Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) momoxp válasza Rick4 (#2850) üzenetére


momoxp
tag

Miért nem engedett be? Írt valami hibát?
Használsz ingyenes ddnst?(no-ip ; dydns)
Ha igen esetleg az nem a routebe van beírva?

(#2852) Rick4 válasza momoxp (#2851) üzenetére


Rick4
félisten

van dyndns-em, de az ip-mre se engedett be... Logban semmi, reggel 8-kor bekapcsolt, én akkor mentem el, gépek akkor nem voltak bekapcsolva, semmi mozgás, este 19:50-kor gombbal újraindítottam, újraindult, utána már vodás nettel is, meg az itthonival is beengedett... Ennyi látszik a logban. Nem csináltam vele semmit, ma ilyenje volt... De ez nem tölt el örömmel, mi van ha legközelebb is megcsinálja, és nem úszom meg a vinyón lévő infók nélkül?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2853) momoxp


momoxp
tag

Ha merevlemezt szeretnék cserélni a nasban, előtt szedjem le az adatokat róla vagy jó utána is? Külső meghatóról visszatudom másolni majd a másik merevlemezre?

(#2854) Patice válasza momoxp (#2853) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha a NAS-odban külön kötet minden HDD, akkor igen ez kivitelezhető.

Ha 2 lemezes a NAS-od és RAID1-ben van, akkor rinyálni fog a kötet összeomlása miatt, de jó eséllyel (ugyan olyan file rendszer esetén fogja tudni olvasni. RAID0 esetén felejtős.

Ha 4 lemezes a NAS-od, és RAID5-öt használsz, akkor is felejtős, kivéve ha mindegyik, vagy a cserélni kívánt HDD külön kötet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2855) sityak válasza Patice (#2854) üzenetére


sityak
tag

bullshit
http://www.synology.com/support/tutorials_show.php?q_id=560

http://legipanorama.hu

(#2856) Patice válasza sityak (#2855) üzenetére


Patice
Topikgazda

Miért is?

Szerintem ugyan azt írtam le csak tömörebben. :D

De javíts ki kérlek, hogy miben tévedtem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2858) Parson válasza Elemental (#2857) üzenetére


Parson
addikt

Huh, köszi, ezt megnézem este !
Mindenesetre a másik NAS-om (szintén Synology DS212j), ami másik lakásban van, azt elérem neten keresztül, és ott mivel nem volt áramszünet igy most ránéztem. Ennél nincs bekapcsolva ez az opció, és mivel mindkét NAS-t 95%-ban ugyanúgy használok (használja az egész család) és igy úgyanúgy van beállitva, igy valszeg otthon is ugyanez lesz a probléma.
Akárhogyis, most bekapcsolom ezt az opciót, ez nagyon hasznos infó volt, köszi még1x! :)

Más:
Eljött az ideje, hogy a NAS-ban (Synology DS212j) a meglévő 500gigás vinyó mellé betegyek egy ugyanolyan tipusú és méretű vinyót, raid-be kötve. A syno DSM rendszerének telepitésekor nem változtattam a default értéken, és igy a Tároláskezelő szerint is jelenleg Synology Hybrid Raid (SHR)-be van állitva. A kérdés az adatok biztonsága miatt:
1. Full egyszerűen betehetem az új vinyót a NAS-ba, és utána bekapcsolásnál menni fog a tükrözés?
2. Ugye nincs abból probléma, hogy mint utóbb kiderült, a 2. foglalatban ül a meglévő 1. számú vinyó?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2859) No.01


No.01
őstag

Megint egy hulye kerdesem lenne :U

Halozatnal --> altalanos beallitasoknal a DNS kiszolgalo manualis konfigutralasat be kell pipalni, ha ha 2, fulon (halozati interfesz) kezi konfiguralast valasztottam?

(#2860) Rick4 válasza No.01 (#2859) üzenetére


Rick4
félisten

Miért kellene manuálisan konfigolni? Hagyd auto-n, és a routerben mac alapján adj neki fix ip-t, más dolog nincs vele.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2861) No.01 válasza Rick4 (#2860) üzenetére


No.01
őstag

A rouerben mar beallitottam csak azt hittem, h itt is kell. Ha nem ugy megjobb :B
Koszonom!

