Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) hszilard666 válasza vadászcsiga (#85997) üzenetére


hszilard666
veterán

Gyönyörű lett, pokoli tehetséges vagy! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#86002) odrif válasza vadászcsiga (#85997) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én is kérek egyet. :K

20 éve a Prohardveren

(#86003) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Privátban keressetek mert innen rövid úton kiraknak :D

(#86004) Head88 válasza vadászcsiga (#85997) üzenetére


Head88
addikt

Aztamindenit. Brutál szép munka. :R

(#86005) R a y válasza vadászcsiga (#85997) üzenetére


R a y
senior tag

Nagyon szép!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#86006) sprX válasza vadászcsiga (#85999) üzenetére


sprX
tag

Őszinte gratulációm ! Gyönyörű ! :R

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#86007) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Köszönöm

(#86008) Papa-Het válasza Head88 (#85956) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Mid 2009-es, de az osztott trackpad-es, akkor nem az unibody. Szokás szerint letört vagy megrepedt a topcase. 5,2 ha jól rémlik. Kőkemény 2,13 Ghz c2d Prodival, 4 gm rammal. Nekem ez is gyors volt SSD-vel. Ez volt az első Macem. Mai napig működik csont nélkül!

(#86009) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Sziasztok!

"Ez a weboldal nagyon sok memóriát használ. A bezárása javíthatja a Mac gépének reakcióképességét."

Ezt az üzenetet le lehet valahogy tiltani, hogy ne jelenlen meg? Terminal paranccsal esetleg?
Kicsit idegesítő, hogy egy sima Messengerben 3 percenként kiírja.

32 GB memória van a gépben, ne vicceljünk már. :W

[ Szerkesztve ]

(#86010) Lall válasza muszurkefal (#86009) üzenetére


Lall
veterán

Ezt nem rendszerüzenet. Bekaphattál valamit. Engedj rá egy Malwarebyte-ot.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#86011) Diokhan válasza muszurkefal (#86009) üzenetére


Diokhan
addikt

Már a megfogalmazás is gyanús. Egy MacOS rendszerüzenet nem így néz ki, és ilyen esetben nincs is. Turpisság lesz a dologban :)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#86012) muszurkefal válasza Lall (#86010) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Tegnap hozta a futár a gépet könyörgöm :DD :DD

Ugyanilyen popup üzenet volt a régi 12 inchesemen is.

Itt egy kép.

#86013: így van. Az üzenet pillanatában kemény 1.91 GB ramot használt a Facebook oldal.

Restartoltam a Safarit meg blokkolásra állítottam a Webhelyek/Előugró ablakoknál a Facebook-ot, kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#86013) Diokhan válasza muszurkefal (#86012) üzenetére


Diokhan
addikt

Ezt a safari írja ki? Én még életemben nem láttam ilyet, pedig az én early 2008-amban 4 giga ram van.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#86014) bmakszim válasza Diokhan (#86013) üzenetére


bmakszim
senior tag

Pedig ezt bizony a Safari írja ki, nem vírus.

(#86012) muszurkefal
Én általában (nem teljesen legális) NFL, vagy NBA stream-ek közben látom, amikor a cache nem ürül ki és a streamelt tartalom bent ragad a memóriában. Előfordult már Facebook közben is, de ahhoz nagyon sokat kell görgessek, annyira meg nem szokott érdekes lenni.
Néha érdemes bezárni, vagy újratölteni a tabokat, az megoldja. Nem tudok róla, hogy bárhogyan is ki lehetne kapcsolni.

Az én gépemben egyébként 16 GB memória van. Fura, hogy úgy tűnik ez az üzenet nagyobb rendszermemória esetén jön inkább elő.

Most nézem, hogy nálad még a régi facebook megy. Esetleg állj át az újra.

[ Szerkesztve ]

(#86015) biker válasza muszurkefal (#86009) üzenetére


biker
nagyúr

nekem is dobálja, nem csak ez, az adwords és analytics kezelői oldalak is, 16GB ram mellett.
Engedi felmenni 1,5GB fölé, és onnantól jönnek a hibák. Már ezeket direkt chromeban használom, mert úgy szar a safari ezen része ahogy van.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#86016) biker válasza Lall (#86010) üzenetére


biker
nagyúr

Diokhan és Lall, de bizony ez egy feature, és a rendszer írja ki. Teljesen félrevezető amit írtok.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#86017) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. Most vettem próba céljából egy Macbook Air 2015 gépet, idáig csak Wint használtam. Van pár autódiagnosztikai szoftverem, ami csak Winen fut, ezért VMware Fusion-al felraktam egy Win7 prot. Megy is a diag, minden rendben van, de a 3.0-ás USB-t nem ismeri fel, a Win azt írja, Ismeretlen USB eszköz. Járt így valaki már?

