom, mert én is így tervezem, hogy megkötöm rá, attúl függetlenül hogy nem APR-nél vettem, de hivatalos bontatlan gép egy év garival az aktiválástól számítva.

(#32477) gabó


gabó
tag

Sziasztok!
Segítenétek beárazni ezt a MPro-t?
2011 late
Model Name: MacBook Pro
Model Identifier: MacBookPro8,1
Processor Name: Intel Core i7
Processor Speed: 2,8 GHz
Number of Processors: 1
Total Number of Cores: 2
L2 Cache (per Core): 256 KB
L3 Cache: 4 MB
Memory: 4 GB
Boot ROM Version: MBP81.0047.B2A
SMC Version (system): 1.68f99

750GB winchester van benne

Köszönöm!

Nekem8

(#32478) Ragnar95 válasza peugeotmate (#32475) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem hivatalos viszonteladó tudtommal, de az Apple weboldalán tudod ellenőrizni.
Szavatosság tudtommal egész EU-n belül él, nem csak Mo.-i beszerzés esetén. Viszont nem árt tudnod, h jogival a szavatosság nem egyezik meg a garanciával.
220voltos számlával semmire sem mész kb, az Apple csak a saját hivatalos számláit fogadja el, de amúgy nincs számlára szükség garihoz.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32479) peugeotmate válasza Ragnar95 (#32478) üzenetére


peugeotmate
őstag

Igen, azt tudom hogy a szavatosság nem egyenlő a garanciával. Csak az lenne a fő kérdésem, hogy 220 Volt-os számlával a második évben elhajtanak-e egy APR-ből, ha szavatosságra hivatkozva szervizelést kérek egy meghibásodott alkatrész miatt. De majd felhívom az Apple-t is.

meg

(#32480) Ragnar95 válasza peugeotmate (#32479) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az számít, h honnan származik a gép, ha EU-n belülről, akkor nem lesz gond, de ezt csak az Apple tudja megmondani, h honnan származik a gép.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32481) whited


whited
addikt

Sziasztok
Ha megveszek egy ilyen használt gépet: [link]
Amire még van hivatalos apple garancia akkor arra még fogok tudni bővítést venni, igaz?

Más: az intel iris pro valóban túl gyenge nem csak átlagos felhasználásra egy 15"-s MBP-ban, és ha van mód, ajánlatos az erősebbik vga-val felszereltet keresni ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32482) peugeotmate válasza Ragnar95 (#32480) üzenetére


peugeotmate
őstag

Magyar billentyűs a gép, a felhasználói kézikönyv és egyéb papírok a dobozban is mind-mind magyarul íródtak, úgyhogy bizakodom. :)

meg

(#32483) Ragnar95 válasza whited (#32481) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, a hivatalos gari lejártáig tudsz AppleCare-t venni. Amúgy nem ajánlanám, h ilyen boltból vásárolj, mivel az esetek 90%-ában jóval drágábban adják, mintha magánembertől vennéd.
Nem feltétlen gyenge az Iris Pro, azzal is lehet videót vágni, de természetesen munkában az idő pénz és a dGPU-s változat jelentősen felgyorsítja a renderelést és több effektet tudsz pl egyszerre ráküldeni vele a videóra.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32484) whited válasza Ragnar95 (#32483) üzenetére


whited
addikt

Köszönöm a válaszod, viszont akkor ebből következően, hol keressek épeszű árú gépet?
Mert legtöbb helyen ahol láttam, eléggé hasonló árakkal operáltak az eladók.
Igazság szerint nem is tudom, jobb-e használtat venni mert ha minden igaz és fogok tudni újat venni, akkor abból az ÁFA-t vissza tudnám igényelni, úgy meg már megint más a dolog :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32485) Ragnar95 válasza whited (#32484) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

beszeljukmacen, illetve hardveraprón nézelődj szerintem. Ha ÁFÁ-t vissza tudod igényelni, úgy más tészta, akkor már megérheti boltból venni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32486) whited válasza Ragnar95 (#32485) üzenetére


whited
addikt

ha szeretnék vele később a Final Cut-al komolyabban foglalkozni akkor azt hivatalos forrásból 1 almás viszonteladónál érdemes majd megvenni ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32487) Ragnar95 válasza whited (#32486) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Teljesen mindegy ilyen szempontból, hol veszed, ugyanazt a gépet kapod.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32488) vasi89 válasza whited (#32481) üzenetére


vasi89
addikt

Engem ráadásul csúnyán át is vertek vagy 2 éve. Garisként hirdették a gépet amiről később kiderült h valami volt beleöntve így nem h garis de használható se nagyon volt olyan 2-3 hónap után. Fogy védelemnek azt mondták, hogy mivel garis volt a gép nem szedték szét, mégis úgy hirdetik h átvizsgált gépek. Úgyhogy mindenki döntse el magának érdemes e velük üzletelni :(

