Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) r4z válasza SAMG3 (#33000) üzenetére


r4z
nagyúr

+2 év, azaz összesen 3.

Érdemes megnézni nyugatabbra is az árát az AppleCare-nek. Bárhonnan veheted gyakorlatilag, érvényes lesz a világgari miatt.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33002) SAMG3 válasza r4z (#33001) üzenetére


SAMG3
tag

Esetleg tudtok valami megoldast h ocobban hozza lehessen jutni?

(#33003) teguran válasza Ragnar95 (#32991) üzenetére


teguran
tag

kösszönöm! hol erezhetem azt a csekely kulonbseget megis? mint irtam, nekem ez lesz a hordozhato munkagepem, allando "partner" . ezert nem sajnalnam ra a penz egy jobb teljesitmenyert. hosszu tavon es napi szinten megerheti?

(#33004) madle válasza SAMG3 (#33000) üzenetére


madle
őstag

+2 év, eBay-en olcsóbb jóval, 50k körül megkapod a kódot úgy tudom.

(#33005) Ragnar95 válasza teguran (#33003) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gyakorlatilag sehol nem fogod érezni, mert ha szükség van a teljesítményre, úgyis bekapcsol a TurboBoost, onnantól meg végképp nem érzed meg azt a +200MHz-et, 91k-t semmiképp nem ér meg az upgrade.
Itt van 2 kapcsolódó cikk is: benchmark scores, alap modell teszt, utóbbi is ezt írja,h nem jön ki az a 15-20% plusz használat közben szinte sosem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33006) Nnobi válasza teguran (#33003) üzenetére


Nnobi
tag

MInt lentebb irták a 2011 air-ek szintjét tudja jó esetben, nem fogod észre venni napi használat mellet a különbséget.
Én is tutti Air-t vennék inkább, páromnak van 13" Air az 1.6 os procival teljesen más világ mint az én i7-esem 16 gb rammal itt észre vehető a különbség ,de másra is használjuk. Nálad nem lesz észrevehető!

üdv: Norbi

(#33007) #33846528


#33846528
törölt tag

nekem még ezekről a passzív gépekről egyelőre a billentyűzetes tabletek jutnak eszembe. kíváncsi vagyok, hogyan tudják továbbfejleszteni őket.

(#33008) Peetey91 válasza teguran (#32999) üzenetére


Peetey91
senior tag

Arra gondolt, hogy ez a gép másra nem igazán jó, mint hogy az ember kirakja egy kávézóban, "megjelenjen" vele és böngészgessen. Egy 470 ezer forintos iPad billentyűzettel, Angry birds nélkül. (Vagy egy szar Air, ahogy tetszik :D) Ész érvet nem lehet mellette felhozni az Apple egyéb notebookjaival szemben, de ha beleszerettél hát vedd alap procival, max vegyél hozzá egy AppleCare-t annak több értelme van mint párszáz Mhz-nek.

(#33009) Ragnar95 válasza Peetey91 (#33008) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk akinek gyakorlatilag egyáltalán nem kell hardverigényes feladatokra a gép, cserébe a hordozhatóság mindenek felett áll és még cserébe a jó kijelző is fontos és emellett a pénz nem számít, annak jó választás lehet a MacBook.
Persze pénzügyi megfontolásból egy Air sokkal jobb választás, ha a kijelző nem számít és a hordozhatóság a fő szempont vagy egy rMBP végképp, ha kell a teljesítmény, de ha az árát figyelmen kívül hagyjuk a gépnek, akkor bőven megérheti elég sokaknak.
"Egy 470 ezer forintos iPad billentyűzettel"
Csak épp annyit felejtesz el,h ezen asztali oprendszer fut, ergo bármire képes, amit elbír a hardvere, van rendes multitasking, lehet rajta tartalmat generálni is, míg egy iPaden nincs multitasking, tartalomfogyasztásra jó csak kb és például ha egy böngészőt és Pagest akarnál egyszerre futtatni, esetleg 5-6 lap kell egyszerre újratöltés nélkül, rögtön nem megfelelő az iPad, márpedig ez nem épp egy extrém feladat.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33010) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Mondjuk azt hozzatennem hogy a MacBook billentyuzete eleg fos, marhamod kompromisszumos rajta gepelni. Ujsagironak ez szvsz fontosabb mint a fancy kijelzo.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33011) KMan válasza teguran (#33003) üzenetére


