Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) sityak válasza fledtamas (#2040) üzenetére


sityak
tag

van
ezzel megy
https://tvheadend.org/projects/tvheadend

http://legipanorama.hu

(#2052) bolha23 válasza Patice (#2050) üzenetére


bolha23
aktív tag

Nekem a Dune megjegyzi NFS-en, csak olvasási joggal.

(#2053) Elemental válasza Patice (#2050) üzenetére


Elemental
addikt

Miért ne jegyezné?
Nekem wd tv írás engedéllyel, a nas-on lévő mappába menti a .wd_tv fájlt.

(#2054) Loboda


Loboda
senior tag

Nagyon nem értek a hálózatokhoz, eddig nem volt rá szükségem, most kezdem magam beleásni!
Jelenleg otthoni hálózatba Win 7-es gépről el tudom érni a NAS-t, Androidról a DS file, DS audio, DS photo+ appokkal eltudom érni távolról a készüléket QuickConnect kód, jelszó és felhasználónévvel!
A DS downoload-ot viszont már nem tudom elérni ezekkel az adatokkal! Kell ehhez valamit külön engedélyezni?
Valamint végig mentem az EZ internet beállításon hogy aludjam távolról is irányítani, de nem tudom!
Milyen címet kell beírni a böngészőbe hogy elérhessem a NAS-t?
Bocs ha hülyéket kérdezek!
Elkezdtem végigolvasni az egész fórumot, de sok idő kell hozzá!

(#2055) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Én jelenleg nem használom a letöltő központot mivel valamiért lassú.
Inkább letöltöm villámgyorsan pc-n és átmásolom, mint korábban. 3-4x gyorsabban másolok mint korábban szóval nem rossz ez.

[ Szerkesztve ]

(#2056) Intelligencs válasza Gulyopapa (#2055) üzenetére

Ott valami gebasz van. Aktív vagy, tehát kinyitottad a letöltőközpontban a torrentnek dedikált portot a routeren? Nekem hozza a 115 megát simán, 120/10-es UPC-s netem van.

The Amiga, Born a Champion

(#2057) Gulyopapa válasza Intelligencs (#2056) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Fingom sincs hogy kinyitottam-e :DDD
Elmondanád mit hogy kellene ?

[ Szerkesztve ]

(#2058) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

Lassan elkél egy "kötelező beállítások" wiki a Syno-hoz, és csak linkelni kéne. Mindent hetente kétszer leírtok ugyanúgy. :D

Google: Sancho blogja

(#2059) Intelligencs válasza sanchomuzax (#2058) üzenetére

Én szívesen leírom a tapasztalataimat a beállításokról, akár még screenshotokat is csinálok.

Gulyopapa: Most épp melózom még, de később leírom neked, ha addig valaki meg nem előz.

The Amiga, Born a Champion

(#2060) Gulyopapa válasza Intelligencs (#2059) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Szóval szerintem nyitva van a port mert akkor nem töltene le/föl egyáltalán.
Csak lassan tölt ... lehet az indexelés miatt ?

(#2061) AtaWrc válasza Intelligencs (#2059) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
Ez nagyon jó lenne...
Köszi, előre is.

(#2062) Loboda válasza Intelligencs (#2047) üzenetére


Loboda
senior tag

Csináltam egy oplay felhasználót, adtam neki jogot a médiát tartalmazó mappák olvasásához, de tobábra se enged belépni a NAS-ba!
Elindítom az Oplayt, bemegyek a fájl böngészésbe, itt a hálózatokba, WORKGROUP-ba látja a pct simán beenged, látja a Diskstationt de ha be akarok lépni kéri a jelszót és a felhasználónevet, és nem enged be!

Ha az androidos telefonommal rámegyek az itthoni hálózatra, simán beenged a NAS, csak a media player szivat!

(#2063) Mezga Aladár válasza Gulyopapa (#2057) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nyitottál.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2064) Intelligencs válasza Loboda (#2062) üzenetére

Nem az van, hogy korábban túl sokszor akartál belépni rossz jelszóval, és bannolta az oplay IP-jét?

