Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) TigerCat válasza pana0017 (#32350) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem ma nem ébredt fel alvásból. Jóval megbízhatatlanabb rendszer, mint a Windows 7 volt...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32352) madle


madle
őstag

Srácok, létezik olyan Chat program Facebookhoz, amit tudok integrálni a felső sávba? Fontos lenne, mert szakdolgozatot kell írnom, és ha felmegyek elolvasni egy egy levelet, azonnal leragadok percekig, képtelen vagyok tűrtőztetni magam és le akarok szokni erről a fertőről.. kizárólag üzenetre kellene, persze lehetőleg valami olyan ami nem jelez elérhetőnek egész nap engem, attól hogy be vagyok jelentkezve..

Régen telóról használtam Messengert, de hiába tiltottam le hogy Offline legyek, akkor is másik elérhetőnek láttak, és ez nem előnyös szerintem ha ismerőseim azt látják folyamatosan gépnél vagyok, főleg ha a főnök... :)

(#32353) TigerCat válasza madle (#32352) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A Chatty nekem bevált, szerintem egész jó alkalmazás, vagy kipróbálod a Fluid-ot, amivel bármilyen weboldalból tudsz Mac-es alkalmazást készíteni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32354) pana0017


pana0017
senior tag

Tudom hogy volt már az El Capitan telepítés de nem találom. Valaki belinkelné?

(#32355) megema válasza TigerCat (#32353) üzenetére


megema
őstag

Mondjuk a Chatty-vel is vigyázni kell, mert alvásból ébresztve bekapcsolja a chatet... :W

(#32356) madle válasza TigerCat (#32353) üzenetére


madle
őstag

Láttam valahol, hogy a Messeges.app-hoz is hozzá lehet rendelni a facebookot valahogy. Csak ott olvastam zökkenőket, hogy nem túl szépen fut a dolog, meg nem vagyok benne biztos hogy lehet e offline használni, tehát, hogy ne lássanak, hogy elérhető vagyok.

Ez a Chatty elég szépnek tűnik, csak ha alvóból elérhetővél tesz akkor lehet mindig kikapcsolgatni, az egyszerűen megoldható egy gombnyomással? Vagy szórakozni kell vele?

(#32357) TigerCat válasza madle (#32356) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt keresed?

Igazából azt sem tudom, Chatty-ben hol lehet állítani a kapcsolati állapotom... Sosem kellett.
:D

Esetleg próbáld meg a Fluid-ot is. Add meg a https://www.messenger.com/ címet és minden olyan lesz, mint a böngészőben. Leszámítva, hogy önálló appként fut majd és kapod az értesítéseket a bal felső sarokban.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32358) madle válasza TigerCat (#32357) üzenetére


madle
őstag

Ez volt az, próbáltad már messeges-be operálni a dolgot?
Megnézem először a Chattyt, aztán próbálom a Fluidot. :)

(#32359) TigerCat válasza madle (#32358) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, működött szépen, de nekem nem jött be. Marad a Chatty.
A Fluid baromi jó, így van Gmail app-em is...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32360) megema válasza TigerCat (#32357) üzenetére


megema
őstag

Az iOS-re hajazó csúszka az, ami a (hiányzó) neved mellett van a menüsorról lenyíló ablakban.

(#32361) TigerCat válasza megema (#32360) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi!
:R

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32362) dabgergo


dabgergo
őstag

Mai cikk: Megérkezett az Office 2016 for Mac!
[link]

Ez vajon változtat a helyzeten?

(#32363) TigerCat válasza dabgergo (#32362) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A Preview Excel ablaka konkrétan befagy, semmire nem reagál. Mondjuk ez az új Windows alatt sem jön be annyira, mint a 2011-es verzió...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32364) lugosi válasza dabgergo (#32362) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hm, majd csak vasárnap tudom kipróbálni, de egy próbát megér. Rontani nem hiszem, hogy tudtak rajta.

