Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Gulyopapa válasza Mezga Aladár (#1899) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Hát ez fasza ...
Többször is kipróbáltam és amikor másoltam a mappába, totál lefagyott a popi :F
Mi lehet a gond ?

(#1902) Mezga Aladár válasza Criton (#1900) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

és (#1901) Gulyopapa
Nálam gigabytes a hálózat és a popi külön 10/100 switch-en keresztül kapcsolódik.
Szerintem a popi, (innen távolról) nem lefagy, hanem válaszra vár, de a hálózat túlterhelt.
A kábelezést mikor csinálod?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#1903) Gulyopapa válasza Mezga Aladár (#1902) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Jövő héten ... lehet hogy a router a ludas ? :U
Mintha azt mondták volna 1043 tulajok hogy túlterhelés esetén hajlamos fagyogatni ... pedig ez egy elég jó router vagy már nem ?

Lehet hogy válaszra vár ? Lehet, mert pörög a pőrgentyűje :D és mikor leáll a feltöltés, szinte bepattan a videó könyvtárba...

Mindegy hogy milyen cat6-os kábelt veszek ? Lehet óccccssssó is ? :))

[ Szerkesztve ]

(#1904) Mezga Aladár válasza Gulyopapa (#1903) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Lehet. Azt a próbát megtetted már hogy, csak a pc és a nas van a hálózaton?
És ilyenkor milyen sebességet produkál.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#1905) Gulyopapa válasza Mezga Aladár (#1904) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem.
Ha váltanék milyen routerre érdemes ( a mostani TP-Link 1043ND ) ?
De ez már off-topic ...

(#1906) Criton válasza Gulyopapa (#1905) üzenetére


Criton
veterán

Az Asus-ok nagyon jók, nekem egy ideje Asus RT-N15U van.

[ Szerkesztve ]

(#1907) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Szerintem átkábelezek először, mivel az pár ezres csak, és ha nem elég akkor nézek valami combosabb routert ...

(#1908) Criton válasza Gulyopapa (#1907) üzenetére


Criton
veterán

5e nek is jónak kell lennie, cat6 otthonra teljesen felesleges-attól nem lesz jobb!

[ Szerkesztve ]

(#1909) Gulyopapa válasza Criton (#1908) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Értem ... kösz !

[ Szerkesztve ]

(#1910) Ablakos válasza Gulyopapa (#1905) üzenetére


Ablakos
őstag

Vagy cserélj firmware-t a routeren. pl. Tomato-ra.

(#1911) Gulyopapa válasza Ablakos (#1910) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Húha, azt inkább kihagyom :DD
Tuti elkúrnám ...
Mivel jobb az a FW ... tudom olvassak utána :)

(#1912) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

Munin-t szeretnék felrakni az USB Station 2-re, és sok-sok kutatás után ezt találtam.
http://munin-monitoring.org/wiki/OpenWRT-HowTo

Azonban annyira nem vagyok benne a Linuxban, hogy csomagot fordítsak. Az onnan letölthető fájl nem oké. Máshonnan letöltve (Munin Light) meg kicsit mások a fájlok nevei. http://sourceforge.net/projects/muninlite/

(Nem a Munin szerver kéne, elég a kliens, mert egy másik szerverrel figyelném a synót.)

Próbálkozott már ezzel valaki?

Google: Sancho blogja

(#1913) Intelligencs válasza Parson (#1854) üzenetére

Ebben a hozzászólásomban leírtam, hogy mit kell csinálni hozzá. Tényleg egyszerű. Még annyival egészíteném ki, hogy ki kell nyitni a 873-as portot annál a NAS-nál, amire szinkronizálsz.

További tapasztalat, hogy érdemes akkor is a végleges szervernevet megadni, ha a NAS-ok egy hálózatban vannak, és privát IP címmel is elérik egymást. Először ugyanis a privát IP címmel csináltam mentést. aztán átírtam a végleges domainre a szervernevet, így viszont már új szervernek, és új mentési feladatnak tekintette, és az összes adatot lementette elölről! Szerencsére még mindig egymás mellett voltak a NAS-ok, tehát gigabites hálón viszonylag gyorsan átment.

