Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Criton válasza Ispy (#1050) üzenetére


Criton
veterán

Nekem is ilyen routerem van, semmi probléma nincs vele szerintem, ennyit tud.

(#1052) Ispy válasza Criton (#1051) üzenetére


Ispy
veterán

Szóval nem fogok tudni BD minőségű anyagot nézni akadás mentesen :F

Ez nem jó hír...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1053) Multibit válasza Ispy (#1052) üzenetére


Multibit
veterán

Másnál simán megy akadásmentesen ilyen játékossal a BD50 100 Mbit-es hálón. Nálad valami gebasz van. Ugye nem DLNA-t használsz? Ahogy már itt is javasolták korábban: NFS + TCP, esetleg SMB.

(#1054) bolha23 válasza Ispy (#1052) üzenetére


bolha23
aktív tag

Milyen firmware van a routeren? Gyári vagy esetleg Tomato?

(#1055) Ispy válasza Multibit (#1053) üzenetére


Ispy
veterán

Network setupba bementem, automatikus IP beállítás és utána megjelenik a network share-en belül a NAS, mint eszköz. Utána megnyitom és ott látom a NAS megosztott könyvtárait és simán kiválasztom fájlt, amit le akarok játszani.

Nem vagyok egy hálózati guru, ennél kevesebbet csak a linuxos dolgokról tudok.

(#1054) bolha23

Kb. 2 órája fejeztem be a legfrissebb tomato telepítését. Eddig a gyári volt rajta, gondoltam hátha az a baja. De most is beakad a film.

Ha mindenki szerint ennek így mennie kell, akkor még a kábel marad, mint hiba lehetőség.

15-20 méter kábelhossz okozhatja ezt a problémát?

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1056) Dr.FantastiK válasza Ispy (#1055) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' 15-20 méter kábelhossz okozhatja ezt a problémát? ''

a kabelhossz biztosan nem.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1057) Ispy


Ispy
veterán

Így néz ki a stream a DSM-ből. Általában a nagyobb bitráta váltásokkor kezd el beakadni a kép.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1058) Elemental válasza Ispy (#1055) üzenetére


Elemental
addikt

Csináltam egy kezdetleges rajzot az itthoni hálómról.

Amit írtam sebességet(10-12 MB/s) az gigabit megabit switch és kb 40 méter kábel után.
Ha a routerrel nincs gond, akkor sztem lehet, hogy a kábel nem jó. Van kábellel összekötött pc? azon mennyi a nas írás olvasás sebessége?

[ Szerkesztve ]

(#1059) Ispy válasza Elemental (#1058) üzenetére


Ispy
veterán

Nálam így néz ki:

Minden kábellel van összekötve a routerrel.

A laptopról másoltam át egy nagyobb fájlt a NAS-ra, itt kb. 32 MB/sec-et mért a TC.

Aztán fogtam a WD és a helyére rádugtam a másik laptopomat és ide is átmásoltam ugyanazt a fájt, itt kb. 10 MB/sec lett az eredmény.

Ha külső HDD-re átmásolom azt a filmet, ami a NAS-ról akadt, és rádugom a WD-re, akkor csont nélkül lejátssza.

Akkor most ez mi ez? :F

A NAS-ban egyébként 2 db samu HD204UI van (2TB/darab).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1060) Elemental válasza Ispy (#1059) üzenetére


Elemental
addikt

A wd tv-be dugott kábelt nem tudod próbaképpen kicserélni?
Lehet hogy ott van a gikszer.

Nekem az egyik vinyóm olyan. A másik wd green 2g

[ Szerkesztve ]

(#1061) Ispy válasza Elemental (#1060) üzenetére


Ispy
veterán

Kábelt sajnos nem tudok cserélni, mert nincsen olyan hosszú.

Viszont eszembe jutott, hogy átmásolom a laptopra azt a filmet, ahol fixen jön az akadás és onnan csont nélkül lejátssza, ergo nem a kábellal és nem is a routerral van a baj. A NAS-t most vettem 2 hete, ráadásul semmi jele annak, hogy megerőltetné egy BD film lejátszása, szóval marad a vinyó. Ami nem jó hír.

Lezavarok rajta egy részletes smart tesztet, hátha kidob valamit.

Itt linux alatt van töredezettség-mentesítés?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1062) modi


modi
tag

Üdv!