(#32365) FIREBLADE78 válasza r4z (#32312) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Már csak egy diák kéne és lenne ingyen office :D ;] ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#32366) Nnobi


Nnobi
tag

Sziasztok,

abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy milyen programmal lehet titkosítani a programokat,
konkrétan a fotók alkalmazást kellene kóddal védeni ,mert párom gépét egy munkatársának kell odaadnunk program telepítés céljából és nem szeretnék, ha elkezdene keresgélni a gépen olyan helyeken ami nem rá tartózik.
Lenne-e erre megoldás vagy egy fiókot nyitni neki amiben telepíteni tudná a programokat.

Köszi a segítséget előre is.

üdv: Norbi

(#32367) TigerCat válasza Nnobi (#32366) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem ideiglenesen helyezd át a fotók könyvtárad másik eszközre...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32368) zaiczd


zaiczd
tag

rakott fel valaki osx el capitan public betat ?

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#32369) bmwk1200s válasza zaiczd (#32368) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nekem a beta 3 van fent, csak nem tudom, hogy van e értelme radobni a public betat...
Verzió szám mi a public betánál?
A beta 3nak ez: 15A216g

Semmit sem írok alá!

(#32370) zaiczd válasza bmwk1200s (#32369) üzenetére


zaiczd
tag

pillanat és megnézem, stabilitása milyen?

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#32371) zaiczd válasza bmwk1200s (#32369) üzenetére


zaiczd
tag

seholsem találom a verzió számot, talán csak ha felrakom, te hol tudod megnézni ? köszi

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#32372) bmwk1200s válasza zaiczd (#32371) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Hát ez az, hogy én sem találom pedig túrom a netet :DDD
Nekem eddig semmi összeomlás, fagyás nem volt, pedig élő yosemite 10.10.4re tettem fel :DDD
Még a parallels-es win8.1 is szépen fut, ahogy eddig is.

Nekem egyelőre szuper :)

Semmit sem írok alá!

(#32373) zaiczd válasza bmwk1200s (#32372) üzenetére


zaiczd
tag

Én is bízok benne, még a yosemite betával is tudtam élni anno, erre meg azt mondják hogy sokkal megbízhatóbb. hát akkor valahogy felvarázsolom aztán lesz ami lesz, elvileg minden programom kompatibilis, nem lehet nagyobb gond :)

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#32374) bmwk1200s válasza zaiczd (#32373) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ha fenn van a public beta beirnád ide a verzió számát? :R

Semmit sem írok alá!

(#32375) zaiczd válasza bmwk1200s (#32372) üzenetére


zaiczd
tag

abban nem tudsz segíteni, hogy hogyan tudom felrakni a public betat? részt veszek a betás dolgokban hivatalosan már több mint egy éve de nem látom se app storeban, se sehol :/

SZERK: sikerült :))

[ Szerkesztve ]

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#32376) zaiczd válasza bmwk1200s (#32374) üzenetére


zaiczd
tag

redemption code nem működik amit kaptam appletől szóval nem nagyon tudom felrakni -.-

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#32377) bmwk1200s válasza zaiczd (#32376) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Hogy hogy nem mukodik? Nem tolti a purchase alatt?

Semmit sem írok alá!

(#32378) randras


randras
veterán

Csinált itt már olyat valaki, hogy a macbookra bootcamp-el feltelepített windows meghajtóját TrueCryptel/VeraCryptel titkosította? Vagy feszegetem a határokat? :D

(#32379) zaiczd válasza bmwk1200s (#32377) üzenetére


zaiczd
tag

azt írja hogy nem érvényes, de az apple szerverei rohadt lassuak meg haldokolnak gondolom mindenki most nyomatja a public bétát megpróbálom még egy kibejelentkezés után hátha. csak egy negyed óra mire frissíti az apple oldalát. app storeban behozta csak a kód volt a bibi

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#32380) zaiczd válasza bmwk1200s (#32377) üzenetére


zaiczd
tag

azt írja hogy be lett már váltva de mire lett volna. csak az én id-m nyilván más nem nyúlt bele. :O

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#32381) megema válasza zaiczd (#32368) üzenetére


megema
őstag

Most raktam fel 10.10.4-re. Valami nem kerek. A Finder oldalsáv szélességét nem menti el, hálózati megosztás megnyitásakor kifeketedik az ablak tartalmat mutató része. Fejlesztői béta 1-2-vel nem volt gond tiszta telepítéssel, de ezt most bepróbáltam éles rendszernek... :U Lehet újratelepítés lesz, pedig csak a végleges El Capitan-t akartam úgy felrakni.