(#86018) #86564352 válasza biker (#86016) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez így van. 100% nem vírus, hanem egy Safari "feature" elég beírni a google-be "this webpage is using significant memory" (vagy energy, olyankor az akkufogyasztásra figyelmeztet)

Elvileg reklámokkal, trackerekkel, scriptekkel telefosott weboldalak ellen csinálta az Apple a figyelmeztetést. Általában social media oldalakon jön el, ahol végtelenített scroll van és sokáig nyitva hagyja user és a lap csak hízik (Facebook szarjai amikor bezabálnak 1 GB memóriát is, Reddit új felületére is panaszkodnak, Gmail?)

Érdemes reklámblokkolót feltenni, akkor talán kevesebbet jön elő mivel kiszűri a sok szemetet. Kellene egy opció rá Safariba, hogy nem érdekel van elég memória.
Mostanában OSX és Safari engedélyek kérése és figyelmeztetések kapcsán kicsit a kényelem-biztonság egyensúly elbillent utóbbi irányba, ezért kicsit deja vu érzés userek számára Windows Vista korszakból, amikor mindenre kérdezett biztos el akarod indítani stb.

(#86019) TigerCat válasza #86564352 (#86018) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem már vagy két-három főverzió óta csinálja. Igaz, nagyon nem találkozom vele, de nem zavar, kilépek és újra elindítom a böngészőt. Végtelenbe görgetett oldalaknál mondjuk ez szívás...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#86020) #86564352 válasza TigerCat (#86019) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mojave óta feature azt hiszem. Itt is azt javasolják force quit néha, reklámszűrő és a beállításokban annál plugin résznél kivenni a pipát.

(#86021) Head88 válasza Diokhan (#86013) üzenetére


Head88
addikt

Safari szokott ilyet írkálni. Főleg facebookon, vagy flash tartalmú oldalakon.

(#86022) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Hú, hirtelen annyi reakció érkezett, hogy inkább új üzenetet írok, nem kivételezek a válasszal egy embernek :P

Köszönöm a válaszokat, majd figyelek rá. Reklámblokkoló volt az első bővítmény, amit feltettem.

(#86023) _flamer


_flamer
aktív tag

Sziasztok!

A mai napon letöltöttem a Skypeot és beraktam a dockba, azonban maradt egy Skypeos fájl az asztalon amit nem tudok törölni. Azt, hogyan tudnám eltűntetni azt asztalról?

Köszi a segítséget előre is!

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#86024) marsu. válasza _flamer (#86023) üzenetére


marsu.
senior tag

Szerintem a telepítője. Húzd be a kukába.

(#86025) brickm válasza _flamer (#86023) üzenetére


brickm
őstag

gyorsmenüben eject. Az a telepítő meghajtója

(#86026) CharlieDrop válasza biker (#86015) üzenetére


CharlieDrop
veterán

úgy volt, hogy 3 héttel ezelőttig Chrome volt az elsődleges böngészőm, aztán elkezdett szétakadni, volt hogy percekig használhatatlan volt. Azóta Safari, igaz kiírja ezt a figyelmeztetést, de bezárom, néha röccen egyet, de megy tovább.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#86027) blakey válasza CharlieDrop (#86026) üzenetére


blakey
titán

3 héttel ezelőttig Chrome volt az elsődleges böngészőm - ott az Opera, Firefox, a Chrome már nekem sem szimpi és nem is úgy működik ahogy régen, én is "dobtam", viszont nem árt 2 böngészőt is használni, mert előfordulhatnak anomáliák és jó ha van másik opció. Nálam az Opera az elsődleges.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86028) consono válasza blakey (#86027) üzenetére


consono
nagyúr

Vagy az Edge :) Most már az is kimondottan jó és még a Chrome addonok is mennek vele.

"In God we trust. All others must bring data"

(#86029) blakey válasza consono (#86028) üzenetére


blakey
titán

Edge, Vivaldi, stb. Opera alatt is mennek a Chrome kiegészítők. Kipróbáltam az összeset, mindegyiket használtam néhány napig, hogy lássam melyik az amelyik átlagosan jobb, végül az Opera maradt, minden platformon jól teljesít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#86030) jegesib válasza blakey (#86029) üzenetére


jegesib
aktív tag

régebben probáltam operát, vmiért elmaradt, aztán most ismét feltettem a kommented után, hát első blikkre ez állatjó és szép is. Fent marad :)

(#86031) _flamer válasza brickm (#86025) üzenetére


_flamer
aktív tag

Megcsináltam, de utána már nem tudtam elindítani a Skypeot. Ez mitől lehet?

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#86032) CharlieDrop válasza blakey (#86027) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hármat használok, plusz tarcsiban ott a Vivaldi, szimpibb az Operánál, de az is jó

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#86033) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Megjött a magsafe töltőm. Buta kèrdès: ez normális ilyenkor, hogy használat közben melegszik? vagy ne merjen sokáig használni?!

