Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33651) r4z válasza Blaise (#33650) üzenetére


r4z
nagyúr

Esetleg Brackets, nekem - igaz csak hobbiszinten - bevált.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33652) TigerCat válasza Blaise (#33650) üzenetére


TigerCat
nagyúr

TextWrangler?
Mondjuk én csak az elcseszett kódolású szöveges tartalmak miatt használom, de szerintem jó lehet.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33653) whited válasza TigerCat (#33649) üzenetére


whited
addikt

mennyit kell, hogy merüljön+feltöltés, hogy 1 ciklust számoljon?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33654) csabi94 válasza whited (#33653) üzenetére


csabi94
őstag

Kb. 100%-ot. :D

(#33655) TigerCat válasza csabi94 (#33654) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Valóban 100%, de ez úgy is kijöhet, hogy 5 alkalommal 20%-ot meríted. Itt elég jól le van írva: [link]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33656) megema válasza privacy99 (#33646) üzenetére


megema
őstag

Én ilyen szövegszerkesztésre a Sublime Text 3-at használom. Még nem fizettem érte, mert sokallom a $70-t. Így x db mentés után feldob egy ablakot, amit ki kell lőni. Funkcióit tekintve szerintem nincs párja.

Ha elsőre nem lenne retina, akkor meg lehet oldani.

(#33657) csabi94 válasza TigerCat (#33655) üzenetére


csabi94
őstag

Igen, én úgy értettem. :)

(#33658) Blaise válasza TigerCat (#33652) üzenetére


Blaise
veterán

Attól függ, hogy komplett IDE kell, vagy elég egy jó funkciókkal felvértezett szövegszerkesztő.

PHPStorm és a Coda inkább IDE, hardcore Mac user ismerőseim a TextMate-re esküsznek ezer éve, persze azóta jelentek meg trónkövetelők bőven, Sublime Text, Atom, Brackets, Visual Studio Code stb.

(#33659) TigerCat válasza Blaise (#33658) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mázli, hogy nem kódolok...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33660) Ragnar95 válasza Blaise (#33658) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az igazán hardcore programozóknak meg egy VIM is elég majdnem bármelyik nyelvhez :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33661) #Chris válasza privacy99 (#33646) üzenetére


#Chris
tag

https://www.visualstudio.com/en-us/products/code-vs.aspx

Ez se rossz.

(#33662) lugosi válasza TigerCat (#33649) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyébként mekkora költség egy mai MBP-ban akksit cseréltetni a szervizzel? Vagy inkább egy AIR-ben?

(#33663) benczeb


benczeb
aktív tag

Azt hadd kerdezzem meg, h ha egy windowsos gepen szeretnek citrixen at dolgozni, hogy a manoba adok neki jobb egergombot? Hasznalja valaki ilyen modon?

(#33664) lugosi válasza benczeb (#33663) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát, ctrl-kattintás a jobb egérgomb, de a beállításokban beállítható hogy legyen "rendes" jobb gomb is (fizikailag).

(#33665) benczeb válasza lugosi (#33664) üzenetére


benczeb
aktív tag

Koszonom.

(#33666) icoj69


icoj69
tag

Sziasztok!

Ha megengeditek visszatérnék még pár szó erejéig az akkumulátor nyűgömhöz.
Cseréltetett mér valaki közületek akkumulátort? Esetleg ha valaki utángyártottat használ, akkor mondjon róla pár szót. Ugyan olyan az üzemideje mintha eredeti lenne vagy sokkal rosszabb?
Eredetit honnan tudok beszerezni? Nem ebay-re gondoltam, hanem magyarországi beszerzésre.

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#33667) lugosi válasza icoj69 (#33666) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Erre én is nagyon kíváncsi lennék, ha valakinek van vele tapasztalata, ossza már meg.

(#33668) privacy99


privacy99
senior tag

Köszönöm a tanácsokat, most 2 szövegszerkesztőt is tesztelek (TextWrangler, Brackets), meglátjuk, melyik válik be. Inkább ezek az egyszerűbbek szimpatikusak.

Lenne egy másik kérdésem. Kipróbáltam volna, hogy az iPhoto mire képes a többi fotós alkalmazáshoz képest, de azt írja, hogy nem a legfrissebb van fent, és muszáj frissítenem, átdob az App Store-ba, ott pedig azt írja, hogy ez az alkalmazás a magyar store-ban nem elérhető. Akkor az iPhoto-t vegyem úgy, hogy nincs?

Köszi!

(#33669) bkpijoter válasza privacy99 (#33668) üzenetére


bkpijoter
csendes tag

Én is kezdő Mac felhasználó vagyok, de azt tudom, hogy az iPhoto alkalmazást leváltotta a Photos alkalmazás.
Üdv

(#33670) privacy99 válasza bkpijoter (#33669) üzenetére


privacy99
senior tag

Na ezt nem tudtam, köszi. Bár akkor nem értem, miért van a Launchpadon, meg úgy a gépen.

