Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89001) Syl válasza Alex91 (#88997) üzenetére


Syl
nagyúr

Ilyenre én is szívesen gondolnék :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#89002) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Apple music hallgatásánál iphoneról van értelme rámenni az AptX támogatásra vagy felesleges?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#89003) Major Lion


Major Lion
senior tag

Én nem tapasztaltam laggolást meg hasnló említett hibákat, pedig már nyár óta fent van. Felületet kellett egy pár napig szoknom, de már nem mennék vissza...

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#89004) V.Stryker válasza V.Stryker (#89002) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

BOcsi, szerintem ez rossz helyen van... mármint a kérdés. :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#89005) r4z válasza V.Stryker (#89002) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha mar pont tudom, megvalaszolom. Csak 256kbps AAC-t tamogat az iOS, se aptX-et, se aptX HD-t, se LDAC-ot. Pont ezert nem vettem meg wireless fulest hozza, mert nem megy at a lossless ertekelheto minosegben.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#89006) V.Stryker válasza r4z (#89005) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az jó... miközben ugye vezetékes kapcsolat nemigen van, csak BT. :DDD Mindegy, rendeltem egy olyat, ami csak AAC-t tud, de van benne zajszűrő. Amúgy erre ment ki a játék. De a Sony lett.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#89008) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Azért furi ez az új rendszer. Pendriveról feltettem... A night shift ossze vissza villog menet közben... Hol hideg a kep, jol meleg.... A gép melegszik, mint az állat. Az akkut leszivta kevesebb, mknt 2 óra alatt 20%ra.

Remélem helyre áll. A betaval nem volt gond.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#89009) Alex91 válasza #20749568 (#89007) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, lehet, hogy gyorsabban fut rajta, mint pl. a mostani gepeden...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89011) Lall válasza wm2 (#88999) üzenetére


Lall
veterán

A jobban melegedést én is tapasztaltam. Air i5 2020 eddig 5x-6-x fokon alapjáraton most inkább 6x-7x.

Akkura vagyok még kiváncsi mennyit zabál. Ma egész nap töltőn volt.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#89012) bmakszim válasza #20749568 (#89007) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nem azt jelenti, amit gondolsz.

(#89013) Syl válasza #20749568 (#89007) üzenetére


Syl
nagyúr

Mire gondolsz? Hogy nincs univerzális app? Mert abban biztos lehetsz, hogy minden MS programból van natív ARM változat. Firefox, TeamViewer, VLC - eddig is ment ARM-en.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#89014) #30786816 válasza #86564352 (#88983) üzenetére


#30786816
törölt tag

Ipad Pro selling pointja lesz a MacOS mod. Pletykak szerint nem is lesz uj 11-es pro, lett helyette az Air.

(#89016) bmakszim válasza #20749568 (#89015) üzenetére


bmakszim
senior tag

:) A Universal alkalmazások natívan futnak mind Intel, mind M1 processzoros gépeken. Míg az Intel-félékről a Rosetta gondoskodik ARM alapú Mac esetén.

(#89017) wm2 válasza #30786816 (#89014) üzenetére


wm2
őstag

Most kaptunk egy iPad AIR-t A14-el. Jönni fog az a Pro ennek alapjain, felturbózva, 120 Hz kijelzővel. Vagy aki ezen rajzol stb. mehet a levesbe? Kétlem. Vagy úgy tudom elképzelni, hogy kapunk egy nagyobb touch screen iMac(szerűséget). Pont az a baj itt most, hogy az új iPad Pro kiütné az AIR-t (nálam biztos) és úgy kell megoldaniuk, hogy mindkettőnek legyen létjogosultsága. Mindkettőnek nagy tábora van ugyanis.

Ozora <3

(#89018) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Néha nehéz felfognom ezt az OS-t. Telepítettem a Chrome-ot, mikor végzett, kirakta az íróasztalra mint meghajtót, de nem magát az ikont, az a launcpadben van.
Ezt a macOS miért csinálja? Finderben rányomtam hogy adja ki, és eltűnt. Olyan fíling mint winen volt a daemon tools, de ott értettem a szerepét. mert mondjuk egy több száz megás programot telepítettem. Itt nem vágom mi akar ez lenni.

