Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) Multibit válasza ATM_automata (#2549) üzenetére


Multibit
veterán

hogy a külső HDD FAT-re lehet formázva
Nem lehet, hanem biztos. Akaszd egy számítógépre és formázd NTFS-re! Ez a legegyszerűbb megoldás szerintem.

(#2552) Criton


Criton
veterán

DSM 4.3beta live demo :)

Account: admin
Password: synology

(#2553) Mezga Aladár válasza Criton (#2552) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

THX

Sok változást nem látok, inkább finomításokat tartalmaz. Meglátjuk milyen lesz a sebessége.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2554) fPApi válasza Mezga Aladár (#2553) üzenetére


fPApi
őstag

Én már a 4.2-t sem érem utol, külön edzenem kell, ha el akarom kapni ...

(#2555) dani3l válasza fPApi (#2554) üzenetére


dani3l
őstag

Föleg ha fölkapja egy ci...trom, aztan elszalad vele.. :Y

(#2556) No.01


No.01
őstag

Megint en... :B

Vegre csoda tortent es a torok vendegmunkasok eljutottak hozzam 6 het alatt, h beuzemeljek az uj modemet a keblenethez
Kaptam ugye ezt a modemet ami elotte nem volt (egybe volt epitve a modem es a router) ezen a modemen van 4 port. Nyilvan az elsobe bedugtam a modemet, viszont ezutan elgondolkodtam, h a NAS-t tovabbra is a routerbe dugjam vagy direktbe a modemhez csatlakoztassam inkabb?

Ha hulye a kerdes akkor elnezest, de szamomra ez nem egyertelmu :U

(#2557) dani3l válasza No.01 (#2556) üzenetére


dani3l
őstag

Akkor az megiscsak egy router, nem modem, nem? :)
De szerintem ha ugyis marad a router, akkor abba dugjal mindent, a modembe csak a routert.

(#2558) No.01 válasza dani3l (#2557) üzenetére


No.01
őstag

Vegulis ja :D de a gondom az, h csak kabellel tudnek hozza csatlakozni, de az nalam nem jatszik mivel minden a falba van beepitve.
Jo akkor marad az eredeti felallas es a routerbe megy minden.

Koszonom!

(#2559) elekesb


elekesb
tag

DS112j NAS-on 2.77 transmission-ben szeretném bellítani, hogy egyszerre csak egy torrentet töltsön, a többi várjon míg az előző befejeződik. Első lépésként leállítom a szolgáltatást majd szerkesztem a /volume01/@appstore/transmission/var/settings.json fájlt. Szolgáltatás elindítása után a kívánt eredményt érem el, de a NAS reboot után a fájl visszaáll az eredeti állapotra. SSH-n keresztül root-tal írtam át

06705873585

(#2560) No.01


No.01
őstag

Ahhoz, h a NAS-rol letoltsek v.mit a telefonomra kell egy app. Gondolom ez lenne a DS file. ha viszont zenet szeretnek hallgatni (streamelni) akkor ahhoz a DS audio kell jol sejtem?

(#2561) dani3l válasza No.01 (#2560) üzenetére


dani3l
őstag

Jol.

(#2562) No.01 válasza dani3l (#2561) üzenetére


No.01
őstag

Koszonom kezdek kiokosodni. Meg egy kerdesem lenne torrentel kapcsolatban.
Letrehoztam egy mappat ahova a torrentek letoltodnek. Ezt figyeli is a NAS igy magatol indul a letoltes.
Chromot hasznalok es most belefutottam egy olyanba, h nem kellene az egesz torrent hanem csak 1-2mappa belole. mikent tudom elerni, h mielott elkezdi letolteni felugorjon az ablak es megkerdezze, h mely mappakat szeretnem letolteni.
Van erre mod?