The Amiga, Born a Champion

(#2065) Intelligencs válasza Gulyopapa (#2060) üzenetére

Ha nincs nyitva port, akkor is tölt, csak passzív módban vagy. Ki kell jelölni egy portot a NAS-on:

Majd ugyanazt a portot forwardolni kell a routeren arra az IP-re, amit a NAS-odnak adtál:

The Amiga, Born a Champion

(#2066) Elemental


Elemental
addikt

Nálam, ha meg van nyitva a webes felület, elég keményen visszaesik az írás/olvasási sebesség.
Nálatok is így van?

(#2067) Gulyopapa válasza Elemental (#2066) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nekem is lassú és nem tudom miért ?

(#2068) Mezga Aladár válasza Elemental (#2066) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen, csökken a teljesítménye a holminak.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2069) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Szaktársak.
Beállítottam a tűzfalat a fix ip-t az upnp portfowardingot, minden működik rendben, majd egy-két óra után elfelejti az upnp beállításokat.
Valakinek ötlete??

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2070) holczhauser


holczhauser
csendes tag

Sziasztok !
Teljesen új vagyok ebben a NAS témában, és a következő kérdésem lenne:

Tényleg NAS-t kell vennem, ha:

- szeretnék egy távolról mindig elérhető GIT szervert futtatni odahaza
- opcionálisan örülnék, ha elbírna egy build server-t, hogy teszteket tudjon rajta futtatni.

Köszi,K

(#2071) Ablakos válasza holczhauser (#2070) üzenetére


Ablakos
őstag

Ha értesz a linuxhoz vagy türelmed van megtanulni bánni vele, akkor semmiképp. A softveres követést keményen meg kell fizetni a Synonál. Elég jó "zöld" hardverek vannak manapság.

(#2072) mrfree


mrfree
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is DLNA-val kapcsolatos kérdésem van. Van egy USB Station 2-m, ami SONY 26EX320-s "okos" tv-hez van kapcsolva, a filmek mellett szokás szerint ugyanazzal a filenévvel ott van a felirat, de a TV nem jeleníti meg a feliratot. Ha pendrive-ról játszom le a filmet akkor ráteszi a TV a feliratot. Ez a DLNA hülyesége? :F Lehet vele valamit kezdeni?

Az USB Station-n elég sok felirat típust kezel, ezt hogyan lehet kihasználni?

Pár videot sem tud lejátszani, ezek a TV lejátszó hibája?

(#2073) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

Ha egyik napról a másikra megszűnt a hálózati elérés a NAS felé minden kliensről, akkor melyik szerviz működését kell ellenőriznem? A samba szervizét?

Google: Sancho blogja

(#2074) sanchomuzax válasza sanchomuzax (#2073) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Az volt, kellett egy /opt/etc/init.d/S80samba.sh restart.

[ Szerkesztve ]

Google: Sancho blogja

(#2075) Elemental válasza mrfree (#2072) üzenetére


Elemental
addikt

Ez a dlna hülyesége.

(#2076) sityak válasza sanchomuzax (#2073) üzenetére


sityak
tag

ping

http://legipanorama.hu

(#2077) No.01


No.01
őstag

Ide iranyitottak, szoval kerdeznek. Sajnos le kell szogeznem, h 2 hettel ezelottig csak korulbelulre tudtam, h mi az a NAS igy kernem megerteseteket :B

Nemreg elegem lett a folytonos masolgatasbol a laptopok ill a medialejatszom (Popcorn) kozott.
Olvasgattam igy jutottam a NAS topicba majd meg tobb olvasgatas utan megrendeltem egy DS213j egy 3TB-os WD30EFRX-et.

Meg nem alltam neki mert a a "szekreny" amiben lesz meg nem all keszen a fogadasra. Kell felfurnom egy polcot.