Ugye én azért akartam az első mentést még akkor megcsinálni amíg még egy layer2 hálózatban vannak, hogy ne kelljen 250 giga adatot a neten áttölteni, hanem ott már csak a különbözet menjen majd, ha üzembe helyezem a NAS-t a végleges helyén. (Ami jövő hét végén valószínű. Tapasztalatokról majd beszámolok.)

Egyébként az szerintem mindenképpen előnyös, hogy két tök egyforma NAS-od van, hiszen így biztos lehetsz benne, hogy pontosan ugyanannyi ideig lesz támogatva a legújabb DSM mindkét eszközön. És nyilván kompatibilitás szempontjából nem hátrány, hogy pontosan ugyanaz a szoftververzió fut mindkét dobozon.

Ha visszacsinálhatnám az elmúlt hetek vásárlásait, akkor nem venném meg aranyáron a vadiúj 213+-ot, sem a 111-est használtan, hanem vennék két új 213j-t. De persze ha nem vettem volna valamilyen Synology-t, akkor nem találtam volna rá erre a topikra, nem ütött volna szöget a fejembe Patice ötlete a két Syno NAS-ról. És amikor én vettem, akkor még nem is volt 213j a piacon. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#1914) Elemental válasza Patice (#1881) üzenetére


Elemental
addikt

Hol van az a figyelő mappa?
Én úgy szoktam, hogy ha letöltök 1-2 torrent fájlt, akkor egyszerűen áthúzom a mozilla letöltései közül a Download Stationbe, ha meg többet, akkor meg a total commanderből , ahová mennek a mozilla letöltései kijelölöm az összeset és áthúzom.

(#1915) Patice válasza Intelligencs (#1913) üzenetére


Patice
Topikgazda

:C

Bocsi. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1916) Criton


Criton
veterán

Torrent file-t DS-el nem lehet létrehozni?

(#1917) Patice válasza Elemental (#1914) üzenetére


Patice
Topikgazda

Létre lehet hozni egy mappát neki bármilyen névvel.

Én (amikor még a Download Station-t használtam) létrehoztam egy megosztott mappát (még a DS telepítése előtt) a letöltéseknek. Ebben létrehoztam sima mappákat: az egyik volt a "figyelő" mappa (pl. "incoming" névvel), a másik volt az, ahová a letöltött dolgok kerültek.

Ezután a telepítés után a DS beállításainál ahol a letöltések helyét adod meg, ott meg lehet adni a figyelő mappa helyét is.

Ha ebbe a mappába bemásolsz, lementesz egy torrent fájlt, akkor automatikusan indítja a DS a letöltést. Ráküldhetsz bármennyit, mert csak egyszerre annyit fog elkezdeni, amennyit beállítottál, és olyan sebességgel, amit megadtál neki, akkor amikor te azt szeretnéd.

Ezután a figyelő mappát felcsatoltam a Win-es gépemene hálózati meghajtónak, amibe így közvetlenül menthettem böngészőből a torrent fájlt.

Ennyi.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1918) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Ez mit csinál ?
Normális ez ?

(#1919) Criton válasza Gulyopapa (#1918) üzenetére


Criton
veterán

Teljesen normális, ez egy ideig elfog tartani, de Assistant-ból egy kicsit gyorsabban menne...

(#1920) Gulyopapa válasza Criton (#1919) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Mi az az assistant ?

(#1921) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Criton, ha már ide irányítottál, akkor kérdezek is egyet, csak belövöm a nast, hogy lássam is amiről kérdezni szeretnék.