[ Szerkesztve ]

(#89019) rjg


rjg
őstag

Érdekes videó. Ha igaz, akkor tényleg egy újabb lépés amivel az Apple szembeköpi magát, pl a híres 1984 reklámját is. Persze már nekem is ott figyel a gépemen a Big Sur 😁

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#89020) SharpSA válasza vadászcsiga (#89018) üzenetére


SharpSA
veterán

Húha, te nagyon keversz valamit.. Igen, több telepítőt megnyitva egy virtuális meghajtóban nyitja meg a lemezképet, amiben vagy el kell indítani egy telepítőt, vagy át kell húzni a programot a launchpad-ba. Utána el lehet távolítani a lemezképet a Finderből.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#89021) emvy válasza rjg (#89019) üzenetére


emvy
nagyúr

Abszolút igaz sajnos.

while (!sleep) sheep++;

(#89022) ludnik


ludnik
tag

Macbook Pro Mid 2014 Big Sur iszonyat lassú lett nekem. Gondolkodom, hogy rakham vissza inkább a Catalinat vagy csináljak egy friss installt a Big Surből? Tapasztalatok?

(#89023) SharpSA válasza ludnik (#89022) üzenetére


SharpSA
veterán

Én egy friss Big Sur-t megnéznék helyedben.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#89024) Boss81 válasza ludnik (#89022) üzenetére


Boss81
senior tag

Mondjuk nekem 2019-es MacBook Pro-m van, nem volt rossz Catalina alatt, de most egy sima update-el mintha új gépet kaptam volna, kegyetlen gyors lett.
Szerintem csinálj egy tiszta telepítést, igaz akkor mindent újra kell telepítened, de szerintem egy próbát megér.
Én úgy voltam vele ha nem jön be akkor visszaállítom TimeMachine mentésből és folytatom Catalinán de szerencsére eddig semmi gond vele, eddig kellemesen csalódtam.

(#89025) aujjobba


aujjobba
addikt

Tavalyi MacBook pro i9-es, bigsur alatt nincs hálózat, csak ha csökkentett módban indítom a gépet.
Felcsatlakozik wifire, hotspottal is próbáltam, kap ip-t mindent amit kell, de a saját hálózatomon levő eszközöket se érem el, internetet meg pláne nem.
Szuper lesz így dolgozni rajta hétfőtől.

(#89026) Boss81 válasza aujjobba (#89025) üzenetére


Boss81
senior tag

Esetleg a beállítások-hálózat-haladó, és onnan törölni az előnyben részesített hálózatokat teljesen, restart, és elvileg akkor engednie kellene simán.

(#89027) consono válasza aujjobba (#89025) üzenetére


consono
nagyúr

NVRAM reset, SMC reset volt már? Az is megérne egy próbát!

"In God we trust. All others must bring data"

(#89028) aujjobba válasza consono (#89027) üzenetére


aujjobba
addikt

Ezeket próbáltam, és a hálózatok törlése majd újra hozzáadása is megvolt.
Szerintem valami céges tűzfal nem kompatibilis, vagy nem tudom, valami ami nem indul el csökkentett módban.

(#89029) vadászcsiga válasza SharpSA (#89020) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem keverek semmit csak nem értem ezeket a felesleges köreit az OS-nek. Minek rak ki egy nem tudom mit az asztalra egy szimpla böngésző feltelepítésénél? Miért keletkezik egy meghajtó a finderben?
Letölt, duplaklikk, telepít, használ. Ez lenne a sima egyenes út.

(#89030) Alex91 válasza vadászcsiga (#89029) üzenetére


Alex91
félisten

Nem, a legegyszerubb az App Store...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89031) vadászcsiga válasza Alex91 (#89030) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ott nincs Chrome

(#89032) SharpSA válasza vadászcsiga (#89031) üzenetére


SharpSA
veterán

Ideje lenne leszokni a chrome-ról szerintem. Az egyik legrosszabb böngésző tele hibával, problémákkal. Mazochistáknak jó... :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#89033) blakey válasza vadászcsiga (#89018) üzenetére


blakey
titán

A dmg egy img ami egy virtuális meghajtó, ennek így kell működnie.
Nagyon zöldfülű vagy macOS terén és olyan butaságok jönnek elő nálad ami egyszerűen hihetetlen. Írj a Chrome fejlesztőinek, hogy egy másik módszert alkalmazzanak. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89034) SharpSA válasza blakey (#89033) üzenetére


SharpSA
veterán

Kb ezt írtam én is, de nem értette meg... :U

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#89035) vadászcsiga válasza blakey (#89033) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De miért kell kézzel takarítani utána feltelepitest követően?

