Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Intelligencs válasza ATM_automata (#1949) üzenetére

Ha a file stationben bemész, akkor ott látni fogod a homes mappában egyenként az almappákat. Ezeken jobb klikk, és tudod állítani a permissiont. Állítsd be, hogy csak az owner lássa, aki alapesetben ugye megegyezik a userrel, akié a mappa.

Criton: Nekem komoly pénzeket megért volna, hogy ne ilyen csúnya legyen a NAS-om... :DDD Csak vicc volt, jó cucc. Bár a 413 szerintem tényleg szebb. Mondjuk 40 ezer plusz tényleg kicsit sok érte.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#1952) Razermazer válasza Criton (#1950) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát az tuti, én is most kezdtem el vadászni a fentebb említett típusokat 409slim és 411slim, régen is ezekre fájt a fogam, de akkor nagyon drága volt, bár a 411 most is drága 80k hehehe nem nekem való vidék :DDD 1 darab 409-et találtam 40k-ért annyit még megér, ráadásul a notivinyók sem drágák, kérdés mennyivel jobban bírják a strapát mint a desktopos társaik.
Ssd-t meg nem akarok tenni bele rövid úton a halálba mennek a filecsere miatt, kapacitásuk nevetséges, ár/gb arányuk nagyon rossz.
Egy hátránya van a 409slimnek az pedig a 128mb ram, azért szerintem 4 vinyóhoz ha lenne benne már lehet hogy kevés lesz. Procija az erős, átvitele kicsit rosszabb mint a mostani 1 lemezes 110j-nek, erre se panaszkodtam az is igaz. Lehet meglépem és vagy 5 évig nem kell a tárhely miatt aggódnom.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1953) Criton válasza Razermazer (#1952) üzenetére


Criton
veterán

Hát én mindenesetre a 413J-nek nagyon őrülök, teszi amit kell és a hardvere még a mai napig mindenre jó.
És ez sem volt olcsó december-január tájékában.

(#1954) Intelligencs válasza Razermazer (#1952) üzenetére

Amikor kerestem használt Synot a 213+ mellé, akkor végignyálaztam pár külföldi tesztet. Arra jutottam, hogy 128 mega már necces. Azt írták, hogy be-be röccen vele a DSM, de nyilván használható. Én 256 megát tűztem ki magamnak, mint minimális RAM mennyiség. És valószínűleg a 256 megás dobozra tovább lesz elérhető a legfrissebb DSM is.

Egyébként kapja be a Syno, hogy nem lehet csak úgy bővíteni a RAM-ot, manapság filléres tétel.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#1955) Criton válasza Intelligencs (#1954) üzenetére


Criton
veterán

hát de vannak már olyan synology nas-ok amikben lehet bővíteni, de az viszont ugye megint olyan kategória, amit otthon ember nem tud vagy nem akar megfizetni...

(#1956) Intelligencs válasza Criton (#1955) üzenetére

Nya, már ajánlottam is a NAS-odat, melyben felhasználtam a szuper linkedet is. :DDD

Jó-jó, de a kisebb NAS-okban miért nem lehet memóriát bővíteni? Igazán beleépíthetnének egy DDR3-as laptop memória helyet. Bár igaz, akkor nyilván később cserélnék le az emberek a meglévő NAS-ukat, hiszen ha belepattintanék egy 4 gigás modult, akkor az a világ végéig is elég lenne, meg még egy nappal tovább. ;)

The Amiga, Born a Champion

(#1957) Parson válasza Intelligencs (#1956) üzenetére


Parson
addikt

Hát nem is tudom... ha belegondolok, hogy 20 éve 'csak' egy 40 MB-os vinyóval felszerelt, 56 KB memóriával rendelkező IBM laptopom volt, akkor a te világ végéd nagyon közel van... :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1958) Criton válasza Intelligencs (#1956) üzenetére


Criton
veterán

:R

(#1959) sanchomuzax válasza Intelligencs (#1956) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

"Jó-jó, de a kisebb NAS-okban miért nem lehet memóriát bővíteni?"

1. Hogy legyen kereslet az új modellekre is. ;)
2. Hibalehetőség. Nagyobb support igény.

[ Szerkesztve ]

Google: Sancho blogja

(#1960) Razermazer válasza Intelligencs (#1954) üzenetére


Razermazer
őstag

Stimt ezért lehet hogy itthagylak benneteket, mert qnapban 1 bay-ben is van már 1.2 procival és 256mb rammal szerelt változat 36k-ért ami bitang jó ár 2012-es modell. Támogatásban nem rosszabb mint a syno és az nekem, így már bőven elég lenne.
Angol nem probléma és nagyon nagy közösség van ott is. Utánanéztem és annyit állapítottam meg, hogy a dsm egy kicsit spártai a qnapban, ami annyira nem érdekel tehát a gui, sokat nem néztem ezt sem.