KMan
őstag

En az alapmodelt vennem. Mas kerdes hogy teljesitmeny/ar ertekben kicsit tulzas sztem a 470k.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#33012) Blaise válasza Peetey91 (#33008) üzenetére


Blaise
veterán

(#33013) Peetey91 válasza Ragnar95 (#33009) üzenetére


Peetey91
senior tag

Persze, nyilvánvaló túlzás volt az iPad, de a lényeget szerettem volna szemléltetni. Ezt egy ilyen tablet-notebook hibridnek érzem, ami a mostani formájában mellőzi az innovációt, árát tekintve viszont a Pro-val van egy szinten, ami már erősebb feladatokra is használható. Egyszerűen csak elképesztően rossz terméknek tartom a jelenlegi Macbookot. Ez biztos sokszor volt már a fórumban, nem is akarom újrakezdeni, de ha az Air-nek adtak volna egy retina kijelzőt azzal megalkották volna a terméket, ami az általad is említett feladatokra a legjobb. Nem tudom mi a célja az Apple-nek ezzel a géppel. Ha teszem azt jövőre kap az Air egy retina kijelzőt mi lesz az újdonság a Macbooknál? Kap még egy USB-C portot, esetleg még az alma logó mellé egy Beats logót is? Van 3 színben oké legyen, van akinek ez fontos.
Csak sajnálom, hogy ebbe az irányba megyünk, nem tetszik, hogy az Apple már ilyen kiherélt arany gépben gondolkozik, míg az Air-Pro vonalon évek óta nem volt olyan újítás amitől eldobnánk az agyunk. :(

Blaise
Ez nagyon jól megfogalmazza mi a véleményem erről a Macbookról, bár előbb olvastam volna el. :C

[ Szerkesztve ]

(#33014) Ragnar95 válasza Peetey91 (#33013) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk többen megmondtuk előre, hogyha jön retinás Air, akkor az Pro árban lesz, de azért mindenki várta, mint a messiást :D Most jött helyette a MacBook, Pro árban és elég megosztó lett a fogadtatása....

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33015) r4z válasza Ragnar95 (#33014) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha simán az Airbe raktak volna egy retina kijelzőt, az kéne. De így...

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33016) DanielK válasza Blaise (#32979) üzenetére


DanielK
addikt

Néha igen. Annyira nincs már időm fórumozni, pörög a magánvállalkozás a főállás mellett. Ha van szabadidőm, inkább megyek futni, edzeni stb. :D

Más:
Járt már valaki úgy hogy macbook pron nem ment az egyik usb port? Smc resetet olvasok mindenhol, az bejöhet? :R

(#33017) Peetey91 válasza DanielK (#33016) üzenetére


Peetey91
senior tag

Pont ma találtam erről egy cikket, az SMC reset megoldás lehet. [link]

(#33018) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Na jó, úgy néz ki hogy elég egyedi hiba és béta rendszert használok, de azért bedobom:

Tapasztalt már olyat valaki, hogy az El Capitan rendermotorja rosszalkodott, rossz framebuffere vagy VRAM hibára hasonlító hibákat produkált? Konkrétan rosszul renderel, úgy kb. állandóan a Photos-ban editált képeim feketék vagy fekete csíkokat tartalmaznak, fullscreen-ben az Indavideón visszaesik a framerate (olyan mintha cap lenne rajta, tehát szoftveres) és eltolódnak a színek meg egyes weboldalakat is rosszul renderel (Facebook-on a felső sávban néha van hogy kockásak lesznek az ikonok, Gawkeres oldalakon feltűnik egy fekete box mindig, beágyazott Youtube-videóknál meg az előkép van elrontva hasonlóképp). Próbáltam utánanézni de sok ember nem tapasztalt ilyet, de hátha közületek van aki igen. Minél többen kéne jelenteni ha másnál is előfordult.

MBP 13" 2012, IGP, Yosemite és Windows 10 semmi ilyet nem produkál, nem hardveres hiba.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33019) DanielK válasza Peetey91 (#33017) üzenetére


DanielK
addikt

Köszi, de közben meg is csináltam és tényleg segített. Most ment tönkre a mac minim (mac topikban olvasható http://prohardver.hu/tema/a_nagy_mac_topic/friss.html a gondom, hátha valaki is találkozott már ilyennel), úgy hogy jó lenne, ha legalább a macbook működne.