SharpSA
Erről az idétlen ph-s szokásról is le kéne szokni hogy ha nem tudjuk megválaszolni a kérdést, elkezdjük kritizálni a döntést. Nem chrome-ot használok, csak van egy androidos telefonom ahonnan néha kell egy egy megnyitott weboldal és egyelőre a Chrome nem szinkronizál a safarival.

(#89036) blakey válasza vadászcsiga (#89035) üzenetére


blakey
titán

Mert egy "virtuális CD" aminek az a dolga, hogy megjelenjen, pontosan úgy kell viselkednie, mint egy USB-s eszköznek. De írj a Chrome-nak, hogy te másik módszert szeretnel2, mert ez nem tetszik. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89037) jegesib válasza vadászcsiga (#89029) üzenetére


jegesib
aktív tag

mert alapból osx-en nem kell telepíteni. Letöltöd a lemezképet, behúzod róla az alkalmazást és kiadod médiát. Engem pl a windows féle setupok kergetnek őrületbe, mert semmi értelme...

(#89038) bandiras2


bandiras2
senior tag

Hírek vannak Apple tájékon:
[A géped nem a tiéd (angol nyelvű cikk)]
[Ugyanaz, youtube kommentérral a könyebb érthetőség végett, bár szintén angolul.]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#89039) general válasza SharpSA (#89032) üzenetére


general
addikt

na ezt hiába mondogatjátok, mert én meg a Safari néhány faszságától kapok agyrémet. kezdve azzal, hogy ha visszalépek egyet böngészés közben, akkor belaggol, szünet, mert újra kell töltenie az oldalt. nesze neked felhasználói élmény. :D nem gyorsabb a Chromenál, több kattintás a megjegyzett jelszó egy oldalon belépéskor, nem lehet a mentett könyvjelzők kicsi ikonjait használni a könyvjelzősávban (mivel nincs ilyen), alig látom, melyik mentett oldalt akarom, mert minden egyszínű, monoton, pedig nem ma kezdtem netezni. mára speciel eltűnt a fele mentett oldal a sávból, pontosabban láthatatlanná vált. nem lehet egy átlagos egér oldalsó, oda-vissza gombjaira programozni az előre-visszalépést. (tudom, a magyar kiosztás miatt, de a Chrome tudja, érdekes...)
igen, úgy tudom, többet fogyaszt a Chrome, na és? kb ennyi hibát látok csak, mint user. jah, és ezer éve tud 4k lejétszást YT-on. :DD szeretem az Apple termékeit, rendszereit, de bizonyos dolgokban olyan szinten fafejűek és korlátozottak, hogy jajj... :)

mobilon Safarit használok, ott frankó, desktopon szerintem nyögvenyelős. lehet fikázni a Chrome-ot, de baromi kényelmes ezt használni.
szerintem. (többször írtam már itt) szóval kinek mi.

[ Szerkesztve ]

(#89040) SharpSA válasza vadászcsiga (#89035) üzenetére


SharpSA
veterán

Semmi közöm a ph-s szokásokhoz, saját véleményem és tapasztalatom, valamint több ügyfél, felhasználó tapasztalata ez. Egyébként meg nem írtam, hogy neked nem kell használni, általánosan fogalmaztam. Na és hogy mit veszel magadra, az a te jogod és dolgod. :)
Én már csak azért is a Safarit-t használom, mert telefonon is és tabletek is jól működik és sajnos - ahogy már korábban írtam - az egyéb böngészők több energiát fogyasztanak. Pedig Firefox-os voltam, amivel szintén működik minden szinkronizálás és akkor már inkább azt használnám, mint a chrome-ot. De kinek mi tetszik, nekem mindegy. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#89041) SharpSA válasza general (#89039) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam nem tölt újra a Safari, húzok 2 ujjal balról jobbra egyet a tapipadon és azonnal ott van az előző oldal. Szerintem ez régebbi gépeken lehet probléma, vagy régebbi rendszerrel, de csak találgatok...
A 4K lejátszáson meg mindig csak mosolygok. Nálam is az van beállítva már alaphelyzetnek, de nem igazán van jelentős különbség, hacsak nem 5x colos képernyőn nézzük. Ez is csak egy mánia lett kicsi képernyők esetén, mert a számok jól mutatnak. De valószínűleg mikroszkópos látású emberek is vannak közöttünk és még ezt is látják.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#89042) Aaron14 válasza ludnik (#89022) üzenetére


