Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) ricsik válasza No.01 (#2747) üzenetére


ricsik
őstag

Ahogy momoxp írja. Ha a célmappában megvan ugyanaz a cucc, akkor nem írja felül, nem tölti le még egyszer, hanem leellenőrzi, hogy minden meg van e. Ha igen, akkor már seedel is, ha hiányzik valami, akkor csak azt tölti le.

(#2752) Patice válasza ricsik (#2750) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ahhoz, hogy tudj hatékonyan keresni a fájlok között engedélyezni kell a Vezérlő pulton a fájlok indexelését is.

Amikor ezt engedélyezed, akkor rányomhatsz, hogy tényleg kezdje el átnézni a kijelölt mappákat.

Egy darabig ugyan eltart (pár perc), de után keresésnél nem fogja leterhelni szinte semennyire sem a procit.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2753) poirot válasza ricsik (#2750) üzenetére


poirot
senior tag

Az biztos, hogy nagyon lassan jön be az oldal, viszont nekem az a problémám, hogy csak 50 file-t lát egy könyvtárban, Neked mennyit? Ha többet, akkor hogy csinálod?

Köszi a választ.

(#2754) No.01 válasza ricsik (#2751) üzenetére


No.01
őstag

Az eredeti torrent file kel ugye... nekem ha jol sejtem akkro csak a .loaded-ek vannak meg.
Az is eleg?

A figyelt mappat es a letoltes helyet (lehet nem ez a pontos neve) mikent allitsam be?

(#2755) TorPe válasza No.01 (#2754) üzenetére


TorPe
tag

A .loaded fájlokat vissza is nevezheted akár, és már mehet is vissza a figyelt mappába.
Ha jól értettem, akkor a célmappát akarod megváltoztatni, így előtte oda kell tenned a már letöltött cuccokat és ugyanoda kell ismételten letöltened is. Hogy ehhez a DS-ben változtatod meg a célmappát vagy letöltés előtt adod meg, az mindegy.
Bár ha az volt a gond, hogy ömlesztve voltak a letöltött dolgaid, akkor nem tudod használni a figyelő mappát sem, hiszen az automatikusan a célmappába tölt le. Tehát a torrent fájlokat rá kell pl húznod a DS-re, mert akkor megkérdezi, hogy hova töltsön le.
Remélem érthető volt :)

(#2756) No.01 válasza TorPe (#2755) üzenetére


No.01
őstag

Oszinten... nem, de majd otthonrol megnezem ugy kicsit konnyebb lesz.
Azt viszont jol ertem, h ebben az esetben a figyelt mappa megoldas nem fog mukodni? (mondjuk ha ez az ara az atlathatosagnak ill, h megkerdezze mely filokat szeretnem letolteni egy adott torretbol akkor siman megeri szamomra az aldozatot)

(#2757) TorPe válasza No.01 (#2756) üzenetére


TorPe
tag

Jól érted, igen.
És, hogy miket szeretnél letölteni egy torrenten belül, azt csak a DS-ben tudod kiválogatni.
(Torrent kiválasztása->fájl fül->kihagyás)

(#2758) Elemental válasza No.01 (#2754) üzenetére


Elemental
addikt

Eredeti torrent fájlt bármikor újra le lehet tölteni.
A DS jobb alsó sarkában van egy felfelé mutató dupla nyíl. Arra kattintva feljön egy menü, és az általános fül alatt kékkel kiemelve ott van az Eredeti torrentfájl letöltése parancs.

(#2759) No.01 válasza Elemental (#2758) üzenetére


No.01
őstag

Lehet hulye a kerdes de azt o honna fogja leszedni? Most szepen elraktam mindent a megfelelo mappakba, de .torrent.loaded fileokat nem szeretnem atnevezgetni egyesevel mert elegge sok van...
Ha siman torlom akkor az altalad javasolt eredeti torrent file letoltesevel athidalhatom a problemat? (nehet butasag amit gondolok, de bennem az van, h egy nyilvanos oldalnal ez mukodik, de mikent megy ez 1 privat sitnal, mint az nCore?)

