Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) Ablakos válasza dani3l (#2400) üzenetére


Ablakos
őstag

Van rajta usb managmantnek.

(#2402) Intelligencs válasza zedii (#2399) üzenetére

Nekem egy APC Back-UPS BE700G-GR ES 700VA szünetmentes tápegységen van a Syno plusz router plusz modem.

Ezen van kommunikációs port, és le tudja állítani.

The Amiga, Born a Champion

(#2403) dani3l válasza Intelligencs (#2402) üzenetére


dani3l
őstag

Van az 550-esen is, ha nem kell neki akkora. 400-ast nem talaltam USB-vel.

(#2404) fPApi


fPApi
őstag

Android alatt nem sikerül elérnem a synology-t. PC-n a \\Sy\film\ útvonalon érem el, de ha ezt adom meg androidon, akkor kiírja, hogy nem tudom elérni. Mi lehet a gond, tud valaki segíteni?

(#2405) Patice válasza fPApi (#2404) üzenetére


Patice
Topikgazda

Androidon ha böngészőn keresztül akarod elérni, akkor otthon a NAS fix IP-jét írd be, internet felől pedig a DDNS host címet.

Esetleg otthon az Androidos alkalmazásokkal is az otthoni fix IP-t írd be kapcsolódási pontnak / címnek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2406) fPApi válasza Patice (#2405) üzenetére


fPApi
őstag

Nem írtam, hogy belső hálón szeretném elérni és nem böngészőn keresztül, hanem pl. a cifs managerrel szeretném mount-olni, de csak annyit ír, hogy hiba. De ugyanez van az androidos TC-vel (lan plugin-el) is.
(a külső elérés dyndns-el gond nélkül megy, de most nem ez kell)

[ Szerkesztve ]

(#2407) Patice válasza fPApi (#2406) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor a NAS-ban csinálj egy felhasználónevet a telefonodnak és adj neki jogosultságokat.

Vagy milyen felhasználónévvel próbálod meg felcsatolni a NAS megosztásait a telefonra?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2408) Intelligencs válasza Patice (#2407) üzenetére

Egyébként nekem ugyanez van. Én az audio stationt próbáltam meg elérni androidos telefonról, de nem sikerült. Amikor megvettem a NAS-t, a legelején még ment, de most már nem működik. Valami olyasmi a hibaüzenet, hogy az alkalmazás nem áll készen, vagy a Diskstation nem elérhető. Nem is értem, minden szabályosan telepítve van. Lehet, hogy a telefonnal történt valami közben, de már nincs kedvem vele mókolni, hamarosan lecserélik (céges), majd az újjal kísérletezem.

Egyébként mindent elérek mindenhonnan, csak ez az androidos cucc nem megy.

The Amiga, Born a Champion

(#2409) Patice válasza Intelligencs (#2408) üzenetére


Patice
Topikgazda

Admin jogú felhasználóval próbálsz belépni?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2410) fPApi válasza Patice (#2407) üzenetére


fPApi
őstag

Van, ahogy írtam PC-n tökéletes. Androidon is ugyanazzal az (admin jogúval) próbálok, de nem megy.

(#2411) Patice válasza fPApi (#2410) üzenetére


Patice
Topikgazda

Furcsa. Így távolról nehéz rájönni.

Nem tudom, hogy a Synology szereti-e a nem saját programok használatát. Bár csak egy hálózati meghajtó felcsatolás lenne.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2412) zedii válasza dani3l (#2400) üzenetére


zedii
aktív tag

értem, köszi. és ezeknek mennyire van hangja? azt gondoltam ,h 0db erre itt azt látom ,h 45db.

(#2413) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Elegem lett a nmag ds problémákból, telepítettem a trasmissiont.
És láss a csodát, pontosan ugyanolyan sz@r mint eddig. :W :Y :))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2414) dani3l válasza zedii (#2412) üzenetére


dani3l
őstag

Hat ertelem szerüen amelyikhez oda van irva, annak van. Utobbiban amit linkeltel van ventilator, meg ezeknek a "tornyos" kialakitasuaknak a nagyreszeben szerintem van. De elöbbiben pl nincs, meg amit korabban linkeltem abban sincs. Amiben nincs ventilator, annak hangja sincsen.

Mezga Aladár: Eddig sem a klienssel volt a problema...

