Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) No.01 válasza Elemental (#2298) üzenetére


No.01
őstag

Na elolvastam ezt de meg mindig nem tudom mikent lehetne azt elernem, h a uj torrent letoltesekor a NAS DownloadStation-je jojjon be mint opcio?
(Lehet hulyen fogalmazok... :U de amolyan uTorrentes felugro ablakot szeretnek felteve ha megoldhato)
Mellesleg Chrom felhasznalo vagyok ha ez szamit...

dani3l:

Nagyon koszonom! :R

[ Szerkesztve ]

(#2302) No.01 válasza Intelligencs (#2299) üzenetére


No.01
őstag

NAS alltal figyelt mappa?? Tehat ha a a letoltesek mappat kinevezem figyelt mappanak es belekerul egy torrent file akkor DS azonnal kezdi a letoltest? Mert ha igen akkor en pont ezt a funkciot keresem... a gond csak akkor van ha ugye nem minden sz*rt szeretnek oda menteni...
Most vegigolvasva megegszer azthiszem te pont ezert hasznalod a Firefoxot torrentezo bongeszonek. Jol gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#2303) Parson válasza Intelligencs (#2299) üzenetére


Parson
addikt

chrome-on belül csinálj egy torrent nevü usert és annak állitsd be a letöltési mappát... igy egy chrome-ot kell csak használnod, fölösleges a firefox. Plusz egyéb előnyök, amiket majd látni fogsz... ;)

A szünetmentest pedig szerezd be, ha van rá keret. Én áldom a felfogásom amiért beleinvásztáltam, totál automatikusan fekszik, nyugszik és kel fel a syno, ha elmenne az áram és utána meg visszajönne. Már tapasztaltam is... :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2304) dani3l válasza No.01 (#2301) üzenetére


dani3l
őstag

Ezt sajnos nem tudod megcsinalni, mivel a DS fizikailag nem a gepre van telepitve, tehat fajltarsitasokat sem tudsz hozzarendelni. Legegyszerübb modja egy figyelt mappat beallitani szerintem es oda tenni a torrentfileokat, akar egyböl oda tölteni, akar utolag bemasolni.

Esetleg mobil eszközön a DS Download app beepitett böngeszöjeböl megnyitni a torrentet, bar szerintem az sem egyszerübb..

[ Szerkesztve ]

(#2305) No.01 válasza Parson (#2303) üzenetére


No.01
őstag

Chromon belul meg egy user? Azt hogy?

Ez a figyelt mappa dolog a DS --> Hely --> Figyelt torrent / NZB mappa opcio lenne?

dani3l
Ennyi macerat nem er meg nekem. Akkor mar inkabb az "athuzas"

[ Szerkesztve ]

(#2306) sanchomuzax válasza No.01 (#2305) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Chrome több user: bal felső sarok, "Új felhasználó".

Google: Sancho blogja

(#2307) Parson válasza No.01 (#2305) üzenetére


Parson
addikt

Ha csak egy user van, akkor a beállitások menüben felhasználók/új felhasználó hozzáadása...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2308) No.01


No.01
őstag

Koszonom sikerult igy tenyleg egyszerubbnek tunik foleg, h beallitotam a celmappat.

1 (hulye) kerdesem azert lenne: Csak a NAS-on levo mappakat lehet figyeltetni a DS-el?

Ill van egy problemam is: Elkezdtem letoltogetni a torrent fileokat az elejen meg szepen ment is de most v.miert az xxx.torret nevu file "atnevezodik" xxx.torrent.loaded nevure es igy mar nem ismeri fel a DS sem.

Ez most mitol lett: mar vagy 90-et leellenorzott magatol es azoknal nem volt gond.

(#2309) Patice válasza Intelligencs (#2299) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én ezt meg simán úgy oldottam meg, hogy a letöltő alkalmazás (mindegy, hogy DS vagy TM) figyelő mappáját felcsatoltam hálózati meghajtóként. (Tudom, így sok hálózati meghajtóm lesz, de nem zavar, van elég meghajtó betűjel még. :DDD )

A böngészőt meg csak úgy állítottam be, hogy mindig kérdezzen rá a letöltés helyére. Ez legtöbbször úgy is a figyelős mappa (megosztás) így kapásból ez ugrik fel. Ha meg éppen máshová akarok menteni, akkor betallózom. Böngésző úgy is megjegyzi, hogy az előzőt hová mentetted és következő alkalomkor ugyan azt a helyet kínálja föl.