Nekem a következő lenne a gondom.
Van egy Dir-826L routerem
1 synology 212j nas
LG LW 5590-es tv

Vezetékesen van csatlakoztatva.
Dlna-n szeretnék lejátszani filmeket,de rendszeresen megszakad a lejátszás.
Kiírja,hogy az eszköz lecsatlakoztatva.

De gépen ilyenkor továbbra is elérem.
Számítógépen,notebookon,x-box-on megy a lejátszás nasról.

Valami ötlet?

(#1063) Dr.FantastiK válasza Ispy (#1061) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' Itt linux alatt van töredezettség-mentesítés? ''

nincs. hála Istennek, nem is kell. :D

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1064) Dr.FantastiK válasza modi (#1062) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

a DLNA nem a legkivalobb protokoll !

inkabb NFS + TCP, vagy SMB, az stabilabb. :K

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1065) akisbandi válasza Dr.FantastiK (#1063) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Azért ez ebben a formában nem teljesen igaz. Nagyságrendekkel jobban kezeli a linux a töredezett fájlokat, max ezért nincs rá olyan sűrűn szükség. Gondolj bele, hogy egy lemezt csak torrent szeletek letöltésére használsz évek óta, persze, hogy belassul és megszédül az öreg olvasófej, miután szana szét kerül minden.

A legegyszerűbb módja a defragmentálásnak, hogy átírod backupba a lemezen lévő összes adatot, törlöd a lemezt és újra felírod az adatokat.

(#1066) Criton válasza Ispy (#1052) üzenetére


Criton
veterán

Nálam UPNP-n és RT-N15U-n keresztül semmi probléma nincsen, nem akad.

(#1067) Dr.FantastiK válasza akisbandi (#1065) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

es ugye a btrfs elonye, hogy Online defragmentálható és fsck-zható. ;)

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1068) Criton


Criton
veterán

Egy kicsit off leszek amiért elnézést, de itt pH-n nem is találtam a témának megfelelő topikot, ezért gondoltam megkérdezem itt inkább. Van pár HDD-m, amit már nem tudok semmire sem használni, a NAS- meg ugye tele van most RED HDD-vel, nos a kérdésem a következő lenne, eladás előtt szeretnék rajtuk komplett mindent letörölni (előtte most persze mentés a fontos dolgok még a NAS-ra) 'Wipe' csak nem tudom melyik program alkalmas erre ami nem 2napig 'Wipe' -ol mondjuk egy 640GB -os HDD-t. Van valami 5let?

(#1069) akisbandi válasza Dr.FantastiK (#1067) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Az lesz majd a kánaán. fsck egyébként itt is van, kíváncsiságból rá is engedem.

(#1070) tobias40


tobias40
veterán

Még mindíg a másolással kínlódok!
Amikor egy mkv-t másolok a nas-ról a popira akkor 3-4000KB/sec.

Néztem egy filmet a nas-ról bd25-set amiben néha 50-60 Mega felé ment az átvitel a nézés közben és meg sem kottyant neki!
Akkor most miért nem másol max-on ha tudna jóval gyorsabban is??

(#1071) Elemental


Elemental
addikt

A Synology bejelentette, hogy feltártak egy súlyos hibát, ami az összes NAS-t érinti, orvosolni nem lehet, és amint tehetik a tulajdonosok azonnal vigyék vissza a taiwani központjukba. Azt még nem találták ki, hogy milyen módon kárpótolják a tulajokat.

(#1072) E300TD válasza Dr.FantastiK (#996) üzenetére


E300TD
tag

SMART OK, Vadi új HDD-vel ugyan ezt csinálja :O

1 Terás WD-t 7 órán keresztül formázott minden gond nélkül. Utána beállítottam a szolgáltatásokat. Letöltés indul.

20 perc múlva elérhetetlen Ledek világítanak. Dobjam a kukába?

előzmény:
Sziasztok,
van egy kis problémám DS207+-szal. 20-30 perces működés után nem elérhető. Led-ek világítanak, venti megy, úgy néz ki, mintha a HDD hibernálna. Újraindítás ( ki-be kapcs) után ismét megy rendesen cirka fél órát. HDD vagy NAS hiba lehet?

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#1073) Criton válasza Elemental (#1071) üzenetére


Criton
veterán

Jó kis tréfa :DDD

(#1074) Dr.FantastiK válasza E300TD (#1072) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

ha nem a kabel vagy a Hdd , akkor a NAS a hibas ..sajnos azzal nemtudom mit lehetne kezdeni .. :(

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1075) AiRLAC válasza Criton (#1068) üzenetére


AiRLAC
addikt

Darik's Boot And Nuke

Letöltöd az ISO-t majd rábootolsz és hagyod futni. Más hdd ne legyen a gépben a biztonság kedvéért. Eltart pár órát de vedd figyelembe hogy hatékony wipehoz az egész diszket kell írnia.

