Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) ricsik válasza tobias40 (#2650) üzenetére


ricsik
őstag

Ott a popi a szűk keresztmetszet szerintem, popi és gép között mennyi a sebesség (NAS nélkül)?

(#2652) dani3l válasza tobias40 (#2650) üzenetére


dani3l
őstag

Mega mi? Bit? Byte? Nem mindegy.. 8-10 megabyte több, mint eleg mindenre, nem is tudnak többet ezek a 100 megabites portok..

(#2653) fPApi válasza dani3l (#2652) üzenetére


fPApi
őstag

Ilyen kérdést ne tegyél fel, mert meg fogod kapni, hogy hozzá nem értő vagy ...

(#2654) tobias40 válasza ricsik (#2651) üzenetére


tobias40
veterán

Majd megnézem úgy is!

(#2655) tobias40 válasza dani3l (#2652) üzenetére


tobias40
veterán

Most néztem meg hogy 6-8 MB/s-ot ír ki(tehát Bit sztem) akkor is ha Popiról másolok a NAS-ra,és vissza felé is! :W

[ Szerkesztve ]

(#2656) tobias40 válasza fPApi (#2653) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt nekem céloztad?
Nem szokásom senkit "leugatni" főleg ha még segít is nekem... :o

(#2657) dani3l válasza tobias40 (#2655) üzenetére


dani3l
őstag

Szerintem az korrekt, sokkal több nem lesz, a popinak elvileg 100 megbites portja van (ha gigabites, akkor is csak papiron..), szoval 8-10 meganal többet szerintem nem is nagyon fog produkalni.
Egy komolyabb bd50-nek az atlag bitrataja olyan 40-50 mega körül van maximum, ami 5-6 MB/s, de a csucs se nagyon megy 80 föle, tehat a 100-as halon annak is gond nelkül at kell mennie. Ennel kisebb hd filmeknek meg joval kevesebb.

Szoval ez a sebesseg max akkor lehet problema, ha mondjuk a popiba tett vinyora akarsz adatot mozgatni, akkor lehet, hogy lassu, de igazabol sokmindent nem tudsz tenni ellene..

Szerk.: A MB/s az MegaByte/sec, a megabit/sec az Mb/s!

[ Szerkesztve ]

(#2658) fPApi válasza tobias40 (#2656) üzenetére


fPApi
őstag

Nem tudom, miért vetted magadra, de nem rád céloztam.

(#2659) tobias40 válasza dani3l (#2657) üzenetére


tobias40
veterán

OK,akkor minden rendben,köszönöm! :R
Amikor a laptopról másolok wi-fin a NAS-ra akkor a 7000 kbyte/mp az korrekt?
Ez a speed akkor kb. 10-szer kevesebb mint amikor a vezetékesen másolok,igaz?
Ezeket a hülye bit meg byte-okat mindíg kavarom... :W

(#2660) tobias40 válasza fPApi (#2658) üzenetére


tobias40
veterán

Csak az én hsz-ra válaszolt a kolléga és te ehhez kapcsolódva írtad a hsz-edet ,de lehet hogy én látom rosszul a dolgokat... :R

[ Szerkesztve ]

(#2661) tobias40


tobias40
veterán

Nodika ezt írta:
"Nekem a másolási sebesség (nasról pcre) 50+ MB/s, az írás(pcről nasra) 35+MB/s."

Ezért keveseltem az én speedemet a popiról..

Majd a pc-ről másolásnál is megnézem hogy ott mit mutat.. :Y

(#2662) Mezga Aladár válasza tobias40 (#2661) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam ez ~90MBs és ~50MBs.
Figyelmetekbe ajánlom az SMB2 funkciót. A súgó még egy microsoftos linkel is el van látva.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2663) Elemental válasza tobias40 (#2661) üzenetére


Elemental
addikt

Minimax feeling :) Beszéljünk Nodival :)

WD TV-re nekem is 10 MB/s a sebesség.
A pc az külön kategória.

Laptopon wifivel a sebesség 7-8 MB/s

A pc az kábel.

[ Szerkesztve ]

(#2664) tobias40 válasza Elemental (#2663) üzenetére


tobias40
veterán

Bazz,elírtam a nevedet! :B :W
Bocs!! :C

[ Szerkesztve ]

(#2665) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

Torrentnél nektek is http error-okat ír ki a tracker-nél? Olvastam hogy ez vmi nagy hiba a tudjukmelyik oldalon, láttam hogy valami telnet-es, script-es dologgal lehet javítani, vagy valamilyen static routing table-el vagy mivel, de én nem akarok (és nem is merek) scripteket irogatni, a static routing table-t meg szerintem nem lehet beállítani az epc3925-ön. Szóval a kérdésem hogy van-e rá valami megoldás, vagy így jártam amíg az oldal üzemeltetői meg nem oldják a tracker gondokat?

