Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109001) icecave válasza SharpSA (#109000) üzenetére


icecave
nagyúr

Hogyan?

Bár nálam Safaribn macOS alatt sem így mutatja, de szerintem ez user fail :D

[ Szerkesztve ]

(#109002) SharpSA válasza icecave (#109001) üzenetére


SharpSA
veterán

Kijelölöd a szöveget, majd ráböksz a Definiálása-ra.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109003) icecave válasza SharpSA (#109002) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát, ha kijelölöm az angol szöveget, majd definiálás, akkor ezt dobja:

És innen tovább nincs, management dictionaries-re csak ki tudom jelölni a szótárakat, de itt aktív a magyar-angol.

...sorry, ez így elég off itt, de mindenképp érdekel, hogy macOS-en is hol találom ezt, nem csak iOS-en.

(#109004) SharpSA válasza icecave (#109003) üzenetére


SharpSA
veterán

1 azaz egy szót jelölj ki, ne többet.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109005) syl5 válasza icecave (#109003) üzenetére


syl5
őstag



Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#109006) icecave


icecave
nagyúr

Köszönöm, az volt a gond, hogy egész mondatot kijelöltem. Na, talán majd az is bekerül egyszer :D

Más: van pár okos izzóm, home appban szépen látszik Mac-en, valamint iPhone esetén Control centerben ott van. Megoldható, hogy Mac-en is kint legyen a Control centerben?

[ Szerkesztve ]

(#109007) Ear001 válasza Redplee (#108992) üzenetére


Ear001
addikt

Valami külső tárhelyről szinkronizálás, vagy elharapódzott Time Machine mentés?

(#109008) ribizly


ribizly
veterán

Sziasztok! Van egy M1 Macbook Air-em, ami egyszer csak kikapcsolt (~88%-on állt az aksi, nem gyári ~10W-os töltőre volt dugva). Volt már korábban is ilyen eset, de utána sikerült életre kelteni némi békénhagyás árán. Most teljesen feketén néz rám, a reset jellegű lehetőségeket már mind végigjártam és már igazából csak a szétszedés, aksi leválasztós módszer volna az utolsó reményem.
Az volna a kérdésem, hogy van e bármi utólagos jele (case opened log mondjuk a szervíznél), ha szétkapom?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#109009) sityupityu válasza ribizly (#109008) üzenetére


sityupityu
veterán

Csavarokból stb szerintem simán megmondják, hogy már szétszedted. Legalább is én így gondolom.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#109010) Head88 válasza sityupityu (#109009) üzenetére


Head88
addikt

Ha nem megfelelő szerszámmal szedi szét és elnyírja a csavarokat akkor meg lehet mondani. Viszont úgy is ki lehet nyitni, hogy az észrevehetetlen...sőt... többször is javítottam már úgy alaplaphibás macbookot, hogy azon utána érvényesítettek különböző visszahívásokat. (visszahívásban csak akkor vehet részt egy gép ha annak a működése hibátlan..le kell, hogy fusson rajta GSX rendszerben egy teszt)

#109008 ribizly
Az akku le és visszacsatoláson kívül mást ne nagyon csinálj.

[ Szerkesztve ]

(#109011) sityupityu válasza Head88 (#109010) üzenetére


sityupityu
veterán

Persze, nyilván szerszám és hozzáértés függő a dolog. Én nem is olyan dologra gondoltam, hogy valaki elnyírja a csavarokat hanem arra, hogy látszik egy csavaron ha hozzányúltak. Tudom, azt be is kellett egyszer csavarni a gyárban...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#109012) TigerCat válasza V.Stryker (#108997) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Legfrissebb van fent, sajnos nem tudok segíteni, de ezt írják:

"Pixelmator Pro requires macOS 11 Big Sur or later"

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#109013) blakey válasza V.Stryker (#108997) üzenetére


blakey
titán

A Mojave-t sok program nem támogatja, kár feltenni. Én is rákényszerűltem a frissítésre. Big Sur, nincsenek vele különösebb gondjaim, sőt, stabilan teszi a dolgát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#109014) tl-x


tl-x
őstag

Íme monitorral kiegészítve a setup:
Hol tudom a betűméretet növelni csak a nagy monitoron?

(#109015) vadászcsiga válasza icecave (#109006) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Arra van jó kis bővítmény. Polyglot for Safari

(#109016) tl-x válasza vadászcsiga (#109015) üzenetére


tl-x
őstag

Köszi. De úgy általánosságban gondoltam. :R

(#109017) icecave válasza vadászcsiga (#109015) üzenetére


icecave
nagyúr

Áhh, remek, köszönöm. Akkor már csak azt kellene megoldanom,hogy a home appban a lámpám bekerüljön a control centerbe, mint iOS-en és boldog leszek.

