Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Elemental válasza Nata70 (#2698) üzenetére


Elemental
addikt

Én is próbáltam a dlna-t... 5 percig. Utána delete mediaszerver.
Nem tudom, hogy ezen a fórumon van-e valakinek pozitív tapasztalat a dlna-ról.

Van valaki aki használja?

Szerk: Ha valóban csak a dlna miatt akarsz synot venni, akkor szerintem ne tedd. Mediaplayer olcsóbb.

HDD-re dani3l küldött egy linket.

[ Szerkesztve ]

(#2702) Konflikt


Konflikt
addikt

hasznaljatok UPS-sel a NAS-t, nalatok hogyan viselkedik?

nalam kov. a setup: ~2 hete van egy 412+ (DSM 4.2-3211), es raktam moge a heten egy APC BE550G-GR-t (masneven ES 550-et). DSM-ben a beallitasok, es hatasuk:

1. verzio:
"szunetmentes tapegyseg tamogatas.." pipa. es 60 masodpercre raktam a biztonsagi uzemmodba lepes idejet, hogy teszteljem.
viselkedes, miutan kihuzom a szunetmentest: 60 sec utan belep a biztonsagi uzemmodba, (server going to safe shutdown) azaz: a status led kikapcsol, de a HDD LED-ek tovabbra is vilagitanak, es a bekapcsolo gombja szinten. max fogyasztason porog, de elerni nem lehet a NAS-t. csak szivja az UPS-t. amint visszadugom az UPS-t, bekapcsol a NAS - OK, bar nemtul elegans.

2. verzio:
"szunetmentes tapegyseg tamogatas.." pipa. + UPS lekapcsolasa pipa.
viselkedes, miutan kihuzom a szunetmentest: szinten belep biztonsagi modba (egnek a HDD LED-ek,) majd utana levagja az UPS-t. miutan visszakotom az APC-t a halozatra, nem tortenik semmi.
-itt jolenne egy olyan opcio, hogyha van aram ujra, akkor magatol elindul. van ilyen?
-ha mar ugyis lekapcsolja az UPS-t, akkor mert nem kapcsolja ki magat normalisan elotte inkabb? ebbol biztonsagi modbol power off az elvart mukodes? nem tunik normalis leallasnak, habar a log szerint OK.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2703) dani3l válasza Nata70 (#2698) üzenetére


dani3l
őstag

Ezek sajnos a dlna protokoll korlatai, lehet, hogy bizonyos eszkozok tobbet tudnak, mint masok, de attol ez meg bizony szar marad..
Persze nem akarlak rabeszelni semmire, ha neked jo a dlna, akkor jo, csak felvetettem egy otletet, amivel talan kevesebb lenne a szopas.

(#2704) Multibit válasza dani3l (#2703) üzenetére


Multibit
veterán

Hagyd! Ő tudja a tutit ;]

(#2705) Elemental válasza Konflikt (#2702) üzenetére


Elemental
addikt

Itt van pipa?

[ Szerkesztve ]

(#2706) Elemental


Elemental
addikt

Ha már a szünetmentesnél tartunk, van értelme bekapcsolni azt az opciót, hogy kapcsolja le a szünetmentest, ha a rendszer biztonsági üzemmódba lép?

(#2707) Elemental válasza Konflikt (#2671) üzenetére


Elemental
addikt

Még egy érdekesség. Win7-et használok, és csináltam a nas-nak parancsikont az asztalra(Számítógép-Hálózatok). És ha megváltoztatom a routerben az MTU értéket, akkor a parancsikonra kattintva valami hibaüzenetet ad, hogy nem található az útvonal, vagy ilyesmi. Ha visszaállítom 0-ára, akkor megy megint rendesen.

(#2708) Criton válasza Elemental (#2706) üzenetére


Criton
veterán

nincs

(#2709) Elemental válasza Criton (#2708) üzenetére


Elemental
addikt

Te hogy lőtted be? Alacsony akkumulátorszintig?

(#2710) Konflikt válasza Elemental (#2705) üzenetére


Konflikt
addikt

ott nem volt, kimaradt. ki is probalom, koszi.

(#2707) noklika : mivel 9000-et a routered nem tamogatja, ezert felesleges azt piszkalni. amugy olyan baromi nagy teljesitmenynovekedest amugy se kapnal vele. blokk szintu eleresnel ez hasznosabb (iSCSI) de ott is par%-rol beszelhetunk + a kevesebb csomagszam miatti alacsonyabb CPU igeny az elonye.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2711) Elemental válasza Konflikt (#2710) üzenetére


Elemental
addikt

Ok, köszi!