A router a NAS ill egy kis adapter a halozati hifimhe (Sonos) egy falba van bepitve a bejarati ajto mogott. Vezetekezni eselyem sincs sajna...

Mikent kellene osszekotogetnem, h mukodjon is? Ez lenne az elso kerdesem ill azt, h a HDD-t melyik slotba is tegyem mielott nekiallok? Eddig a routerbol ment egy kabel a halozati hifi adapterembe es annyi, de most nyilvan szeretnem elerni a NAS-on majdan tarolt zeneket is.

barmilyen jellegu segitseget szivesen veszek. :R

(#2078) Elemental válasza No.01 (#2077) üzenetére


Elemental
addikt

Hdd-t az 1-es slotba.
A nas-t lan kábellel a router egy szabad slotjába.

(#2079) No.01 válasza Elemental (#2078) üzenetére


No.01
őstag

Koszonom! A hifit vajon hova?

Masik ekrdes, h mivel a vezetekezes nalam ugye nem megoldhato de szeretenm a NAS-on levo filmeket elerni a medialejatszon igy arra van power adapterem (kulonben a popi wifi-jen meg zenet se tudnek hallhatni) Azt mikent kellene?

(#2080) tobias40


tobias40
veterán

Kamera felvétellel van gondom.
Beállítottam hogy folyamatos felvétel legyen,10 nap és 200 giga a limit.
A gondom az hogy automatikusan vagy letörli a felvételt vagy leállítja ha eléri a limitet.
Azt nem lehet vhogy beállítani hogy mindíg csak a legutolsó(legrégebbi) felvételt törölje és akkor mehet folyamatosan a felvétel?
Mert így vagy kézzel törlök időközönként vagy letörli mindet vagy megállítja a felvételt! :W

[ Szerkesztve ]

(#2081) Tccc


Tccc
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Synology DS410 NAS-om és éppen tönkrement a tápegysége. Tudna valaki segíteni, hogy hol juthatok hozzá egy újhoz? (EDAC EA11001E-120 12V 8.33A )
Köszönöm

(#2082) Criton válasza Tccc (#2081) üzenetére


Criton
veterán

Hívd fel őket, tuti tudnak segíteni. Magyarországi Synology.

(#2083) Patice válasza No.01 (#2079) üzenetére


Patice
Topikgazda

Power adapter egyik felét a router közelébe, egy hálózati csatlakozóba. Ezt egy LAN kábellel a routerhez kösd.

Popi közelében keress egy hálózati csatlakozót, ebbe dugd a Power adapter másik felét. Ezt kösd össze LAN kábellel a Popi-hoz.

Ennyi.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2084) mrfree válasza Elemental (#2075) üzenetére


mrfree
csendes tag

Köszi! Akkor mégis csak valami médialejátszó kell :(

(#2085) sityak válasza tobias40 (#2080) üzenetére


sityak
tag

az egyik limit kell csak
tehát vagy napra adod meg vagy GB-ban limitálod az archiv méretét
ilyenkor rotálja

Üdv

http://legipanorama.hu

(#2086) No.01 válasza Patice (#2083) üzenetére


No.01
őstag

Koszonom vegul igy csinaltam. :K

A NAS meg mindig nem all keszen a bevetesre... de mielott beepitem megkerdeznem, h mikent tudnam legegyszerubben atmasolni a dolgaimat? 2,7TB-rol van szo igy gondoltam van egyszerubb/gyorsabb modja, mint majd halozaton. Eddig arra gondoltam, h atmasolom egy kulso HDD-re majd azt rakotve a NAS-ra.

Hulyeseg? :B

(#2087) sityak válasza No.01 (#2086) üzenetére


sityak
tag

2x 2,7 TB megmozgatni 25 MB/s-el biztos lassabb mint mondjuk 2,7TB-ot átnyomni 50-60 MB/s sebességgel

http://legipanorama.hu

(#2088) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

Gondom van a saját szervizek reboot automatikus utáni indításával.

A /opt/etc/init.d alatt hiába S99service.sh a formátuma, nem indítja el.

