Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) syIex válasza bmakszim (#59000) üzenetére


syIex
veterán

Értem! :) Akkor marad a virágbolt és ha megtetszik akkor beújítom az App Storeból! :D
Akkor már értem az Final Cut árát! :DDD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#59004) agabe


agabe
addikt

Haver venne macbookot, es tolem kerdezte (pedig baromira nem ertek hozza), hogy melyiket vegye inkabb.
Legújabb touch 15” csak abból az alap 256-os ssd-vel, vagy ez lenne jobb valasztas ?
Javaslatok ?

(#59005) Head88 válasza agabe (#59004) üzenetére


Head88
addikt

Újat, garanciával.

(#59006) papp_no1


papp_no1
senior tag

Sziasztok, adott egy 2011-es macbook air 11", az egyik ismerősömé . Még osX lion van rajta, nem tudom frissíteni high sierrára mert 10.8-as system verziót követel. Mit csináljak? Nagyon retro ez a renszer, i5 proci van benne viszont 2gb ram, azt hittem nagyon lassú lesz de relatív gyors kis gépezet

Köszi a segítséget.

Norbi

(#59007) agabe válasza Head88 (#59005) üzenetére


agabe
addikt

speckok nelkul is erre gondoltam szinten.
ok. Koszi ! :R

(#59008) Head88 válasza papp_no1 (#59006) üzenetére


Head88
addikt

2011mid 11" Air-t támogatja a legújabb macOS szóval fel kell, hogy menjen. A 2gb ram szerintem már kevéske lesz az újabb rendszereknek.
Próbálj meg egy ElCapitan-t

Clean installal csináld. [link]

Frissíteni Lion-ról nem tudod, csak 10.8 Mountain Lion-ra

[ Szerkesztve ]

(#59009) moya#no1


moya#no1
aktív tag

Üdv. Miért van az hogy alapértelmezett keresőmotornak a google van beállítva a safariban. Keresnék valamit először google ba probálkozik betölt majd 1-2sec és yaho vagy amit talál azt használja keresőnek. Marhamód idegesítő. Van rá valami megoldás ? köszönöm :U :R

Just Ride KTM

(#59010) Head88 válasza moya#no1 (#59009) üzenetére


Head88
addikt

Álítsd át a safari beállítások/keresés fülön.

(#59011) moya#no1 válasza Head88 (#59010) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Google a keresőmotor

( illetve van ez a mackeeper felugró ablakos biszbasz. nah hát ez meg végképp. Ezt hol tudom kikapcsolni ? :F )

[ Szerkesztve ]

Just Ride KTM

(#59012) Head88 válasza moya#no1 (#59011) üzenetére


Head88
addikt

Bocsi csak először nem értettem, hogy mi a baj. Tehát nem az a gond, hogy google az alapértelmezett hanem, hogy google helyett mást használ ilyenkor is.

A mackeeper egy vírus adware. Azt ki kell gyomlálni a gépről. Az szivatja a safaridat.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#59013) moya#no1 válasza Head88 (#59012) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Igen Googlet hazsnálja de egy másodpert alatt át dob yahoo ra.

Hogyan tudnám/mivel kiírtani ? :F
köszi :R

[ Szerkesztve ]

Just Ride KTM

(#59014) Head88 válasza moya#no1 (#59013) üzenetére


Head88
addikt

Ezzel tudod törölni:[link]

(#59015) papp_no1 válasza Head88 (#59008) üzenetére


papp_no1
senior tag

Szia köszönöm már töltöm a kapitányt :))

A ramot jól olvastam nem lehet upgradelni?;(

(#59016) Head88 válasza papp_no1 (#59015) üzenetére


Head88
addikt

Jól olvastad. Rá van forrasztva az alaplapra.