(#2712) dani3l válasza Criton (#2697) üzenetére


dani3l
őstag

Sikerült javitaniuk a "System failed to register 0.0.0.0 IP-Adress" problemat? Syno forumon irta valaki, hogy a tech support szerint a következö DSM-ben javitva lesz.
Rohadt idegesitö, hogy naponta többször ezt dobalja föl..

Mas: Java frissites ota masnak is van problemaja a file stationnel a dsmben? Miota frissitettem mert reklamalt erte, minden egyes alkalommal, amikor megnyitom, földob egy ablakot, hogy blokkolja-e a hozzaferest vagy ne.. Szinten kurva idegesitö.. :U

(#2713) Criton válasza dani3l (#2712) üzenetére


Criton
veterán

Mióta frissítettem nem kaptam még levelet az általad leírt hibával. 4.2 alatt én is naponta kaptam...
A Download Station viszont még elég bugos, de azt már jelentettem is nekik. Eddig még semmi válasz sajnos :(

A javas probléma eddig nekem mindig megvolt, 4.3beta alatt is megvan :(

[ Szerkesztve ]

(#2714) Elemental válasza dani3l (#2712) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem is fenn van a beta, de ha nem kérdezel rá, fel sem tűnt volna, hogy valóban nincsenek failed register 0.0.0.0 hibaüzenetek. Akkor valószínűleg javították.

Nekem ez már a legutóbbi java frissítés óta van. Elég zavaró, ráadásul a kis gyengécske netbookomat teljesen be is fagyasztja, amíg be nem jön az ablak.

(#2715) dani3l válasza Criton (#2713) üzenetére


dani3l
őstag

Ez igazabol a java hibja, nincs köze a synohoz, de akkor is idegesitö. Amig nem frissitettem, addig azert rinyalt a file station minden egyes megnyitasakor, mondom akkor frissülje', aztan legalabb kussbamaradsz, erre most folytatja ugyan azt, csak mas szöveggel..

Epp gondolkodtam, hogy ha DSM-et nem is, de a csomagokat frissitem, de akkor lehet azokat is kihagyom, a ket kinai oldal tamogatasa, amit hoz a DS frissites, amugy sem hat meg tulzottan..

Bar a Video Stationben mar van hasznos ujitas is, ugyhogy azt azert kiprobalom.

[ Szerkesztve ]

(#2716) mszl


mszl
aktív tag

Szaisztok!

Gondolkodom egy Synology DiskStation DS413 beszerzésén.
A kérdésem az lenne, hogy nem RAID tömből a NAS-ról/ra mekkora letöltési és feltöltési sebesség érhető el SMB megosztást használva?
Esetleg valakinek van saját eredménye, tapaszatlata Linux-os kliensel?
Kerülne bele 2*2 TB WD winyó nem fontos adatokkal nem raid-be ezek elérési tapasztalati sebesség értékeire lennék kíváncsi.

a másik két helyre is 2*2TB RAID 1-el a fontos adatoknak/mentéseknek.

Persze Gigabites hálón egy Asus RT-N66U közbe iktatásával.

Előre is köszi!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#2717) No.01


No.01
őstag

Ismet problemam lenne... A laptopom keszenletbol valo viiszateresekor 10-bol 1x biztosan nem tud ujracsatlakozni a NAS-hoz. A webes felulet sem jon be sem a felcsatolt halozati meghajtok nem elerhetoek...
Ilyenkor NAS-on kikapcs majd ujrainditas megy csak.

Kerdes. Van e esetleg mod egy egyszeru resetre vagy a fent emlitett megoldas az egyetlen ami mukodik? Ill van otlet, h miert fordul ez elo ilyen gyakran?

(#2718) Criton válasza No.01 (#2717) üzenetére


Criton
veterán

Ez egy nagyon jó kérdés, nálam ilyen probléma nincsen...és még nem is hallottam.
Szerintem ezt célszerű lenne a synology.com fórumán feltenni.

(#2719) sityak válasza No.01 (#2717) üzenetére


sityak
tag

ilyenkor pingre válaszol?
névre nyitod vagy IP-re?

http://legipanorama.hu

(#2720) No.01 válasza sityak (#2719) üzenetére


No.01
őstag

haat...Miken ttudom ezt leellenorizni?