(#109018) tl-x válasza vadászcsiga (#109015) üzenetére


tl-x
őstag

Bocs látom másra irtad :)

(#109019) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

2 napja figyeltem fel egy problémára nálam, adott egy air M1, Monterey 12.4, ha megnyitom az iMessage-t akkor se bezárni nem tudom, se letenni a dock-ba, de írni bele. Már volt, hogy a rendszert újraindítottam, de ugyanaz a probléma jön elő.
Mi lehet az oka?

(#109020) tl-x


tl-x
őstag

Monitorra kötve lehajtva nem lesz baja a gépnek ha köze van egy billentyű takaró? [kép] M1-es alul adja le a hőt ugye?

[ Szerkesztve ]

(#109021) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Ma átvettem a (karácsonyi) ajándéknak szánt M1 airt-t. Sose volt még macbook a családban, de rám vár a feladat, hogy beüzemeljem. Mi az amit most frissen kell érdemes megcsinálni?
(külsőleg ép) Telepíteni kell / érdemes bármit, vagy zsírozzam le karácsonyig?

(amúgy most az egyik hivatalos forgalmazónál 400e-be kerül az arany színű, azért vettem meg már most, nem hinném, hogy ennél lejebb mehet hivatalos helyen idén)

(#109022) bmakszim válasza Lasersailing (#109021) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ajándékot sose bontanék ki más helyett. Egyébként se kell vele semmit se csinálni, felnyitod és működik.

[ Szerkesztve ]

(#109023) Stauffenberg válasza bmakszim (#109022) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pont így. Nekem a Windows telepítéssel sosem volt bajom, de itt felnyitottam, beléptem Apple ID-val, hozzáadtam az ujjlenyomatom és csá, ott a rendszer, használd.

(#109024) Lasersailing válasza bmakszim (#109022) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Köszönöm Mindkettőtöknek!

nem volt még macbook-om

[ Szerkesztve ]

(#109025) ribizly válasza Head88 (#109010) üzenetére


ribizly
veterán

Köszönöm a válaszokat! :R

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#109026) icecave


icecave
nagyúr

Meg egy kérdés. Alapból a trackpad-et használom, be van állítva, hogy a természetes görgetés ki legyen kapcsolva, így szoktam meg. Amint egeret csatlakoztatok ott viszont meg úgy jó számomra, hogy be van kapcsolva. Viszont ezek egybe tartoznak, ha az egész beállításaiban bekapcsolom, akkor a tarackpadéban is átkapcsolja. Nincs erre megoldás, hogy külön kezelje?

(#109027) -Skylake- válasza tl-x (#109020) üzenetére


-Skylake-
addikt

mert ha nem rakod oda a takarot es lehajtod akkor megis mi baja lesz ?

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#109028) trobi28 válasza icecave (#109026) üzenetére


trobi28
addikt

Milyen egérrel?
Ha nem Apple egér, akkor az egér appjába (ha van hozzá) külön tudod állítani.
Én MX Mastert használok, annak a szoftverében át tudom állítani :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#109029) icecave válasza trobi28 (#109028) üzenetére


icecave
nagyúr

Egy sima bluetooth egér. Rapoo, van hozzá billentyűzet is, de azt nem használom. Viszont app külön hozzá nincs. MX master nekem is van, de már mindhárom slot foglalt (1 otthoni asztali windows gép és két céges).

(#109030) tl-x válasza -Skylake- (#109027) üzenetére


tl-x
őstag

Olvastam sok mindent, hogy "megkopik" a kijelző billentyűzeten lévő zsírosodástól. [link]

[ Szerkesztve ]

(#109031) marsu. válasza icecave (#109029) üzenetére


marsu.
senior tag

(#109032) domerator válasza icecave (#109026) üzenetére


domerator
veterán

MOS

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#109033) TigerCat válasza icecave (#109026) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Összefoglalóban van alternatíva bőven.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#109034) plejik


plejik
addikt

Gondolkodtam, hogy veszek apple care szolgáltatást a mac-hez. Nem olcsó mert 3 évre 100 rugó. Kérdésem az lenne, hogy esetleg aki vett ilyet, van értelme, ha gondja van a gépnek, akkor javítják cserélik? Szóval megéri vagy sem? :DDD

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#109035) emvy válasza plejik (#109034) üzenetére


emvy
nagyúr

En vettem a sajat meg a parom gepehez is, millio+-os gepnel siman megeri szerintem az extra garancia.

while (!sleep) sheep++;

(#109036) Stauffenberg válasza domerator (#109032) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

+1 a MOS-ra, mert nem csak ezt a baromságot orvosolja, hanem több más dolgot is (pl: smooth scroll, illetve képszerkesztő szoftverek zoom funkciója tud meghülyülni).