[ Szerkesztve ]

(#2415) fPApi válasza Patice (#2411) üzenetére


fPApi
őstag

Úgy néz ki, megvan a bibi: nem a PC-n szokásos \\ és \ jelekkel kell írni, hanem // és / (biztos tudnom kellett volna, de ennyire nem vagyok benne).

(#2416) fgo válasza Mezga Aladár (#2413) üzenetére


fgo
tag

Nálam is ez a gond, a pc-ről seedeltet látja a mag, a nasról seedeltet pedig nem. :((

(#2417) momoxp


momoxp
tag

Sziasztok!
Van egy 212j Nasom. Az lenne a kérdésem hogy hogy milyen beállítás segítségével tudom bekapcsolni távolról a készüléket? "Wake On Lan"

(#2418) Ablakos válasza momoxp (#2417) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem tudja az eszközöd a WOL-t.

(#2419) momoxp válasza Ablakos (#2418) üzenetére


momoxp
tag

Es milyen megoldást lehetne alkalmazni hogy egy esetleges áramszünet után be lehessen kapcsolni távolról vagy magától induljon el?

(#2420) Patice válasza momoxp (#2419) üzenetére


Patice
Topikgazda

Beállítod, hogy áramszünet után mit csináljon. Leállhat, újraindulhat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2421) Elemental válasza momoxp (#2419) üzenetére


Elemental
addikt

(#2422) zedii válasza dani3l (#2414) üzenetére


zedii
aktív tag

Köszi.
Csak azért kérdeztem, mert hátha más is használ hasonló szünetmentes tápot, és mert furcsállottam ,h ha az egyik toronyban van venti 45db-vel ,akkor a másik toronyból nem lehet ,h csak kimaradt a felsorolásból..? Nekem olyan megoldás kell, ami kb hangtalan, mert nem tudom elrejteni nagyon a két rekeszes szervert és a szünetmentest. Viszont arra meg szükség van , h áramkimaradástól stb, védjem a merevlemezeket. UPS-nek 3 merevlemezt kell össz-vissz lekezelni, ehhez keresek megbízható jó és hangtalan megoldást.

(#2423) Parson válasza Elemental (#2421) üzenetére


Parson
addikt

Érdekes, én ezt nem pipáltam be, mégis újra feláll a rendszerem áramszünet után... igaz, nálam rá van kötve egy APC UPS-re...

Nem mellesleg múltkor szó volt arról, hogy a torrentletöltés egy ideiglenes mappába megy, és a kijelölt célmappába csak másolatot tesz a letöltés befejeztével. Illetve, hogy emiatt az ideiglenes mappából csak akkor törlődik a letöltött adat, ha a DS (Download Station)-ből a torrentfile törlésre kerül. Nos nálam semmi szabadhely-kapacitás-változás nem történik ha csak a torrentet törlöm a DS-ből... :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2424) dani3l válasza Parson (#2423) üzenetére


dani3l
őstag

Mert ettöl meg fizikailag nincs meg ketszer a lemezen az adat.. Ha kitörlöd a letöltes mappabol ugy, hogy a ds-ben meg fut a torrent, akkor nem törli ki az adatot, csak onnan tünik el. De amint törlöd a ds-böl is, teljesene törlödik.

A UPS-nek külön vezerlese van, azt külön is tudod allitani, hogy mit csinaljon aramszünet eseten, ha szünetmentesröl müködik, meg ha a szünetmentesnek annyira lemerül az akksija, akkor magatol leall a nas, majd ha visszajött az aram, elindul.
Ez a pipa csak arra vonatkozik, hogyha aramszünet vagy barmi miatt nem kap tapot a nas es hirtelen all le, nem szabalyosan, akkor is ujrainduljon, ha ujra aram ala kerül.

(#2425) Parson válasza dani3l (#2424) üzenetére


Parson
addikt

Süti, ez hasznos volt. Köszi! :R

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#2426) Elemental válasza dani3l (#2424) üzenetére


Elemental
addikt

Van egy Letöltés mappa, vagy ki hogy nevezi azt a helyet, amit beállít a DS-ben a letöltés helyének.
És van egy @download mappa, amit a DS hoz létre ott, ahol kijelölöd az Ideiglenes helyet( DS->Beállítások->Általános). Az ideiglenes helyet csak akkor tudod beállítani, ha több kötet van a nasban. Tehát nem csak egy vinyó, és nem egy raid tömb, mert akkor természetesen csak egy meghajtó van.
Itt külön-külön megvan az adott letöltés.