(#2760) No.01


No.01
őstag

Most persze a DS mindere hibat ir ki. gondoltam akkro talalomra kikeresem az utolso torrent-et es betoltotm abba a mappab ahova athelyeztem az adott file-t. Erre nem leellenorizni kezdte hanem letolteni ujbol... :F

(#2761) Elemental válasza No.01 (#2760) üzenetére


Elemental
addikt

Az én megoldásom a letöltésre:
Minden letöltés a Letöltés mappába megy.
Utána manuálisan áthelyezem a megfelelő helyre. Dokumentumfilm, Film, Rajzfilm, Sorozat, Zene.

(#2762) No.01 válasza Elemental (#2761) üzenetére


No.01
őstag

Haat azthiszem ezt nagyon elszurtam :O :((( Probalkozok a torrentek letoltogetesevel h elkezdje leellenorizni, de mindig elkezdi ujbol letolteni. Ha most oda lesz az a 2,7TB-om akkor tenyleg tokonszurom magam :W

(#2763) ricsik válasza Patice (#2752) üzenetére


ricsik
őstag

Most hogy rendben van, indexelés nélkül is megy mint a villám és a procit sem terheli. Ott valami a scannelés közben siklott félre. Egy teljes del/rescan után minden rendben. Ahogy elvártam. :)

poirot: én csak albumokat tárolok, ott egy mappán belül ritka az 50 fájlnál több. Egy ilyen van, megnéztem neked. Gond nélkül látom a 100 fájlt. Nem csináltam, vagy állítottam semmit. Telórol is listázza mind és a webes felületről is. Igaz 50-et lát egy oldalon alapbeállításon (állítható), de át tudok lépni a 2. oldalra. Telón egyben látja a 100-at.

(#2764) poirot válasza ricsik (#2763) üzenetére


poirot
senior tag

Hogy tudsz webes felületen átlépni mappán belül a következő oldalra, vagyis megnézni, lejátszani az összes file-t ?

Itt van előttem, de sehol sem látom a lehetőséget.

Hol lehet beállítani, hogy ne csak kb. 50 file-t lásson ?

Még egy; be tudod állítani, hogy folyamatosan játszon le több mappát egymás után ? Esetleg mappa-listát összeállítani?

Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#2765) ricsik válasza poirot (#2764) üzenetére


ricsik
őstag

A bal oldali ablakban a lista felett közvetlenül van egy 1,2,3-as stb szám és egy nyíl mellettük. Azzal tudok oldalakat léptetni.

A server setting weboldalán az interface menüpontban: Items Per Page -ez default 50.

Nem próbáltam, de szerintem playlist-tel oldaható meg.
A scanneléskor nem csak zene mappát lehet megadni, hanem playlist mappát is.
Én csinálnék egyet a hallgatni kívánt zenékkel, albumokkal és betenném a playlist mappába, majd scan.

(#2766) No.01


No.01
őstag

Na ugylatszik csak egyfele modon fog mukodni megint. Ha egyenkent letoltogetem a torrenteket, de elsonek rosszul csinaltam mert kozvetlenul a letoltott torrent mappajaba raktam bele a file-t holott csak siman a filmek vagy sorozatok mappat kellett volna kivalasztanom... :B

Arra gondolom nincs lehetoseg, h a DS-ben ne kelljen lapozgatni hanem csak gorgessek lefele...?

(#2767) schumi


schumi
aktív tag

hali !

Kis segítséget vagy tanácsot szeretnék kérni...
Van egy usb station 2-őm, eddig egy kis 250gb os 2,5es külső usbs vinyó volt rádugva, és ő gond nélkül le tudott kapcsolni ha nem volt használatban (nyilván mert az usb stationtől kapja az áramot).

Váltani szeretnék egy nagyobb vinyóra, viszont az már 3,5-es méretű lenne, és ezt egy usb-s dokkolóval (vagy esetleg rack-el) szeretném rákötni a stationre , ami ugye külön tápról szedi az áramot.

