Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) Elemental válasza ricsik (#2798) üzenetére


Elemental
addikt

És talán érdemes az alap portokat megváltoztatni.

(#2802) brumi1024 válasza Patice (#2799) üzenetére


brumi1024
veterán

5001-es port. Az 5005-5006 a ds file-é.

(#2803) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv Szaktársak.

Aki felrakta a 4.3-as beta-t, tudna valamit mondani a hálózati sebességről(gyorsabb, lassabb, nem változott, a 4.2 vezióhoz képest)?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2804) ricsik


ricsik
őstag

Köszi srácok :R

(#2805) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

van valakinek ötlete,hogy lehet megkerülni a kétlépcsős belépést,ha nincs már telefonod,amiről beírod a 6 számjegyű ugrókódot? ;]

[ Szerkesztve ]

(#2806) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#2805) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Rövid reset.
Szép az avatarod. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2807) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#2806) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az az admin jelszó visszaállítása ugyebár,de azzal megy más is,a felhasználói könyv szerint.

Köszi :R

(#2808) schumi válasza schumi (#2767) üzenetére


schumi
aktív tag

Sikerült találnom hosszas keresgélés után, egy jó racket amit képes a vinyó leállítására is, ha az nincsen használatban, így feleslegesen nem járatja az usb stationöm.

köszi mindenkinek a segítséget

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#2809) sityak válasza Ed Parker (#2805) üzenetére


sityak
tag

You can reset the admin password by pressing the RESET button on the Synology product for about 4 seconds until you hear a beeping sound. This will restore IP, DNS, passwords for the "admin" account to default value, and reset the “guest” account to “disabled” status. The default password of the “admin” account is blank.

http://legipanorama.hu

(#2810) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#2807) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sityak kolléga jól írta. :K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2811) Ed Parker válasza sityak (#2809) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

akkor gondolom csak ez maradt,mert ezt én is megtaláltam a használatiban.
ok,köszi,akkor ezt megpróbálom.

(#2812) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

na bejutottam,siker :D

(#2813) Patice válasza Ed Parker (#2812) üzenetére


Patice
Topikgazda

:C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2814) Ed Parker válasza Patice (#2813) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ami elsőre fura, a seedek mind nullán állnak,ez a reset mást is átállított,hálózati szinten?

(#2815) Patice válasza Ed Parker (#2814) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hogy hogy nullán állnak? Nem megy vissza a cucc? Vagy csak metaadat törlődött, ami a fiókhoz kötődik?

admin-nal vagy most bent?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2816) Ed Parker válasza Patice (#2815) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

igen adminnal.

a seed nem megy visszafele.
lefele jön rendesen.
most hasonló érzés van,mikor megvettem,minden jött le mint a villám,csak éppen semmit nem seedelt.
meg dobtam be új letöltéseket,aztán minden nullán maradt,mondom mi van senki nem seedeli?
aztán benéztem az oldalra 800-an seedelték:)

(#2817) Patice válasza Ed Parker (#2816) üzenetére


Patice
Topikgazda

És a reset előtt is admin fiókot használtál?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2818) Ed Parker válasza Patice (#2817) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

mindig
mivel kettős beléptetésem van,ez biztonságos.
ha valaki bejön a lakásba,az ellen semmi nem véd :D

(#2819) Ed Parker válasza Patice (#2817) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

elvileg a seed is helyreállt
lehet hogy frissített.
most már ok minden

(#2820) Patice válasza Ed Parker (#2818) üzenetére


Patice
Topikgazda

"ha valaki bejön a lakásba,az ellen semmi nem véd :D"

Én általában be szoktam csukni a bejárati ajtót. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2821) Ed Parker válasza Patice (#2820) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

persze,ez evidens,csak ennél már vannak rafkósabbak,akik az ablakon jönnek be és már viszik is a nast,tele filmmel :D

(#2822) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#2803) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

???

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2823) No.01


No.01
őstag

Uj router kerult a gepezetbe es most megint szivok a portforwardinggal :U
A routerben allitsam be vagy a NAS-on?

(#2824) sityak válasza No.01 (#2823) üzenetére


sityak
tag

lévén, hogy a hálózatot a router kezeli, azon kellene

http://legipanorama.hu

(#2825) Ablakos válasza sityak (#2824) üzenetére


Ablakos
őstag

Arra gondolt, hogy a NAS is képes elég sok routert kezelni. Még open tomatot is.