(#2862) Konflikt válasza Rick4 (#2860) üzenetére


Konflikt
addikt

mert egy szerver.
egyreszt valamelyik syno csomag (nem emlekszem mar) megkoveteli a manualis fix ip-t.
masreszrol pedig lehetnek olyan esetek, amikor amugy is kell a fix ip, pl: akkor indul a NAS amikor nincs a router a halozaton.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2863) Mezga Aladár válasza Konflikt (#2862) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"pl: akkor indul a NAS amikor nincs a router a halozaton"
Ez nehezen értelmezhető. Ha pppoe kapcsolat van akkor a szolgáltató adja az ip-t. Minden egyéb esetben valamilyen eszközön keresztül (pl router) kapcsolódik a hálózatra.
Egy esetet tudok elképzelni, ha direkt kapcsolatban van a pc-vel, de azt nagyon nyűgös beállítani.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2864) Konflikt válasza Mezga Aladár (#2863) üzenetére


Konflikt
addikt

nagyobb halozat eseten, belso halonal akar eleg lehet egy L2 switch is azon a szegmensen mint aktiv halozati eszkoz ami a NASt, es a klienseket koti ossze. ekkor nem feltetlenul szukseges a halozat mukodesehez router, es PPPoE sem. (azt feltetelezve, hogy belso munkara hasznaljak, nincs kulso eleres.)
nehany syno service pedig megkoveteli a fix IP-t, pl:
-Syno High Availability
-manual port forwarding olyan router eseten, amit a syno nem ismer.
(-volt valami csomag is, de arra nem emelekszem.)
persze lehet DHCPz-tetni is a NAS-t, mukodni fog, semmi problema. de egy szervernek nem szoktunk a fent leirt dolgok miatt sem DHCP-n ip-t adni.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2865) Rick4 válasza Konflikt (#2862) üzenetére


Rick4
félisten

Manuális ip-t követel, vagy fix ip-t követel? Egyébként elárulom, én is végig fix ip-ről beszéltem, csak routerben, mac alapján beállítva. A kérdéses hozzászólásban dns kiszolgáló manuális konfigurálálsáról volt szó.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2866) Konflikt válasza Rick4 (#2865) üzenetére


Konflikt
addikt

egyebkent elarulom, hogy ha manualis, akkor fix. es igen, manulis ip-t kovetel pl. a syno HA, es a port forwarding is abban az esetben, ha a router a syno altal nem ismert.
nem a DNS manualis beallitasra regaltam, hanem arra, hogy a syno DHCP-n kapja-e a cimet (akar MAC-el bedrotozva, akar nem), vagy nem DHPC-n, es ez mivel jarhat.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2867) Rick4 válasza Konflikt (#2866) üzenetére


Rick4
félisten

Azzal sincs baj, dse akkor miért nekem írod? Főleg, hogy egy konkrét hozzászólásra válaszolsz, ahol nem erről írok, de egyébként minden hozzászólásomban ugyanezt mondom én is. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2868) Mezga Aladár válasza Konflikt (#2864) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egyetértünk.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2869) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Tapasztalatok a Synology DS213j-vel kapcsolatban vannak e?? Kérdésem a hangra (mennyire zúg a venti), sebességre (írás/olvasás 1hdd-re vagy 2 hdd mirror), fogyasztásra irányulnak illetve a bt kliens (mennyire megbízható) részére.

Előre is köszönöm.

Üdv.

(#2870) Rick4 válasza XuChi (#2869) üzenetére


Rick4
félisten

Ugye nem volt még soha synology nas-od? A legutolsó kérdés miatt bátorkodtam megkérdezni: :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2871) Ablakos válasza XuChi (#2869) üzenetére


Ablakos
őstag

Amit írnak a tesztek I/O -ra azokat el is lehet hinni. Persze tisztességes hálózat kell hozzá. Nekem ugyan 211+ van, annak a fogyasztása két hdd-vel (3,5" és egy laptopból kikopott 2,5" lemez) 22-24 w között van. (Már amennyire megbízható egy pár ezer forintos fogysztás mérő.) Ha megállnak a lemezek, akkor még lejjeb csússzan ez a szám, bár ez elég ritka a torrent miatt. Hangot passzolom, a pincében lakik a nas.

(#2872) ricsik válasza XuChi (#2869) üzenetére


ricsik
őstag

Nemrég vettem ilyet. Nagyon jó a cucc, bátran ajánlom. Szerencsére itt a másik NASos fórumon rábeszéltek és nem mást vettem.

1. venti teljesen hangtalan, pedig nekem nem 2db green van benne, hanem 7200-őt pörgő mezei samu.
2. sebességre bőven ok, számadatokat nem tudok mondani hirtelen.
3. fogyasztása kb 20-25W.
4. ettől én is féltem, de megbízható, nem fagy, rendesen tölt, seedel. Nálam viszi a 10Mb-t.