1, Userek és könyvtárak:

Az lenne a feladat, hogy minden kollégának legyen saját könyvtára, amibe a privát dolgait pakolja, meg legyenek cégen belül mappák (irodisták, mérnökök, stb) miket meg többen látnak közösen, de nem mindenki. Ahogy néztem, a usereknél meg lehet adni, hogy mit lássanak, milyen mappákat. Gondolom ezt akkor itt lehet beállítani.

2, Home könyvárak:

Úgy láttam, hogy a rendszer csinált a NASon automatikusan több mappát:
Home
Homes ezen belül pedig user névre mappákat.

Ezekről mit kell tudni? Kell őket piszkálni vagy sem? A user mappákat hogy állítja be a rendszer ilyenkor? Csak az a user látja, akié vagy mindenki?

What else?

(#1922) Criton válasza Gulyopapa (#1920) üzenetére


Criton
veterán

Synology Assistant amivel a DSM-et is felrakod legelőször a NASra ha teljesen szűz a hdd.
Valamint képek/videók indexelését gyorsabban megcsinálja mint maga a NAS.

(#1923) Criton válasza ATM_automata (#1921) üzenetére


Criton
veterán

Csak az admin felhasználó látja az összes user home könyvtárát (ez a Homes). Sima user csak a saját könyvtárát látja természetesen.

De természetesen az is beállítható, hogy ha létrehozol egy usert akkor a home mappája ne készüljön el automatikusan.

[ Szerkesztve ]

(#1924) Patice válasza ATM_automata (#1921) üzenetére


Patice
Topikgazda

A cégen belül mindenkinek saját gépe van?

Ha igen, akkor szerintem egyszerű dolgod lesz.

Userek: mindenki kap felhasználónevet + jelszót, homes megosztásban engedélyezed, hogy mindenkinek legyen saját felhasználói mappája. (A felhasználókat csoportosíthatod is, így akár könnyebb megadni, kezelni a megfelelő mappákhoz való jogosultságokat, kvótákat.

A NAS-on létrehozol annyi megosztást ("mappát"), ahány céges, közös mappára szükségetek van. Ezekhez adsz jogosultságokat a felhasználóknak, felhasználói csoportoknak.

Ha minden felhasználónak külön PC-je van, akkor a legegyszerűbb, ha hálózati mappaként felcsatoljátok a jogosult mappákat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1925) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#1879) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Erre valaki???????????

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#1926) ATM_automata válasza Patice (#1924) üzenetére


ATM_automata
őstag

Köszönöm mindenkinek a választ. Igen, mindenkinek külön gépe van, úgyhogy ezt a megoldást fogom választani amit leírtál. :R

What else?

(#1927) Patice válasza Mezga Aladár (#1925) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én Win-ben sem ismerek ilyen parancsikont. :B

NAS-ban mit szeretnél vele elérni?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1928) Mezga Aladár válasza Patice (#1927) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tudod jobb gomb parancsikon cél klikk.
A popinak szeretném az adatbázisát hogy ne külön legyen lemezekként, hanem egyben.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#1929) Gulyopapa válasza Mezga Aladár (#1928) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ismét köszönöm neked a türelmet és a segítséget ! :R
Egy csomó ősz hajszáltól mentettél meg :))

(#1930) Razermazer válasza Gulyopapa (#1905) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia Gulyopapa

Milyen routert mindenképpen asust, neked az rt-n56u tökéletesen megteszi és akkor 5-évig jó vagy(24ezer valahányszáz) firmware frissítése pofonegyszerű(linux rendszerű, de az adminisztrátori oldalon a firmware feltöltésnél kell csak betallózni a firmwaret és mindent megcsinál maga a router, ha kell segítség benne keress meg privben, már ha ezt a típust választod).
Vagy ha a tp-link bejött akkor tp-link wdr4300-as, oda egy kicsit több tudás kell linux téren,(vargalex-et keresd ő a guruja) mert magában a gyári firmware fabatkát sem ér, ugyanez vonatkozik az asusra is, csak custom firmware-el lehet kihozni a teljesítményt és a használhatóságot, ezekből az eszközökből.

