Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) #91202560 válasza Elemental (#2350) üzenetére


#91202560
törölt tag

THX! Meggyógyultak!!!

(#2352) fgo


fgo
tag

Ha a DS Download beépitett böngeszöjeböl megnyitom a torrentet, login1.php tölt le nem a torrentet mi lehet a gond?

(#2353) TorPe


TorPe
tag

A betűméret növelésére is van megoldás.
Mivel ez csak egy weblap, így böngésződben állíthatod a nagyítás mértékét.
Ha menüben nem találod, akkor Ctrl + + nagyítás, Ctrl + - kicsinyítés. :)

(#2354) Intelligencs válasza TorPe (#2353) üzenetére

Bizony. Vagy a ctrl gomb nyomva tartása mellett az egér görgőjével is lehet állítani.

The Amiga, Born a Champion

(#2355) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Van egy SYNOLOGY DS213j NAS-om van benne egy 3tb-es és egy 2tb-es HDD amik SynologyHybridRaid módban mennek tehát külön van a 2 kötet kezelve, meg lehet azt csinálni, hogy ha torrentezek akkor csak az egyik HDD pörögjön amire éppen töltök a másik meg csak akkor induljon be ha adatokat akarok elérni róla?

(#2356) dani3l válasza Ghost84 (#2355) üzenetére


dani3l
őstag

[link] :U
Eleg az egyik topikban föltenni, ugyis javareszt ugyan azok valaszolgatnak mindket helyen..

(#2357) Ghost84 válasza dani3l (#2356) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Rendben :) , csak gondoltam így előbb kapok válasz :R

[ Szerkesztve ]

(#2358) dani3l


dani3l
őstag

Reszlet a DSM sugobol:

"iSCSI Target cél létrehozása:
1. Klikněte na tlačítko Vytvořit.
2. Adja meg az iSCSI Target információit, beleértve a Név, IQN mezőket, és hogy engedélyezi-e a CHAP hitelesítést.
3. Kattintson a Tovább elemre.
....."

:DDD

(#2359) Intelligencs válasza dani3l (#2358) üzenetére

Kattintson a na tlačítko Vytvořit-ra. Ezt sem érted? :DDD

The Amiga, Born a Champion

(#2360) TorPe válasza Intelligencs (#2359) üzenetére


TorPe
tag

Csehül van elvileg: Kattintson a Create gombra :)

(#2361) dani3l válasza Intelligencs (#2359) üzenetére


dani3l
őstag

Basszus, hogy ez nekem nem jutott eszembe.. Igy mar mindjart mas.. :C

TorPe: :R

Hogy ne csak offoljak:

DSM beallitasokat lehet migralni? Tehat ha lementem a beallitasokat a mostani nason, akkor vissza tudom tölteni egy masfajtara?

[ Szerkesztve ]

(#2362) Patice válasza dani3l (#2361) üzenetére


Patice
Topikgazda

A "start gombra" kattintva a DSM-ben ott van a "Biztonsági mentés és visszaállítás" (Backup and Restore)

Ezen belül a rendszer konfigurációja lementhető egy .dss fájl formájában akár a NAS-ra is, akár PC-re.

Amikor lemented, akkor kiírja, hogy miről készít mentést.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2363) Broki1


Broki1
tag

Sziasztok!

Synology 213j-hez keresek Transmission-t.
A hivatalos fórumban megadott package (http://packages.synocommunity.com/) már nem válaszol.
Honnan tudnám letölteni a transmission-t?

Segítséget előre is köszönöm.

U.I:,
Esetleg valaki használ IPad-en a DSMobile alkalmazást?
Ncore-ról megnyitott torrent file-okat, csak egy torrents.php-ként tölti le, ami általában egy 13,4Kb-os valami.
Jó lenne, ha a táblagépen is le tudnék tölteni Ncore-ról.

(#2364) Patice válasza Broki1 (#2363) üzenetére


Patice
Topikgazda

Így próbáltad feltenni a TM-et?

iPad-ben azt nem tudom, hogy a Safari hova szedi le a .torrent file-t.

