Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) Head88 válasza bmwk1200s (#54000) üzenetére


Head88
addikt

És azt tudod, hogy mi okozza ott a meghibásodást? A csere alkatrész is tönkremegy bizonyos idő után? (feltételezem az apple nem terveztetett újra egy szalagkábelt)
Valami biztos kiváltja ezt vagy hdd vagy alaplapi oldalról. Egy passzív alkatrészről beszélünk ami tulajdonképpen csak egy vezeték.

[ Szerkesztve ]

(#54002) bmwk1200s válasza Head88 (#54001) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nem tudjuk biztosan. Annyit tudunk hogy nagysagrendekkel surubb ez a hiba ennel a tipusnal mint a tobbinel. A javitas utan meg nem jottek vissza eddig tudomasom szerint, hogy megint elromlott volna emiatt. Lehet, hogy passziv, de attol meg ugy reagal bizonyos dolgokra, amik mas gepekben nem okoz gondot. Es a javitas utan sem igazan.

Semmit sem írok alá!

(#54003) wardemi


wardemi
senior tag

Üdv

Egy olyan gondom van, hogy mostanában szükségem lenne az online webcamerzássra, de bármilyen appot használok (skype, wire, cyph... sajna facetime nem opció a másik felhasználó miatt..) a proci kb kiakad fullon 150-160% terhelés stb... kb 1-2 seces lagtime mindenre... Van erre vlmi fix vagy bármi? A vas egy macbook pro 13" 2013 late. OSX több féle de per pill mindig az aktuális béta van fent 10.12.6 (de stabil verziókon is ez volt régebben)

Köszi

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#54004) Head88 válasza bmwk1200s (#54002) üzenetére


Head88
addikt

Furcsa. Valami anomália van ott :D
Viccet félretéve valami apró tervezési hiba lesz a hátterében. Pl: a vékony réz huzalozás keresztmetszetben picivel kisebb feszültségre lett tervezve(pár cent spórolás/gép) mint amit ad az alaplap a hdd felé. Vagy ilyesmi.

(#54003) wardemi
Azért az elég durva lenne ha a 2013-as gépedet kiakasztaná a skype. próbálj SMC resetet. Ha utána is ez van akkor javaslom a legutolsó stabil kiadást telepítsd fel clean installal.

[ Szerkesztve ]

(#54005) bmwk1200s válasza Head88 (#54004) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Igen, ezt el tudom képzelni.

Semmit sem írok alá!

(#54006) Head88 válasza bmwk1200s (#54005) üzenetére


Head88
addikt

Ha így van akkor elggé kiábrándító. Tudjuk már kismillió esetből, hogy a apple mindig megpróbál skótkodni de ez azért erős. Egy ilyen apró feszültség alultervezés az lassú gyilkos. Évek kellenek ahoz, hogy a betáp huzal szétégjen. Addigra akár a gari is ugorhat. Vagy van ehhez hivatalos visszahívás program?

[ Szerkesztve ]

(#54007) bmwk1200s válasza Head88 (#54006) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nem tudok róla, hogy lenne. De nem csak, hogy a gari után szokott elromlani, az Apple Care után szokott elromlani... :DDD

Semmit sem írok alá!

(#54008) madle


madle
őstag

Arról a problémáról tudtok, hogy a Photos appban beakad valami folyamat ami folyamatosan puffereli fel a memóriát az SSD terhére? Ha kilépek az alkalmazásból akkor is csinálja tovább, fogja a gépet is rendesen és melegszik is nagyon. Írtátok többen hogy a Photostrem illetve iCloud fotófeltöltés lehet, de nálam egyik sem volt soha bekapcsolva, mégis elindul. Baromi idegesítő jelenség... Erre nem találtak már valami megoldást?

(#54009) Head88 válasza bmwk1200s (#54007) üzenetére


Head88
addikt

Na ez a legnagyobb baj :(

(#54008) madle
Milyen évjáratú a gép? A tevékenységfigyelőben meglested, hogy melyik folyamat generálja ezt a terhelést?

