Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) No.01 válasza Patice (#2499) üzenetére


No.01
őstag

Meg nem volt alkalmam kiprobalni, de a kozel 30megas fel es letoltesembol kiindulva kicsit tobbet vartam masolas teren cirka 1.5-nel. Ma hazaviszem a masik laptopomat ennek jobb a veteli erossege hatha a masolas is jobba megy.

(#2502) Patice válasza No.01 (#2501) üzenetére


Patice
Topikgazda

A net előfizetésed sebessége és az otthoni wifin keresztüli másolás sebessége hogyan függ össze? :F

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2503) Parson válasza Patice (#2502) üzenetére


Parson
addikt

Ez egy q jó kérdés. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2504) tobias40 válasza No.01 (#2501) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem az "n"es wifi-vel tud 6-9 Megával úgy hogy egy födém van közte,sztem nálad lehet a gond...(212j a NAS)

(#2505) No.01 válasza Patice (#2502) üzenetére


No.01
őstag

Sehogy :DDD csak tobbet vartam tole. foleg ugy, h sem az iras sem az olvasas nem megy ennel gyorsabban...

tobias40:
Milyen beallitas befolyasolhatja?

(#2506) Multibit válasza No.01 (#2505) üzenetére


Multibit
veterán

Sokminden befolyásolhatja a wifi sebességét.
- mennyire zavarja egymást a "wifi-szomszédság"? - inSSIDer 3, mint segítség (ha lehet próbálkozz 5 GHz-en, az még nem olyan zsúfolt, mint a 2.4 GHz-es sáv)
- milyen képességűek a forrás-cél eszközök (mimo), az összes lehetséges csatornán kommunikálnak a felek?
- zavarnak-e külső eszközök? (pl. mikro sütő)

(#2507) Patice válasza No.01 (#2505) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez a sebesség konkrétan G-s wifire vall (54 Mbps max). N-es wifi 150-nél kezdődik

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2508) No.01


No.01
őstag

A kozelben nincs mas WIFI es a router ill a laptop kozott csak egy fal van ami nem tobb 10cm-nel.
Mikor van, de nem a ketto kozott es csak nagyon ritkan hasznaljuk.

A jelenlegi ideiglenes routeren nincs mof az 5 GHz-re, de ha vegre megoldodik a kalvariam a regi szolgaltatommal akkor talan kikuszobolhetem.

Mindenesetre nagyon koszonom a sok segitseget!

(#2509) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Szaktársak.
Ha feltelepítem a 4.3-as betát, és nem jó, akkor vissza tudok állni a 4.2 verzióra.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2510) Mezga Aladár válasza Dragon27 (#2497) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"De végre megtaláltam a megfelelő progit Win7 barát + EXT4 kezeli"
Oszd meg velünk a nevét.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2511) Parson válasza Mezga Aladár (#2509) üzenetére


Parson
addikt

Nem. Elméletileg csak előrefelé lehet haladni a DSM telepitésekkel. Én pl tuti nem kockáztatok, megvárom a végleges kiadást.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2512) Mezga Aladár válasza Parson (#2511) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Erre gondoltam én is, de azért nem lehetnek annyira biztosak magukba hogy a beta jól fog muzsikálni.
És ha sz@r akkor a user nem tudja használni?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2513) Dragon27 válasza Mezga Aladár (#2510) üzenetére


Dragon27
senior tag

Ja ,. bocsi :)
( leformázott merevlemezről, amire már adat is lett írva,) : azt nem tudom mire képes ..

De amit akartam arra jó ... [Raise Data Recovery for Ext2/Ext3/Ext4]
usb HDD adatmentés kicsit lassan halad ... , ezeket érdemes kimenteni : @pgsql , @spool , @tmp ?

Kb. 40% tartok 2 filmet nem tud olvasni .. szerintem ez végleg elveszett .. de ez még belefér .. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2514) Parson válasza Mezga Aladár (#2512) üzenetére


Parson
addikt

Nézd, szived joga eldönteni, mit raksz fel. Én a türelmesebbek közé tartozom. Tuti, hogy upgradelni fogom én is, de csak ha már igazoltan jó és pöpec a cucc. Az adataim nem érik meg a kisérletezgetésnek még szemernyi mivoltát sem. Lehet ez berögződés, de sztem vhol jogos. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2515) momoxp


momoxp
tag

Valaki csinált már mail szervert no-ip segítségével?
A synology felhasználók között megy az e-mail, de kifele (pl:.gmail) és befele már nem!
Mi lehet a hiba?