(#2427) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

Synology DSM 4.3 beta a csőben
http://www.synology.com/events/2013_dsm4.3_beta_uk.php?lang=uk

Képek az élő preziből (Google fordító elkél):
http://scl13.com/synology-dsm-4-3-beta-night/

[ Szerkesztve ]

Google: Sancho blogja

(#2428) dani3l válasza sanchomuzax (#2427) üzenetére


dani3l
őstag

Epp ebben a pillanatban akartam linkelni.. :C

noklika: :R En eddig ugy vettem eszre, hogy ha csak az egyik vagy csak a masik helyröl törlöm, de nem mind a kettöröl, akkor nem valtozik semmi, csak akkor törlödik, ha mindket helyröl törlöm. Mondjuk nekem egy köteten volt a celmappa is meg a temp is, akkor ezek szerint ha külön-külön kötetre teszed, akkor duplikalja az adatokat..

Mas: 10-en föladtam a hibas REDet a nemetorszagi WD központba, ma hozta a futar az ujat.

[ Szerkesztve ]

(#2429) dani3l válasza dani3l (#2428) üzenetére


dani3l
őstag

Valaki esetleg ötlet, miert nem enged a masodik lemezzel JBOD-t letrehozni? Semmit nem enged kivalasztani az "alapon kivül".. Kivalaszottam a kötet böviteset, mostmeg elkezdte raid1-be füzni ez a szerencsetlen, amit raadasul le se lehet allitani.. :W

Az gazos, ha kihuzom a francba a lemezt? :D Ugysincs rajta semmi..

[ Szerkesztve ]

(#2430) Intelligencs válasza sanchomuzax (#2427) üzenetére

Kíváncsi vagyok a Google apps intergráció mit takar.

Kedvenc részem: "a felhasználó csak ebben a könyvtárban a böngészés, ragadd meg a fájlokat ebben a könyvtárban nem hagyhatja Oh!" Itt a végén valamit valahova nagyon beraktak. Vagy kivettek. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#2431) fgo


fgo
tag

Amióta kapcsoltam a Terminálban a Telnet szolgáltatás ,azóta a magon is látom a Synologyn futtatott torenteket és seedeli is. :))

(#2432) No.01


No.01
őstag

Van itt olyan aki Popcorn (A400) medialejatszoval hasznalja a NAS-at? Sajna nem erem el a filmeket... "A megosztas nem elrheto" hibakodot kapom minden alkalommal.

(#2433) dani3l válasza No.01 (#2432) üzenetére


dani3l
őstag

NFS?

Menj a vezerlöpultban a megosztott mappakra, jobb klikk a mappan amit el akarsz erni a popcornon, jogosultsagok - nfs jogosultsag, letrehozas, majd add meg a popcorn ip cimet - ha fix, ha nem fix, akkor az utolso ertek helyere tegyel egy *-ot. Beallitod hogy irhato/olvashato vagy csak olvashato legyen es kesz is.
Meg figyelj arra, hogy a lejatszon pontosan add meg az utvonalat.

[ Szerkesztve ]

(#2434) No.01 válasza dani3l (#2433) üzenetére


No.01
őstag

Koszonom!
Most van otthon egy kis kavarodas a netekkel, igy most egy szolgaltatoi routert vagyok kenytelen - kelletlen hasznalni ideiglenesen... (Zyxel)

Tudom lama a kerdes, de mikent tudok fix ip-t adni a Popinak? Holnap igyekszem idoben hazaerni es megprobalkozom a Parci kollega alltal oly szepen levezetett beallitasait is eszkozolni ill a portforwardot is beallitani mert jelenleg passziv a statuszom

(#2435) dani3l válasza No.01 (#2434) üzenetére


dani3l
őstag

Ha be tudsz lepni a router kezelöfelületere, akkor keresd meg a lan beallitasokat es ott kell lennie valahol (nekem pl cimfoglalas neven van). Ezen kivül a popcorn halozati beallitasainal is add meg ugyan azt a fix ip-t es akkor kesöbb mindig azt a cimet fogja kapni a routertöl.
De egyebkent nincs jelentösege a lejatszo eseteben a fix ip-nek (hacsak nem akarod azt is elerni halozaton keresztül).