Mert azt kellene betallózni hozzáadáskor.

Bár gyanítom alapból tíltva van az ilyen jellegű fájlok letöltése a Safariban.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2365) Intelligencs válasza Broki1 (#2363) üzenetére

Csak érdeklődésképpen: miért jobb a Transmission, mint a gyári letöltő kliens? Hiszen az is Transmission alapú. Mert azt még megértem, hogy egy Dlink-re valaki fel akarja rakni, mert azon tényleg fapados a gyári cucc, de mi a baj a Syno gyári programjával?

The Amiga, Born a Champion

(#2366) Patice válasza Intelligencs (#2365) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem konkrétan csak a kezelőfelület és egy pici gyorsaság miatt jobban tetszik a TM.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2367) Tony39 válasza Broki1 (#2363) üzenetére


Tony39
csendes tag

iPad-re, iPhone-ra SynoDS-t ajánlom nagyon. Igaz fizetős, de tutira megéri.
SynoDs

[ Szerkesztve ]

(#2368) Broki1 válasza Patice (#2364) üzenetére


Broki1
tag

A http://packages.synocommunity.com cím halott, így érvénytelen helyet dob fel, ezért keresek másik forrást.

(#2369) Broki1 válasza Tony39 (#2367) üzenetére


Broki1
tag

Köszi szépen, így már tökéletesen tudok torrentezni. :C

Azért, ha valaki tudna transmission ügyben segíteni, azt megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#2370) Broki1


Broki1
tag

Sziasztok!

Használ valaki hálozatban 213j+WD TV livestreaming-et(Gen3)?
A médialejátszó nem látja a nas-t.
A win és nfs fájszolgáltatást engedélyeztem, a médiaszervert telepítettem.
Van egy D-link dns320-om, az gond nélkül csatlakozik.
Win7-ben a médiaeszközök között se szerepel a 213j.

(#2371) dani3l válasza Broki1 (#2370) üzenetére


dani3l
őstag

Ha mar van medialejatszod, felejtsd el a mediaszervert. Nfs jogosultsagot minden megosztott mappanal engedelyezned kell, amelyiket el akarod erni. Vezerlöpult, megosztott mappak, jobb klikk, többi egyertelmü. IP-nek a jogosultsagnal vagy a medialejatszo cimet add meg, ha fix, ha nem fix, akkor a legutolso resz csak egy csillag.
Ezutan a medialejatszon hozzaadhatod forraskent a kivant mappat.

(#2372) Patice válasza Broki1 (#2370) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az elég furcsa, ha alapból a hálózaton sem látja a Win7.

Tudtommal ha a médiaszerver be van lőve, akkor alapból látszania kell a hálózaton.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2373) Broki1 válasza dani3l (#2371) üzenetére


Broki1
tag

Továbbra sem látja a WD.
A windows fájlmegosztásnál a munkacsoportnak mindegy milyen nevet adok ill. a wins kiszolgálót ki kell tölteni?

(#2374) Broki1 válasza Patice (#2372) üzenetére


Broki1
tag

Hálózaton látom tudok rá másolni is. A router-ben(Tp-link wr1043nd) a port forwarding-nál nem állítottam be semmit, mivel nem akarok a hálózaton kívülről elérni.

(#2375) dani3l válasza Broki1 (#2373) üzenetére


dani3l
őstag

Wins kiszolgalo nem kell, munkacsoport nekem WORKGROUP, mint alapbol mindenen, nem szoktam atirogatni, de szerintem nincs jelentösege, plane nem nfs vagy dlna-nal..

NFS jogosultsagot beallitottad a mappakhoz? Ha az megvan, akkor a wd menüjeben, ahol a forrasok vannak (usb, ha be van dugva, dlna, smb, stb) hozza kellene adni egy forrast, gondolom van valami popup menü, ahol ki tudod valasztani, ott kivalasztod az nfst, beirod az eleresi utat, ip-t es utana elvileg ott kellene legyen a mappa a listaban.
Hozzateszem, nekem Dune van itthon, de nagyjabol ugyan az az alapja mindegyiknek igy neked is meg kell lennie ezeknek a beallitasoknak.

