Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32401) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata El Capitan public beta-val kapcsolatban 13" rMBP-n? :-)

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#32402) whited


whited
addikt

sziasztok
lehet banális kérdés, de ha majd sor kerül végre arra, hogy megvásároljam a kiszemelt MBP-t és elkezdenék idővel professionális szinten foglalkozni a final cut -al akkor azzal lehet akár "dolgozni, pénzt keresni" is ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32403) TigerCat válasza whited (#32402) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem ha munkára kell, számít az idő és a pénzed is múlik a dolgon, akkor asztalit vegyél. iMac, vagy Mac Pro. Én az utóbbit venném...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32404) whited válasza TigerCat (#32403) üzenetére


whited
addikt

Őszintén szólva még korábban nem használtam a FC-t sosem, viszont érdekelne a téma és hát azért fog kelleni idő, mire az ember eléggé kiképzi magát, de ha megvan 1 adott szint, akkor már ezek szerint lehet munkára használni? :R
Kinél, vagy hol van erre kereslet munkaadók részéről?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32405) TigerCat válasza whited (#32404) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Bocs, én csak a hardverre értettem a véleményem!
:)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32406) whited válasza TigerCat (#32405) üzenetére


whited
addikt

Köszi, már ez is nagy segítség, csak mert ilyenformán mindig nyitott vagyok az újdonságokra és láttam 1 tesztet, ahol elmondta a videós, hogy ha valaki nagyon jó benne akkor 4-5 komoly munka behozza a MBP árát ami finoman is letaglózott, és még érdekelne is a dolog, ezért is kérdeztem :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32407) func93


func93
senior tag

Valaki segítsen.. már 2x ujra pasztaztattam a 2011 MBR-em.. de egyszeruen tuz forro rengetegszer az alja.. szó szerint süt.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#32408) Ragnar95 válasza TigerCat (#32403) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha a hordozhatóság is fontos, 15" rMBP is bőven jó lehet dGPU-val komoly munkára is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32409) TigerCat válasza Ragnar95 (#32408) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaja, de az a masina már 1 milla körül van. Inkább vennék Pro-t, ami még ezt is keresztben lenyeli reggelire. Legalábbis így gondolom...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32410) Ragnar95 válasza TigerCat (#32409) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Persze, teljesítmény/ár arányban nyilván jobb egy MacPro, de ha mondjuk egy több napos rendezvényen már közben el kell kezdeni a vágást, oda nehéz MacPro-t vinni. Sajna ha kell a hordozhatóság, akkor kénytelen az ember kompromisszumokat kötni és választani a hordozhatóság és a teljesítmény között.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32411) TigerCat válasza Ragnar95 (#32410) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Abszolút egyetértek.

Bár épp most telepítem újra a gépem, mert külső (nem retina) kijelzőn szívok az Office for Mac-kel és már vagy 28 féle alkalmazást, beállítást szétcsesztem, így jobb tiszta lappal indulni. Volt virtuális gép, Parallels, 3-féle Office verzió, App Store bisz-baszok, szóval nem unatkozom. Kiidegel az OS X - Windows kettősség...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32412) tDr1v3r válasza whited (#32404) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Itthon broadcastingban elvileg totál nem használják, legalábbis nővérem szerint aki az MTVA-nál és az RTL-nél volt (van).

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#32413) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!

Hogy tudnám egyesíteni ezt a 3 particiót?
Képernyőfotó

[ Szerkesztve ]

(#32414) pana0017 válasza Peetey91 (#32413) üzenetére


pana0017
senior tag

A másik kettőt leformázod szabad területté, majd megnyomod a mínusz gombot.

(#32415) Peetey91 válasza pana0017 (#32414) üzenetére


Peetey91
senior tag

Köszönöm, elfelejtettem formázni, csak a minusz gombot nyomogattam, ezért nem jött össze. :R

(#32416) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Gyors kérdés! (Jobban pörög ez a topik mint az árazós)

Macbook Pro late 2007 15"-ös mennyit érhet szép állapotban?

Pontosan ez lenne:

http://www.everymac.com/systems/apple/macbook_pro/specs/macbook-pro-core-2-duo-2.2-15-santa-rosa-specs.html

Smoke some weed nigga!