[ Szerkesztve ]

(#2873) Mezga Aladár válasza XuChi (#2869) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nekem pont az a "bajom", beállítottam és müxik, nem kell hegeszteni. :C

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2874) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Erre valaki?????????[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2875) Ravenloft


Ravenloft
tag

Sziasztok!

Gondolom nem én vagyok az első, aki segítségért jön ide, de sajnos egyenlőre még mondhatni "szűz" vagyok a témában, és elkéne az "atyai" gondoskodás. Szeretnék beruházni egy otthoni felhasználásra szánt NAS szerverre (egyenlőre 1HDD-s bőven megteszi) aminek apropóját egy újonnan vásárolt DLNA képes TV adta. Nem tudom számít e, de nem Win alól használnám hanem OSX-alól. Ez a Synology nagyon szimpatikus és ki is néztem egy DS112j-t de nem tudom, hogy otthoni használatra elegendő lenne e? Továbbá, hogy egy DLNA képes TV-vel valóban minden gond nélkül tudna "kommunikálni"?

Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!

(#2876) Patice válasza Ravenloft (#2875) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, otthoni felhasználásra teljesen jó lesz. A TV-vel fog tudni kommunikálni, a többi már csak a TV-től függ.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2877) ricsik válasza Ravenloft (#2875) üzenetére


ricsik
őstag

Mindenképp a kétlemezes 213j-t ajánlom, mert összegben nem olyan vészesen több (nem a duplája), viszont hidd el, az egy lemez nagyon gyorsan megtelik és akkor mit csinálsz?

(#2878) Ravenloft


Ravenloft
tag

Patice & ricsik:

Köszönöm válaszaitokat. Szóval, akkor inkább a két lemezes verziót mellett döntsek? Amúgy otthoni használatra nem lényeg, hogy milyen gyors a proci és mennyi a ram? Továbbá ha már itt tartunk akkor milyen vinyót érdemes belepakolni? És most itt nem igazán a tárhely méretére gondoltam.

(#2879) Parson válasza Ravenloft (#2878) üzenetére


Parson
addikt

Hello,

én egyáltalán nem a tárhely mérete miatt, hanem biztonsági szempontok miatt javaslom a 213j-t. Nekem 212j van, tehát a 213j újabb, még erősebb RAM-ban, és az otthoni igényeket 100%-ban kielégiti. Viszont ha a meglévő vinyó mellé beteszel egy másikat is, akkor tükrözve tárolhatod az adataidat, amit én pl első ránézésre mindig is fölöslegesnek tartottam, de aztán jött pár massziv adatvesztés (PC-ben lévő vinyókon, NAS-ban ilyen még nem volt) és azóta tükörbe nézve anyázok, miért nem voltam okosabb, amiért hagytam elveszni, soha vissza nem szerezhető fotók garmadáját, stb... Szóval ha már invesztálsz ilyenbe, akkor gondolkodj el azon, hogy egy minimális plusszért, (plusz még egy vinyóval) még nagyobb biztonságban tárolhatsz a filmeken kivül számodra fontos és neten fel nem lelhető dokumentumokat, képeket, stb...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2880) TorPe válasza Ravenloft (#2878) üzenetére


TorPe
tag

Nekem 213j-m van és nagyon elégedett vagyok vele.
Sokat gondolkoztam a HDD kérdésen is, de végül a WD RED széria mellett döntöttem.
Azt gondolom, hogy megéri azt a felárat, amennyivel többe kerül.
A NAS szinte teljesen hangtalan, és hihetetlen számokat produkál másolással.
Nekem gigabites hálóm van, és a NAS-ról 95-99MB/s-el másolok, ami a maximum :)
A NAS-ra kicsit lassabban, "csak" 80MB/s-el mennek az adatok.

Csak jókat tudok mondani az egészről.

(#2881) Rick4 válasza Parson (#2879) üzenetére


Rick4
félisten

Nem kell feltétlenül tükrözni, elég lehet egy külső vinyó kisebb méretben, és heti rendszerességgel a fontos adatok, fényképek mentése... Sőt, mostmár van egy csomó backup-felhő is, és van is lehetőség oda menteni, akár naponta is. Én most ezeket szaglászom körbe, mert ugyan egy egy dolgot fel tudok én is tolni a box.com.ra, meg van 40DB-os kisvinyóm ilyen célra, de önműködően, felhőben jobb lenne. Nem beszélve arról, hogy akkor a két vinyó még gyorsulást is hozhat..