Így szerintem nem kell annyit mókolni az egésszel. Böngészőből lementem a megosztásba közvetlenül, a többit intézi a NAS. :))

(#2308) No.01:

"Ill van egy problemam is: Elkezdtem letoltogetni a torrent fileokat az elejen meg szepen ment is de most v.miert az xxx.torret nevu file "atnevezodik" xxx.torrent.loaded nevure es igy mar nem ismeri fel a DS sem."

A .loaded végű az az a file, amit már a figyelt mappából betöltött a DS-be és elkezdte a letöltést. Ez a normális működés. No para.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2310) No.01 válasza Patice (#2309) üzenetére


No.01
őstag

Aha!! Mostmar rajottem a dolgokra, de ott (is) elrontottam, h a lista nem teljes a DS-ben es lapoznom kell.

Remelem szepen elkezdi a seedte mert eddig nem toltotem fol gyakorlatilag semmit a NAS-on levo ~2.7TB-bol.

Aztlehet tudni, h a DS alapbol UPnP kepes -e? Igazabol csak azt szeretnem kideriteni, h aktiv-e a statuszom.
Ha van mas otletetek az ellenorzesre akkor kerlek osszatok meg velem.

(#2311) Patice válasza No.01 (#2310) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha a DS-ben megadott (akár egyedi) portot a routeredben is forwardoltad, akkor aktívnak kell lenned.

Adott kölcsönző oldalon a nevedre kattintva láthatod , hogy az adott oldal mely torrenteket "látja" tőled azaz, amelyiket látja ott jó a lejelentés a tracker felé és fogja tudni számolni a le/feltöltési sebességet.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2312) No.01 válasza Patice (#2311) üzenetére


No.01
őstag

Meg nem foglalkoztam a portforwarddal, de hamarosan eljon annak is az ideje.
Ha a mag-on rakkatintok a nevemre es a listaban szerepelnek a torrentek akkro az azt is jelenti h aktiv vagyok ugye?

(#2313) Patice válasza No.01 (#2312) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ott a passzívakat is mutatja.

Az aktív vagy passzív státusz az ahhoz "kell" hogy mások tudjanak hozzád kapcsolódni, hogy tudjanak tőled is tölteni, azaz te is tudj feltölteni. Ehhez a kapcsolódáshoz kell az az egy bizonyos nyitott port a DS-ben és a routeredben is forwardolva. Ha nincs forwardolva, akkor az oldalon passzív-ként látszol más számára, de a trackernek lejelenti a kliensed, hogy neked megvan az adott kölcsönzés.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2314) TorPe


TorPe
tag

És ismeritek ezt a bővítmény?

Synology Download Station for Google Chrome™ 1.6.3

Egészen hasznos, és legalább nem kell belépni a DSM-be se.

(#2315) Patice válasza TorPe (#2314) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez is egy jó módszer.

De ha megismered a NAS-t, akkor találsz más megoldást is. Fentebb írtam én hogy csináltam meg. DS-sel is működik.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2316) TorPe válasza Patice (#2315) üzenetére


TorPe
tag

Én is figyelő mappát használok, teljesen bevált nekem is.
Ez csak egy kis érdekesség volt, hátha valakinek tetszik :)

Tunelekkel foglalkozott-e itt valaki?
(Pl. Puttyból NAS-ba és onnan internet és levelezés?)

(#2317) Patice válasza TorPe (#2316) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én még nem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2318) TorPe válasza Patice (#2317) üzenetére


TorPe
tag

Sajnos védett hálózatban vagyok, így csak a 443-as porton tudok kimenni.
Már beállítottam, hogy SSH ezen figyeljen. Tudok is csatlakozni hozzá puttyal, de a tunelek nem működnek sajnos.
Ha valakinek van vele tapasztalata, azt szívesen fogadnám. :R

(#2319) Loboda


Loboda
senior tag

Ma cserélt nálam modemet a T-home, azóta kínlódok, nem tudom elérni távolról a NAS-t!
xxx.synology.me:5001/webman/index.cgi -re a kapcsolodás sikertelen kapok!
xxx.synology.me-re az új modem bejelentkező oldalát kapom!
Huawei HG8245 modemet kaptam, elvileg megcsináltam a PortTrigger Configuration, itt egy kép róla, mit kellene még beállítanom, illetve mit ronthatok el?