Az 1043nd már elavult konstrukció nincs mit szépíteni az utód a wdr3600 vagy wdr4300 egyik sem egetrengető összeg.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1931) Gulyopapa válasza Razermazer (#1930) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Most vettem rá nagyobb antennákat a jobb wifi miatt. Alap FW van fajta. Nem szeretek ( félek ) mókolni.

(#1932) Razermazer válasza Gulyopapa (#1931) üzenetére


Razermazer
őstag

Sajnos attól nem lesz jobb pláne ha center sugárzó, márpedig ezek azok mind. A wifi mindig zsákbamacska, rengeteg tényező befolyásolja, hogy jól megy vagy nem.
Akkor egy wdr4300-at ajánlok fényévekkel jobb a mostaninál és 17k-ba kerül, hidd el jobb lesz, annak az antennái is jobbak.
Ha lenne időm én beállítanám neked, de sajnos kapacitásom nincsen erre, ha van időd a router fórumában olvasgass utána, nem olyan ördöngösség az.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1933) Elemental


Elemental
addikt

OFF
Sry az offért, de vagytok páran, akik értetek a témához.
Ha adott egy cisco EPC3925 router, és ha szeretnék berakni közé, és az eszközök közé egy másik routert, akkor van valami extra beállítás, hogy normálisan menjen a net?
Nem a forwarding, meg ilyesmikre gondolok, hanem pl arra, hogya cisconak alapból 192.168.0.1 a címe.
Ha berakok egy másik routert, akkor annak a címét manuálisan állítsam, vagy biztos nem lesz ugyanez?
És még az eszközöknél az alapértelmezett átjáróhoz sem a cisco címét, hanem az új router címét kell írnom?

(#1934) Parson válasza Elemental (#1933) üzenetére


Parson
addikt

1. természetesen fix ip cime legyen az uj routernek is, pl 192.168.1.1 . Subway mask lehet tökugyanaz a 255.255.255.0, mint a cisconál.
2. igen, egyértelműen a közbeékelt uj router ip cime lesz az új átjáró az új routerre kötött eszközöknek.

Nálam a cisco után egy TP-Link router van téve, kérdezz nyugodtan, eléggé otthonosan mozgok a témában, de azért tény, hogy nekem is vannak korlátaim, azesetben ugyis szólok, ha már nem tudnék válaszolni.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1935) tobias40 válasza Parson (#1934) üzenetére


tobias40
veterán

Mi értelme van egy router után még egyet betenni? :F
Vki elmagyarázná hogy ez mikor hasznos és mire jó? :Y

(#1936) Elemental válasza tobias40 (#1935) üzenetére


Elemental
addikt

Nem nekem kell, haveromnak fogom beüzemelni. Neki azért kell, mert a cisconak gyenge a wifije.

(#1937) tobias40 válasza Elemental (#1936) üzenetére


tobias40
veterán

De miért nem elég ha egy JÓ routere van a barátodnak?
Miért teszi be a másik mögé,mi az értelme??

(#1938) Elemental válasza Parson (#1934) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi! Remélem ennyi infóval már nem akadok el :)

(#1937) tobias40
Mert a cisco a t-online modemje, ami egy router is egyben.

[ Szerkesztve ]

(#1939) Gulyopapa válasza Razermazer (#1932) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Hát ha veszek 4300-at akkor is gyári fw marad rajta ...