(#2436) No.01 válasza dani3l (#2435) üzenetére


No.01
őstag

A routerben van egy ip cim a popihoz rendelve (ott kiirja, h a Synology ill a popi is static DHCP-vel rendelkezik ill egy ip cimet)
Ezt az ip-t egy az egyben allitsam be a popin vagy az utolso karaktert helyetesitsem egy csillaggal?

(#2437) dani3l válasza No.01 (#2436) üzenetére


dani3l
őstag

A popin meg a routerben konkret ip-cimeket kell megadnod, a csillagos megoldast a nason az nfs jogosultsagokhoz irtam, ami csak annyit takar, hogy pl nem 192.168.1.100-at irsz be, hanem 192.168.1.* -ot, akkor a halozaton belül barmilyen gepröl lesz jogosultsagod hozzaferni a mappahoz az nfs protokollon keresztül (tehat nincs jelentösege, hogyha valtozik a popcorn ip cime).

[ Szerkesztve ]

(#2438) Patice válasza dani3l (#2429) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hát igen, ez már csak ilyen. :D

Kihúzhatod szerintem a lemezt, sípolni fog. Szó szerint. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2439) No.01 válasza dani3l (#2437) üzenetére


No.01
őstag

Sikerult... bar csak feig vagyok elegedett :((( Meg a 720p-s videok is szaggatnak (a toltest mutato karika kb 5-10mp.-kent megjelenik es a film is megszakad)

V.mi beallitast meg elfelejtettem vagy ez ilyen (power adapter hasznalok a router es NAS es a Popi osszekotosere)

(#2440) dani3l válasza No.01 (#2439) üzenetére


dani3l
őstag

Hat az problema.. Power adapterek altalaban meg rosszabbak, mint a wifi sajnos.. :(
De probald meg esetleg a popcornon atallitani a portot tcp-re, ha udp-n van, valamikor az is szamit (ott, ahol hozzaadtad a forrasmappat, annal valaszd a szerkesztest).

(#2441) Dr.FantastiK válasza dani3l (#2424) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' Ha kitörlöd a letöltes mappabol ugy, hogy a ds-ben meg fut a torrent, akkor nem törli ki az adatot, csak onnan tünik el. De amint törlöd a ds-böl is, teljesene törlödik ''

A legutolso modat nem pontos , mert :: Ha torlod a DS-bol , attol meg ottmarad az adat vagyis a letoltott cucc a Download mappaba !! ;)

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#2442) dani3l válasza Patice (#2438) üzenetére


dani3l
őstag

Mar 38%-nal tart.. :DDD
Ugy döntöttem nem basztatom inkabb, nem adok ra okot neki, hogy megint elromoljon.. Majd holnapra vegez, akkor szepen leformazom, aztan csinalok egy külön kötetet belöle. Legalabb be lesz jaratva.. :D

Dr.FantastiK: Felhivnam a figyelmed az is szo jelenletere. Ha mindket helyröl törlöd, akkor nem marad ott.

[ Szerkesztve ]

(#2443) No.01 válasza dani3l (#2440) üzenetére


No.01
őstag

Koszi, meglesem hatha... pedig eddig jol mukodott a kis adapter.

Lenne meg egy kerdesem a DS-el kapcsolatban. Mindent beallitottam, sikerult is a figyelt mappabol magatol elindult a letoltes, de mikor vegzett akkor nem kezdte el visszatolteni, hanem azt irta, h completed es csak akkor kezdett visszatolteni mikor manualisan ranyomtam.
Ez is beallitasi problema vagy masnal is igy van?

(#2444) Patice válasza No.01 (#2443) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez beállítási probléma.

Ha jól emlékszem, akkor időben tudod megadni, hogy meddig seed-eljen, vagy %-ban, hogy mennyit töltsön vissza az eredeti adatmennyiségből.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2445) dani3l válasza No.01 (#2443) üzenetére


dani3l
őstag

Beallitasokban a BT fülön allitsd at a megosztasi aranyt, meg az idöt. Ha az aranyt 0-ra, az idöt pedig örökre allitod, akkor addig seedel, amig le nem allitod.

(#2446) No.01


No.01
őstag

Koszonom... azt gondoltam, h az alap beallitas az, h toltson vissza amig le nem allitom manualisan...