[ Szerkesztve ]

(#2320) dani3l válasza Loboda (#2319) üzenetére


dani3l
őstag

Csak kivancsisagbol: Elolvastad a pirosbetüs mondatot a kep tetejen?
Ilyent akkor csinal, ha nincs beallitva a port tovabbitas.

Egyebkent port forwarding nincs? Ha van, jobb lenne azt beallitani, mint a port triggeringet szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#2321) brumi1024 válasza Loboda (#2319) üzenetére


brumi1024
veterán

A másik probléma, hogy ez a beállítás így most nem átírányítja az adott porton való kéréseket a NAS-hoz, hanem saját magán nyitja meg és szolgál onnan ki téged. Ez abból is látszik, hogy a xxx.synology.me címen, megkapod a bejelentkező felületet, mert ilyenkor a http alapértelmezett 80-as portját használja. Ez az eszköz amúgy modem-router kombináció, és szerintem jobban járnál egy saját, normálisabb routerrel, sokkal egyszerűbb és megbízhatóbb. Én is egyből beraktam a T-Home-tól kapott Cisco-t bridge módba és ment mögé az N66u(és a wdr3600 2. AP-ként).

(#2322) Loboda válasza brumi1024 (#2321) üzenetére


Loboda
senior tag

Ebbe segíts légy szíves, miként kell beállítanom!
Nem akarom routerként használni a T-töl kapottat, van normális eszközöm ami eddig tökéletesen működött (TP-Link TL-WDR4300), be is van állítva rendesen!
Jelenleg így néz ki az egész!
Bejön az optika a Huawei modembe, onnan az internet bemegy a TP-Linkbe, innen mennek a kábelek a pc-be és a NAS-ba, illetve a wifik!
A Huawei kapcsolódik PPPoE-n a szolgáltatóhoz, a TP-Link dinamic IP-re van állítva!

Eddig nem volt semmi gondom , a TP-Link intézett mindent PPPoE-n keresztül, a régi T-homos modemen nem keltet állítani semmit!

(#2320) dani3l
Elolvastam, mentettem!
Olyan van még hogy PortMapping Configuration!

[ Szerkesztve ]

(#2323) dani3l válasza Loboda (#2322) üzenetére


dani3l
őstag

Szerintem a TP-Link routert tedd be a Huaweiben DMZ-be, aztan majd az intezi a porttovabbitasokat, ha az be van rendesen allitva. Egy fix ip-t adjal neki.

(#2324) TorPe válasza Loboda (#2319) üzenetére


TorPe
tag

Igen, sajnos rossz helyen állítottad be a portokat.
Meg kell keresned a port forwarding menüpontot, nincsen mese :)
Huawei

A port triggering egy a port forwardinghoz hasonló eljárás azzal a különbséggel, hogy nem az adott belső hálózati IP-címekre irányít át, hanem közvetlenül figyeli a kapuk forgalmát, és az adott porton érkező kéréseket, illetve válaszcsomagokat automatikusan irányítja a beállításnak megfelelő gépekre. DHCP használata esetén előnyös, hiszen ilyenkor a belső IP-k dinamikusan változnak, így forwardinggal követhetetlen lenne az egyes portok megfelelő átirányítása.
Lényeges eltérés, hogy először egy kifelé menő kérésre van szükség ahhoz, hogy el lehessen érni a belső hálózat gépét kívülről, ezért szerverek számára csak a port forwarding járható út.

(#2325) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Van egy kis gondom.

Regisztráltam a syno ddns szolgáltatásra.