Most néztem, a 212j-m és a wd20earx vinyó gépre 75-80MB-tal tolja, de nem is jut olyan eszembe, mikor ide kellett volna bármit is másolni, mivel a nas mappái felcsatolt meghajtók, azaz ugyanúgy használom őket, mintha a gépben lennének, programfuttatás, mentés, másolás relatíve kis méretű fájlokkal megy, szóval sok értelme nincs annak hogy ennél lényegesen gyorsabb legyen. Hangsúlyozom, nekem. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2882) Elemental válasza Parson (#2879) üzenetére


Elemental
addikt

Ez az a kategória, amikor az embernek mások hibájából kellene tanulni.
Nekem amióta digitális gépem van, még sosem volt olyan, hogy csak egy vinyón legyen minden kép. Amíg nem írtam ki lemezre, addig nem töröltem a gépről, utána vettem egy külső vinyót, és oda mentettem.

Én a tükör (raid1) használatával, mint már többször írtam, nem értek egyet otthoni használat mellet. Egy kis odafigyeléssel simán meg lehet oldani teljesen biztonságosan, és mindjárt nem kerül duplájába a vinyó, mert raid1-hez kettő kell.
Természetesen felhasználási módok eltérnek, és van ahol az az egyszerűbb, ha raid1-et használ az ember.
De aki csak a nason tárolja a fontos adatait, akár raid1, akár raid5, az nem tesz meg mindent a biztonságért.

Én amint rádugom a fényképező adatkábelét, máris 3 helyre mentem, pcben 2 vinyó, nasban egy vinyó, másnap reggel pedig ftp-vel mentem a melóhelyen a pc-re. Hetente, két hetente pedig egy külső vinyóra is mentem manuálisan, amit csak a mentés idejére dugok a pc-re.
Ráadásul nálam olyan sosem fordul elő, hogy fontos adatot csak a nasra mentsek.

(#2883) Parson válasza Elemental (#2882) üzenetére


Parson
addikt

Ez mind szép és jó, de nekem nincs időm manuális megoldásokra, automatizált megoldások kellenek, amit aláirok, hogy egy tükrözés nem 100%-osan véd le, de még mindig sokkla biztonságosabb mint egy szimpla PC-s vinyón egy példányban, főleg ha a megfelelő UPS is van a NAS alatt. Szóval lehet Backupolgatni (amit valszeg én is fogok, mert ilyen irányba (is) halad az otthoni fejlesztésem, de amig az nincs addig is már haladtam előre az adatbiztonság útján. Amúgy meg szép dolog a mások hibájából tanulni, én is jártam már igy, de tény, hogy én is ember vagyok, és én is belefutottam bizony (önhibámon kivül is) kellemetlen szituba, ahonnan nem volt visszaút... :(((

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2884) ricsik


ricsik
őstag

Mentés témakörben a legjobb a Goodsync. Teljesen automatizálható és kiválasztható az irány is. Nekem minden anyagom a PC-n van és a mentés kerül a NAS-ra. Ezzel a progival hetente automatán ment úgy, hogy a PC felé sosem történik action, tehát egy irányban menti a változásokat a NAS-ra, de a törléseket is átvezeti, tehát nem sima copy, hanem egy irányú sync. Baromi jó progi, csak ajánlani tudom.

(#2885) ricsik válasza Ravenloft (#2878) üzenetére


ricsik
őstag

Ezt neked kell eldöntened, tapasztalatom szerint 1 vinyó nem vinyó, se perc alatt betelik. Ha lett volna elég pénzem, akkor 4-est vettem volna.
Lényeges, de ez a típus erősnek mondható otthoni felhasználáshoz. Bőven elég. Nekem Squeezebox szerver, torrent, fájlmegosztás megy rajta egyszerre és a proci terhelés 50 felé sosem ment, de inkáb alatta. RAM is elég bőven.
Nekem sima mezei vinyó van benne, de ha tutira játszol, akkor WD RED. Drágább, de erre találták ki. NAS-ba, napi 24 órában. Hozzáteszem, szvsz a sima mezei vinyó is elmegy ilyen feltételek mellett 5-10 évet, szal szerintem kicsit pénzlehúzást gyanítok. Hosszabb távra, ill önnyugtatásnak remek.