(#2516) sityak válasza momoxp (#2515) üzenetére


sityak
tag

talán a dinamikus IP miatt :D
felejtő
ha nagyon kell, akkor adj meg a nason külsü SMTP-t, úgy megoldható
de az elég paraszt megoldás

[ Szerkesztve ]

http://legipanorama.hu

(#2517) momoxp válasza sityak (#2516) üzenetére


momoxp
tag

Hát a levélküldés nasról így megoldódott! De fogadni nem fogad! :S

(#2518) sityak válasza momoxp (#2517) üzenetére


sityak
tag

fix IP

http://legipanorama.hu

(#2519) momoxp válasza sityak (#2518) üzenetére


momoxp
tag

FIX mert no-ip-t használok!
olvastam valami MX recordról csak nem értem

[ Szerkesztve ]

(#2520) Patice válasza momoxp (#2519) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem sityak arra gondolt, hogy ahhoz, hogy fogadni is tudj e-mailt, ahhoz fix IP-t kell vegyél a szolgáltatódtól.

A legtöbb szolgáltatónál dinamikus az IP címek kiosztása, ezért kell a DDNS, hogy távolról is el tudd érni a NAS-t. Ha fix az IP-d, akkor nem kellene a no-ip szolgáltatás sem!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2521) Criton


Criton
veterán

Sikerült a NAS-ból egy PPTP VPN szervert csinálnom, és még a céges hálózatból is elérem.
Egy problémám van csak, hogy 10.x.x.x IP címet ad a klienseknek, így pl lokál nem is tudok felmenni az ftp szerverre amit csináltam rajta, ezt hogyan tudnám megcsinálni? Valamint, hol lehet azt beállítani, hogy az ftp-t csak lokális IP címről lehessen elérni?

(#2522) momoxp válasza Patice (#2520) üzenetére


momoxp
tag

Hát itt azt írja hogy no-ip-vel is lehet: [link].
Csak nem értem mi az az MX record.
Nem hiszem hogy csak fix ipvel lehet beállítani vagyis legalábbis itt nem ezt írja ha jól értelmezem!

(#2523) momoxp válasza momoxp (#2522) üzenetére


momoxp
tag

Az megvan hogy hova kell írni az mx record-öt a no-ip.co-on, de azt hogy mit írjak oda nem tudom!

(#2524) fPApi válasza Mezga Aladár (#2483) üzenetére


fPApi
őstag

A plex-el kapcsolatban lenne kérdésem: van olyan beállítási lehetőség, hogy egy adott könyvtárban lévő filmeknél ne szedje le az internetről a film adatokat? Én úgy vettem észre, hogy valamilyen "ügynököt" mindig be kell állítani, de nekem az kellene, hogy egyes esetekben ne csináljon semmit. Esetleg olyan "ügynök", amely nem csinál semmit?

(#2525) Criton válasza Criton (#2521) üzenetére


Criton
veterán

Erre valaki:F

(#2522) momoxp
Az MX (mail exchanger) rekordok a Domain Name System részei, feladatuk az adott domain e-mailjeit kezelő szervereinek azonosítása. Egy domainnek több MX rekordja is lehet, mely rekordok közt egy sorszám állít fel prioritási rangsort. Mindig a kisebb számmal rendelkező MX-rekord az elsődleges szerver. Fontos, hogy címre (A rekord), vagy CNAME rekordra mutató host megadása nem engedett.

No-IP-n ha ingyenes accod van akkor nem fogsz tudni MX rekordot regisztrálni.

[ Szerkesztve ]

(#2526) Criton válasza momoxp (#2523) üzenetére


Criton
veterán

valamint a dns szerver csomagot is telepíteni kell, ahol minden adatot szépen megkell adni.
Dinamikus IP-el szerintem sajnos nem fog menni.

(#2527) sityak válasza momoxp (#2519) üzenetére


sityak
tag

az MX a Mail Xchange címe
ezt ellenőrzik a mail szerverek először
tehát az akarmi.hu mx mondjuk a mail.akarmi.hu lesz
az MX viszont nem lehet név, csak IP cím
ráadásul a reverse DNS-ben is fel kell venni (amit ugye a közüzemi szolgáltatók nem csinálnak meg neked)
ezzel az a gond, hogy ha dinamikusan válltozik, akkor nem tudják elég gyorsan lekövetni a DNS szerverek