(#2563) Patice válasza No.01 (#2562) üzenetére


Patice
Topikgazda

Felugró ablak szerintem soha nem lesz NAS-hoz. A kliensek kezelőfelületén válogathatsz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2564) Elemental válasza No.01 (#2562) üzenetére


Elemental
addikt

Én Download Stationt használok. A böngészőm Firefox. Miután letöltöm a torrent fájlt, áthúzom a DS-be.
Akkor megjelenik egy ablak, ahol, ha beteszel egy pipát, akkor látod a teljes fájllistát, amiből lehet válogatni.

Neked az a megoldás, hogy ne a figyelt mappába töltsd le a torrent fájlt. Onnan pedig húzd át a DS-be,

[ Szerkesztve ]

(#2565) No.01 válasza Elemental (#2564) üzenetére


No.01
őstag

Koszonom igy mar jo! Nagyon halas vagyok itt mindenkinek, h tenyleg segitokeszen alltok meg az olyan lamakhoz is mint en! le a kalappal mindegyiktotok elott! :R

(#2566) Patice


Patice
Topikgazda

Sziasztok!

Én is szeretnék egy kis segítséget, tanácsot kérni.

Egy ismerősömtől szeretnék FTP-n átszedni pár dolgot. Megadta az elérhetőséget, felhasználónevet, jelszót. TC-ben minden oké, elérem, be tudom tallózni a dolgokat és másolni is tudom, csak elég kicsi a srác internetkapcsolatának feltöltési sávszélessége, ezért gondoltam, hogy akkor erre a feladatra jó lesz a NAS-om és a Download Station.

A DS-ben hozzáadom a feladatot, beírom a mezőbe az FTP címet + utána írva azt a könyvtárnevet, amit szeretnék áttölteni, megadom a felhasználónevet + jelszót is, megadom hova töltse le. Leokézom, a DS elkezd máris próbálkozni, azonban pár másodperc után "Error".

Szerintetek mi lehet a baj?

(Routerben 20-as, 21-es és 55536-55663 IP tartomány forwardolva.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2567) Dr.FantastiK válasza Patice (#2566) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' A DS-ben hozzáadom a feladatot, beírom a mezőbe az FTP címet + utána írva azt a könyvtárnevet, amit szeretnék áttölteni, megadom a felhasználónevet + jelszót is, megadom hova töltse le. ...''

>_maga 'a' file neve is kell hogy szerepeljen a megadott url-ben ! ! nem ?
csak a konyvtare-t hiaba adod meg !

es azt is lehet hogy egy torrentett gyartasz a kivant Folder-re, oszt letorrentezed.! :K

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#2568) Patice válasza Dr.FantastiK (#2567) üzenetére


Patice
Topikgazda

Erre is gondoltam, hogy kellhet esetleg a file-név is az elérési útba... :B

És torrentet hogy kell gyártani rá? :))

A létrehozásnál csak betallózom azt a txt file-t, amiben feljegyeztem melyik file kell?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2569) No.01


No.01
őstag

Megint kerdesem lenne sajnos.
Most a halozati radiommal (Sonos) lenne egy kis gond. Szeretnem a NAS-on letrehozott Music konyvtarat elerni rola. A NAS-os a megosztot mappa reszben mar beallitottam a Music mappahoz tartozo NFS jogosultsagot ip cim alapjan (iras/olvasas) ennek ellenere mikor a Sonos felulete keri a halozati ut elerhetoseget hiaba tallozom be a halozat --> \\DISKSTATION\Music reszt majd irom be az admin es jelszo kombot v.miert nem engedi bongeszni.

Otlet? :U

(#2570) Dr.FantastiK válasza Patice (#2568) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

ha van telepitve uTorrent a haverod gepen, akkor egyszeru: Create Torrent es ramutat (a haver) a kivant mappara. , aztan a letrejott file-t elkuldi neked. Te meg elkezded tolteni..
_ ;) Merthogy te tavolrol csak ugy fogsz tudni csinalni torrentett az o gepen levo mapparol ha bejelentkezel Remote Desktop-al . ...