[ Szerkesztve ]

(#54010) madle válasza Head88 (#54009) üzenetére


madle
őstag

2014 Early Air. A folyamat pedig com.apple.photomodel
Fullos CPU terhelés, illetve dagasztja a memóriát az SSD terhére.

(#54011) Head88 válasza madle (#54010) üzenetére


Head88
addikt

A photomodel akkor szokta kiakasztani a gépet és elszívni az erőforrásokat, ha hibás vagy nem támogatott video vagy fotó fáljformátumot próbál feldolgozni. A gép így loop-ba kerül és folyamatosan ugyanazt a fájlt vagy fájlokat próbálja feldolgozni sikertelenül. az egyetlen megoldás, ha megtalálod a gépeden ezt vagy ezeket a fájlokat és tölöd a libraryből.

(#54012) madle válasza Head88 (#54011) üzenetére


madle
őstag

Gondolom egy külsős képet vagy videót kell keresni, ami a Photos albumba van. Mint például egy Viberen vagy Whatsappon kérkezett fájl.. Van pár, akkor rendesen át kell matatni a gépet. Valahogy nem lehet kilistázni amivel problémája lehet?

(#54013) trisztan94 válasza biker (#53998) üzenetére


trisztan94
őstag

Nezegettem kozben, valoszinuleg neked lesz igazad :(

1. Diskutil list output:
link

2. Fdisk output (ez masik sessionben volt, ahol /dev/drive0 helyett /dev/drive1-en volt a hdd)
link

3. Fsck_hfs output:
link

Semmit sem lehet ezzel kezdeni szerintetek?

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#54014) Mohhoj1986 válasza trisztan94 (#54013) üzenetére


Mohhoj1986
tag

Azért én még nem kukáznám....szedd ki a gépedből és egy másik gépre dugd rá kábellel és egy datarecovery progival ess neki....hátha meg tudod menteni amit szeretnél.

Esetleg KÜRT.....de ott zsebbe kell nyúlni nem kicsit.....de ők tuti visszaszerzik ami neked kell.

[ Szerkesztve ]

(#54015) wm2


wm2
őstag

van Boom3 és kisebb frissítést kapott a DotCleaner is (ezzel lehet az elcseszett nézetbeállításokat annulálni :) )

Ozora <3

(#54016) trisztan94 válasza Mohhoj1986 (#54014) üzenetére


trisztan94
őstag

Jo hirek!!!

Megis a SATA kabel volt. Szereztem egy kulso rack-et, radugtam a merevlemezt es egy Windows-os gepen Transmac-el problema nelkul meg tudtam nyitni. Fajlok lementve, nagyon nagyon boldog vagyok! :))

A kerdes most, hogy honnan tudok cserekabelt szerezni? Vajon ehhez a modellhez jo az A1081-es kabel?

Esetleg valakinek nincs egy bontott gepe amibol megvehetnem a kabelt?

Addig is koszi a tippeket, kiraly ez a kozosseg! :)

https://heureka-kreativ.hu

(#54017) biker válasza trisztan94 (#54013) üzenetére


biker
nagyúr

passz, külső meghajtó fiókban más gépen teszt.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#54018) #33846528


#33846528
törölt tag

.pst-t mivel tudok a leghatékonyabban kezelni? megvettem az office-t hivatalosan is, de csak emiatt nem telepíteném az outlook-ot, ha nem muszáj.

köszi előre is!

(#54019) Head88 válasza madle (#54012) üzenetére


Head88
addikt

Sajnos manuális munka.

(#54016) trisztan94
Na :) Ezek jó hírek. Körbenézek neked hátha találok kábelt. Mi a pontos évjárat? Pro mid 2010 13" ?

szerk: 2009-2010 évjárathoz való kábel kell neked. Alkatrész szám:821-0814-A

[ Szerkesztve ]

(#54020) bmwk1200s válasza trisztan94 (#54016) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Örülök, de nem lep meg a dolog.