[ Szerkesztve ]

(#2376) mikron


mikron
tag

Abban tudna nekem segíteni valaki az miért van synology ds 212 nas-om van transmission van rá telepítve ha seedelni akarok vissza torrenteket akkor Tracker gave HTTP response code 0 üzenet jelenik meg. Mit lehet ezzel csinálni, hogy rendesen vissza seedelje amit leszedtem.

(#2377) Broki1 válasza dani3l (#2375) üzenetére


Broki1
tag

Köszi a segítséget, teljesen újraraktam a nas-t, ez megoldotta a problémám.

(#2378) Patice válasza mikron (#2376) üzenetére


Patice
Topikgazda

Várni.

A hiba nem a te készülékedben van. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2379) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Nem éri el a a nas ezt a tárolót, "http://packages.synocommunity.com".
Mi a bánat van??

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2380) sityak válasza Mezga Aladár (#2379) üzenetére


sityak
tag

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Apache/2.2.24 (Unix) mod_ssl/2.2.24 OpenSSL/1.0.0-fips mod_auth_passthrough/2.1 mod_bwlimited/1.4 Server at packages.synocommunity.com Port 80

http://legipanorama.hu

(#2381) Mezga Aladár válasza sityak (#2380) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezt én is láttam, de miért nem müxik a hivatalos repo?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2382) sityak válasza Mezga Aladár (#2381) üzenetére


sityak
tag

bazzeeee, gondolom mer a webmester elkúrt valamit a konfigban

http://legipanorama.hu

(#2383) Mezga Aladár válasza sityak (#2382) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Meleg van. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2384) dani3l válasza sityak (#2382) üzenetére


dani3l
őstag

:C

(#2385) octopus666 válasza mikron (#2376) üzenetére


octopus666
tag

A legjobb megoldás az lenne ha az utorrentet rá lehetne tenni nasra :K azzal tökéletesen megy minden :D

(#2386) schumi


schumi
aktív tag

hali !

olyan kérdésem lenne, hogy tudtok-e olyan progiról, ami dinamikus ip esetén, ip-cím váltásnál lekéri új ip-met és elküldi emailben, vagy bármi alternativa, ami közli velem az ip-címem, neten keresztül jó lenne...

(usb station 2őm van, és azt szeretném távolról is mindig elérni, még ha épp 10 percel ezelőtt ip-váltás is volt, ha ddns-t beállítom akkor az csak az usb stationnek ad fix ip-t, vagy a routeremre kell azt beállítnai (nem vagyok nagy szakértője a témának, így bocs ha evidens dolgokat kérdeztem :DDD )

előre is köszi :R

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#2387) dani3l válasza schumi (#2386) üzenetére


dani3l
őstag

Remelem nem veszed zokon, ha azt mondom, hogy ebböl most egy szot sem ertettem.. :))

Minek akarod ip-vel elerni, ha egyszer ott a ddns? Pont az a lenyege, hogy ne kelljen az ip cimmel foglalkoznod..
Teljesen mindegy, mikor volt ip valtas, ha be van allitva egy ddns akkor bereigsztralja az uj ip-t es ugyanugy elered tovabbra is, mintha nem lett volna.

(#2388) schumi válasza dani3l (#2387) üzenetére


schumi
aktív tag

Dehogyis, messze áll tőlem a téma, mint macskától a banán hámozás, ezért mondtam hogy lehet hülyeséget is kérdezek :B .