Na most a kérdésem az lenne hogy ezt is fogja tudni ki-be kapcsolni majd az usb station, mikor éppen nincsen használatban ?
Vagy itt 7/24ben menne, ami annyira nem jó dolog, akkor már lehet inkább szerencsésebb egy nem dokkolós, rack, amiben van hűtő, csak ugye az meg "hangos"

előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#2768) Rick4 válasza schumi (#2767) üzenetére


Rick4
félisten

Én is azt mondom, cseréld le egy belső hdd helyes darabra, rakd el egy másik helyiségbe, nem kell hogy az ágyad fölötti polcon legyen... Egyébként az én nasom reggel 8-kor bekapcsol, éjfélkor kikapcsol... Úgy nem hangos a ventije. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2769) poirot válasza ricsik (#2765) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm a választ.

Az Items Per Page, eddig nem használtam, de ez csak magukat a mappákat rendezi a meg adott szám szerint egy adott oldalra, a playlistánál, csak abban az esetben van több oldal, most kipróbáltam, mikor mappákat adunk a playlistához.

Ebben az esetben ha olyan sok szám van ami jóval több ötvennél, akkor 2 vagy több lapra teszi. Azonban itt is megfigyeltem, hogy ekkor sem az összes file-t teszi bele a listába, vagyis csak azokat játsza le, ami benn van.

Nem tudom miért csinálja ezt, mert így sajnos a mappáim lévő számoknak, jó ha felét lejátsza.

:(((

(#2770) schumi válasza Rick4 (#2768) üzenetére


schumi
aktív tag

Koszi a valaszt

De vegulis szerinted akkor lehetseges a dolog, hogy: ha nincs hasznalatban az usb station, akkor le tudja kapcsolni, a kulon taprol mukodo 3,5 os hdd olvasojat, vagy a nem usbrol aramot kapo kulso vinyokat nem lehet lekapcsolni, mint a kis 2,5-osoket , es mindig porogni fognak

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#2771) Patice válasza schumi (#2770) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az, hogy lekapcsolja-e az USB Station a külső vinyót szerintem függ a dokkoló "márkájától", fajtájától, az elektronikájának vezérlésétől és attól is, amire rádugod.

USB Station-ön szerintem nem múlna.

A dokkoló elektronikán már annál inkább. Olcsóbb esetben szerintem nem valószínű, hogy a külső tápos dokkolót vagy rack-et lekapcsolná. Amíg áram alatt van, addig pörögni fog a HDD.

Gyári, külső merevlemez esetén szerintem esélyes.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2772) Rick4 válasza schumi (#2770) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem is annyi van, hogy a külső rack pörgeti a vinyót amíg áramot kap, ha érkezik valami az usb felől akkor tolja az adatot, de ennyi. Lehetséges, de ez nem a legjobb megoldás... Ha meg pénzkérdés, és nem hurcolod a külső rack-et sehova, mindenképp jobb a csere, még akár egy másik márkájú belső hdd- helyes nas-ra is, ha nagy a különbség a mostani és egy másik eszközöd ára között...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2773) schumi válasza Rick4 (#2772) üzenetére


schumi
aktív tag

Köszi

szeretem ezt a kis usb stationt, ezt most nem cserélném le, megfordítom a kérdésem :), lehet csak túlizgulom az egészet...
Baj.e az a vinyónak (wd red-direkt nas-hoz) ha folyamatosan megy éjjel nappal (emiatt izgulok csak, hogy folyamatos használat mellett megy 24/7be, és hamarabb fog bedögleni, elhasználüdni), vagy jobb az egy vinyónak élettartam szempontból, ha csak akkor kapcsol be, mikor használom.

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#2774) Patice válasza schumi (#2773) üzenetére


Patice
Topikgazda

WD Red arra lett kitalálva, hogy menjen 24/7. Nem fog neki ártani.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2775) schumi


schumi
aktív tag

igen, direkt ugye ezt venném, csak szerintem már túl izgulom már az egészet (csak biztonsági mentésre használnám a fontosabb munkáimról, és nem szeretnék 1 év múlva arra rádöbbenni hogy degöglött a kütyüm)

Akkor még egy utolsó kérdés :), inkább egy aktiv hűtéses rack, vagy egy külön dokkolót vegyek hozzá

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#2776) Rick4 válasza schumi (#2775) üzenetére