[ Szerkesztve ]

(#86034) trobi28 válasza Marcsello31 (#86033) üzenetére


trobi28
addikt

Sok elektron megy át rajta így normális, hogy melegszik

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#86035) Levo96


Levo96
csendes tag

Sziasztok!
MacBook Pro 2015, Mojave.
A probléma: Usb-n csatlakoztatotok egy rajzpatod (Wacom) de nem érzékeli, nem működik a rajztábla. A beállításokban a csatlakoztatás után kijön egy "Ink" beállítási lehetőség de ennek nem sok köze van a Wacomos padhoz. Valami megoldás esetleg?
Illetve egy külső SSD-t is csatlakoztattam, felismeri, a laptopra kimásolni tudok, de fel az SSd-re nem, illetve új mappát se tudok létrehozni.
Előre is köszönöm! :R

(#86036) Marcsello31 válasza trobi28 (#86034) üzenetére


Marcsello31
őstag

Értettem! Tehát akkor maradhat a hálózatban nyugodtan akár több óráig is? :D Csak mert attol félek hogy "kampec. és nem lesztartós az öröm. :) 60Wos töltőt vettem eredetit, azokkal az adatokkal ami kompatibilis ehhez, akkor magára hagyhatom mikor nem vagyok bent a szobában ? :D

(#86037) lypen99 válasza Marcsello31 (#86036) üzenetére


lypen99
aktív tag

Ha rendes gyári adaptered van akkor miért ne?
Az meg természetes, hogy használat alatt melegszik. (Nekem pl nekem nem MB-m van, de ha használom a laptopot akkor érződik egy kis melegedés a töltőn.)

PC táp is melegedik, csak nem mindegy annál sem milyen mértékben.

(#86038) bmakszim válasza _flamer (#86031) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nem lehet, hogy elfelejtetted behúzni a Skype-ot az Applications mappába és a képfájlból indítottad közvetlenül?
Ez esetben érthető lenne, hogy miért nem indul a telepítő törlése után.

(#86039) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ha valaki csak a synology download station addon miatt nem akar telepíteni chrome-ot, mint pl én, akkor van itt egy ingyenes progi a célra, amit a fejlesztő egy e-mail után megosztott velem.
Használjátok egészséggel. Természtesen ingyenes és így első blikkre tökre jól működik.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#86040) odrif válasza V.Stryker (#86039) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ez miért jobb?
Operába is van Synology Download Station addon.
Képeket tudsz feltenni róla?

20 éve a Prohardveren

(#86041) V.Stryker válasza odrif (#86040) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem mondtam,hogy jobb bárminél. Csak pl én elvagyok a Safarvival és nem tennék fel plusz egy böngészőt, mert Safarihoz nincs már addon. Ami még van machez, az közel 4k. Ez free.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#86042) odrif válasza V.Stryker (#86041) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszi!

20 éve a Prohardveren

(#86043) SharpSA válasza CharlieDrop (#86032) üzenetére


SharpSA
veterán

Sajnos iPhone-ra nincs Vivaldi...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#86044) SharpSA válasza odrif (#86040) üzenetére


SharpSA
veterán

Miért jó ez az addon? Letöltöm adott mappába a torrent fájlt és automatikusan elindul a letöltés. Vagy teljeskörűen lehet kezelni a befejezett letöltéseket az addon-nal?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#86045) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Az én maces laptop ami egy 2007évjáratú gép, megnéztem ubuntu alatt hogy milyen, maximálisan jó és mindent drivert felismert, a legújabb linux kompatibilitis vele, videókártya ok, youtube ok, firefox ok, wifi bluetooth ok 5ghz wifi ok! :) és gyors mint állat.
3,6gb rammal és 128gb ssdvel upgradelve. [link]
minden megy rajta, tudom nem mac téma, csak ha valakit érdekel, akkor fut rajta a linux is.
Linux telepítése után nvidia logó fogad bekapcsoláskor majd 2 perc sem kel hogy használható legyen a linux rajta.... video kari 256mb linux alatt, de osztható.

[ Szerkesztve ]

(#86046) Lall válasza muszurkefal (#86022) üzenetére


Lall
veterán

Bocs. Azt hittem ilyen felugró ablak, azért írtam amit. Egyébként még soha nem találkoztam vele.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#86047) odrif válasza SharpSA (#86044) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Opera vagy Chrome-ban a letöltött addon-al nem kell a torrent file-t sem letölteni.
Csak jobb klikk és beteszi a download stationba a letöltést.

20 éve a Prohardveren

(#86048) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Mélyalvás bekapcsolásakor mit kéne látnom a terminálban? Beírom a kódot, enter, és semmi.

(#86049) Krisz0630


Krisz0630
senior tag

Macos-re létezik torrent app? Utorrentet használtam windows-on. Itt is le akartam tölteni, de a Catalina OS nem támogatja csak ilyen böngészős megoldásban töltenek le a torrentek?

Illetve a másik kérdés: meg lehet valahogy oldani, hogy a torrenteket lecsukott állapotban töltse le a gép?

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#86050) r4z válasza Krisz0630 (#86049) üzenetére


r4z
nagyúr

Transmission es InsomniaX.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.