A beállításnál ezt mutatja:

A syno honlapján pedig ezt:

Ennek ellenére az internetes elérés müxik. Mi lehet a gond? :F

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2326) sityak válasza Mezga Aladár (#2325) üzenetére


sityak
tag

mi a gond?
műxik! akkor meg?

http://legipanorama.hu

(#2327) dani3l


dani3l
őstag

Nekem meg mostanaban allandoan azt irkalja ki a DSM, hogy nem sikerült az ip cimet regisztralni a ddns-hez, mondjuk ennek ellenere müködik. Bar ez lehet a szolgaltato hibaja is, mert ilyenkor mindig 0.0.0.0-t ir ip-nek..

Mas: Gondoltam ma kiprobalom a DSDownloadot droidon elesben, de sajnos rajöttem, hogy nem sok mindenre hasznalhato.. :( Bent levö torrenteket lehet vele figyelni, kezelni, azt mar neztem korabban is, de uj torrentet nem sikerült hozzaadnom. Eleve nem is enged hozzaadni meglevö, letöltött torrentfilet, csak linket. Megprobaltam a beepitett böngeszöben bejelentkezni az oldalra, majd onnan letölteni a torrentfilet, ugy meg letöltötte a ds a login-php-t, holott be voltam jelentkezve.. :W

(#2328) brumi1024 válasza dani3l (#2327) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem Nexus 7-en működik. A letöltött torrenteket ha fájlkezelőből megnyitom berakja, illetve a magnet linkekre alapból ő jön be.

(#2329) dani3l válasza brumi1024 (#2328) üzenetére


dani3l
őstag

:R Tenyleg megnyitja filekezelöböl. Pedig mikor letöltöttem, meg ki is irta, hogy nem tamogatja semmi, biztos letöltöm-e, igy eszembe sem jutott csak ugy siman megnyitni.. :B

(#2330) fgo


fgo
tag

DS213j NAS-ba eddig egy 2TB merevlemez volt ,most beletettem egy másik 2TB merevlemezt, 7-8 óra alatt létrehozta Kötet 2 minden oké,de a hálózaton nem látom csak az 1 Kötet mappáit a Kötet 2 nem,nem tudok rá másolni ,web elérésen látom a kötetet ,mi lehet a gond?

(#2331) brumi1024 válasza fgo (#2330) üzenetére


brumi1024
veterán

Hoztál létre hozzá megosztást? Ha minden eddigi megosztásod az 1-es köteten van persze, hogy nem látod a 2-est.

(#2332) dani3l válasza fgo (#2330) üzenetére


dani3l
őstag

Magat a kötetet nem is fogod latni a halozaton, csak a megosztott mappakat, amiket letrehozol rajta.

(#2333) fgo válasza brumi1024 (#2331) üzenetére


fgo
tag

Biztos hülye vagyok de csak a Kötet 1 tartalmat látom (music stb.), Kötet 2 nem tudom megosztani :F

(#2334) dani3l válasza fgo (#2333) üzenetére


dani3l
őstag

De mit akarsz latni? Ha most hoztad letre, feltetelezem, nincsen rajta semmi.. Vezerlöpult/Megosztott mappaknal hozz letre egy (vagy több) tetszöleges mappat a 2-es kötetre, utana annak allitsd be a jogosultsagait es utana latni fogod. (Latni fogod akkor is, ha nem allitod be a jogosultsagokat, csak lehet, hogy nem fersz hozza..)

(#2335) Mezga Aladár válasza sityak (#2326) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Csak gyanús a dolog, ezt is akkor kezdte el amikor megjelent a maggal a gond.
És időnként nekem is azt írja nem sikerült a 0.0.0.0 ip-t regisztrálni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2336) dani3l válasza Mezga Aladár (#2335) üzenetére


dani3l
őstag

Szerintem a 2 dolog összefügg, valoszinü mindkettönek ugyan az az oka, hogy valami gond van valamenyik külföldi szolgaltatokkal/routerekkel es a keresek nem erkeznek meg oda ahova kene, vagy legalabbis nem idöben..

(#2337) fgo válasza dani3l (#2334) üzenetére


fgo
tag

Leesett végre :R elég barom vagyok :W

(#2338) Mezga Aladár válasza dani3l (#2336) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Lehet. Azért a kisördög nem alszik, lehet hogy a magot próbálják valahogy korlátozni?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2339) brumi1024 válasza Mezga Aladár (#2338) üzenetére


brumi1024
veterán

Németországból? Nem hiszem, hogy egy ekkora oldallal törődnének, amikor ott a kalózöböl. Amúgy nekem is csinálja ezt, időnként dob egy hibát a DDNS-re.