Rick4
félisten

Ezzel is az a szitu, hogy egy rack sosem fog tudni olyan korrekt hűtést produkálni, mint egy belső hdd helyes nas. :-)) Nem lebeszélni akarlak, csak sorolom a tényeket. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2777) TorPe válasza schumi (#2775) üzenetére


TorPe
tag

Nekem a RED több hete megy torrentekkel együtt és most is 32°C-on üzemel.
Szerintem ha veszel neki egy alumínium házat, akkor nem lehet vele probléma.
6eFt-tól indulnak és kb 8e az USB3-as.
Még ventilátor sem szükséges szerintem.
A RED meg tényleg nagyon halk :)

(#2778) Rick4 válasza TorPe (#2777) üzenetére


Rick4
félisten

6-8 ezres egy ház, 20-ért van nas... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2779) Patice válasza TorPe (#2777) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nálam DS213-ban van két 2TB-os RED. Tavaly Október óta csak akkor állítottam le őket, amikor nagytakarítást csináltam a kütyük környékén + a belsejükben is. Azóta szépen ketyegnek hangtalanul. szintén ilyen (32-34) hőmérsékletekkel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2780) TorPe válasza Rick4 (#2778) üzenetére


TorPe
tag

Na jó, de neki most is van egy synology NAS-a.
Te ezt lecserélnéd egy 20eFt-os bármire?
Én nem.
A cél szerintem az lehet, hogy majd vesz egy nagy synonogy NAS-t.
Amikor azt megveszi, akkor lesz egy üres háza 6-8eFt-ért és nem vacak NAS-a 20eFt-ért.
Mert szerintem abban egyet érthetünk, hogy a Synology mellett nincsen másik alternatíva :R

(#2781) Rick4 válasza Patice (#2779) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem egy 212j-ben megy egy WD20EARX, most néztem, és nem is "hűvös" üzemmódban megy a venti, hanem "halk"-on. 33°C-on megy, és hibátlan, szerintem ma már nem nagy különbség van egy vinyó és egy másik között teljesítményben, árban persze lehet, talán túl van hype-olva ez ez egész vinyómizéria, persze sokan aggódnak az adataikért, ezért hajlandóak többet fizetni. És ezt a gyártóknál senki se tudja jobban: :D ....
Az én green-em 300000 LCC-re van tervezve, a red meg 600000-re. Ehhez képest én most fél év alatt kemény 2530-nál tartok, szóval nem számolom ki, ez hány évre elég, az enyém bír 60 évet, a red meg 120-at? :D

Egy gond volt csak a fejpakolásos dolog, de a zacsiból kivéve megcsináltam rajta az "idle3"-at, ezzel el is múlt a probléma.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2782) Rick4 válasza TorPe (#2780) üzenetére


Rick4
félisten

Persze az is igaz, de mondom, akármennyi is egy nas most, 6-8 ezer simán a 12-15%-a, és eleve halott dolog ebbe az irányba indulni, a régi nas pénzzé is tehető, plusz a zsebben van 6-8 ezres. Én pl lehet hogy hamarosan lecserélem a fél éves 212j-met, nem hinném, hogy rossz vétel lenne.

Most kb 20-at ér egy usbstation2, legyen 7K a külső rack. A 27-hez 14-et kell tenni, és van egy új, két év garis 112j, ennyiért lehet én is odaadnám a 212j-met, ami amellett hogy komplexebb megoldás mint a külső rack, már csak a hardverből adódóan is jóval többet tud. Szerintem a rack ára emiatt kidobott pénz. Nem kapsz érte plusz teljesítményt, csak lesz hova tenned a vinyót.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2783) TorPe válasza Rick4 (#2782) üzenetére


TorPe
tag

Persze, de minden attól függ, hogy Shuminak mennyi pénze van.

(#2784) schumi


schumi
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, tippeket :R
lehet tényleg lecserélem, átgondolom mindenképpen !

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#2785) Rick4 válasza TorPe (#2783) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, minden ettől függ, de én bekapcsoltam most az unlimited cash cheat-et. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2786) No.01


No.01
őstag

Mindenkitol elnezest kerek, de megint lenne egy kerdesem :B
Sikerult kis segitseggel betaraznom az osszes torrenteme igy most megy a seed ezerrel (~6MB)
A kerdesem, h ha csak a webUI magy es a seed (ellenorzes mar lefutott) akkor normalis-e, h a CPU nem esik 30% ala?