Aaron14
őstag

Ha megcsináltad a tiszta telepítést írnál pár sort, hogy milyen lett?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#89043) Major Lion válasza jegesib (#89037) üzenetére


Major Lion
senior tag

Igen, mennyivel jobb nyomogatni hogy next next next next, readme.txt uncheck, finish. :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#89044) jegesib válasza rjg (#89019) üzenetére


jegesib
aktív tag

itt a teljes story, perpill a fél net erről ír, kiváncsi vagyok reagál e az apple...

[ Szerkesztve ]

(#89045) general válasza SharpSA (#89041) üzenetére


general
addikt

2560x1440 monitort használok desktopon, de a retina még nagyobb felbontású, bár ott nem tudom, a skálázás miatt ilyenkor milyen felbontást használ, jelenít meg valójában. de a "2k" monitoron hadd ne nézzek már fhd-t 2020-ban, ha a forrás nagyfelbontású... ja, az iMac 5k- felbontásról ne is beszéljünk... oké, azt sem natívan használjuk, gondolom ott is 2560x1440-nek megfelelő a megjelenítés. viccesnek találom magát a hozzáállást. azt is, hogy ezeket írjátok többen is.
lehet, hogy neked megfelel a butított felbontás, de sokaknak nem, nekem sem. ha nem látod egy 27"-os képernyőn sem a felbontások közötti különbséget, az már nem az én gondom. a YT így is széttömöríti a minőséget, legalább a felbontás legyen nagyobb, máris jobban mutat. sokkal. (egy komoly bitrátájú fhd jól nézne ki, nem is vitatom, de a YT forrás nem ilyen)
én temérdek YT kontentet nézek, nekem igenis számít. és nyilvánvalóan nem vagyok egyedül.

az egésszel a gondom az Apple politikája, amit pl téged is beszippantptt ezek szerint. (minek az, legyen elég a fhd).
"640 kilobájt elég kell legyen mindenkinek" Bill Gates 1981 (állítólag) vicces, ugye? :DDD

peace

[ Szerkesztve ]

(#89046) wm2 válasza jegesib (#89044) üzenetére


wm2
őstag

Fúú. Jók a kommentek is.

Ozora <3

(#89047) rjg válasza jegesib (#89044) üzenetére


rjg
őstag

Igen, köszi, bandiras2 is linkelte a 89038-ban. Én is kíváncsi vagyok, de nem hiszem, hogy érdemi választ fogunk kapni...

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#89048) jegesib válasza rjg (#89047) üzenetére


jegesib
aktív tag

nem gondolnám, h ezt a szőnyeg alá lehet seperni, 9toMac is lehozta

(#89049) SharpSA válasza general (#89045) üzenetére


SharpSA
veterán

Vártam ezt a hozzászólást... Olvasd el még egyszer amit írtam, de segítek: "A 4K lejátszáson meg mindig csak mosolygok. Nálam is az van beállítva már alaphelyzetnek, de nem igazán van jelentős különbség". Illetve itt javítok egy kicsit: van hogy nem igazán van jelentős különbség, mert például a YouTube butítja a felvételt, vagy aki feltöltötte, az úgy alkotta meg a videót, ahogy. Persze, hogy nagy felbontású képernyőn megfelelő távolságból nézve azt látszik azért némi különbség.
Egyébként meg úgy írom ezt, hogy egy 2020-as 13"-os MacBook Pro-t használok és egy 5120x1440 felbontású képernyőt.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#89050) SharpSA válasza SharpSA (#89049) üzenetére


SharpSA
veterán

De ahogy látom kb. ugyanazt írjuk. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.