két hiba is lehet
-vagy a régi címedre mutat az MX és oda próbálja meg a másik levelező szerver továbbítani a leveleket (nem fog megérkezni)
-egy jól konfolt mailszerver küldés előtt csekkolja hogy az MX hova mutat, és hogy mi valós cím
itt is előfordulhat ugyanaz, hogy más a cím, így pl nem fog megérkezni a nasról küldött levél
nézd meg a dyndns-t
ők asszem adnak mx átirányítást is
valamikor próbáltam annó, de nem volt az igazi

ha tényleg ilyenekkel akarsz baszakodni, akkor fixIP, azt jónapot

[ Szerkesztve ]

http://legipanorama.hu

(#2528) sityak válasza Criton (#2521) üzenetére


sityak
tag

a külső nevére a belső címet oldaj fel VPN-nél
azzal próbáld
tehát ugyannarra a címre csatlakozz mint amihez VPN-nél

http://legipanorama.hu

(#2529) Criton válasza sityak (#2528) üzenetére


Criton
veterán

Hogy őszinte legyek, ezt most nem nagyon értem :(
A NAS egy routerhez kapcsolódik, ahol a router minden belső eszköznek 192.168.1.x IP címet oszt ki, de ha a NAS-hoz kapcsolódok VPN keresztül közvetlen, akkor a NAS-hoz kapcsolódott klienseknek a NAS 10.x.x.x IP címet ad. Én meg annak őrülnék a legjobban, hogy ha minden NAS-hoz kapcsolódott kliens is 192.168.1.x IP címet kapna. Szóval végülis nem a NAS adná neki a belső IP-t, hanem a routertől kapna. Szval a DNS maga a router lenne.

[ Szerkesztve ]

(#2530) sityak válasza Criton (#2529) üzenetére


sityak
tag

akkor ne a NAS-al csinálj VPN-t hanem a routerrel
ha NAS csinálja a VPN-t akkor értelem szerűen ö is fogja osztania VPN-es tartomány címeit
azárt mondtam, mert úgy osztja, hogy ő lesz a default GW-is és a DNS is a VPN-es ip tartományban
ilyenkor csinálja azt hogy az eredetileg külső neve (akarmi.dynnds.org) fog a belső lábára mutatni

http://legipanorama.hu

(#2531) Mezga Aladár válasza fPApi (#2524) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Passz. Talán a personal.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2532) bosa válasza Criton (#2529) üzenetére


bosa
tag

Ugyanúgy eléred a 10.0.0.* mögül is a helyi ipket pl 192.168.0.* akkor nem mind1 mi az ipd??? De amúgy meg az ip beállítható a vpn beállításainál, de én nem nyúlnék hozzá ha működik

(#2533) Criton válasza bosa (#2532) üzenetére


Criton
veterán

Már megoldva, de köszi :)

(#2534) Criton


Criton
veterán

Felraktam az iTunes szervert, eddig nem sok értelmét látom, pedig szinte minden apple a lakásban.
Egyik apple eszköz sem látja a NAS-t, a szükséges port viszont jól van beállítva.

Lehet marad a video station meg audio station.

[ Szerkesztve ]

(#2535) Patice válasza Criton (#2534) üzenetére


Patice
Topikgazda

Van bármely apple cuccon az iTunes-ból beszerzett zene?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2536) sityak válasza Criton (#2534) üzenetére


sityak
tag

port mindek?
belső hálón?

http://legipanorama.hu

(#2537) Criton válasza Patice (#2535) üzenetére


Criton
veterán

Igen, van.

(#2538) dani3l válasza Patice (#2535) üzenetére


dani3l
őstag

Teljesen mindegy..
En anno siman iTunesban egy külön pontban lattam a nast a zeneknel es ott volt minden zene ami rajta volt, de miota frissitettem, mar semmit nem talalok ebben a sz.rban, nem is nagyon hasznalom, iPodot is csak akkor dugom ra, ha nagyon muszaj..

(#2539) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok!

S.O.S segítséget szeretnék kérni. Meg tudná valaki mondani, hogyan tudok BackUp user jogot adni felhasználóknak vagy egy felhasználói csoportnak?

Feladat: a napi mentést nem én, mint rendszergazda végezném, hanem két user a cégtől. Ezeknek a usereknek kéne belépni az adminba, elindítani a napi mentési processzt, amit létrehoztam, majd ha végzett a mentés, akkor leválasztani az USB-s külső winyót és letenni, majd következő nap elővenni, bedugni és előröl kezdeni az egészet. Eddig nem jöttem rá, hogy ezt hogyan lehetne jól vagy szépen megoldani.

Remélem tudtok segíteni.

What else?

