Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) tboldi válasza Syl (#81000) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mondjuk azt még nem próbáltam, hogy újra beállítom a képemet, esetleg még előtte egy másikat, és úgy vissza. Nem kizárt, hogy megjavulna. :D

(#81002) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

az apple music siralmasan rossz macen, konkretan inkabb a webes betat hasznalom mert az jobb mint a nativ :(

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#81003) vasi89 válasza K1nG HuNp (#81002) üzenetére


vasi89
addikt

én nem értem miért küzdötök még mindig azzal a spotify helyett. Nem is olcsóbb, ninc is fent több minden, cserébe folyton csak a panasz megy miatta. Ezzel szemben a spotify minden platformon hibátlanul megy. Egyedül az a borzalmas mikor magától ajánl zenéket de azzal azért lehet együtt élni.

(#81004) K1nG HuNp válasza vasi89 (#81003) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

olcsobb az apple music ill. jar hozza apple tv+ (diakoknak legalabbis) amit nezek es mobilon sokkal jobb az app mint a spotie, a zenekinalatban pedig sokkal rendezetebben es tobb tartalom van. nem veletlen valtottam majd 5 ev spoti utan

ettol fuggetlenul a most cataval kijott music app hulladek, de igazabol tokmindegy h laptoprol vagy mobilrol osztom airpodsra..

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#81005) lmno válasza vasi89 (#81003) üzenetére


lmno
őstag

Szerintem pont hogy a zene ajánlója sokkal jobb a Spotifynak, meg a desktop app. És nem csak Apple eszközökön működik. Pl. ha AM-ot akarok hallgatni TV-n, akkor vegyek 60 ezerért még hozzá egy Apple TV-t... persze.

(#81006) norbi2010


norbi2010
őstag

Ma állítgattam kicsit az egeret, a scroll visszaugrást sikerült megoldani azzal, hogy kikapcsoltam a Smooth Scroll-t a Logitech app-ban, plusz beállítottam a gombokat is, így már azért elég kultúrált a dolog, még a végén marad. :DDD

(#81007) galaxys80 válasza vasi89 (#81003) üzenetére


galaxys80
veterán

Én az Apple Musicot lecseréltem a megjelenésekor a Youtube Musicra. (Teszem hozzá nekem az AM-al sem volt gondom)
Szerintem Spotify-t és az Apple Music-ot is veri.
Minőségben nincs különbség. Szinte minden fent van és minden platformon könnyedén használható. Plusz nincs reklám sem a Youtube-ban.

[ Szerkesztve ]

(#81008) #95561216 válasza vasi89 (#81003) üzenetére


#95561216
törölt tag

A már említett apple TV+-on kívül nincs meg plusz egy helyen a bankkártyám, amivel foglalkozni kell, ha lejár, egyetlen nem apple eszközöm meg egy win pc, amin amúgy is van fent itunes. Es lehet, hogy anno spotify-on én voltam béna, de halálba idegesített, hogy ha egyetlen számot felvettem playlistre, akkor az a szerencsétlen az összes albumot mutatta a saját zenék között, használhatatlanná téve ezt a funkciót. Apple Musicon ez meg működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#81009) vasi89 válasza galaxys80 (#81007) üzenetére


vasi89
addikt

a youtube az ilyen szempontból valóban jobb mert ott tényleg minden fent van jóminőségben.

@flimo: nálam tökéletesen működik a playlist, nincs meg az általad említett probléma.
@K1nG HuNp: én spotifyon is megtalálok mindent amit szeretnék pedig elég sokféle stílust hallgatok. Mondjuk én már váltottam ios-ről így az apple music esélytelen is lenne de nekem iphoneon tökéletes volt a spotify app, főleg a beépített EQ miatt.