(#2787) TorPe válasza No.01 (#2786) üzenetére


TorPe
tag

Szerintem normális.

(#2788) Rick4 válasza No.01 (#2786) üzenetére


Rick4
félisten

Nézd meg a process list-et is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2789) No.01 válasza Rick4 (#2788) üzenetére


No.01
őstag

Azt hogy kellene? :F

(#2790) Rick4 válasza No.01 (#2789) üzenetére


Rick4
félisten

Ha nincs kint az asztalon, akkor felül a kis startgomb szerű négy kis kockás gomb, ott erőforrás figyelése-> második fül: folyamat. Ne ijedj meg az rscsmonitor maga az erőforrásfigyelő (igaz nem tudom, hogy ez külön fut, vagy a webes felület jobb oldali része..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2791) No.01 válasza Rick4 (#2790) üzenetére


No.01
őstag

Ahhh megvan! :B

Amiket latok: synorcd, transmissiond, top.cgi, rsrsmontor2.cgi. ez a 4 valtakozik, de a sorrend nagyabbol az elobbi.

Ebbol mit lehet leszurni? Azon kivul, h tenyleg sosem megy a CPU 30% ala...

(#2792) Patice válasza No.01 (#2791) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hány torrent fut? Ezeken a titkosított csatorna be van kapcsolva? Ha igen, akkor szerintem az is ehet ennyit a prociból folyamatosan.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2793) No.01 válasza Patice (#2792) üzenetére


No.01
őstag

276torrentem van de ebbol amit egyszerre seedelek az sosem tobb 8-nal vagy 10-nel.
A Titkositas (ha arra gondolsz ami azonos fulon van a max fel es letoltes beallitasaval a DS-ben) akkro az alap beallitason van ami kikapcsolva vagy nem engedelyezett mar nemtudom h van pontosan.

(#2794) Patice válasza No.01 (#2793) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha a 276 torrent mind fut, akkor mind aktív, az hogy éppen hányról megy a feltöltés, az más. Mekkora a feltöltési sebességed?

Ha elég nagy az is, akkor szerintem normális, hogy ennyire terheli a procit.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2795) Rick4 válasza No.01 (#2791) üzenetére


Rick4
félisten

Most néztem androidos telóról, nekem kb 10 fájl van bent, de szerintem nincs nagy mozgás, kemény 0.98% a prociterhelés. Egyébként tényleg gondolkodom a cserén, érdekelne valakit a 212j-m?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2796) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Nálam mindig 20-30% között van a prociterhelés. Jelenleg 33 torrent van seedben, semmi mást nem csinálok a nason. Akkor nálam valami baj van?

(#2797) Rick4 válasza ManUnited (#2796) üzenetére


Rick4
félisten

Ha van androidos telód, nézd meg onnan az erőforrásfigyelőt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#2798) ricsik


ricsik
őstag

Abban tudnátok segíteni, hogy hogy állítsam be a távoli internetes elérést, hogy biztonságos legyen és ne keljen attól félnem, hogy felnyomják a fájljaimat? A NAS előtt egy linksys router van, azon be van állítva a tűzfal. Köszönöm. :B

(#2799) Patice válasza ricsik (#2798) üzenetére


Patice
Topikgazda

Synology-s DynDNS-re regisztrálsz, beállítod.

DSM-et HTTPS-sel eléred net felől. Ennek megfelelő (asszem 5005és 5006-os) portot kinyitod a routeren (forwardolod a NAS fix, belső IP címére).

IP blokk beállít.

Nagyjából ennyi.

Ha részletesebben kell, akkor szólj. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2800) Ablakos válasza ricsik (#2798) üzenetére


Ablakos
őstag

Ne használj ftp csak sftp-t. Mindíg be legyen állítva az ip blokkolás. 3 hibás kísérlet után arról az ip-ről nem lehet bejelentkezni többet. A jelszó megfelelő erősségú legyen. Ha nagyon szkeptikus... ssh kulccsal támogatott hozzáférés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.