[ Szerkesztve ]

(#2666) Konflikt válasza Elemental (#2644) üzenetére


Konflikt
addikt

es mindenkinek, aki jumbo-t akar allitani:
az egy dolog, hogy a NAS-on belovod. tudnia kell a NIC-nek is ami a gepedben van, +at kell allitani. tovabba csak akkor mukodik, ha vegponttol-vegpontik minden aktiv eszkoz tamogatja, es be is van allitva, azaz: ha van kozben switch/router, akkor annak is tudnia kell, es be kell loni.:)

verifikalni legegyszerubben pinggel lehet, force-olni kell hogy MTU nagyobb legyen, es a DF (dont fragment flaget be kell kapcsolni), azaz, a gepedrol

ping -l 8500 -f <NAS_IP_CIME>

ha jon valasz, akkor ok a jumbo.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2667) Elemental válasza Konflikt (#2666) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi, így már kicsit tisztább.
Rájöttem, hogy hanyagolnom kell az egészet :D

[ Szerkesztve ]

(#2668) Elemental válasza Konflikt (#2666) üzenetére


Elemental
addikt

Kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#2669) Konflikt válasza Elemental (#2668) üzenetére


Konflikt
addikt

ez azt jelenti, hogy valami nem tamogatja a 9000-es MTU-t, vagy nincs beallitva. (switch, router, NIC). eppen ezert megprobalja 1500-asra darabolni, hogy tobb farme-ben kuldje a payload-ot. de mi pont ezert allitottuk be a -f kapcsolot, mert kul atmenne a 8500 byte is minden problema nelkul (probald csak ki a pinget, lesz valasz), csak tobb frame-ben.

ha nagyon kivancsi vagy, meg lehet nezni wireshark-ban egy ilyen roundtrip-et, ICMP-re kell capture filtert rakni, majd ha kibontod a IPv4-et, akkor szepen latszik hogy tobb frame-ben ment at a payload.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2670) Elemental válasza Konflikt (#2669) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem ez már bonyolult.
Még nem érzek késztetést a témába beletanulni :)
A router beállításánál ezek a lehetőségek: MTU size should be 256~1500, or 0 = use default.
Jelenleg 0-án van.
Pc közvetlenül a routerre van kötve, nincs közte switch.

[ Szerkesztve ]

(#2671) Konflikt válasza Elemental (#2670) üzenetére


Konflikt
addikt

meg is van problema: a routered 256-1500 kozott tud MTU-t, nem tud nagyobbat. ha 0-ra allitod, akkor pedig default lesz (=1500).

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2672) Ispy


Ispy
veterán

Sebesseg temahoz:
a nasrol a halon keresztul a wdre dugott kulso vinyora 11000 kbyteal tudok masolni, viszont megis elofordul, hogy a wd bd remuxoknal megall 1-2 secre pufferelni es utana megy tovabb?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2673) ricsik


ricsik
őstag

Popi - Syno SMB-vel szopok. Van a NAS-on A210 nevű felhasználó, van mappa megosztás és jogosultság is. Nem megy. Még guestben sem. Mi a trükk? Ahogy olvasom nagyon sok embernek nem megy. Popcorn nem látja a NAS-t. Köszi :R

(#2674) dani3l válasza ricsik (#2673) üzenetére


dani3l
őstag

NFS megosztast hasznalj, ne SMB-t. Es nem kell kulon felhasznalo sem..

(#2675) Elemental válasza Konflikt (#2671) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

(#2676) Elemental válasza Ispy (#2672) üzenetére


Elemental
addikt

Az a BD az iso, vagy m2ts?
Nálam sem bírja mindegyik BD50 iso-t. De az ugyanolyan bitrátájú m2ts az megy.

(#2677) ricsik válasza dani3l (#2674) üzenetére


ricsik
őstag

NFS-ben működik mint a zsír, de nem szeretem, ha kifog rajtam valami, mennie kéne... :U

(#2678) Ablakos


Ablakos
őstag

VPN serverhez L2TP/ipsec protokollal próbált valaki kapcsolódni? (Az dsm 4.3 egyik újítása.) Kinyitottam a kért udp portokat, de nem kapcsolódik.

(#2679) Criton válasza Ablakos (#2678) üzenetére


Criton
veterán

Nekem működik, de a 4.2-ben is benne volt szerintem. Bár én többnyire a PPTP-t használom, azt könnyebb volt beállítani és még a cégtől is elérem, meg a mobillal is rögtön rákapcsolódok.

(#2680) Ablakos válasza Criton (#2679) üzenetére


Ablakos
őstag

Azt nem hiszem. Ez a protokoll most lett bevezetve. Csak nekem persze nem működik. A pptp-s használom én is évek óta. L2TP lenne a biztonságosabb, ha menne. :O

(#2681) Ispy válasza Elemental (#2676) üzenetére


Ispy
veterán

m2ts

Most mar lecsereltem a nast, a routert, a media playert es meg igy is akad. Most mar csak a kabel lehet az oka.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2682) Criton válasza Ablakos (#2680) üzenetére


Criton
veterán

L2TP nekem sem ment soha, vagy is soha nem tudtam egy darab készülékkel így csatlakozni.
PPTP viszont rögtön ment.