[ Szerkesztve ]

(#33020) KMan válasza Peetey91 (#33013) üzenetére


KMan
őstag

Nem kell az Air-be retina kijelzo. Legalabbis nekem. 11-12 ora uzemido es hordozhatosag. Ezert fel lehet aldozni a kijelzot. Igaz, hogy a pro csak kb fel kiloval nehezebb, de ez erezheto. En ertem az uj macbook koncepciot, de tul draga sztem. A regi macbook-ok elonye volt hogy belepo szintu konfigot kinaltak elerheto aron ami a hetkoznapi embert kiszolgalja kb 1000 dollar volt egy macbook/ibook.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#33021) Ragnar95 válasza r4z (#33015) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha simán az Airbe belerakták volna, akkor vagy vastagabb lett volna az Air gyengébb üzemidővel és nagyobb tömeggel vagy jóval drágább, mint eddig.
Ezt gondolom nem akarták, inkább meghagyták belépő gépnek azt és kihozták mellé a MacBookot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33022) r4z válasza Ragnar95 (#33021) üzenetére


r4z
nagyúr

Simán kihozhatták volna mellette a retina verziót, ahogy a Pro Retina megjelenésekor is árulták még a 15-ös sima Pro-t. Én speciel beáldoztam volna szívesen a gép vékonyságából egy kicsit a retina kijelző miatti plusz akkucellákért és a kicsit nagyobb hűtésért. Ha csak egy kicsit kevésbé agresszívan kezdene el vékonyodni a gép, az nem lenne nagy ár, és nem is lenne sokkal vastagabb a cucc elöl se.

Tudom, 10 millió megmondóember országa vagyunk, én meg ebből kiteszek vagy 1000-ret, de akkor is így látom.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33023) Ragnar95 válasza r4z (#33022) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha beáldoztál volna a vékonyságból, miért nem rMBP-t használsz :F :DDD
Ha vastagabb és nehezebb lett volna az Air, elveszik az egyik legnagyobb előnye, ráadásul akkor már ott van helyette a retina Pro, így ennek a lépésnek még annyi értelme sem lett volna szerintem, mint a MacBook jelenlegi formában történő megjelentetésének.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33024) r4z válasza Ragnar95 (#33023) üzenetére


r4z
nagyúr

Mert felesleges nekem a teljesítménye, és nem voltam hajlandó 2x annyit fizetni érte, mint amennyibe az Air került. Nem csak a kijelző drága a Proban a hardver is többet kóstál.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33025) Ragnar95 válasza r4z (#33024) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én sem gondoltam komolyan, csak arra akartam utalni,h árban is jóval közelebb lenne egy retina Air a MacBookhoz és rMBP-hoz, mint a jelenlegi Airhez, illetve ahogy az előző hsz-ben is leírtam hordozhatóságából is veszítene a gép.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33026) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Kipróbálnám a music szolgáltatást,free 3 hónapig. Nem tudom elkezdeni,mert nincs olyan kártyám amit elfogadnának ( maestro :W :W ). Így jártam?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#33027) Ragnar95 válasza FIREBLADE78 (#33026) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Röviden: így.
Hosszabban: válts ki webes bankkártyát vagy cseréld le a Maestro-t, ha jót akarsz magadnak. Esetleg annak nézz utána, ha van valamennyi pénz giftcardból az accountodhoz csatolva, az elég-e kártya helyett.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33028) FIREBLADE78 válasza Ragnar95 (#33027) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

1 Hónapja van meg,ha leváltom,akkor x ft-ot kell fizetnem és több a díja is a visanak vagy masternak. Webes kártya van k&h-nak?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#33029) pana0017 válasza FIREBLADE78 (#33028) üzenetére


pana0017
senior tag

Ugyanez volt az én helyzetem is. Nincs webes kártya, fizetem a plusz díjat Visa Electronért, de nem egy óriási összeg.