A legújabb verzió nem mindig talál meg minden vezérlőt, ilyenkor érdemesebb régebbi verziókkal is próbálkozni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1076) Intelligencs válasza Criton (#1068) üzenetére

Nem tudom mit tároltál a merevlemezeken, ha wikileaks iratokat, akkor szerintem inkább semmisítsd meg. :D Ha csak privát cuccok, akkor én azt szoktam csinálni, hogy leformázom, telemásolom DVD ISO-kkal vagy bluray filmekkel, de úgy hogy tényleg teljesen tele legyen, majd megint leformázom. Így ha lefuttatnak rajta mondjuk egy getdataback programot, akkor max. az ISO fájlokat tudják visszaállítani.

A wipe-olás az már a paranoid üzemmód, az akkor kell, ha félsz, hogy a CIA kezére jut a diszk. ;)

The Amiga, Born a Champion

(#1077) Multibit válasza Criton (#1073) üzenetére


Multibit
veterán

... ha már április 1. :D

(#1078) AiRLAC válasza Intelligencs (#1076) üzenetére


AiRLAC
addikt

DBAN wipeolás ~ ugyanezt csinálja, felülírja random adatokkal, csak automatizáltan, szerintem kevesebb erőfeszítés mint ISOkkal telemásolgatni :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1079) modi válasza Dr.FantastiK (#1064) üzenetére


modi
tag

És az általad ajánlott nfs az okos tv-kel is müxik?

(#1080) Dr.FantastiK válasza modi (#1079) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Nekem egy SAMSUNG UE55ES8000S Slim LED Smart TV-m van, és siman lássa a NFS megosztásokat a NAS-rol ! :C

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1081) Patice válasza Dr.FantastiK (#1080) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ezt nem gondoltam volna, de zsír. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1082) dani3l


dani3l
őstag

Nahat, egy hetig nem volt gepem, gondoltam bepotolom ezt a 250 hsz-t, ami eddig kimaradt, erre 80 hsz-en keresztül azon megy a para, hogy mi baja lesz a hdd-nek ha elforditom, masik 80-on a felhasznalonevek nem-biztonsagossagan, 50-en meg az aramszüneten.. ;]

(#1083) Dr.FantastiK válasza dani3l (#1082) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

:DDD :DDD

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1084) Intelligencs válasza dani3l (#1082) üzenetére

Nekem már törték meg úgy a házi használatra tartott Linux szerveremet az egyik user (=haverom) gyenge jelszava miatt, hogy nem vettük észre. Csak miután már Németországból feljelentéssel fenyegettek minket - mivel a feltört szerverünkről kiindulva csináltak disznóságokat - vettük észre a logokból, hogy mi történt. Szóval ha veled is történt volna ilyen, te is aggódnál a biztonság miatt. ;)

Egyébként ez a Synology nagyon király. Az a baj, hogy annyira király, hogy most már ennél gyengébb eszközt nem fogok tudni használni a jövőben, ezért most már örökké Synologyt kell majd vásárolnom. Olyan ez, mint hogy egyszer használtam Thinkpadet, azóta már mindig kénytelen vagyok Thinkpad notit venni. Drága mulatság ez. :DDD

The Amiga, Born a Champion

(#1085) dani3l válasza Intelligencs (#1084) üzenetére


dani3l
őstag

Hat jah, en is igy vagyok ezzel, ha az ember egyszer kiprobal valami minösegit, utana nem akarja lejjebb adni, en igy vagyok többek között pl a Logitech periferiakkal, ha valamit venni kell, akkor azt veszek, nem is vennek mast. Inkabb kiadok kicsit többet egy jo minösegü cuccert, mint hogy kesöbb szivjak az olcsoval..

Persze nemi egeszseges paranoia azert böven belefer es artani nem art, de olvastam itt eleg fura dolgokat mar.. :D

Egyebkent most nezem, egesz jol beindult ez a topik mar, bö egy honap alatt ~1k hozzaszolas.. :)

[ Szerkesztve ]

(#1086) Ed Parker válasza dani3l (#1082) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azért az a kettős beléptetés elég fasza dolog.
Es nem kell admint tiltani, mert enélkül nem megy semmire, ha nincs ott a mobil. ;)

(#1087) Criton válasza Ed Parker (#1086) üzenetére


Criton
veterán

Nekem maradt a régi megoldás, de mind1 ettől nem lett rosszabb a nas :DDD

(#1088) Ed Parker válasza Criton (#1087) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én még vettem a Google-től 100GB tárhelyet, amire lehet fontos dolgokat menteni.
A többi meg úgyis csak letölthető bármikor.