(#109037) icecave


icecave
nagyúr

Ventura alatt nem találom, mit kell bekapcsolni, hogy ha jön értesítés akkor "ugráljon" az ikon? Mac minin is emlékszem, mennyire jó volt, hogy el folt rejtve a Dock, de ha jött 1-1 értesítés, akkor "felugrált" az ikon, hogy észrevegyem.

Köszönöm az előző ajánlásokat, a MOS tökéletes a célra.

[ Szerkesztve ]

(#109038) Eszleny válasza icecave (#109037) üzenetére


Eszleny
aktív tag

A Mailbe a szűrési szabályoknál be lehet állítani, hogy az ikon felugorjon új levél érkezésekor.

(#109039) icecave válasza Eszleny (#109038) üzenetére


icecave
nagyúr

Ja én azt hittem ez egy általános beállítás ami mindenre igaz, de akkor app specifikus. Köszönöm!

(#109040) SharpSA


SharpSA
veterán

Logitech MX Master 3S black friday akció az Emagnál:
39.990 Ft helyett 49.151 Ft... :DDD
És még küldték is az emailt, hogy akciós a kedvenc termék....

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109041) trobi28 válasza SharpSA (#109040) üzenetére


trobi28
addikt

Kettőt kérek :DD

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#109042) plejik válasza trobi28 (#109041) üzenetére


plejik
addikt

Sajnos ez Magyarország, Én már ezért nem is foglalkozom ezekkel a BF -el... kb. semmi értelme nincsen neki. Komolyan néha karácsony után jobb akciók vannak.. :DDD

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#109043) CharlieDrop válasza plejik (#109042) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ez relatív.
Pont tönkrement a mosógépünk. Az egyik márka saját webshopjában rendes BF van, úgy 120 ezret spóroltam, mintha máshol vettem volna meg ugyanazt a mosógépet. Plusz ingyen hozták ki, ingyen vitték el a régit és még +3 év garit is hozzámvágtak.

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#109044) i400 válasza plejik (#109042) üzenetére


i400
senior tag

Persze, január február a kereskedelemben halál, aki türelmes akkor nagyon jó áron tud bevásárolni akkor :)

(#109045) SharpSA válasza plejik (#109042) üzenetére


SharpSA
veterán

Azért van ami meg jelentősen olcsóbb lett, például az Ariston MD 764 DS HA Beépíthető mikrohullámú sütő 89.990 helyett 64.990 lett, ez pont jól jön. :)
Apple MacBook Air 13" laptop, Apple M1 449.900 helyett 399.900, de ez nem tudom mennyi volt még tegnap.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#109046) DGery válasza SharpSA (#109045) üzenetére


DGery
aktív tag

M1 Air legtöbb helyen 449 volt, és most is annyi. Jelenleg a 399-es ár baromi jó rá.
Én TV-t vettem most ott, ami a piaci árhoz képest tényleg 25%-al olcsóbb volt, illetve pár apróságot amit már régebben is néztem, és tényleg kaptak 30-50%-ot amivel a legolcsóbb webes árnál is 20-40%-al csolóbbak a termékek.
Igen, nem 60-80% mint pl USA-ban, de ígyis jókat ki lehet fogni.

#109043CharlieDrop
Azt hol? nekem is kellene :D :D

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#109047) Lasersailing válasza SharpSA (#109045) üzenetére


Lasersailing
senior tag

"Apple MacBook Air 13" laptop, Apple M1 449.900 helyett 399.900, de ez nem tudom mennyi volt még tegnap."

Én feleségemnek kerestem M1 air-t, az elmúlt két hétben naponta nézegettem az árát: Az euronics-ban hétfő reggelre vitték le az árát 400-ra. Vasárnap este is néztem, akkor még 440 volt.

Az árukereső szerint még mindig 450 ott az ára, nem jönnek rá, hogy másik színben más az ára, már 5 napja...
(pedig amúgy szeretem az árukeresőt, de kritikával kell kezelni. Ma meg különösen, mert alapból van szerintem 1 nap csúszás náluk)

(#109048) CharlieDrop válasza DGery (#109046) üzenetére


CharlieDrop
veterán

shop.electrolux.hu

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#109049) csaba1203 válasza SharpSA (#109040) üzenetére


csaba1203
addikt

:D :DD

(#109050) csaba1203 válasza tl-x (#109030) üzenetére


csaba1203
addikt

Használat előtt moss kezet...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.