(#33671) Ragnar95 válasza privacy99 (#33670) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mert akinek megvan az iPhoto, az továbbra is tudja használni, csak nem fejleszti már az Apple és az AppStore-ból lekerült.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33672) privacy99 válasza Ragnar95 (#33671) üzenetére


privacy99
senior tag

Így már értem, köszi :R

(#33673) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Srácok, kellene egy kis iTunes help!
1-2 hónapja, az Apple Music indulásakor az iTunes feltöltötte, majd kielemezte az összes zenémet. Összesen 6.000 dal, durván 60 GB, albumokba rendezve, ID tag-ekkel, stb. Azóta lemondtam, mert nem igazán jött be a szolgáltatás, a rádió és a saját zenéim is elegendőek. Viszont, most úgy döntöttem, előfizetek a Match-re, de sajnos az azóta törölt dalok is megjelentek a könyvtárban, illetve teljesen randomszerűen lecserélgette a lokális fájlokat, természetesen új ID tag-ekkel. Mi történik, ha mindent törlök és egy aktuális zenei adatbázist újra beteszek az iTunes-ba? Vajon újra összekeveri? Vagy miként tudom csekkolni a felesleges fájlokat?
Köszi!

Szerk.:
Hoppá, közben egy része meg is oldódott...
A lejátszási listákat is leszinkronizálta és azok között volt egy, amit már töröltem. Az abban szereplő dalok jelentették a többletet.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33674) r4z válasza TigerCat (#33673) üzenetére


r4z
nagyúr

Azoknál a számoknál, amik megvannak lokálisan is, jobb klikk, és remove download.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33675) megema


megema
őstag

Nem tudom, hogy mikor történt, de valamit nagyon elcsesztek az El Capitanban. :( A PB6-ban kb. ugyanolyan kiszámíthatatlanul döcögős (vagy igen, vagy nem) a teljes képernyős alkalmazások közötti váltás (3-4 ujjas swipe/Ctrl+nyilak) retinán, mint Yosemite-nál. PB4 vagy 5 alatt nem lehetett össze-vissza swipe-olni 3 ujjal, meg kellett várni az animáció végét, különben nem reagált. Cserében sima volt. Most ezt visszacsinálták, lehet rángatni az asztalokat/alkalmazásokat, de olyan, amilyen. :U

Másnak is feltűnt? Az a gond, hogy korábban főleg külső kijelzővel használtam, de amikor nem, akkor is jónak tűnt. Most meg főleg a saját kijelzőjével használom. Gyorsan feldobtam tiszta rendszerként is, de ugyanolyan.

(#33676) TigerCat válasza r4z (#33674) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Tenksz, közben lezúztam az egészet és feltöltöttem egy friss, aktuális adatbázist. Este majd átnézem milyen lett...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33677) lugosi válasza TigerCat (#33673) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az Apple music, ha engedélyezed az icloud könyvtárat, akkor sok esetben (pl nálam is) teljesen elcseszi a már meglévő itunes könyvtárat. Pl nekem van olyan albumom, amiben van 200 dal. Ahogy bekapcsolom az icloud könyvtárat, 3 szám marad belőle. Nálam csak az itunes könyvtár visszaállítása maradt, és az icloud könyvtár mellőzése.

(#33678) csabi94


csabi94
őstag

1600 töltési ciklus. :U :D
hardverapró link

(#33679) madle


madle
őstag

iTunes-ból lehet valahogyközvetlenül zenét kiírni CD-re? Illetve, ha igen, akkor lehet valahol állítani, hogy a lehető legjobb(hifin hallgatható) minőségre tudjam kiírni?

(#33680) r4z válasza madle (#33679) üzenetére


r4z
nagyúr

Lehet - hozz létre playlistet, a jobb klikkes menüben lesz valahol az írás. Mindig az elérhető legjobb minőséggel dolgozik, mert audio CD-ként írja ki, nem a fájlokat másolja fel.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33681) csabi94


csabi94
őstag

Srácok, 2 kérdés:

Az egyik, hogy hogyan tudok letiltani bizonyos oldalakat, hogy ne nyíljanak meg a gépen?

A másik, hogy egy ilyennel ha használom a gépet, mennyire rontana a hangminőségen az, hogy Bluetooth?

(#33682) madle válasza r4z (#33680) üzenetére


madle
őstag

Köszi :R ...egyébként Air-em van így CD-t erről nem tudok, hanem tesóm PC-jéről gondoltam, iTunes-on keresztül, de akkor ugyan ez a folyamat és minőség kell hogy legyen.