(#81010) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Sziasztok!
Elhatároztam, hogy kipróbálom milyen is egy Apple számítógép. Kezdetnek nem szeretnék belefutni, hogy megbánok egy esetleges vásárlást és maradok a jó öreg MS termékeknél ezért használtban gondolkodom. Az elmúlt 1 évben eléggé beszippantott az Apple! (mobil, óra, TV) Az lenne a kérdésem hogy mire alkalmas egy 7-8 éves macbook? Érdemes megvenni? Azt megtaláltam, hogy a macOS Catalina 2012 után gyártott modellekre telepíthető. De mennyire lesz használható mondjuk egy 2013-as macbook air frissítve? Csak zötykölődik rajta a friss OS vagy azért használható? Képes lejátszani napjaink video formátumait? Mennyire használódik el egy ilyen gép az évek alatt normál felhasználást feltételezve?
Köszi a válaszokat

(#81011) vasi89 válasza Jegesmaci81 (#81010) üzenetére


vasi89
addikt

2014-2015ös pronál régebbit én nem ajánlanék neked. Az sem olyan vészesen drága már. Attól régebbiekkel csak szenvedni fogsz, főleg egy 2013as air-el.

(#81012) #95561216 válasza vasi89 (#81009) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem a playlist nem megy, hanem ha megnézem az albumaim (vagy nem tudom már hogy hívják ott), akkor tele lesz sok 1-2 számos szeméttel, miközben engem csak azok érdekelnének, ahol a teljes albumot hozzáadtam. Apple musicban ez megy, mert a szám playlisthez adása nem jelenti azt, hogy a librarybe is felvettem, így az albumok közt nem jelenik meg a sok "szemét". Legalábbis 2-3 éve ezzel nagyon szívtam.

(#81013) trobi28


trobi28
addikt

Este felraktam egy Windows-t a 2014-es MBA-re. Direkt vásároltam egyet, nem akarok én mókolni meg szeretem a legális dolgokat. :K Csak halkan jegyzem meg, hogy már annyi Windows-t vásároltam gépekkel, hogy Dunát lehetne rekeszteni vele :U
Röviden: fél órát volt fent, töröltem a francba :O
Bővebben: minden újraindításnál előjött valami hiba. Vagy az SD kártyát nem ismerte fel, vagy a fényerő maxon felét tudta, mint amire képes a kijelző, a tapi pad olyan furcsán működött, mintha egy wines gépét tapicskolnám, hang Bluetoothon AiprPods-al akadozott, és még a franc tudja mi baja nem volt, szóval töröltem. Így használni egy MacBook-ot istenkáromlás ;)

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#81014) csabiks válasza trobi28 (#81013) üzenetére


csabiks
senior tag

pedig vannak még mazohisták akik kifejezetten imádjak :DD

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#81015) lmno válasza #95561216 (#81012) üzenetére


lmno
őstag

Vagy user error, vagy azóta már nem így működik :) Semmi ilyesmit nem tapasztaltam.

(#81016) r4z válasza vasi89 (#81011) üzenetére


r4z
nagyúr

A 2013 mid Air pont ugyanaz a generacio, mint a 2014 early Pro.

8GB RAM legyen benne, es teljesen jol hasznalhato lesz, csak HEVC videot ne akarj vele lejatszani. Egyedul az akku oregszik el ezekben a gepekben.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#81017) R a y


R a y
senior tag

Kicsit fél off: nem tud vki bb most applecaret 13 colos macbook pro hoz? :)) :R

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#81018) Jegesmaci81 válasza vasi89 (#81011) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Köszi az infót. Nem az airben gondolkodom hanem egy 2013-as por-ban. Viszont ha már az air is elfogadható akkor nyilván nem lesz gondom a pro-val.

(#81019) Vasy09 válasza R a y (#81017) üzenetére


Vasy09
őstag

edigitálon láttam dobozost! :K :K

Gamertag: Vasy09

(#81020) K1nG HuNp válasza trobi28 (#81013) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

nekem most egyetem miatt kellett egy windowst felpakolnom dehat leszakadt a pofam olyan szar volt a catalina utan. konkretan az eger laggolt.. :) szivbol orultem mikor vegeztem a targyal es legyalulhattam az egesz hobelebancot

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#81021) NGA válasza trobi28 (#81013) üzenetére


NGA
addikt

Nekem fent van a win10 a MBP 2011-esen, és teljesen jól működik. Nem laggol, minden drivert megtalált.