Synologyban egy 1 bayes 256mb rammal már 61k még a régi 110 is 55k-volt akcióba.

Azért a 409-re még alszok 3 napot, a horoszkópom ezt mondta :D tetszik hogy kicsi 19wattot fogyaszt lemezekkel együtt, könnyű van vagy 60deka, ez aztán tényleg mobil, vihetném bárhova magammal hmmm.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1961) ATM_automata válasza Intelligencs (#1951) üzenetére


ATM_automata
őstag

:R

What else?

(#1962) Mezga Aladár válasza Criton (#1950) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez maximum, egy termékismertetőnek felet meg, nem tesztnek.
De szerintem neked nem kell ilyen megerősítés. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#1963) Barohawk


Barohawk
aktív tag

arra lennék kíváncsi ,hogy Synology DS212J és Synology DS212 között mi a különbség?
Melyik lehet a megbízhatóbb vagy mit takar a J jelzés?

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#1964) Barohawk válasza Barohawk (#1963) üzenetére


Barohawk
aktív tag

válasz megvan :C

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#1965) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

Ahhoz kepest hogy csak par honapja indult, hizik rendesen ez a Topic ,, lassan lehagyja a ' Milyen NAS-t vegyek '-et is !! :Y

_ :C
Koszonet Patice. ;)

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1966) Patice válasza Dr.FantastiK (#1965) üzenetére


Patice
Topikgazda

Amikor elindítottam megfordult a fejemben, hogy majd törlik az adminok. De nem így lett. Van azért élet itt is. :C

Meg a Milyen NAS-t vegyek topikban szerintem off-topik, ha a Syno-s dolgokat beszélik ki.

És nem értetem, hogy miért nincs még a Prohardveren Synology topik. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1967) pentium4


pentium4
senior tag

srácok mondja már meg valaki hogy ha felteszem a médiaszervert és hozzáadok egy uj indexelt mappát ami pl képeket tartalmaz, majd mentés azt elkezdi indexelni ami jelen esetben 30.000 képet jelent és ráadásul még létrehoz miniatűröket is, igy tartunk 0.25% nál kb 1 óra után, borzalom, nas cpu 100% on folyamatosan, agyhalál olyan lassu!
tehát miként lehet kikapcsolni az indexelést plusz ezt a hülye miniatűrok létrehozását mert ez igy szörnyű! normál minőségre már levettem a miniaturokat azt hittem igy gyorsabb lesz de nem! :(
várom a javaslatokat!

P4

(#1968) Multibit válasza pentium4 (#1967) üzenetére


Multibit
veterán

Javaslatom a visszaolvasás ;] Volt már téma többször is: [link]

(#1969) Elemental válasza pentium4 (#1967) üzenetére


Elemental
addikt

Ne használj médiaszervert :D

Viccet félretéve ez sajna ilyen játék.
Miért kell médiaszerver? Ha van médiapléjered, ahhoz nem kell. Vagy okostévén néznéd a képeket?

(#1970) Parson válasza Elemental (#1969) üzenetére


Parson
addikt

Miért is nem kell a mediaszerver a mediplayeres lejátszáshoz? A mediaplayer nem DLNA megosztással böngészik? Csak mert én DLNA opcióval tallózok és ehhez a mediaszerver kellett nekem... nulladik körben. :)

Amúgy jaja, nekem is nagyon tetszik, hogy van itt egy külön topic a synology termékekre, és az meg csak pláne, hogy utánaolvasva alapból mindegyiken egyazon oprendszer müködik. (Max a verziószámok különböznek) :))

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1971) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Na megjavult a rendszerem újrakábelezés után :C
1 gigabiten megy és akadás nélkül játszok le úgy hogy közben másol a NAS.
Úgyhogy egyenlőre nem kell routert cserélnem. :)

[ Szerkesztve ]

(#1972) Parson válasza Gulyopapa (#1971) üzenetére


Parson
addikt

Pontosan milyen routered is volt/van?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1973) Patice válasza Parson (#1972) üzenetére


Patice
Topikgazda

TP-Link TL-WR1043ND :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1974) Chrys_ válasza Elemental (#1969) üzenetére


Chrys_
addikt

Megfordítva: minek a mediaplayer (adott célra), ha az okosTV-n is megnézheted a képeket a NAS-ról? kiesik egy felesleges eszköz a láncból.