(#59017) moya#no1 válasza Head88 (#59014) üzenetére


moya#no1
aktív tag

fent van a mac en, bár itt nem igazán tudom mit is kellene törölnöm :U

Just Ride KTM

(#59018) Head88 válasza moya#no1 (#59017) üzenetére


Head88
addikt

Appcleanert indítsd, jobb fent a 4vonalra katt. Itt nézd át az appokat, clean my mac illetve mackeeper-t keress. Az applications feliratra kattintva lépj át a plugins-ra és itt is keresd ugyanezeket. Ha megvannak, katt rá és minden elemét jelöld ki és törlés.
Volt-nincs mackeeper

(#59019) moya#no1 válasza Head88 (#59018) üzenetére


moya#no1
aktív tag

nincs találtat eggyikre sem :/
( elviselhetettlen, googlezni nem tudok mert mindig yahoot akar, illetve kattitani sem mert minden kattintásra dob valami más ablakot.... :O

[ Szerkesztve ]

Just Ride KTM

(#59020) tboldi válasza moya#no1 (#59019) üzenetére


tboldi
nagyúr

Malwarebytes-nak is adj egy esélyt. :)

(#59021) papp_no1 válasza Head88 (#59018) üzenetére


papp_no1
senior tag

Köszönöm felraktam a kapitányt, picit talán még gyorsabb is lett a gép. A tulaj ha szeretné - most már tudja, a segítségednek köszönhetően :) - , akkor majd megfrissíti.

(#59022) Head88 válasza papp_no1 (#59021) üzenetére


Head88
addikt

Örülök. :)

[ Szerkesztve ]

(#59023) Head88 válasza tboldi (#59020) üzenetére


Head88
addikt

+1

(#59024) wm2 válasza bmakszim (#58950) üzenetére


wm2
őstag

Megértelek, bár én sokszor 1080p 60fps filmet sem találok normálisat. A legtöbb felkonvertált. Nem beszélve a TV adásokról, ahol már a tiszta HD adásnak is lehet örülni (normális hangzással). A nagy átlagot nézem, nem azt, aki mindjárt megcáfol a Netflix előfizetésével és a perfekt angol nyelvtudásával.

Ozora <3

(#59025) lmno válasza bmakszim (#58950) üzenetére


lmno
őstag

Hát ez nekem IINA-val is szaggat... és közben felszálláshoz készülődik a gépem :)

(#59026) moya#no1 válasza tboldi (#59020) üzenetére


moya#no1
aktív tag

ohh az még az este töröltem. nah akkor visszarakom és azzal is scannelek eggyet :U

Just Ride KTM

(#59027) Lazika válasza bmakszim (#58950) üzenetére


Lazika
senior tag

Nekem intel hd 530-am van és nem szaggat :Y Nem értem, akkor nálad miért...

(#59028) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Sziasztok,
adott egy early 2015 Macbook Air. El Capitan volt rajta probléma nélkül. Frissítésre került az oprendszer High Sierrára. Ez után a gép nem bootolt be, megakadt fekete képernyővel alma logoval. Arra rájöttem, hogy úgy tudom bootoltatni, ha recovery-ben kiválasztom startup disknek a Macintosh HD-t (ez az egy meghajtó van csak amúgy).
Sajnos ezt néha el kell játszani, mert néha (de nem mindig!) megint akad a boot.
Egyébként ha bootol, akkor is egy perc, amíg végigér a csík, a második fele után csak araszolgat.
Az a gyanúm, hogy a fájlrendszerek közötti váltás fektette meg a rendszert. Meg olvastam valami inkompatibilis kext fájlokról, de egyelőre nem mertem azokat mozgatni, napi munkára van használva a gép.
Amiket csináltam:
Recovery-ből egyszer újrahúztam a HS-t, de ugyanúgy fennáll a hiba.
NVRAM reset.
First aid recovery-ből és rendszerből is.
Kérdés: Egy full wipe - tiszta újrahúzás segíthet? Esetleg tegyek vissza egy régebbi OS-t? Sajnos a tulaj nem készített TM mentést az El Capitanról, most pótoltam a félig működő HS-en, hogy legalább az adatok meglegyenek.
Előre is kösz, ha van valakinek erről tapasztalata és tippje, hogy mit is kellene csinálni.