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#2571) Patice válasza No.01 (#2569) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem a Sonos Sambán keresztül próbál kapcsolódni, nem NFS-en.

Én csinálnék felhasználót a Sonos-nak is és adnék neki jogot a Music mappához.

(#2570) Dr.FantastiK:

Hja, így persze hogy egyszerű lenne. :D

Sajnos csak FTP-m van, még próbálkozom, hogy mi a megoldás. Vagy egyszerűen nem szereti a haver szervere, ha egy NAS akar csatlakozni rá.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2572) dani3l válasza Dr.FantastiK (#2570) üzenetére


dani3l
őstag

Ketlem, hogy ez ilyen egyszerü lenne.. Megcsinalod a torrentfilet, ami tartalmazza az adott file-ok adatait, aztan annyi. Ha te betöltöd a nason, szerinted az mitöl fog a masik gephez kapcsolodni? Torrentoldalakon se viccböl van a tracker.. :U

(#2573) No.01 válasza Patice (#2571) üzenetére


No.01
őstag

Csinaltam neki egy felhasznalot, de az mitol nem lesz NFS?
A felhasznalo nevhez ill jelszohoz nem irtam be semmit de megis latom, h van. az most az alap admin es jelszo amivel belepek a NAS-ba?
Egyaltalan a betallozasnal a halozatok, Diskstattion/music mappa a megfelelo mert azt irka, h a Diskstation nem talalhato :F

[ Szerkesztve ]

(#2574) dani3l válasza No.01 (#2573) üzenetére


dani3l
őstag

Az elejet nem ertem, de probald a //DISKSTATION/music-ot. Vagy lehet a masik perjel kell hozza smb-nel, \\DISKSTATION\music.
Kis-nagybetükre figyelj.
Egyebkent jo lenne megnezni, milyen halozati protokollt hasznal a radiod, mert ha esetleg dlna, akkor föl kell telepitened a mediaszervert a csomagközpontbol (ha meg nem lenne fönt).

[ Szerkesztve ]

(#2575) No.01 válasza dani3l (#2574) üzenetére


No.01
őstag

Mar probaltam mindket valtozatot. Sajan mindig a Diskstation nem talalhato hibat dobja pedig onnan tallozom be tehat latnia kellene.

A felhaszanlo nev/jelszo az mi lenne? Sonos felhaszalokent vittem fol ill megadtam egy jelszot, de sem azzal sem az eredetivel nem jo.

A mediaszerver fut.

[ Szerkesztve ]

(#2576) No.01


No.01
őstag

Sikerult! Hulye amcsik! A NAS ip cimet kellett megadni a Sonon kezelofeluleten... kezd alakulni a dolog :K

(#2577) Mezga Aladár válasza Parson (#2511) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Olvasgattam.
Jól sejtettük a beta-ról sem lehet visszalépni, erre korrektül figyelmeztetnek.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2578) No.01


No.01
őstag

DS-el kapcsolatban is lenne meg egy kerdesem. Az miert van, h a feltoltesem ill neha aletoltesem sebessege erossen ingadozik? 6MB/sec van beallitva de v.mikor epp h eleri az 1-et v.mikor meg megy maxon? Ez ilyen?
A masik kerdesem, h milyik portot hasznalja a DS. Eddig nem forwardoltam semmit de szeretnek biztos lenni benne, h nem ez a hiba forrasa.
A DS - beallitasok - BT - Halozati beallitasok menuben latok 2 portot (TCP ill DHT UDP) de fogalmam sincs h nekem meyik kellen ill h ezek egyaltalan mire valok? :B

(#2579) Elemental válasza No.01 (#2578) üzenetére


Elemental
addikt

A TCP portot kell forwaldolni. A DHT hálózat engedélyezése elől vedd ki a pipát, ha zárt oldalról töltesz.
De szerintem a forwardtól nem fog változni.
Ha beállítok letöltési korlátot, akkor nekem is ingadozik le fel a sebesség. Éppen ezért már maxopn töltök mindent korlát nélkül. Szerintem próbáld ki korlát nélkül.