Semmit sem írok alá!

(#54021) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Lehetséges az, hogy a Fotók appból egy létrehozott - a képek leválogatva - albumot osztok meg egyenesen Facebook-ra? A fölösleges szüttyögés elkerülése helyett? Ahol kellene, ott az istennek nem dobja fel a Facebook lehetőséget. Aha, de feldobja... csak van egy limit úgy tűnik amit egyszerre lehet megosztani.

[ Szerkesztve ]

(#54023) mbazsi válasza Papa-Het (#54021) üzenetére


mbazsi
tag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy hogyan lehetne a legegyszerűbben egyszerre hangot airdroppal hifire, és képet külső monitorra (duplikálnám a képet, hogy kábel nélkül monitorról tudjak dolgozni) megosztani? Milyen eszközt kéne vennem? Ahogy néztem az appleTV nem tudja külön megosztani a hangot, cak HDMI-n.
Köszi

(#54024) br4adam válasza mbazsi (#54023) üzenetére


br4adam
aktív tag

De az Apple TV tudja továbbítani a hangot Airplay/Bluetooth hangszóróra.

(#54025) mbazsi válasza br4adam (#54024) üzenetére


mbazsi
tag

Igen, de a hangfalaim hagyományosak, nem Airplay vagy Bluetooth kompatibilisek. Melyik a jobb megoldás, ha "felokosítom" a hangfalat, és veszek egy bluetooth vevőt, vagy ha mondjuk egy Airport Express-be dugom, és úgy airplay kompatibilis lesz?

(#54026) wm2 válasza mbazsi (#54025) üzenetére


wm2
őstag

Vagy veszel egy erősítőt, ami AirPlay kompatibilis. 🙂

Ozora <3

(#54027) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Van egy ntfs usb-s vinyó rádugva az MBA-ra. Ha elmegy sleep-be, akkor eldobja a kapcsolatot... Az energiatakarékosságban "A merevlemezek elaltatása, amikor lehetséges" opció ki van kapcsolva. Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet még a baj?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#54028) madle válasza toth_janika (#54027) üzenetére


madle
őstag

Ilyet nekem is csinál, pedig ugyan így van beállítva, újra kell csatlakoztatnom ilyenkor, csak az a probléma, hogy megfelelően eltávolítani sem lehet, mert nem állítja meg a pörgést. Lehet a Tuxera baromkodik? Bár azt nem gondolnám. Van hogy a vinyóról csak bizonyos mappák tűnnek el. Mondjuk ez akkor volt jellemző mikor használtam a WD jelszavas védelmét.

(#54029) Head88 válasza toth_janika (#54027) üzenetére


Head88
addikt

Nálad nem az a gond, hogy altatja a HDD-t, hanem az hogy a macOS sleep mode-ban automatán leveszi az usb portok maximális áramerősségét 500mA-re (1100ról) Ami már nem elég egy usb hdd-nek (kb. 1A kell)

(#54030) toth_janika válasza Head88 (#54029) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm az infót. Ez két kérdést felvet bennem:
1, Lehet ezzel valamit csinálni?
2, Mit fog csinálni akkor, ha egy Nifty drive-ba teszek egy 128-as kártyát? Ugyanezt?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#54031) Head88 válasza toth_janika (#54030) üzenetére


Head88
addikt

Nem tudsz csinálni ezzel semmit. A memóriakártya az jó megoldás. Egy átlagos mcroSD 50-60mA-t eszik csak.

(#54032) toth_janika válasza Head88 (#54031) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm! :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#54033) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Kérdésem lenne, hogy miért van az, hogy simán netezek 6-8 tab nyitva, illetve itunes megy mellette airplay-jel BT hangszóróra és éget a laptop. Külső hőmérséklet kb 27 fok, szobában vagyok, még nem is tűző napon ahol érthető lenne. A tápcsatlakozó felőli oldalon süt a gép, nagyjából a macbook air feliratig a felső funkció billentyűk magasságában. Van valami ingyenes app, amivel hőfokot lehetne nézni? Tavaly márciusi a gép, pasztáztatni és tisztíttatni kellene? Végig szobában használt, 95%-ban tápról.