(#1940) tobias40 válasza Elemental (#1938) üzenetére


tobias40
veterán

Ja,így már értem! :R

(#1941) Razermazer válasza Gulyopapa (#1939) üzenetére


Razermazer
őstag

Ja csak köröket ver az 1043d-re minden tekintetben, újabb, gyorsabb, erősebb(használhatóbb a gyári firmware is).
De egyébként nálad egyértelműen a router gyengesége és a gyári firmware használhatatlan mivolta az okok forrása. Ezt elhiheted, hogy én sem gondoltam volna, ahogy megkaptam az asus routert vágtam majdnem ki az ablakon, mert egy fabatkát sem ért a gyári firmware, customot rátettem és egy isteni ketyere lett belőle.
Ismétlem nem kell hozzá gurunak lenni, a routereket el sem lehet rontani, mindegyiknek van biztonsági visszaállítási képessége a rom, azt nem tudod elrontani és lehet kezdeni elölről ha elrontottál valamit, a firmware flashelésben.
De ha ennyire elzárkózol tőle, akkor tök mindegy milyen routert veszel, mert azt a teljesítményt, stabilitást, gyorsaságot sose fogod elérni egyikkel sem. Szóval tessék a fórumban bátran kérdezni, segítünk, segítenek ha kell szájbarágósan. Az alapokat azért nem árt átolvasni.

Más a másik routert betenni a fő router mögé, meg azért van értelme, mert például lehet access pointként is használni, repeaterként is ami sokkal jobb, mint bármilyen usb-s ketyere, drága pénzért. Lefedettsége jobb stabilabb jelet ad, előszeretettel használják ott, ahol már semmilyen jel nem megy át én is ilyet tervezek, hd streammel így tutifix nem lesz gond. Természetesen a routerek ez a funkciót csak cutsom firmware-el tudják legalábbis a legtöbbjük, azért akad olyan is, amelyik a gyári firmware-ben is tudja.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1942) Intelligencs válasza Razermazer (#1941) üzenetére

"De ha ennyire elzárkózol tőle, akkor tök mindegy milyen routert veszel, mert azt a teljesítményt, stabilitást, gyorsaságot sose fogod elérni egyikkel sem."

Ez nem így van! Én korábban több routert próbáltam, de tele lett a tököm azzal, hogy mindegyiknek van valami nyűgje. Nekem nem volt kedvem custom firmware-ekkel szórakozni, ezért kb. 2,5 éve vettem egy Netgear WNDR3700-ast, ami igaz ugyan, hogy drágább volt, mint bármi más ebben a kategóriában, de ez tényleg működik. Valószínűleg a polcon fog eltűnni a porréteg alatt, ehhez ugyanis soha nem kell hozzányúlni. Nem, újraindítani sem kell. Nem, a wifi jel sem veszik el. Ez csak teszi a dolgát, rendületlenül. Gyári szoftverrel...

Egyébként apámékhoz én is a 4300-as TP-Linkkel szemezgetek, de én sem tervezek ráhackelni semmiféle custom firmware-t. Jó lesz gyárival is. Minek custom? Néhányan panaszkodnak a topikjában, hogy rosszabb a wifi jel amióta rajta van a custom. Akkor meg minek? Én nem akarom NAS-ként üzemeltetni, azért vettem a NAS-t. Nekem csak route-oljon meg switch-eljen villámgyorsan, aztán kész.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#1943) Razermazer válasza Intelligencs (#1942) üzenetére


Razermazer
őstag

Mint írtam a wifire semmi garancia nincsen, hogy megy mikor értitek már meg, vastag fal, időjárási körülmények minden befolyásolja és minél magasabb a frekvencia, annál rosszabb a jel átjutása bármin.
Ezt senki nem fogja neked előre megmondani, hogy nálad jó lesz az a router, vagy ez a router.

Ez nem a router hibája, ezek mind egy standard elfogadott szabvány szerint sugároznak,(rakhatnak belé szarabb antennát gyártó válogatja, már a külső antennásaknál, de van egy gyanúm, hogy mind kínai egy helyről származó) ha belegebedsz akkor sem fognak erősebben sugározni, irányított antennákkal lehet szórakozni.
A másik fontos tény amit sokan elfelejtenek, hogy az ellen oldalnak is illik tudni azt az árviteli protokollt amit a router ad, különben nem lesz szaker a mákos roller :D 2*2:2 höz nem rakunk 3*3:3-at és vissza is igaz.
Pedig arra a wndr3700-ra is milyen jó kis firmwarek voltak, azt se istenítette mindenki, huhh voltak olyan problémák vele hogy csuhaj, én ki is hagytam anno annak már vagy 4-éve(helyette vettem a linksys wrt610n-t)
pontosan a wifije volt a gyenge a wndr3700-nak(modolták azt antennával mindennel).