(#2826) No.01


No.01
őstag

Igen erre gondoltam, de mikor a NAS-on belul a roueter konfiguralast elinditom akkor mindig kiirja, h nem sikerult...
Mellesleg az uj router egy Asus RT-66U. Hatha v.ki hasznal ilyet...
Miota lecsereltem azota a DS nem seedel rendesen csak eppen a minimalsiat vagy meg annyit sem.
Igy gondoltam a portworward a hibas. Probaltam beallitani, de van 1 szekcio a router portforwardon belul ami nem teljesen vilagos

A basic configrol lenne szo. ott olyanok vannak, h FTP, HTTP... egyaltalan kell ott nekem v.mi allitanom vagy szerintetek eleg a 2. resznel megadnom a kivant portot es a local ip-hez beirnom a router ip-jet?

[ Szerkesztve ]

(#2827) Patice válasza No.01 (#2826) üzenetére


Patice
Topikgazda

A fenti választós listák csak a gyakori portokat adná hozzá az alsó listához. Kényelmi szolgáltatás.

Service name: szerintem kitöltős, csak hogy tudd, melyik hálózati eszközhöz csináltad.

Port range: értelem szerűen a forwardolni kívánt port száma, vagy tartomány, pl.: 5001 vagy 5001-5006

Local IP: az a helyi hálózatos IP cím, amire a megadott portot forwardolni akarod. Ez a NAS belső IP-je.

Local port: ezt nem értem teljesen, talán adott eszköz, adott portját is meg lehet adni, hogy oda irányítsa a router a forwardolni kívánt portokat.

A többit szerintem nem kell magyaráznom. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2828) sityak válasza No.01 (#2826) üzenetére


sityak
tag

lehet hogy a routeren is engedélyezni kellene ezt a fícsört

http://legipanorama.hu

(#2829) No.01 válasza Patice (#2827) üzenetére


No.01
őstag

Koszonom! :R Azthiszem ott rontottam el, h eddig a local ip-hez a router ip-jet irtam es nem pedig a NAS-et...
hazamegyek es letesztelem...

sityak:
Mire gondolsz pontosan? :U

Meg egy kicsit mas iranyu kerdes. Olvastam anno itt vagy v.hol, h a jumboframe alapbol ki van kapcsolva, de az uj routerem mar tamogatja igy gondolom mar lenne ertelme bekapcsolni...
Ha ezen eszmefuttatasom helyes akkro viszont mikent allitsam be az erteket? van erre v.mi "szabaly"?

[ Szerkesztve ]

(#2830) Parson


Parson
addikt

sziasztok, felmerült egy (számomra) érdekes kérdés:

a NAS (Synology DS212j) photo mappájába (mediaszerver) bemásoltam pár fotót (hogy a tv-n lehessen nézegetni, mutogatni a képeket a családnak, etc.) és azt vettem észre, hogy utólag nekiáll miniatűröket késziteni a NAS a tv-n való böngészéshez. Nos erre nekem totál nincs szükségem, ki lehet ezt az opciót kapcsolni, hogy egyáltalán ne csináljon semmit a képekkel, csak tárolja? :F
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2831) bosa válasza Parson (#2830) üzenetére


bosa
tag

Bocsi de használati utasítást vagy súgót nem lehetne előbb elolvasni????
Egyébként meg: vezérlőpult > médiaindexelési szolgáltatások

[ Szerkesztve ]

(#2832) Parson válasza bosa (#2831) üzenetére


Parson
addikt

De lehetett volna !!!! (Sőt, a világon minden lehetséges.) :)
Egyébként meg köszi, de ott csak a minőséget lehet állitani, normál vagy jó minőségre :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2833) Parson válasza Parson (#2832) üzenetére


Parson
addikt

A Súgóban amúgy nem találtam semmi hasznosat, ezért is jó, hogy feltettem a kérdést, ami még mindig kérdés... bár lehet, hogy valóban nincs rá kielégítő válasz, max a gyengébb minőségű előnézeti kép beállitása.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2834) bosa válasza Parson (#2832) üzenetére


bosa
tag

Töröld a photo mappát az indexelt mappák közül...