[ Szerkesztve ]

(#54034) Head88 válasza Papa-Het (#54033) üzenetére


Head88
addikt

Általában 1 éves korra már annyi port szív be egy átlagosan poros szobából (Javaslom hetente 1-2 szer portalanítsd az asztalt ahol használod.) egy lapi, hogy kell egy alapos takarítás a gépben. Kb. 1 kiló porkandúr lehet a ventiben. Na meg a pasztázás valami normális minőségűre. Ajánlom az Arctic MX-4-et. Vagy, ha nagyobb a pénzkeret akkor Thermal Grizzly Kryonaut.

[ Szerkesztve ]

(#54035) wm2


wm2
őstag

Kérdés: az új (meglehetősen törékenyre sikeredett) iPad Pro ki tud váltani egy AIR-t vagy 13" rMBP-t? Direkt nem az iPad topicban kérdezem hanem itt.

Ozora <3

(#54036) TigerCat válasza wm2 (#54035) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha nem használsz szimultán több alkalmazást, akkor szerintem igen. Teljesítményre szerintem elegendő, de nekem hiányozna az egér és a kurzor. Egy próbát megér...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#54037) Alex91 válasza wm2 (#54035) üzenetére


Alex91
félisten

Igen is, meg nem is :). Mondjuk kell meg neki az iOS 11 a jobb elmenyert. Amugy brutalis lett. A gond szerintem ott van, hogy PC-n felnott user nem tud megszabadulni a beidegzodeseitol.

En mar alapvetoen az iPad-et hasznalom, mar sokszor kin bekapcsolni az iMac-et. De "dolgozni" csak az asztali marad. Mondjuk nalam is valoszinu a megszokas is dominal. Mert sok esetben ki kellene talalni, hogy az adott feladatot milyen alkalmazassal, es mi modon tudna az ember a tablettel elvegezni.

Egyebkent az iOS 11 az iPad-nek most adni fog egy lokest, az uj funkciok joval hasznalhatobba teszik.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#54038) CharlieDrop válasza TigerCat (#54036) üzenetére


CharlieDrop
veterán

de ha lenne egér ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#54039) tDr1v3r válasza wm2 (#54035) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Kérdés hogy mire akarod használni...

Sima netezésre, e-mailezésre, YouTube-ra és egyéb streamingre kiváló egy belépő iPad is. Ha most azt nézzük hogy egy MBA-t nagyjából erre használ az átlag, akkor kijelenthető hogy igen, kiváltja. (Nővérem is már csak iPad-et használ otthon, klasszikus értelmű számítógépet csak a munkahelyén használ.)

A pro felhasználás viszont már más kérdés. Van célszoftver amivel félig-meddig ki lehet váltani a MacBook-okat (itt rajzolószoftverekre gondolok), komoly grafikára meg már nem alkalmas, kódolni se lehet vele, videóvágás meg főleg... így azért elég meh, de fejlődik az alkalmazáskínálat.

Az iOS 11 elég sokat lépett használhatóságban, lassan egyre verszatilisebb lesz, szerintem így 5 év múlva már egy egész határozott igen is kicsúszhat az MBP-k iPad-del való kiválthatóságára ha a nagy fejlesztők (itt Adobe-ra gondolva főként) is ebben a jövőben gondolkodnak.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#54040) wm2 válasza Alex91 (#54037) üzenetére