(#32417) drzozo válasza lugosi (#32398) üzenetére


drzozo
senior tag

Ezt a hozzászólást ajánlanám figyelmébe a tegnap, Westend iStyle-ban szolgálatot teljesítő eladó munkatársnak... Ennek ellenére megvettem az Office365-öt, mivel ennyiért szinte ajándék, és már jobb, mint a LibreOffice. Talán még a OneDrive-ra is rá fogok szokni.

(#32418) whited


whited
addikt

Ami az "olcsóbb" 15-ös MBP-ban van dedikált vga az tényleg ha mondjuk munkára is használnám szinte teljesen használhatatlan ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#32419) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Mivel megérkezett a Publikus Beta fel is telepítettem a gépemre így már El Capitan van a fedérzeten! :) Eddig semmi hibába nem ütköztem és stabilan teszi a dolgát, és minden programom fut is. (Van néhány ahol érezhető, hogy oké nem optimalizálták le vagy még a rendszer nem kezeli úgy, ahogy kéne, de működik.)

Az animációk szépek, folyamatosak nincsenek akadások tehát olyan amilyennek kellet volna lennie szerintem.

Felkerült a telefonomra is az iOS 9 az egy kicsit még szarabb állapotba van az biztos. :D

(#32420) madle


madle
őstag

En feltelepitettem a napokban a fizetos office-t es ez is hol mukodik, hol nem. Nem lehet vele normalisan dolgozni, mert gondol egyet es valami hulye problemaval osszeomlik. Aztan lehet kuldozgetni a jelentest a Microsoftnak ami persze semmit nem er... Es akkor ez a fizetos verzio. Igen..

(#32421) Laurh


Laurh
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék tőletek kérni alkalmazás törlésével kapcsolatban, hogy van 1-2 olyan alkalmazás amit, ha a kukára húzok nem törli le. Van valamilyen más alternatív módja enneka folyamatnak?

Köszönöm előre is.

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#32422) TheMarci válasza Laurh (#32421) üzenetére


TheMarci
addikt

Applications mappat nyisd meg finderban, majd onnan del (shift + backspace).

Do You Dream?

(#32423) Ragnar95 válasza TheMarci (#32422) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Illetve van pár app, amihez uninstaller kell, de ezeknél általában a telepítés sem csak annyi,h behúzod őket az Applications mappába.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32424) Laurh


Laurh
aktív tag

Köszönöm a gyors reakciókat, van 1-2 alkalmazás pl Chrome és a hozzá tartozó google szolgáltatások amik pl launchpad-ben jelen vannak viszont az applications részben viszont nincsenek és ezeket a parancsikonokat ?! nem tudom letörölni.

Közben néztem egy uninstaller progit sajnos az sem látja a szóban forgó ikonokat / alkalmazásokat.

[ Szerkesztve ]

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#32425) megema válasza Sapphi (#32419) üzenetére


megema
őstag

A Finder nálad nem bugos? Nekem csinál olyat, hogy a mappa tartalma helyén feketeség van, vagy valami randon tartalom szétesve, ami a Finder ablaka mögött van. Főleg hálózati meghatónál csinálja. Az oldalsáv szélességét hiába állítom be, nem menti el.

Tisztán is telepítettem, illetve frissítettem is. Tehát alapból ilyen elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#32426) Ragnar95 válasza Laurh (#32424) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A Chrome márpedig ott van az Applications mappában nálam, ergo nálad is ott kéne lennie.
AppCleanert használd uninstallálásra, ha mindenképp szeretnél valamit használni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32427) Sapphi válasza megema (#32425) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Eddig fel se tűntek ezek annyira nem használtam még a Finder-t de igen ezek a hibák nálam is megvannak. Átméretezem és nem menti el a beállítást. És a másik hibát is sikerült előhoznom, de alapból nem csinálja.

De rámentem a Távoli lemezre, ahol ugye nincs semmi majd átléptem máshova és már feketeségbe is borult a világ.