[ Szerkesztve ]

(#2340) Mezga Aladár válasza brumi1024 (#2339) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Megnyugodtam, nem nálam van a hiba. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2341) modi


modi
tag

Ehhez mit szóltok??

(#2342) #91202560


#91202560
törölt tag

Hali Mindenkinek!
Segítségre lenne szükségem!
1. Betűméretet lehet valahogy állítani a webes felületen?
2. mit kell be állítanom, hogy visszafelé is töltsön a torrent?
3. internet felöl nem tudom elérni a nas-t, ddns service failed to register ip addres hiba üzenetet ír.
DS 213 + speddport w723v
Előre is köszi a helpet!

(#2343) dani3l válasza #91202560 (#2342) üzenetére


dani3l
őstag

1. Nem tudok rola, hogy lehetne.
2. Elöször is legyen nyitva a DownloadStation portja a routerben. Ha ez megvan, akkor DownloadStation - Beallitasok - BT fül -ön alul allitsd be a kivant ertekeket. Ha a megosztasi aranyt 0-ra, az idöt pedig "örökre" allitod, akkor addig seedel, amig le nem allitod. Többi mar ertelemszerü innen.
3. Ha bad parameteres üzenetet ir a nas 0.0.0.0-s IP-vel, akkor valoszinü nem nalad lesz a problema, nalam is ez van, meg masnal is. Mondjuk nekem ilyenkor par perc mulva sikerül beregisztralnia.
Meg ettöl függetlenül is lehet a DDNS szolgaltato hibaja is. Hol van regisztralva a DDNS-ed?

#2341 modi: Szereny velemenyem szerint a DLNA amugy is egy tüzre valo dolog, sok fejfajast megsporolsz, ha inkabb beszerzel egy normalis halozati medialejatszot..

[ Szerkesztve ]

(#2344) #91202560 válasza dani3l (#2343) üzenetére


#91202560
törölt tag

Köszi a gyors választ!
A routerben nincs tiltás semelyik portra a DS-nek.
A többit beállítottam, de nincs UL... Esetleg próbáljak másik portot megadni a Download stationnak?
Ha igen melyik lehet célszerű?
A DDNS a synology sajátját próbálnám belőni...

(#2345) Elemental válasza #91202560 (#2344) üzenetére


Elemental
addikt

Azért nincs upload, mert a már befejezett letöltések a régi szabály szerint működnek.
Az új letöltéseknél már kell lennie seednek.

(#2346) dani3l válasza #91202560 (#2344) üzenetére


dani3l
őstag

Nincs jelentösege a portnak, csak annyi, hogy nyitva legyen. Az, hogy nem megy a feltöltes, nem feltetlenül a DS vagy beallitas hibaja, lehet eppen olyan a torrent is, me lehet a tracker is (egy bizonyos oldallal ugye az utobbi hetekben eleg sok problema van..). Ha nyitva van a port es ugy van beallitva a DS, hogy letöltes utan ossza vissza, akkor mas gond nem igazan lehet.

Vezerlöpultban a DDNS menüben mit ir az allapotra?

noklika: +1 :R Ez ki is ment a fejemböl..

[ Szerkesztve ]

(#2347) #91202560 válasza Elemental (#2345) üzenetére


#91202560
törölt tag

thx!

(#2348) #91202560 válasza dani3l (#2346) üzenetére


#91202560
törölt tag

kiírja az ip-t, állapot normál...
N e C ess oldalra töltenék vissza ha tudnák...

[ Szerkesztve ]

(#2349) brumi1024 válasza #91202560 (#2348) üzenetére


brumi1024
veterán

Akkor olvass vissza, az előző oldalig kell csak már ott is végig erről volt szó. Vagy esetleg látogasd meg az Nmag fórum Bugreport részlegét.

(#2350) Elemental válasza #91202560 (#2347) üzenetére


Elemental
addikt

Pauzézd le azokat a torikat, amiket nem tölt vissza, és töltsd be újra a torrent filet, akkor szerintem elkezdi seedelni.
Mert akkor azokra az új szabályok vonatkoznak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.