Az azért hozzátartozik, hogy 4 giga kevés a win-nek, kell a 8 giga. De ez igaz a macos-re is.

[ Szerkesztve ]

(#81022) R a y válasza Vasy09 (#81019) üzenetére


R a y
senior tag

Köszi, most de 78ért nem nagy deal, ennyiért bárhol van :(

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#81023) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Raknék ipadra egy filmet a MBP-ról. Viszont amióta egybevonták az Itunest meg mindent nem tudom hogyan kell VLC-n keresztül átmásolni. Valakinek ötlet?

(#81024) tboldi válasza Thewent12 (#81023) üzenetére


tboldi
nagyúr

A VLC-ben lent bökj a hálózatra, ha nincs aktiválva a Wi-Fi megosztás, akkor kapcsold be, a laposon bepötyögöd a böngészőbe a valamelyik címet, majd drag&droppal mehet rá a fájl.

(#81025) Thewent12 válasza tboldi (#81024) üzenetére


Thewent12
aktív tag

sikerült, köszönöm :R

(#81026) Nocsesz1


Nocsesz1
senior tag

Gyári Mail alkalmazással hogy oldjátok meg hogy ha képet küldök ne beágyazódva küldje hanem mellékletként?

HAJRÁ VIDI !!

(#81027) TigerCat válasza Nocsesz1 (#81026) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Sehogy, nekem bejön így. De ha olyan, akkor a levél végére teszem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#81028) Nocsesz1 válasza TigerCat (#81027) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Olvasni nekem is könnyebb így meg nem is lenne vele bajom de a gond hogy a kárszakértők nem tudják csatolni mert nem mellékletben van. Hiába mondom nekik hogy jobb clikk mentés :DDD .De van hogy 15-20 kép is megy és egyesével tényleg szar :B
Akkor kell keresnem valami alternatívát. köszi

HAJRÁ VIDI !!

(#81029) TigerCat válasza Nocsesz1 (#81028) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Bezippeled és úgy küldöd. Vagy Dropbox, iCloud, stb. linket. Az is jó lehet... Egyébként lehetne erre is egy kapcsoló. De ahogy sok más aprósággal kapcsolatban, ez ügyben sem remélek semmit.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#81030) vasi89 válasza r4z (#81016) üzenetére


vasi89
addikt

a generáció ugyan az de a 2 proci elég távol áll egymástól.

@Jegesmaci81: a 2013as pro elég sok hibával küzdött :( elvileg a 2014es is de nekem 5 évig hibátlanul tette a dolgát és a mostani gazdája sem panaszkodik.

[ Szerkesztve ]

(#81031) Dhampir válasza hszilard666 (#80920) üzenetére


Dhampir
félisten

Igaz, hogy láttam már jobb paneleket is, de nekem tetszik annak az Airnek a kijelzője.

<Kőzápor felém> :D

[ Szerkesztve ]

(#81032) nord_ válasza Nocsesz1 (#81026) üzenetére


nord_
veterán

Amikor gmailre vagy céges exchange-re küldöm, akkor ott már minden esetben mellékleteként jelenik meg.

(#81033) bmakszim válasza NGA (#81021) üzenetére


bmakszim
senior tag

Én a WoW miatt használom mac-en a windowst (jobb, mint a macOS kliens).
Egy hete frissítette nekem a windows a wifi adapter driverét, ami után nem tudtam csatlakozni semmilyen hálózathoz. Visszaálltam a korábbi verzióra, majd restart után újból frissítette és újból használhatatlan lett. A GroupPolicyban kellett túrkálnom, hogy letiltsam az automata frissítést. Hihetetlen milyen agresszív ilyen téren a win. Egy ideig tudod odázni, de végül úgysem kerülheted el az update-eket.
Rendszeres még, hogy elmegy a billentyűzet világítás, de ahhoz már hozzászoktam.
Más bajom nincs a bootcamp-pel.