wm2
őstag

Safari 5-6 tab de vmi YouTube mix folyamatosan menne, ez macOS-en külső programmal is fut a háttérben, vagy VOX, Spotify és iTunes, Mail állandóan + 2 chat ablak és eközben szerkeszthetek Pixelmatorral egy képet a Facera? Ez ugye zökkenőmentesen megy egy AIR-en. Egy általános multitasking érdekelne és időben mennyire tolódnak ki a munkafolyamatok. Pl. azért egy AIR-el is konvertálgatunk és nem csak felhőbe mentünk, ergo kellenek a donglek egy használható bill társaságában. Mondjuk egyszerre egy BT füles és bill? 🙂 Azért az ember ujja tényleg nem egy egér kurzor iOS 11 ide, vagy oda. De ezek szerint meg kell várni és majd kiderül. Viszont elég körülményesen tudnám a fentieket elképzelni még mindig.

tDr1v3r: jövőre 6 magos 35W TDP procik jönnek (ha jönnek). Szóval itt is van fejlődés.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#54041) htomi85 válasza tDr1v3r (#54039) üzenetére


htomi85
tag

Emberfüggő.
Én már a tabletet is lusta vagyok kézbe venni pedig literally 1 méterre van.
Telón is remekül lehet netezni.

(#54042) Papa-Het válasza Head88 (#54034) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Apple kitakarítja ha beviszem? Én nem nagyon szeretnék belenyúlni. Meg tudnám oldani persze, de inkább nem. Drága eszköz ahhoz.

(#54043) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Megérkezett az Air. Frissítettem Sierrára. Kérdésem lenne, nézelődtem a beállításoknál, a tűzfal alapértelmezetten ki van kapcsolva. Be kell őt kapcsolni?

(#54044) TigerCat válasza Mattb (#54043) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Sosem piszkáltam, nekem nem kell. A router megoldja a javát...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#54045) Blaise válasza Papa-Het (#54042) üzenetére


Blaise
veterán

Pénzért igen.

(#54046) Nescafé válasza Mattb (#54043) üzenetére


Nescafé
őstag

Gratula :)

 iPhone 15 Pro

(#54047) Head88 válasza Papa-Het (#54042) üzenetére


Head88
addikt

Ha garis akkor lehet megcsinálják ingyen. Volt már rá példa. Ha nincs gari akkor elég durva pénzért csinálják. Kb. 15000ft és a pasztát is jobb esetben is csak a gyárit rakják rá. Pedig az nem nagy eresztés.

(#54043) Mattb
Én mindig bekapcsolom. Ártani nem árt és nem lassítja a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#54048) Mattb


Mattb
senior tag

Kérdés1: Lehet olyat, hogy ne kelljen sem jelszót beírni, sem entert nyomni belépéskor?
Kérdés2: Ha lehajtom a gépet, akkor alvóba kerül? Mikor érdemes ki is kapcsolni?
Kérdés3: Akksi, cpu, igp figyelő appok? Bár ezeket gondolom megtalálom az összefoglalóban :D
:)

[ Szerkesztve ]

(#54049) Head88 válasza Mattb (#54048) üzenetére


Head88
addikt

1: Rendszerbeállítások/ felhasználók és csoportoknál tudod beállítani.
2: Lehajtod akkor alszik. Van 1-2 app amivel ébren lehet tartani lehajtáskor is. pl: insomniaX. Ha altatod a gépet akkor alvás közben valamennyit merül az akksi is. Sokan használják állandó altatással és ezze nincs is gond mert erre lett kitalálva. De azért én kicsit túlzásnak találom az, hogy pl hetekig megy a gép kikapcs nélkül.
Én a sajátomat minden este kikapcsolom. Az ssd miatt nagyon gyorsan bekapcsol és minden ablakot és appot újranyit ami kikapcsoláskor aktív volt. Szóval lényegében te döntsd el, hogy melyik kényelmes neked.

3: Akksihoz: coconutBattery többit keresd ki az összefoglalóból. (én csak egy hőmérséklet figyelőt használok...TG Pro)

[ Szerkesztve ]

(#54050) Mattb


Mattb
senior tag

ADblockra van lehetőség safariban?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.