Az IP-t ugy allitottam be, h mac cima alapjan mindig ugyanazt kapja. Erre gondoltal? :F

Criton
Ez melyik forum is? Ha magyar akkor oda nincs hozzaferesem reven en kulfoldon elek es a NAS-t is itt vettem.
Viszont ebbol az derul ki szamomra, h masfele resetre nincs lehetoseg. Jol gondolom?

(#2721) Patice válasza No.01 (#2717) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én ilyenkor a laptopot indítanám újra, nem a NAS-t.

Nekem asztali gépen fordul elő, hogy beinduláskor nem tudja egyből csatlakoztatni, de utána, ha TC-ben, vagy sajátgépben rákattintok, akkor felcsatolódik mindegyik.

Én a laptop készenléti állapotból való visszatérésénél gyanakodnék problémára. Mintha nem tudná felébreszteni ezeket a hálózati szolgáltatásokat.

Milyen OP rendszer?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2722) Patice válasza mszl (#2716) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem az említett NAS-sal + routerrel, szambán keresztül több tíz MB/sec-es átvitel várható, akár fel, akár letöltésről legye is szó. Esetleg még az is beleszólhat ebbe, hogy milyen sebességű vinyót veszel (7200 rpm vs. 5400 rpm), de elég jó sebességek érhetőek el 5400-as vinyókkal is.

RAID1 tömb esetén a sebesség jobb lesz, mint a másik két vinyó esetében, elméletben.

Konkrét tapasztalattal nem tudok sajnos szolgálni, esetleg DS412j vagy DS413j tulaj akad itt a fórumon, aki tud majd saját értékeket mondani, saját környezet alapján.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2723) sityak válasza No.01 (#2720) üzenetére


sityak
tag

ping <NAS IP>
válasz?
ping <NAS név>
válasz?

illetve a csatlakoztatott meghajtók hogyan vannak mappelve?
\\ip vagy \\nasnév

http://legipanorama.hu

(#2724) Konflikt válasza No.01 (#2717) üzenetére


Konflikt
addikt

mikor a noti visszajon a keszenletbol/hibernalaskor net sincs, vagy csak a NAS nem erheto el?
mas geprol elerheto a NAS akkor is, amikor a notidrol nem?
esetleg probalkozhatsz egy halozati restettel a notin, nem muszaj ujrainditani. cmd-be:
ipconfig /renew
ipconfig /release

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2725) No.01 válasza Patice (#2721) üzenetére


No.01
őstag

Win7-rol van szo es enis a keszenletbol valo visszateresre gyanakodnek mert midnig akkro fordul elo...

sityak:
Nem ip alapjan lettmappelve. Lehet ez lesz a gond felteve ha itt amappeles alatt azt erted amikro felcsatoltam a halozati meghajtokent. Ha igen akkor csak siman IP-t bemasolva is fel tudom csatlakoztatni?

Konflikt
Mikor visszajon keszenletbol par masodpercig nincs net ugy de aztan minden visszaall ennek ellenere a NAS-t nem erem el. Ilyenkor laptop restart sem segit ill mas geprol vagy telefonrol sem erem el.
A 2 parancsit meg gondolom ugy kell, h eloszor az egyiket majd a masikat ha jol sejtem ugye?

(#2726) Criton válasza No.01 (#2720) üzenetére


Criton
veterán

synology.com nem igazán a magyar... :U

(#2727) Konflikt válasza No.01 (#2725) üzenetére


Konflikt
addikt

igen, egymas utan.
de ha mas geprol sem ered el, akkor inkabb a NAS-nal van valami problema.
fix IP-t adtal neki megfelelo mask-kal, default GW-el?
ha elojon megyszer, akkor ha kihuzod a NAS-bol a halokabelt, majd vissza, es egy kis ido mulva el tudod erni a webGUI-t?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2728) ricsik


ricsik
őstag

Hi, rajtam kívül használ még valaki squeezebox szervert a nas-on?

(#2729) No.01 válasza Konflikt (#2727) üzenetére


No.01
őstag

Most elsonek a mappingot megcsinalom ujbol IP-vel. Talan megoldja, de ha legkozelebb elojon akkor kipobalom a 2 altalad irt panacssort hatha...
A routerben szerintem minden jol van beallitva. mac cim alapjan hozzarendeltem egy fix IP-t. mast igaz nem allitottam.