(#2540) sityak válasza ATM_automata (#2539) üzenetére


sityak
tag

bocs, de minek huzogatni és cserélgetni
csinálj két taszkot vagy amennyit kell, legyen rajta fix-en
userre semmit nem bízunk

http://legipanorama.hu

(#2541) ATM_automata válasza sityak (#2540) üzenetére


ATM_automata
őstag

Sajnos az új tanúsítási eljárások kötelezővé teszik a cégek számára, hogy rendelkezzenek napi mentéssel, melyet fizikailag máshol kell tárolni és nem a cég telephelyén, így betörés vagy tűz esetén az adatok visszaállíthatók. Ezért mindenképpen el kell vinni. A napi mentés 90GB a jelen állapot szerint, ezért nem megoldható az sem, hogy egy 15mb-os ADSL-en mentük őket, aminek 1MB sincs a feltöltési sebessége. Ergó ha ütemezem is a lefutását, akkor is be kell lépni le kell választani az USB driveot, hogy el tudják venni.

Esetleg még azt tudom elképzelni, hogy valaki tud arra írni egy scriptet, hogy a mentés végén leválasztódjon automatikusan az USB drive, akkor csak le kell húzni és kész.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#2542) ATM_automata válasza ATM_automata (#2539) üzenetére


ATM_automata
őstag

Na mizu? Mindenki szabira ment? :Y

What else?

(#2543) Patice válasza ATM_automata (#2542) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ja. :P

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2544) dani3l válasza ATM_automata (#2541) üzenetére


dani3l
őstag

Allitsd ugy az idözitett mentest, hogy biztosan vegezzen, mire lehuzzak a külsö lemezt es akkor eleg csak siman lehuzni. Fölösleges azert belepni, hogy levalasszak szerintem, minek? Meg a belsö lemezek is hotswaposak, pont az usbs ne lenne? De ha nagyon akarod, te is le tudod valasztani tavolrol..
Nem kell ehhez admin jog a usereknek..

(#2545) sityak válasza ATM_automata (#2541) üzenetére


sityak
tag

akkor ne ADSL-en ments
gondolom nem az alföld közepén van az épület (bár ez még jobb lenne)
másik iroda helyiség, vagy iroda rész, vagy akár épületbe átkábelezni, oda egy msáik NAS-t aztán mehet az a 90GB napi szinten lanon

http://legipanorama.hu

(#2546) ATM_automata válasza sityak (#2545) üzenetére


ATM_automata
őstag

Urak, nagyon hálás vagyok, de nem az a kérdés, hogy mit építsünk ki, hanem az, hogy hogyan lehet Backup jogot adni egy usernek, hogy menteni tudjon de ne férjen hozzá máshoz. Az infrastrukturális viszonyok adottak, nem átalakítható. Ezen a részén már túl vagyok a dolognak.

Egy épület van, nincs hová átkábelezni és egy falu széli üzemről van szó. ami völgyben van és nem lehet rádióval átlőni a városba semmilyen jelet, mert nincs közvetlen rálátás.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#2547) sityak válasza ATM_automata (#2546) üzenetére


sityak
tag

ok
akkor keress egy linuxban járatos mókust
a DSM-ben van lehetőség saját script futtatásra, abban mindent meg lehet csinálni
időzített mentés, lecsatolás
aztán az usernak tényleg csak a disk-et kell lehúznia

[ Szerkesztve ]

http://legipanorama.hu

(#2548) bosa válasza ATM_automata (#2546) üzenetére


bosa
tag

Szia pl itt is egy megoldás synology usb eject google kereső
[link]

(#2549) ATM_automata válasza bosa (#2548) üzenetére


ATM_automata
őstag

Köszi, átnézem.

Közben bele szaladtam még egy dologba. Napi mentéskor ezt a hibát dobta a mentés, most először:

Failed to backup file [/volume1/NAV_Backup/nav mentés/szerda.bak] because the file size exceed the 4G bytes limit of FAT.

Ez azt jelent, hogy a külső HDD FAT-re lehet formázva, és nem tudja rá kimásolni a 4GB-nál nagyobb mentést?

Hol tudom megnézni a Nas-ba, hogy a külső HDD milyen és esetleg hol tudom formázni más filerendszerre, ha a FAT a baja? Átnéztem a nast, de ezekre nem találtam rá.

What else?

(#2550) ATM_automata válasza ATM_automata (#2549) üzenetére


ATM_automata
őstag

Megvan, sorry...mondjuk inkább keresném logikailag a tárolásnál mintsem az eszközök és nyomtatóknál. Adok neki egy Ext4-et, meglátjuk mit szól hozzá.

What else?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.