A monitoromhoz továbbra is hegeszteni kell, mert alapból fakóak a színei. Yosemite alatt a hanggal nem volt gond, de az El Capitan nem érzékeli újraindítás után a monitor hangszóróját.

[ Szerkesztve ]

(#32382) TigerCat válasza megema (#32381) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha megint elcseszik az oldalsávot és állandóan toszogatnom kell az oszlopok szélességét, esküszöm megyek vissza PC-re. Ezek az apróságok szó szerint megkeserítik az életem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32383) megema válasza TigerCat (#32382) üzenetére


megema
őstag

Felrakom tisztán is külön partícióra, de úgy nem volt vele gond.

Engem ez az egész monitor téma is eléggé bosszant. Nem igaz, hogy nem tudják megoldani az egyes monitorok TV-ként való érzékelésének problémáját. Emiatt PAL helyett NTSC-t (RGB helyett YCbCr színképet) használ és fakó az egész kép. Van rá fix, de nem gyári...

Mondjuk az új betűtípus végre jól mutat 2560x1080-ban is, nem csak retinán.

(#32384) zaiczd válasza megema (#32381) üzenetére


zaiczd
tag

de én meg fel sem tudtam rakni :/

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#32385) megema válasza megema (#32383) üzenetére


megema
őstag

Sajnos tiszta telepítéssel is ugyanazt tapasztalom minden téren. :( A Finder fejlesztői béta 1 alatt tuti jó volt, és talán a 2 alatt is.

A kifeketedést csak akkor csinálja, ha elállítom az oldalsáv szélességét. Ezen felül, ha nyilakkal lépek egy mappa legfelső ikonsorára, akkor nem görget tovább. Gondolom elnéztek valamit, mivel az már az ablakon belül van, csak elfedi az ablak felső sávja. (Ezt fejlesztői béták alatt is csinálta.)

(#32384) $[!]eEpWa|ke: Én itt bejelentkeztem, majd az "enroll your Mac" feliratú linkre kattintottam. Utána a megnyíló oldalon a kék gombra, majd App Store-ból lejött a rendszer.

(#32374) bmwk1200s: 15A215h

[ Szerkesztve ]

(#32386) madle


madle
őstag

Érdemesebb az Office 365-öt használni a Parallels-es Windows Office helyett? Van diákom szóval ingyenesen tudnám használni a dolgot!

(#32387) lugosi válasza madle (#32386) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Most a webes felületen elérhető progikra gondolsz, vagy az o365 keretében letölthetőekre?

(#32388) randras válasza megema (#32383) üzenetére


randras
veterán

Tehát nem javítják a monitoros témát továbbra sem... azt azért megéljük, hogy nem laggol minden, mint az állat?

Én is fel akartam rakni, de így hogy bootcamp windowsom is van, nem igazán tudom biztonságos-e, egyáltalán lehet-e.

(#32389) megema válasza randras (#32388) üzenetére


megema
őstag

Tiszta telepítéssel látványos javulást mutatott egy belakott Yosemite-hoz képest. A belakott állapotban nyújtott teljesítményről csak később tudok nyilatkozni.

Nálam annyira nem gáz a monitor helyzet, mert az a patch, ami nálad valamiért nem működött, nálam gond nélkül megy. Csak most már ahhoz, hogy érzékelje a gép a monitor hangszóróját, ki-be kell dugdosnom a kábelt. Inkább a tény bosszant, hogy gyárilag ez sem kerek, plusz még rontottak is rajta.