Az /etc/rc.optware tartalma elé egyértelmű (http://notepad.cc/share/r9ePmV8Vaw), azaz ha valami S-sel kezdődik, és sorszám a 2. és 3. karakter, akkor a for ciklus sorra betölti. Na most direkt átírtam minden szolgáltatás sorszámát, és a végére kerültek a sajátok, így biztosan sora kell, hogy kerüljenek.

A REAL_OPT_DIR=/volume1/@optware is stimmel, és ráadásul ha minden szervizt kitörlök a /opt/etc/init.d mappából, akkor semmi sem indul el, csak sh-n lehet belépni a gépre, azaz tuti innen indít mindent.

A szrkiptek futtatási jogai is azonosak.

Hogyan másként indíthatom el a saját 3 szervizem (lighttpd, mysqld, pyload)?

[ Szerkesztve ]

Google: Sancho blogja

(#2089) prono


prono
csendes tag

Sziasztok,

Abban kérném a segítségeteket, hogy hogyan kell konfigurálni a Transmissiont telepítés után, mivel amikor próbálom elérni webes felületen keresztül akkor page not found hibát kapom. Eddig csak annyit tettem, hogy feltelepítettem a Package Managerrel.

Köszi előre is.

(#2090) sanchomuzax válasza prono (#2089) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Ezt nézted már? Google első találat:

http://forum.synology.com/wiki/index.php/Transmission_HowTo

Google: Sancho blogja

(#2091) Gulyopapa válasza prono (#2089) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Miért nem jó a gép beépített letöltő központja ?

(#2092) prono válasza sanchomuzax (#2090) üzenetére


prono
csendes tag

köszi, kipróbálom amint hazaértem :)

(#2093) prono válasza Gulyopapa (#2091) üzenetére


prono
csendes tag

igazság szerint jó, csak kíváncsi vagyok erre is ... ill. titkon reménykedem, hogy esetleg abban több lehetőségem van időzíteni a letöltéseket (pl: ha lejött minden letöltés akkor ne seedeljen tovább vagy esetleg seedeljen, de csak este 10-ig) Minimális lehetőség van a Download Station-ben is, de jobb lenne több ...

(#2094) Gulyopapa válasza prono (#2093) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Értem ...

(#2095) tobias40 válasza sityak (#2085) üzenetére


tobias40
veterán

Így akkor csak a legrégebbit fogja törölni?

(#2096) Loboda


Loboda
senior tag

Pár napja küzdök egy Asus O!Play HD2-es média lejátszóval, látja a NAS-t de nem enged belépni!
Ma kipróbáltam egy A.C.Ryan PlayOn! HD-t. és ugyanazt kapom, jelszót és felhasználónevet kér, de ezzel sem tudok belépni a Synologyba!
Van a NAS -nak valami különleges beállítása?
Tudnátok valami ötletet adni?

(#2097) Ablakos válasza Loboda (#2096) üzenetére


Ablakos
őstag

Létrehoztál a lejátszódnak egy saját felhasználó nevet (nem feltétlen kell), beállítottad a jogosultságot és nem enged be... Esetleg a tűzfalnál nincs a lejátszó felvéve?

(#2098) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Vettem egy új routert és gondjaim akadtak a NAS-Popcorn kapcsolattal.
A popcorn és a Nas ip-jét is betettem addresse reservationba ( dhcp ).
NFS enabled.
Mit kell még csinálni ?
A popcorn látja a nast, de jelszót kér amit nem szabadna neki :D
:R

[ Szerkesztve ]

(#2099) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Na, eljutottam odáig hogy a popcorn látja a video mappát, be is lép, de nem játszik le semmit :U
Most újraindítom mindkét eszközt ...

[ Szerkesztve ]

(#2100) Loboda válasza Ablakos (#2097) üzenetére


Loboda
senior tag

Létrehoztam, adtam neki engedélyeket!
Tűzfalnál nem látom a lejátszót feltüntetve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.