(#2683) Nata70


Nata70
csendes tag

Sziasztok! Mennyire szentírás a kompatibilitási lista? Egy D-Link 320-at szeretnék egy 213j-re cserélni, viszont a mostaniban egy Seagate ST2000DL003 vinyó pörög, ami nincs a listában, elfogadja vajon a cuccos? Az az érdekes, hogy a 213, 213+ és a 413j listájában szerepel.

(#2684) dani3l válasza Nata70 (#2683) üzenetére


dani3l
őstag

Több mint valoszinü menni fog..

(#2685) Nata70


Nata70
csendes tag

Jó lenne, de mi van ha nem?
Egyébként érdemes ennyi pénzt adni a cserére? DLNA listát milyen gyorsan frissít a gép? MKV-t átviszi? Feliratot kezel? Ezekkel van most gondom.

(#2686) dani3l válasza Nata70 (#2685) üzenetére


dani3l
őstag

vinyo

DLNA. Nem hasznalok dlnat, igy sajnos bövebb valaszt nem tudok adni.. MKV ott a listaban, feliratokat viszont nem irja (bar a plex lehet kezeli).
Majd valaki megmondja, aki hasznalja.

[ Szerkesztve ]

(#2687) Criton


Criton
veterán

meg is találtam az első hibát a 4.3ban...download station beta még egy kicsit hibás, nem nagyon lehet létrehozni almappát :(

(#2688) Nata70


Nata70
csendes tag

A Samu TV-m DLNA-ban dolgozik NFS-t nem ismeri, ezért fontos.

(#2689) No.01 válasza Nata70 (#2688) üzenetére


No.01
őstag

Mivel meg en is elegge ujonc vagyok a temeban igy csak felve merek beleszolni, de ez igy nem lesz jo szvsz...
Ha FullHD-s filmeket is nezni akarsz akkor ahhoz a DLNA keves lesz. legalabbsi nekem sehogy sem jott ossze (55ES8000) bar nalam ez lehet user error is :B ;]

[ Szerkesztve ]

(#2690) Nata70


Nata70
csendes tag

Eddig akadás nélkül átvitt DLNA-n mindent, viszont a laptop NFS-sel nézhetetlenül akad. Már két éve így megy, de már kezd elegem lenni, hogy az MKV-kat át kell nevezni AVI-ra, várni kell míg a frissen letöltött film megjelenik a DLNA listában, nincs felirat, stb.

(#2691) Multibit válasza Nata70 (#2690) üzenetére


Multibit
veterán

... Már két éve így megy...
Két év alatt összegyűjthettél volna egy olcsó mediaplayerre való pénzmagot és elfelejthetted vona a csodás DLNA-t ;]

(#2692) Ispy válasza Nata70 (#2690) üzenetére


Ispy
veterán

Egyszer probaltam hasznalni ezt a remek dlnat, de kb par nap alatt feladtam, mert sok mindent nem jatszott le.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2693) dani3l válasza Multibit (#2691) üzenetére


dani3l
őstag

:C Egyetertek. Lehet jobb beruhazas lenne egy nofmalisabb mddiaplayer, mint egy masik nas..

(#2694) Dr.FantastiK válasza Criton (#2627) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Mikor telepitetted a Beallitasok megmaradtak mind ? vagy ujbol kellet kezdeni mindent ??
nem emlekszek hogy volt a 4.2-Betanal ... :U

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#2695) Criton válasza Dr.FantastiK (#2694) üzenetére


Criton
veterán

Minden maradt a régiben, semmit sem szúrt el a frissítés. A hibákat már jelentettem a synology-nak.

(#2696) Dr.FantastiK válasza Criton (#2695) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

:R
akkor lehet feltaszem en is.. :))

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#2697) Criton válasza Dr.FantastiK (#2696) üzenetére


Criton
veterán

Egy-két hiba előfordulhat mert ugye minden beta, de szerintem nem vészes.

(#2698) Nata70 válasza dani3l (#2693) üzenetére


Nata70
csendes tag

Ezek a hibák a NAS uPnP szerverének korlátai, nem a TV-é (UE40D7000), ezért nem veszek lejátszót. Különösen, hogy az NFS sebessége meg sem közelíti a DLNA-t. HDD-re senkinek sincs javaslata?

[ Szerkesztve ]

(#2699) Mezga Aladár válasza Nata70 (#2698) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Különösen, hogy az NFS sebessége meg sem közelíti a DLNA-t."
Torkomon akadt a szó. Ez szöges ellentétben áll az általam tapasztalttal.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2700) Mezga Aladár válasza Nata70 (#2690) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"viszont a laptop NFS-sel nézhetetlenül akad."
Mert az udp-t használod. Próbáld az NFS-TCP-t.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.