Nem használok Bootcampet, de szerintem csak a támogatási szoftver frissítése kavarhat be. Gondolom frissítés után az is frissül Windowson. :F

[ Szerkesztve ]

(#32390) violentSt


violentSt
tag

sziasztok! sos szuksegem van egy mobilabb szamitogepre mivel meghalt a laptopom, gondolkoztam, hogy kipróbálnék egy macet, bongesesen kivul tanulasra hasznalnam,
(adobe termékek futtatása, ps, fireworks, illustrator meg egy kis html, css)
Kezdesnek egy koltsegkimelo 2007es macbook prot neztem ki erdemes meg ezzel a masinaval foglalkozni :F
Illetve erdekelne ezen cuccok bovithetősege, pl ssd vinyo, illetve ram szempontjabol mire kell fgyelni?
megeszi a sima noti alkatreszeket (so dimm ddr2 ram, sata vinyo mert abbol akad itthon par darab)

[ Szerkesztve ]

(#32391) vasi89 válasza violentSt (#32390) üzenetére


vasi89
addikt

Saját tapasztalat alapján egy 2010es alu pro alá nem adnék már. Az is még core2duo de még használható. Egy SSD-vel és 4-8 gb RAM-al a célnak teljesen megfelel. De egy 2007es gép már nagyon elavult.

(#32392) madle válasza lugosi (#32387) üzenetére


madle
őstag

A diákok számára nyújtott program keretén belül letölthető Office 365-re gondolok. Ingyen tölthetem le, és azért érdekel, hogy ez mennyire stabil és használható szakdogához. Mert akkor nem szórakozok a Parallels-es megoldással.

(#32393) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Üdv srácok!

A macbook egyéb résznél ír 30gb foglalást. Hogy tudom megnézni hogy mi az az egyéb dolog ami foglalja a helyet? 64gb-os modellnél ez meglehetősen nagy méret.

(#32394) madle válasza madle (#32392) üzenetére


madle
őstag

Most lehet hülyeséget is mondtam, mert letöltöttem az imént, most telepítem és azt írja, hogy Microsoft office 2016 for Mac Telepítése. Pedig az Office 365 oldaláról irányított erre a linkre az a diákkedvezményes dolog.

(#32395) Ragnar95 válasza vasi89 (#32391) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

+1, i5 alá csak akkor mennék, ha semmiképp nincs rá pénz, de ha ez a helyzet, akkor is a 2007-es gépek nagyon régiek, főleg,h RAM-ból se sokat esznek meg.
Szerintem 2009-es White is jó lehet, de valóban a 2010-es Alu Pro a legjobb választás, ha early 2011 MBP nem fér bele.
És ahogy írtad, kizárólag SSD-vel és PS miatt minimum 8GB RAM-mal.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32396) zaiczd válasza bmwk1200s (#32377) üzenetére


zaiczd
tag

itt a verziószáma a public bétának!

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#32397) whitezo88


whitezo88
nagyúr

hogy tudok a gépemről letörölni egy felh. fiókot egyben? jeszavas, és van rajta progi amit folyton frissíteni akar az Appstore is amihez ugye jelszó kell. Én ofc. admin vagyok a fiók nem, csak sima.

(#32398) lugosi válasza madle (#32394) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az rendben van pedig. Az o365 keretében mindig a legfrissebb aktuális office verziót tudtad letölteni. Ez most a 2016. Olyan asztali szoftver nincs, hogy "Office 365".
Tehát az o365 egy fiók (előfizetés) aminek a keretén belül használhatsz szoftvert és szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

(#32399) madle válasza lugosi (#32398) üzenetére


madle
őstag

Ja értelek, közben már használom is, teljesen korrekt! Kicsit aprócskábbak a dolgok mint Windows-on de használható minden.

(#32400) randras válasza megema (#32389) üzenetére


randras
veterán

Igen, a hangszóró nekem is random eltűnik Windows alatt is, ilyen beépített hangszórós az LG monitor... Néha a fülest is csak második bedugásra érzékeli. Ha legalább fluid lenne, lehet, hogy valamire használnám az OSX-et is, de így, enélkül a patch nélkül csak beépített monitoron jó.

Igazából nekem ez a GPT-MBR/UEFI-BIOS témakör, kettő közötti különbségek teljesen nem tiszta, nem sokat foglalkoztam eddig ezzel. A vége lehet, hogy az lesz, hogy ha jön a Windows 10, nullára gyalulom a gépet és akkor majd nem kell ilyenekkel foglalkozni. Persze, ha rendesen fog menni... Vagy előtte kipróbálom, mivel cseszem el, és mivel nem. ;]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.