(#1975) Gulyopapa válasza Patice (#1973) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ja, az.

(#1976) Parson válasza Patice (#1973) üzenetére


Parson
addikt

Ha ez csak 300Mbsp-es router, akkor hogy a rákba megy neki 1 teljes gigabiten a cucc?
Jah sorry. Most nézem a specifikációját, és gigabites LAN portja van. Így már más. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1977) Patice válasza Parson (#1976) üzenetére


Patice
Topikgazda

A WiFi-je N-es képes elméletileg ilyen sebességre. Amúgy a vezetékes portjai mind gigabitesek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1978) Elemental válasza Parson (#1970) üzenetére


Elemental
addikt

Miért kéne?
Belépsz egy adott felhasználóval, és az engedélyezett mappákat látja a player.
Nálam így van.

(#1974) Chrys_
Hát ha az a fránya okostévé annyira okos lenne, hogy lehetne médiaszerver használata nélkül, adott mappákból kezelni a képeket-filmeket, akkor én is azt használnám.

[ Szerkesztve ]

(#1979) Parson válasza Elemental (#1978) üzenetére


Parson
addikt

Akkor ezek szerint egy ilyen mediaplayer jóval többet tud, mint pl egy szimpla DLNA-ra képes TV.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1980) Elemental válasza Parson (#1979) üzenetére


Elemental
addikt

Van mediaplayered?

(#1981) Parson válasza Elemental (#1980) üzenetére


Parson
addikt

Még éppen nincs... Tervben van egy Pio BDP-150 beszerzése (tudom, ez alapból nem mediaplayer, de van mediapalyer funkció is), de csúszik a téma 1 hónapot valszeg. Dune mediaplayeren gondolkozom még, de az biztos, hogy csak később jöhet számitásba, és lemezes lejátszó egység mindenképp kelleni fog, ezért jönne alapból a Pio BDP-150.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1982) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Letöltő központ, NAS : érezhetően sokkal lassabban tölt le mintha ugyanezt windosból csinálnám.
Elvileg nincs lekorlátozva semmi.
Ötlet ?

(#1983) Elemental válasza Gulyopapa (#1982) üzenetére


Elemental
addikt

Az alatt mit értesz, hogy lassabb?
A le/feltöltési sebességed kisebb a nason?

(#1984) Gulyopapa válasza Elemental (#1983) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ja, letöltés főként lassabb.
Windowsban 15 mb/sec-kel töltök le, itt fele-harmada ...

(#1985) pentium4 válasza Parson (#1979) üzenetére


pentium4
senior tag

jelen esetmben egy LG tv ről van szó, ami a ledes tv-k között az alap smart tv(ehez tudtam olcsón hozzájutni) igy az igaz hogy tényleg képes a DLNA ra és is játsza, de mivel olcsóbb modell nem lehet váltogatni a hangsávok között, se a feliratok között, magyarán vagy veszel egy mediaplayert, vagy egy turbósabb smart tv t ami tudja váltogatni vagy letöltés után mkvtoolnix al szép kiszeded az angol sávokat vagy a sorrendet átrendezed és lemuxolod ismét!
én muxoltam már elegt elég volt, főleg ha szar a film és megy a kukába!
másik: indexeléssel kapcoslban lenne annyi hozáfűznivalóm ha a video mappába rakom a képeket, nem csinálok miniaturöket, viszont a media player nem is látja a fájlokat! igy nem lehet megnézni őket, erre van valami megoldás?

P4

(#1986) Dr.FantastiK válasza Parson (#1970) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

az a helyzet hogy az mar veletlen se nevezheto okos TV-nek amelyik nem kepes egy Synology NAS-rol beolvasni a tartalmat, es ezert kulon MediaPlayert igenyel !

DLNA ide DLNA oda, BluRay 25 50 -nek a halozati kabel a Biztos. :C

Ezzel valoszinuleg nem szaggat ! :DDD

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1987) Dr.FantastiK válasza Criton (#1953) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

nyilvan nem elavult, elvegre '13'-as modell.

Szerintem még evekig helytáll, használd egészséggel ! :D

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1988) Parson válasza Dr.FantastiK (#1986) üzenetére


Parson
addikt

Ácsi. Amit én irtam, ott az a lényeg, hogy mediaszerverrel megosztott tartalmat egy nem smart tv olvas be. Ha smart tv-m lenne, akkor mediaszerverre se lenne szükség a te hsz-ed alapján. Ha pedig mediaplayerre van szükség, akkor nem kell smart tv, de nekem nincs is smart tv-m.