Én lejelentem ezt a hibát, meg ha még nem tetted meg akkor te is tedd meg és akkor nagyobb esély van rá, hogy a következő beta-ba már javítva lesz. :)

(#32428) lugosi válasza drzozo (#32417) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Vigyázz a onedrive-val, amennyiben a business office 365 mellé járó business onedrive-ról van szó és nem arról, ami sima, magánszemélyeknek való előfizetéshez jár. A business onedrive nagyon nem oké. Valójában szinte semmiben sem hasonlít a megszokott onedrive-ra, se felületben, se szolgáltatásban. Valójában és sharepoint alapú közös munkaterület és nem a klasszikus szinkronizálós felhőtárhely. Kétszer volt (lett volna backup nélkül) miatta masszív adatvesztésem (több évnyi munka), egy héten belül. Innentől számomra ez a szolgáltatásuk halott.

(#32429) megema válasza Sapphi (#32427) üzenetére


megema
őstag

Persze, jelentem én is. :) Monitorral kapcsolatban már jelentettem pár dolgot, de ezt még nem.

(#32430) pana0017


pana0017
senior tag

Felraktam a betat, így 10 perc után feltűnően gyorsabb, stabilitásra kíváncsi leszek, egyelőre csak másik partícióra tettem.

(#32431) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok!
MacBook vásárlása előtt állok. Az lenne a kérdésem, hogy miként tuok 100%-osan megbizonyosodni arról, hogy minden adatát, felhasználói fiókját eltávolította a gépről? Illetve milyen adásvételit ajánlotok írni? Mobil-adásvételi szövege elég lehet átalakítva?
Köszi előre is!

meg

(#32432) pana0017


pana0017
senior tag

Jelenleg 2 partícióm van, egyiken Yosemite, másikon beta. Miért kapom ezt az üzenetet, akármikor bekapcsolom valamelyiket? (mindig az ellentétes parítciót dobja fel) Egy jelszót használok mindenhova, de azt el sem fogadja.

(#32433) Aaron14 válasza Sapphi (#32419) üzenetére


Aaron14
őstag

Elsődleges gépre tetted fel? Én is nagyon gondolkozom rajta, mert a More Space kijelző beállításnál nem teljesít túl jól a kis 13" rMBP Yosemite alatt.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#32434) Sapphi válasza Aaron14 (#32433) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Igen élesbe fut teljesen, rMBP 13 2015-ös gépen az eddig leírt hibákon kívül nincs semmi bajom vele. A bekapcsolás úgy megy mint a villám meg úgy minden a Yosemite-hez képest, várom a további javításokat és megjelenést is nagyon.

Külső monitorral használom és semmi gondom nincs vele rendesen működik az is kérdés nélkül.

Ezen kívül van a gépre kötve egy külső winyó ami eddig néha meghalt és elérhetetlenné vált... Ki kellet húznom majd vissza akkor meg el kezdett sírni a rendszer, hogy nem adtam ki rendesen, de nem is tudtam kiadni mert csak jelezte, hogy adja ki, de több perc elteltével se történt semmi se.

Eddig ez a hiba nem jött elő a külső winyóval kapcsolatba, nagyon bizakodó vagyok ezzel a rendszerrel kapcsoltba ahhoz képest, hogy Beta nagyon kellemesen csalódtam és remélem marad is ez a tendencia.

(#32435) Aaron14 válasza Sapphi (#32434) üzenetére


Aaron14
őstag

Én gondolkozom, hogy feltegyem-e élesbe. Jelenleg nem munkára használom a gépet, de elég fontos információkat tárolok rajta és nem szeretném ha egyszercsak eltűnnének.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#32436) Megane2000 válasza peugeotmate (#32431) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Ha van ideje az illetőnek pendrive-ról újrahúzhatjátok egy kávézóban. Valamint szerintem egy átalakíttott mobil adásvételi melyben szerepel a széria száma a gépnek az elég.

(#32437) func93


func93
senior tag

Windows-os gépen lehet csinálni yosemite usb-t?
Behalt a rendszer a gépen és nem igazán tudok máshol csinálni.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#32438) buvartacsko válasza pana0017 (#32432) üzenetére


buvartacsko
addikt

gondolom a lemez titkosítás miatt, ha zavar, próbáld meg kikapcsolni yosemite alatt a filevaultot.