Ráadásul lehet rosszul is írtam:
szóval a ddns-t csak akkor állítanám be, ha nincs rá alternativa (pl. olyan progi amit írtam, hogy a dinamikus IP-m mikor új címet kap akkor azt megkapom emailben (ilyen progiról már hallottam valakitől, csak azért emlegetem ezt :) )

Azt láttam hogy az dsm-ben van lehetőség a ddns-re (itt be tudom állítani a ddns-t, vagy azt routeresen kellene beállítani)

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#2389) dani3l válasza schumi (#2388) üzenetére


dani3l
őstag

Hat en sajnos nem tudok rola, hogy NAS-ra is lenne ilyen program, bar lehet föl lehet valahogy hekkelni egy linuxos valtozatot, de ehhez nem ertek.. :(

DDNS-t a NAS-on tudod beallitani, van is a Synologynak ingyenes szolgaltatasa. A routerben csak a portokat kell kinyitni a NAS fele a tavoli elereshez, hogyha beirod a böngeszöbe a ddns cimet, akkor automatikuson a nashoz iranyitson a router.

(#2390) Patice válasza schumi (#2386) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor kezdjük az elején. :)

Ha van az embernek otthon egy NAS-a, akkor nagy valószínűséggel routerrel fogja használni. A routerrel érdemes közelebbről megismerkedni, pl. port forwardolás, fix IP adás belső eszközöknek, stb.

Első körben erősen ajánlott a saját belső hálózatodon (amit a routerrel, a routeren keresztül hozol létre) adni a NAS-nak egy fix IP-t. A kereskedelmi forgalomban kapható routerek nagy része egy adott (saját) tartományban oszt IP-t a belső hálón található vezetékes, vagy vezeték nélküli eszközöknek. Ez az IP gyakran változhat, ahogy az eszközök fel- és lecsatlakoznak a routerről. (Ez a dinamikus IP belső hálón.)

A NAS eléréséhez nem árt, ha annak fix IP-je van a belső hálón, mert sok esetben ezt az IP-t kell megadni az eléréshez. Ezt ugye nagyon kényelmetlen lenne folyton állítgatni, ezért kell egy fix IP legalább a NAS-nak.

Ezt a routerben tudod megtenni, ahol valószínűleg a MAC cím alapján tudod ezt megtenni. A MAC cím, vagy azonosító egy hexadecimális kód, egy egyedi azonosító bármilyen hálózatos eszközre. Ezt a routered mutatni is fogja, a kapcsolódó eszközök listájában. A MAC címhez valószínűleg társítja majd a "Diskstation" nevet is így tényleg könnyű kideríteni melyik a NAS. Ehhez a MAC címhez rendelsz egy tetszőlege végű IP, abból a tartományból, amit a routered használ. Ezután lehet kell majd egy router restart, hoyg érvénybe is lépjen az új, már fix IP.

Ha a belső hálón megvan a NAS fix IP-je, akkor kezdhetünk foglalkozni a távoli, internet felől való eléréssel.

Az internet szolgáltatók ugyan úgy dinamikus IP használnak a legtöbb esetben az előfizetők hálózatba való kötéséhez. Én ezt hívom külső IP-nek.

Azt jól írtad, hogy ahhoz, hogy a NAS-odat elérd kívülről, az internet felől, ahhoz tudod kell a szolgáltatódtól kapott IP-det.

Ehhez tényleg létezik olyan program, ami el tudja küldeni neked, de csak gondolj bele, ehhez kell egy gép, ami folyamatosan be van kapcsolva, hogy mindig tudja napra készen, percre készen jelenteni az aktuális IP-det.

Szerintem csak ezért nem akarod folyamatosan üzemeltetni a gépedet. A NAS pont erre való, keveset fogyaszt és a folyamatos készen létben állásra tervezték. Vagy a jelentő eszköz lehet éppen a routered is.
De mindkettő DDNS szolgáltatást használ ehhez. Szóval szerintem megkerülhetetlen.

Synology DDNS szolgáltatása azért jó szerintem, mert ha van ilyen eszközöd, akkor ez a szolgáltatás jár mellé. A NAS-od simán tudja jelentgetni a külső IP-det és kész. Bármikor elérhető.

Ha regisztráltál, akkor az nem fog pénzbe kerülni, nem évül, el nem jár le, nem kell foglalkoznod vele. DDNS alatt kapsz egy választott ún. host címet, ami egy állandó "dolog", egy cím, amit a böngésző címsorába kell csak beírnod és egyből elérheted a belső hálódat.