(#2730) Konflikt válasza No.01 (#2729) üzenetére


Konflikt
addikt

a NAS-on allits fix IP-t, ne DHCP-zzen. akar azt is beallithatod neki fixen, amit amugy kapna DHCP-be drotozva MAC alapjan.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2731) dani3l válasza Patice (#2722) üzenetére


dani3l
őstag

Raid1-ben nem lesz gyorsabb, söt.. Raid0, ami gyorsabb (lenne, ha nem lenne a gigabites port szük keresztmetszet), de az meg kesz öngyilkossag nasba, semmi ertelme.

(#2732) No.01


No.01
őstag

Sajna nem kellett sokat varnom... ugyanugy nem jo... kiprobaltam a parancssort nem jo, kihuztam a kabelt majd vissza, de ugyanugy nem jo.Mrad a NAS restart...
Attol fuggetlenul, h a routerben adtam fix ip-t neki meg a NAS-ban is be kell allitanom v.mit? :U

(#2733) Konflikt válasza No.01 (#2732) üzenetére


Konflikt
addikt

ahogy irtam a #2730ban, a NASnak add meg a fix IPt, a NASon. ne DHCPzzen. (bar elvileg igy is mennie kene..)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2734) No.01 válasza Konflikt (#2733) üzenetére


No.01
őstag

Ezt hol tehetem meg a NAS-ban? Egyebirant ott milyen ip-t kellen megadnom?

(#2735) Konflikt válasza No.01 (#2734) üzenetére


Konflikt
addikt

vezerlopult->halozat->
->altalanos ful-> alapertelmezett atjaro -> itt add meg a routered IP cimet.
->halozati interfesz ful -> LAN1 -> kezi konfiguralas: itt beirhatod a routered altal a NAS-nak amugy is kiosztott IP cimet, es mask-ot. az MTU maradhat 1500-on.

illetve ha legkozelebb is nem ered el, akkor SSH-n keresztul ezzel megprobalhatod ujrainditani a webservice-t.
(vagy a ping se megy a NAS-ra ilyenkor?)
szval ha megy, akkor SSH a NAS-ra, es:

/usr/syno/etc/rc.d/S97apache-user.sh restart

edit:
(#2725) No.01 :
IP alapjan is lehet felvenni halozati meghajtot. pl. NAS cime 192.168.1.50, akkor
\\192.168.1.50\sajat_megosztasom\

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2736) No.01 válasza Konflikt (#2735) üzenetére


No.01
őstag

Koszonom! A NAS ezek alapjan van/volt beallitva szoval legkozelebbre marad a ping teszt es az SSH.
Nem ertem miert pont velem tortennek ezek a dolgok mikor lefogadom h neketek semmi gond nincs vele hetek-honapok ota :U

A mapping sajna nem megy. az ip stimmel, de a sajat megosztas resznel mit kellene beirnom?
Van 3 mappam: nCore, Kepek, Zene
Probaltam \\192.168.1.50\nCore\ --> nem jo
\\192.168.1.50\DISKSTATION\ -- nem jo
ill probaltam \\192.168.1.50\volume1\nCore\ ez sem jo (ez lehet hulyeseg volt de mikor a mappaknal az nCore-ra kattintok akkor a tulajdonsagoknal ezt irja ki, mint hely)

Jol csinalom egyaltalan?

[ Szerkesztve ]

(#2737) Elemental válasza No.01 (#2736) üzenetére


Elemental
addikt

Ezeket a Hálózati hely hozzáadásánál próbálod?

(#2738) TorPe válasza No.01 (#2736) üzenetére


TorPe
tag

Start menü-> számítógépre jobb egérgomb és hálózati meghajtó csatlakoztatása.
A meghajtó betűjele bármi lehet, a mappához pedig ezt kell írnod: \\192.168.1.50\nCore

Hogy létezik-e a megosztás, azt a DSM->vezérlőpult és megosztott mappa helyen tudod ellenőrizni.
Célszerű a jogosultságokat is megnézni, hogy jó felhasználó és jelszó párossal próbálkozz.
Hogy a gépedről eléred-e, azt pl. a Számítógép (régi sajátgép) és a fenti címsorba beírod, hogy \\192.168.1.50\ Ekkor fel kell jönnie a NAS-nak és látnod kell a megosztásaidat.

Parancssorban pedig:
net use t: \\192.168.1.50\nCore /persistent:yes

[ Szerkesztve ]

(#2739) No.01


No.01
őstag

Koszonom. Este meglesem...