Elfogadom a sütiket.

(#59029) Head88 válasza Dr.NX (#59028) üzenetére


Head88
addikt

Clean install egy sierra 10.12.6-ra segíteni fog. Telepítés előtt a hdd/ssd-t ne lemezkezelőből hanem terminalból formázd. (lemezkezelő sz@rt sem ér)

(#59030) szabieable válasza Head88 (#58986) üzenetére


szabieable
aktív tag

Netes tutorial alapján, nem fizettem érte. Azt írták tomshardwaren meg pár oldalon, hogy 100%ra tölteni, hagyni lemerülni teljesen, majd legalább 5 órát állni hagyni töltés nélkül üres akkuval és utána újra 100%ra tölteni.
De akkor nekiesek mégegyszer az smc resetnek, köszi szépen!

(#59031) Head88 válasza Lazika (#59027) üzenetére


Head88
addikt

Uraim! Az említett videó lejátszásának semmi köze a VGA-hoz. A 4K-8K youtube videok a google VP9 kódolásával rendelkeznek amihez a macOS-nek nincs és valószínűleg nem is lesz szoftveres támogatása. (annak ellenére, hogy a pl: intel vga-k skylake-től ismerik) Tehát a video lejátszása pusztán a processzor erejéből valósul meg.

[ Szerkesztve ]

(#59032) Head88 válasza szabieable (#59030) üzenetére


Head88
addikt

Helyes. Azért kérdeztem rá mert azt írtad, hogy "kalibráltattad" ebből az jött le, hogy valamelyik szervizzel.

[ Szerkesztve ]

(#59033) szabieable válasza Head88 (#59032) üzenetére


szabieable
aktív tag

Amit lehet igyekszem házilag megoldani, szerencsére a 2012-esnek még cserélhető az akksija, ebayről 13 körül jött postával, csavarhúzóval és ifixit tutorial alapján tényleg egy 5 perces meló volt a cseréje. Ilyenért nem fizetek :)

(#59034) Head88 válasza szabieable (#59033) üzenetére


Head88
addikt

Nagyon helyes. Bár azt tudnod kell, hogy az akku így nem gyári és gari sincs rá.
Gyári apple alkatrészt csak Apple Authorised Service Provider-től lehet venni.

(#59035) szabieable válasza Head88 (#59034) üzenetére


szabieable
aktív tag

5 éves géptől nem várok már garanciát, használtan vettem, kellett egy rohangálós laptop asztali helyett. Ha így még kiszolgál 2-3 évet nekem már bőven megérte. Sőt még a paralells is egész vállalhatón fut 4 giga ram mellett ( de az tuti, hogy a következő már egy pro lesz, nagyon fura osx alól a visual studio )

(#59036) Head88 válasza szabieable (#59035) üzenetére


Head88
addikt

Úgy értem az utángyártott akkura nincs garancia. Az apple csak gyári alkatrészek használatát javasolja. Az utángyártott akár lehet olyan rossz minőségű cella is, hogy elcseszi az alaplapot. (szervizesként láttam már ilyesmit)
Természetesen létezik kiváló minőségű utángyártott is. Az ifixit pl: ilyenekat árul.

[ Szerkesztve ]

(#59037) Dr.NX válasza Head88 (#59029) üzenetére


Dr.NX
addikt

Köszi!
Mibe csöppentem, te jó ég.
Ha jól látom, valami containert kell formázni/konvertálni APFS-be, mert a GUI nem képes rá?
Mi lenne a pontos parancs terminalban?

Elfogadom a sütiket.

(#59038) szabieable válasza Head88 (#59036) üzenetére


szabieable
aktív tag

Jó hát ez mindig rizikós, nem tudom mennyi lett volna ha aap-be leadom a gépet, hogy szeretném cserélni az akksit, szerintem bőven 30-40k körül járna a mutatvány.