(#32489) whited válasza vasi89 (#32488) üzenetére


whited
addikt

ez elég durva...
amúgy ha mégis újat veszek, vehetek közeli országban is, vagy az ár szinte megegyezik, nem szokott valami akció lenni pl osztrákban? :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32490) Ragnar95 válasza whited (#32489) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Jelenlegi árfolyamok mellett sajna max refurb gépet tudsz olcsón kifogni Ausztriából.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32491) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Sziasztok!

Relatíve új vagyok az almás témában, kérlek segítsetek az alábbi kérdések megválaszolásában:

A Kanadában vásárolt MacBook Air garanciája ugye nálunk is érvényes? Tehát worldwide az Apple gari ugye? A qwerty kiosztású billentyűzet nagyon gáz napi használatban?

Van még a fentieken kívül valami hátránya a kanadai gépnek?

A 13-as 256GB-os verziót néztem ki egyébként amit - a jelenlegi ~220 forintos - árfolyammal számolva nálunk pont a 128GB-os árában kapnék meg. (hazalátogató ismerős hozná)

Köszi előre is! :R (közben rájöttem, hogy van FAQ a topik elején.. :B )

[ Szerkesztve ]

(#32492) pana0017 válasza Tibi86 (#32491) üzenetére


pana0017
senior tag

Garanciával nem lesznek gondok. Itt a Hardveraprón van aki "magyarosítja" a billentyűzetet, illetve fóliát is lehet rá kapni. Egyetlen gond talán az lehet, hogy szerintem ott is USA kiosztású a billentyűzet, tehát az í-nek nincsen helye.

(#32493) TigerCat válasza Tibi86 (#32491) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én magyar területen mindennapos használatra, csak magyar kiosztással vennék gépet ennyi pénzért. Ha angolul programoznék egész nap, akkor nem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32494) Tibi86 válasza TigerCat (#32493) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Köszönöm mindkettőtök válaszát.

Bevallom a billentyűzetkiosztás - főleg az "í" hiánya - miatt elbizonytalanodtam én is, pláne mivel a gép alapvetően munkára lesz használva, és csak ezután jönne a "tartalomfogyasztás".

Alszom rá még egy-kettőt, aztán eldöntöm, hogy az anyagi ráfordítás, vagy a praktikum legyen a mérleg nyelve... :B

Köszi még egyszer!

(#32495) pana0017 válasza Tibi86 (#32494) üzenetére


pana0017
senior tag

Szerintem ha szétnézel az aprón, fogsz találni hasonló árban 256-os változatot. Ha nincs is, idő kérdése csak.

(#32496) Peetey91 válasza pana0017 (#32492) üzenetére


Peetey91
senior tag

USA kiosztásnál egyáltalán nincs helye az Í-nek, vagy a 0 mellé kerül?

(#32497) pana0017 válasza Peetey91 (#32496) üzenetére


pana0017
senior tag

Nincs neki helye, eggyel kevesebb billentyű van. Bár kombinációval előhozható.

(#32498) gboszi válasza Peetey91 (#32496) üzenetére


gboszi
senior tag

nekem usa kiosztásu mbp13-am van. soha semmi gondom nem volt vele. a Hungarian Pro IO-t használom bill kiosztásnak, s megszoktam. Vakon lehet gépelni. A "hosszúi" itt az "alt+,"
Ha tudok vele/miatta spórolni, tuti hogy a kovetkezőm is ilyen lesz

"If you're good at something, never do it for free!"

(#32499) #33846528 válasza gboszi (#32498) üzenetére


#33846528
törölt tag

Engem azért zavarna egy 3k feletti gépnél, hogy kombináció kell egy í-hez.

[ Szerkesztve ]

(#32500) Ragnar95 válasza TigerCat (#32493) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem nem sok jelentősége van, mivel át tudod állítani magyarra a billt és akkor minden ugyanott lesz, ahol magyar billen lenne. Egyedül a felfestés lesz más, de ha vakon gépelsz, teljesen mindegy, mi van felfestve a gombokra.
Amúgy 12k-ért világítós billt is kicserélnek HA-n magyarra.
Amúgy lehet rendelni nemzetközi bill-el is USA-ból is CTO gépet mindenféle plusz költség nélkül, amin gondolom van elég billentyű, bár nem tudom pontosan, melyik kiosztást jelöli az "international keyboard" megnevezés.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.