[ Szerkesztve ]

(#2886) TorPe válasza ricsik (#2885) üzenetére


TorPe
tag

Biztosan picit tényleg túl van lihegve a RED, de nekem 60 hónap garancia nagyon jól esett :)

(#2887) Rick4 válasza TorPe (#2886) üzenetére


Rick4
félisten

A garancia az elveszett adatok visszaállítására is vonatkozik? Mert akkor azonnal veszek kettőt. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2888) Ravenloft


Ravenloft
tag

Srácok köszönöm mindenkinek a tanácsokat, és a segítséget NAS ügyben. Akkor nagyon úgy néz ki, hogy egy 213j lesz a befutó. De egyenlőre csak 1HDD lesz benne (cash miatt). Ha majd meglesz és netán nem boldogulnék vele (vagy akár a DSM-el) akkor jelentkezni fogok. :)

Amúgy én hetente csinálok Time Machine-el backupot egy külső vinyóra -és lekopogom- de eddig hála nem volt szükség arra, hogy vissza is rakjak róla bármit is. Persze mint tudjuk, az ördög nem alszik...

(#2889) Rick4


Rick4
félisten

Srácok, még mindig eladófélben van (ez nem hirdetés, csak megjegyzem, kizárólag innen érkező érdeklődés esetén, amúgy nem is hirdetem) a fél éves, karcmentes 212j-m, ha valakit érdekelne. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2890) TorPe válasza Rick4 (#2887) üzenetére


TorPe
tag

Természetesen nem garantálja a garancia az adataid védelmét.
Sőt valószínűleg erdőtűz és cunami esetén sem érvényesíthető.
Viszont ha egy gyártó valamire több garanciát ad, mint más termékére, akkor én hajlandó vagyok nagyobb bizalommal fordulni felé. Ennyi :R

(#2891) Rick4 válasza TorPe (#2890) üzenetére


Rick4
félisten

Volt még régebben raid edition vinyóm a WD-től, gari igaz hogy több volt, csak épp ugyanúgy nem romlott el mint a többi.. :D

Kia is 7 év garit ad, cserébe szakszervizbe kell vinned, és 3x-os áron szervizeltetni, itt is megvan a felár, és ennyi. :D De persze ki miben szeretne hinni. ;)

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2892) Parson válasza Ravenloft (#2888) üzenetére


Parson
addikt

3 hónapon keresztül nekem is csak egy volt benne... most hétvégén raktam bele aszem egy másikat én is... pöpecül mükszik, és végre raid-ben van, amit korábban irtam.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2893) ricsik válasza Elemental (#2882) üzenetére


ricsik
őstag

Egyet értek. Nekem ne legyen minden értékem egy készüléken belül, még ha tükrös is. Jártam régebben úgy, hogy a server raid vezérlője adta be a kulcsot és elkezdett hülyeségeket írni, végül hazavágta a teljes adattartalmat. Manapság erre kicsi az esély de meg van. Ha villám beletosz, akkor is mehet az ember a tükrével a csába. Legbiztosabb a több külön helyen tárolt mentés szvsz.

Bár nálad ez a 4-5 külön hely már kicsit paranoia :D

(#2894) Elemental válasza ricsik (#2893) üzenetére


Elemental
addikt

Bár nálad ez a 4-5 külön hely már kicsit paranoia :D

Ez igaz :)
És ha elmondom, hogy épp a napokban jutott eszembe, hogy faterék pc-jére is kéne mentenem. :)

(#2895) Ravenloft válasza Elemental (#2894) üzenetére


Ravenloft
tag

Na ez már valóban súrolja a paranoia határát! :D Ezek szerint én a heti 1 mentéssel, 1 vinyóra a fasorban sem vagyok. :D

(#2896) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Szaktársak.
Az lenne a problémám, adott egy pc amiről adminként hozzátudok férni a nas-hez sambán.
Van egy másik fiók, a mentésekhez ami csak mint felhasználó fér hozzá a nas backup könyvtárához.
Ha a mentéshez használt fiók kapcsolódik a nas-hez, akkor az adminként használt fiók bejelentkezését elutasítja a nas. Mindez sambán.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2897) Rick4 válasza Mezga Aladár (#2896) üzenetére


Rick4
félisten

Egyezik felhasználónév vagy jelszó a két esetben?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2898) Mezga Aladár válasza Rick4 (#2897) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2899) Patice válasza Mezga Aladár (#2896) üzenetére


Patice
Topikgazda

Netes felületen akarsz belépni mindkét esetben, ugyan arról a gépről?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2900) Mezga Aladár válasza Patice (#2899) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Írtam hogy samba.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.