A kábel dolog meg alap. A Wifi megoldás sajnos szaggat a nagyobb bitrátás filmeknél, de ez ma már közhely. :)

Akárhogyis, a lényeg, hogy azt mondjátok, hogy egy adott szint felett már nem kell a DLNA megosztás sem, mert nativ módon hálózati eszközként mindent látsz a Syno NAS-on, és úgy böngészel a filmek között?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1989) Parson


Parson
addikt

sziasztok, tapasztaltatok már ilyet? Tudja vki esetleg a kérdésemre a választ?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1990) Dr.FantastiK válasza Parson (#1988) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' Akárhogyis, a lényeg, hogy azt mondjátok, hogy egy adott szint felett már nem kell a DLNA megosztás sem, mert nativ módon hálózati eszközként mindent látsz a Syno NAS-on, és úgy böngészel a filmek között? ''

Igen , ha Smart TV-d van.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#1991) Parson válasza Dr.FantastiK (#1064) üzenetére


Parson
addikt

Ez süti, és ezeket hol és hogyan lehet beállítani? Sorry, ha láma kérdés, de jó pap holtig tanul... :)

(#1066) Criton -> Hello! és ezeket hol illene tudni beállitani, az akadásmentes lejátszáshoz? :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1992) Mezga Aladár válasza Parson (#1989) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez a tv-től is függ.
A DLNA csak egy streaming felület, ha az állomány akad a tv-n, pl lemezről, akkor a dlna is akadni fog.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#1993) Parson válasza Mezga Aladár (#1992) üzenetére


Parson
addikt

A TV, mint hibaforrás kiszűrve ! USB-ről tökéletesen játsza le a filmet, mig DLNA-n keresztül akadozik.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#1994) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Jó ez a kis gép de ami nagyon nem tetszik benne hogy TETŰ lassú ...
Pl ha valamit csinál ( másol, indexel ) eltelik 1-2 perc is hogy belép. Ez vicc.
És ha már bent vagyok ott is minden &@{[]đ> lassú ...

[ Szerkesztve ]

(#1995) Mezga Aladár válasza Gulyopapa (#1994) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

WD Green. Nagyon lassú.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#1996) Gulyopapa válasza Mezga Aladár (#1995) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Szívjon gázt :DD
Mit vegyek ?

[ Szerkesztve ]

(#1997) Patice válasza Gulyopapa (#1996) üzenetére


Patice
Topikgazda

WD RED-et...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1998) Elemental válasza Gulyopapa (#1996) üzenetére


Elemental
addikt

Neked 112j van?
Ott a vas a gyenge szerintem, vagy más valami van.
A vinyótol független.
Nekem is green van, semmi köze hozzá.

(#1999) Razermazer válasza Gulyopapa (#1996) üzenetére


Razermazer
őstag

Raid edition4 -es vinyót :DDD jó drága, de nekem például az első széria van a raid 3-as és 3 éve megy 1 darab bad sector sincsen rajta és gyors.

Nem feltétlenül a green vinyó a lassú, tény és való nem gyors, de ha ennyire lassú, az lehet a router gyengesége is ám, nagy forgalmat nem tud lekezelni ennyi. Mondtam én hogy kell oda egy gyorsabb router is.
Ha van valaki akinek van jobb routere(odaadja egy próba erejéig) és kitudod próbálni szerintem tedd, aztán majd akkor döntsd el, hogy mit veszel vinyót vagy routert.
Mondtam, hogy vegyél egy wdr4300-at töredéke a vinyó árának, minden problémád megoldódik.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#2000) Parson válasza Parson (#1991) üzenetére


Parson
addikt

Sziasztok, erre vki vmit?

DLNA-n nálam is akad a film:

1. a film és a TV hibátlan, USB porton szépen lejátsza a Samu TV

2. NFS-t bekapcsoltam a Syno DS212j-n az adott video mappára, de a TV-m szerintem buta ehhez, mert opció sincs hozzá, hogy lássa, ergo ennek az opciónak szerintem lőttek.

3. UPnP protokollal mit kellene csinálni, mert egy alhálózaton van a NAS és a TV is, és ezért a forwardingnak nem sok értelme van, lévén az csak a router tűzfalán kivülről érkező kéréseknek nyitja meg a kaput, tudtommal.

4. Van esetleg más megoldás? (plusz hardver nélkül egyelőre)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.