(#2580) Konflikt válasza No.01 (#2578) üzenetére


Konflikt
addikt

kerdesem, h milyik portot hasznalja a DS.
ha nem forwardoltal semmit, akkor valszeg a routereden engedelyezve van az UPnP, igy aki igenyli az nyitogat maganak portokat. ezesetben DS-en a vezerlopult-router alatt tudod ellenorizni, ha itt a lista nem ures, es be vannak pipalva, akkor azok meg vannak nyitva UPnP-n. (egesz pontosan probalkoznak UPnP-n majd)
ez kenylemes, de mivel az UPnP egy security hole, jobban preferalom a port forwaring-ot: routeren fel kell vinni a portokat, port tartomanyokat amiket be akarsz engedni.

btw, What network ports are used by Synology services?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2581) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

az uj, 4.3 Beta-t felraktatok mar ? Tapasztalat ?
:F

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#2582) Mezga Aladár válasza Dr.FantastiK (#2581) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Miután nincs lehetőség visszatérni a régebbire, én nem kockáztatok, tesztelje csak a gyártó. ;]
Nem is értem ezt a f@szságot, hogy nem rakhatom vissza a régebbit. :W

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2583) Ablakos válasza Mezga Aladár (#2582) üzenetére


Ablakos
őstag

Ha van is bug benne (persze hogy van) nem olyan szintű, hogy adatvesztést vagy katasztrófális hibát okozna. Ezért merészel a Synology előhozakodni bétával.

[ Szerkesztve ]

(#2584) Mezga Aladár válasza Ablakos (#2583) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezt próbálja ki más.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#2585) No.01 válasza Elemental (#2579) üzenetére


No.01
őstag

Mag-rol van szo... kivettem a pipat es atallitottam korlat nelkulire (bar a miertjet nem ertem, de valoszinuleg te jobban tudod ;))
Igy most a sebesseg tenyleg jobb! :K

Konflikt:
Koszonom. Holnap ma :B meglesem

[ Szerkesztve ]

(#2586) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

Segítség kéne NAS-t akarok venni és valószínűleg a Synology mellett döntök. A kérdésem hogy DS212j 48.000 Ft-ért tudnék venni, DS213j-t pedig 58.000 Ft-ért tudnék venni. Kérdésem hogy megéri-e a +10.000-et a 213j vagy elég a 212j is? Az igények torrent, és később majd egy médialejátszó (fullHD és 3D is) kiszolgálása.

Köszönöm a segítséget, ManUnited.

(#2587) sityak válasza ManUnited (#2586) üzenetére


sityak
tag

2x annyi RAM biztos jobb
ráadásul a 213j 2013-as modell, ergo tovább marad a "supported" kategóriában

http://legipanorama.hu

(#2588) dani3l válasza ManUnited (#2586) üzenetére


dani3l
őstag

En raszannam azt a +10-est a helyedben, persze a 212j-vel sem jarsz rosszul..

(#2589) Patice válasza dani3l (#2588) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem DS213-as van, sosem volt még szűk keresztmetszet az 512 MB RAM. Inkább a proci.

212j és 213j között meg csak a RAM mennyisége a különbség. Ha nem kell túl sok funkció, akkor a 212j is teljesen jó választás.

Több száz torrent esetén sem ment még nekem soha pár tíz MB fölé a RAM használat torrent esetében.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2590) ManUnited válasza Patice (#2589) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Még annyi kérdésem lenne hogy Transmission-t mennyire bonyolult rárakni ezekre a NAS-okra?

(#2591) Patice válasza ManUnited (#2590) üzenetére


Patice
Topikgazda

Harmadik féltől származó program. De kvázi hivatalos csomag Dynology NAS-okra.