Természetesen neked lehet, hogy jó és még sok másik embernek is, nem lehet mindenkinél tökéletes a vétel ezt be kell látni, ez egy ilyen játék.

Szíve joga mindenkinek azt használni amit akar, én gyári firmwaret nem fogok soha, nekem kellenek azok a pluszok amit a custom tud. Én sem nyúlok az enyémhez, elsőre beállítottam és azóta megy ennyi, ennek már 60-70napja és még fog az menni évet is nem gyárival. Gyárival elég kacifántos volt.
Én az asus routereket ajánlom, nagyon melléfogni nem lehet velük rt-n15u, rt-n16u, rtn-56u, rtn-65u, rtn-66u

Na az offnak vége ennyi, lehet átfáradni a router topikba, hol ebbe, hol abba ott megbeszélni a dolgokat.
Ha tanács kell engem is lehet keresni privben.

Témába vágva akinek esetleg van syno 409-es slim és 411slim -es nasa jó áron az keressen meg. ;)

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1944) Intelligencs válasza Razermazer (#1943) üzenetére

Nem a wifi a lényeg a hozzászólásomban, hanem az, hogy nem feltétlenül hülye, aki nem akar vesződni a custom firmware-ekkel, illetve a gyári firmware-nek is el kell tudnia látnia azon alapfunkciókat, amikre a dobozt tervezték! Feltéve ha jó az eszköz! Nekem aztán édes mindegy, hogy a vas rossz, vagy a szoftver, én egy működő eszközért fizetek. Ha nem üzembiztosan működik, akkor részemről kuka.

Egyébként én hálózati mérnök vagyok, reggeltől-estig Cisco dobozokat konfigolok a melóban. ;] Nekem itthon már nincs kedvem szórakozni ezekkel. Menjen és kész.

The Amiga, Born a Champion

(#1945) pentium4


pentium4
senior tag

sziasztok!

van egy 212j nasom és ehez kéne nekem egy kis segitség!
a rohadék routert hogy tudom beállitani, mivel nincs a listába amit kidob, thome os ZTE routerem van!!
igy csak helyi lanon tudom elérni a kütyüt ami nem buli, pl iphone ról jól jönne ha tudnék a suliba fájlokat fel és le tölteni és piszkálgatni a nast!
köszi

P4

(#1946) Ablakos válasza pentium4 (#1945) üzenetére


Ablakos
őstag

Egy portforwardot egy ftps-re csak össze tudsz hozni azzal a zte valamivel.

(#1947) Elemental válasza pentium4 (#1945) üzenetére


Elemental
addikt

Hát igen.
Akkor manuálisan kell megoldanod a forwardolást.

(#1948) Criton válasza Razermazer (#1930) üzenetére


Criton
veterán

RT-N15U is teljesen jó otthonra, főleg Tomatoval.

(#1949) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Jó reggelt! :) Elkezdtem beüzemelni a DiskStation-t és máris belefutottam egy problémába. A korábban leírtaknak megfelelően létrehozom a usereket, létrejön a Homes Könyvtárban a user nevével automatikusan a mappája is. Viszont jogosultságot csak a Homes könyvtárra kérdez a rendszer. Ha azt bepipálom, akkor mindenki mindenkinek a mappáját látja, ha nem pipálom be, akkor pedig nem tud a egyik user sem belépni a mappába. Meg tudnátok mondani, hogy mi a megoldása annak, hogy mindenki csak a saját Homes/user név mappáját lássa?

What else?

(#1950) Criton


Criton
veterán

Megnyugodtam, hogy nem rossz NAS-t választottam :) Synology 413J részletes teszt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.