(#59039) Head88 válasza Dr.NX (#59037) üzenetére


Head88
addikt

Terminalban: diskutil apfs deleteContainer diskXsX (ez utóbbi normál esetben disk0s2, de listázd ki a diskutil list paranccsal)

(#59038) szabieable Igen szervizben kb 40 lett volna. Ifixitről rendelni akkut meg 30.

[ Szerkesztve ]

(#59040) Dr.NX válasza Head88 (#59039) üzenetére


Dr.NX
addikt

Utána szintén terminálból menjen ez?
diskutil apfs createContainer /dev/disk0s2
diskutil apfs addVolume disk0s2 APFS MacintoshHD

Vagy ez már mehet GUI-ból?
Bocs hogy ennyit kérdezek, de nem az én gépem. Furcsa, hogy másnál nem jött elő ilyen gond, vagyis de, csak részletes megoldást nem írnak sehol.

Elfogadom a sütiket.

(#59041) Head88 válasza Dr.NX (#59040) üzenetére


Head88
addikt

Csináld terminalból. Az a biztos.
Pl: nálam is összehányta magát az ssd a highsierra telepítés után. (clean install volt)
Én is végigzongoráztam ugyanezt mint te most. GUI-ból egyszerűen szar lesz a partició, terminalból hibátlan.
Évről-évre sz@rabb lesz a lemezkezelő. Eddig sem volt jó. Talán utoljára a moutain lionon.

(#59042) moya#no1 válasza tboldi (#59020) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Nem talált semmit. De a probléma még fennáll :F

Just Ride KTM

(#59043) Head88 válasza moya#no1 (#59042) üzenetére


Head88
addikt

Akkor ez most valami új lesz a mackeeper részéről ha egyik módszer sem jött be.

(#59044) Dr.NX válasza Head88 (#59041) üzenetére


Dr.NX
addikt

Az fasza, hogy vissza sem tudok menni mondjuk Sierrára, mert HFS+-ra csak úgy megy vissza, ha destruktívan törlöm és újra létrehozom, nincs konverzió.
Nincs valami használható third party disk utility?

Elfogadom a sütiket.

(#59045) bmwk1200s válasza Dr.NX (#59044) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Válogass: [link]

Semmit sem írok alá!

(#59046) Dr.NX válasza bmwk1200s (#59045) üzenetére


Dr.NX
addikt

Tartok tőle, hogy ezek nem ismerik az APFS-t, aminek még nem adták ki a publikus specifikációját, de ne legyen igazam.
Szerk: Ez a SuperDuper! jónak tűnik, köszi a tippet!

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#59047) Head88 válasza bmwk1200s (#59045) üzenetére


Head88
addikt

Jó, hogy itt vagy. Lenne egy szervizzel kapcsolatos kérdésem.
Mennyire reális az ha egy szerviz(nem ASP) tulaja azt mondja, hogy kicserélték az alaplapot egy macbookban (a csere lapot egy ASP-től szerezték állítólag) de azért nem látszik a sorozatszámán, mert átütötték a régi (hibás) alaplap számát? Papírral persze semmit nem tudnak bizonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#59048) bmwk1200s válasza Head88 (#59047) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Miért ütnék át az alaplap számát? Nem ASP szervíz, hogyan szerez egyáltalán alaplapot, főleg hogyan egy ASPtől? Mi diagnosztizálunk egy hardver problémát. Megrendeljük az apple saját rendszerében az alkatrészt - beépítjük az újat - visszaküldjük direkbe az applenek a régét. Csak így működhet hivatalosan! Hogy ők mit mókoltak, fogalmam sincs, de ez NEM hivatalos eljárás!

Semmit sem írok alá!

(#59049) wm2 válasza Head88 (#59031) üzenetére


wm2
őstag

VP9 és FLAC vs Apple = :DDD

Ozora <3

(#59050) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Na összejött ez a nyavajás bootcamp High Sierra mellé. Hogy mit csináltam másképp? Fogalmam sincs. :D Huszadjára felment.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.