Win7-et hasznalok es van egy gomb a halozati meghajto (fel)csatolasara. Azt probaltam, de a leirtak nem mentek. Jogosultsagokat beallitottam, az nem lehet problema.

[ Szerkesztve ]

(#2740) TorPe válasza No.01 (#2739) üzenetére


TorPe
tag

Igen, az ugyan az a gomb, ott jó helyen jársz.
(Számítógép->Hálózati meghajtó csatlakoztatása (a címsor alatt))

(#2741) Elemental válasza No.01 (#2739) üzenetére


Elemental
addikt

Esetleg, ha nem megy, akkor beírhatod a Számítógép címsorába a nas ip-jét.
\\192.168.1.50

(#2738) TorPe:
"Hogy a gépedről eléred-e, azt pl. a Számítógép (régi sajátgép) és a fenti címsorba beírod, hogy \\192.168.1.50\ Ekkor fel kell jönnie a NAS-nak és látnod kell a megosztásaidat."

Most olvastam, sry.

[ Szerkesztve ]

(#2742) TorPe válasza Elemental (#2741) üzenetére


TorPe
tag

Semmi baj :)
Olyan nagy baj nem lehet úgy sem.

(#2743) TorPe


TorPe
tag

Szeretném megkérdezni, hogy aki ds213j-t vásárolt mostanában, annak elérhető-e a Midnight Commander.
Attól tartok, hogy az új CPU miatt még nem jelent meg.
Már mindenféle repoban kerestem, de sehol sem lelem :(

(#2744) Rick4 válasza No.01 (#2739) üzenetére


Rick4
félisten

Ha a gépen megnyitod a sajátgépet, a felső menü alatti részben is lesz egy hálózati hely hozzáadása rész, ill a nagy fehér felületen jobbklikkel megkapod ugyanezt a lehetőséget.
Nálam működik ez vagy egy éve, annyira gyors a mappák közötti lépkedés, hogy nem is érezni, az a vinyó nem a gépben van, pedig pár éve SSD-t használok.... Megy a programok futtatása is, sőt, én konkrétan a nas egyik mappájába töltök le a böngészővel, nem az SSD-re...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#2745) No.01


No.01
őstag

Sikerult megoldani ip cim megadasaval a mappingot bar v.mi oknal fogva meg mindig ugy mutatja, mintha siman csak betalloztam volna (tehat nem \\192.168.1.50\nCore)
Mondjuk ez legyen a legnagyobb baj. Remelem ezzel megoldodott a gond es tobbet nem jelentkezik

Mindenkinek nagyon koszonom a segitseget!

Kozben adodott eggy masik jellegu kerdesem is: van itt olyan aki a gyari DS-t hasznalja torrentezni Chrome-mal?

(#2746) ricsik válasza No.01 (#2745) üzenetére


ricsik
őstag

Én úgy használom, mi a kérdés?

(#2747) No.01 válasza ricsik (#2746) üzenetére


No.01
őstag

A letolteskezelo ablak ill. celmappa.

Eddig csak szimplan 1 mappam volt az nCore nevu. Rajottem, h mivel minden ide toltok igy eleg nagy lesz/lett a kaosz igy letrehoztam az nCore mappan belul tobb almappat. Filmek, sorozatok, jatekok, zenek es programok.
Az elso kerdesem, h ha szepen athuzogatom a dolgokat a megfelelo mappaba akkor gondolom megszunik a seed...
Ilyenkor ujra kell toltenem mindent vagy van egyszerubb megoldas is?

(#2748) poirot válasza ricsik (#2728) üzenetére


poirot
senior tag

"... Hi, rajtam kívül használ még valaki squeezebox szervert a nas-on?"

Igen, használok.

[ Szerkesztve ]

(#2749) momoxp válasza No.01 (#2747) üzenetére


momoxp
tag

ha megvann a torrent fálj akkor nincs gond, megnyitod és ahova áthelyezed oda töltöd le újra de nem tölti le csak ellenőrzi

(#2750) ricsik válasza poirot (#2748) üzenetére


ricsik
őstag

Az volt a bajom, hogyha mappában böngésztem, vagy artist, vagy bárhol, akkor felment a proci terhelésem 100%-ra és percekig úgy maradt, közben meg connection timeout.
Mindent csináltam, nem lett jó. Végül az egész mp3 mappát újraszkenneltettem és megjavult. Ez volt az utolsó ötletem, mert elég nagy a kollekció :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.