(#33030) FIREBLADE78 válasza pana0017 (#33029) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mennyi?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#33031) tDr1v3r válasza pana0017 (#33029) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem KHB-nál pont az egyik ingyenes kártya a Visa Electron a Maestro mellett. De inkább rászánom azt a 8 vagy hány ezret évente a MasterCard-ért.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33032) FIREBLADE78 válasza tDr1v3r (#33031) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Bocs,hogy kártya topikot indítok :D ,de nekem nem kell dombornyomatos,visa vagy master legyen?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#33033) tDr1v3r válasza FIREBLADE78 (#33032) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Visánál nincs PayPass, nekem pont ezért lett MasterCard.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33034) pana0017 válasza FIREBLADE78 (#33030) üzenetére


pana0017
senior tag

Diák csomagban vagyok, így olcsóbb valamennyivel, de pontosan nem tudom. 2-3 ezer körül lehet/év.

(#33035) FIREBLADE78 válasza tDr1v3r (#33033) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Van visa betéti érintőkártya

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#33036) Tim82 válasza tDr1v3r (#33033) üzenetére


Tim82
nagyúr

Náluk PayWave-nek hívják ugyanazt a feature-t. (Az persze megint más kérdés, hogy melyik hazai bank melyik kártyatársasággal köt valamilyen megállapodást, hogy kibocsát-e ilyen kártyát.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33037) vasi89 válasza Ragnar95 (#33009) üzenetére


vasi89
addikt

Ennyi pénzért viszont lehet venni 2 iPad-et és akkor már van multitasking :DDD

(#33038) tDr1v3r válasza FIREBLADE78 (#33035) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Lehet, nem tudom, annyira nem vágom.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33039) dabgergo


dabgergo
őstag

Egy monitorkalibráló szoftvert próbálok telepíteni de ezt a hibát kapom:

Még mindig teljesen új vagyok a Mac világában, így ötletem sincs h mi lehet a gond, vki tud segíteni?
Annyit azért tudok h ez egy régebbi program, és felmerül bennem h az is lehet h csak nem lehet Yosemite-ra feltenni?

(#33040) tDr1v3r válasza dabgergo (#33039) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Külön partícióa akar települni. Csinálj egyet neki a Disk Utility-ből (Lemezkezelő talán magyarul).

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33041) rjg válasza tDr1v3r (#33040) üzenetére


rjg
őstag

Szerintem etty program telepítése miatt butaság egy másik partíciót létrehozni. (Ilyennel meg egyszer sem találkoztam OSX alatt.) Azt kell megnézni, kompatibilis-e a Yosemite-tel, támogatja-e még a fejlesztő.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S23 Ultra

(#33042) r4z válasza dabgergo (#33039) üzenetére


r4z
nagyúr

Ahelyett a régi Lion Beta helyett próbálkozz egy újabb verzióval inkább.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33043) dabgergo


dabgergo
őstag

Köszönöm, sajnos nem nagyon van újabb változat, szóval ez akkor használhatatlan...

(#33044) r4z válasza dabgergo (#33043) üzenetére


r4z
nagyúr

Ez nem az? [link]

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33045) Wrench


Wrench
tag

...kinyitottam az Admin pass-t Yosemite alatt... ennyit az Apple védelmi rendszeréről.. mindenkinek köszi a segítséget! :R

...a harcot először fejben veszítjük el... حرروا فلسطين

(#33046) dabgergo válasza r4z (#33044) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Ezt is próbáltam, de sajnos ez vmi más, ez is kell ha jól értem, de ez nem maga a kalibráló program:(

Amúgy ezt miután felraktam sehol se látom a programok vagy segédprogramok között... hogy lehetne letölrölni h legalább a helyet ne foglalja?

[ Szerkesztve ]

(#33047) r4z válasza dabgergo (#33046) üzenetére


r4z
nagyúr

Az AppCleanerben szerintem megtalálod.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33048) dabgergo válasza r4z (#33047) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Kezdek beletanulni:)

Egyébként a gyári alkalmazások (pl. Garage Band) törölhető simán? Ha törlöm később ingyen vissza tudom tenni?

(#33049) pana0017 válasza dabgergo (#33048) üzenetére


pana0017
senior tag

Igen, Storeból visszatölthető.

(#33050) bkpijoter


bkpijoter
csendes tag

Sziasztok!
FileVault szolgáltatást szerettem volna bekapcsolni, de ezt a hiba üzenetet kaptam:

Valóban újra kéne telepítenem vagy létezik más megoldás is?
Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.