(#81034) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Sziasztok.
MacOS Catalina óta amikor kinyitom a macbookot ,és nézném a NAS-ról az adtokat, soha nem kapcsolódik rá, és manuálisan sem tudok kapcsolódni.. Mi lehet a probléma? Catalina előtt működött mindig, de most több ismerősömnél is ez van akik frissítettek. Alvó állapot után nem kapcsolódik a NAS-hoz. MI lehet a megoldás?

Üdv: Csabee.

(#81035) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Használ valaki Mac-et Airpods-al?
Tegnap sikerült emagon vadászni egy Airpods 2-t. HyperX Cloud II-m váltanám ki vele.
Kérdés, hogy mennyire használható. Anno sima jack-es earpods-ot próbáltam vele, de nagyon halk volt. Remélem itt már megvan oldva ez a probléma.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#81036) marsu. válasza IntelKiller7 (#81035) üzenetére


marsu.
senior tag

Én nem veszek észre hangerőben különbséget, ha iphone-nal vagy mac-el használom az airpods-ot.

(#81037) K1nG HuNp válasza IntelKiller7 (#81035) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

teljesen jo, napi szinten hasznalom, mindenben megyegyezik a telefonos elmennyel

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#81038) Csabee. válasza IntelKiller7 (#81035) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nekem is hibátlanul megy!

Üdv: Csabee.

(#81039) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Köszi mindenkinek! Akkor megnyugodtam. Már nagyon várom, hogy megérkezzen. :) :R

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#81040) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Ilyenkor mi a teendő? Ugyan nem MacBook de 2007 iMac.
[kép]

(#81041) Csabee. válasza hitman77 (#81040) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Próbálkozz később esetleg.

Üdv: Csabee.

(#81042) csababarca


csababarca
őstag

dockból miért tűnt el a letöltések mappám? vagyis ott volt a kuka mellett egy letöltések ikon, oda ment mindenem, onnan egyből tudtam megnyitni a letöltött dolgokat. most ssafarin belül van letöltések, és oda mennek a dolgok.

legújabb OS.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#81043) Wizard8


Wizard8
tag

Sziasztok,

Nemrég lettem egy 2014-es Macbook air tulajdonosa. A legújabb OS fut rajta.
Rossz akkuval vettem, amit kicseréltem egy green cell akkura. A neten található leírások alapján megcsináltam az "akku formázás-t". Az új akkuval mintha nem stimmelne valami. Figyelmeztetés nélkül kikapcsol a gép 20% környékén, néha magasabb százalékoknál is. Néha nem kapcsol be, hiába nyomom a bekapcsoló gombot, ez vagy megjavul ha töltőre tettem, vagy véletlenszerűen elindul.

Van tippetek, hogy mit tudnék ezzel kezdeni? Találkoztatok hasonló problémával?

Köszi előre is. :)

(#81044) Csabee. válasza Wizard8 (#81043) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ez akku hibára utal. A coconut battery appot nézd meg mit mutat az akku-ra. De ha újonnan rakattad be akkor gondolom garancia is van rá.

Üdv: Csabee.

(#81045) TigerCat válasza csababarca (#81042) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Húzd vissza finderből

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#81046) trobi28 válasza Csabee. (#81034) üzenetére


trobi28
addikt

Én is tapasztalom ezt a jelenséget. Úgy oldottam meg, hogy fent van a Commander One fájl kezelő (tetszik a két ablakos megoldása), azzal meg azonnal csatlakozik és ezt követően látja a Finder is :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#81047) Wizard8 válasza Csabee. (#81044) üzenetére


Wizard8
tag

Feltettem a coconut battery-t, ezt írja, ez alapján jó. Viszont egy napja nem tölt 75% fölé.

[ Szerkesztve ]

(#81048) Csabee. válasza trobi28 (#81046) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszönöm, kipróbálom én is! :)

De hihetetlen hogy elcseszték ezt is ami eddig jó volt..

Üdv: Csabee.

(#81049) zoli62 válasza Csabee. (#81034) üzenetére


zoli62
addikt

(#81050) #35104512


#35104512
törölt tag

sziasztok, valaki(k) akinek van 2015 13" macbook air és pro tenne fel egy screenshot -ot egy megnyitott numbers -ről..? :) köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.