Megadod a címet, hogy honnan szedje a csomagot. Aztán a gyári kezelőfelületen telepíted pár kattintással és kész is. Itt a fórumon is kibeszéltük már hogy milyen beállításokkal működik.

Én azóta probléma nélkül TM-et használok a NAS-omon. Nagyon kényelmes a netes kezelőfelület miatt. Csak ajánlani tudom.

És nem mellesleg egy Synology NAS-sal elég széles körű kompatibilitást is veszel. Sok terméket ki tudnak szolgálni mindenféle probléma nélkül. Rengeteg beállítási lehetőség és funkció.

Még mindig tanulok újakat, pedig már lassan megvan egy éve az enyém. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2592) ManUnited válasza Patice (#2591) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Köszönöm a segítséget, meggyőztetek :).

(#2593) dani3l válasza ManUnited (#2592) üzenetére


dani3l
őstag

Marmint mivel, a 212j-vel, vagy a 213j-vel? :DDD

(#2594) ManUnited válasza dani3l (#2593) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Azzal hogy mindenképp Synology lesz, és most nézem hogy postával is számolva már csak 8k a különbség, úgyhogy a 213j lesz a befutó :).

[ Szerkesztve ]

(#2595) Intelligencs válasza ManUnited (#2592) üzenetére

Látom a másik topikban is érdeklődsz. Synologyt vegyél, ne mást. A NAS-on vannak az ember adatai, annál nincs fontosabb. Minden más pótolható.

Nekem Dlinkem volt korábban, és azt hittem, hogy jó az nekem. De a Syno után már nem kell más. :DDD Annyira nem bírtam már elviselni a Dlink "primitív" mivoltát, hogy még apáméktól is elvittem, és eladtam. Pedig teljesen hibátlan volt. Csak egyszerűen egy Syno után már semmi más nem alternatíva. (Na jó, a QNAP még lehet, hogy igen, de azokat nem ismerem.)

És igen, inkább a 213j-t, mert most még a 256 mega is elég, de ki tudja mit hoz a jövő, milyen újabb DSM-ek jönnek ki. Lehet, hogy később jól fog jönni a kétszer annyi RAM, ami ugye, ezekben a modellekben nem bővíthető.

The Amiga, Born a Champion

(#2596) dani3l válasza ManUnited (#2594) üzenetére


dani3l
őstag

Biztosan nem fogod megbanni, ez a Synology a nasok Rolls Royce-sza.. :D

(#2597) Patice válasza ManUnited (#2594) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha belefér a 213j, akkor hajrá! :C

Ha megvan, akkor itt sok hasznos infót fogsz találni és tudunk a leggyakoribb kérdésekben is majd segíteni, gyakorlati tapasztalatokkal is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2598) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Na megrendeltem a 213j-t, Szerdán mehetek érte. :) Köszönöm a segítséget mindenkinek :R (Most jöhet a megfelelő médialejátszó utáni keresgélés... :) )

[ Szerkesztve ]

(#2599) Elemental válasza ManUnited (#2598) üzenetére


Elemental
addikt

Akkor szerdán várjuk a kérdéseket... :)

(#2600) ricsik


ricsik
őstag

Nos megjött tegnap a 213j. Még ismerkedünk. 2db 1T HDD van benne, két külön köteten, mert nincs szükségem RAID-re. Feltettem gyorsan a gyári csomagokat, a squeezebox ugyanaz, mint a PC-s szerver.
Torrentnél érdekes dolgot tapasztaltam. A gyári download managert próbáltam, nem tudom kell e jobb. Leszedtem egy valamit, de nem jelent meg a seed listában, nem kell vissza seedelnem, mintha le sem töltöttem volna. Ez nem tudom mért lehet. A managerben persze ott van, de nem viszi senki.

Azt is megkérdezném, hogy olyat tud, hogy egy hálózati megosztásról csinál mentést a kiválasztott kötetre?
Erre csak a gyári, PC-re tehető szoftverét találtam, de az nem nyerte el a tetszésem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.