(#1089) Criton válasza Ed Parker (#1088) üzenetére


Criton
veterán

én az admin user letiltására gondoltam, nem tudom a felhős megoldás most hogy jött ide :DDD
De ha már az, akkor lenne jó ha valami app lenne nasra és onnan a tényleg nagyon fontos dolgok automatikusan mentésre kerülnének a google-be.

(#1090) Ispy válasza dani3l (#1085) üzenetére


Ispy
veterán

Hát én így vagyok a Logitech Harmony-val, már nem tudnék visszaszokni a több kapcsolós léthez :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1091) Ed Parker válasza Criton (#1089) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mondjuk ugy jött ide, hogy ami van a nason pótolható ha minden kötél szakad, ami meg nem az megy a felhőbe.

(#1092) Criton válasza Ed Parker (#1086) üzenetére


Criton
veterán

és a mobilra mi alapján küldi a dolgokat?

(#1093) Elemental


Elemental
addikt

Ha ups-t használsz, és beállítod, hogy adott idő után, vagy ha kicsi a kakaó az aksiban, kapcsoljon ki, akkor, miután visszajött az áram, akkor elindul magától?

(#1094) Ed Parker válasza Criton (#1092) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Van egy Google Authenticator nevű app ami ad egy 6jegyű kulcsot, ami 1 percig érvényes, azzal lehet bejutni.

[ Szerkesztve ]

(#1095) Criton válasza Ed Parker (#1094) üzenetére


Criton
veterán

jelen pillanatban nekem még hülye telefonom van, és ehhez okos telefon kéne gondolom :)
szóval akkor nekem ez még nem játszik :DDD

(#1096) tobias40


tobias40
veterán

Tehát a másolási adatok...
Ha a wi-fin levő laptopomról lépek be a Ds-be és onnan másolok a NAS-ról a popira(vezetéken) akkor a max sebesség 3-4 mega.
Ha a pc-ről lépek be a DS-be vezetéken és onnan indítom a másolást a NAS-ról (vezetéken) a popira akkor 10-12 mega! :Y
Nem csak a vezérlést csinálom a wi-fin levő laptopról?

A NAS-ról másolok a pc-re vezetéken akkor 30-40 mega!
A vezeték hosszával vagy minőségével lehet a gond? :U
A popihoz kb 15 méter kábel megy a Nas-tól,a pc-hez 3 méter.

Természetesen mindent a File stationnal teszteltem!!

[ Szerkesztve ]

(#1097) Intelligencs válasza tobias40 (#1096) üzenetére

"Nem csak a vezérlést csinálom a wi-fin levő laptopról?" Nem, az adatok átfolynak a gépeden is, egyértelműen.

The Amiga, Born a Champion

(#1098) tobias40 válasza Intelligencs (#1097) üzenetére


tobias40
veterán

De betallózom neki a cél mappát a hálózaton keresztül úgy hogy jobb klikk a fájl-ra és "letöltés felülírással"
és betallózom neki a hálózati meghajtók között a popi-ban az előre megadott könyvtárat!
Akkor így miért megy keresztül a laptopomon is?

Ha uan így csinálom pc-vel akkor is "átmegy"az adat pc-n is?
Tehát ha lekapcsolom a laptopot vagy a pc-t akkor megszakad a másolás is?
Sztem teljesen függetlennek kellene lennie így attól hogy a Ds-re mivel léptem fel és mivel indítom a File stationból a másolást... :U

(#1099) sityak válasza tobias40 (#1098) üzenetére


sityak
tag

mert a gépen keresztül tallózod
a DS-ben fel tudod húzni aCIFS-el a popcorn megosztását is
inkább csináld meg azzal és akkor nem megy keresztül a gépeden

http://legipanorama.hu

(#1100) tobias40 válasza sityak (#1099) üzenetére


tobias40
veterán

És azt hogyan kell? :F
Itt vki azt mondta hogy maradjak az NFS-nél...

Most akkor melyik legyen,vagy a kettőnek nincs köze egymáshoz? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.