Meg mindig van mit tanulnom :U

(#2447) dani3l válasza dani3l (#2442) üzenetére


dani3l
őstag

Na röpke 20 ora utan vegzett a raid1 tömb letrehozasaval, szepen szakszerüen lekapcsoltam a nast, kivettem a lemezt, leformaztam gepen, majd vissza a nasba. Közben bekapcsoltam, mindjart vinnyogott, hogy bizon serült a raid tömb, na mifene, hat nem mondod..
Szoval a következö talalos kerdesem az lenne, hogyan lehet a "serült" raid1 tömböt raidteleniteni? Magyarul visszaalakitani egy sima adatvedelem nelküli shr-re. Mivel most ott figyel egy felkialtojel mellette meg egy szep kis figyelmeztetes, hogy a kötet serült es mihamarabb cserelje.. De a vicc az egeszben, hogy nem enged semmit kivalasztani, kezeles/letrehozas gombok is inaktivak..
Nem szeretnem az összes rajta levö adatot lementeni egy masik lemezre, majd ujraformazni a lemezt, hogy ne erezze magat raidesitve.. Es csak merem remelni, hogy nem ez az egyetlen modja.. :U

JBOD-t meg szinten csak 2 szüz lemezzel lehet letrehozni? Mert a raid-nel ezt megertem, na de itt csak siman hozza kene csatolnia az elözö kötethez.. Valaki probalt mar 2 lemezt jbod-ba tenni, lehet egyaltalan?

[ Szerkesztve ]

(#2448) donnni


donnni
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy 4 lemez tárolóm van 4 lemezzel RAID1 tömbben.
Ha az egyik lemez leáll/meghibásodik/kiveszem, attól még az adatok a többi lemezen megvannak. Tehát ha a gép előtt ülök és használom a NAS-t de menet közben az egyik lemezt, vagy kettőt kiveszek/meghibásodik, attól még a gép előtt nem tapasztalhatok semmit sem. Ugyan úgy tudok dolgozni a többi fájllal, mint eddig?
Volt már ilyen tapasztalat?

(#2449) Patice válasza donnni (#2448) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem nem volt még ilyen tapasztalatom, de elmélet alapján működnie kéne.

Mondjuk akkor ha mind a 4 HDD ugyan olyan méretű.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2450) Intelligencs válasza donnni (#2448) üzenetére

Nekem volt ilyen tapasztalatom, igaz, nem a NAS-sal, hanem számítógépben volt két lemez RAID1-ben, amikor az egyik diszk megtért a tervezőjéhez. R.I.P. Minden fájlt ugyanúgy láttam, csak a vezérlő reklamált, hogy RAID array degraded, vagy valami hasonló. Mondjuk nekem az automatikus tömb újraépítés nem jött össze, le kellett mentenem minden adatot a megmaradt lemezről egy harmadik lemezre, berakni egy másikat a RAID1-be, újra létrehozni a RAID1 tömböt (ezzel minden adat elveszett a tömbből), és visszamásolni az adatokat.

Elvileg tudnia kéne a tömböt is újraépíteni, remélem a NAS már tudja ezt.

Mondjuk én 4 lemezzel inkább RAID5-öt használnék, mert úgy csak egy tartalék lemez van, jobban megéri hely szempontjából.

4x2T lemez RAID1 >> összesen 4T kapacitás
4x2T lemez RAID5 >> összesen 6T kapacitás

Igaz, úgy csak 1 lemez kiesését viseli el a rendszer, nem kettőét.

Mondjuk a RAID1 tömb az csak két lemezre értelmezhető, nem? Tehát 4 lemez esetén az két, egymástól független RAID1 tömböt jelent, 2x2 lemezzel, nem? Ebben az esetben viszont nem viseli el két tetszőleges lemez kiesését, hanem csak akkor, ha az egymástól független tömbökből esik ki egy-egy.

A Synology RAID kalkulátora a 4x2T RAID1-nél is azt mutatja, hogy 2T hely van összesen, és 6 a tartalék (!). Ez - bár nagy paranoiás vagyok - még nekem is nagy luxusnak tűnik. Szerintem inkább RAID5, vagy két független RAID1 tömb akkor. És rendszeres backup ötödik lemezre.

Ez a kalkulátor meg nem is tudja értelmezni kettőnél több lemezzel a RAID1-et.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.