[ Szerkesztve ]

(#32439) Attila!


Attila!
tag

Más is járt már így?
A gép garanciája erre kiterjed? Javítható?

(#32440) Ragnar95 válasza Attila! (#32439) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A töltőre is vonatkozik a gari természetesen.
Az,h gariban javítják-e azon múlik,h nem akarják-e úgy beállítani a szervizben, hogy felhasználási hiba és te okoztad ahelyett,h beismernék, hogy anyaghiba.
Amúgy javíthatónak tűnik, mivel a csatlakozó rész külön cserélhető, ebayről 2-300Ft egy új.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32441) Attila! válasza Ragnar95 (#32440) üzenetére


Attila!
tag

Hálistennek:)
Gondolkodtam, hogy vigyem a boltba ahol vettem vagy inkább a gyári garit érvényesítsem? Utóbbihoz a gépet is vinnem kell ha jól gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#32442) Ragnar95 válasza Attila! (#32441) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Hivatalos szervizbe vidd mindenképp. Nem hiszem, h kéne hozzá a gép, hiszen elég egyértelmű a probléma és nincs köze a géphez.
Ráadásul asszem a töltőnek is van saját sorozatszáma, így az azonosítással se lehet probléma, de ezt nem árt csekkolni, mielőtt beviszed.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32443) Attila! válasza Ragnar95 (#32442) üzenetére


Attila!
tag

Igen, az azonosítás miatt gondoltam. És kérdés, hogy a boltban egy random töltőt kaptam vagy az ehhez tartozót...
(szerk: nincs benne serial szám)

[ Szerkesztve ]

(#32444) bupemko


bupemko
senior tag

Elegem lett a Yosemite alatti wifi problémákból, ezt már Windows 10-ből írom :)

(#32445) pana0017 válasza bupemko (#32444) üzenetére


pana0017
senior tag

El Capitan beta? :U

(#32446) Handball94 válasza bupemko (#32444) üzenetére


Handball94
aktív tag

10.10.4 alatt nekem egész jó lett a wifi

[ Szerkesztve ]

(#32447) bupemko válasza pana0017 (#32445) üzenetére


bupemko
senior tag

Elég nagyot csalódtam Yosemite-ben, most kipróbálom mit tud az MBA Win10-zel. Legalább tudok egy kicsit játszani is a gépen :DDD
Eddig tetszik, bár az üzemidő valószínűleg nem lesz túl acélos.
Ha meguntam, akkor megy fel El Capitan.

Wifi jelentem jól működik eddig! :) Majd holnap reggel a vonaton lesz érdekesebb, itthon többnyire a Yosemite is kapcsolódott (viszont idegen wifi variálásnál többször volt, hogy csak úgy csatlakozott fel normálisan ha közben volt reboot...).

Handball94: Nekem nem.

[ Szerkesztve ]

(#32448) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Üdv srácok!

Az iTunes szinkronizálását macbookon meglehet oldani valahogy úgy hogy ne a belső háttértárat használja, hanem egy külső usb-s hdd-t?
Erre vonatkozóan tudtok egy részletes leírást/útmutatót linkelni?
Valaki élesbe használja így a rendzert?

[ Szerkesztve ]

(#32449) Alex91 válasza Megane2000 (#32448) üzenetére


Alex91
félisten

Persze.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32450) TigerCat válasza Megane2000 (#32448) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Használtam így sokáig, mert 3TB média másként nem fért el, de végül kipakoltam mindent NAS-ra. Ennél jobb nem nagyon van. iTunes-ban pedig az maradt, ami nélkül nem bírok meglenni. Kedvenc zenék, játéklisták, stb.

Annyi az egész, hogy a Shift-et lenyomva kattintasz és kitallózod a külső iTunes könyvtárat. Érdemes először létrehozni a gépen, majd azt kipakolod ahova akarod, ezután beállítod a fentiek szerint és telerakod amivel akarod. Viszont ha nincs csatlakoztatva, létrehoz egy üres adatbázist.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.