Az elérés nem elég a teljes működéshez, ahhoz tudni kell hogy mely portokon akarsz kommunikálni a hálózati eszközeiddel. Ezek a portok azok a kommunikációs csatornák, amiken egy eszközök kommunikálnak. Vannak jól ismert portok, dedikált csatornák, adott kapcsolattípusokhoz.

A Synology NAS-ok esetében is van egy lista, hogy mely portokat használják, ha "kiengeded" őket a netre. Ezek azért kellenek, hogy a NAS tudjon fogandi az internet felől is kéréseket, pl. pont egy DSM elérést.

Ahhoz, hogy a hálózatod tudja, hogy te mit akarsz elérni, ahhoz kell a port forwardolás. A DDNS-el csak a routeredig jutsz, de ott nem tudsz sok mindent csinálni, onnan kell még a port, ami ha megfelelően továbbítva (forwardolva) van, akkor az adott eszközt éred el.

A Synology NAS-ok esetében a 5005-ös (biztonságos/titkosított csatornához az 5006-os) portot kell forwardolni, a NAS nak adott fix IP-re a routeredben.

Ezután ezen a porton fogod elérni a NAS-odat az internet felől. Pl. 'DDNS host cím:5005'. Ezt beírva a böngésződbe, akkor a NAS megfelelő beállítása esetén meg kell kapnod a DSM bejelentkező felületét a böngésződben.

Innen meg már tudod hogy kell. :))

Remélem érthetően írtam le. Ha nem akkor jöhetnek még a kérdések. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2391) dani3l válasza Patice (#2390) üzenetére


dani3l
őstag

Aztak..va.. :DDD

(#2392) Patice válasza dani3l (#2391) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem jól írtam valamit? :DD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2393) dani3l válasza Patice (#2392) üzenetére


dani3l
őstag

Csak ledöbbentem, hogy görgetek, görgetek, aztan meg mindig nincs vege.. :D
Többnyire en se szoktam elaprozni a kommenteket, de ez meg nekem is sok(k) volt.. :))

(#2394) Patice válasza dani3l (#2393) üzenetére


Patice
Topikgazda

Lehet kicsit szófosósra sikerült, na... :))

Csak a jó szándék dolgozott bennem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2395) Loboda válasza Patice (#2394) üzenetére


Loboda
senior tag

Ne fogd vissza magad!
Ilyen részletes leírások alapján, még az amatőrök is ( magamat is ide sorolva) megértik, hogy mit hogyan kell csinálni! :R

(#2396) Patice válasza Loboda (#2395) üzenetére


Patice
Topikgazda

Már gondolkodtam azon, hogy ezeket bedobom szeméjes bejegyzésnek a Logout blogomra. :))

Kicsit megformázom, aztán már oda is jó lesz. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2397) schumi válasza Patice (#2390) üzenetére


schumi
aktív tag

Wow, Nagyon szepen koszonom ezt a nagyon reszletes leirast, segitseget :R

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#2398) schumi


schumi
aktív tag

Lenne még egy kérdésem :U
ezt kéne kiírnia , de nekem csak no-ip-s címet engedne regisztrálni (illetve alsó két pont megegyezik a képen láthatóvan nálam is)
Neten közvetlenül nem tudok regelni valahol a syno dnsre (usb station2-őm van, 3,2-es dsm-el, erre ez a legújabb) ?

előre is köszi :R

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#2399) zedii


zedii
aktív tag

Üdv, Mindenkinek!

Ha ilyen szünetmentest veszek (APC Back-UPS ES 400VA BE400GR) a 2 lemezes+1külső +swich+ router eszközökhöz az biztonsággal le tudja állítani a nas-t anélkül, h baja legyen a lemezeknek?

Köszi :R

(#2400) dani3l válasza zedii (#2399) üzenetére


dani3l
őstag

:N Nincs rajta USB, amin keresztül kommunikalna a NAS-sal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.