(#33683) bmakszim válasza madle (#33679) üzenetére


bmakszim
senior tag

A forrásanyagnál sose lesz jobb a minőség. Ha tudsz, szerezz be veszteségmentes anyagot, konvertáld Apple losslessbe (ha mindenképp iTunes-t szeretnél használni) és azt írd ki CD-re.

[ Szerkesztve ]

(#33684) lugosi válasza csabi94 (#33678) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azon gondolkozok, hogy elírás, vagy tényleg annyi-e.

(#33685) lugosi válasza csabi94 (#33681) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"A másik, hogy egy ilyennel ha használom a gépet, mennyire rontana a hangminőségen az, hogy Bluetooth?"

Szerintem ez attól is függhet, hogy:
- milyen cuccokkal hallgatod (külső hangkárya? milyen hangfalak? hifire kötve? stb)
- milyen minőségű a forrásanyag, amit hallgatsz (tömörített vagy lossless, bitráta, esetleg cd, stb).

Enélkül a "nem ront rajta érezhetően" és a "hú de nagy kár lenne azon keresztül hallgatni" között bárhol lehet valójában.

(#33686) madle válasza bmakszim (#33683) üzenetére


madle
őstag

Okés, a konvertáláshoz külön app kell, esetleg tudsz ajánlani egy egyszerűt? Úgy emlékszem iTunes egyáltalán nem ismeri fel a Losslesst.

(#33687) Ragnar95 válasza madle (#33686) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

De, alac-ot lejátssza az iTunes mindenféle gond nélkül.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33688) madle válasza Ragnar95 (#33687) üzenetére


madle
őstag

Sajna azt az albumot csak FLAC-ban találtam meg, azt meg nem akarja.

(#33689) Ragnar95 válasza madle (#33688) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azt valóban nem, de gond nélkül konvertálható alac formátumba a flac. Vox amúgy emlékeim szerint játszik flac-ot is.
Amúgy nem tudom, milyen hifid van, de ha nem vagy nagyon audiofil és nem high-end a hifi, akkor 320kbps MP3 vagy 256kbps AAC is bőven elég a CD-re íráshoz.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33690) bmakszim válasza madle (#33686) üzenetére


bmakszim
senior tag

X Lossless Decoder
Valszeg nem fogod hallani a különbséget mp3 320 és flac között, de ha már audio CD-t akarsz írni mindenképp, akkor csináld rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#33691) madle válasza Ragnar95 (#33689) üzenetére


madle
őstag

Nem vagyok olyan nagy audiofil, de ha lehet akkor veszteségmentesen firkálom ki, egyébként az apple veszteségmentes már teljesen jó minőségű számomra.
Van egy NAD 3020 menő-manóm, meg hozzá NAD lejátszó ill. Tannoy monitorok, ezeken szoktam pörgetni

KÖSZI, Mindkettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

(#33692) Ragnar95 válasza madle (#33691) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nincs semmi különbség az alac és flac között, mindkettő veszteségmentes, szép is lenne, ha valamelyik jobb lenne a másiknál :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33693) dabgergo


dabgergo
őstag

Van vmi egyszerű és ingyenes képnézegető a Preview helyett amit tudtok javasolni?
Csak annyi kellene h a jpg képeket a mappából normálisan gyorsan tudjam végiglapozni.

(#33694) Ragnar95 válasza dabgergo (#33693) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

space-t nyomd meg egy képre kattintva, így nyilakkal végig tudsz menni rajtuk, ennél egyszerűbb és gyorsabb megoldás nem nagyon van. Amúgy ha kijelölöd a képeket és úgy nyitod meg az egyiket Preview-val, akkor is végig tudsz menni rajtuk.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33695) dabgergo válasza Ragnar95 (#33694) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, de teljes képernyős módban már ez sem működik... meg akkor sem ha nem lista nézetben vagyok.

(#33696) TigerCat válasza dabgergo (#33695) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kijelölöd a fájlokat, majd Alt + Space, így teljes képernyőn nézegetheted és lapozhatod is amiket kijelöltél megtekintéshez, vagy az összefoglalóban linkelve van a Fast Preview, ami egész használható.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33697) dabgergo válasza TigerCat (#33696) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, ez már jobb!:)

(#33698) Peetey91 válasza dabgergo (#33693) üzenetére


Peetey91
senior tag

Phoenix Slides-ot ajánlom.

(#33699) xTc


xTc
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha megvenném a következő AppleCare-t, akkor hogyan tudnám ezt aktiválni a gépemre, ami egy 2014 mid retina macbook pro 13".

[link]
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#33700) Peetey91 válasza xTc (#33699) üzenetére


Peetey91
senior tag

Szia, vedd külföldi ebayről, sokat spórolhatsz

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.