(#2835) Parson válasza bosa (#2834) üzenetére


Parson
addikt

És akkor hol tároljam a fotókat? Ha nincs indexelve, akkor nem tudom a TV-n a fényképek menü alatt nézegetni a fotókat. Nemdebár? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2836) Elemental


Elemental
addikt

Ma hajnali vihar

(#2837) sityak válasza No.01 (#2829) üzenetére


sityak
tag

az upnp csodára amivel képesek az eszközök megbeszélni egymás között a dolgokat
amúgy hanyagolandó a dolog

MTU-nál meg az a lényeg, hogy minden eszköz támogassa ami kapcsolódik és minden eszközön ugyanaz legyen beállítva
gép-router-nas

[ Szerkesztve ]

http://legipanorama.hu

(#2838) No.01 válasza sityak (#2837) üzenetére


No.01
őstag

Ja hogy az upnp-re gondtal :B az termeszetesen engedelyezve van, de ettol fuggetlenul nem jott ossze a dolog.
A JumboFrame-t meglesem, bar igazabol ezt az uj router okozta seed problemat leszamitva jol muzsikat minden.

(#2839) Konflikt válasza No.01 (#2838) üzenetére


Konflikt
addikt

par napja/hete volt tema: leirtam a hatteret, es hogy mit kell allitani. keresot eredemes hasznalni: jumbo frame

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2840) momoxp


momoxp
tag

Állítólag holnap kapok egy WD TV Live Streaming MEDIA PLAYER (Model: WDBGXT0000NBK-EESN).
Valakinek vannak tapasztalatai a készülékről?
Mennyire kompatibilis a synology-val?

(#2841) Patice válasza momoxp (#2840) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha tudja a Smaba, NFS protokollokat, akkor teljes mértékben kompatibilis...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2842) Rick4 válasza momoxp (#2840) üzenetére


Rick4
félisten

Olcsón kéne megkapnod, mert ez egy két éves modell, de túl nagy meglepetés nem lesz benne, megkeresed a saját hálón a nast, belépsz, majd filmezel. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2843) momoxp válasza Konflikt (#2839) üzenetére


momoxp
tag

Melyik router tudja a 9000-es mtu-?
Tp-link-ek közül esetleg!

(#2844) Mezga Aladár válasza momoxp (#2843) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Minek. Kb 3% a teljesítmény növekedés.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2845) holden72


holden72
tag

Sziasztok,

Használtok dyndns.org free szolgáltatást az otthoni háló/NAS távoli eléréséhez?

Most tudtam meg, hogy a free account-ot csak úgy lehet fenntartani, ha havonta egyszer a webes felületen a dyndns.org site-ra be is lépsz. (Nem elég csak, hogy az IP címedet a router/NAS bejelenti).

A Neten vannak okosságok, Synology scriptek, erre a belépés emulálásra. pl.[link]
Találkoztatok már ezzel? Sikerült valakinek telepíteni?
Nálam egyelőre nem megy :-(

(#2846) Parson válasza Elemental (#2836) üzenetére


Parson
addikt

Nálunk most van épp többórás (8-10) üzemszünet az áramszolgáltatásban (rendszerkarbantartás vagy -javitás miatt, tudjafene...) és így a szünetmentes táp (UPS) egyszercsak nem birta szuflával és emiatt a rendes, ütemezett leállás után a NAS (Synology DS212j) fullra leállt, ami után az UPS újra áram alá kerülését / visszakapcsolódását követően sem kapcsolt be... kiváncsian várom a ma estét, amikor a NAS manuális bekapcsolása után megnézhetem a rendszernaplót én is...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2847) momoxp válasza Rick4 (#2842) üzenetére


momoxp
tag

Na, hát meg is kaptam, üzembe is helyeztem, 4-5 óra tesztelgetés alapján kitűnő. Semmi probléma nincs vele mindent visz, nem szaggat se kábelesen, sem wifi-n keresztül. Lehet hogy beinvesztálok még 1-re!
:D

(#2848) Konflikt válasza momoxp (#2843) üzenetére


Konflikt
addikt

vegig kell nezni a tp weboldalat, nem ismerem fejbol a teljes portfoliot. pl. a 1043nd nemtudja (ez amugy is egy idos darab).
jumbo elonyeirol itt irtam: sokat nem kell varni, es az is foleg blokkos eleresnel jon ki.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2849) Rick4


Rick4
félisten

Na van itt egy kis baj, a nas webes felületére tegnap még be tudtam lépni az 5000-es porton, ma már nem tudok. Sőt, androidos telón a webdav-on se tudok, ds file belső hálóról se lép be...
Mi a franc történt vele, és főleg mit csináljak, hogy be tudjak lépni? Működik minden, a felcsatolt mappák teszik a dolgukat,

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2850) Rick4 válasza Rick4 (#2849) üzenetére


Rick4
félisten

A kis szemétláda. :D Restart után már beengedett, csak Pesten, a kocsiban ülve annyira nem volt egyszerű a gombot megnyomnom. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.